Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    W kwestii masturbacji: nie zgadzam się w tym, że przynosi same korzyści. Zdecydowaną stratą jest chociażby poczucie uzależnienia lub poczucie winy, niestosowności. Nigdy nikogo nie zachęcałabym do zachowań autoerotycznych, choć rozumiem, że czasami są nie do uniknięcia.

    Uważam, że lekarz bagatelizujący problem "czuję, że mam nałóg" i zachęcający pacjentkę do dalszego praktykowania onanizmu, mimo że ona sama tego nie akceptuje, wykazuje się skrajnym brakiem empatii.

    white_lady: Ludzie myślcie zanim kogoś skrytykujecie bo głupota jest krzywdząca dla innych i stawia ludzi wierzących w złym świetle (niektórym o to chodzi prawda?)

    Głupota stawia w złym świetle tego, który jest głupi... :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJul 1st 2011
     permalink
    RóżaŻabczyńska: Pragnę jednak uczciwie zauważyć, że to przewinienie tkwi głównie (choć oczywiście nie tylko) po stronie osób religijnie zaangażowanych.
    W prawdzie nie robiłam statystyk, ale wydaje mi się, że wątek ten został założony żeby właśnie osobom zaangażowanym religijnie grzebać w sypialniach.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorwhite_lady
    • CommentTimeJul 1st 2011 zmieniony
     permalink
    RóżaŻabczyńska:"Głupota stawia w złym świetle tego, który jest głupi..."
    bzdura, np.jeśli stawiając w złym świetle głupio piszę się o ogóle na podstawie np. jednej osoby
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJul 1st 2011
     permalink
    white_lady: "Głupota stawia w złym świetle tego, który jest głupi..."
    bzdura

    A ja się akurat z tym cytatem zgadzam.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorwhite_lady
    • CommentTimeJul 1st 2011 zmieniony
     permalink
    musiałam dopisać by wyjaśnic o co mi chodziło;) stąd zmiana
    --
  2.  permalink
    Jaca_randa, ten temat założył Tom Łukowski, aby przeanalizować problem pettingu z perspektywy katolickiej etyki seksualnej. Choć uważam się za osobę mniej więcej obeznaną z nauczaniem Kościołów katolickiego i (mniej) prawosławnego, to dla mnie była to nowość.

    White_lady, nie bardzo ogarniam Twój tok rozumowania, ale jestem pewna, że nie każdy zarzut natury etycznej ma swoje źródła w głupocie (btw - czym jest głupota, jak ją definiować?). Moim zdaniem są dwa zasadnicze powody sprzeciwu wobec np. nauczania KK (podaję przykład, bo to dotyczy de facto wszystkiego):
    1. brak dostatecznej wiedzy,
    2. brak akceptacji aksjomatów.
    Wg mnie oczywiście przeważa pkt 1, ale nie jestem skłonna utożsamiać braku wiedzy z głupotą. Głupotą jest dopiero nie przyjmowanie faktów do wiadomości.
    Dopiero sytuacja druga otwiera prawdziwą dyskusję w sensie filozoficznym/semiotycznym.
    --
    •  
      CommentAuthorwhite_lady
    • CommentTimeJul 1st 2011
     permalink
    Różo nie jesteś wszechwiedząca stąd nie ogarniasz mojego toku rozumowania... bez sensu rozprawiać o głupocie czy mądrości bo każdy ma swoje zdanie na ten temat.
    Ad. 1 - brak dostatecznej wiedzy, możesz sprecyzować o jaką wiedzę chodzi? bo KK opiera swoje prawa na wiedzy pochodzącej od Boga i argumenty ludzkie nie są i nie będą ponad to

    Ad. 2 brak akceptacji aksjomatów - Dla Katolików jedynym prawdziwym aksjomatem jest słowo Boże zawarte m. innymi w PŚ. więc z tym zdaniem zgodzę się jeśli np. ktoś "jest" katolikiem ale wojuje z prawami kościoła
    i to mnie zadziwia po co wojować skoro jest tyle innych zgromadzeń o wiele wygodniejszych dla takich osób to po co na siłę tkwić w czymś co zawadza i przeszkadza??
    --
    •  
      CommentAuthorwhite_lady
    • CommentTimeJul 1st 2011
     permalink
    "Głupotą jest dopiero nie przyjmowanie faktów do wiadomości."
    oj tak!
    --
  3.  permalink
    white_lady: Różo nie jesteś wszechwiedząca stąd nie ogarniasz mojego toku rozumowania...

    Jeżeli wszechwiedza jest warunkiem sine qua non zrozumienia Twojego toku rozumowania (chyba istotnie tak jest...) to niestety, nie leży to w kompetencjach żadnego z uczestników dyskusji.

    white_lady: bez sensu rozprawiać o głupocie czy mądrości bo każdy ma swoje zdanie na ten temat.

    Dyskusja nie jest możliwa bez zdefiniowania nieostrych pojęć, którymi się posługujemy.
    Mówisz o głupocie, więc ja chcę wiedzieć, jaka jest istota tego pojęcia w Twoim użyciu. Inaczej nie mamy żadnej możliwości porozumienia się, przekazania sobie swoich myśli - jeżeli operujemy "niekompatybilnymi kodami", brak nam wspólnego języka w ścisłym sensie.

    white_lady: Ad. 1 - brak dostatecznej wiedzy, możesz sprecyzować o jaką wiedzę chodzi? bo KK opiera swoje prawa na wiedzy pochodzącej od Boga i argumenty ludzkie nie są i nie będą ponad to/

    Chyba się nie rozumiemy. Przeczytaj, proszę, moją wypowiedź jeszcze raz, bo Twoje pisanie pozwala mi sądzić, że mojego - być może niedoskonałego - wywodu, zaczerpnęłaś jedynie hasła, a nie przekaz. Chodziło mi o to, że ten, kto sprzeciwia się czemuś (czemukolwiek, na potrzeby tej wymiany zdań może być to doktryna KK) bardzo często czyni to, bo nie zna całej prawdy na temat przedmiotu swojego sprzeciwu. Przykładowo: ludzie krytykują metody naturalne, bo nie wiedzą, na czym one polegają.

    white_lady: Ad. 2 brak akceptacji aksjomatów - Dla Katolików jedynym prawdziwym aksjomatem jest słowo Boże zawarte m. innymi w PŚ. więc z tym zdaniem zgodzę się jeśli np. ktoś "jest" katolikiem ale wojuje z prawami kościoła
    i to mnie zadziwia po co wojować skoro jest tyle innych zgromadzeń o wiele wygodniejszych dla takich osób to po co na siłę tkwić w czymś co zawadza i przeszkadza?

    I znowu - nie rozumiemy się. Mówię o osobach, które katolikami nie są, a lubią sobie na katolicyzm wejść. Robią to dlatego, że aksjomaty katolickie są sprzeczne z ich aksjomatami, stąd krytyka. Ta krytyka przybiera niestety często formę nieodpowiednią, rażącą, ale to właśnie ta forma jest problemem.
    --
    •  
      CommentAuthorwhite_lady
    • CommentTimeJul 1st 2011
     permalink
    Różo nie chcę wdawać się już w te słowne potyczki o głupocie czy toku rozumowania bo trwałoby to w nieskończoność a ja mam swoje życie i nie jestem tu tak długo (pobyt na forum) jak niektóre z was...

    a co do całej reszty to chyba Cię faktycznie nie zrozumiałam, może kody były dobre tylko w innych językach;)
    --
  4.  permalink
    Jaca_rando
    Tak -zupełnie inaczej niz Ty odbieram pewne fakty. Inaczej tez odbieram Twoje wypowiedzi, niz Ty sama.
    Jak zapewne zauważyłaś, nie ja jedna.
  5.  permalink
    Potyczki nie są leksykalne, tylko merytoryczne. ;]
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJul 1st 2011
     permalink
    aga1976: Jaca_rando
    Tak -zupełnie inaczej niz Ty odbieram pewne fakty. Inaczej tez odbieram Twoje wypowiedzi, niz Ty sama.
    Jak zapewne zauważyłaś, nie ja jedna.

    Nie ma sprawy, Ago1976. Masz prawo do własnej interpretacji faktów - przecież jesteś wolnym człowiekiem.

    Nie musisz także rozumieć tego, co piszę.

    A teraz, bardzo bym Cię prosiła, żebyś zeszła z mojej osoby i zajęła się merytoryczną dyskusją.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 1st 2011
     permalink
    Ta dyskusja już dawna przestała być merytoryczna.
    --
  6.  permalink
    Pozwól, ze o tym co bedę robiła sama zadecyduję. Jestem wolnym człowiekiem :)
    Ale bez obaw- nie mam zamiaru dyskutowac z Tobą. Boje się,że się potknę o belkę :)
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJul 1st 2011
     permalink
    aga1976: Pozwól, ze o tym co bedę robiła sama zadecyduję. Jestem wolnym człowiekiem :)
    Ale bez obaw- nie mam zamiaru dyskutowac z Tobą. Boje się,że się potknę o belkę :)

    Oj, to rzeczywiście poważne zagrożenie!
    Ależ proszę, ja jestem otwarta na dyskusję ZE MNĄ, jeśli potrafisz ją odróżnić od dyskusji O MNIE. Zapewniam Cię, że nie jestem wdzięcznym tematem do dyskusji. Jest wiele ciekawszych.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  7.  permalink
    Odniosłam się wylącznie do wypowiedzi i porównan, które przytoczyłas i z którymi się nie zgadzam. Twoja osoba jakos nieszczególnie mnie interesuje.
    Miłego wieczoru jaca-rando.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJul 1st 2011
     permalink
    aga1976: Odniosłam się wylącznie do wypowiedzi i porównan, które przytoczyłas i z którymi się nie zgadzam. Twoja osoba jakos nieszczególnie mnie interesuje.
    Miłego wieczoru jaca-rando.

    Ciekawe, wydawało mi się, że nie tyle się nie zgadzasz, co uważasz, że wszyscy to wiedzą i ja "odkryłam Amerykę". Ale jeśli z czymś, co napisałam się nie zgadzasz, to mi miło. Przynajmniej jest ciekawiej.

    Miłego wieczoru, ago1976.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 2nd 2011
     permalink
    luczynka: Ta dyskusja już dawna przestała być merytoryczna.

    :clap:
    --
  8.  permalink
    luczynka: Ta dyskusja już dawna przestała być merytoryczna.

    Jak 99% dyskusji na tym forum.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 2nd 2011
     permalink
    RóżaŻabczyńska: Jak 99% dyskusji na tym forum.

    nie przesadzajmy...
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 2nd 2011
     permalink
    Pospierajmy się merytorycznie, czy dyskusja jest merytoryczna :tooth:
    --
  9.  permalink
    Metadyskusja to jak najbardziej dyskusja.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 2nd 2011
     permalink
    To była propozycja :wink:
    --
  10.  permalink
    A to był komentarz.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 4th 2011
     permalink
    Związek otwarty czy małżeństwo audycja psychologiczna z motywem Osho.
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJul 5th 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 5th 2011
     permalink
    Nie wiem czemu ale jak czytam takie teksty :

    "Pieszczoty doprowadzające do orgazmu bez odbycia stosunku seksualnego są uznawane za nieporządek moralny, czyli nie służą dobru miłości......."

    to mi się normalnie cycki prostują do pozycji horyzontalnej :confused::confused::confused::confused::confused::confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJul 5th 2011
     permalink
    ha ha, Teo, to może em powinien cześciej Ci to czytać? :)))
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 5th 2011
     permalink
    Tamara74: ha ha, Teo, to może em powinien cześciej Ci to czytać? :)))


    jak od dzisiaj będzie chciał mnie dotknąć bez gwarancji , że pozostawi w mej pochwie swe nasienie to mu powiem: "MĘŻU, NIE MASZ PRAWA DOMAGAĆ SIĘ ODE MNIE TEGO TYPU PIESZCZOT"

    :devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil:

    Litości w jakim kraju my żyjemy !!:confused:

    poza tym właśnie dzisiaj do mnie dotarło, że ja jednak nie jestem katoliczką...
    no bo nie żyję zgodnie z katolickimi regułami
    --
  11.  permalink
    TEORKA: Litości w jakim kraju my żyjemy !!:confused:

    A co ma do tego kraj? :shocked:

    Zauważyłyście, że załączony artykuł nie jest napisany przez źródło katolickie? Tekst pochodzi z "Super Expressu" i mimo że bazuje na wypowiedziach osoby duchownej, to jednak chyba jego celem nie jest zapoznanie opinii publicznej z obiektywnymi faktami, lecz wywarcie jakiegoś wrażenia.
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJul 5th 2011 zmieniony
     permalink
    RóżaŻabczyńska: jego celem nie jest zapoznanie opinii publicznej z obiektywnymi faktami, lecz wywarcie jakiegoś wrażenia.

    Jak każdej gazecie. Tylko od nas zależy jak odbierzemy dany artykuł. Mnie on ani ziębi ani grzeje - od dawna mam swoje zdanie. A czytam i czytam ten fragment i nigdzie nie mogę się dopatrzyć jakiejkolwiek opinii czy skierowania w którąś stronę. Ot suche fakty przedstawione przez tego księdza. Lubię jego wypowiedzi, bo to nie pierwszy wywiad z nim i wyjątkowo przedstawia poglądy kk, bo bez wydawania własnych osądów. Przynajmniej tam, gdzie czytałam.
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeJul 8th 2011
     permalink
    Tamara74 jeszcze lepsze są jego książki...polecam :bigsmile:
    -- [/url][/url][/url]
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJul 12th 2011
     permalink
    A może by tak zrozumieć kontekst?
    Bardzo często w naszej prasie pojawiają się artykuły na temat kościoła, które zdają się mieć na celu wyrwanie tego czy owego z kontekstu i ośmieszenie ludzi wierzących.
    Dla mnie nie ma znaczenia, czy artykuł ośmiesza katolików, czy Żydów, czy Indian, czy Świadków Jehowy: uważam, że jest to jednakowo niskie. Lepiej zająć się czymś dobrym, nawet obieraniem ziemniaków ;-) niż niszczeniem czegoś, co ktoś inny uważa za dobre tylko dlatego, żeby przez chwilę poczuć się trochę bardziej oświeconym od niego.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.