Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 13th 2014
     permalink
    Karoolka: Staram się zapisywać, ale jakoś ciężko mi to idzie, bo albo zapomnę zapisać godzinę, albo w ogóle na nią nie zerknę albo nie mam zegarka pod ręką


    Ściągnij sobie apkę na telefon np breast feeding wystarczy że masz komórkę kolo siebie i wciskasz tylko start i stop i samo się zapisuje :wink: tylko nie zrobisz tam notatek o kupach i siku ale i tu można sobie jakoś poradzić :wink:

    Co do wygodnej pozycji dla ciebie podczas karmienia to mój kręgosłup uratowało karmienie na leżaco na boku :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJul 14th 2014
     permalink
    bananowiec: Ściągnij sobie apkę na telefon np breast feeding


    Dziękuję :) Już ściagnęlam. Faktycznie pomaga.

    Mamy sukces - byliśmy dziś na ważeniu, Mira przybrała 150 g od 12/07 :) Dzisiaj zrobiła też kupkę :) Ileż radości może sprawić jedna duża kupka :D od razu był sms do tatusia, dobrze że zdjęcia mms nie wysyłałam hehe ;)
    Żółtaczki nie ma, rośnie, wg położnej wszystko super :)

    Dzięki za wszystkie rady :)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 14th 2014
     permalink
    Karoolka: Ileż radości może sprawić jedna duża kupka :D od razu był sms do tatusia


    jasne! ja sie do dzis ciesze z kazdej, choc mała robi co 1-2 dni :P ze wszystkiego mozna czerpac radosc. Tylko szkoda, ze mąż nie podziela tej radosci... ale to inny temat. Gratulacja karoolka, niech się mała dobrze chowa nadal ;)
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJul 14th 2014
     permalink
    Karoolka jak jesteś czegoś nie pewna to dzwoń do p.Ani , ja miałam w szpitalu tak że małej nie mogłam wybudzić za nic ale wtedy miałam za mało pokarmu i raz trzeba było ją dokarmić potem było ok. Jak łyka tzn że je ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    Jutro mamy kolejne spotkanie z p. Anią.
    A teraz kolejne pytanko... mam odciągnięte mleko z nocy w lodówce ok. 30 ml, jakieś 3 godziny temu ściągnęłam 40 ml - trzymam w temp. pokojowej póki co. Mogę jakoś to mleko połączyć?
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    Muszą mieć tą samą temperaturę i można połączyć :wink: czyli to późniejsze musisz też schłodzić:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    A my dalej kryzys laktacyjny... tylko jak mam pobudzac z dzieciem na cycu laktacje jak córa pustego cyca nie hcce nawet trzymac w ustach a co dopiero ssac...? pobudzam laktacje laktatorem i daje sciagniete mleko w butli. moze sie nie oduczy ssac piersi...
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJul 15th 2014 zmieniony
     permalink
    U nas już Klara ładnie przez ostatni tydzień przybrała bo 52g dziennie wyszło więc na bogato ;)
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    Libra , nie ma czegoś takiego jak "pusta " pierś. Zawsze coś tam leci, po kropelce . Nie denerwuj się, bo dziecko to wyczuwa .
    Ze mnie kiepska doradczyni , bo u mnie problem był raczej w drugą stronę, a kasia mogła ssac "na pusto" i godzinę. Nie wiem albo jest mało rozgarnieta albo wyczuwala kryzysy laktacyjne i jak było mniej mleka to ona więcej i dłużej ssala .

    Najlepiej poloż się z dzieckiem na 2,3 dni. Spróbuj przeorganizowac sprawy domowe i poświęć się tylko temu. Jak mała skończy ssac jedną pierś podaj drugą, potem znowu tą pierwszą i tak w kółko. Drzemki zrób w domu, spiące dziecko na 99 % będzie ssało "pustą pierś ". A po takim karmieniu popracuj trochę z laktatorem.
    Jak podajesz swoje mleko z butelki to najlepiej po karmieniu bo jak dziecko nie ssie to piersi nie produkują.

    No i dużo pij i zdrowo się odżywiaj , pamiętaj że do normalnej diety musisz dołożyć ok 500 kcal na laktacje
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 15th 2014 zmieniony
     permalink
    czajnik: Zaczynam się zastanawiać, co będzie jak przestanę karmić, bo ostatnio widzę, że tendencja jest raczej w stronę dalszego zmniejszania :cool: Może w ogóle zaoszczędzę i przestanę nosić staniki...
    albo jak ja zaczniesz nosić push-apy ;) wcześniej 75b a ostatni stanik jaki kupowałam był 80a no i oczywiście push up bo bez czy w bawełnianym to sama muszę szukać z lupą gdzie ten cycek być powinien :P
    A dla smiechu napiszę... moja prawie nastolatka (10lat) wyszperała gdzieś bawełniany stanik (75b) taki zwykły jaki miałam podczas karmienia Nata.. i co? i pyta "mama jak go wypierzesz moge zabrać bo jest dla mnie dobry a nie ma drutów"... chyba pogłębiła moje kompleksy na maxa :P
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Witam sie po pewnym czasie. Od mniej wiecej 2 tyg. nosilam sie z zamiarem odstawienia Maksia. Caly czas jednak odsuwalam " ten dzien". Najpierw chcialam odstawic w nocy, ale to sie w ogole nie udalo. A niestety Maks robil sobie z moich piersi smoczek, budzil sie czasem co godzine. Bylo to juz koszmarnie meczace. Podczas karmienia zasypialam normalnie, a Maks lecial mi z rak. Odkladalam go i czasem nie zdazylam dojsc do lozka i znow placz. A od godziny 4 to juz byl podlaczony non stop, bo inaczej w ogole nie zasypial. Rano nie wiedzialalm jak sie nazywam. Bylo mi bardzo trudno podjac ta decyzje, ale juz dluzej nie dalam rady tak funkcjonowac.
    Przedwczoraj podjelam pietwsza probe, ale chcialam zastapic moje mleko mm (w takich samych warunkach) i to sie udalo, bo Maksiu odsuwal niekapek i pokazywal na moja piers i mowil "mniam". A wczoraj calkiem inaczej do tego podeszlam. Najpierw byla kaszka na kolacje, potem tuz przed kapiela mleczko z niekapka, potem kapiel, mycie zabkow, przebieranie na noc. Zawsze po tym nastepowalo karmienie piersia i usypianie na niej, a wczoraj polyzlam go do lozeczka i zaczelam czytac mu bajki. Maks wstawal, siadal itp. Jak sie juz zniecierpliwil to odlozylam kasiazke i go polozylam. Usiadlam przy lozeczku, ale nie patrzylam na niego i sie nie odzywalam, po prostu bylam. Maksiu sie turlal, gadal fdosniebie, przytulal sie do zabawek, w pewnym momencie zaczal plakac, wiec go glaskalam po glowce i szybko usnal. Trwalo to wszystko krocej niz usypianie na piersi. Potem byly jeszczevtrzy pobudki i za kazdym razem glaskalam go po glowce i o dziwo szybciutko zasypial. Nie chcial wody. Spal w swoim lozeczku az do 6.30!!!! Rano byl pogody, usmiechniety. Wypil kubeczek mm z wytrzeszczonymi oczami :) a ja jestem wyspana :))
    Mam nadzieje, ze w kocu w nocy przestanie sie budzic. I mam nadzieje, ze nastepne noc tez taka bedzie.
    Choc chcialam karmic dluzej to ciesze sie, ze Maksiu tak ladnie ta pierwsza noc przeszedl. Cos sie skonczylo, pewien cudowny etap. I choc wczoraj mialam dylemat (juz po zasniecie Maksia) i mi bylo zle z tym osychicznie, to teraz jestem zadowolona. Maks jest wyspany i usmiechniety, jalby nie zrobilo to na nim wrazenia.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Dzasti,super! Jeśli już podjelas decyzje,to się jej trzymaj. Możecie mieć kryzysy(i On i Ty),ale wtedy musisz zacisnąć zęby i przetrwać. Jestes na dobrej drodze. Teraz tylko zadbaj o piersi,zeby żaden zastoj się nie zrobil. Pij miete i szalwie na zmiane(nie wiem ile razy karmilas?).
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Dżastina trzymam kciukole by wszystko poszło jak po maśle. :)
    U mnie nie wiem jak będzie wyglądało odstawienie, w III trymestrze wg Gina nie powinnam już karmić, więc mam 3 miesiące by Milkę powoli odstawiać. A Milka nadal totalnie cyckowa - 5/6 karmień na dobę. Mało wody pije.

    Zastanawiam się właśnie jak będzie lepiej to zrobić, czy odstawić pierś w dzień i zostawić noc, czy może na odwrót? Czy podawać jej MM w zastępstwie? W sumie je dosyć dużo nabiału, więc nie wiem czy jest potrzeba.
    Trochę to wszystko u mnie na razie w powijakach.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Manga ja tam się fachowo nie znam, ale u nas ja zmniejszam jednak karmienia w dzień, ale Adaś spi z nami i nie stanowi przeszkody jego jedzenie pół nocy bo ja śpię :d ale u Ciebie z rosnącym brzusiem moze byc gorzej bo jednak pamietam jak ciężko się ułożyć itp. Ale jak zjechaliśmy z ok. 6 karmien w dzień do 3-4 to nocki jednak są ciężkie bo szybciej karnilam go kładąc się spać o 22-23 i budził się 3 i spał do 8 a teraz je z 3 razy..
    Ja nie mam jakiegoś parcia na odstawienie ale bym chciała zmniejszać karmienia powoli i w razie ewentualnej ciąży zostawić tylko nocne i poranne.. boję się troche, że jak Adam będzie bardziej kumaty to będzie ciężko... bo on prawie nie chce jeść nic prócz piersi.. zupa bee, mięsa nie tknie tylko jakieś qarzywa i owoce z jogurtem..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    No właśnie Małą zabieram do nas do łóżka ok 24-1 wtedy ją karmię, później śpi do 5-6, znowu karmienie i sen do ok 7-8.
    Na razie brzusio nie jest wielki, nie przeszkadza. Ale w III to na pewno odpada.

    W sumie to kurczę, w ciągu dnia jak jej piersi nie podam to ona przez pierwsze dni pewnie będzie mało wody piła zanim się przestawi... A teraz w te upały wolę nie ryzykować.
    Ale może zrobić tak by np w środku dnia nie podawać cyca od jutra, tylko wodę, a jak nie będzie chciała samej wody to może zechce mm z niekapka?
    I po południu dopiero pierś. Później odstawić też tą pierś po południu i zostałyby 3 karmienia (wieczorne, to w środku nocy i nad ranem).

    Myślałam też by jej rozcieńczać jakiś sok przecierany z wodą, może to jej będzie lepiej wchodzić?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Ja w dzien juz prawie nie karmilam Maksia. Czasem raz w ciagu dnia jak mocno chcial, albo jak go uspic chcialam :) a tak to nabial mu dawalam. Dzis rano prawa piers bylo napelniona, lewa o dziwo miekka. Ale ostatni raz karmilam Maksia z lewej i prawa byla przygotowana na wczorajszy wieczor pewnie. Wiec dzis pod prysznicem troche upuscialam z prawej. Bede pic szalwie i miete. Dziekuje Monteniu za przypomnienie, bo zapomnialam o tym. Wiem, ze musze wytrwac. Tylko szkoda mi tego, ze Maksiu zaczal swiadomie w koncu chciex piers (wczesniej nigdy nie pokazywal ze chce) a ja go akurat odstawiam :( ale mysle ze pozniej byloby jeszcze ciezej.

    Treść doklejona: 16.07.14 10:57
    Mangus- ja wprowadzilam mm, zeby nie bylo takiegi drastycznego zakonczenia picia mleczka. Potem przejdziemy na normalne krowie mleko. My z m. duzo mleka pijemy i chce zeby Maks tez mleko pil.
    A Tobie radzilabym jednak zaczac od odstawiania w nocy, bo jak w dzien zmniejszych ilosc karmien, to Cie bedzie fhciala nadrabiac w nocy, a z brzuszkiem to Ci ciezki juz bedzie... A potem w dzien latwiej jest mleko zastapic czy mm czy no koktajlem z jogurtu.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    No to u nas Milka jeszcze dzienno-cycowa.
    I nie chce za bardzo wody pić.
    Nabiału je sporo, więc nie wiem czy jest konieczność podawania MM w zamian, z drugiej strony, może ten smak jakoś jej pomoże się odstawić w dzień... Może będzie to jakiś substytut.
    Bo Milka raczej piersi nie traktuje jak uspokajacz czy przytulanie. Raczej jako smaczny wodopój - napije się szybko i złazi.

    Treść doklejona: 16.07.14 11:02
    Justyś, ale jakby co to ona smoczkowa jest cały czas. Więc w nocy się uspokaja sięgając po smoka, no i też śpi z nami przez większość czasu więc się przytula.

    No właśnie, przypomniałaś mi o koktajlu - myślę, że to jest dobry pomysł, taki deczko rozcieńczony a już jakiś smak jest.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Wlasnie Manga ja kiedys Ci to pisalam o tym soku.
    w sumie nie wiem po co sie kopać i albo woda albo nic - tzn nadal wiszenie na cycu.
    moja Nina robila to samo wiec ja jej troche soku tak 1/3 sok/nektar te dla dzieci i reszta wody. Powoli załapała a teraz bez problemu pije i czysta wode bo jest nauczona ogolnie cos pic wiec teraz jak jej sie chce pic to i czysta pije a zaczęło sie jak w koncu kiedyś soku w domu nie posiadałam :)

    Dziewczyny a u nas trwa proces odstawiania. Powoli i spokojnie bez spinania sie.
    a jakie dziecko w tym wieku fajne i mądre :)
    Wytłumaczylam jej ze w dzien cycusie śpią i mleczka nie ma wiec jak zerknie na cycki w ciagu dnia to od razu krzyczy "aa aaa aaaaaa".
    Po powrocie z urlopu zaczęłam rezygnowac z cyca wieczornego. Poszlo bez problemu. Kilka dni mi wtedy jadla jeszcze 2 razy w nocy tak jak zawsze. A od 3 dni je juz tylko raz.
    Mysle ze nasza nauka zasypiania plus odstawienie wieczornego cyca spowodowało spokojniejszy sen.
    a przeciez mialam dziecko cycujace co 2-3h no do niedawna co 3-4 i pewne sprawy wydawały mi sie nierealne.
    a teraz... Nina potrafi spac 7-8h ciagiem! :)

    Ciekawa jestem czy odstawi sie sama z tego nocnego karmienia czy bede musiala jej pomóc.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Kochane Babeczki, bardzo Was proszę o radę. W poniedziałek Brunon kopnął mnie w pierś podczas przewijania. Od tego momentu czuję cały czas taki ból, lekkie rwanie w miejscu uderzenia. Co mogę zrobić, żeby temu zaradzić?
    Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Dziewczyny, mam goraczke 38,6 dreszcze piersi przepełnione i bolesne. Co robic??
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Karolka weź ibuprom co 4-6h, przed podaniem piersi ogrzej cyc a po karmieniu okładaj chłodnymi, rozbitymi liścimi kapusty. Obie piersi cię bolą???

    Treść doklejona: 16.07.14 19:13
    Karolajnas ale zastój ci się w tym miejscu zrobił?? Taki guzek jest czy jak?
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    obie :( rozmawiałam z doradca, mam wziąć ibuprom + przystawiać mloda częściej do obydwu piersi na zmiane. do wczoraj korzystałam z laktatora, bo miałam trochę problemów, później przeszłam na kapturki. mloda wyssala pewnie mniej niż ja odessałam laktatorem i pewnie stad ten problem :( ale tak w ciągu jednego dnia??
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Nie mam guzka, zastoju, nic takiego, tylko boli... :sad:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    U nas nie bylo problemow z woda. Maks od 6 mca pije z kubka niekapka. Najpierw tylko gryzl ten kubek, ale dawalam mu i dawalam i w koncu zalapal. A jak skonczyl 8 mcy to byl 9 godzin z moja mama codziennie, wiec mleczka sila rzeczy nie bylo.
    Mangus, to jak Milcia smoczkowa i sie umie sama nim uspokoic, to moze rzeczywiscie zaczac od dnia. Ja wlasnie daje Maksiowy koktail z owocow, jogurtu naturalnego i koziego mleka. Wcina jak oszalaly, tzn. pije, bo daje mu go w kubku 360 stopni.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Karoolka,koniecznie ibuprom i to dawce 400mg czyli 2 tabletki zwykłego ibupromu lub 1 tabletka ibuprom max. I taka dawka co 8h (3 kolejne dawki) i potem co 6h po 1 tabletce zwykłego ibupromu czyli 200mg. Przystawiaj mala,odrzuc calkowiecie laktator,tylko przystawiaj do piersi. Jeśli możesz zrezygnuj z kapturkow(możesz zacząć na kapturku,a jak sutek się wyciągnie to zdjąć i podac ,,gola,,piers. Kapturki masz dobrane przez doradcę?
    Karolajnas,tak samo od razu zadzialaj z ibupromem,tak jak kolezanka dawki. W kopniętej piersi może zrobić się zastoj(nie musi oczywiście,ale ja bym weszla już profilaktycznie chociaż te 3 dawki kolejne podac).
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Dziewczyny to może mi doradźcie (bo tak czytam o Waszych sukcesach odstawieniowych i zazdroszczę wysypiania się). Nie chcę jeszcze M odstawiać ale na rękę by mi było gdyby dłużej spała. Myślicie, że jak dam mleczko wcześniej np. przed kąpielą a nie bezpośrednio przed spaniem to by coś dało?
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Ja też chętnie poczytam i się wyśpię :wink:

    U mnie pora cyca, więcej cyca w dzień nic nie dało. Jak prześpi ciągiem 3 godz to jest sukces....

    A ostatnio to istny armagedon cycowy , chyba do p.małgosi zadzwonię bo nie wiem czy to aby normalne. Tylko cyc i cyc. W dzień dobijamy do 6 karmien i to po negocjacjach a w nocy też 5,6 razy. I to nie dwa łyczki tylko pół godziny ssania. I nie daj Boże zabrać . Jak się ociagam i proponuje np pić to bierze mnie za rękę i zaprowadza na cycy.Na wieczór dwie piersi opróżnia .
    Takie mam wrażenie jakby normalne jedzenie było dodatkiem do mleka. Coś tam zje, powyrzuca i się wkurza. Ja pytam a co ty chcesz (pokazując na talerze)wieczór, a ona pokazuje na piersi i mówi cycy. A nawet jak zje dużo , co się rzadziej zdarza,to i tak zapije mlekiem.
    --
  1.  permalink
    Olu zobacz a taka Kasia antycyckowa była:-)Nie doradzę Ci bo ja mam to szczęście, że Natalka śpi przez 12 godz bez pobudki. Karmienie tylko wieczorem do snu i rano przed pracą o 5 00 na śpiocha. Odstawiać jej nie zamierzam chyba nigdy:-) Mm jej nie podaje tylko to co jest w kaszkach. Twarogu nie lubi. Codziennie zjada jogurt ale niestety nie naturalny bo też nie przepada. Olu ile Kasia waży?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    mamaKasi może to przez te upały po prostu?

    jak karmicie się jeszcze bez ograniczeń z niczego nie rezygnujesz i nie uczysz jej , że pewnych karmień nie ma to wydaje mi się, że to chyba normalne...
    a , że już duża i kumata to sama Cię prowadzi , żebyś dała :D


    Akirko ja właśnie czytałam , że dziecko powinno zjeśc godzinke przed snem wtedy niby powinno lepiej spac...
    ale ja uwazam , że przy cycu to przyzwyczajenie głownie... małe przebudzenie i juz przypomina się o ssaniu

    a Wasze córcie potrafią zasypiac same w łóżeczku? same się wyciszac i zasnąc bez cyca?


    u nas właśnie największe znaczenie miało to , że jemy kaszkę przed kąpielą, później jeszcze chwile dobicia w zabawie i do spania... no i eliminacja wieczornego cyca, bo właśnie podawałam jej tuż przed położeniem na dotankowanie po tej kszace.... ale i tak mi się budziła co 4h, jak odstawiliśmy wieczornego cyca yak spanie się wydłużyło.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    No moja smoczkowa la ei tak lulanie musi być. Sama nie zaśnie, ale też to lulanie nie jest specjalnie jakoś uciążliwe.
    Eveke coś pokombinuję z tymi sokami za jakiś czas. Na razie jeszcze pocycujemy na żadanie, ale myślę, że za miesiąc będę już starać się to mocno ograniczać.

    Justyś Milcia też pije z niekapka od 6 m-ca, ale jak spragniona to zawsze do mnie przybiega. Może właśnie dlatego, że ma dostęp całodobowy w zasadzie. :wink:
    Musze sprawić sobie ten kubek 360. :) Thx.


    Powodzenia dziewczyny z tymi zastojami, też niestety się przekonałam co to za cholerstwo. I tak jak dziewczyny piszą, nie czekać - działać z Ibupromem.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Dziękuję Monteniu!!!!
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Aga, to super z tym spaniem . Kasia powoli dobija do 10 kg, więc szału nie ma :wink:
    A u nas szał na jogurty naturalne, mogła by jeść do każdego posiłku. Nie wiem po co jej tyle nabiału :tongue:

    Eveke, upały to raczej nie, bo ciepło już bywało a tak się nie zachowywała. Jeszcze niedawno były ok 4 karmienia w dzień a teraz sobie zwiększyła a negocjacje z nią są trudne. Tak myślę że może już ten okres wzmożonej potrzeby ssania....?

    Co do samodzielnego zasypiania to wieczorem potrafi zjeść pierś, odwrócić się do mnie plecami i zasnąć . A w nocy zdarza się że ją poglaszcze i śpi. I wiem które pobudki są na mleko a które da się załatwić bez:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Manga a spróbuj może z butelką od kubusia water , my kupilismy przypadkowo na urlopie , bo zapomniałam picia na spacer no i okazało się , że Ninka piła z tej butelki dużo więcej jak z innych wynalazków :D
    na początku pewnie na zasadzie całkowitej podniety ową butelką, ale już trochę czasu minęło a ona uwielbia z tych butelek pic i teraz staram się w domu zawsze jedną miec , żeby nalac jej wody... nawet jak na wierzchu jest kubek 360st oraz ta butelka to ją wybiera :D

    Mangaa a do kiedy musisz odstawic Milkę?

    Ciekawa jestem jak Wam to pójdzie...

    my stopniowo stopnio- żeby nie było nagle i z jakimś dramatem... no i tak już troszkę to trwa , ale ja najpierw zrezygnowałam z dziennych karmień i po prostu "futrowałam" ją stałymi posiłkami a pózniej stopniowo rezygnowałam z wieczornego i porannego...
    to nocne wydaje mi się , że bedzie najtrudniejsze...
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Eveke, a może i masz racje, że odstawienie wieczornego cyca wydłuża spanie. Maks i wczoraj dłużej pospał, a dziś (teraz w sensie) jeszcze się nie obudził, a normalnie to już ze 2 razy bym go karmiła. No, ale ja o tym nie pomyślałam. Zresztą ja chciałam właśnie to wieczorne karmienie przed snem zostawić - to ono było dla mnie najcudowniejsze. Chciałam właśnie tak jak Cytrynka ma..... No, ale się nie udało nam :(
    Tak czy siak podjęłam decyzję i jej już nie zmienię. Maksiu dziś identycznie zasnął jak wczoraj. Toczka w toczkę. Tylko dziś jak wstawał i mnie zaczepiał, to jak ja wstałam, żeby go położyć, to już buzię otwierał i język wyciągał. A jak go kładłam to był nerw... No tak mi go szkoda było, ale z drugiej strony chyba tak jest zawsze przy odstawieniu, że dziecko jakośtam chce. Ale nie było afery.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Obadam tego Kubusia, dzięki. :)

    No mamy jeszcze mniej więcej 3 miesiące, bo od III trymestru Ginek coś już bąkał by nie karmić.
    A poza tym ja chyba bym chciała by Milka była odcycowana do III trymestru, bo jakoś sobie nie wyobrażam karmić Małe z Milką obok przebierającą nogami bo jej się przypomniało, że mleczko jest dobre itd. :wink:
    Myślę, że te 3 miesiące do porodu to taki okres by już trochę zapomniała o cycu.

    Treść doklejona: 16.07.14 23:21
    Dżasti bądź dzielna. Wiadomo, że teraz będą różne zabiegi Maksia by cycuś jednak był, pewnie przykro się robi jak trzeba odmówić. Ale jak mus to mus.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    Mangaa, coś się dzieje? Masz zagrożona ciążę? Dlaczego gin naciska, by nie karmić w 3. trym?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    Nie naciskał i nie dopytywałam o szczegóły, bo jak pisałam ja też raczej nie chcę już w tym czasie karmić (jakoś nie wyobrażam sobie karmić dwójki na raz). :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Ev-tak ona umie sama zasnąć w łóżeczku. tzn kotłuje się przez godzinę, wstaje, zapala światło, wygina, staje na głowie, ale wreszcie usypia; )


    Mam jeszcze pytanie czy orientujecie się czy wymrażanie znamion barwnikowych ciekłym azotem jest jakimś przeciwwskazaniem do kp?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    Akirka, moj Maksiu mial wypalane takie cos wlasńie cieklym azotem, wiec skoro jemu wypalali i nie bylo przeciweskazan, to sadze ze tym bardziej w karmieniu piersia nie bedzie. Ale to tylko moja dedukcja.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    Akirka a może trochę za szybko jest kładziona?

    zauważyłam , że jednak im spokojniejsze i szybsze zaśnięcie (u nas oczywiście) to dłuższy czas przesypia... do tego ta zmiana , że kaszka przed kąpielą a nie po (dłuższy czas od jedzenia do położenia) oraz brak cyca przed snem.

    Jak Ninkę za szybko kładłam to mi cudowała też w łóżeczku po pół godziny albo i dłużej...
    teraz już ją bardzo intensywnie obserwuję i czekam aż będzie naprawdę padała niemal... wiec jeśli po kaszce i kąpieli stwierdzam , że to jeszcze nie "to" to jej nie kładziemy i jeszcze trochę się bawi...

    trochę off top mi się chyba zrobił, ale podciągam to pod Wasze zapytanie o to dłuższe spanie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    I mnie dopadło chyba zapalenie piersi. Zaczęło się wczoraj wieczorem, najpierw ból piersi, potem ból w kościach (identyko jak przy grypie) potem błyskawicznie przyszły dreszcze, stan podgorączkowy, wtedy wzięłam od razu ibuprom. Rano wstaje i patrzę na cyca a tam cały czerwony od strony pachy w strone sutka. Nie mam żadnego zgrubienia ani guzka. Pierś jest czerwona i boli. Biorę ibuprom co 6 h i robię okłady, mam nadzieję, że to wystarczy. Zastanawia mnie tylko skąd te zapalenie się wzięło? tak nagle przyszło..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Też mam kryzys karmieniowy ostatnio. To już 21 miesięcy, czuję się od kilku dni jak coś podłączone do piersi. Im bardziej się z Nat szarpię i nie mam ochoty jej dawać ssać, tym bardziej ona panicznie reaguje na moje odmowy. I to też nie są odmowy-odmowy, tylko prośba, że chcę dojeść kanapkę, zalać sobie kawę, albo typu: przejdźmy na łóżko, bo w kuchni przy gorących garach mi się nie uśmiecha rozbierać. Jej płacz ostatnio wywołuje u mnie agresję, płacze tak, że pół osiedla ją pewnie słyszy i wchodzi na taką częstotliwość, że mnie ciarki przechodzą. A jej dieta pozamleczna składa się z garści rodzynek i 1 banana dziennie. Całą resztę odpycha rączką, mówi "nie" i nawet nie próbuje. Ostatnio Mąż przyjechał z pracy i pyta się jej, co robiłyśmy fajnego. Odpowiedziała mniam mniam :tongue: no i miała rację, bo wydaje mi się, że nic innego nie robimy :tongue: w domu mam syf, jestem permanentnie niedojedzona i mam ochotę ją zostawić w domu samą i wyjść :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Cestmoi a moze masz mozliwosc zostawienia malej na kilka godzin na przyklad u mamy. Albio jak Twoj m. (jezeli w soboty ma wolne) to niech z nia zostanie sam. Wtedy nie bedzie wolala cyca, bo mamy nie bedzie przy boku a jak zglodnieje to cos zje na pewno.
    -- ,
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    W tygodniu nie, Mąż wraca na kąpiel i kolację. Mamę mam niepełnosprawną, teściowa 500 km od nas. Ale jutro wychodzę, dla wspólnego dobra :wink: od września będzie lepiej, mam zamiar małą zapisać na zajęcia dla maluchów, a za rok przedszkole.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Salinos,jak dawke bierzesz ibupromu? potrzebujesz jednorazowo wziąć 400mg czyli 2 tabletki zwykłego ibupromu lub 1 ibuprom max. I taka dawka co 8h.
    Przystawiaj od strony tego zaczerwienienia,obejrzyj sutek czy nie ma zatkanych ujsc. Jeśli do jutra nie przejdzie to koniecznie do doradcy. Jak co to podam namiar. Może ucisnelas w nocy piers,czasem tak się zdarza.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Ev-kładziona jest zawsze o tej samej godzinie. Zazwyczaj o 20 śpi. Wydaje mi się, że u niej zaczął się czas, kiedy wie, że są lepsze zajęcia niż spanie, bo ona już odpływa, oczy się zamykają, a np. usłyszy psa za oknem i już żywa i wstaje i pokazuje, że pies tam był. Mi też zależy, żeby spała ok.20, bo kurczaki, też chcę trochę tego wieczoru mieć dla siebie.
    Koniec ot:)
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Cestmoi, trzymaj się. Myślę że takie kryzysy to normalna rzecz. Karmiąc tak długo poświęcasz siebie i swoje potrzeby dla dziecka, które na dodatek nie za bardzo to rozumie i wydaje się być egoistczne .
    Też mam chwile zwątpienia , ale myślę sobie że w końcu ile to trwa ..2 , 3 lata. Ile to jest w stosunku do naszego całego życia. A dajesz dziecku najlepszą i najpiękniejszą rzecz. Nie odmawiasz , nie ograniczasz , nie wydzielasz . To piękne, ale trudne za razem.

    U mnie też mąż zasadniczo wraca na kąpanie i kolację, a rodzice ciagle pracują. Myślałam nawet o jakieś niance ale wiem że w tym okresie dla dziecka najważniejsza jest mama i skoro mogę to jej zapewnić to warto się poświęcić.
    Widzę ile dla niej to znaczy i choć bywa trudno staram się to traktować jako naturalny etap.
    Potem małe wyfrunie z domu i zostaniemy same :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Monteniu dziękuję bardzo , tak brałam co 8 h ( a nawet co 6h) - 2 małe tabletki ibupromu, dzisiaj już biorę po 1 tabletce, zaczerwienienie zeszło, rano już nic nie było widać. Wydaje mi się, że to pojawiło się albo po kopnięciu, bo często jak Dominikę przewijam to mnie kopie po cycach, albo po karmieniu na leżąco - kołdrą ucisnęłam cycka.:grouphug:
    Monteniu tylko napisz prosze jak długo mam brac ten ibuprom, 3 dni czy dłużej?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Dziewczyny, a jak czesto mam pic ta szalwie i miete?
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Salinos od 3-5 dni powinno się brac. 3dawki po 2 tabletki i potem co 6h po 1 tabletce.
    Dzasti,szalwie 3x dziennie minimum i pomiędzy miete. Chyba,ze czujesz ze dużo produkują to możesz szalwie zwiekszyc naet do 2 saszetek 3 razy dziennie. Ja pilam 3x dziennie 1 saszetek i pomiędzy miete(tez ok.3x po 1 saszetce)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.