Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Potrzebę seksu można wyciszyć, co skutkuje najwyżej od czasu do czasu snami o tematyce seksualnej, nie natrętnymi, tylko rozładowującymi napięcie.


    No nie wiem czy z tym wyciszaniem to dobry pomysł. Czy to nie jest tylko udawanie, że się czegoś nie potrzebuje. A ukryte pragnienie tylko narasta i narasta.
  1.  permalink
    czym częsciej uprawiasz seks, tym bardziej go potrzebujesz.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    20towarzyszka_nuworyszka: czym częsciej uprawiasz seks, tym bardziej go potrzebujesz

    JA TAM IM JESTEM STARSZA TYM BARDZIEJ POTRZEBUJĘ :) (CAPS NIEZAMIERZONY - PRACUJE NA CPASIE W TYM MOMENCIE_
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie: No nie wiem czy z tym wyciszaniem to dobry pomysł. Czy to nie jest tylko udawanie, że się czegoś nie potrzebuje. A ukryte pragnienie tylko narasta i narasta.
    Nie.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    olimpijka: e no..ja nie twierdzę, że się nie da. ja twierdzę, że ja nie dałam, bo jeszcze nie dojrzałam :) jak juz tak naprawdę dojrzeję to rzucę.

    Tak, znam tę wymówkę :)
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    20towarzyszka_nuworyszka: czym częsciej uprawiasz seks, tym bardziej go potrzebujesz.


    albo powszednieje i się nudzi
    nie ma reguły

    olimpijka: JA TAM IM JESTEM STARSZA TYM BARDZIEJ POTRZEBUJĘ :)

    po 30 - tce ponoć to normlane:)), a przynajmniej ja sobie tak tłumaczę:)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Wydawało mi się, że potrzeby należy zaspokajać. Gdy jesteśmy głodni musimy jeść, gdy spragnieni pić.
    Czy są wg Ciebie, jaca_randa, inne potrzeby niż seksualne, które też można wyciszyć?? I właściwie dlaczego?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Ale jeśli w danej chwili nie masz dostępu do lodówki albo jesteś na diecie powstrzymujesz się i "wyciszasz"
    --
  2.  permalink
    Agunia, próbowałas? ;)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Ale Aguniu zauważ, że aby zrobić sobie przyjemność żadnej przeszkody na drodze nie masz. Chyba, że ją sama sobie narzucisz.
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeJun 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Wydawało mi się, że potrzeby należy zaspokajać. Gdy jesteśmy głodni musimy jeść, gdy spragnieni pić.

    Niektóre potrzeby można i trzeba zaspokajać. O ile jednak głód i pragnienie, czy oddychanie, to potrzeby fizjologiczne, o tyle seks nie jest taką potrzebą. Poza tym, tym m. in. innymi różnimy się od zwierząt, że nad potrzebami możemy i powinniśmy panować w imię wyższych wartości.:wink: Na tym chyba polega wolność i człowieczeństwo. Nie chcę być i nie jestem niewolnikiem mojej seksualności.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Myślisz, że masturbacja odebrałaby Ci wolność czy człowieczeństwo? Jak miałaby to zrobić?
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJun 30th 2011 zmieniony
     permalink
    No właśnie te nasze szefowe tak panowały na swoim popędem, tak je wyciszały:(, że my zdrowie traciłyśmy:(
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Jak ktoś jest samotny, ma duże potrzeby seksualne, sam je sobie w jakiś sposób wypełnia, świadomie to wybierając, to traci w ten sposób wolność czy prawo do nazywa sie człowiekiem?
  3.  permalink
    tamara
    :DDD
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    aga1976: Agunia, próbowałas? ;)
    zależy co - stosować diete? tak tyle że nie żeby sie powstrzymać od żarełka a przeciwnie żeby jeść. Powstrzymać sie od seksu czy masturbacji? tak
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011 zmieniony
     permalink
    A z jakiego powodu sie powstrzymywałaś Agunia?
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    pani_wonka: nad potrzebami możemy i powinniśmy panować w imię wyższych wartości

    Np. jakich?
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Np. wolności właśnie.

    Melodie, nie uważam, żeby masturbacja odebrała mi człowieczeństwo, ale nie uważam też, by dodała mi godności;)
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    A inne czynności fizjologiczne też odbierają Ci poczucie własnej godności pani_wonko? ;-)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Uwielbiam częsty seks i jednocześnie nie czuję się zniewolona. Kwestia interpretacji :-)
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Masturbacja nie jest czynnością fizjologiczną, jak sądzę. Musisz się masturbować, Melodie? - bo ja nie, i żyję :shades:
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Nie muszę, ale mogę, jeśli zechcę :-P Mój wybór.
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Dokładnie, a skoro tak, to nie można mówić, że tak należy robić. To kwestia Twojego wyboru, a nie jakiejś reguły pt. potrzeby należy zaspokajać. To moim zdaniem nieprawda i nie zgadzam się z tym. Nie każdą potrzebę, nie zawsze.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Pewno, że nie zawsze i nie każdą. Mówimy tu o potrzebach seksualnych i masturbacji. I ja uważam, że więcej złego może przynieść tłumienie potrzeb seksualnych niż ich samozaspokojenie.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Ty zdaje się nie musisz ich tłumić, bo masz kogos kto je zaspokoi. Co mają zrobić ci, którzy nie mają przy sobie takiej osoby?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie: A z jakiego powodu sie powstrzymywałaś Agunia?
    powody były/są różne w zależności jakich etapów mojego życia to dotyczyło. Byłam "sama", była ciąża potem połóg.
    Tak jak napisała Wonka - to był mój wybór
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    A ja Wam nie odbieram przecież prawa wyboru i nie każę się masturbować :-P Ale jeśli ktoś czuje potrzebę to też niech ma do tego prawo, krzywdy sobie chyba nie zrobi :-P
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie: krzywdy sobie chyba nie zrobi :-P


    :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Cały czas próbuję coś zrozumieć... Seks jest naturalną potrzebą człowieka. Nie ma co się oszukiwać i wymyślać nie wiadomo jakich ideologii, które miałyby temu zaprzeczyć. Brak seksu będzie powodował różnego rodzaju frustracje- w zależności od osoby będą one inne.
    Seks ma różne "oblicza". Nie bardzo rozumiem co ma być złego w tym jeśli oboje partnerzy wyrażają zgodę na seks w takiej a nie innej formie... Co to za problem,że od czasu do czasu będą "różnokolorowe serduszka".
    Jeśli wg KK to jest grzech dlatego,że nie dopuszcza się do "złożenia nasienia" w partnerce to ja się pytam jak jest w takim razie w przypadku świadomego wstrzymywanie się od seksu w okresie płodnym zgodnie z zasadami NPR.
    To wszystko to kwestia interpretacji, ale dla mnie te dwa przykłady można wrzucić do jednego worka...
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie: krzywdy sobie chyba nie zrobi :-

    :):):)

    ze ja wczesniej o tym nie pomyślałam i szefowej "przyjaciela" na imieniny nie kupiłam:) I ona byłaby szczęśliwa i pogodna i ja spokojna:)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Jaheira: Jeśli wg KK to jest grzech dlatego,że nie dopuszcza się do "złożenia nasienia" w partnerce to ja się pytam jak jest w takim razie w przypadku świadomego wstrzymywanie się od seksu w okresie płodnym zgodnie z zasadami NPR.

    Było o tym gdzieś wyżej :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Czyli rozumiem, że jesli np para jest bezpłodna, to te zielone serduszka na spokojnie, bez obawy na sumienie, mogą stosować?
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Jaheira - znalazłam odp na stronie 5 :
    Tabaluga: Jeśli tak, to zdaje się, że chodzi o to:
    Nikt nie broni wybierać czasu na seks, więc jeśli ktoś wybiera na seks dni niepłodne to ok. Tak samo jak można w ogóle nie współżyć i to nie jest antykoncepcja przecież.
    Ale jeśli wybiera dni płodne, ale ze względu na to, że są to dni płodne, próbuje ten stosunek ubezpłodnić, to wtedy wychodzi antykoncepcja.
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Tamara74: ze ja wczesniej o tym nie pomyślałam i szefowej "przyjaciela" na imieniny nie kupiłam:) I ona byłaby szczęśliwa i pogodna i ja spokojna


    nasze były takie nie do zniesienia, ze typowałyśmy w biurze panów zeby jedna czy drugą panią zaspokoili raz na jakiś czas :) panowie w stanie upojenia (li tylko niestety) zgodę wyrażali.. na trzeźwo nie byli juz tak chętni...
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Olimpijko - może miałysmy jedna szefową??/ :))
    Moją też dopiero w stanie upojenia chcieli. A tam "chcieli"! Mówili, że poświęcą się "dla dobra kraju" :)) i dla mojego dobrego samopoczucia.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    A tak swoją drogą, to zdaje się że i masturbacja i seks są również czynnościami fizjologicznymi pani_wonko.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Potrzeba

    Potrzeby fizjologiczne
    potrzeba jedzenia,
    potrzeba odpoczynku,
    potrzeba przyjemnych doznań zmysłowych,
    potrzeby seksualne. - jest to właściwość ludzkiego organizmu polegająca na okresowym powstawaniu specyficznego napięcia psychofizycznego, możliwego do zredukowania poprzez podjęcie czynności dających satysfakcję seksualną. Jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    No właśnie :-)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Talinko dziękuję za przytoczenie cytatu z wypowiedzi... Jakoś mi to umknęło bo dyskusja jest gorąca i trudno nadążyć :bigsmile:

    Nikt nie broni wybierać czasu na seks, więc jeśli ktoś wybiera na seks dni niepłodne to ok. Tak samo jak można w ogóle nie współżyć i to nie jest antykoncepcja przecież.
    Ale jeśli wybiera dni płodne, ale ze względu na to, że są to dni płodne, próbuje ten stosunek ubezpłodnić, to wtedy wychodzi antykoncepcja.


    A to przepraszam, ale wg mnie jest hipokryzja. No bo po co wybiera się czas na seks w dni niepłodne? Przecież to jest świadome unikanie poczęcia. Takie samo jak przy stosowaniu antykoncepcji.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Cóż ta potrzeba seksualna ma w sobie takiego, że takie trudności są w jej uznaniu i zaspokojeniu? Przecież to zupełnie naturalne jest i zdrowe, że się ją odczuwa. Tak samo naturalnym i zdrowym powinno być jej zaspokojenie. Prawda?
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie: Wydawało mi się, że potrzeby należy zaspokajać. Gdy jesteśmy głodni musimy jeść, gdy spragnieni pić.
    Czy są wg Ciebie, jaca_randa, inne potrzeby niż seksualne, które też można wyciszyć?? I właściwie dlaczego?

    Gdy mamy potrzebę palić - musimy palić, gdy mamy potrzebę pić wódkę, to pijemy wódkę, a gdy mamy potrzebę dania sobie w żyłę, to sobie dajemy... Można mieć też potrzebę pobicia kogoś, wzbogacenia się kosztem innych i tak dalej i tak dalej.
    Nie twierdzę, że seks jest złem, że masturbacja to piekło gwarantowane... Ale twierdzę, że wolny i dojrzały człowiek panuje nad swoimi (jak to nazwałaś) potrzebami. Cytujecie tu Osho i innych tego typu mędrców - czy oni postulowali żeby być niewolnikiem własnych żądz?
    Zdrowie to także czysta psychika, spokój wewnętrzny, siła charakteru i przede wszystkim panowanie nad sobą. Ale jeśli ktoś tego nie potrafi, to niech się bzyka tysiącem wibratorów - jego prawo!
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Przesadziłaś trochę.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    jaca_randa: Można mieć też potrzebę pobicia kogoś

    To nie są potrzeby fizjologiczne :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie: Cóż ta potrzeba seksualna ma w sobie takiego, że takie trudności są w jej uznaniu i zaspokojeniu? Przecież to zupełnie naturalne jest i zdrowe, że się ją odczuwa. Tak samo naturalnym i zdrowym powinno być jej zaspokojenie. Prawda?

    No dobra, a co jeśli ktoś (a znam takich ktosiów) ma jak najbardziej fizjologiczną potrzebę ciągłych zmian partnerek seksualnych? To nadal jest OK? No bo w przyrodzie samczyki często i nagminnie to robią.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    To znaczy, że ten ktoś ma problem i powinien się leczyć.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Talinka:
    To nie są potrzeby fizjologiczne :wink:

    No jak to nie? Czasem człowieka tak nosi, że chętnie by komuś dał po pysku... To czysta fizjologia!
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    jaca_randa: ma jak najbardziej fizjologiczną potrzebę ciągłych zmian partnerek seksualnych? To nadal jest OK? No bo w przyrodzie samczyki często i nagminnie to robią.


    Czymś się jednak różnimy od zwierząt, co nie? Potrafimy hamować popędy. Potrafimy, a nie musimy. :wink:
    Jeśli komuś taki styl życia pasuje, to nic mi do tego. Chociaż sama tego nie pochwalam. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie: To znaczy, że ten ktoś ma problem i powinien się leczyć.

    Ale dlaczego ma się leczyć? On tylko zaspokaja swoje potrzeby fizjologiczne!
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    jaca_randa: No jak to nie? Czasem człowieka tak nosi, że chętnie by komuś dał po pysku... To czysta fizjologia!

    Wyżej wypisałam potrzeby fizjologiczne. Tych uczą na biologii w szkole nawet. O innych nie słyszałam.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.