Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 10th 2014 zmieniony
     permalink
    annie128: Zmuszacie się do zjedzenia normalnego obiadu czy raczej odpuszczacie?

    Annie słuchaj swojego ciała, nie zmuszaj do niczego, chce owoców to mu je daj :)

    Dziewczyny co do hemoglobiny to pijcie napar z pokrzywy i rooibosa, oba mają świetnie przyswajalne żelazo. Ja nie jadłąm w poprzedniej ciąży w ogóle mięsa do 6 m (a przed zajściem 2 lata) , teraz nie jem praktycznie też a wyniki mam super, ostatnio nawet miałam hemoglobinę w górnej granicy normy. Także polecam :)

    Zelkowa super mama jesteś, pozytywnie nastawiona, dacie radę wszyscy, będzie dobrze :):):)

    Ciasto trzymam kciuki :)

    Również melduję się po wczorajszej wizycie. Gwiazda waży 1,21 kg i siedzi głową w dół. Szyjka skróciła mi się od ostatniej wizyty o o.5 cm i ma teraz około 32 mm. Rozwarcie zewnętrzne mam na 1.5 cm, szyjkę "podatną".. miała któraś z Was badane takie rozwarcie zewnętrzne ? oprócz ciągnącego się za mną zakażenia dróg moczowych, wszystko jest ok :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Eja, wiem co czujesz :P sama bym była "napalona" na poród jakby tylko jakiś objaw był, ale żadnego nie ma, nawet skurczy przepowiadających, podbrzusze mnie tylko od rana bardzo boli, ale porodowo się nie czuję nijak...

    Tinamar, przecież rzeczy używane wcale nie są niczym gorszym od tych nowych dla dziecka, zwłaszcza że one się nie mają czasu porządnie zniszczyć. A za kilka lat jak sobie pomyślisz przy kolejnym dziecku, ze przy pierwszy mialas zakupowy zawrót głowy, to bedziesz sie śmiac z tego, więc może rzeczywiście warto odpuścić i mężowi przyznac racje? Ja to nawet na wygląd naszego fotelika wiekszej uwagi nie zwrócilam, miał mieć w porzadku kolor i posiadać wszystkie atesty, to co najważniejsze :)
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    No właśnie napalilam sie straszliwie a tu nic ;-P
    ~
    Annie128, ja tak miałam z jedzeniem aż do końca drugiego trymestru... Zaczęłam jeść normalnie i tyć dopiero tak od 28 tyg. I jestem juz 10 kg na plusie ;-P
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    eja - no to zmyłkę Ci organizm zrobił :) No cierpliwości to nam trzeba bedzie dużo ale może jeszcz enei zwalniaj mieksca bo dla mnie już podium wtedy się szykuje :)

    Libruś - wiem że używane nie są gorsze i dlatego większośc mamy używanych. Kocyki nowe bo sama ich szukam w necie i mąż nie widział ile kosztują :) Ale po prostu mąż przegina w drugą stronę i zabiera całą przyjemność z zakupów :/ zabudowę łazienki tez w końcu po świętach nam montują tylko dzięki mnie bo mu było szkoda pieniązków. Ale na samochód to wydaje i wydaje :/ No ale macie rację i kupię ten tańszy na pewno chociaż bez focha się nie obędzie :) Może jakiś ochraniacz na niego ładny uszyję chociaz materiałytanie nie są i fotelik zrobi się droższy o ponad 100zł he he :)
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Witam dziewczyny.
    Niedawno sie dowiedziałam ze jestem w ciazy tzn jakies 3-4 dni temu. Problem jest w tym ze dzis byłam u lekarza i dostałam antybiotyk - amoxicilin - mam wysoka temp, dreszcze i anginę okropna.
    Myślałam ze samo minie. Lekarka mowi ze antybiotyk jest bezpieczny a bardziej niebezpieczne jest nie leczenie.
    Bardzo proszę o rade czy powinnam brać na początku ciazy to czy nie.
    Któraś z was brała ? Nie brałam antybiotyku od czasów liceum!! A teraz akurat musiało mnie złapać. :cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    A jak długo Cię już to trzyma ? Nie znam tego antybiotyku niestety ale jestem w ogóle zwolenniczką leczenianaturalnego - oczywiście jeśli się da. Bo jak trzyma cię długo i nie przechodzi to zapewne trzeba po coś mocniejszego sięgnąć. Problem w tym że w naszym kraju nie robi się badań na to czy to bakteria jakaś czy wirus i tak w ciemno przepisuje się antybiotyki czesto niepotrzebnie niestety. Najlepiej by było iść jeszcze raz do lekarza i poprosić o posiew po prostu...
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Annie nie zmuszaj sie, jak piszą dziewczyny, ja mam cąłą ciąże neichęc do mięsa i obiadów, konkretnego jedzenia, wolę zjeśc cos lekkiego

    Treść doklejona: 10.04.14 14:08
    ladybird27: Bardzo proszę o rade czy powinnam brać na początku ciazy to czy nie.

    na początku ciazy brałam antybiotyk, nie pamietam jaki, na e.coli, to byl 7tc, zdecydowanie wolalam sie wyleczyc niz zaszkodzic maluszkowni nieleczeniem, bedzie dobrze:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Tinamar w sumie ok 3 dni .wczoraj zle bylo ale dzis masakra.
    jak pije gorace to przechodzi bol gardla.biore paracetamol bo to mozna.w sumie wzielam od wczoraj 3 tabletki.
    ja mieszkam w Uk i jedno jest pewne -musi byc potrzeba ze dali antybiotyk:(
    tez nie lubie farmakologii..poki co bede dzis sie leczyc czosnkiem i mlekiem(fuj) jutro mam wizyte w szpitalu,bo jestem po ektopowej w sierpniu:( i musze byc pod opieka od poczatku ciazy.

    Treść doklejona: 10.04.14 14:16
    Kakai dziekuje,pewie to byl antybiotyk zawierajacy peniciline jak ten przepisany mi. troche mnie uspokoilas,dziekuje
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    No jełśi tak w uk jest że nei przypisują niepotrzebnie to chyba warto posłuchac się lekarza. Na pewno bedzie dobrze :)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    ladybird27: Kakai dziekuje,pewie to byl antybiotyk zawierajacy peniciline jak ten przepisany mi. troche mnie uspokoilas,dziekuje


    pamiętaj tylko o florze bakteryjnej i zaufaj lekarce:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Annie mam tak samo. Zrezygnowałam z normalnych obiadów po tym jak dwa razy z każdą łyżką powstrzymywałam mdłości :/ Najchętniej to bym nic nie jadła, ale jak mam pusty żołądek to mi się nudności nasilają, więc coś wepchnąć muszę. Rano jem tosty, które mi jako tako wchodzą, a potem kombinuje co zjeść :/ Zdecydowanie najlepiej mi idą owoce.
    Jednak warto o tym wspomnieć lekarzowi, bo jakby co to da suplement uzupełniający braki w diecie.
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Zaczęłam prać ,ile tego jest :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Ja man podobnie z jedzeniem :/ Nie ma rzeczy na którą bym miała ochotę. Jedynie dobrze mi wchodzą owoce i jogurty. Mam nadzieje ze to są poczucie szybko minie :/
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeApr 10th 2014 zmieniony
     permalink
    A mnie chyba dopadły zatwardzenia... byłam u lekarza rodzinnego dzisiaj i mówi, ze mam wzdęty brzuch i że to pewnie objawy właśnie po tardyferonie :( Za tydzień robię znowu hemoglobinę... zobaczymy. Ja chciałam jeść amarantusa, ale ni cholercia nie mogę go przełknąć. Ani z mlekiem, bananem, kakaem, kaszką mleczną z niczym :( Po prostu mnie mdli od niego. Buraki jem, ale nie wiem czy dadzą radę. Spróbuję pić napar z pokrzywy jak pisze PENNY.

    Lekarka też powiedziała, że mam macicę jeszcze nisko. Nie spytałam czy to źle...:cry: myślałam, że już powinna się trochę podnieść :( Myślicie, że mam się martwić ? Spytam o to gina na wizycie za 1,5 tygodnia.

    Ja ostatnio też coś nie mam ochoty na nic do jedzenia... jabłka mi dobrze wchodzą.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Osinek - a który to tydzień u Ciebie ?

    Szpileczko - znowu mnie stresujesz h ehe :) Ja dopiero dziś zamówię proszek więc w przyszłym tygodniu prać będę :)
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Pandora1: Jednak warto o tym wspomnieć lekarzowi, bo jakby co to da suplement uzupełniający braki w diecie.

    Kazał mi już na poprzedniej wizycie witaminy wciągać dla ciężarnych, kupiłam giga pakę Prenatalu i nawet tygodnia na nim nie wytrzymałam. Zapomniałam, że ma żelazo w składzie a ja go nie przyswajam. I tak 90 tabl w błoto.

    Szpilka27: Zaczęłam prać ,ile tego jest


    Gwarantuję ci, że będzie jeszcze więcej. Po narodzinach:bigsmile:

    Osinek: mam wzdęty brzuch i że to pewnie objawy właśnie po tardyferonie :(

    Tak samo mam po każdym suplemencie zawierającym żelazo. Dodatkowo wizyta w toalecie może powiedzieć, czy żelazo jest przyswajane czy nie.

    Osinek: Lekarka też powiedziała, że mam macicę jeszcze nisko. Nie spytałam czy to źle...:cry: myślałam, że już powinna się trochę podnieść :( Myślicie, że mam się martwić ?


    Masz się NIE martwić, Osinku.
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Tinamar widzisz bo tak mnie zestresowałyście że wyprzedziłam cię, ale dobrze bo nowe ciuszki i te od przyjaciółki wypiorę raz tylko w dziecinnym a te z lumpexu plus w spadku rodzinnym to muszę w dorosłych najpierw,poodplaiać szczególnie te w spadku bo one są takie szaro- bure i plamki mają a są nie zniszczone bo mala była uczulona na prawie wszystkie proszki więc nie dopierała nic...a do tego rwa mnie dopadła znowu mocniej więc nie dam rady ogarnąć dużo na raz znowu....

    Treść doklejona: 10.04.14 17:15
    a co do jedzenia to ja mam teraz co bym nie zjadła uczucie jakbym łyżeczkę po sodzie oczyszczonej polizała...a do tego zgagę
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    annie128: Kazał mi już na poprzedniej wizycie witaminy wciągać dla ciężarnych, kupiłam giga pakę Prenatalu i nawet tygodnia na nim nie wytrzymałam. Zapomniałam, że ma żelazo w składzie a ja go nie przyswajam. I tak 90 tabl w błoto.

    Też kupiłam jedne, których nie będę brać i aż mi gula strzela jak na nie patrzę, że kasa w błoto :/
    Mi lekarka poleciła Pregna Plus, bo mają tylko to co potrzebne, bez litanii niepotrzebnych wypełniaczy. Dla mnie fajne. Mała kapsułka, łatwa do połknięcia. Ale one też mają żelazo.
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Tinamar - u mnie 19 tc.

    annie - jasny i czytelny przekaz :)

    A tak ogólnie to ja nie wiem czy przyswajam czy nie to żelazo... niby nie jest źle, ale jednak jakieś skutki uboczne są. Ja nie biorę już żadnego dodatkowego suplementu takiego dla kobiet w ciąży. Cały czas nie mogłam się zdecydować który i może dobrze, żeby nie dublować dawki żelaza. Muszę pogadać z ginem o tym. Zresztą zobaczymy jak wyniki wyjdą.
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Osinek: annie - jasny i czytelny przekaz :)


    Osinku, to ja jeszcze jaśniej bo chyba się nie zrozumiałyśmy- chodziło mi o to, że nie przyswajane żelazo, lub też jego nadmiar wydawany jest ze stolcem, co widać po zmianie koloru na czarny. O częstotliwości wypróżniania wolę nie wspominać. U mnie był to dość jednoznaczny objaw nieprzyswajania żelaza.
    Sorki za bezpośredniość.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    ja mam dokladnie tak samo z tym jedzeniem. odrzuca mnie glownie od miesa i przyprawionych rzeczy. nie moge patrzec na moj ukochany pasztet z soczewicy a zapachy z lodowki sa dla mnie nie do zniesienia, choc generalnie mdlosci prawie nie mam.mdli mnei delikatnie jak jestem glodna wiec jem i tak sporo. obiadow jako takich na razie nie jem, zastepuje je zupami - ogorkowa, pomidorowa, rosol. bardzo dobrze toleruje owoce, surowe warzywa (szczegolnie marchewka z jablkiem, kalarepka i papryka) i bagietke z lidla z maslem, mniam. gotowane warzywa mi śmierdza. takze obecnie za bogatej diety nie mam ale mysle ze minie to w ciagu paru tygodni
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Za własnym przykładem wiem, że odrzucenie od jedzenia jest tylko na początku ciąży. W jednej jak i drugiej ciąży bardzo mało jadłam, ale potem tak po 15 tygodniu wraca wszystko do normy.
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Oj mnie znowu na końcówce odrzuca i całą ciążę mam zmniejszony apetyt więc chyba to różnie bywa
    --
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Ja teraz też czuję się podobnie jak na początku. Co prawda mdłości nie mam (tylko czasem), ale powróciła kwaśność w ustach po posiłkach. Ble! Apetyt też nie za bardzo. Za to znów jakoś więcej owoców jem. Mięsa i obiadów mogłabym nie jeść wcale.

    Co do witamin - zestawów, to nie łykam. Lekarz powiedział, że mogę brać jak chcę. Biorę za to cały czas kwas foliowy i żelazo, a z miesiąc temu włączyłam też aspargin, bo powieki zaczęły mi drgać i uczucie w łydkach jak na kurcze miałam.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 10th 2014 zmieniony
     permalink
    no to u mnei jak u was słaby apetyt i odrzuca mnie od obiadów:confused: ostatanie 1,5 mca nic nie przytyłam bo jem mało
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Z tym apetytem to mam tak samo ,nie bardzo mi sie che jesc . Ale wiem ze trzeba . Mlody szaleje . Pozdrawiam dziewczyny was serdecznie - Trzymajcie sie cieplutko.
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Oj jak ja bym przygarnęła aktualnie brak apetytu... :D U mnie orzeczona cukrzyca ciążowa zadziałała jak płachta na byka. Zjem i po 10 minutach już bym coś zjadła :D Eeehh...
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja dzis po wizycie wszystko w pip jest ok serduszko slyszalam przez glosnik:)
    morfologia ktora tak jak Dii mimo brania zelaza mi spadla lekarka mowi ze nie jest zle ale i tak musze brac dalej tyle ze inne Actiferol forte czy cos takiego:P to juz jest z kwasem foliowym wiec nie musze brac osobnego.
    termin z nfz na usg na 3 czerwca.... tyle czasu:shocked::cry: i oczywiscie skierowanie na glukoze blee:fierce:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 10.04.14 21:24</span>
    Pandora dopisuje :)
    1. Libra1610 - 16.04.2014
    2. eja86 - 24.04.2014 (dziewczynka)
    3. jusiak - 29.04.2014 (dziewczynka)
    4. Tinamar - 6.05.2014 (chłopiec)
    5. Lesława - 16.05.2014 (chłopiec)
    6. Kakai - 23.05.2014 (chłopiec)
    7. CiastoMiłości - 25.05.20149
    8. Ewa1406 - 27.05.2014 (dziewczynka)
    9. zelkowa - 03.06.2014
    10. Szpilka27 - 05.06.2014 (dziewczynka)
    11. Evey84 - 10.06.2014
    12. justyn-rz - 25.06.2014 (chłopiec)
    13. P_Madzia - 28.06.2014 (chłopiec)
    14. Jaheira - 29.06.2014 (dziewczynka)
    15. PENNY - 1.07.2014 (dziewczynka)
    16. Karoolka - 8.07.2014 (dziewczynka)
    17. malgorzatka82 - 9.07.2014, 17. doti28 - 9.07.2014
    18. montever - 14.07.2014 (dziewczynka)
    19. Ariella - 18.07. 2014 (dziewczynka)
    20. Dii - 20.07.2014 (dziewczynka)
    21. AniaaaaaaaaM84 - 21.07.2014 (chłopiec)
    22. Anka80 - 22.07.2014 (dziewczynka)
    23. Katiziie - 25.07.2014 (dziewczynka)
    24. KasiaTasia - 27.07.2014
    25. Jolcia1984 - 31.07.2014
    26. helva - 03.08.2014
    27. Anecia84 - 09.08.2014 (dziewczynka)
    28. endodar - 10.08.2014 (chłopiec)
    29. Magdzikk10 - 14.08.2014 (chłopiec)
    30. bilia- 25.08.2014
    31. Osinek - 04.09.2014, 31. magiczka - 04.09.2014 (chłopiec)
    32. AgulkaQulka - 05.09.2014
    33. dagus84 - 10.09.2014
    34. KatekMuc - 15.09.2014 (chłopiec)
    35. sardynka85 - 18.09.2014
    36. zabkaa25 - 04.10.2014
    37. annie128 - 29.10.2014
    38. marylove - 4.11.2014
    39. Klementynaaa -06.11.2014
    40. Pandora1 - 10.11.2014
    41. Yvoonne - 20.11.2014
    42. milka1984 - 21.11.2014
    43. endzi91 - 26.11.2014
    44. dinka24 - 30.11.2014
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    jeśli mogę się wtrącić, to fitmamę mozna usunąć z listy, bo jakiś czas temu napisała pod kartą, że w ogóle odchodzi z portalu...
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Ewa juz zmienilam:) tym sposobem przesuwam sie w gore... az strach patrzec na ta liste po woli
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Kurde, ta lista się normalnie dziesiątkami przesuwa! :shocked:
    Przed chwila byłam 41...
    --
    •  
      CommentAuthorjustyn-rz
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    ladybird27 ja miałam angine ropną , ale w drugim trymestrze.Tez strasznie spanikowałam, ryczałam jak głupia. Nie mogłam nic jesć ani mówic przez ból gardła, dostałam duomox i po 2 dniach odczułam wielką ulgę. Czasami trzeba wziąć antybiotyk,zwłaszcza ze my ciężarne dostajemy te bezpieczne dla dziecka, bo nieleczona angina może odbic się czkawką na dziecku np. problemem z serduszkiem. Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia!

    Co do witamin ja biorę femibion natal+2 oraz magnez, bo mnie skurcze łapią,a czasem jak mi się puszcza krew z nosa to rutinoscorbin.

    Ja się dziś wkurzyłam:devil:Byłam napalona na jedno łóżeczko z ikei, wchodzę na strone żeby koleżance pokazac jakie ma mi przywieźć, a tu już tego koloru nie robią buuuuuuuuuuuuuuuuuuu:cry:

    PENNY wow zaciekawiłaś mnie, bo my na tym samym etapie,a mój młody jeszcze w poprzek ułożony. Wiem ,ze to indywidualna sprawa,ale to tak już strasznie do porodu zbliża

    Suwaczek z babyboom.plSuwaczek z babyboom.pl

    :wink:
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    annie - zrozumialam :) myślałam, ze przekaz byl apropo położenia macicy.
    Zwrócę uwagę lekarzowi bo stolec mam bardzo ciemny no i zobaczymy jak będzie z zaparciami. Dzięki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Annnie ja tam się nie zmuszałam...i chociaż moja dieta w pierwszym trym była dość hmmm ograniczona to później mi przeszło i teraz już jem wszystko normalnie - swoją drogą ciekawe czy sprawdzi się teoria, że takie mdłości to przy dziewczynce :wink:

    Osinek w tym tygodniu ciąży macica jest jeszcze nisko - to norma :) zresztą wygooglaj sobie obrazek z wysokością dna macicy w poszczególnych tyg ciąży to zobaczysz :)

    PENNY nie wiem o co chodzi z tym rozwarciem, ale mam nadzieję, że to nic groźnego :)

    Co do witamin to ja nie biorę żadnych (tzn. w pierwszym trym brałam tylko kwas foliowy)...Mikołaj ma kamicę nerkową i jak pojechaliśmy na pierwszą wizytę do nefrologa to powiedziano mi, że może to być wynik zażywania witamin w ciąży (plus genetyka of kors) - nie wiem ile w tym prawdy ale jakoś mi się suplementacji odechciało - jedynie zastanawiam się nad DHA/tranem
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Sardynka - właśnie też obrazek mnie zmartwil bo tam niby pod pępkiem ma być. Ale znalazłam jakiś artykuł gdzie jest napisane dokładnie mierząc ilością palców, a ze ja mam wysoki stan to pewnie te swoje robi. Także wytłumaczbyłam sobie i przestaje się martwić :)

    I tez zastanawiam się nad tranem czy nie łykać... musze pogadać z ginem.
    --
  1.  permalink
    I jestem po wizycie.
    Karta ciąży założona.
    Okruszek ma 3,39cm. Rączki, nóżki na swoim miejscu.
    Niestety mam lekko podwyższone ciśnienie 145/90.
    Mam się obserwować kilka dni i zadzwonić do lekarza gdyby wyniki nadal były nie takie.
    Mam nadzieję, że nie będę musiała wspomagać się tabletkami.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Osinek no właśnie nisko jest - pi razy drzwi w 18tc tam gdzie czerwona kreska :wink: (na wysokości pępka dopiero w 24)
    dnomacicy
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Klementynaaa: Niestety mam lekko podwyższone ciśnienie 145/90.

    Syndrom białego kitla? Ja zawsze niskie ciśnienie mam, a przed wizytą 130/70.

    Osinek: właśnie też obrazek mnie zmartwil bo tam niby pod pępkiem ma być.


    Za dużo wujka google, dziewczyny :D Ile ciąż tyle różnych brzuszków.
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Klementynaaa: Karta ciąży założona.Okruszek ma 3,39cm. Rączki, nóżki na swoim miejscu.Niestety mam lekko podwyższone ciśnienie 145/90.

    A miałaś już wcześniej problemy z ciśnieniem?
    Bo może to przez nerwy?
    Ja jestem niskociśnieniowiec a na pierwszej wizycie też mi tak skoczyło że sama w szoku byłam :smile:

    Treść doklejona: 11.04.14 10:30
    annie128: Za dużo wujka google, dziewczyny :D Ile ciąż tyle różnych brzuszków.

    O to to :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Dziękuję za dopisanie :)

    bilia: Ja jestem niskociśnieniowiec a na pierwszej wizycie też mi tak skoczyło że sama w szoku byłam

    To ja mam odwrotnie. Zawsze mam wysokie ciśnienie, a w ciąży strasznie niskie jak na siebie - koło 105/60. Dlatego tak mi słabo :/

    Treść doklejona: 11.04.14 11:06
    Co do witamin jeszcze. Ja do tej pory nic nie brałam oprócz kwasu foliowego, ale ze względu właśnie na ubogą obecnie dietę lekarka zaleciła mi tą Pregnę. Powiedziała, że właśnie ważne jest to, że ona ma tylko kilka niezbędnych składników, a nie całą listę, bo właśnie potem dzieci rosną bardzo duże, czy mają jakieś problemy, a organizmowi matki ciężko wrócić do stanu sprzed ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    A ja jestem nie pocieszona by przysłali mi przewijak ale nie taki jak sobie wymyśliłam i upatrzyłam bo się pomylili , niby głupota ale nie wiem co mam zrobić....
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Szpileczko - odpisałam na wyprawce :) Nic się nie przejmuj i to wcale nie jest problemowe zachowanie tylko ich zwykła pomyłka więc nic się nie krępuj :)

    A ja od trzech dni budze się w nocy z bólem brzuszka. Cały jest napięty jak skała, żadne nospy nie dają rady i muszę wstać bo nie sposób wyleżeć i tak cała noc. I do tego takie skurczowe jak przy miesiączce bóle, o pleckach nie wspominając bo to u mnie już standard. Byłam przed wczoraj w zwiazku z tym u mojego gina i od razu zrobił mi moje pierwsze ktg. Ale wtedy mój brzuszek był w dzięń już rozluźniony. Wyszły skurcze ale nie te przepowiadające tylko jakieś inne więc teoretycznie poród się nie zaczyna. Ciekawe czy dzisiaj by wyszło co innego bo od 3 w nocy czuję to napięcie. Wszytsko dla mnie takie nowe, ze nie wiem czy to normalne czy znowu tylko ja mam jakieś dolegliwości :) W kazdym razie lekarz kazał odpoczywać - tylko, że staram się ale dl amniekażde przewrócenie na bok to mega wysiłek wiec już wnocy jestem przemęczona od leżenia he he :)

    Wiecie może, czy takie bóle moga być na miesiąc przed porodem ? Może macica jakoś inaczej zaczyna się zachowywać ?
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeApr 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Pandora1: To ja mam odwrotnie. Zawsze mam wysokie ciśnienie, a w ciąży strasznie niskie jak na siebie - koło 105/60. Dlatego tak mi słabo :/

    Okruszek podbiera mamie ciśnienie :wink:

    Ja właśnie na pierwszej wizycie schizowałam więc ciśnienie podskoczyło ale już na kolejnych to miałam na poziomie 90/60, 100/80...
    W każdym razie - doktorka mówiła że lepiej mieć niskie niż za wysokie.
    .
    Co do witamin to ja łykam tylko kwas foliowy i aspargin.
    W ciąży z Karolem dopiero jak wyniki zaczęły mi lecieć - sięgnęłam po zestaw witamin.
    Jakoś nie jestem za sztucznym faszerowaniem się (to znaczy jeśli nie ma zaleceń i kiedy wszystko jest oki).

    Nie wiem też czy to prawda ale czytałam gdzieś kiedyś że dzieci witaminizowane od początku ciąży - są niby później duże (zwłaszcza wagowo). Takie małe koksy :wink:

    Treść doklejona: 11.04.14 11:43
    Szpilka27: przysłali mi przewijak ale nie taki jak sobie wymyśliłam i upatrzyłam bo się pomylili , niby głupota ale nie wiem co mam zrobić....

    Ja bym odesłała.
    .
    Tinamar: Wiecie może, czy takie bóle moga być na miesiąc przed porodem ? Może macica jakoś inaczej zaczyna się zachowywać ?

    Może to jednak bóle przepowiadające (a na ktg nie wyszły bo akurat w tym czasie ich nie było)?
    Macica na pewno intensywnie ćwiczy - tym bardziej na miesiąc przed porodem.
    Ja w sumie czułam takie twardnienie brzucha, czasem miałam lekkie bóle @-owe ale np. po kąpieli - przechodziło.
    Tak czy siak - miej w gotowości spakowaną torbę :bigsmile::tongue::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    w sumie coś może być w tym witaminizowaniu maluszka bo teraz dzieci statystycznie rodzą się większe niż kiedyż a jednak większość kobiet bierze te witaminki rozne...
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    W poprzedniej ciąży pytałam o to moją ginkę i w sumie też tak powiedziała tzn. że dzieci teraz rodzą się większe i że w publikacjach medycznych niektórzy dopatrują się że może to być wina witamin.
    --
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Kurczę, mi też brzuch twardnieje. Jak chodzę...
    Lekarz kazał odpoczywać, ale jak tu odpoczywać jak minimum 2 razy dziennie muszę śmigać po schodach na 4 piętro? No muszę, nie mam wyjścia.
    Biorę duphaston, ale nie widzę poprawy :(((
    A do tego ten acard. I to mnie trochę stresuje, bo muszę go przestać brać minimum 5 dni przed porodem :(((

    Torba nie ruszona, ubranka w większości poprane, ale nie wyprasowane jeszcze. Pokój też nie do końca gotowy. A staram się odpoczywać zamiast latać i robić te wszystkie rzeczy :((( A same się nie zrobią.

    ---
    A tak z innej beczki do dziewczyn, które mają poród w niedalekiej przyszłości.
    Czy zamierzacie robić sobie lewatywę? Jeśli będzie w domu czas oczywiście.
    Wczoraj połozna na SR mówiła, że oni nie robią, ale warto wykonać ją w domu, bo lepiej się rodzi, dziecko ma więcej miejsca, no i nie ma wpadki na porodówce.
    I tak się zastanawiam... Tylko czy ja dam radę to sama zrobić :D W sensie się przemóc, by to zrobić?
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    ja nie będę sama robić, jak zdążą mi zrobić w szpitalu, to zrobią,a jak nie to nie, może wpadki nie będzie :P A jeśli, no to przecież personel szpitala już niejedno widział przy porodzie, to nie są wybory miss :P
    --
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    No pewnie, że widzieli. Do mnie przemawia bardziej kwestia tego, że pozbywam się czegoś, co może jakoś utrudniać poród :)))
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    No, to akurat fakt, że się pozbywamy czegoś zbędnego, ale jakoś chyba sama się w sobie nie przemogę żeby sobie zrobić lewatywke :P
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    No u nas też nie robią bo podobno organizm sam się przygotowuje na kilka dni przed. Ale jak to będzie to zobaczymy :) ale sama robić nie będę raczej :/ ale fakt że to krępujące takie wpadki :/
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.