Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 27th 2011
     permalink
    Agunia, jaki język na publicznym forum :shocked:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 27th 2011
     permalink
    Przepraszam już ocenzuruje
    --
    •  
      CommentAuthorLily26
    • CommentTimeMay 27th 2011
     permalink
    Hehe :) Trudno w takiej sprawie powstrzymać emocje :smile: Jak tylko cokolwiek gdziekolwiek znajdę to na pewno dam znać komu trzeba.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeMay 27th 2011
     permalink
    Aine, napisz, zeby usuneli te foty. Po prostu mnie do glowy by nie przyszlo, ze na bezczela ktos z twarza nawet potrafi skopiowac
    --
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeMay 27th 2011
     permalink
    o masakra:shocked:
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeMay 27th 2011
     permalink
    Napisałam. Zablokowałam kartę ciąży też.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Dziewczyny, napiszcie do admina żadanie o natychmiastowe zablokowanie wszystkich kont zalozonych z tego IP, z ktorego udostepniane sa Wasze zdjecia. Admin ma obowiazek to uwzglednic. W momencie, w ktorym zostaje poinformowany o naruszeniu dobr osobistych (w tym przyp. wizerunku) MUSI interweniowac, w przeciwnym razie moze za to odpowiafac prawnie.
    Blokowanie od razu hurtem po IP jest skuteczniejsze niz zglaszanie prosb o kasowanie poszczegolnych zdjec.
    W poniedzialek w pracy zapytam jeszcze specow od radzenia sobie z trollami, jak zmusic ten serwis do skutecznego zablokowania tej laski.
    Ale przykra prawda taka, ze jak sie daje fotki na otwarte forum, to tak bywa :(
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 28th 2011 zmieniony
     permalink
    A swoja droga, byloby zapewne wskaxane, zeby fachowa rada poszkodowanym w tym momencie posluzyl *Damazy albo esksperci*, czyz nie? Drodzy tworvy serwisu, super, ze dostaliscie kiefys tam nagrode za taki startup jak 28dni, ale w biznesie internetowym chodzi nie tylko o serwery i liczbe aktywnych kont. Uzytkownicy oczekuja tez back upu w takich kryzysowych sytuacjach! Prosta porada prawna chyba nie przerasta Waszych mozliwosci, prawda?
    Naprawde nic nie jest dane na zawsze, w polskiej sieci powstaja juz Wasze klony - tansze i biorace pod uwage nasze sugestie. Osobiscie marazm i brak reakcji adminow 28 dni mnie zniecheca i nie wiem jak długo sentyment utrzyma mnie tutaj.
    Sprawa fotek mnie nie dotyczy, ale wkurza mnie, ze nikt tu fachowo dziewczynom nie chce doradzic.
    • CommentAuthoralicjau
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Witam!
    alarek też nie istnieje ,login i tematy zaczerpnięte z forum listopadówki2009 (planujemy dziecko).
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Aine, karta ciazy to pol biedy, one to tez biora z "Galeria nasze brzuszki" i "Nasze dzieci" ; /
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Sprawa jest o tyle trudna, że zdjęcia są ogólnie dostępne i łatwo odnajdywalne. Każdy może je wyświetlić, a tym samym wkleić gdzie popadnie.
    Trudno do zdjęć dodawać watermark, jak na allegro czy w sklepie internetowym.

    Wczoraj z innego forum otrzymałem stos wiadomości. W imieniu jednej dziewczyny napisało 10 osób.
    Dobrze, że choć jedna wiadomość była konkretna. Poszkodowana osoba z innego serwisu, której zdjęcia użyto, poprosiła i ich usunięcie i nakreśliła, że zgłosiła sprawę na policję. Na wielu forach znalazła swoje zdjęcia, ktoś produkował nową tożsamość.
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Annalena o ile do Damazego w takiej sprawie bym sie zgłosiła, ale Ekspert na tym portalu jest od pomocy w NPR a nie w kradzieżach wizerunku. Proszę, nie popadaj w przesadę. I to nie Eksperci tworzyli podstawy techniczne tego portalu a merytoryczne, więc jakby uwaga nieprzemyślana.
    Z tego co widzę poszkodowane uzytkowniczki radzą sobie całkiem nieźle a poza tym skąd wiesz, czy nie udzielił im już jakiejś pomocy?
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Irlandia wybacz, nie bede z Toba dyskutowała.
    Damazy, dzieki. Ciesze sie, ze sie odezwales. Zdaje sobie sprawe ze to po prostu konsekwencje upubliczniania zdjec, ale moze po prostu sa jakies "formulki" ktore skutecznie zachecaja inne serwisy do szybkiej reakcji na zgloszenie.
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    W mojej opinii watermark załatwia sprawę. Zgłaszanie to ciężka praca, a efekty i tak nie są współmierne do nakładów.
    Wystarczy ładny watermark, który nie zakłóci istoty zdjęcia.

    Zobaczcie na tych dwóch Panów. Jeśli każde z Waszych zdjęć będzie miało prywatne oznaczenie, już z daleka będzie widać, że obrazek ma właściciela. Programów do watermarku są dziesiątki.
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Oj, szkoda... :cry:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Trol nie ruszy zdjęcia, bo będzie musiał się napracować. Gdy pomniejszy do wielkości avatara, informacja o watermarku zostanie.
    Oczywiście tyczy się to tylko zdjęć, które wystawiane są publicznie.
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Damazy a jak napisałam z prośbą o usunięcie zdjęć to warto jeszcze prosić o blokowanie kont założonych z IP?
    Już się biorę za wywalanie zdjęć z naszego forum :(
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Ja już pobieram sobie programik do watermarku. I każde kolejne zdjęcie będę już oznaczała.
    To bdb pomysł.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    przeciez pisalam o znaku wodnym na poprzedniej stronie :devil:
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Blokowanie kont z IP jest nieco kłopotliwe, bo czasami jedno IP przypada na ileś tam komputerów. IP jest bramą z której wychodzi 1000 albo 10x więcej wewnętrznych połączeń z różnych komputerów. Można skasować przypadkowo konta innych osób.
    Najlepiej:
    1. sprawdzić czy wyświetlane zdjęcie jest rzeczywiście umieszczone w serwisie czy tylko zlinkowane.
    2. podsyłać faktyczne (permanentne) adresy do zdjęć, które celują w zdjęcie, nie w stronę wyświetlającą inne zawartości.

    Z powyższego wiadomo, komu wysłać prośbę o skasowanie zawartości zdjęcia. Admin nie będzie szukał po komentarzach, na podstawie opisu.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Damazy mówiąc szczerze to ja poradziałabym sobie z takim watermarkiem;) Ale fakt, faktem sprawia, że zdjęcie jest jakby mniej "atrakcyjne" dla trolla;) Musi się nad nim napracować, a przy 10ciu kontach to jednak trochę czasu zajmuje, zatem prawdopodobnie znajdzie inne;)
    Dziewczyny - Wy same musicie siebie chronić przede wszystkim. Ja nie wrzucam zdjęć w internet w ogóle, bo właśnie zdaję sobie sprawę, że takie (i jeszcze gorsze) sytuacje mają miejsce. Od czasu jak istnieje internet takie sytuacje były, są i pewnie będą póki nie będą grozić złodziejowi poważne sankcje karne. Mało tego, raz wrzucone zdjęcie (nawet potem usunięte) przecież na zawsze zostanie na jakimś serwerze. Uważajcie na siebie. Tak jak, zdaje się Lily26 , wcześniej pisała...wrzucacie tu często zdjęcia dzieci w kąpieli, czy swoje w bieliźnie...dla "normalnego" człowieka są to najzwyklejsze zdjęcia, ale pomyślcie czasem, że po drugiej stronie może siedzieć nie tylko taki troll, ale też jakiś podstarzały zboczeniec:shocked: Jest to chore, obleśne i powinno być karalne, ale póki co takie sprawy są zazwyczaj traktowane jako "zbyt mała szkodliwość społeczna"i po prostu same musicie (musimy) dbać o swoje bezpieczeństwo. Jeśli odczuwacie potrzebę podzielenia się zdjęciem, wyślijcie na prv, a jeśli je upubliczniacie, to weźcie pod uwagę, że nawet "wyłapanie trolli" nie załatwi sprawy, bo na ich miejsce pojawią się nowe, bo internet jest publiczny generalnie.
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Dzięki Damazy.To ja poczekam chwilę na odpowiedź a jak nie to się wezmę za podlinkowanie adminowi wszystkiego co znajdę na planujemy dziecko. Na razie widzę że zdjęcia wiszą.
    Hanny ja na forum zawsze twarz starałam się ukryć nawet jeśli pokazywałam brzuch. Ale perspektywę zyskałam jak zobaczyłam zdjęcia Jaśka na obcym portalu. Moje mnie tak silnie nie wkurzyły. Na pokazywanie jego zdjęć gdzie popadnie to nie zgadzam się i już. Z tym że ukradzione z mojego profilu były a nie z forum więc tak naprawdę muszę zastanowić się nad zasadami akceptowania przyjaciółek.
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Matko, właśnie przebrnęłam przez cały wątek i jestem w lekkim szoku. Knot_ia przewinęła się w kilku innych wątkach na 28dni, pamiętam ją. Na szczęście nie została moją przyjaciółką, a wszystkie swoje wykresy i kartę ciąży udostępniam tylko swoim przyjaciółkom. Jak na razie wszystkie zaufane i na pewno nie mam co do nich wątpliwości :) Zaraz im prześlę info z tym wątkiem, niech też będą świadome. I znak wodny też zacznę stosować :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Dziewczyny, pamiętajcie tylko, że znak wodny nie załatwi sprawy, bo troll może uznać, że to "jego" znak wodny i on też wrzuca "swoje" ze znakiem wodnym...pomijając już fakt, że łatwo go usunąć;) Po prostu ostrożność zarówno w zasadach dobierania przyjaciółek, jak i wrzucaniu zdjęć do sieci;)
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Aine, ale chyba ta fote Jaska dawalas na albo "Rozpakowanych" albo na "nasze dzidzie"
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    W szoku jestem. Nie rozumiem, co kieruje tymi osobami, żeby się pod kogoś podszywać. Na szczęście jakiś czas temu zablokowałam wykresy i komentarze, i brzuszek teraz też usunę z gelarii Brzuszkowej, bez twarzy jest ale i tak. Dzięki za ostrzeżenie. A knot_ia kojarzę z brzuszkowego wątku właśnie :/
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    wlaśnie aine - moje ukradzione fotki sa spod wykresów... od tak dawna nie przyjmowalam zaproszenia do przyjaciólek a tu raz zaryzykowalam i mam nauczke! Wogóle jeden jedyny wykres poza aktualnym mial jeszcze udostepnione komentarze dla przyjaciolek - ciażowy.
    ale troll ma tupet - dostalam zaproszenie od xkuku - tej samej osoby co knot_ia! wczoraj.... co za idiotka! Albo idiota...
    jestem w kontakcie z se_se, to jej skradla nick, zdjecia i nawet wypowiedzi ktore tu zywcem kopiowala. Se_se zaangazowala w sprawe policje, zajmują sie Ip.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    niestety, niektorzy najwyrazniej nie maja co robic.. i z nudow dostaja na glowe. a jak juz dostana (i to porzadnie, bo takie cos normalne nie jest!) to wykorzystuja czas na takie wlasnie "hobby".
    chcialabym, zeby to zjawisko wytlumaczyl mi jakis psycholog, bo nie ogarniam jaki mozna miec cel w podszywaniu sie pod kogos innego na takim np. forum jakim jest 28 dni.
    jakbym taka/takiego zlapala, to bym jej/jemu znalazla jakas fajny sposob na zabicie czasu... mysle, ze ciezka praca fizyczna pewnie bylaby idealnym sposobem na wypelnienie czasu.
    :wink:
    --
    • CommentAuthorafiz
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Dziewczyny, nazywam się Magda i to ja jestem jedną z poszkodowanych dziewczyn z portalu www.planujemydziecko.pl której tożsamość skradła niejaka alarek. Osoba ta zerżnęła nick po jednej z dziewczyn z wątku listopadówek 2009, a zdjęcia dodawała moje (z wątku lipiec 2011) jako niby swoje (nie wiem czy pamiętacie fotkę długowłosej brunetki stojącej bokiem z brzuszkiem przy oczku wodnym). Wiele z Was chwaliło brzuszek, nie wiedząc nawet, że to zwykła oszustka która przedstawa moje zdjęcie jako swoje. Do tego jeszcze ustawiła sobie suwaczek ciążowy zgadzający się co do dnia z moim. Niezły psychol z niej musi być, skoro zadała sobie tyle trudu, żeby wyliczyć kiedy miałam ostatnią miesiączkę, żeby ustawić sobie identyczny suwaczek.
    To że zniknął jej profil i moje zdjęcia brzuszka, które podpisywała jako swoje, to zasługa moich koleżanek z portalu www.planujemydziecko.pl, które miały jednocześnie konto na www.28 dni.pl a także mojej interwencji u administratora portalu www.28dni.pl
    Wczoraj założyłam sobie specjalnie konto na waszym portalu, aby dokładnie zlokalizować moje zdjęcia.
    Niech to będzie przestroga dla Was wszystkich. Internet jest rajem dla oszustów i różnych psycholi. Nie dawajcie zdjęć, na których widać Wasze dzieci, lub Wasze twarze. Ja mam już nauczkę na przyszłość i usunęłam wszystkie swoje zdjęcia z portalu www.planujemydziecko.pl
    Jeśli chodzi o oszustkę knot_ia, to ona też skradła tożsamość innej dziewczyny z portalu www.planujemydziecko.pl, tyle, że nie zmieniła ona nicka, tylko podszywała się tutaj pod tym samym nickiem, co oryginalna dziewczyna na portalu www.planujemydziecko.pl. Zatem dziewczyna na portalu www.planujemydziecko.pl o nicku knot_ia to prawdziwa, a tutaj użytkownik o tym nicku to zwykły oszust. Jej sprawa jest bardziej skomplikowana, bo bardziej zaawansowana i ona już złożyła doniesienie na policji. Po adresie IP dojdą do tego oszusta, a wtedy nie uniknie ona kary. Być może okaże się, że alarek i knot_ia z portalu www.28dni.pl to jedna i ta sama osoba. Czas pokaże, a ja liczę na sprawiedliwe ukaranie złodziei tożsamości.

    Pozdrawiam Was i pamiętajcie, bądźcie czujne.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    ja tylko się zastanawiam PO CO ONE TO ROBIĄ ?
    i co musi nimi kierować, żeby wpaść na pomysł skradzenia czyjejś tożsamości, zdjęć czy historii...
    nie mogę pojąć....
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    i jak można sie nie pomylic tworzac tyle kont i ze wszystkim byc na bieżaco, tydzień, objawy, suwaczki... to jest psychoza jakaś!
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Trish dzięki bo mi o wątku rozpakowanych przypomniałaś. Z forum na bieżąco nie jestem już z braku czasu więc zapomniałam całkiem.
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeMay 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Trzeba się zastanowić czy to ona, czy on. Już o tym kiedyś pisałem. Generalnie można takich tożsamości używać w celach sprzedażowych.
    Z racji tego, że userzy korzystają z kilku for regularnie, przewijają się też podobne nicki. Każdy coś pisze, każdy porusza jakiś temat. Natykając na podobny login i opinię znanej osoby, bardziej przyswajamy taką wypowiedź niż informację, która nie ma tego wsparcia.
    Osoby czytające biorą pod uwagę opinie na temat produktów lub innych ofert, itd..

    Problem zaczyna się gdy facet czy kobieta nieumiejętnie zarządza tożsamością. Kobiety łatwiej wyłapują szczegóły, a faceci na forach samochodowych czy innych czytają jak leci i biorą pod uwagę teksty, które są dla nich ułożone.
    Oczywiście ktoś może mieć problemy psychiczne, ale lepiej mi tu pasują spiskowe teorie. Trzeba tylko przeanalizować co takie osoby (wykryte) napisały, to wystarczy.
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Jowita
    weszłam na podaną strone do galerii i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to twój brzuszek wrzucony przez autorke Doriska:shocked:
    Mnie kiedyś też dopadla jedna trolica, więc jak wrzucam zdjęcia to po max 2 dniach je kasuję.

    Aż się we mnie zagotowało. Jeszcze jedna użytkowniczka naszego forum jest tez tam "wrzucona" AINE.
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Jaki miała plan pani/pan "niby k_notia" tego się nie dowiemy już dziewczyny.
    Ja właśnie rozmawiałam z mężem o tej sytuacji i opowiedział mi o historii , która w zeszłym roku wydarzyła się na forum na którym on przesiaduje. U nich historia wyglądała tak: na forum zarejestrował się pewien gość i zaczął się dość intensywnie udzielać. Większość forumowiczów go polubiła i ceniła za wypowiedzi. Po kilku miesiącach koleś zaczął pisać, że ma lipę w domu bo stracił pracę i że najbliższa mu osoba dość poważnie zachorowała. I tu wyszła prawdziwa idea pojawienia się na forum: większość z chłopaków stwierdziło, że przeleją kolesiowi jakąś tam minimalną kwotę bo jest spoko kumplem z forum i chcą mu pomóc. a koleś po kilku tygodniach nagle znikł. I tak mu pomogli na kwotę około 40tyś. zł a koleś nagle znikł z forum. Sprawa również została oddana w ręce policji.
    Mam nadzieje, że "niby k_notia" nie uniknie kary.
    --
  1.  permalink
    Ej no masakra jakaś! Ja to chyba strasznie naiwna jestem :sad:
    Człowiek się cieszy że w ciąży jest, chce się pochwalić i ktoś mu nagle to kradnie?! Tak jak Teorka napisała po co?
    Też w sumie jestem przeciwna udostępnianiu zdjęć w necie, dlatego na portalach społecznościowych mam zwykle po jednym, tak żeby mnie rozpoznano, i nawet to okazuje się niewskazane :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    A mnie dziwi, że to Was dziwi... Przecież wszędzie są ludzie i ludziska i wrzucając cokolwiek do sieci trzeba liczyć się z tym, że to będzie tam krążyć. Co więcej, nawet wykasowanie zdjęcia nie daje pewności, że ktoś go nie przechwycił. Uważam, że jeśli dojdzie do nadużyć, to nie powinno się mieć skrupułów, żeby podać sprawę na policję czy do sądu. Ale oczywiście najlepiej być ostrożnym.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Damazy a mam pytanie czy nie można zabezpieczyć naszych stron w taki sposób aby nie było opcji kopiowania tak jak jest to na blogach? Gdzie prawy przycisk myszki nie działa.
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    Juhasek mysle że i to mozna obejśc... printscreen, otwierasz painta wklejasz, przycinasz i masz zdjecie tak czy siak... :/ może bardziej pomyśleć o takiej zamkniętej galerii gdzie dostęp maja tylko osoby które na 28dni są dłuzej, powiedzmy z pół roku, a nie tak z lotu..
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 28th 2011
     permalink
    jowita to by nie miało sensu, nowe użytkowniczki szybko by się zniechęcały i przechodziły na inne forum. Ale z niedziałającym prawym przyciskiem myszy to nie głupi pomysł. Nie każdy zna się na rzeczy i może choć trochę by to utrudniło kraść zdjęcia.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorefkα
    • CommentTimeMay 29th 2011
     permalink
    Jowita - konta na facebooku nie można ot tak usunąć, dopiero zdaje sie po 6 miesiacach jesli nikt sie na maila podanego w systemie nie zaloguje ....zatem lepiej sie upewnij u adminow FCB, mozna natomiast ukryc profil....pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 29th 2011
     permalink
    i można z facebooka fotki pousuwać - ja tak zrobiłam.
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMay 29th 2011
     permalink
    zostane_mamą dzięki, sprawdze.
    Zdjecia na planujemydziecko zostaly usuniete z wszystkich fałszywych kont. ponoc to sprawka 12letniej gowniary, ktora teraz blaga o zostawienie sprawy. dac jej nauczke? postraszyc jeszcze?
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeMay 29th 2011
     permalink
    jak dal mnie nie postraszyć tylko dociągnąć sprae do końca...i co z tego że ma 12 lat? jak będzie miała piętnaście okradnie babcię? jak będzie miała 18 zabije koleżankę?
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 29th 2011
     permalink
    czy aby na pewno ma 12 lat? czy to tylko przykrywka by właśnie jej nie zaskarżyć?
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMay 29th 2011
     permalink
    właśnie.... to mi nie daje spokoju - 12 latka tak perfidnie knująca? zrobienie sobie profilu na facebooku żeby dojśc do prywatnych zdjeć prawdziwej knot_ia? takie rozeznanie w ciążach?
    wiem że swiat z postępem idzie i za dzisiejszą młodzieżą cieżko nadążyć ale ja w wieku 12 lat szyłam ubranka dla barbi...
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 29th 2011
     permalink
    właśnie - ten "postęp" jest powalający. Jestem w stanie uwierzyć, że ma 12 lat, patrząc na to, co dzieciaki w tym wieku wyprawiają. Kurcze, nie czuję się staro, ale między nami w wieku 12 lat, a obecnymi 12latkami jest przepaść. Naprawdę! Ja też szyłam ubranka dla lalki i bawiłam się rodzinką Barbie w najlepsze. Teraz 12latki (6 klasa szkoły podstawowej) siedzą na ławce pod blokiem, fajcza papierosy i idą w ślinę tak, że ja nigdy publicznie się nie zachowałam. A daleko mi do pruderii. Ale okrakiem na chłopaku, macanki po tyłku i peirsiach i całowanie z języczkiem na plcau zabaw przy dzieciach małych i ich rodzicach to troszę porażka. Sama widziałam :/
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeMay 29th 2011
     permalink
    Zgadzam sie, dociagnelabym sprawe do konca nawet jesli ma 12 lat....
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeMay 29th 2011
     permalink
    Nie znam sprawy tej dziewczyny więc trudno mi się ustosunkować tak po prostu ale zostawić tak sprawę też sobie nie wyobrażam. Szczególnie na miejscu tej dziewczyny pod którą się podszywała.
    Cieszę się że naszych zdjęć już tam nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMay 29th 2011
     permalink
    Ja też bym sprawę ciągnęła. Niech dostanie nauczkę, że penych rzeczy robić nie wolno! Jak teraz się odpuści gówniara będzie przekonana, że zawsze jej się upiecze.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.