Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    W ten sposób nie będzie dyskusji :-P
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    JEMMA: Ale ktoś może uważać, że źle wpływają na jego relacje z mężem i uznać je za złe


    Pytanie, kto będzie uważał masturbację za coś złego? Bo z tego co widzę to tylko osoby ze środowiska KK, które od zawsze chyba słyszą o tym,że seks jest dobry tylko z mężem a cała reszta to jeden wielki grzech...
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Albo coś jest dobre albo złe. Nie może być tak, że coś jest złe, bo ktoś ja za takie uważa.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Melodie: W ten sposób nie będzie dyskusji :-P

    No pewnie tak ;) Chociaż fajnie jest też zwyczajnie porozmawiać, czym ktoś się kieruje patrząc na pewne sprawy inaczej niż my zamiast krytykowac i uważać, że to tylko my mamy rację ;)
    .
    Ale kto ma decydować o tym co jest dobre? Dla wierzących pewnie Bóg czy inny "sędzia" ale gdybys miała zdefiniować dobro, to myslisz że jest mozliwa definicja uniwersalna dla wszystkich?
  1.  permalink
    Jemma- ale zdaje się nikt nie mówił,że brak masturbacji to zło. Za to były głosy porównujace autoerotyzm do dania sobie w żyłę albo strzelenia kogoś po pysku.
    A dorosły, dojrzały złowiek umie sam zadecydowac o tym, co jest dobre dla niego i jego związku.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie: Albo coś jest dobre albo złe. Nie może być tak, że coś jest złe, bo ktoś ja za takie uważa.


    No dobrze, ale kto w takim razie jest arbitrem w takim okreslaniu dobra i zla skoro ludzie sa rozni, maja rozna wiare ii rozna percepcje swiata?
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Sumienie?
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie: Albo coś jest dobre albo złe. Nie może być tak, że coś jest złe, bo ktoś ja za takie uważa.


    Zatem zaprzeczasz zdaniu powyzej
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    No widzisz Aga, a ja myślę że niech sobie tak myśli. Jego pogląd nie wpływa na moje życie - ja mam swój rozum i oceniam to po swojemu. Po co mam nakłaniać innych do zmiany poglądów? Żeby nie postrzegali mnie źle? ;)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Dlaczego zaprzeczam?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    W sumieniu dziecka z niecywilizowanej wioski to, że nie modli się codziennie nie jest złe, w sumieniu katolika jest. I już mamy dwie inne definicje zła i dobra ;)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Już rozumiem. Musze się zastanowić :-)
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Podczas snu kobieta może przeżyć orgazm, a mężczyzna polucje, zgodnie z nauką KK to jedyna droga zaspokojenia potrzeb seksualnych prze osoby żyjące samotnie bądź w związku, w którym na pełne serducho z jakiegoś względu nie ma szans.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    alfaromeo, moze przezyc orgazm, ale rozmawialam z niektorymi kolezankami i wielu ni gdy w zyciu orgazm we snie sie nie zdazyl. Mnie sie zdaza, ale nijak jest rozladowaniem, bo to nie ten sam orgazm co na zywo. Nawet gdzies czytalam o tym artukul, ze taki orgazm nie rozladowuje napiecia seksualnego
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Może powinnam odpowiedzieć dojrzałe i zdrowe sumienie :-P
    Normalnie to się czuje kiedy postępuje się źle. Wy nie czujecie? Nie mówi Wam nic w srodku, że źle robicie?
    Z ludźmi religijnymi jest trudniej, bo oprócz własnegosumienia mają jeszcze nakazy kościelne.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie: Normalnie to się czuje kiedy postępuje się źle. Wy nie czujecie? Nie mówi Wam nic w srodku, że źle robicie?

    Ja nie zawsze czuję, a na pewno rzadko w trakcie. Źle robię najczęściej z głupoty albo w afekcie. Jeśli mam czas na przemyślenia i coś w środku mi powie, że zaraz zrobię źle to nie robię :).
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  2.  permalink
    JEMMA: No widzisz Aga, a ja myślę że niech sobie tak myśli. Jego pogląd nie wpływa na moje życie - ja mam swój rozum i oceniam to po swojemu

    Tak masz rację, Jemma. Tyle,że Ty jestes dorosła.
    Mój syn chodzi na religię- bo chce.Bo jest w takim wieku,że chce robic to co inni.
    Tyle,że tego typu mądrości wkładane są mu do głowy na lekcjach. Kosciół jest wszechobecny wszedzie- w kazdej dziedzinie zycia. Nie chcę,żeby mowiono mu że złem sa rzeczy, które nie szkodzą. Po prostu.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie, ale naprawde ludzie sie zbyt roznia, zeby sumienie bylo uniwersalne dla wszystkich. I pomijam tu religie
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Bo widz Melodie - ja mam takie wewnętrzne przekonanie, że sumienie jest wypadkową postrzegania innych osób z naszego otoczenia, że coś jest dobre a coś jest złe. Ale tylko tych postrzegań, które przeszły analizę w naszej głowie i w jakiś sposób nas przekonały, ze tak faktycznie jest. Małe dziecko bije i nie widzi w tym nic złego ale słyszy: Jasiu, nie bij! Mam jest smutna, nie bawi się z dzieckiem, nie daje cukierka.. I wtedy do sumienia trafia trafia sygnał, że to jest złe. Może się mylę ale tak to postrzegam.
    Bo jak na przykład wytłumaczyć, ze wystające piersi u dziewczyny na dyskotece są dla nas złe i niemoralne a te u kobiet z plemion afrykańskich już nie? ;)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Może się różnią w szczegołach, ale gówne założenia mają takie same, Trisha. Wszyscy mamy jednakowe potrzeby. Myślę, że w gruncie rzeczy jesteśmy bardzo podobni :-)
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    podobni, ale nie tacy sami. Co oznacza, ze roznie interpretujemy pewne rzeczy. Wlasnie diabel tkwi w szczeggolach : )
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011 zmieniony
     permalink
    To inna kultura Jemma. Ale niezależnie od kultury mordestwo, bicie, poniżanie, złe traktowanie, kłamstwo, zdrada zawsze są złem. I zawsze dobrem jest prawda, miłość, szacunek, pomoc innemu.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie: To inna kultura Jemma. Ale niezależnie od kultury mordestwo, bicie, poniżanie, złe traktowanie zawsze są złem. I zawsze dobrem jest miłość, szacunek, pomoc innemu.


    W niektorych kulturach, to norma i nie widza niz zlego w tym ze ojciec synu obcina reke
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Aga i z tego względu sama mam opory przed nauką religii Maksa. Bo z jednej strony chcę, żeby mógł poznać religię i sam móc zadecydować czy chce w tym uczestniczyć a z drugiej nie wiem co z robię w sytuacji, gdy siostra zakonna będzie przekazywać mu takie prawdy, z którymi się kompletnie nie zgadzam.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie: prawda, miłość, szacunek, pomoc innemu.


    widzisz, to tez jest bardzo ogolne, no pod co podpiac masturbacje? : ))
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    I ten syn tez nie widzi w tym nic złego? Albo jego matka? I w jakiej kulturze tak jest?
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Pod miłość do siebie samego :-P
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Uniwersalnie to można powiedzieć, ze zło zaczyna się wtedy, kiedy krzywdzi się drugą osobę. I to jest proste ;) Najtrudniej chyba ocenić zło skierowane we własną osobę, czy jeśli dobrze rozumiem podejście katolików - obrazę Boga ;)
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Np u niektorych muzulmanow.
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Kara za zdrade jest smierc. Ok zdrada nie jest dobra, ale taka kara to chyba zlo, prawda? Dla NAS, dla nich to norma i oczywisctosc
    --
  3.  permalink
    JEMMA: Aga i z tego względu sama mam opory przed nauką religii Maksa. Bo z jednej strony chcę, żeby mógł poznać religię i sam móc zadecydować czy chce w tym uczestniczyć a z drugiej nie wiem co z robię w sytuacji, gdy siostra zakonna będzie przekazywać mu takie prawdy, z którymi się kompletnie nie zgadzam.

    A no widzisz , jemma. Ja nie dyskutuję dla samej duskusji. Chciałabym,żebyśmy się spróbowali otworzyć na siebie wzajemnie. Ja naprawdę staram się zrozumiec,że zlożenie nasienia w pochwie ma dla kogoś głębokie znaczenie. Nie wyśmiewam tego.
    Tyle,że jeżeli ja otwarcie się przyznaję do autoerotyzmu to jestem traktowana jak półmózg.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Tak Aga, zauważyłam. Ale z każdej strony zdarzają się takie osoby ;) Tylko wiesz.. z takimi to mi się nawet nie chce kłócić ;)
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie, dla mnie poligamia jest zlem. Ale w innej kulturze maz ma prawo miec tyle kobiet ile chce bedac juz w zwiazku. Gdybys Ty wychowywana byla w tej kulturze, dla Ciebie nie byloby to nic zlego
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011 zmieniony
     permalink
    A ja staram sie pojąć co jest w tym złego, bo może się mylę. Mam na myśli masturbację i zielone serduszka. Ale jeszcze nikt mnie nie przekonał:-P
  4.  permalink
    Swoją dorogą ciekawa jestem czy wyśmiewając innych nie obraża się swojego Boga? Nic na ten temat KK nie mówi?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja znawcą KK nie jestem , więc ci nie powiem ;) To żeśmy sobie pogadały miedzy sobą :)
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    aga, wg KK wysmiewac nie powinno, z pogarda spogladac tez nie, oceniac tez nie. To pycha, a to grzech
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    A ja Trisha nie jestem etykiem. Ani socjologiem. Mówię tylko to co sama czuję i myślę :-)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Kieruję się w życiu własnym rozumem, sercem i sumieniem.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie, no wlasnie : )))) wlasnym rozumem czyli subiektywnym :))) Tak jak ja
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Własny rozum może postrzegać też prawdy obiektywne, czy nie? :-P
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Gdyby wykluczyc calkowicie religie, to mysle, ze typu morderstwo, zdrade jako zlo a milosc i prawde jako dobro mozna postrzegac obiektywnie. Tylko co nazwac prawda obiektywna?

    Choc musze powiedziec, ze prawda w oczy nie zawsze prowadzi do dobra...
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    jeśli wykluczyć religię to zostają jeszcze uwarunkowania kulturowe
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Rzeczywistość jest prawdą obiektywną.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    racja olimpijko
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    czy ja wiem..każdy odbiera rzeczywistość po swojemu :D
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Melodie: Rzeczywistość jest prawdą obiektywną.


    rozwin, bo chyba nie moge sobie tego przelozyc na obraz :P
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    No rzeczywistość taka jaka jest, a nie jej odbicie w naszych umysłach.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    Np. patrzysz na drzewo i ono jest. To drzewo co jest jest prawdziwe a nie myśl o tym drzewie.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    A oglądałaś Matrixa? ;)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.