Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Puzzlami to i Kacper się zainteresuje bo na chrzcinach i rodziny bawił się taką układanką drewnianą i mu bardzo podpasowała:bigsmile: Jeden obrazek był zgubiony i to go strasznie zdenerwowało :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Nawet okej ta gra, ale chyba dla starszych dzieci. A jak Kacper nie układał puzzli, to nie wiem, czy tamte nie będą zbyt trudne na początek. Majka zaczynała od 2 częściowych, potem 3 częściowe - ze zwierzątkami i super sobie radziła i przy okazji nauczyła się nazw zwierząt :) potem jej kupiłam puzzle z większą ilością elementów, taką jakby mate z 48 duzymu puzzlami i na początku miała troche problemów, a teraz już próbuje to układać sama ;D
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    A to taką matę dużą puzzlową, na której Kacper uczył się chociażby pełzać:tongue: to ukłąda bez mignięcia okiem. O tym zapomniałam. Wszystkie cyferki ładnie wkłada i łączy:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Aaa i co jeszcze jej się baaaardzo podobało! Książeczki do kolorowania i wyklejania. Były różne obrazki w których czegoś brakowało np misiowi kokardki, chłopczykowi piłki i trzeba było to dokleić, a część domalować. A najlepiej jej szło z obrazkami, gdzie były dziury, gdzie trzeba było dokleić odpowiednie kolorowe kółko.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    O ciekawe :) Tylko z tym malowaniem... Hmmm..

    To dzieło Kacpra - powiedział, że maluje babcię:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Dii - ciekawy obraz Babci :)

    U nas na topie sa kolorowanki - codziennie i ciastolina.

    Malisek - doszedl Ci juz piasek? Podeslesz linka do sprzedawcy? :)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Piasek zamówiłam dzisiaj rano ;p TEN
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    To dzieło Kacpra - powiedział, że maluje babcię


    Babci potrzeba Rutinoscorbin, bo jakaś taka "niewyraźna"... rozbita....
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    "rozbita.. "- he he:crazy:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Zasugeruję jej to :tongue: to może drugie dzieło wyjdzie wyraźniej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    A tutaj dzieło Majki z okazji urodzin taty :D
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Widzę, że kolorowanie wychodzi jej tak samo :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Dii a ja uważam że domek to nie tylko zabawka dla dziewczynki Dominik ma Domek po Nince taki z dźwiękami i światełkiem i super się nim bawi, sami już od maleńkości wprowadzamy sztuczne podziały na męskie zabawki i damskie a potem się dziwimy że kobieta nie potrafi wkręcić śrubki a facet posprzątać. Np lalka dla chłopca to bardzo fajna zabawka uczy empatii, opiekuńczości. Dominik bawi się Ninki baby alive, uwielbia tą lalkę najbardziej oczy bo są duże i się zamykają, wystarczyło mu dwa razy pokazać gdzie nacisnąć przycisk na nadgarstku by lalka mówiła.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    U mnie "narzeczony " Hani jak tylko może to " wypożycza " sobie jej wózek z lalką. :bigsmile:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Pewnie! Masz rację :bigsmile: Ja czytając o domku dla lalek mam w wyobrażeniu taki pinkowy domek z pinkowymi lalkami barbie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Hania już rysuje "rączki i nóżki" (buzię dorysowała mama)
    Ale za to nie mówimy za bardzo.
    :devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Ładnie ładnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    kachaw: sami już od maleńkości wprowadzamy sztuczne podziały na męskie zabawki i damskie
    kacha, zgadzam sie, ale widzisz, ja malemu kupilam dawno temu 2 lalki i zana sie nie bawil. wcale nie wzbudzily zainteresowania, nic a nic. za to auta, ciuchcie jak najbardziej.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Ewa to nie chodzi o to by zmuszać chłopca do zabawy lalkami tylko by miał również taką możliwość, a swoją wypowiedź odniosłam do Dii bo wyszło jakby domek to be nie dla chłopca a to warsztat samochodowy jak najbardziej. Syn mojej koleżanki bawi się przetykaczką do ubikacji - ma swoją własną, przetyka wannę podczas kąpieli :bigsmile: swego czasu najlepszą zabawką był odkurzacz.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    kachaw, zrozumialam twoja wypowiedz. i jak najbardziej sie zgadzam.
    tyle tylko, ze to w genach gdzies zaprogramowane chyba jest, ze chlopcy to auta. dlatego podalam nasz przyklad, zeby pokazac, ze mimo tego, ze maly mial lalki to jakos po nie nie siegal;-D ale wiem co mialas na mysli, ze stereotypy, ze sami dorosli ukierunkowuja dzieci.
    zreszta, nie macie same stereotypowego myslenia, ze rozowe to dla dziewczynek? jak moj maly mial mniej niz 2 lata to nosil rozowe, jemu nie przeszkadzalo, mi nie przeszkadzalo, zdobyczne bylo. i super w tym wygladal. ale pare osob z moich bylych e-przyjaciolek protestowalo, ze one to nigdy.
    w zeszlym roku pamietam maly ktoregos dnia mi powiedzial: ja z rozowej slomki nie bede pil bo rozowe jest dla dzieczyn. teraz pije, nie wydziwia, ale juz sama go w rozowe ciuszki bym do przedszkola nie ubrala. ale po domu chodzi (w rozowych spodniach od pizamy z lumpa) i nic sie nie dzieje.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 7th 2014 zmieniony
     permalink
    kachaw: sami już od maleńkości wprowadzamy sztuczne podziały na męskie zabawki i damskie a potem się dziwimy że kobieta nie potrafi wkręcić śrubki a facet posprzątać


    Eee, nie do końca, już kilka razy o tym pisałam - Krasnal miał dwie lalki, jedną taką do pojenia butelką (tak, żeby mu wytłumaczyć co się z braciszkiem bedzie robic), a drugą po prostu miał od urodzenia, bo od babci dostał. I pobawił sie ze dwa razy i lalka jedna i druga leży w kącie, nawet jej nie tknie. Za to już kiedyś na forum pisałam - od 6 miesiąca istnieją tylko samochody, autobusy, tramwaje, pociągi i takie tam.

    Ja się z Ewą muszę zgodzić - chłopcy to mają chyba gdzieś zaprogramowane, bo z kolei dziewczyny bawią się wszystkim chyba? Ja kochałam resoraki jako dziecko i do tej pory lubię...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Wracając do tematu zabawek :wink:
    Nasza Ninka może bite dwie godziny przesiedzieć przy tym:

    Image and video hosting by TinyPic

    I wiem, wiem.
    Nie każde dziecko lubi Peppę.
    Ninie w sumie też już na nią zajawka minęła.
    Ale jednak tym się bawi fajnie, bo pomijając z jakiej to bajki to domki się fajnie składają, rozkładają, można te świnki "kąpać", "kłaść spać", brać na plac zabaw, wystrzeliwać w kosmos [ :cool: ], uczyć w szkole i ogrywać masę innych fajnych scenek rodzajowych.
    Także ja polecam.
    Kupiliśmy to wszystko na All, używane, w baaaaardzo fajnej cenie, okazyjnej mocno.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Teo, fajnie wyglada - jakby to z Mychą Miki było to bym się skusiła :DDD A z tego się walizeczki robi?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Teo super :) Kacper Peppę ogląda czasem, a gdzie coś takiego można kupić? Może i inne bajki są też...?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    The_Fragile: jakby to z Mychą Miki było to bym się skusiła :DDD


    Chyba jest, bo Ninka ma jeszcze kawiarenkę z Miki właśnie :wink:
    Stoliczki, krzesełka, regały z babeczkami itp.
    Więc jakby poszukać to na pewno znajdziesz.

    Tak, po złozeniu to wygląda jak takie walizeczki małe.


    Dii: a gdzie coś takiego można kupić?


    My na Allegro polowaliśmy, bo taniej za używki.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Teo, a nazwę jakąś ma ta zabawka? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Rany dziewczęta, Allegro uruchomcie i od razu znajdziecie :wink::wink::wink::wink:


    DOMEK ŚWINKI PEPPA


    :tongue:

    Treść doklejona: 07.10.14 17:03
    DOMKI Z MYSZKĄ MIKI też są, sprawdziwszy :wink:


    Tylko ja polecam szukać używanych jednak.
    My za cały zestaw [warty pi razy oko 700-800 zł] zapłaciliśmy niecałe 200 zł już z przesyłką, także o wiele bardziej się opłaca.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    TEORKA: Rany dziewczęta, Allegro uruchomcie i od razu znajdziecie

    W telefonie jak lookam, to jestem leniwa i wolę mieć link podany :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    O kurka, fajne to to! Jak Gugi podrośnie to może i ja się skuszę... Bo na razie widzę już te wszystkie krzesełka i pierdolety w jego paszczy :D
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Teo moja Gosia podchodzi i pyta: Mogę tam iść się bawić Peppą? :devil:
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    madzinka83: moja Gosia podchodzi i pyta: Mogę tam iść się bawić Peppą? :devil:


    Zaprosiwszy :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    Po co ja tu wchodziłam?! Już zamówiłam domek świnki peppa. :devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Jak wam tak dobrze idzie to może od razu polecicie coś 8-12m. na zachętę do raczkowania albo coś co świeci, miga,gra i zainteresuje dziecko i nie jest telefonem/tv/laptopem/kabelkiem? :wink::wink: czy to niemożliwe?:devil::devil::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Mój dostał tego pieska i jest bardzo zadowolony, kupiłam używany w komisie, ale wygląda jak nowy a dałam 60 zł
    ma opcję pchaczka, ma opcję jeździka naciska sobie przyciski, są piosenki, liczy, karmi pieska wrzuca do pyska klocki i lecą do brzuszka itp
    Z tym że nie chciałam kupować zbyt wcześnie bo bałam się że zamiast raczkować będzie chodził, więc jak już zaczął raczkować to dostał pieska
    piesek
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Dzięki kachaw ale kurcze tak jak piszesz...najpierw musi raczkować, bo ten piesek to już wyższa szkoła jazdy :shades: Właśnie chodzi mi o coś podobnego a mniejszego, za czym Koza mogłaby gonić na czterech :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Stoliczek edukacyjny FP:)
    Młody jakoś w tych okolicach (11 miesięcy) zaczął się nim bawić :)do raczkowania to nie zachęci ale do stawania na pewno:)
    Do raczkowania to kiedyś widziałam te kule lub walce z Vtechu ale nie wiem czy faktycznie dzieciom się to podoba, pewnie zależy od malca.

    Treść doklejona: 13.10.14 22:30
    albo małpka muzyczna z FP:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    moja Ninka miała kulę z FP niby taka co się toczy, gra, ale nie bawiła się nią a mnie ten dźwięk wnerwiał lepsza zwykła piłeczka
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Albo przypomniała mi się zabawka z dzieciństwa, ciekawe czy to jeszcze produkują ...to była taka plastikowa piłka na baterię z kitką (Jakaś fretka pewnie;)) i ona się turlała tak śmiesznie:) miał ktoś coś takiego?:D

    Treść doklejona: 13.10.14 22:35
    ooooo jest:D wzięło mnie na wspominki:P


    Treść doklejona: 13.10.14 22:37
    I ponoć jeszcze to zabawka dla psa lub kota:D to Ci rodzice mieli pomysły :cool:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Ostatnio był u nas festyn Franciszkaski i kupiłam ten badziew Nince bo bardzo chciała, fretka i jej piłeczka leżą bo Ninka się tym nie bawi, więc odpowiadając na twoje pytanie Hope są te badziewia jeszcze dostępne. Hope jaka ty młoda jesteś za czasów mojego dzieciństwa na festynach były diabełki z językami i pistolety na kapiszony, to były gadżety :peace:

    Treść doklejona: 13.10.14 22:42
    Hope myślę że nie dla psa, mój by to rozkminił w 5 sekund, nie zostało by nic z tej fretki, bo to mega chińskie rączki są, ale kiedyś oglądałam program z Zawitkowskim i on mówił żę zabawki dla psów kotów są fajne i nadają się dla dzieci, bo trudno je zepsuć, są kolorowe, piszczą, szeleszczą więc to co tygryski lubią najbardziej. Swego czasu jak Ninka była mała nabyłam w Lidlu zabawki dla kota, zestaw trzech myszek, które jak się naciągnęło ogon to zapierniczały po całym pokoju, Ninka była przeszczęśliwa
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Hope dzięki!:wink: ta małpka może być super :thumbup::tooth:

    Hahaha fredka i u mnie by nie przeżyła, pies by ją w sekundzie przechwycił:rolling:
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Kachaw, potwierdzam z tymi zabawkami dla zwierząt. Jak Młody był młodszy, to u dziadkow niczym innym sie nie bawił. Aż dorobił sie własnego zestawu :-)
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    winni świetne te książki. Kacper jeszcze by ich nie zrozumiał, ale może na święta...?
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Miałam tu nie zaglądać bo zawsze to się źle kończy:devil:,ale zastanawiam się już powoli nad prezentem dla Hani i brak mi pomysłu. Mamy już :rower, ciastoline, 3x domki, zestawy lego, komputer, 3x wózek dla lali, trylion maskotek, ileś tam układunek, kołyske dla lalek, wór koników ponny...
    Uwielbia układanki, ale już nie mam pomysłu jakie jej kupować.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    A ja chciałam jeszcze napisać, że polecana tu wcześniej gra "Dzień, noc" jest świetna! Adaś uwielbia się tym bawić :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    ja myślałam o odkrywczym domku polecanym już zresztą, ale on jest od 1 roku i nie wiem czy dla 2-latka będzie ok... ale jak coś to Madzi się przyda potem :)
    Jeżynka a puzzle?
    Winni Dzień, noc... Możesz tak łopatologicznie opisać co Adaś robi w tej grze?
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Dii, w tej grze są karteczki ze wzorami do układania (są poziomy - łatwy, średni i trudny)...I zadaniem dziecka jest zbudowanie takiej samej 'wieży' ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Aaaa to teraz rozumiem :) No to ciekawe, szczególnie wersja w nocy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Dii moja Ninka dostała ten domek właśnie na dwa latka, bawi się nim czasem do tej pory, bawi się nim Dominik i jestem w szoku e taki roczniak się już interesuje, ale daje rady przyciskać, naciągać i przekręcać, moim zdaniem to zabawa na lata i dla Madzi będzie jak znalazł, wiem nie jest tania, bo koło 150 zł trzeba dać ale moim zdaniem warto
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    O to chyba się skuszę :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.