Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Talinka: Czymś się jednak różnimy od zwierząt, co nie?

    No DOKŁADNIE o tym piszemy!
    Nie musimy skakać jak pieski na nogi właścicieli, jak nas nosi... nie? :wink:
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    jesli mowa o hiperseksualnosci to chyba powinno sie ja leczyc.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 30th 2011 zmieniony
     permalink
    jaca_randa: Nie musimy skakać jak pieski na nogi właścicieli, jak nas nosi... nie?

    No pewnie, ale jeśli ktoś to lubi - TO NIC MI DO TEGO. :wink:

    jaca_randa: Talinka: Czymś się jednak różnimy od zwierząt, co nie?
    No DOKŁADNIE o tym piszemy!


    Czytaj uważnie :

    Potrafimy hamować popędy. Potrafimy, a nie musimy
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Talinka: Wyżej wypisałam potrzeby fizjologiczne. Tych uczą na biologii w szkole nawet. O innych nie słyszałam.

    Naprawdę nie? Radzę poobserwować swoje własne pragnienia i emocje. To znacznie lepsze niż teoretyczne uczenie się w szkole biologii.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Jak pieski nie, ale jak kogoś bardzo nosi i nie ma z kim sobie ulżyć, to ja myślę, że moze sam sobie pomóc :-P
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Talinka: No pewnie, ale jeśli ktoś to lubi - TO NIC MI DO TEGO.

    Mi też nic do tego. Ale jest mi DO TEGO, jeśli ktoś uważa, że moje panowanie nad żądzami to objaw chorobowy i tłamszenie czegoś, jeśli tak nie jest.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    A ktoś tu napisał że panowanie nad popędem to objaw chorobowy?
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Sorry bardzo, ale wolę znać teorię i jej się trzymać, a nie dumać nad tym jakie jeszcze potrzeby fizjologiczne mogły by być. Potrzeb fizjologicznych jest kilka. Inne potrzeby to potrzeby bezpieczeństwa, samorealizacji itd. - fizjologiczne to: jedzenie, picie, oddechanie, sen. To są wg mnie te, bez których człowiek żyć nie może. Seks jest może na pograniczu. Bo są ludzie, którzy sobie dają bez niego radę, nie wątpię. Są też tacy, co będą jak pieski skakać na nogę właściciela :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Sa tacy, którym łatwo jest odmówić sobie przyjemności cielesnej, ale są i tacy, których potrzeby są wysokie. I czasami bywają to ludzie samotni. Co mają zrobić?
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Jaca_randa, odkąd żyjesz w związku, miałaś okazję spędzić dłuższy okres sama, bez swojego partnera? Chodzi mi o to czy byłaś zmuszona zachować przez dłuższy czas wstrzemięźliwość? Taką narzuconą odgórnie, nie wybraną przez siebie i nie spowodowaną chorobą czy zagrożoną ciążą.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Myślę, że można panować właśnie w ten sposób nad tymi potrzebami, że zamiast iść współżyć z byle kim, zaspokoi sie tę potrzebę samemu. Jeśli jest taka konieczność. Dla mnie to jest dojrzałość i akceptacja własnej seksualności :-P.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    jaca_randa: Nie musimy skakać jak pieski na nogi właścicieli, jak nas nosi... nie? :wink:


    O ile mi wiadomo pieski nie zaspokajają w ten sposób potrzeb seksualnych, tylko próbują zdominowac osobnika. Robią tak również między sobą, a nie słyszałam o pieskach gejach.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    przy pieskach gejach - przyznaję - oplułam monitor :D
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    A ja zawsze sądziłam, ze pies mojej siostry to gej :-P Ciągle próbował dobrać się do drugiego :-)
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Ja panuje nad swoimi potrzebami. Jak nazwa wskazuje - kiedy potrzebuje to zaspokajam swoja potrzebe seksualna.

    jaca_randa: Gdy mamy potrzebę palić - musimy palić, gdy mamy potrzebę pić wódkę, to pijemy wódkę, a gdy mamy potrzebę dania sobie w żyłę, to sobie dajemy... Można mieć też potrzebę pobicia kogoś, wzbogacenia się kosztem innych i tak dalej i tak dalej.


    no troszke dziwne porownanie, bo jak Talinka podala wyzej Sex jest jedna z podstawowych potrzeb czlowieka. Nie mozna tego samego powiedziec o piciu alkoholu
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    jak dobrze, że koty są niegejami... taka ruja na ten przykład... też ciekawe zjawisko, czyż nie? szukanie reproduktora jak popadnie...:D to musi być ciężki okres w życiu kocic. a z drugiej strony jaki przyjemny :)
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie, to pewnie tzw samiec alfa :)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    jaca_randa: Talinka:
    To nie są potrzeby fizjologiczne :wink:


    No jak to nie? Czasem człowieka tak nosi, że chętnie by komuś dał po pysku... To czysta fizjologia!


    Jaca, Ty pewnia jestes, ze to potrzeba czyto fizjologiczna?

    "Fizjologia człowieka - nauka zajmująca się procesami życiowymi organizmu ludzkiego (czynnościami i funkcjami jego komórek, tkanek i narządów oraz prawami, które tymi funkcjami rządzą)"
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Czeste zmiany partnerek seksualnych nie koniecznie sa choroba. Moga wynikac z roznych rzeczy miedzy innymi z kompleksow typu brak poczucia wlasnej wartosci.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Zaburzenia osobowości też można leczyć.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    jakie zaburzenia osobowosci?
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Kompleksy. Brak poczucia własnej wartości. Nad tym można pracować.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    wiesz, kazdy z nas cierpi na rozne kompleksy ktore maja wplyw na poczucie wlasnej wartosci. U mnie wcale ono nie jest wysokie i mysle, ze 99,9 % spoleczenstwa ma kompleksy, ktore wplywaja na samoocene. U kazdego roznie sie to przejawia. Ale wiekszosc nie biegnie od razu na terapie
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Oj Melodie, gdyby to bylo takie proste jak mowisz : )

    Sama po sobie bardzo dobrze wiem jak to jest
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    pracowac nad czyms a leczyc to nie to samo : )
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    ale w czym jest problem? czy jest przymus życia w parze od dziś do końca życia? ktoś ma ochotę, zdrowie i fantazje to jak dla mnie może uprawiac seks z kim chce, o ile nie jest w związku.. jego wybór, jego sprawa, jego przyjemnośc.. jak nie złapie jakiegoś syfu to niech się bawi.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Czasami te kompleksy są na tyle duże że nie pozwalają na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Wtedy trzeba leczyć.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    ale zmiana partnerow seksualnych to nie takie dysunkcje ktore nalezy leczyc.
    Melodie: Czasami te kompleksy są na tyle duże że nie pozwalają na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie


    To juz sa bardziej skrajne przypadki
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Odnoszę wrażenie, że masturbacja jest postrzegana przez niektórych jako coś dość pośledniego, taka czynność niegodna człowieka. A seks już nie - seks jest na piedestale.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Kościół jest przeciwny masturbacji? Tak z ciekawości zapytam.
    Melodie - to o czym piszesz to nie są zaburzenia osobowości.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Jeszcze się pytasz? :-P
    A jak to można okreslić inaczej?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Samozadowolenie? W sensie, ze trzeba z kimś, tak? A samemu przy partnerze można?
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 30th 2011 zmieniony
     permalink
    A mnie ciekawi jeszcze jedna sprawa. Z jednej strony strasznie podkreślamy, że nie jesteśmy zwierzętami i tak strasznie chcemy od swojej zwierzęcości uciec,panowac nad popędami itp itd, a z drugiej właśnie do niej zmierzamy jeśli chodzi o seksualną moralnośc. Dla mnie to dośc zwierzęce podejście - ograniczenie seksu jedynie do pełnego zbliżenia, które z założenia ma miec na celu reprodukcję. To czy sami sobie nie zaprzeczamy, z jednej strony odżegnując się od zwierząt a z drugiej przyjmując "prawa natury" za słuszne?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    To na pewno nie sa zaburzenia osobowosci.

    Swoja droga chyba dopiero czlowiek bardziej cywilizowany zaczal byc monogamiczny, choc nie od dzis wiadomo, ze czeste zmiany partnerow seksualnych i nawet orgie (nawet posiadajac malzonkow) byly "norma" tylko nikt o tym na glos za bardzo nie mowil.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Nie, te zaburzenia osobowości :-) Co to jest wtakim razie jeśli nie to?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Zaburzenia osobowości to kategoria psychiatryczna i wymaga leczenia ;) Myślę, ze ekstremalne poczucie własnej wartości i kompleksy mogą mieć coś wspólnego w takimi zaburzeniami ale jako same są tylko częścią normalnej osobowości - niekoniecznie zaburzonej ;)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Masz rację Trisha - pojęcie moralności jest względne, narzuca nam to środowisko w którym żyjemy. Mnie bardzo ciekawi jak postrzegałby człowiek dobro i zło gdyby był wolny od postrzegania tych kategorii przez innych.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Pojęcie dobra i zła to pojecia uniwersalne.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie, dzisiaj zyjemy w takich czasach, ze nikt z nikim nie jest do zeniaczki przymuszony, juz nie zwaza sie tak bardzo na opinie srodowiska, dlatego sex bez zobowiazan zwyczajnie jest wygoda, zabwa a dla niektorych sposobem na zycie - co nie koniecznie oznacza ze tak powinno byc, ale nie wydaje mi sie, zeby takie zachowania kwalifikowaly sie do leczenia.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Kiedyś u mnie była taka dyskusja - Tamara zapewne pamięta - dosyć jednoznacznie w niej wyszło, że jako stworzenia rozumne powinniśmy umieć w 100% kierować swoją seksualnością. Seks, masturbacja, zielone - to tylko kwestia wyboru. Nie ma, że z powodu abstynencji jesteśmy nerwowe, nie umiemy się skupić, a naszych partnerów bolą jądra. Jak organizm będzie rzeczywiście potrzebował - sam się rozładuje podczas snu.

    Ciągle się zastanawiam, dlaczego dla mnie to takie trudne, skoro dla innych łatwe??
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie - to różnokolorowe serduszka są dobre czy złe? ;)
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    o co chodzi z tym rozladowaniem podczas snu?? !!Ja wcale nie czuje sie rozladowana po takim snie!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    alfaromeo166: Jak organizm będzie rzeczywiście potrzebował - sam się rozładuje podczas snu.

    ale że jak?
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Jeśli nikomu nie sprawiają krzywdy to są dobre :-P
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    bo ja raczej wręcz przeciwnie..po śnie ero czuję się nabuzowana jak rzadko..
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Dobrze, że organizm innych potrzeb nie musi zaspokajać w czasie snu :-P
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Widzę już te gromady lunatykujące w kierunku lodówki, hehehe :-)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    No widzisz - dla ciebie dobre, dla kogoś innego będą złe. I każdy myśli, ze jego pogląd jest jedynym właściwym ;) "Wszystko jest względne" ;)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Ten ktoś tylko sądzi, że złe. Jak moga być złe kiedy nie prowadzą do niczego złego?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Ale ktoś może uważać, że źle wpływają na jego relacje z mężem i uznać je za złe. I ma do tego prawo :) Czy naprawdę musimy zawsze próbować przeciągać się na swoją stronę?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.