Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    AgulkaQulka dopisuje cie do listy :-)

    1. Libra1610 - 16.04.2014
    2. eja86 - 24.04.2014 (dziewczynka)
    3. jusiak - 29.04.2014 (dziewczynka)
    4. Tinamar - 6.05.2014 (chłopiec)
    5. Lesława - 16.05.2014 (chłopiec)
    6. Kakai - 23.05.2014 (chłopiec)
    7. CiastoMiłości - 25.05.20149
    8. Ewa1406 - 27.05.2014 (dziewczynka)
    9. zelkowa - 03.06.2014
    10. Szpilka27 - 05.06.2014 (dziewczynka)
    11. fitmama - 08.06.2014
    12. Evey84 - 10.06.2014
    13. justyn-rz - 25.06.2014 (chłopiec)
    14. P_Madzia - 28.06.2014 (chłopiec)
    15. Jaheira - 29.06.2014 (dziewczynka)
    16. PENNY - 1.07.2014 (dziewczynka)
    17. Karoolka - 8.07.2014 (dziewczynka)
    18. malgorzatka82 - 9.07.2014, 21. doti28 - 9.07.2014
    19. montever - 14.07.2014 (dziewczynka)
    20. Ariella - 18.07. 2014 (dziewczynka)
    21. Dii - 20.07.2014 (dziewczynka)
    22. AniaaaaaaaaM84 - 21.07.2014 (chłopiec)
    23. Anka80 - 22.07.2014 (dziewczynka)
    24. Katiziie - 25.07.2014 (dziewczynka)
    25. KasiaTasia - 27.07.2014
    26. Jolcia1984 - 31.07.2014
    27. helva - 03.08.2014
    28. Anecia84 - 09.08.2014 (dziewczynka)
    29. endodar - 10.08.2014 (chłopiec)
    30. Magdzikk10 - 14.08.2014 (chłopiec)
    31. bilia- 25.08.2014
    32. Osinek - 04.09.2014, 32. magiczka - 04.09.2014 (chłopiec)
    33. AgulkaQulka - 05.09.2014
    34. dagus84 - 10.09.2014
    35. KatekMuc - 15.09.2014 (chłopiec)
    36. sardynka85 - 18.09.2014
    37. zabkaa25 - 04.10.2014
    38. annie128 - 29.10.2014
    39. marylove - 4.11.2014
    40. Klementynaaa -06.11.2014
    41. Yvoonne - 20.11.2014
    42. milka1984 - 21.11.2014
    43. endzi91 - 26.11.2014
    44. dinka24 - 30.11.2014
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    Szpileczko - chyba jednak jestem sporo do przodu od Ciebie więc dobrze że mnie pośpieszają dziewczyny :)
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    Witam,jak po usg i niestety moj maly chlopczy ma tylko jedna nerke :( smutne ,ale damy rade. Dodatkowo dowiedzialam sie ze mam anemie i dostalam zelazo w tabletkach. Moje pytanie czym moge jeszcze je uzupelnic ? Pozdrawiam i trzymam kciuki za przyszle mamy.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    zelkowa jedz dużo produktów bogatych w żelazo. Ja mam to samo. Biofer łykam (najlepiej przed posiłkiem rano i wieczorem) i podobno dobrze jest jeść natkę pietruszki i buraczki (sok z buraków). Smutna sprawa z tą nerką... Ale, jak piszesz, dacie radę:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    *zelkowa* dacie radę!
    A co do żelaza, to to w tabletkach często się słabo wchłania (albo wcale- jak w moim przypadku). Sok z buraków? Dobrze dziewczyny mówię, czy mi się coś pokręciło?
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    A ten sok to taki w kartonie ,czy same robicie?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    Ja szczerze nie piję, bo nie lubię. Mi lekarz mówił, że mogę i kupić choć najlepiej zrobić własny. Za to buraczki lubię do obiadu a natkę pietruszki wrzucam gdzie popadnie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 8th 2014 zmieniony
     permalink
    zelkowa: Moje pytanie czym moge jeszcze je uzupelnic


    buraki polecam, mozna upiec buraka, w piekarniku by pozyskać pełen witamin sok, ale nie wiem jak(poszukaj w necie?), mama mi to robiła jak mialam silną anemię po porodzie i pomogło bardzo szybko:wink:
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    Dzieki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    zelkowa - dacie radę na pewno :*****
    --
    •  
      CommentAuthorAgulkaQlka
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    Dziekuje za dopisanie do listy :)
    Zelkowa ponoc w brokułach tez duzo żelaza jest...
    A inne ciężarówki kiedy mialyscie jesli mialyscie oczywiście 3d4d? :)

    Treść doklejona: 09.04.14 07:41
    Sardynko a 30tc to nie było za późno? Maluch sie mieścił w kadrze? :)
    Bo wg informacji z rożnych źródeł netowych zalecają 18-22tc a w jednym z gabinetów 20-22tc :)
  1.  permalink
    Wiecie dziewczyny, mnie też jest wszystko jedno jaka płeć, byle było zdrowe.
    Tylko takie mam przeczucie, że będzie chłopak. A z głębi serca chciała bym dziewczynkę.
    Pożyjemy, zobaczymy. Wyjdzie z czasem.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    My mieliśmy dwa razy usg 3d/4d - najpierw w 22 tygodniu a potem w 32. Długo się zastanawialismy nad tym w 32 tygodniu bo to jednak koszt 200 zł ale w końcu się zdecydowalismy bo mój lekarz prowadzacy że jak najbardziej można spokojnie i do 34 tygodnia robić a to czy coś wyjdzie to zalezy tylko od umiejętności i checi lekarza :) I nie zawiodłam się bo zdjecia w tym 32 tygodniu wyszły śliczne i nawet widac że do mnei podobny :) W 22 tygodniu robiłam u innego doktorka i mam wrażenie że mniej umiejetnie robił niż ten mój prowadzacy. Z 22 tygonia mamy za to filmik ale przede wszytskim na nim jest serduszko i wszystkie narzady a buźkę mniej widac. Z 32 tygodnia mamy tylko zdjecia bo lekarz powiedział że nagra nam to co on uzna za stosowne. Chciałam filmik ale potem cieszyłam się ze zdjęć bo się skupił właśnie przez 20 minut na uchwyceniu buziaczka. W kazdym razie polecam jesli lekarz jest w tym dobry. No i polecam usg w Warszawie na Wilanowie - mają tam dwa najlepsze na świecie aparaty usg 3d/4d więc pewnie tez i jakość zdjęc może łatwiej uchwycić...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Agulka cały się oczywiście nie mieścił, ale zdjęcia buźki z tego okresu najładniejsze (Bo buźka mieściła się cała) :wink:
    Pierwszy film 4d mam z 12 tc no i gdyby nie to, że był w cenie badania genetycznego to w życiu bym za niego nie dołożyła ani zł, bo Miki wtedy bardziej przypominał kosmitę niż dziecko :wink:
    Chyba wszystko zależy od tego jaki chcecie mieć efekt :bigsmile:

    Zelkowa wszystko będzie dobrze :) wujek google mówi, że wiele osób żyje sobie z jedną nerką całkiem normalnie i często nawet dowiadują się o tym zupełnie przypadkiem przy okazji innych badań w wieku 30-40 czy 80 lat :) Co do anemii to nie pomogę, bo jeszcze nigdy w życiu nie miałam, ale ponoć człowiek lepiej przyswaja żelazo z mięsa niż z warzyw...(najlepiej z wątróbki, ale ona ma dużo wit A więc w ciąży nie jest polecana)


    Co do płci to w ciąży z Miśkiem byłam sobie w stanie dać rękę odciąć za to, że będzie dziewczynka...do pierwszego genetycznego, kiedy to lekarz stwierdził, że na 85% będzie facet...a w tej to sama nie wiem, niby trochę czułam, że będzie dziewczynka, ale w sumie to raz wydawało mi się, że chłopak a raz, że dziewczynka (niby ma być dziewczynka, ale 100% potwierdzenia jeszcze nie mam)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    Dziewczyny jestem właśnie po wypiciu tego co zwą glukoza! Powiem szczerze, że za pierwszym razem było lepiej... Jakoś chyba lepiej smakowało pomimo cytryny... Teraz mnie mocno głowa boli...
    --
    •  
      CommentAuthorAriella
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    Agulka tak sie sklada ze my akurat dzis bedziemy miec usg 3D/4D :-) Nie moge sie juz doczekac! opisze Ci wieczorem co i jak bylo widac choc to oczywiscie jest sprawa indywidualna, nie wiem jaki maja sprzet i czy dzieciatko bedzie chcialo wspolpracowac.
    •  
      CommentAuthorjustyn-rz
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    zelkowa nic się nie martw! mój szwagier ma 1 nerkę a moja szwagierka 3, a obydwoje dowiedzieli się przy okazji innych badań. Lekarz mu powiedział, ze to nic złego, tylko szwagier ma uważać na nia ze względu na to , ze polozona jest z przodu brzucha, więc jest bardziej narazona na uszkodzenie np.przy upadku, uderzeniu, wypadku samochodowym. Poza tym zdrowa dieta pozwalająca na prawidłową filtrację. Także uszy do góry! Zresztą pewnie jak dzidzia się urodzi, to specjalista wam powie jak postępować. Zdecydowanie to nie koniec świata:wink:

    Co do płci, w pierwszej ciąży czułam że to chlopiec będzie, może przez to ze bardzo chciałam synka. Teraz obstawiałam dziewczynkę, bo zupełnie inaczej znoszę ciążę, zwłaszcza początek był inny, no i zupełnie inne smaki mam teraz, chociaż kształt i wielkość brzucha taki sam. No i wszyscy mi mówią, ze ładnie wyglądam w ciąży, chociaż osobiście się z tym nie zgadzam. I drugi synek potwierdzony na ostatnim usg:bigsmile:

    Suwaczek z babyboom.plSuwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    Dii, ja nie wiedziełam co mnie czeka, bo to było moje pierwsze obciążenie... Postanowiłam, że nie będę się sugerować tym co pisały dziewczyny "doświadczone". I nie było to traumatyczne przeżycie, choć dla mnie np. herbata z ilością większą niż dwie łyżeczki cukru jest nie do przełknięcia.
    Po badaniu bolało mnie jedynie gardło i też czułam, że poszło mi w głowę (ból i zawroty)...
    U mnie niestety zapadł wyrok bez zawieszenia. Cukrzyca. Choć w wersji soft, bo prawdopodobnie do opanowania dietą.
    Powodzenia z wynikiem!
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    Agulka my mieliśmy niespełna tydzień temu (dokładnie 24t3d) i naprawdę dobrze było wszystko widać. Mamy zdjęcie buźki (ślicznie widać), mamy filmik z badania. Lekarka pokazywała nam nóżki, rączki, paluszki, było widać jak otwiera usta, łapie płyny, wkłada sobie paluszki do buzi i zaczyna ssać, niektóre narządy takie jak żołądek, pęcherz wypełniony siuśkami :-) itp... zbadała mózg, serce itp... Ja już teraz dopatrzyłam się podobieństwa do tatusia :-) zobaczymy czy to złudzenie czy prawda.
    Oczywiście zapraszała nas również na badanie ok 32t +/-2t
    Ja jestem mamuśką ze sporą ilością nadprogramowych kilogramów i mi lekarze radzili przychodzić na badania USG raczej później niż wcześniej. Chodzi o ilość tkanki tłuszczowej która utrudnia badanie i lepiej żeby wymiary dziecka były ciut większe (np na pełne pomiary serduszka mam wrócić dodatkowo już w 26-27 tygodniu).
    Mam nadzieję, że pomogłam także troszkę!
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    Co do zelaza to ja tez bralam i w pierwszej ciazy i teraz tez nie pamietam jakie to byly tabletki za pierwszym razem ale teraz Tardyferon czy jaklos tak takie czerwono-rozowe i do tego mialam mala dawke wit. C bo podobno zelazo lepiej sie wchlania wlasnie z wit. C tak wiec bralam a morfologia i tak wyszla gorzej niz przed... na poczatku bylo ponad 13 potem 11,8 a po zelazie 11,3 wiec jak pojde jutro to zobaczymy co mi powie... cala paczke tabletek zjadlam a i tak spadło...
    a co do usg 3D to nie mialam wiec nie wiem
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    Dzieki dziewczyny ,juz tyle sie naczytalam o tej nerce ze wiem ze to nic strasznego . Mogla byc gorzej np. serduszko -a tak to chlop mi wielki rosnie i rozpycha sie strasznie.
    Co do anemi to zaczynam dzisiaj diete zelazna :)
    Wytrzymac tylko 8 tyg i bedzie dobrze.
    Pozdrwaiwm
    --
  2.  permalink
    witajcie, zadko cos pisze ale ostatnio coraz wiecej czytam. Jestem juz 7 na liscie. Zgaga meczy jak cholercia, wykorzystuje kazda drzemke synka na odpoczynek bo wychodza bolesne zylaki. Nie chce mi sie nic. Ciuszkow jeszcze nie zwiozlam po Jasku, za tydzien zaczynamy remont dwoch pokoji, zamowilam podwojny wozek.
    Adas , synek na ktorego czekamy ma ok 2kg. na usg dopatrzyli sie ze jakas aorta jest mniejsza niz pien plucny przy serduszku wiec sie troche martwie bo mowia ze lepiej zeby nie zamknela sie przed porodem.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorAgulkaQlka
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    Ariella to czekam na wiesci:) w którym tc jestes?:)
    Dzieki za odpowiedzi :)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    Ciasto, witaj. Życzę najlepszego dla Adasia. Pisz częściej, co u Was. Zaglądam ciągle pod Twoją kartę z nadzieją, że coś napiszesz :) Ale rozumiem jednocześnie, ze jak masz czas wolny, to odpoczywasz... :)
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    A ja pisze do tych, ktore juz rodzily. Czy Wasze czopy sluzowe zawsze odchodzily takie ciemne, podbarwione krwia czy cos takiego? Ja od kilku dni mam taki bardzo gesty i bialy sluz, moze to stopniowo w taki sposob czop odchodzic? W ogole to chialabym byc juz "po" zeby byc spokojniejszą, o teraz mam tylko mysli, czy aby na pewno z dzieckuem w brzuszku wszystko ok, czy mi wody ńie pdjda jak bede sie kąpac i to przegapie i inne schizy :p
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeApr 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Haha! Libra! Ja zupełnie takie same mam schizy :-P
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    ciasto - trzymam kciuki zeby Adas mial zdrowe serduszko, na pewno bedzie dobrze.
    u mnie objawy ciazy wrocily - mam mdlosci (nie jakies duze i bez wymiotow na szczescie), odrzuca mnie od wszystkiego co ma intensywny zapach a dzis mam dzien ze placze od rana bez powodu. do tego hmm brzuch mi rosnie! slyszalam ze w 2 ciazy rosnie szybciej ale ja juz mam jak w 1 ciazy w 5 mies. masakra. a to nie to ze tak przytylam bo w nogach, rekach i na twarzy jestem taka sama jak 2 mies temu a brzuch mi sie zaokraglil, normalnie szok.
    libra - odejscia wod na pewno nie przegapisz, wydaje mi sie ze czop nie musi byc brunatny. pare dni przed porodem mialam glutowaty, gesty sluz wiec moze to chyba czop zaczal odchodzic ale na dobre odszedl juz po odejsciu wod w szpitalu
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    CiastoMiłości: witajcie, zadko cos pisze ale ostatnio coraz wiecej czytam. Jestem juz 7 na liscie. Zgaga meczy jak cholercia, wykorzystuje kazda drzemke synka na odpoczynek bo wychodza bolesne zylaki. Nie chce mi sie nic. Ciuszkow jeszcze nie zwiozlam po Jasku, za tydzien zaczynamy remont dwoch pokoji, zamowilam podwojny wozek.
    Adas , synek na ktorego czekamy ma ok 2kg. na usg dopatrzyli sie ze jakas aorta jest mniejsza niz pien plucny przy serduszku wiec sie troche martwie bo mowia ze lepiej zeby nie zamknela sie przed porodem.

    kciuki za Adasia:wink:

    Treść doklejona: 09.04.14 14:25
    Libra1610: A ja pisze do tych, ktore juz rodzily.

    co do czopa, odchodził podbariwony krwia, najpierw rózowawy a w dzień porody wielka galatera krwista:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    Ciasto kciuki za serduszko synka :)

    Libra mój za to nie był podbarwiony krwią...wyglądał jak żółtawa dość zbita galareta, odchodził mi 5 dni a później urodziłam po teście z oksy, więc sama nie wiem ile jeszcze bym czekała żeby samo ruszyło :cool:
    --
  3.  permalink
    Libra u mnie czop wygladal jak zbita galareta koloru kawy z mlekiem. Zaczal odchodzic 2 tyg przed porodem.
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    A ja nie zauwazylam czopa nawet nie wiedzialam wtedy ze takie cos odchodzi
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    Ja też mam niską hemoglobinę, chociaż żelazo w normie. Dostałam tardyferon i staram się jeść tak jak dziewczyny piszą: dużo buraków, amarantus. Jakoś wątróbki nie trawię... W przyszłym tygodniu będę badać ponownie to zobaczymy ile wyjdzie :)
    --
    •  
      CommentAuthorAriella
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    odwołali mi dzisiejsze usg, jestem zła jak nie wiem co :-(
    nastepny termin mamy na piątek.
    Agulka jestem w 27 tyg obecnie.
    •  
      CommentAuthorAgulkaQlka
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    Ojej wspolczuje :( pewnie mocno sie nastawiłas :)
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    A ja po USG jestem :)
    Mała wazy ok. 2060 (ksiazkowo 50 centyl). Przepływy ok, wiec od poniedziałku odstawiam acard.
    Niestety nie zmierzył blizny po cc, bo nie wiedziałam, ze muszę mieć pełen pecherz :(
    --
    •  
      CommentAuthorpuelka
    • CommentTimeApr 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Jeśli chodzi o czop to mi odszedł po badaniu ginekologicznym, tzw masażu szyjki po którym krwawiłam no i ten czop odchodził taki podbarwiony krwią przez kilka dni, tak ok na tydz przed porodem. Nie wiem jakby to było jakbym nie była badana i szyjka nie była podrażniona..
    -- [
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeApr 9th 2014
     permalink
    A czy któraś z was miała / ma może polipa? Dziś mi dr wykryła w szyjce.. Ale nawet nie wiem jak duży, bo nie powiedziała. Czy to oznacza bezwzględny zakaz współżycia? Bo zapomniałam spytać :/

    Treść doklejona: 09.04.14 21:40
    A, i już można mnie dopisać do listy z terminem na 10.11 :)
    --
  4.  permalink
    Normalnie moje małe tak szaleje w brzuchu dziś :) cały brzuch mi chodzi normalnie gołym okiem widać a jak łaskocze :) coś cudownego :) wybraliśmy imię i na dzień dzisiejszy stanęło że będzie Oliwier :)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Ciasto trzymam kciuki za Adasia. Będzie dobrze:thumbup:

    No a ja dostałam wyniki mojej wczorajszej glukozy i wygląda na to, że jest dobrze...
    Na czczo - 80,9; po 1h - 139,9; po 2h - 113,3

    Ale martwi mnie morfologia. Biorę żelazo 2x2 i mi jeszcze bardziej spadła Hemoglobina (10,9) i Hematokryt (30,7). Jest coraz niżej pomimo tabletek... Nie wiem co z tym robić dalej... Dopiero co tu pisałam co należy jeść z żelazem a mimo, że się sama staram stosować do tej diety żelazowej to nie wychodzi...:confused:
    --
  5.  permalink
    CiastoMiłości trzymam kciuki za małego Adasia. Musi być dobrze. Innego wyboru nie ma.

    Ja dzisiaj idę na kolejną wizytę. Mam nadzieję znowu podejrzeć swojego okruszka.
    Dostanę też dzisiaj kartę ciąży. Pewnie będzie mnie badał wzdłuż i wszerz ;-)
    Muszę pamiętać, aby go poprosić o to, aby puścił serduszko w głośniku. Bo ostatnio z wrażenia o wszystkim zapomniałam.
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Dii może to żelazło słabo przyswajasz. Weź może żelazo z wit C i B6 i B12 bo wtedy lepiej się przyswaja. Moja przyjacółka na tabletki też słabo reagowała i podniosło jej się ładnie po żelazie w płynie Floradix, ja teraz te je piję i mi poszło w górę i trzyma się dobrze a i zatwardzeń nie mam takich jak Tardyferonie.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Dii a twoj wynik to w ktorych wartosciach referencyjnych rozpatrujesz? Bo to chyba wcale malo nie jest:-)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    AgulkaQlka: A inne ciężarówki kiedy mialyscie jesli mialyscie oczywiście 3d4d? :)

    Ja miałam usg 3/4d w 26tc i już było wszystko pięknie widać.
    Karolek był baaardzo podobny do siebie, zresztą do dzisiaj robi podobne minki :bigsmile:
    .
    Ciasto - kciuki za Adasia!
    Na pewno wszystko będzie dobrze!
    .
    CiastoMiłości: zamowilam podwojny wozek.

    Jaki wózek zamówiłaś?
    Bo ja oglądam te wózki i cały czas biję się z myślami...
    .
    Pandora1: A czy któraś z was miała / ma może polipa? Dziś mi dr wykryła w szyjce.. Ale nawet nie wiem jak duży, bo nie powiedziała. Czy to oznacza bezwzględny zakaz współżycia?

    Moja koleżanka miała polipa przed ciążą i przez niego nie mogła zaciążyć.
    Ogólnie - to chyba w ciąży on w niczym nie powinien przeszkadzać (i przy porodzie naturalnym może się sam "usunąć") ale lepiej popytać ginkę.
    .
    Jeśli chodzi o żelazo...
    To ja w ciąży z Karolem miałam niski poziom.
    Nie przepadam za sokiem z buraków - ale piłam zaciskając zęby (polecam wymieszany z sokiem jabłkowym).
    No i lekarz przepisał mi Tardyferon.
    .
    Libra1610: A ja pisze do tych, ktore juz rodzily. Czy Wasze czopy sluzowe zawsze odchodzily takie ciemne, podbarwione krwia czy cos takiego? Ja od kilku dni mam taki bardzo gesty i bialy sluz, moze to stopniowo w taki sposob czop odchodzic?

    Mi czop zaczął odchodzić kilka dni przed porodem. I był to raczej taki Bejot z różowym zabarwieniem albo z nitkami krwi.
    Ale różnie z tym czopem bywa...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Kakai musiałabym dokładnie zobaczyć, ale ogólnie to najsłabsze wyniki jak dotąd. Wcześniej gin mówił,że morfologia leci i trzeba włączyć żelazo a po żelazie poleciała jeszcze bardziej...
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Dzień dobry, mamuśki

    Ja z takim szybkim pytaniem: jak u was z jedzeniem? Mam problem, nie chce mi się jeść zupełnie. Ani mięska, ani jajców, ani warzyw... Jak myślę o jedzeniu to mam odruch wymiotny. Jedyne co to wczoraj miałam napad i pożarłam kilka dorodnych surowych marchewek zagryzając gruszką. Generalnie owoce wchodzą mi najlepiej i nie wychodzą od razu. Wszystko inne jest- jak to mówi mój syn- bleee. Zmuszacie się do zjedzenia normalnego obiadu czy raczej odpuszczacie?

    A tak poza tym gorąco polecam składanie prania przy niespełna dwulatku jako znakomite ćwiczenie cierpliwości. Wielką michę prania składam już 3 raz. Moje dziecko założyło na siebie kilka par skarpet, dwie bluzki i majty taty...Myślę, że w okolicach 5 razu wyskoczę z balkonu:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Annie - ja tam jestem zdania, żeby się nie zmuszac do niczego. Hormony szaleją. Jeśłi masz ochotę na owoce i warzywka surowe, to po prostu jedz właśnie to :)

    A ja wczoraj miałąm pierwsze Ktg :) Super było tak słuchac serducha Małego ;) W nocy wczoraj nie spałam tak brzuch mnie jakoś bolał i żadna nospa nie pomagała, cały czas taki twardy był. Więc pojechałąm i zrobił mi od razu to ktg. Są te skurcze przepowiadające ale nie na tyle silne, zeby już poród się zaczynał. Mam odpoczywać jeszcze 12 dni bo po tym czasie to juz teoretycznie w terminie będę :)

    Mieliśmy kupić fotelik wczoraj ale oczywiscie się pokłóciliśmy bo jest naprawdę super oferta w Świecie Dziecka na bardzo dobry fotelik z testami lepszymi od MaxiCosi za 239zł ale kolor paskudny i się nastawiłam na MaxiCosi i nie pozwoliłam kupić tamtego chociaż mąż ma zapewne racje ale tak chciałąm żeby mi się podobał no :/ Tylko to 300zł drożej cholerka :/ No ale ciężarna ma chyba prawo do wybredności...
    --
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Annie, ja się nie zmuszałam do niczego, tylko jadłam to na co miałam ochotę. Lepiej zjeść tonę marchewki i dobrze się czuć niż chodzić z mdłościami po mięsie.

    Tina... Pamiętaj, że ten pierwszy fotelik, to posłuży Ci dość krótko, bo dziecko dość szybko z niego wyrośnie (niby jest do 13kg, ale jak zazwyczaj szybciej się zmienia, bo dziecko robi się zbyt długie. Kolejny będzie na dłużej, więc może warto pójść na taki kompromis?

    A ja dziś poleciałam do gina, bo od wczoraj bolał mnie krzyż, czułam jakieś kłucie i szczypanie w dole brzucha. Po nocy nie przeszło :( Na szczęście szyjka zamknięta (choć mogłaby być twardsza). Leżę i odpoczywam.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    No właśnie racjonalnie myśląc to wiem, że mąż ma rację ale on na wszystkim tak oszczędza, że w sumie nic nie wybierałam tak ze sklepu nowego co by mi w 100% się podobało. Wiem, ze to głupie i takie babskie ale to mój pierwszy Maluszek i chciałabym mieć coś co wybiorę nowiutkie i w wersji takiej jak mi się podoba bo ten mi się zupełnie nie podoba :( Pewnie stanie na tym tańszym ale jakoś taki niesmak mam z tym. Tylko zastanawiam się czy ktoś ma jakies opinie na temat tego Cybexa...
    --
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Jak nic nie wybierałaś, co Ci się na 100% podoba, to też bym się wściekła na twoim miejscu.
    Mi akurat kolor fotelika zwisa kompletnie :) Za to wybierałam sama rzeczy do pokoju, ubranka i kocyki (te, co kupowałam nowe). Maż się nie wtrącał. Kupowałam, zamawiałam i są.
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Dziewczyny! A ja muszę sie "poskarżyć"... Dzisiaj w nocy gdy wstałam po nogach zaczęła mi lecieć substancja wygladajaca jak woda... Do tego miałam pare nieregularnych skurczy. Szczęśliwa pojechałam z mężem do szpitala z myślą, ze to juz... I co? I nic! Skurcze są ale przepowiadajace, ta woda to nie wody plodowe a do tego szyjka trzyma jak szalona! Zamknięta szczelniutka!!! No to sobie poczekam na porod chyba dluuuugo jeszcze :-/
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.