Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Tinamar! Gratulacje! Ale zaskoczenie! Taki ekspresowy porod! Wow!!!
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Dziękujemy kochane :) więc moja historia w skrócie: pojechałam na ip z tym krwawieniem a jak pani dr mnie zbadała to mówi że poród się zaczyna o szyjka się rozwiera. No więc ja wielkie oczy. Podłączyli mnie pod ktg i po woli zaczynałam czuć skurcze co 4 min. O 16:05 odeszły wody i skurcze coraz silniejsze. Na badaniu już ledwo zipiałam a jak trafiłam na salę porodowa to już były prawie parte. Kilka partych u mały już był z nami :) ale nie powiem że łatwo było bo nie wiedziałam nawet że tak krzyczeć potrafię :) mąż przyjechał z pracy chociaż myślałam że to potrwa i mówiłam że dam znać. Na szczęście sam zdecydował że jedzie i był ze mną cały czas. Naciąć musieli i mimo że położna mówi źe nie dużo to szwów sporo jest. Ale Ignasiowi pępowinka się owinęła i tętno słabło więc nie było wyjścia. Podobno miałam w organiźmie jakąś infekcję i stąd organizm sam zadecydował że lepiej już rodzić :) no i przez to Ignaś musi brać antybiotyk ale generalnie wszystko jest ok :) oj nie wierzę nadal że już po :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 13th 2014
     permalink
    O matko! To prawie niemożliwe. Strach pomyśleć co byłoby gdybys zwlekała z pojechaliśmy na IP.
    To mi tez uświadamia, ze chyba czas sie ogarnąć na przyjście Amelii...
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 13th 2014
     permalink
    Gratuluje Tinmar!!
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 13th 2014
     permalink
    gratulacje dla świeżo upieczonej mamy fajnie że tak gładko poszło:)
    -
    a ja się nieśmiało witam.... mieliśmy się zacząć starać od następnego miesiąca ale zostaliśmy zaskoczeni ciut szybciej:) dziś mam dopiero 27dc beta z wczoraj 75.09 teraz muszę sobie wszystko przypomnieć co można co niemożna bo jestem nieprzygotowana

    i mam od razu pytanie boli mnie macica wiem że może z Milką też bolała tyle że nie aż tak może to z tego powodu że była cięta biorę sobie od wczoraj no-spę tyle że mam forte i wczoraj ja łamałam a dziś wzięłam już całą i nie wiem co ile można?
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeApr 13th 2014
     permalink
    Katiziie, co do listy - Ciastu można dopisać chłopca - pisała min. dwukrotnie o Adasiu.
    Tinamar, na taki poród to ja się piszę bez zastanowienia :))
    kasiakuzniki, i Was Maleństwo wzięło z zaskoczenia :) i super. Również scenariusz do pozazdroszczenia, bez zbędnych myśli, zastanawiania się "czy teraz czy za chwilę"...
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 13th 2014
     permalink
    Tinamar ale kurde Cię z zaskoczenia wzięło :devil: Mnie sie taki poród marzy :wink: I gratulacje raz jeszcze, pięknie sobie poradziliście :):):)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorjustyn-rz
    • CommentTimeApr 13th 2014
     permalink
    Tinamar super wieści! Tez marzę o takim expressowym porodzie! No i utwierdziłaś mnie w przekonaniu, ze nie znamy dnia ani godziny wiec i ja muszę ostro zabrać się za wyprawkę!

    Ewa1406 mój gin mi mówił, ze jak pojawi się pieczenie, szczypanie i kłucie w dole brzucha to należy jechać na ip mam nadzieję, ze sytuacja się u ciebie uspokoiła.

    A u mnie malowanie na maxa:jumping: Miał być tylko salon, ale jeszcze korytarz zmienimy:smile: dorze, ze rodzinka mi swięta odpuściła w tym roku, bo na pewno bym się z niczym nie wyrobiła przez ten remont.

    Co do lewatywy, to ja sobie czopka glicerynowego zafundowałam i się elegancko wypróżniłam przed porodem:wink:

    Suwaczek z babyboom.plSuwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 13th 2014
     permalink
    Kurczę, tylko, ze mnie gin badał w czwartek i było ok.
    Wczoraj było lepiej, a dziś od rana mam strasznie obolałe wszystko w środku. Każdy kopniaki boli bardzo :( do tego krzyż trochę boli, ale brzuch miękki póki co (choć nie chodziłam za dużo).

    Czy czopki glicerynowe można kupić bez recepty?
    --
    •  
      CommentAuthorKatekMuc
    • CommentTimeApr 13th 2014
     permalink
    Tina normalnie szok. wchodzę po małej przerwie a Ty juz rozpakowana. super!!
    Diewczynki jakbyście liste aktualizowały to zmieńcie mi date na 9 września, ja tam kiedyś już pisałam przy płci ale chyba umknęło. dziękuję:* ja zdycham i nie mam siły pisać czasami. Wymioty ból głowy i kręgosłupa. Ale nic nie zabierze mi radości z upragnionej ciązy :) buziaki
    --
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeApr 13th 2014
     permalink
    Kasiu ogromne gratulacje. Ja również na bieżąco podczytuje wątek, moje instykty koniecznie upominaja się o kolejne dziecko, choć umuysl krzyczy co innego, i na to dowód dzisiejsze zachowanie Adiego na mszy m spazmy i histeria gdy matka nie pozwoliła bić inne dzieci palma. Na nic tłumaczenia, wycie Adiego, wymioyu, kladzenie się na ziemi i oczy widzów w których ja widzę, co za matka nie ogarnia swojego dziecka!!!!

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.04.14 12:47</span>
    I wtedy sobie myślę że chyba poczekam jeszcze dwa lata :-)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 13th 2014
     permalink
    Ewa tak mozna kupic czopki glicerynowe bez recepty. ;) ja kupowalam jak mialam problemy z wyproznianiem niedawno.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.04.14 13:02</span>
    Lista poprawiona mam nadzieje ze dobrze bo na tel pisane...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Kasiakuzniki i tinamar gratulacje:)

    zle sie wczesniej wyrazilam:) wymioty przy porodzie sa normalne, czesto sie zdarzają. U mnie sie po prostu tak złozyło, ze wymiotowalam po lewatywie :wink: a i rozwarcie wtedy tez nie postepowalo, wiec to też nie było u mnie powodem. Ot po prostu porod się zaczął oczyszczaniem :D
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeApr 13th 2014
     permalink
    Hmm... czopek glicerynowy to niezły pomysł :)

    A my dzisiaj w łóżku :( przeziębienie nas dopadło :( za to malutkowi się chyba nudzi i co jakiś czas smyra mamusie :)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeApr 13th 2014
     permalink
    montever: Tinamar, na taki poród to ja się piszę bez zastanowienia :))

    Tinamar wielkie gratulacje i wszystkiego dobrego dla synka!!!
    Ja też chcę taki expresowy poród!
    Kurde, niektóre z was to prawdziwe szczęściary :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    ewer: Kasiu ogromne gratulacje.

    na gratulacje jeszcze przyjdzie czas.. czeka mnie 2 tyg stresu.. dobrze że święta po drodze to przygotowania zajmą większość czasu:) dziś jadę na 2 betę mam nadzieję że jest wszystko ok robiłam test rano i wyszedł 2x ciemniejszy od sobotniego:)
    ale brzuch mi nie odpuszcza cały czas czuję się go mam a nieraz boli mocniej
    ewer: I wtedy sobie myślę że chyba poczekam jeszcze dwa lata :-)

    hehe ja miałam ostatnio takie same myśli tyle że ja nie chciałam dużej różnicy wieku 3 lata to jest taka moja od zawsze wymarzona różnica wieku
    Milka wczoraj też miała taki humor że załamywałam ręce w kościele płakała że nie pozwalam jej gadać ze chce do domku że chce kabanosa chrupka......ze 4 razy się rozdarła... i reszta dnia wyglądała podobnie... mam nadzieję że to szybko minie a do tego zrobiła się do 2 miesięcy okropną mamusią i wisi na mnie dniami i nocami...
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    Tina - ziscil sie Twoj sen... :* Gratuluje

    Kasiakuzniki ;) gratuluje :)
    --
  1.  permalink
    Tinamar ogromne gratulacje :cheer::clap::swingin::thumbup: super, ze Ignas juz jest z Wami :jumping:
    A nam wczoraj stuknęła 100-dniówka :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    kasiakuzniki: a ja się nieśmiało witam....

    Kasiu, ogromne gratulacje :) Ale super :)))
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    Kasia ale fajnie:clap::swingin:

    Treść doklejona: 14.04.14 13:09
    Ewa1406: Czy czopki glicerynowe można kupić bez recepty?

    tak:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    Tinamar to nie zdążyłaś ogarnać zakupów i prania :bigsmile: ha nieźle,gratuluje!
    Waga małego cudna jak na ten wiek ciąży.Moja Misia z 38+5 i ważyła 2690g :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    A ja się przyszłam pożegnać z listą :) 12.04 na swiat przyszła nasza córcia - 3020 g , 54 cm i 10 pkt, od kilku godzin jesteśmy już w domku :)

    Ale na listę zamierzam dosyć szybko wrócić, więc może się jeszcze spotkam na liście z dziewczynami, co teraz początkują dopiero :P
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    Libra! Ja zobaczyłam, ze juz urodziłaś i od razu tu wpadam! Suuuper! Gratulacje jeszcze raz :-D A tak narzekalam, ze nie porodowa jesteś ;-) A jak porod? :-) Teraz moja kolej ;-P
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    A ja jeszcze nie dawalam znac na kiedy mam termin wiec gdyby ktos znow wstawial.lisye to dopiszcie mnie na 8 listopada ;)
    -
    Gratulacje dla mamus swiezo rozpakowanych i dla nowo zafasolkowanych ;)
    -
    U mnie jak na razie idealnie... zadnych dolegliwosci ciazowych i delikatnie brzuszek sie.zaokraglil:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    Wszystko zaczęło się od lekkich, ale regularnych skurczy o 22, potem coraz silniejsze i o 3 w nocy na porodowke pojechalismy, czekalismy aż skurcze przybiorą na sile, ale rozwarcie się robiło, a skurcze nie, więc dostałam oksytocyne i ruszyło. Kiedy o 13 bol stał sie nie do zniesienia poprosiłam o znieczulenie, no i w moim przypadku ODRADZAM. Akcja po znieczuleniu się po prostu skonczyla, oxy nie pomagała wiec czekalismy 2 godz jak przestanie znieczulenie działać i dopiero wtedy urodziłam po II fazie mierzącej 17 minut, więc nawet nie wiem kiedy parłam, a tu już córcia była z nami :)
    Poród ze względu na przemiłe położne i mojego męża wspominam bardzo dobrze, no tylko gdyby nie znieczulenie to urodziłabym 2 godz wcześniej :P
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Libra czyli o 3 w nocy pojechałas na porodówkę a o której urodziłaś? gratuluję:clap:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    libra - gratulcje!! to pewnie cudowne uczucie miec corcie obok siebie :)
    a ja donosze ze moje malenstwo ma 1,8cm i mierzy tyle ile powinno :) serce bije 160/min i jestem przeszczesliwa. nawet mozna juz wyodrebic glowe i konczyny, kolejny cud natury :) nastepne usg za 4 tyg i to genetyczne, jak ja tyle wytrzymam :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    Super Milka!! Dobre wieści!!
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    Gratulacje dla mam rozpakowanych i świeżo zaciążonych :)

    Milka fajnie, że wszystko ok a czas do wizyty zleci szybko...ja przed chwilą byłam na genetycznym a za niecałe dwa tygodnie mam już połówkowe :shocked:
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    Libra gratulacje :) zdrowka dla was :*
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    No gratuluję, Libra!
    (czy to znaczy, że znów jestem bliżej początku listy?! AAAAAAAAAAAAA!)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    Gratuluję Libra :) mamy dzieciaczki z tego samego dnia :)

    u nas wszystko dobrze, Ignaś zdrów jak rybka i tylko ja jeszcze na antybiotyku więc pewnie wyjdziemy pojutrze. No chyba że jutro się jakoś uda. Mąż zakupił fotelik i to w końcu śliczny maxi cosi. Okazało się niestety że do naszego autka żaden fotelik nie pasuje! Musimy kupić więc samochód he he :) dobre, nie ?

    Pozdrawiamy wszystkie dziewczynki z listy :) zanim się obejrzycie wasze pociechy będą z wami a Wy cudownie wymęczone :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    Libra1610:
    Ale na listę zamierzam dosyć szybko wrócić, więc może się jeszcze spotkam na liście z dziewczynami, co teraz początkują dopiero :P

    fajnie:)
    -
    a ja mam wyniki bety hormonalnie jest ok w sobotę 75 poniedziałek 210
    tyle że progesteron nie za wysoki bo 19.71 i nie wiem czy iść do lekarza czy nie umówiłam się na dziś ale miałam nie iść bo myślałam że uda mi się na konsultację dostać ale nie było mnie pół roku i muszę na wizytę pełno płatną także 130zł no i za 2 tyg też 130zł
    --
    •  
      CommentAuthorjustyn-rz
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    Libra wielkie gratulacje:clap::clap::clap:
    Szkoda tylko ,ze się niepotrzebnie dłużej męczyłaś, ale na pewno się zgodzisz ze warto było!!!

    W moim szpitalu nie podają znieczulenia do porodu sn, wiec o to nie musze się martwić a na oxy mój organizm tez w ogóle nie reaguje.

    Dobrze, ze jeszcze nikt listy nie uaktualnił, bo jak zobaczę się na 10 miejscu to mi ciśnienie z wrazenia i paniki skoczy:shocked:

    Suwaczek z babyboom.plSuwaczek z babyboom.pl
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    justyn-rz hahah mi tez cisnienie skoczy jak sie okaze po aktualizacji ze jestem w pierwszej polowie... jak to sie stalo? przeciez dopiero co sie tu witalam po tym jak
    Dii mi poradzila zrobienie testu... i sie okazalo sie sie udalo, a tu juz coraz blizej konca... aaaaaaaaaa! :shocked::shocked::shocked::crazy:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
  2.  permalink
    Gratuluję rozpakowanym mamusiom.
    U mnie niestety problemy.
    W sobotę wylądowałam na IP z plamieniami.
    Zrobił mi się polip doczesnowy i delikatnie zaczęła odklejać się kosmówka. Dostałam luteinę i do domu.
    Jednak nie dawała mi spokoju ta kosmówka, więc wczoraj dzwoniłam do mojego lekarza prowadzącego. Opisałam mu całą zaistniałą sytuację i kazał mi obligatoryjnie dzisiaj przyjść na wizytę, bo musi sam się temu przyjrzeć. Najprawdopodobniej wyląduję na L-4 z zaleceniem: LEŻEĆ.
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    Chciała by któraś pas poporodowy Pani Teresy rozmiar L cena 20 zł z wysyłką.Info zaneta.ludwiczak@wp.pl

    Tak tylko na chwilę zaglądam jeju jak mi tęskno do was :) Te emocje pierwsze usg,bicie serduszka,kopniaki a póżniej poród...

    Eh powodzenia wszystkim przyszłym mamusią
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    kasiakuzniki ten Twój progesteron na tym etapie to jest bardzo przyzwoity :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 15th 2014 zmieniony
     permalink
    annie128: kasiakuzniki ten Twój progesteron na tym etapie to jest bardzo przyzwoity :wink:

    tak no to dobrze nie miałam odniesienia, a moja przyjaciółka miała ostatnio 17 (tyle że ona plamiła u mnie tfu tfu nic się nie dzieję) i lekarz jej powiedział że nie za wysoka, wiedziałam że szału nie będzie bo ja zawsze z progesteronem mam kłopoty każdy okres jak się zaczyna to ze 3 dni plamię a potem po tak samo...
    ważne że beta rośnie prawidłowo dzisiejszą wizytę odwołałam i zapisałam się na następny czwartek
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    kasiakuzniki: tak no to dobrze nie miałam odniesienia, a moja przyjaciółka miała ostatnio 17 (tyle że ona plamiła u mnie tfu tfu nic się nie dzieję) i lekarz jej powiedział że nie za wysoka, wiedziałam że szału nie będzie bo ja zawsze z progesteronem mam kłopoty każdy okres jak się zaczyna to ze 3 dni plamię a potem po tak samo...ważne że beta rośnie prawidłowo dzisiejszą wizytę odwołałam i zapisałam się na następny czwartek


    Ja w ciąży z Miśkiem w 27dc miałam niecałe 16 - lekarz stwierdził, że ok i obeszło się bez żadnych suplementów :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    sardynka85: 27dc miałam niecałe 16 - lekarz stwierdził, że ok i obeszło się bez żadnych suplementów :bigsmile:

    no czyli dobrze zrobiłam że dziś nie pojechałam:) przy Milce miałam lekkie plamienie na początku jakoś od 28dc i brałam dupka ale teraz puki będzie ok to nei ma co wydziwiać
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    To i ja się ujawniam choć to dopiero sam początek. Kasia który ty tydz jestes?ja mam wizyte dopiero 8go maja wiec trochę poczekam na usg ale moze przynajmniej zobacze serduszko od razu.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    mkd: Kasia który ty tydz jestes?

    tak jak pisze 4 tyle że miałam skrócony cykl mniej więcej na 26 dniowy więc obstawiam 4t2d no też samiusieńki początek ja mam wizytę w następnym tyg no mam nadzieję że serducho ujrzę!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    Rany Julek co się tu dzieje ! :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:


    MKD, KASIAKUŹNIKI moje gratulacje !! :wink::wink::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    W 5 tyg jest spora szansa, że widać serduszka nie będzie, więc nie nastawiaj się. W 7tc już widać, ale w 5 raczej nie (no, chyba, że dobry sprzęt jest, to milimetrowy pikselek będzie).
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    z Milką widziałam podobnie byłam w 5t6d i już było widać Milka miała 0.36cm a tu będę w podobnym czasie zobaczymy ale dłużej nie wytrzymam:D
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    Kakai: czyli o 3 w nocy pojechałas na porodówkę a o której urodziłaś? gratuluję


    Porod o 16. ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    TEORKA: Rany Julek co się tu dzieje ! :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    teraz kolej na Ciebie Teo! Nina już duża spokojna Kochana:)
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    Kasiakuźniki lepiej nie nastawiaj się że w 5 tygodniu usłyszysz serce bo możesz się rozczarować, najprawdopodobniej lekarz dopiero pęcherzyk zobaczy. Jeśli możesz to poczekaj z wizytą do jakiegoś 7 tygodnia.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    mkd: Kurde myslisz ze w 5tyg zobaczysz serduszko?ja to bedę w 9i nie wiem czy zobacze.

    Mkd w 9tyg juz spokojnie zobaczysz seduszko :) Gratulacje !
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.