Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 17th 2014
     permalink
    Hyde no ja przy Simone 54 nie mam do śmiechu. 2400 gniazdka i przelaczniki:(

    Treść doklejona: 18.04.14 00:01
    Musze szukać dalej....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    nie wiem jak teraz ale 2 lata temu simon'y niezaleznie ktora linia mialy najtansza oferte na rynku (no poza niektorymi chinczykami z marketow budowlanych)
    ja po przeliczeniu zapotrzebowania i stawki za te ktore sie podobaja wzielam te na moja kieszen i wiesz co??
    zwracalam na nie uwage jak je zamontowalismy i ... nigdy wiecej :))

    a gniazdka telewizyjne i internetowe juz policzylas? te to dopiero dobijaja cena :/
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Hyde to cena za wszystko. Dalam do wyceny i serię 54 i basic i classic no i zobaczę jakie będą różnice.

    Hydzia Nigdy więcej Bo?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    bo tylko na tym etapie byly dla mnie istotne :) serio, sa rzeczy na ktore mieszkajac kompletnie nie zwracasz uwagi
    teraz po prostu sa i dzialaja, juz sie w nie nie wpatruje i dopoki nie ruszylas tematu to nawet nie myslalam ze mialy byc inne i ze planowalam za jakis czas w kuchni wymienic na ladniejsze :D totalnie o tym zapomnialam!!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Jestem ciekawa pozostałych wycen. Cena tez wzrosła bo nie braliśmy pod uwagę białych tylko szare lub grafitowe.


    Dzisiaj odpalono u mnie w końcu piec i podłogowke. Po 22 ekipa mogla wyjechac z budowy. Może do przyjazdu ekipy wygrzeje się na tyle aby móc kłaść gresy.

    Dodatkowo w środę ostatnia wizualizacja łazienki no i zamawianie gresow. Wybór podjęty i padło na keraben future.

    Treść doklejona: 18.04.14 22:56
    Dziewczyny jak pamiętacie napiszcie mi ile kW mają wasze rekreacyjne kominki i jakie macie. My typujemy ze strony www.kratki.pl na Wiktora deco choć wizualnie najbardziej odpowiada nam Oliwia deco z tym, że ona ma 18 kW... Troszkę za dużo :(
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeApr 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    Witam.

    Dlugo trwalo, zanim zrobilismy kuchnie, przez trzy miesiace od przeprowadzki zylismy w prowizorce, wiec tym bardziej jestem dumna, ze w koncu mamy kuchnie.

    Tak bylo przed:
    (Skasowalam)

    A taka prowizorka byla przez chwile nasza "kuchnia" - no wstyd, ale na "fahofcow" trafilismy...
    ..
    Tak jest teraz :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    ..
    Treść doklejona: 22.04.14 11:30
    Sorki za dlugiego posta, pozniej skasuje foty. Jeszcze ta sciana naprzeciwko troche gola, szukam jakiegos babcinego kredensu pod sciane z lampa, a ten stolik pojdzie dalej na bok.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    Ypolly bosko i rewelacyjna metamorfoza :)

    Treść doklejona: 22.04.14 22:35
    a u mnie od piątku piec idzie na pełnych obrotach wygrzewając w końcu podłogi. Licznik zmienia cyferki jak oszalały a mój mąż jest przerażony:) Hihihi.... mieliśmy tyle wilgoci, że ciesze się, że w końcu ruszyło grzanie.
    Ekipa tez dzisiaj pojawiła się na budowie, choć mieli być dopiero jutro. Prace ruszyły :) Na czwartek jadę na ostatnia wizualizacje łazienki no i w końcu będę kupowała gresy na cały Nasz dół.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Ypolly myslalam ze dodalam wpis po obejrzeniu zdjec ale w takim razie napisze teraz WLASCIWA KUCHNIA NA WLASCIWYM MIEJSCU :) idealnie wpasowana stylistycznie w wasze mury no i wyglada rewelacyjnie.


    Ladybird powodzenia z osuszaniem. mam nadzieje ze samo uruchomienie pieca i wietrzenie wystarczy
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Witam się po raz pierwszy w tym wątku choć od jakiegoś czasu podczytuję. Przymierzamy się do budowy wymarzonego domu, na razie poszukujemy działki w Szczecinie, w międzyczasie przeglądamy projekty i szukamy takiego, który spełni nasze oczekiwania. Do tej pory zwracaliśmy uwagę tylko na piętrowe lub z poddaszem użytkowym, dziś trafiłam na fajny projekt domu parterowego i zaświtała mi myśl, że może jednak taki? Nie kojarzę aby któraś z Was budowała parterówkę, ale może się mylę? Może podpowiecie coś w tej kwestii? Np. dlaczego NIE parterowy?
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    _K_i_n_g_a_: Nie kojarzę aby któraś z Was budowała parterówkę, ale może się mylę? Może podpowiecie coś w tej kwestii?


    my budujemy parterówkę i póki co decyzji nie żałujemy :)
    --
  1.  permalink
    Ja nie budowalam ani parterowki ani innego :)
    Jednyne co mi sie nasuwa to to, ze budujac parterowke dzialka musi byc odpowiednio wieksza a to wiadomo koszta.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    sardynka85: my budujemy parterówkę

    A możesz zdradzić czemu się zdecydowaliście na dom parterowy?
    Matylda1982: budujac parterowke dzialka musi byc odpowiednio wieksza a to wiadomo koszta

    To prawda, ale my i tak szukamy działki min. 1000m2.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    _K_i_n_g_a_: A możesz zdradzić czemu się zdecydowaliście na dom parterowy?


    nie wiem, jakoś spodobał nam się projekt...no i mam wrażenie, że przy małych dzieciach/ na starość to większa wygoda, bo nie trzeba biegać po schodach itp.
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Mnie się bardzo podobają rozłożyste parterówki, takie bungalowy ale a) wąska działka raczej wykluczała takie projekty, b) zwarte bryły są bardziej energooszczędne a na tym nam zależało.
    _K_i_n_g_a_: To prawda, ale my i tak szukamy działki min. 1000m2.

    My mamy blisko 1500 m2 ale działka wąska i długa ;)
    --
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    _K_i_n_g_a_: Nie kojarzę aby któraś z Was budowała parterówkę, ale może się mylę? Może podpowiecie coś w tej kwestii? Np. dlaczego NIE parterowy?


    My również jesteśmy w trakcie budowy parterówki, decyzja taka głównie ze względów wizualnych, a przy okazji na starość będzie łatwiej ;p
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Jesli jeszcze nie macie dzialki to moze warto zaczac od znalezienia projektu ktory by wam pasowal. Naasi znajomi wlasnie tak szukali dzialki. Mieli projekt i potem pod niego dopasowali zakup. Ogolnie to podobaja mi sie parterowki bo to kwestia wygody wlasnie dzieki temu ze nie ma schodow, nie trzeba robic stropow, specjalnego zbrojenia dawac itp ale z drugiej strony powierzchnia dachu jest duzo wieksza, duzo bardziej wymagajaca przy ociepleniu i co tu mowic sporo drozsza. Poczytaj na forum muratora moze o roznicach cenowych w takiej budowie i wadach zaletach to moze ci sie cos rozjasni

    ps.
    U nas to nawet inny projekt by nie wszedl w gre bo dzialka ma niespelna 12,5m szerokosci ale za to na ponad 36m jest dluga wiec tu wybor byl zaden a dzialki sprzedac i na inna zamienic nie moglismy.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 24th 2014 zmieniony
     permalink
    W domu przy pracy pieca; 22 stopnie i przy slonecznej pogodzie oraz wpadającemu słońcu od południa w domu temperatura wskoczyła na 26 stopni. Piec w tym czasie się wyłączył. Na Ścianach zacieki mokre poznikały.

    Jeśli chodzi o parterowke to nie budowałabym takiego domu nawet jeśli mialabym okazje stawiac dom po raz drugi. Moja "stodoła" jest taka jaka chciałam mieć od wielu lat :)

    U mnie jutro zaczyna się układanie podłóg w części od mamy. W sobotę jedziemy kupić kafle do ostatniej łazienki oraz w końcu musimy podjąć decyzję co do gresow na Naszą część.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    U nas już praktycznie położony cały salon i kuchnia :bigsmile: ale teraz tydz przestoju bo muszą nam dokończyć rekuperację a nie chcemy, żeby deptali po gresie wchodząc na strych...
    a poza tym to kurczy się niestety kasa :neutral: w tym roku na pewno nie położymy kostki i nie zrobimy ogrodzenia :confused:
    --
  2.  permalink
    sardynka85: a poza tym to kurczy się niestety kasa :neutral: w tym roku na pewno nie położymy kostki i nie zrobimy ogrodzenia :confused:


    ale się przynajmniej wprowadzicie :) Ogrodzenie to pikuś, kostka tak samo :)

    My sie coraz poważniej zastanawiamy nad kupnem działki i budową domu, ale chyba musiałabym cały rok spędzić w DE żeby zarobić na kupno działki. Bez kredytu się nie obędzie...
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    anairda1986: ale się przynajmniej wprowadzicie :) Ogrodzenie to pikuś, kostka tak samo :)


    nie my pierwsi i nie ostatni (patrząc po sąsiadach) będziemy wykańczać działkę "z czasem"...także tragedii nie ma...mam nadzieję tylko, że uda się zrobić coś w rodzaju pseudo trawnika z tyłu aby Misiek miał gdzie "latać" przynajmniej w te wakacje :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    sardynka85: nie my pierwsi i nie ostatni (patrząc po sąsiadach) będziemy wykańczać działkę "z czasem"...także tragedii nie ma...mam nadzieję tylko, że uda się zrobić coś w rodzaju pseudo trawnika z tyłu aby Misiek miał gdzie "latać" przynajmniej w te wakacje :bigsmile:


    Dokładnie. Ludzie budują się latami,chcąc nie brać kredytu. Przykładem są moi sąsiedzi i jedna znajoma.

    W przyszłym roku będzie ogrodzenie i kostka :)
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeApr 25th 2014 zmieniony
     permalink
    anairda1986: Dokładnie. Ludzie budują się latami,chcąc nie brać kredytu. Przykładem są moi sąsiedzi i jedna znajoma.


    I my do nich należymy, na razie zaczynamy drugi rok budowy, zobaczymy w ilu latach się zamkniemy ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    hopefully ale Wy to już widzę działkę macie prawie obrobioną i tuje? posadzone :smile: u nas góry, doliny i kupa śmieci z budowy...aż mnie szlag trafia jak na to patrzę :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    sardynka85: przy małych dzieciach/ na starość to większa wygoda, bo nie trzeba biegać po schodach

    No więc właśnie uważam tak samo :wink: Ale mężu jest przeciwny :sad: A ja się dosłownie zakochałam w pewnym projekcie! Ma wszystko, czego chciałam, wizualnie zewnętrznie nie do końca w moim guście, ale rozkład/wielkość pomieszczeń trafiona w 10. I co, że niby odkochać się mam... :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeApr 25th 2014 zmieniony
     permalink
    hopefully: My również jesteśmy w trakcie budowy parterówki, decyzja taka głównie ze względów wizualnych, a przy okazji na starość będzie łatwiej ;p


    Co Wyście się wszystkie tak uparły na ten argument o starości?:fingersear: Przecież rónie to bywa - coraz częściej ludzie budują kilka domów w ciągu życia;)

    Mnie się podobają i parterówki i piętrowe - ważne, żeby były dopasowane do użytkowników i możliwości działki. Teraz buduję piętrowy ale mam świadomość tego, że kiedyś może okazać się dla nas za duży i wtedy wybuduję nowy - czy parterowy, czy piętrowy to już osobna sprawa:)

    Hopefully - fajna bryła budynku - co to za projekt?


    K_I_N_G_A, w jakich rejonach Szczecina szukasz?
    Ps. możesz zrobić projekt inywidualny - przy rozkładzie oprzesz się na gotowcu, a bryłę trochę poprawisz tak, żeby trafiła w Twój gust.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    aneta01: K_I_N_G_A, w jakich rejonach Szczecina szukasz?

    Na prawobrzeżu, jak najbliżej os. Bukowego.
    --
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeApr 25th 2014 zmieniony
     permalink
    sardynka85: hopefully ale Wy to już widzę działkę macie prawie obrobioną i tuje? posadzone :smile: u nas góry, doliny i kupa śmieci z budowy...aż mnie szlag trafia jak na to patrzę :confused:


    Mąż mój taki szczegółowy i nie lubi bałaganu więc zasuwa na działce co weekend i sprząta, kombinuje... :) a tuje świeżo posadzone :D

    aneta01: coraz częściej ludzie budują kilka domów w ciągu życia;)


    ... daj Boże! ;p

    aneta01: Hopefully - fajna bryła budynku - co to za projekt?


    Projekt robił znajomy, nie jest z internetu, ale dziękujemy, też nam się podoba, jak znajdę jakieś zdjęcia - wkleję :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    sardynka85: w tym roku na pewno nie położymy kostki i nie zrobimy ogrodzenia

    my mielismy tez taki plan z kostka ale jak sie wprowadzilismy to stwierdzilismy ze splacamy jednak mniej kredytu a kostka byc musi. strasznie sie piach do domu nosil, mozna bylo na szmacie kilka razy dziennie latac a i tak nic nie dawalo no a przy 2 dzieciakow to byl istny horror i nie wazne czy w okresie suszy czy po deszczach. zadne wycieraczki ani juz nawet mokra szmata sobie nie radzily.


    ogrodzenie pewnie juz jakies macie od ulicy skoro wam sie nie spieszy. my tylko od ulicy zrobilismy bo mielismy rozpadajacy sie stary 30letni plot ale cala reszte zostawilismy na kiedys tam. Obawiam sie jednak ze to moze byc na wieczne nigdy bo koszt masakryczny a na siatke sie sasiadka nie zgodzi (i ja chyba tez bym sie obawiala bo ma psy ktore jedna siatke z innymi sasiadami przedarly). W sumie niby "tylko" 1 sttone ogrodzic musimy ale przy 40metrach i koniecznosci wykonania podmurowki oraz sasiedzie ktory sie nie dorzuci zlotowka to koszt ne do przebrniecia :(
    w tym roku zrobimy 8m ogrodzenie miedzy nami a ciotka - szczesliwie ostalismy sztachety ktore zostaly kuzynowi i tylko trzeba podmurowke zrobic i katownik kupic
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeApr 26th 2014
     permalink
    _K_i_n_g_a_: Na prawobrzeżu, jak najbliżej os. Bukowego.

    To po drugiej stronie niż my -lewobrzeże mam obcykane, na prawobrzeżu nie pomogę niestety..

    hopefully: Projekt robił znajomy, nie jest z internetu, ale dziękujemy, też nam się podoba, jak znajdę jakieś zdjęcia - wkleję :)


    Podejrzewałam, że to może być projekt indywidualny - chwal się, a co:wink: A długo tworzyliście to dzieło? Pytam, bo my się męczyliśmy 9 długich miesięcy.

    Ps. My też w tym roku nie zrobimy ogrodu (raczej):sad: Podjazd tylko musimy wykonać, bo mamy kawał drogi prywatnej i jak przyjdzie błoto, zostaniemy odcięci od świata.
    --
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    U mnie dziewczyny podobnie, błoto po kolana ...
    chcieliśmy w tym roku zrobić prowizorkę - czyli pod projekt bruków krawężniki i na to tłuczeń
    ale niestety sama glina sprawia, że jest dramat ....
    Czeka nas odrenowanie budynku a przydałoby się jeszcze przy okazji zrobić ocieplenie fundamentów, studzienkę chłonną ... koszt od 10 do 15 tys, w ogóle nie planowany.

    i płot też na tapecie.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Madziauk jestem po tapetowaniu i powiem ci jedno-nigdy papierowych tapet!
    boszzz jak to sie masakrycznie kładzie.mam je na 3 scianach,czwarta to tapeta flizelinowa i poprostu raj!cudownie się ją kładzie,nie sprawia żadnych problemów.jakby ktoś mi dał takie wskazówki przed kupnem tapety to bym posłuchała i wytapetowała w kilka godzin a nie dwa dni :angry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    dziewczyny czy ktoras z was ma doswiadczenie z plotami tego typu?

    fsd

    czym sie rozni panel ryflowany od lamelowego? cena paneli online od 40 do 110zl i tak sie zastanawiam czy te najtansze by sie na cos zdaly
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Hyde tez się zapatruje na taką formę "parawanu" wiec również chętnie dowiem się czegoś więcej!
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Ladybird76: Hyde tez się zapatruje na taką formę "parawanu" wiec również chętnie dowiem się czegoś więcej!


    I ja też :)
    --
  4.  permalink
    ja mialam taki płot kiedyś
    no najwyszej klasy to on nie jest ;) Jak była wichura to sie połamał, ale adam go zreperował i w sumie jest do dziś w tamtym miejscu
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Mamy takie u rodziców i są od 5 lat i szczerze nie polecam. Trzeba je konserwowac min. raz do roku materiał ten "środkowy " plecionka, łatwo pęka, uderzenie piłką kończy się wyłamaniem elementu. Te same zostały zamontowane u sąsiadów u mnie w pracy (prywatna szkoła ) i niesety część desek jest wyłamana a po dwóch latach płot jest zielony.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    uś: to tapeta flizelinowa
    Taka winylowa? Te co upatrzylam sobie sa winylowe wlasnie i ponoc je sie latwo kladzie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    czerwinko a ten plot u was jako samodzielny plot jest postawiony czy montowany na ogrodzenie? Ja mam stare przesla troche podziiurawione ale jakas podpora by byly.
    W sumie 5 lat za 200zl to nie jest az taki zly wynik. Szkoda ze tam przesylka taka droga :(
    .
    Szczypta faktycznie juz pamietam ten plot, wygladal wcale nienajgorzej. Pamietasz czy to byly takie tansze czy braliscie lepsiejsze jakies??
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    hmmm a ja mam taki płot od 10 lat i jest ok. Nie robimy z nim nic... bo miał być na chwile ;) po 10 latach wygląda tak ( nie mam niestety innego zdjęcia, ale cos widać)

    -- mama piątki :)
  5.  permalink
    my malowaliśmy swój, kupilismy najtanszy
    na bank nie nadaje sie tam, gdzie np dzieciaki grają w piłkę itp
    m
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    MrsHyde: czerwinko a ten plot u was jako samodzielny plot jest postawiony czy montowany na ogrodzenie? Ja mam stare przesla troche podziiurawione ale jakas podpora by byly.
    W sumie 5 lat za 200zl to nie jest az taki zly wynik. Szkoda ze tam przesylka taka droga :(
    .

    Jest zamontowany na stare przęsła. I tak samo u sąsiadów w tej szkole. Jeśli ma być taki na chwile to można zaryzykować ale jeśli chcesz coś na dłużej to bym wolała zrobić sztachety ...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    kwestia czym dla kogo jest na dluzej, bo u nas to rozwiazanie na mysle jakies 5lat a jak da rade to moze i dluzej
    zwazywszy ze plotu jest do zrobienia prawie 40m z podmurowka bo ta co jest po latach dziestu sie pokruszyla i ze sztachetami po 1,7-1,8 wysokosci to wydatek na jaki nas szybko stac nie bedzie (a sasiedzi nie ma mowy zeby partycypowali w kosztach) wiec szukam substytutu zeby za rozsadna cene zaslonic widok na sasiednia dzialke
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Idę do ogrodu zapodam Wam zdjecia sąsiadów ( szkoła) same ocenicie ... pomijam sposób mocowań. Płot ma 3 sezon.


    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    roznica kolosalna w porownaniu z tym co pokazala Szczypta czy Monia
    a nie wiesz przypadkiem gdzie oni kupowali ? ja nie mam w poblizy zadnego marketu budowlanego a u mnie w miescie ponizej stowy nie znajdziesz wiec mysle zeby zamowic na andrewex.com.pl

    Treść doklejona: 28.04.14 18:07
    chociaz sama nie wiem czy nawet nie taki widok bym wolala niz to co mi serwuje sasiedztwo :devil:
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Myślę że jest to z jakiegoś marketu ale szczerze nie wiem gdzie mogło być kupowane rodzice kupowali w leroy.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Dziewczyny jesteście już w większości po przeprowadzkach.powiedzcie czy macie jakieś złote rady jak to przeżyć bez szwanku?
    ja już wymiekam,pakowalam dziś z siostrą całą chatę i jestem skonana.może na to powinien być jakiś system?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Jak masz ikea w pobliżu to kup sobie z 10 toreb niebieskich po 2 złote. Bardzo ułatwiają przeprowadzkę a do tego są pojemne i wytrzymałe...

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 1st 2014
     permalink
    O tak, torby z ikei i porzadne 240l worki to towar deficytowy w czasie pzeprowadzki :)
    My ksiazki pakowalismy wlasnie w ikeowskie torby bo zaden karton by nie poredzil
    No i koniecznie naklejaj kartki z opisami. Ja ciuchy to nie tylko pisalam czyje ale nawet czy wiosna czy lato
    Jesli masz worki prozniowe to kurtki i posciel zmniejsza sie fajnie gabarytowo co ulatwi przewozenie
    Pudelka z zabawkami dzieci warto tasma 'zlapac' zeby sie w trakcie nie pootwieraly


    A i jeszcze z praktyki mojej kolezanki. Naprzynosila z biedry skrzyneczki po owocach i takie grube kartony,mowila ze idealne do pajowania. Odradzala przeprowadzkowe kartony z ikei
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 1st 2014
     permalink
    dziewczyny mam problem z grillem
    wlasnie wyciagnelismy na inauguracje sezonu i zonk, grill nam zardzewial i z zewnatrz i w srodku.
    w zeszla zime trzymalismy go w garazu i bylo ok, tej zimy zostal w drewutni i nie wiem czy to moze miec zwiazek.
    tani nie byl wiec jestem wsciekla. nawet nie wiem czy dzisiaj mozna go odpalic czy to szkodliwe bedzie. a w ogole myslicie ze pomalowany hammeritem czy czyms takim dalej bedzie nadawal sie do uzytku?
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeMay 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde, z grillem nie pomogę - na pewno jednak nie piekłabym na nim, póki jakoś gonie odrestaurujesz - kto wie, jakie związki się wytworzą:sad:

    Co do książek, to właśnie nie wiem, jakie miałyście kartony ale ja przewoziłam właśnie w kartonach- dostałam takie fajne od kolegi, który pracował w cukierni i były absolutnym hitem - fakt faktem, że wszystkie kartony podklejałam dodatkowo taśmą - żaden nie puścił, a miałam kilkanaście.

    W ogóle kartony były dla mnie jednym z lepszych sposobów transportu małych rzeczy. Wszystkie opisywałam ale bez szczegółów -po prostu z podziałem na pomieszczenia docelowe.

    Talerze przekładałam papierowymi talerzykami jednorazowymi (porada z netu), wazony owijałam bąbelkową folią i gazetami.

    Ostatnio widziałam filmik, jak należy pakować rzeczy wiszące na wieszakach- spina się kilkanaście wieszaków gumką recepturką, następnie od góry nakłada się duży worek na śmieci i przewozi w pionie - jest duża szansa, że nie trzeba będzie drugi raz prasować - zamierzam wypróbować przy przeprowadzce:smile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.