Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    justyn-rz: PENNY wow zaciekawiłaś mnie, bo my na tym samym etapie,a mój młody jeszcze w poprzek ułożony. Wiem ,ze to indywidualna sprawa,ale to tak już strasznie do porodu zbliża

    Justyna moja Młoda dwa razy była na tyłku a ostatnio już głową w dół. A twój syn jest w poprzek ułożony na każdym usg ? No i jeszcze ma czas, nie marwt się :)
    sardynka85: PENNY nie wiem o co chodzi z tym rozwarciem, ale mam nadzieję, że to nic groźnego :)

    Ja się pocieszam, że to zewnętrzne jest a nie to od strony dziecka, więc nawet już nie czytam w necie, co by się nie poschizować. Lekarz powiedział tylko, żebym dużo wypoczywała, aha jasne :P przy niespełna dwulatce :P no ale staram sie ile mogę :)
    Tinamar: w sumie coś może być w tym witaminizowaniu maluszka bo teraz dzieci statystycznie rodzą się większe niż kiedyż a jednak większość kobiet bierze te witaminki rozne...

    Dokładnie, to samo mi dwóch lekarzy mówiło. Ja uważam, że w dzisiejszych czasach skoro jest dostęp do tylu dobrych i różnorodnych produktów, to nie ma co się wspomagać na zapas, nadmiar jest tak samo niedobry jak niedobór. A wszystko jest teraz dostępne i warzywa i owoce i tak dalej. W obu ciążach brałam tylko kwas foliowy i nic więcej, wyniki mam ok.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Ewa1406: A tak z innej beczki do dziewczyn, które mają poród w niedalekiej przyszłości.
    Czy zamierzacie robić sobie lewatywę? Jeśli będzie w domu czas oczywiście.
    Wczoraj połozna na SR mówiła, że oni nie robią, ale warto wykonać ją w domu, bo lepiej się rodzi, dziecko ma więcej miejsca, no i nie ma wpadki na porodówce.
    I tak się zastanawiam... Tylko czy ja dam radę to sama zrobić :D W sensie się przemóc, by to zrobić?


    ja zamierzam lewatywę wykonac ale w szpitalu :smile: pierwszy poród miałam z lewatywa i czułam sie komfortowo:bigsmile:

    witam w kolejnym ciazowym tyogodniu:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    a ja mam bardzo zle doswiadczenie z lewatywa. poprosilam w szpitalu o zrobienie bo mowiono ze bedzie lepiej a potem przez caly porod popuszczalam jeszcze co bylo okropne. na szczescie teraz mam cc i nie musze sie martwic o sprawy zwiazane z poroden naturalnym.
    co do witamin to moze cos byc w tym ze dzieci sa po nich wieksze. ja od poczatku ciazy bralam bo myslalam ze musze i Kubus wazyl 4100. wiec moze cos w tym byc. teraz biore tylko kwas foliowy i sporadycznie magnez.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    No właśnie u mnie w szpitalu nie robią, a sama chyba nie dam rady... Jakoś tak...
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Ewa1406: No właśnie u mnie w szpitalu nie robią, a sama chyba nie dam rady... Jakoś tak...

    sama tez bym nie dała rady...
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Mi ostatnio z Maja zrobili lewatywe.... i dobrze bo glupio bym sie czula jakby tam cos wyszlo:P wiadomo ze dla nich to nic pewnie maja takie akcje codziennie ale dla mnie to by bylo stresujace wiec teraz jak mi nie zrobia to sama poprosze... ja nawet mialam swoja a dali mi szpitalna lewatywe
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Po cichu liczę na to, że skoro do tej pory nie miałam zaparć, to nic mi tam nie będzie zalegało i organizm sam zadziała jak trzeba...

    No u nas nie robią w ogóle - nawet gdybym swoją przyniosła, to mi nie zrobią :(
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Jak nie beda chcieli zrobic to powiedz ze sama zrobisz najwyzej partnera poprosisz... lepsze to niz czuc sie jakos zle
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    U mnie w szpitalu też lewatywy nie robią. W sumie tak jak Tinamar pisała - organizm podobno oczyszcza się sam przed porodem, więc liczę na to, że oczyści się wystarczająco ;) dla położnych pewnie to normalka, ale moje samopoczucie byłoby stanowczo gorsze.. a przecież przy porodzie ma być też mój partner, mimo wszystko nie chciałabym, żeby miał w pamięci po porodzie takie widoki :P no ale w końcu poród to poród, wiemy czego możemy się spodziewać.
    co do witamin - mi lekarz kazał brać od początku, no więc wcinam. ale ostatnio biorę co kilka dni i przerzuciłam się z Femibion Natal 2, które mają szeroką gamę witamin na Omegamed - ta tabletka ma w składzie tylko kilka substancji - kwas foliowy, dha, żelazo, jod i witaminkę D.

    do tej pory poród jakoś nie stanowił dla mnie problemu - byłam świadoma, że mnie to czeka, że to boli... ale w końcu tyle kobiet dało radę. A od kilku dni zaczynam czuć strach, mimo, ze do terminu jeszcze sporo :/ chyba niepotrzebnie oglądam te wszystkie porodówki, porody itepe :/
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Karoolka: organizm podobno oczyszcza się sam przed porodem, więc liczę na to, że oczyści się wystarczająco ;)

    ekhm ekhm... mój się sam nie oczyścił :wink: miałam lewatywę w szpitalu. nie taki diabeł straszny:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    kurcze dziwne że nie robią lewatywy, mi sie sam organizm nie oczyscił i przy rozwarciu 4cm miałam lewatywę, no to "troche" złogów poleciało:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 11th 2014 zmieniony
     permalink
    No Misiek też urodził się duży, bo 3930 i 61cm a za bardzo nie miał po kim taki urosnąć :wink: (generalnie jak leżałam na ocp przed porodem to się mnie codziennie na obchodzie pytano czy krzywa cukrowa była ok...bo o ile sąsiadki z łóżka obok dziecko też zapowiadało się też ok 4kg to nikogo to nie dziwiło, bo ona z 1,8m miała jak nic...a ja kurdupel 1,61, mąż 1,78 więc bez szału...
    zobaczymy - tym razem nie będę suplementować (tzn. chyba, że będę musiała, bo wyniki polecą) i ciekawe czy drugie urodzi się duże czy nie...póki co było zawsze na badaniach większe niż mniejsze, a na pewno nie była to kwestia wcześniejszej owu :wink:

    Co do lewatywy to u nas była w standardzie, a tam gdzie teraz zamierzam rodzić chyba się wybiera czy się chce czy nie (nasz klient nasz pan :cool:)...ja na pewno wezmę, bo pomimo, że przy porodzie Miśka nie doczyściło mnie do końca i na pierwszych partych wyparłam jeszcze trochę :cool: mimo wszystko i tak czułam o wiele większy komfort, bo pewnie gdybym jej nie miała to dopiero bym na partych dała czadu hahaha (ja miałam poród po teście z oksy, więc nie zaczął się naturalnie i mój organizm sam się nie oczyścił)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Moj tez sie nie oczyscil wiec jakby nie lewatywa to mogloby byc nieprzyjemnie... a co do witamin to z Maja bralam omega 3i6 i kwas foliwy a teraz nie kazala omega brac wiec tylko zelazo z kwasem foliowym biore
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja miałam lewatywę 30 minut po odejściu wód płodowych. Nic nie popuszczałam później, także drugi poród też będzie z nią. Za to po lewatywie zaczęłam wymiotować, z tego co zaobserwowałam to często się zdarza.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    No ja przy porodzie z Ludwisiem nie miałam lewatywy ale sama się oczyściłam podczas pierwszych godzin porodu. Problem natomiast miałam z oddaniem moczu. Dopiero przed samym parciem na krótko mnie zacewnikowały i muszę powiedzieć że dużo tego było a ja nie umiałam się wysikać. Także teraz przy porodzie jak będę miała problem to poproszę od razu żeby mnie cewnikowały bo skurcze i ból przy pełnym pęcherzu są bardzo a to bardzo nieprzyjemne.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    hopelight: Za to po lewatywie zaczęłam wymiotować, z tego co zaobserwowałam to często się zdarza.


    Serio?????? Oooo nie, to ja nie robię żadnej lewatywy!
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Ale wymioty są objawem postępującego rozwarcia, chyba nie mają związku z lewatywą więc mogą się zdarzyć i bez niej.
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Oj zdecydowanie za dużo wujka google :) chociaż staram się nie czytać głupot :)

    Co prawda ja mam jeszcze daleko do porodu, ale też już nad tym myślałam. U mnie w szpitalu nie robią z tego co słyszałam lewatywy a ja chcę mieć więc postaram się zrobić w domu zanim pojadę do szpitala. Jeżeli się uda :)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    myslalam, ze mimo tego ze urodzilam bede z Wami na bierzaco ale dupa o! Nie mam czasu nawet sie zalatwic a ja durna o forum myslalam no... ehh
    zwariowane to moje zycie...
    moj maz ostatnio wyslal mi sms-a ''kochanie widzialem bociana to chyba jakis znak'' miejcie litosc :) on mysli o kolejnym dziecku... nie nie, ja sie zaszywam :) choc kto wie moze za max 5lat rozpoczne kolejna liste :P hehe
    5 osobowa rodzina hm....
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    A u mnie brzuch nadal twardy i nie daje mi wytchnienia. Masakra bo przez to bolesny jest i nawet apetyt straciłam :( nie wiem czy to normalne. Pewnie nie i jak zwykle jestem tym jednym przypadkiem na sto kiedy wychodzi jakaś anomalia :/ auć :(
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    ja jadąc do porodu z Mają nie wiedzialam jakie sa wymagania szpitala ani czy dają lewatywe czy nie... i jakos na luzie wszystko poszlo:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    U mnie brzuch twardy jak chodzę :((( i boli, szczypie w dole brzucha.
    Wczoraj było ok jak gin badał, ale kolejna wizyta za 2 tygodnie dopiero :( a przez tyle czasu to rożnie szyjka może sie zachować. Niby od 2 tyg jestem na duphastonie, ale średnio pomaga jak widać.
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Ewa1406, ja twardnienia mam od połowy ciazy :-/ cały czas w stresie zeby nie urodzić wcześniej a tu wczoraj okazało sie, ze szyjka ani drgnie od ostatniego czasu a zaczynam 39 tydz :-/ Wiec może taka uroda Twojej macicy ;-)
    ~
    Co do lewatywa to ja nie wiem czy u mnie w szpitalu jak i w całej Irlandii robią ja... Hmmm...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    ja tez mam twardy brzuch a jak chodze to zawsze skała, no ja w dodatku pcham przed sobą 20kg(wozek+dziecko) wiec ogolnie wracam jak paralityk do domu

    ale nie nakrecam sie, jeszcze 3 tyg i maly ebdzie donoszony:smile:

    Treść doklejona: 11.04.14 22:20
    eja86: a tu wczoraj okazało sie, ze szyjka ani drgnie od ostatniego czasu a zaczynam 39 tydz :-/ Wiec może taka uroda Twojej macicy ;-)

    oo to to, czasem człowiek pisze czarne scenariusze w głowie, a potem przenosi czy coś:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    U mnie połowa ciąży i też twardnienia się zdarzają.
    Ale za każdym razem gin wszystko maca i bada i ponoć wsio ok także nie ma co się martwić na zapas.
    .
    Lewatywa to chyba zależy od szpitala, co nie?
    U nas jest "na życzenie" ale ja dzień przed porodem z Karolkiem elegancko się oczyściłam a później całą noc i dzień nic nie jadłam więc nie było potrzeby...
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Mi też twardnieje jak chodzę , ale podobno szyjka trzyma dobrze i jest długa, mama też kłucia. Mam brać no-spe i jak na razie pomaga jak biorę ją 2 razy dziennie
    --
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Niby u mnie szyjka zamknięta, ale mogłaby być twardsza.
    Mnie najbardziej martwi ten acard, który biorę i który trzeba conajmniej 5 dni przed porodem odstawić. A lekarz każe brać :( Biore wiec, ale mnie to niepokoi. Kiedyś jak z nim rozmawiałam, to mówił, ze do 35tc mam brać. I tak zrobię chyba. Z końcem 35tc przestanę to łykać.

    Nie wiem czy przeoczylam czy jak, ale co z Lesława? Ktoś coś wie?
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Moja lekarka to z tych co w ostatecznosci daje leki w ciazy, w poerwszj kolejnosvi zaleca wypoczynek i lezenie, potem jesli bol/twardnienie itd nie przechodzi to mowi co dalej. W kazdym razie u mnie zawsze odpoczynek pomagal, no spe w tej ciazy bralam raz, w piprzedniej chyba 2x, co do szyjki moje jest tozpulchniona ale to chyba norma w 2 giej ciazy
    --
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Dziewczyny czy na początku jak zaczynalyscie czuć ruchy maleństwa to one powtarzały się codziennie ? Ja czułam do tej pory jak coś zjadalam albo krzywo usiadłam no i wieczorem przed snem, ale wczoraj nie czułam przed snem nic :( rano owszem później nie..... Martwię się trochę nie wiem czy mają regularnie codziennie się powtarzać czy może małe ułożyło się inaczej i po prostu nie czułam akurat
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    te pierwsze ruchy nie sa ani regularne ani tez jakos bardzo wyczuwalne... to takie bulgotające cos ala pływająca rybka :) to potem sie normuje i czuc je juz czesciej i bardziej

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 12.04.14 10:00</span>
    aha no i witam sie w 26 tc :):crazy::rolling:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Magdzikk10: Martwię się trochę nie wiem czy mają regularnie codziennie się powtarzać czy może małe ułożyło się inaczej i po prostu nie czułam akurat

    Spokojnie, na początku nie zawsze są regularne.
    Ja w ciąży z Karolem - jak zaczęłam czuć bulgotki - to pojawiały się one już codziennie ale z różnym natężeniem.
    Natomiast teraz - potrafiłam mieć kilka dni a nawet tydzień przerwy.
    Regularność ruchów powinna być ładna w trzecim trymestrze (chociaż to też zależy od temperamentu maluszka). :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny, dziekuje za kciuki za Adasia, tez wierze ze bedzie ok.
    Bilia, putalas o wozek. Zdecydowalam sie na Baby Jogger City Select. Spodziewam sie go w poniedzialek.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie zanim pojadę na ip w razie czego. Czy krwawienie w 36 tygodzniu może być normalne ? Np. czy jak te czop zaczyna odchodzić to zdarza się ze zaczyna się od krwawienia ? Wiem, że lekarza powinnam pytać i pewnie pojadę na ip tylko może którac z was zna i wie takie przypadki że krwawienie w tym tygodniu było czymś normalnym i nie niebezpiecznym. Na ktg w środę nie wyszły skurcze przepowiadające a wczoraj wieczorem tętno maluszka było ok..
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Tinmar może nie być nic a może być odklejenie się łożyska wiec ubieraj się i pedem na IP
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Czekam w takim razie na siostrę męża i jadę na ip. Pewniemnie kurcze zatrzymają n aobserwacji nawet jak nic nie będzie a ja miałam zamówić wyprawkę przez neta i poprać ubranka :((( Mam przeczucie że to nic groźnego ale nie zamierzam nic ryzykować dla mojego synusia.
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Tinamar lepiej jechać sprawdzic na IP niz potem zalowac ze sie nie pojechalo... moga sobie pomyslec ze jestes jakas nie tego bo biegasz z jakąs głupota na IP ale ja bym tez biegła... no moze jednak bym pojechala autem zamiast biec:P
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    CiastoMiłości: Zdecydowalam sie na Baby Jogger City Select.

    kurcze a ja nadal w kropce, nie mam podwójnego wózka, a co więcej ostatnio w konkursie wygrałam spacerówkę, jest cudowna i jakos nie wiem cyz jest sens kupowac podójny
    Tinamar: Czekam w takim razie na siostrę męża i jadę na ip


    daj znac tylko co i jak, trzymam kciuki zeby to nic groźnego nie bylo~!
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Magdzikk10 - ja też czuję nieregularnie :) I kilka dni temu panikowałam tutaj dziewczynom z tym samym tematem... Jak na razie to tak co drugi dzień czuję pękające bąbelki :) Czasami jestem pewna, że to to, a czasami jak słabiej czuję to się zastanawiam jeszcze czy to nie coś w jelitach... Ja jeszcze spokojnie czekam :) Mam nadzieję, że za tydzień, dwa może coś więcej będę czuła :)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    No to dziewczynki zwalniam miejsce szybciej niż myślałam :) Ignaś śpi słodziutko obok :) na ip pojawiłam się po 15tej i nie czułam jeszcze skurczy a o 17:20 Ignaś już był z nami :) ma 2750g i 52cm i 10 punktów :)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 12th 2014 zmieniony
     permalink
    ze co?!?!? ja nie moge Tinamar gratuluje,aaa ale zaskok zrobiłas!!! napisz cos wiecej, jak to tak nagle szybko, czylo to byl czop czy co innego?

    aaa:clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Tinamar: No to dziewczynki zwalniam miejsce szybciej niż myślałam :) Ignaś śpi słodziutko obok :) na ip pojawiłam się po 15tej i nie czułam jeszcze skurczy a o 17:20 Ignaś już był z nami :) ma 2750g i 52cm i 10 punktów :)


    Jaki ekspres! Gratulacje!!!:cheer::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Aaaaaaa! Ale numer, Tina!
    Gratuluje!
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Nie no Tinamar bez jaj... gratulacje niech rosnie zdrowo maluszek;) napisz cos wiecej:clap::clap::clap:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Gratulacje Tinamar!
    Jak nas wszystkie z zaskoczenia Ignaś wziął.
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 12th 2014 zmieniony
     permalink
    1. Libra1610 - 16.04.2014
    2. eja86 - 24.04.2014 (dziewczynka)
    3. jusiak - 29.04.2014 (dziewczynka)
    4. Lesława - 16.05.2014 (chłopiec)
    5. Kakai - 23.05.2014 (chłopiec)
    6. CiastoMiłości - 25.05.2014 (chłopiec)
    7. Ewa1406 - 27.05.2014 (dziewczynka)
    8. zelkowa - 03.06.2014
    9. Szpilka27 - 05.06.2014 (dziewczynka)
    10. Evey84 - 10.06.2014
    11. justyn-rz - 25.06.2014 (chłopiec)
    12. P_Madzia - 28.06.2014 (chłopiec)
    13. Jaheira - 29.06.2014 (dziewczynka)
    14. PENNY - 1.07.2014 (dziewczynka)
    15. Karoolka - 8.07.2014 (dziewczynka)
    16. malgorzatka82 - 9.07.2014, 16. doti28 - 9.07.2014
    17. montever - 14.07.2014 (dziewczynka)
    18. Ariella - 18.07. 2014 (dziewczynka)
    19. Dii - 20.07.2014 (dziewczynka)
    20. AniaaaaaaaaM84 - 21.07.2014 (chłopiec)
    21. Anka80 - 22.07.2014 (dziewczynka)
    22. Katiziie - 25.07.2014 (dziewczynka)
    23. KasiaTasia - 27.07.2014
    24. Jolcia1984 - 31.07.2014
    25. helva - 03.08.2014
    26. Anecia84 - 09.08.2014 (dziewczynka)
    27. endodar - 10.08.2014 (chłopiec)
    28. Magdzikk10 - 14.08.2014 (chłopiec)
    29. bilia- 25.08.2014
    30. Osinek - 04.09.2014, 30. magiczka - 04.09.2014 (chłopiec)
    31. AgulkaQulka - 05.09.2014
    32. KatekMuc - 09.09.2014 (chłopiec)
    33.dagus84 - 10.09.2014
    34. sardynka85 - 18.09.2014
    35. zabkaa25 - 04.10.2014
    36. annie128 - 29.10.2014
    37. marylove - 4.11.2014
    38. Klementynaaa -06.11.2014
    39. Pandora1 - 10.11.2014
    40. Yvoonne - 20.11.2014
    41. milka1984 - 21.11.2014
    42. endzi91 - 26.11.2014
    43. dinka24 - 30.11.2014
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Tinamar niesamowite!!!! Pięknie sobie to Ignaś zaplanował!!!! Gratulacje!!!
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    O nie!!! Jestem w pierwszej 20!!! Za szybko ten czas leci jak dla mnie!
    Tinamar gratuluję! Zaskoczyłaś nas wszystkie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Tinamar gratuluję i widzę że trzeba się uwijać z wyprawką ;)
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Zdecydowanie nas wszystkie Ignas zaskoczył! Ale fajnie, ze taki ekspresowym poród mialas :smile::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Tinamar, zagladam i takie wiesci! serdecznie gratuluję ekspressu!!! Zdrowia dla mamy i synka!:flowers:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.