Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    o kurcze gratulacje :D ale super czas aż muszę zrobic jutro test :PPP a to już Twój termin malutka @ czy juz po terminie ?
    • CommentAuthorMaluta90
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    9 dni po terminie @ jestem .
    Jak pójdę go ginekologa zobaczy coś już?
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Gratulacje!!! tyle tych plusów że się pogubić aż można:)
    --
    • CommentAuthorMaluta90
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Uwierzcie mi, że nie dociera to do mnie jeszcze, że będę miała dziecko. Jeszcze mi drżą ręce :smile:
  2.  permalink
    Witajcie dziewczęta!
    Na wstępie gratulacje dla kolejnych przyszłych mam!:smile:
    Właśnie wróciłam do domu z wynikiem drugiej bety. Wynik pierwszej to 17173 mIU/ml, drugiej 26399mIU/ml. Między jednym a drugiem pobraniem krwi do badania minęło około 53 godzin.
    --
  3.  permalink
    gratuluje nowym przyszlym mamusiom:) Katarzynah ja tez dzis po 14 odbiore druga bete:) i dzis tez ide do lekarza;)
    --
  4.  permalink
    Maluta gratulacje!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    gratuluję ciężarówkom :) Katarzynah, jak coś służę spotkaniem i radą na miejscu- ja już weteranka jestem ;P
    --
    • CommentAuthorMaluta90
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    dziewczyny ja mam takie pytanie ( sorry, że Was pomęczę trochę, ale to moja pierwsza ciąża ) . Mam lekkie bóle w podbrzuszu, mimo, że wyszły mi dwie, wyraźne krechy, boję się, że dostanę okres, i że za bardzo się nakręcę. Jest taka możliwość?!
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    toż to szok :crazy: tyle plusów jak na poniedziałek to się w głowie nie mieści :clap: :clap: :clap:
    --
  5.  permalink
    Maluta mnie tez boli brzuch jak na @ i to juz kilka dni ale z tego co czytalam to zupelnie normalne! Ja mam termin @ w czwartek dopiero wiec tez siedze jak na szpilkach ale dwie krechy to dwie krechy!
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeAug 1st 2011 zmieniony
     permalink
    Maluta90 _dziewczyny ja mam takie pytanie ( sorry, że Was pomęczę trochę, ale to moja pierwsza ciąża ) . Mam lekkie bóle w podbrzuszu, mimo, że wyszły mi dwie, wyraźne krechy, boję się, że dostanę okres, i że za bardzo się nakręcę. Jest taka możliwość?!_
    Ja tak miałam do 2 m-ca ciąży, teraz jestem w 22 tc.
    Jak będziesz na wizycie to powiedz o tym lekarzowi, niech sam oceni.
    Zawsze to lepiej się zapytać fachowca.
    U mnie one nie oznaczały nic złego, ot taka moja przypadłość, jednak, że 1 ciążę straciłam to okupiłam te bóle sporym stresem.
    .
    Powodzenia wszystkimm "zaplusikowanym" dzisiaj, niech maleństwa zdrowo rosną:)
    -- ,
  6.  permalink
    Dziewczyny poratujcie,
    wg informacji wyczytanych na temat wzrostu beta HCG to wzrost w moim przypadku jest za niski, nie wynosi 66% tylko sporo mniej... :(:(
    --
    • CommentAuthorMaluta90
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    a czy mimo tego, że wyszły dwie kreski jest jakieś prawdopodobieństwo, że nie będę jednak w ciazy ?!
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Maluta,nie denerwuj się i nie stresuj bo to ci w niczym nie pomoże. Umów się na wizytę u lekarza :-)
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    cieszę się czytając że tyle kobiet będzie mamami i będą nowe dzieciątka :D
    mam nadzieję że ja kiedyś też dołączę do tego grona :D
    Ps. troszkę Wam zazdroszczę, ale co ma być to będzie.
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Łezunia i nam się kiedyś uda :-)
    --
    • CommentAuthorMaluta90
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Dziewczyny, mogłybyście trochę mi mniej więcej powiedzieć, jak dobrze o siebie "dbać" na początku tej ciąży..
    mam nadzieję, że rozumiecie moje obawy, ale to pierwsza ciąża i nie wiem dużo o tym wszystkim , wiem, że dużo wyjdzie intuicyjnie, ale jednak..
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Maluta, niema co przesadzać, ale na pewn warto:
    - nie pić alko
    - nie palić
    - uważać z podnoszeniem ciężkich rzeczy
    - ograniczyć stres
    - wyrzucić z jadłospisu różne syfne rzeczy typu czipsy etc, bo w ciąży metabolizm przeżywa rewolucje, lepiej od razu rzyzwyczaić sie do zdrowej żywności.
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    i częściej przebywać na świeżym powietrzu; codzienne spacerki jak najbardziej wskazane :boogie:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    ale ze spacerkami to też bez szaleństw
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    mareza: ale ze spacerkami to też bez szaleństw

    Przebywanie na świeżym powietrzu chyba nie szkodzi?! A przynajmniej można się dotlenić...
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    lapa tak ale mam na myśli to żeby nie chodzić na zbyt długie spacery i nie na żadne maratony
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    no nie, nie... maratony nie są wskazane :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    mi lekarz powiedział że krótki spacer wokół bloku to ok a jak z psem to tylko żeby to nie był wielki pies :-) po prostu mam się oszczędzać - fakt mam dwójkę pod sercem ale nie chciałabym aby nagle zaczęła mi się skracać szyjka
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    10 minutowe spacerki (nie maratony,czy latanie za smyczą) nie powinny zaszkodzic ale.... dotleniać się można również na balkonie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    ja próbowałam na balkonie, ale nasz blok stoi w dziwnym miejscu i do 13-14 jest zimno bo cień, po 14 jest duchota bo centralnie słońce :-)
    nawet swojemu lekarzowi musiałam pokazać zdjęcie psa że aby na pewno nie latam z dobermanem który mnie szarpie smyczą na spacerze :-)

    nie jeść pleśniowych serów i surowego mięsa - typu tatar :-)
    na chipsy - mąż mi szlaban założył - nawet oczy kota ze shreka nie działają na niego :-)
    jak mam ochotę na pizze, to sam mi ją robi :-)
    na frytki raz na jakiś czas mi pozwala :-)
    ogólnie to ten chłop mnie pilnuje z jedzeniem no ! :-)

    nie brać gorących kąpieli i pryszniców
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Mój brak objawów był podejrzany.
    Serce mi dzis pękło
    --
  7.  permalink
    basia strasznie mi przykro:(( wiem jak sie czujesz:(((trzymaj sie
    --
    • CommentAuthorlaura99
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Witajcie Kochane!
    Jaka to radość czytać, że już macie swoją fasolkę i będziecie szczęśliwymi mamusiami ! Ja również oczekuję tego, ale czy będzie póki co to jestem w 19dc, ale już bym chciała zrobić test, ta cierpliwość jest okropna :(:(:( Mam nadzieję, że również zobaczę 2 krechy :wink:
  8.  permalink
    Basiu współczuje :((( jeju wyobrażam sobie co po takiej ogromnej radości musisz czuc :(((
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeAug 1st 2011 zmieniony
     permalink
    basiu..współczucia :( trzymaj sie..
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 1st 2011 zmieniony
     permalink
    Zrobiłam powtórnie bete i wykazała 2 tydzień, dużo spadła, ja się w ogóle nie czułam w ciąży i to dawało mi do myślenia...trzeba żyć dalej
    --
    • CommentAuthorlaura99
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    No ja też jestem ciekawa :wink: Niech któraś coś pisze ;) mamusie
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    miiiiła: czy któraś zafasolkowana mi odpowie jakie były jej odczucia i czy w ogóle jakieś były??


    Może żadna nic nie pisze,bo żadna z Nas nie była i nie jest zafasolkowana tylko zaciążona :wink:
    --
    • CommentAuthorlaura99
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Kurcze, chciałabym mieć już swoje maleństwo :sad::sad: Tak strasznie mi smutno... Jeśli i w tym miesiącu nic nie będzie :cry:
  9.  permalink
    Ja jestem w ósmym miesiącu ;) Na moje 30 urodziny zrobiłam sobie prezent - choć jeszcze wtedy nie wiedziałam że "tam Ktoś jest" ;) Dzidziek był planowany ale tydzień i dwa tygodnie po owulacji test nic nie wykazał. Byłam przekonana, że to nie w tym cyklu... Dopiero w 20 dniu po zapłodnieniu "cofnął" mi się soczek porzeczkowy no i nabrałam podejrzeń... Zrobiłam test i DWIE KRECHY :D Kilka dni wcześniej miałam zgagę, byłam jakaś senna ale nie powiązałam faktów ;) A teraz czekamy na pojawienie się Mikołaja po drugiej stronie brzucha :D
    Trzymajcie się - na pewno się uda!
    -- Raz na wozie raz w nawozie :P
    • CommentAuthorMaluta90
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Jezuu, dziewczyny jaki ja mam apetyt, jem za pięciu . :shocked:Miałyście też tak na początku ?
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Hussy: Może żadna nic nie pisze,bo żadna z Nas nie była i nie jest zafasolkowana tylko zaciążona
    ;) hehe
    __
    miiiiła: czy któraś zafasolkowana mi odpowie jakie były jej odczucia i czy w ogóle jakieś były??
    Miiiła, już nie raz pisałyśmy, że odczucia są bardzo różne - każda z nas inaczej znosi ciążę, inne ma objawy, niektóre kobiety w ogóle nie mają żadnych! Pisałyśmy nie raz nie dwa o tym. Więc niech nie dziwi Cię brak odpowiedzi;)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Maluta90: Jezuu, dziewczyny jaki ja mam apetyt, jem za pięciu . Miałyście też tak na początku ?
    hehe, ja w ciąży nie miałam, ale za to mam okresowo bez ciąży - np. obecnie ;) bez powodu:)
    --
    • CommentAuthorlaura99
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Hej, ja mam takie pytanie bo kurde jestem w 19dc, oczywiscie sie staram ale moja temp caly czas stoi :sad: mam 36.6 czekam i czekam aż w końcu będzie wyższa ale nic nie widac :sad: niektóre pisały że w 13,14dc mialy 37 st. :sad: boję się że może coś nie tak ze mną jest :(:cry: mam takie pytanko jeszcze, nie orientujecie się może czy gdy mam torbiel ( nie dużą )jest możliwość że w ciążę jednak zajdę??
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 1st 2011 zmieniony
     permalink
    miiiiła a może Ty przeczytaj uważnie wpisy w tym wątku- dziewczyny pisały tu niejednokrotnie o swoich odczuciach
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    laura, spokojnie. Temperatura jest względna - u jednej wyższa to 36,7, u innej 37 i jeszcze inne możliwości:) POza tym, skoro nie ma skoku temperatury to prawdopodobnie po prostu jeszcze nie było owulacji. Właśnie takie porównywania tylko mieszają. podobnie jak z objawami ciąży, tak i temperaturami - każda z nas ma inaczej. Stosujesz jakąś metodę NPR?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    miiiiła: widzę,że nowe osoby na forum nie są zbyt dobrze przyjmowane
    a ja mam wrażenie, że to właśnie te nowe osoby akręcają tę atmosferę że nie są dobrze przyjmowane. Ten zwrot powtarzany jest jak jakaś mantra;) Niejeden raz "NOWA" dostała tutaj odpowiedź, pomoc itd. Ale jeśli pytanie ma sens... Twoje pytanie trochę wyskoczyło jak przysłowiowy Filip z konopii - taki jest temat wątku a ty po sześcciedziesiu stronach jego trwania zadajesz pytanie - podstawę;) Zresztą, że POCZĄTKOWE OBJAWY ciąży, trochę mącą - dziewczyny porównują swoje, do innych, nakręcają się, że są/nie są w ciąży, potem są rozczarowania itd.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 1st 2011 zmieniony
     permalink
    miiiiła: Wszystkie dokładnie prześledziłam. Co rusz ktoś nowy dopisuje swoje odczucia,więc zadałam pytanie

    No to przepraszam za moją indolencję, ale nie wiem, czego jeszcze chcesz.
    ---
    Laura- ja też mam 19dc i temperaturę na poziomie 36,3- to kwestia indywidualna, poza tym chyba nie było jeszcze skoku (jak pisze KARKO), więc wszystko jest ok :-)
    --
    • CommentAuthorlaura99
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku, że i ja w końcu będę mamusią ;)
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    laura99: Hej, ja mam takie pytanie bo kurde jestem w 19dc, oczywiscie sie staram ale moja temp caly czas stoi :sad: mam 36.6 czekam i czekam aż w końcu będzie wyższa ale nic nie widac :sad: niektóre pisały że w 13,14dc mialy 37 st. :sad: boję się że może coś nie tak ze mną jest :(:cry:


    Wiesz że nie wszystkie cykle są równe? Moje cykle są śliczniutkie, dwufazowe, ale skok mam ok. 30 dnia cyklu. Normalne jest to że nie musisz mieć skoku wtedy kiedy inne (mi się śmiać chce, bo na jeden mój cykl mogą przypadać dwa jakiejś mojej przyjaciółki) więc spokojnie się obserwuj, i troszkę poczytaj (na naszym blogu jest teraz o tym ładnie napisane) i nie panikuj :)
    --
  10.  permalink
    A ja nie raz czytam te wpisy i moim zdaniem nie powinno się tu nikomu zwracać uwagi !!! Każdy ma prawo zadać nawet najgłupsze pytanie jeżeli dla niego jest ważne a osoby nie zainteresowane tym pytaniem które uważają że jest nie na miejscu niech po prostu nie komentują !! miłła a Ty sie nie przejmuj i nadal wchodź na forum :) ja się nigdy nie przejmuje takimi postami i pisze to co mam na myśli nie patrząc że ktoś mnie skrytykuje w końcu to FORUM a nie jakieś najpoważniejsze rozmowy Świata gdzie trzeba uważać i przemyśleć każde swoje pytanie !!!
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    TO jako ciekawostka: oto mój rekordowy cykl. Ale dzięki obserwacjom, wiedziałam, że w ciąży nie jestem. I lutealna prawidłowa:)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.