Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Nana podczytuję wątek i mocno za Was kciuki trzymam. Tylko nie piszę, bo sama nie wiem co. Może nie powinnam pisać tego na tym wątku, ale pewnie jak każda mama mam nadzieję, że mnie akurat ten wątek ominie. Choć cieszą Wasze sukcesy dziewczyny, a zwłaszcza Waszych "sprinterków" ;P
    Nana czyli rozwojowo Miki jeszcze tak na 34 tc był nie? U mnie szczyt śluzu przypadał na 15 marca tylko ten Twój gin faktycznie policzył tygodnie od @ a nie zgodnie z metodą, ale 34 tc to i tak bardzo ładnie no i do tego duży ten Twój "Maluszek" to też bardzo dobrze:) Daj znać jak po obchodzie i jak Wam cyckowanie idzie;)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    kurcze Agunia ile razy czytam o Twoich przejściach tyle razy mam wrażenie, że leżałyśmy gdzie indziej. niby ten sam oddział ale mi pozwalano kangurowac wręcz namawiano do tego, przy małej mogłam być 24/24 zachęcano mnie do karmienia do kapania do pielęgnacji no do wszystkiego. Ja wyszłam w 4 dobie ze szpitala bo wiedziałam, ze pobyt Małgosi będzie bardzo długi, ale teraz jak leżałam z Marysia to na oddziale były dziewczyny które już kilka tygodni były bo miały malucha na oiomie a np. 40km do szpitala. No naprawdę nie mogę powiedzieć złego słowa a naprawdę się nalezałam tam długo.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 6th 2013 zmieniony
     permalink
    A to suwaczek miałaś wg zapłodnienia plus 2tygodnie,co nie?czyli faktyczny wiek Mikiego
    Trzymam za was kciuki,pisz w miarę możliwości bo strasznie jestem ciekawa jak wam idzie
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Monia to piszesz o zupełnie innym miejscu... Wiem ze ten czas mógł wyglądać inaczej - ale nie wyglądał i nadal jest dla mnie traumą
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Aga,wspolczuje. To trudne chwile dla mnie, wyobrazam sobie tetaz, co przezywaja rodzice mniejszych dzieci. Kontakt z maluchem jest naprawde tym, co czlowieka trzyma i potrafi cieszyc, nawet te najdrobniejsze sprawy.
    Myslalam, ze napisze dzis, iz Mimus jest juz w podgrzewanym lozeczlu. Niestety, bilirubina 10, solarium nafal w toku. Troche sie spodziewalam, bo synek bardzp ospaly. Od wczoraj chodze karmic. To proby wlasciwie, bo maly zassie, ciumknie kilka razy i zasypia, ale wie, co z piersia sie robi;) Po takiej probie dokarmiam butelka ze swpim mlekiem :) Musialam sie tego nauczyc, nigdy nie karmilam butelka maluszka. Szczerze? Psdam na twarz. Odciaganie, karmienie, godzinka przerwy, odciaganie, karmienie i juz kolejny dzien mija. Czuje zmeczenie, ale przynajmniej mam jakis tryb.
    Zaczyna mnie irytowac lekarka Mikolaja. Nie moge jej zadac zadnego pytania, bo sie niecierpliwi albo odbieta jako atak... Kompletnie nie rozumiem. Zauwazylam, ze ze wszystkimi rodzicami rozmawia w spospb nieznoszacy sprzeciwu. Maly mial dzis badania, bilirub. I morfo. Pani przyszla do mnie na sale (i to sie chwali) i przekazuj info p bilirub., morfo i lampie.Od rana mowiono, ze neda badania, ale nie powiedziano mi jakie. Pytam, czy crp bylo tez pobierane, w odpowiedzi dostalam kontre, ze atakuje... Czy Wy cos z tego rozumiecie? Ona wychodzi z zalozenia, ze powinnismy przyjmowac to, co mowi i nie miec pytan, robic wszystko, co zarzadzi np.wyjsc dp domu i dojezdzac 90 km w naszym przypadku. A pytam, bo to wszystlp nowe i nie mam ppjecia w temacie, przecoez to normalne. Zaczyna mnie to meczyc. Poza tym jestem szczesliwa, ze moge malego miec troche przy sobie :)))))))
    Czy wiecie, jakie sa normy bilirubiny dla wczesniakow? Nie moge na szybko nic konkretnie znalezc, a juz nie zapytalam, bo niby jak :/ Chcialabym wiedziec, gdzie uplasowal sie nasz drobinek.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Aga to niesamowite, to samo miejsce Ci sami ludzie... co takiego się wydarzyło te 5 lat temu skoro 12 lat temu było dobrze i teraz tez chyba nie jest źle...

    nana moja Goska 31tc była naświetlana przy poziomie 8mg% Marysie 36tc wypisali do domu z poziomem 12mg% ( tendencja słabo wzrostowa) i kazali tylko obserwować
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Przepraszam tylko tyle znalazłam na szybko:
    "Stężenie to jest fizjologicznie wyższe u dzieci do 1 miesiąca życia, zwłaszcza u wcześniaków. U tych ostatnich prawidłowe stężenie może się sięgać nawet do 16 mg/dl (273,6 μmol/l) w 3-5 dniu życia. Dokładne wartości referencyjne ustala laboratorium w zależności m.in. od stosowanej metodologii oraz wieku pacjenta." No i że u wcześniaków trwa dłużej (ale to nie reguła)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    powiem Ci nana ,że Maryska była żółta dobry miesiąc , na początku bardzo senna, trzeba było ja wybudzać do jedzenia, spała nawet w kapieli. po 2 tyg na kontroli w szpitalu w poradni neonatologicznej zbadali jeszcze raz poziom i wynosił 8 mg% potem już tylko morfologie i zelazo kontrolowali. Ostatnia wizyte mamy na początku grudnia i kończymy nasza przygodę z poradnia - ufff
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Jak tam u Was Nana?
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Chyba jednak zoltaczka oddaje pola. Maly wiecej pije i to ode mnie z piersi:rolling: Jest mniek zolty. Ptzy kapieli wlasciwie juz tylko pod pampersikiem. Nie wiem jeszcze, jaki plan dnia ma pani doktor na dzis dla synka. Pewnie po karmieniu ok 9 bede wiedziala cos wiecej.
    Czekam na obchod i znow troche sie boje, ale w koncu juz moge byc pomalu traktowana jako matka karmiaca :)

    Treść doklejona: 07.11.13 07:45
    Jestem slawna powoli:wink: Moj maluch ma massssse mleka w lodowce :bigsmile:Wczoraj lekatka smiala soe, ze mohlabym caly oddzial wykarmic:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    nana81: Wczoraj lekatka smiala soe, ze mohlabym caly oddzial wykarmic:tongue:

    do mnie mówili to samo :) na koniec, kiedy wychodziłam dodali, ze dawno nie widzieli tak cierpliwej i starającej się mamy :) ...bo niestety większość mam rezygnuje z kp, kiedy nie może karmić dziecka od początku.
    Gratulacje nana :)))
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Nana,czekamy na wieści:)
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Gratuluje Nana mleczarni :bigsmile: i czekam na wieści
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 7th 2013 zmieniony
     permalink
    No laski!!!!!! Dzis swietujemy:bigsmile:Bilirubina 8,8, maly idzie do lozeczka :wink:
    Dzieki za gratki. Zeby jeszcze zechcial pic wiecej. Na fwa karmienia odstawili nam butle, jest sama piers. Juz sie boje, ze wieczorem spadnie na wadze.

    Treść doklejona: 07.11.13 10:50
    Nirstety to prawda katko:confused: ze mna na sali lezala matka. Dziecko cudny odruch ssania, ale zle przystawiane obryzlo mamie brodawki. W drugiej dobie zycia rodzice podali mm. Nikt o tym nie wiedzial. Na wizytach mama twietdzila, ze karmi piersia. Poddala sie tak latwo...
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Nanaaaa cudnie!!!!!!!!!! ściskam dalsze kciuki :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Nana współczuję podejścia lekarki. Nam sie na szczęście trafiła chyba najmilsza na oddziale bo wszystko tłumaczyła aż za dokładnie ;)
    Super że dobre wiadomości. Jeszcze chwilka i będziecie w domku.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Dzis mialam rozmowe z pania dr. Wytlumaczyla dokladnie, ze maly ma wrodzona wade serca. Przepust nie jest czyms, co sie ma zamknac w pierwszych dobach zycia. Po kontroli za 4tyg. Bedziemy wiedzieli wiecej. Znow powrocil w tym kontekscie tamat szczepien. Tym bardziej nie zadzczepie euvaxem. Poczekam do wyjscia i pomysle o wizycie u naszej pediatry, a potem byc moze o engerixie.
    Mlody ssal o 12az milo:bigsmile:Pil spokojnie 20 min. z drobnymi przerwami, odbilo mu sie, zaliczyl drzemke na maminej piersi, dopil jeszcze troche, wciagnal 30ml z butli, a potem, kiedy po przytulakach odnioslam go do lozeczka znow szukal:shocked::bigsmile: Nie macie pojecia, jaka jestem szczesliwa...choc pewnie macie.

    Treść doklejona: 07.11.13 13:43
    Ciekawe, co nedzie wieczorem na wadze.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    cieszę się Nana razem z Tobą, widzisz co dzień jest lepiej, powodzenia i kciuki za młodego
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Dzieki kachaw. Waga od trzech dni stoi jak zakleta. Nie spada to fakt, ale chcialoby sie wiecej.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    No ale najważniejsze że nie leci w dół :smile::smile: to dobra wiadomość
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Nana, świetne wieści :) Myślę, ze już niedługo do domku zawitacie:)))
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Nana super wieści!!! :)
    Wagą się nie przejmuj! Najważniejsze, że nie spada! Przy takich maluszkach to już ogromny sukces! A zobaczysz, jak tak ładnie ssie, za chwilę zacznie koksować :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Pamiętam jak Franek Sliwsona koksował :)
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Nooo... Franek najpierw równo tydzień spadał a potem zaczął koksować aż miło :bigsmile:
    Najpierw powolutku po 20g dziennie a potem już z kopyta po 50-100g :bigsmile:
    Teraz Gamoń jest prawie wielkości swojego 2 lata starszego brata :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    O, ja też pamiętam;) Urodził się podobnie jak mój donoszony, a po dwóch miesiącach ważył chyba ze dwa razy więcej. Ile teraz Franky waży?
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Teraz niespełna 12kg :bigsmile: Tylko 2,5 kg mniej niż Tymo waży:tooth:

    Na zdjęciach widać jak mała jest już różnica wielkości między Gamoniami :tooth:
    Uwierzyłybyście, że Gamoń się urodził z wagą 1760g?:crazy:




    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    sliwson: Uwierzyłybyście, że Gamoń się urodził z wagą 1760g?


    A nie 3760?:wink: To mój podobnie teraz waży 11700:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    To mój podobnie teraz waży 11700


    No to też pięknie :)))
    No i chłopaki prawie dokładnie w tym samym wieku ;)
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Eh...., dzieki dziewczyny, ale dzis ja tez mam jakis dolek. Moze to hormony, a moze tulko pogoda. Mamy ograniczyc cyckowanie, mlody dostaje jesc przez sonde.Pielegniarki, ktore odpowiadaja za karmienie stwierdzily,.ze na zmiane bedziemy katmic raz od razu do brzuszka, raz piers i butla. Grzecznie sie dostosowuje, ale przykro mi, ze tyle naszego wysilku a tak minimalne korzysci.
    Do tego lekarka nagabuje mnie na szczepienie euvaxem. Wczoraj rozwazala wlaczyc ferum lek ze wzgledu na niewielka niefokrwistosc malego, a dzis straszyla, ze w kontekscie szczepienia powinnam rozwazyc wizje ewentualnej przyszlej transfuzji... Rozmawiajac ze mna na temat szczepien znow przerwala rozmowe i wyszla jak smarkacz. Powoli zaczyna mnie to chyba przerastac.

    Treść doklejona: 08.11.13 12:58
    Na domek nie ma zadnych widokow.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    a dlaczego sonda??? nie rozumiem. skoro ma odruch ssania to karm piersia albo butelka

    Treść doklejona: 08.11.13 13:13
    sa takie preparaty na recepte,ktore sie dodaje do mleka matki, coby kalorycznosc zwiekszyc. moze o cos takiego zapytaj.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Nana niestety zauważam że nie biorą pod uwagę Twojego zdania :sad: kurde,strasznie to przykre.przeciez nie spada z wagi,to skąd te decyzje?domyślam sie jak musi Ci być ciężko :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Właśnie mnie też ta sonda dziwi? Coś się dzieje? Nana przecież on nie jest taki "tyci tyci" jak niektóre wcześniaki? Mówiła dlaczego sonda? A nie macie żadnych szans na engerix chociaż? Może przyszpitalna apteka by Wam zamówiła...tylko teraz weekend kurde:confused:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Sonda, bo nie dobiera, nie dobiera, robi sie slabszy, robi sie slabszy, ryzyko infekcji wzrasta, a tego nie chcemy. Recepty nie wypisza, bo maja wew. procedury. Bledne kolo normalnie.
    Dochodze do wniosku, ze lepiej by bylo, gdybym podpisywala wszystko jak leci bez pojecia, na co pozwalam:sad:
    Rozbija mnie podejscie lekarki. Nie rozumiem wychodzenia w trakcie rozmowy...
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    nana81: Nie rozumiem wychodzenia w trakcie rozmowy...
    niedojrzała baba,nie rozumie chyba z kim ma do czynienia,jak cenne informacje są dla matki rodzącej wcześniaka.kompletnie nie rozumie uczuć :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Kurcze, musi Ci być bardzo ciężko:sad: Sytuacja stresująca i jeszcze lekarka sobie po prostu wychodzi, zamiast tłumaczyć. Pamiętam to z poprzedniego szpitala. W toalecie Karta Praw Pacjenta i jak byk napisane, że pacjent ma prawo do wszelkiej, przystępnej informacji na temat swojego stanu zdrowia, a lekarze tak samo wychodzili, albo każde pytanie zbywali tekstem: "natura wie lepiej" (zagrażający poród przedwczesny!).
    Poczekaj na męża, przyjedzie dzisiaj? Może przytuli i ukoi troszkę Twoje nerwy. Pomyśl, że Miki silny, duży da radę. Może ma chwilowy "przestuj" tylko. Niedługo już będziecie to tylko wspominać, a na razie duuuuużo siły Tobie i Mikiemu! A co z serduszkiem? Nie jest to nic poważnego? Nie ma wpływu na stan Małego?
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    No lasnie Hanny nie wiem, co z serduszkiem. Raczej dowiemy sie konkretnie u kardiologa. Tez zaczynaja nachodzic mnie mysli, ze moze wzmozona sennosc, slabe jedzenie i stojaca w miejscu waga moga miec cos wspolnego z serduszkiem. Staram sie je odsuwac jak najdalej od siebie, ale cos dzis slabo mi to wychodzi.
    M niestety dzis nie przyjedzie. Musimy sobie radzic.
    Pomarudzilm Wam troche.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 8th 2013 zmieniony
     permalink
    mimo to ja nie rozumiem z ta sonda. pije z butelki? wiec w czym problem zeby sciaga mleko i podawac w butelce, jesli ma odruch ssania. wiem z autopsji ze pielegniarkom NIE CHCE sie karmic butla, bo to trwa, a sonda rach ciach i wlane mleko do zoladka w minute.

    Treść doklejona: 08.11.13 13:55
    Nana, moj nie chcial na moim mleku tez przybierac i niestety przeszlismy na mm. Na modyfikowanym od razu zaczal przybierac.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    nana81: Pomarudzilm Wam troche.
    marudź,jesli tylko to Ci jakąś ulge przynosi.My tu wszystkie sie z Toba jednoczymy Nana
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Witam. No Nana niemasz lekko. Ale musisz zacisnąć zęby i przetrzymać. Najgorsze jest to że nie możesz poprostu zmienić lekarza albo rozmawiac z innym z oddziału ;(
    Ja się pochwalę, moja kluska waży już 3100 gram. Byłysmy dziś na pierwszej dawce Synagisu w szpitalu.
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Nana, a ten kardiolog to będzie jeszcze na oddziale? skoro synek ma zdiagnozowaną wadę to jak najszybciej powinien go zbadać kardiolog
    A możesz sama karmić Mikiego butlą? dziwne to podejście z sondą, ja widziałam, że sonda jest ostatecznością, zawsze próbowano najpierw butli, dopiero jak ta nie szła to była sonda
    Trzymam za Was kciuki!!! rozumiem, jak Ci ciężko i marudź ile potrzebujesz bigsmile:, szpital to niestety nie jest miejsce, gdzie można czuć się komfortowo, współczuję przeżyć z lekarką, jak dla mnie to dziecinada tak wychodzić bez słowa :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Sony85: moja kluska waży już 3100 gram. Byłysmy dziś na pierwszej dawce Synagisu w szpitalu.
    jeeej Sony cudna waga małej!napawasz nadzieją :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: wiec w czym problem zeby sciaga mleko i podawac w butelce, jesli ma odruch ssania

    może chodzi o to, by Mikołaj się nie męczył zbytnio...? U Nas było podobnie...
    Hanny kurczę, przykro mi, ze cierpisz. Ale pamiętaj - ja wiem to po przejściach z Misią - że bywają te gorsze i lepsze dni... mam tu na myśli zdrowie/formę malucha. Powoli, powoli a wyjdziecie na prostą całkowicie i będzie już tylko lepiej. Ja też jednego dnia szczęśliwa chodziłam, bo Misię od sondy odłączyli, fajnie sobie radziła a na drugi dzień znów załamanie... ale zobaczysz, ze każde takie załamanie będzie oznaczało - wbrew pozorom - kolejny duży krok do przodu już wkrótce...
    A dużą ma anemię Mikołaj? Moja Misia brała ferrum lek długo... Miała hemoglobinę na granicy 8/9, czyli baaaardzo kiepską i dałyśmy radę bez transfuzji krwi. Głowa do góry!
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Dokładnie jak Katka pisze - sonda jest często dawana w sytuacji gdy dziecko więcej spala podczas karmienia niż przyjmie, a jednocześnie nie rozleniwia jak butla. Moje małe jak 2 razy pod rząd nie dojadły chociaż 10ml ze swojej porcji to na następne karmienie już nie miały siły jeść. Wtedy szła raz sonda i potem znów karmienie normalne. Ja też strasznie się tym dołowałam, ale teraz widzę że dzięki temu dobrze przebierały i były coraz bliżej wyjścia do domu.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Nana widzisz, może tak lepiej dla Mikiego...My sobie możemy gdybać, a lekarze się na tym znają. Szkoda tylko, że nie raczą informować i tłumaczyć...Najbardziej mnie to właśnie wkurza, że mają człowieka za niedoinformowanego de****. Jak Ci lżej to marudź ile wlezie. Ważne, że każdego dnia jesteście już bliżej wyjścia do domku, a szpital cóż...trzeba zęby zacisnąć i tłumaczyć sobie, że to dla dobra Malucha, że najmniej mu potrzebna teraz zdenerwowana mama. Choć wiem, że nie jest łatwo. A ile Miki teraz waży? Dawaj znać jak coś więcej będziesz wiedzieć. Zobacz Sony córeczka też ma ciężkie chwile za sobą, ale teraz to już nieważne...Wy też dacie radę!
    Sony gratulacje:))) Mała Kluseczka już:)))
    --
  1.  permalink
    Nana będzie dobrze. Moja Tośka urodzona w 37tc ale z wagą 1650g zakwalifikowana jako wcześniak. Przez pierwsze 16 dni karmiona tylko i wyłącznie butlą ponieważ nie było szans aby otworzyła pyszczek co cyca. Nikt nam nie dawał szans na karmienie cycem. Tośka w piątek wyszła do domu a od soboty jest tylko i wyłącznie na cycu a za 2 dni kończy 4 miesiące :) Mnie wypisali ze szpitala 10 dni po porodzie. Bardzo to przeżyłam, przepłakałam ogromną ilość godzin jednak z perspektywy czasu to był już najlepszy moment na wyjście inaczej by się to jakąś mega depresją skończyło.
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Maly spadl 10g :sad: On pieknie chwyta i ssie. Ma ogromna chec, ale zaraz po kilku lykach zapada w stan nirwan uh i jest mordega.
    Karmienie sonda mialo sie odbywac zgodnie z tym, o czym pisaly katka i doti. Pielegniarka na dniu raz podala sonda, na pozostalych karmieniach byl cyc i butla. Teraz malym zajmuje sie "ciocia", ktora nie lubi sondy, ale potrafi podac butla kazda chyba ilosc mleka. Po kapieli byl jeden cyc, potem chwile drugi i 38ml mleka. Wiemy dokladnie, do butli bylo wlane strzykawka. Podczas karmienia przypelznal ordynator. To chyba dusza czlowiek. Uspokajal, gadal o hpdowaniu dzieciaczkpw i cierpliwosci, ktorej NAM nie zabraknie...moze to i glupie, ale trocje mnie uspokoil.

    Treść doklejona: 08.11.13 22:31
    Nie mam sil na jutrzejsze spotkanie z lekarka Mikolaja.
    Oby rano bylo inaczej.

    Treść doklejona: 08.11.13 22:45
    Wlasnie, Sony, swietna waga:wink: Kruszyna staje sie bobaskiem , a niedawno byla jak mala butelka wody mineralnej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarysia_23
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    witam sie, nawet nie mialam pojecia ze taki watek istnieje:)
    dobrze wiedziec:D
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    nana81: To chyba dusza czlowiek. Uspokajal, gadal o hpdowaniu dzieciaczkpw i cierpliwosci, ktorej NAM nie zabraknie...moze to i glupie, ale trocje mnie uspokoil.

    Natalko, oby więcej takich ludzi na Twojej drodze walki o zdrówko Mikołajka. Ja wiem, ile potrafi to sił dodać.
    No i tak na marginesie... Mikołaj to imię pochodzące od greckiego słowa "Nikolaos" ("nike" – zwycięstwo i "laos" – lud)., z tego, co doczytałam :) Zobaczysz mama, ze synek zwycięży wszystko :)))
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Po nocy mlody 20g w gore. Ciocia nie podala mleka sonda. Pokazala mi, jak pomoc dziecku wypic porcje mlaka z butli i na karmieniu o 9 wlalam w niego przygotowana ilosc. To poza cycem tzecz jasna.
    Rano znow rozmawialismy z ordynatorem. Na oddziale cisza, ja karmilam. Pogadalismy sobie. Pokazal mo zdjecie serduszka i wytlumaczyl wszystko. Jestem wsciekla na lekarke i jecnoczesnie uspokoilam sie.
    Wiecej napisalam w watku o szczepieniach, nie bede sie powtarzac.
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    Super ten ordynator. W sumie to zawsze jak lekarka prowadząca twojego synka nie wytłumaczy ci tego co byś chciała wiedzieć to możesz rozmawiać z ordynatorem i tyle. A nawet w prost powiedziec że ona nie udziela ci wszystkich informacji o stanie twojego dzieciatka, choć z tego co piszesz to mogłaby być "krowa" jeszcze bardziej niemiła przez to ;(
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.