Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeMay 22nd 2015
     permalink
    a my jestesmy z Ursusa-Skorosze takze koniec swiata :-)
    -- [/url]
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeMay 22nd 2015
     permalink
    Kurcze dziewczyny a kiedy dostałyscie te maile? Ja nic nie mam, a to ta sama placówka co Frag. Dyrektorka mi mowila, żelisty 15.06 zamykaja :shocked:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Gingerka, to kawałek od nas, faktycznie... Igni, ja wczoraj około 16tej, w systemie mam, że zmiany zostały wprowadzone o 14. Ty się starasz o drugą grupę? Bo Gugi chyba do drugiej się dostał, ale nie mam pewności czy nie do trzeciej, nie pamiętam jaki tam jest podział wiekowy...

    Igni, 15 czerwca to jest już po ptokach, bo wtedy już są listy zamknięte, a jak wcześniej nie potwierdziłaś woli zapisu to Cię wywala z systemu (potwierdzenie woli masz do 29 maja). Tu masz harmonogram rekrutacji:

    "25 maja godz. 9:00 – sprawdź listy dzieci zakwalifikowanych do żłobka.

    25 – 29 maja – jeżeli dziecko jest na liście dzieci zakwalifikowanych do żłobka potwierdź pisemnie wolę zapisu dziecka – do 29 maja do godz. 14:00.
    Uwaga! Dzieci zakwalifikowane, których rodzice/opiekunowie prawni nie złożą potwierdzenia woli zapisu, nie zostaną przyjęte i zostaną usunięte przez kierownika z Systemu ze wszystkich 3 żłobków.
    Możesz, być poproszony przez kierownika żłobka w terminie przez niego ustalonym o przekazanie do wglądu dokumentów potwierdzające spełnianie kryteriów, które określiłeś w formularzu (np. akty urodzenia dzieci, zaświadczenie o zatrudnieniu itp.)
    W przypadku nieprzedłożenia w terminie wskazanym przez kierownika żłobka dokumentów potwierdzających spełnianie określonego kryterium, przyjmuje się, że odpowiednio rodzice lub dziecko, którego wniosek dotyczy, danego kryterium nie spełniają, co skutkuje zmianą liczby punktów i powrotem na listę oczekujących.
    15 czerwca godz. 10:00 – ogłoszenie listy dzieci przyjętych do żłobka."
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Igni w systemie jest ze zmieniono status o 14.32 a maila dostalam jakies 2 godz pozniej
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Kurczę Igni mam nadzieję, ze Twój też się dostał fajnie jakby nasi razem w grupie byli...
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    U mnie cały czas ostatnia zmiana jest zrobiona w styczniu, a status oczekujący.
    Teraz widzę, że na razie to jest kwalifikacja a 15.06 jest przyjęcie ( jak dziecię zakwalifikowane to już pewnie i przyjete, ale może do 15.06 mogą jeszcze być zmiany ) Jutro wracamy do Warszawy to się przejdę i wyjaśnię, może jakieś odwołanie napisze, bo jak mi Krzysia nie przyjmą, to będę miala hardcore w domu przez rok:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormalabu
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    My tez się dostalismy:-) tez chłopaki będą w jednym budynku albo obok siebie.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    igni: jak dziecię zakwalifikowane to już pewnie i przyjete, ale może do 15.06 mogą jeszcze być zmiany


    Igni, jeżeli się zakwalifikował (status NA LIŚCIE DO PRZYJĘCIA) to masz czas do piątku, żeby złożyć papiery potwierdzające spełnianie kryteriów i złożyć potwierdzenie woli zapisu. Jesli tego do piątku nie zrobisz to Krzysia wywala z systemu. W ubiegłym roku to przerabialiśmy, więc mam na bieżąco. Chyba, że się nie zakwalifikował (czyli nadal widzisz w systemie miejsce, na którym jest Krzyś na liście do przyjęcia i masz status oczekujący właśnie) to wtedy czekacie...
    .
    My na liście do przyjęcia,więc teraz zbieram wszystkie dokumenty i w poniedziałek rano pierwsza rzecz, jaką zrobię to zawiezienie doxów do żłobka...
    .
    Malabu - gratulacje i dla Was!
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    No to u nas dupa, bo cały czas oczekujący. Nie myslalam, że z 87 punktami będzie tak ciężko się dostać.
    Dziwne to trochę bo dyrektorka mi powiedziala, że do wieczora 14.06 mogą być jeszcze zmiany- pytałam z racji tego, że w zasadzie za tydzień mogę już rodzic i będziemy mieli dodatkowe punkty.
    Znam dziewczyny, które będąc w ciąży wpisywaly wielodzietnosc, a my postanowiliśmy czekać no i kiepsko to wygląda.

    Chyba jakieś odwołanie napiszę, może uwzględnia, że lada chwila będzie nas juz piątka (moja brązowa tak zrobila i zadzialalo)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    igni: do wieczora 14.06 mogą być jeszcze zmiany


    No to tu ma rację, bo teraz Ci, co się dostali składają wolę zapisu i na tej podstawie porobią się dodatkowe miejsca, bo raz, że część nie spełni kryteriów (o dziwo wcale nie takie rzadkie podobno), a dwa, że nie wszyscy będą chcieli jednak skorzystać, no i trzy, że znikają żłobki po dwa złobki u każdego dziecka (jeśli są 3 wyborów) i wtedy robią się miejsca dla kolejnych dzieci. Także 15 faktycznie jest ostateczna lista.

    A co Wy macie na stronie, jaki status? Oczekujący? Bo jeśli taki to po prostu czekacie aż się te miejsca pozwalniają. Sąsiadka w ubiegłym roku tak miała, że po tygodniu się dziecko dostało, bo tak jak mówię - część dzieci się nie zakwalifikowała/nie potwierdzono woli/zrezygnowano...

    igni: Znam dziewczyny, które będąc w ciąży wpisywaly wielodzietnosc, a my postanowiliśmy czekać no i kiepsko to wygląda.


    To nic im nie da, bo przy potwierdzaniu woli zapisu (czyli ten kolejny tydzień) składasz wszystkie dokumenty potwierdzające ilość punktów, czyli PITy, potwierdzenie zatrudnienia, dzieci, itd.
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Mamy status oczekujacy, do jednego żłobka 21 miejsce, do drugiego 25 miejsce, wiec bardzo dużo dzieci jeszcze przed nami. Frag a na pewno sprawdzają te wszystkie kryteria? Bo do przedszkola to tylko pity sprawdzali, pozostaje mieć nadzieje, ze będą wszystko sprawdzać. A ile wy mieliście punktów? Chyba tez 87?
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Nie wiem jak w innych żłobkach, ale tu bardzo sprawdzają, wszystko co do joty. U mnie się nawet przyczepili, bo jako potwierdzenie zatrudnienia nie wystarczyła najnowsza RMUA, tylko trzeba było mieć zaświadczenie konkretne z zakładu pracy. każdy papier z dziesięciu stron oglądany, podstemplowany i dopiero jak miałam wszystkie niezbędne (a byłam ze trzy razy) to zapraszają na podpisanie umowy... Także cholernie pilnują, ale może to i dobrze... Tak, my tez 87, ale Gugi czeka już drugi rok
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    No to super, ze sprawdzaja, moze cos sie zwolni. No my dopiero od stycznia czekamy, pewnie dlatego tak daleko jestesmy. No nic, zobaczymy.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Trzymam za Was łapy!
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Dzięki :-)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Igni, i jak Wam tam, dzwoniłaś może? Do dzisiaj rodzice mają potwierdzić wolę zapisu, więc w teorii jutro lub w poniedziałek powinniście coś wiedzieć.. Zmieniło się Wasze miejsce?
    .
    Ja się dowiedziałam, że Gugiś będzie w II grupie, super jakby chłopcy byli razem.
    --
  1.  permalink
    U nas było tak, że aby potwierdzić "istnienie" kolejnego dziecka w rodzinie to trzeba było podac numer PESEL dziecka...
    .
    IGNI - mocne kciuki !!!!!!!!!!!!!!
    -- ___
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Teraz sie przepisy zmieniły i wymagany jest odpis aktu urodzenia.
    --
  2.  permalink
    Ale są inne przepisy do żłobka i przedszkola? Bo ja mówię o przedszkolu. Mc temu podawałam tylko PESEL dzieci i to wszystko. Nic wiecej od nas nie wymagali...
    -- ___
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Monia, inne ;))) Do żłobka jest inny regulamin, do przedszkola jest inny :)
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Frag a Twoj starszak jeszcze od wrzesnia do zlobka idzie? myslalam ze 3latki juz do przedszkola ;-)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Gingerka, starszak tak, ale mały się do żłobka dostał, będą w tym samym budynku :)))
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    aaa fajnie ze przedszkole i zlobek razem ;-)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    No zdecydowanie - składaliśmy odwołanie w przedszkolu, bo Krasnal się do innego dostal i odwołanie przyniosło skutek - chłopcy są razem :)))
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Jako że we wrześniu i ja zadebiutuję jako mama żłobkowicza, mam do Was pytanie; jak to jest z kp w praktyce? Ola ma aktualnie niespełna 11 m-cy. Dzień bez cyca się nie liczy - na chwilę obecną nie widzę możliwości odstawienia, nawet ograniczenia... Wokół słyszę głosy, że przed żłobkiem powinnam odstawić. Jak to wyglądało u waszych cycomaniaków?
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Na razie złożyliśmy podanie, ale oczywiście dostaliśmy odpowiedz, że nie jesteśmy rodzina wielodzietna i punkty dodatkowe dostaniemy jeśli młoda urodzi się do 14.06.
    Najlepiej jak urodzi się 15.06 i będziemy musieli płacić za żłobek prywatny przez cały rok:devil:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Montever, no co Ty. Ja karmię, pracuję, młody idzie do żłobka i karmić zamierzam. Dostanie cycka przed wyjściem, potem po powrocie. Moim zdaniem to nawet lepsze, bo w tym znajduje jakieś ukojenie i może być mu łatwiej. A czemu odstawiać? Do września macie jeszcze trzy miechy, roczniak już tak nie wisi jak niemowlę, więc spokojnie tych 6-8h bez piersi wytrzyma, a piersi się przyzwyczają :) Ja teraz w dzień w ogóle nie karmie, bo młody sobie tak poustawiał...
    .
    Igni, czyli 15 czerwca już definitywnie listy zamykają? Pocieszę Cię, że na początku roku szkolnego / żłobkowego mnóstwo rodziców rezygnuje - u nas było 15 osób...
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Dzięki Frag, tez bym bardzo chciała, żeby chłopaki razem chodzili:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Igni no to trzymamy kciuki za to aby mała wyskoczyła przed 14.... Choć to Bliźniak, a to uparte bestie.... :wink:

    Ja tez Martynke karmiłam jak poszła do zlobka - i fajnie to było, bo i ona i ja lepiej znosiliśmy rozstańie - w sensie, ze jak sie przyklejalysmy do siebie po żłobku to nadrabialiśmy cały dzień :))
    Nawet przez myśl mi nie przeszło żeby odstawić przed żłobkiem skoro dawało jej to tyle ukojenia :)
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Frag, 15 rano listy mają być wymierzone.
    Ulcia dzieki za kciuki :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    _Fragile_: A czemu odstawiać?
    Że niby ciężej jej będzie i emocjonalnie i z jedzeniem...
    A ja gdzieś podskórnie czuję, że to się samo naturalnie ułoży.

    Treść doklejona: 29.05.15 22:32
    Dzięki dziewczyny. Zaufam sobie i córce...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Ja też karmiłam do 17 msc życia Adasia, a poszedł do żłobka jak miał 11,5msc i przynajmniej sobie odreagowywał cały dzień na cycusiu :devil:
    -- [/url]
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    Dostałam telefon ze żłobka z Uminskiego, że Krzysio się dostał. To był nasz żłobek drugiego wyboru. Frag niestety nie będą chłopaki razem :sad:

    Wolałabym Pawlikowskiego, ale o Uminskiego tez słyszałam sporo dobrych opini, wiec mam nadzieje, ze będzie fajnie :bigsmile: no i dla nas to spore odciążenie będzie
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    O kurczę, no szkoda :(( Tzn. nie szkoda, że się dostał, ale szkoda, że nie razem. A na Umińskiego kolega Krasnala chodził :))) Podobno też super, także gratuluję, to już masz problem z głowy przed porodem :)
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    Po prostu musimy się spotkać na spacerze i zapoznać chłopaków. Jak masz jakieś opinie o Uminskiego to poprosze:bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    Igni, same dobre :) To znaczy jedną, ale za to dobrą :) A na spacer z przyjemnością, szepnę Ci.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    Dziewczyny jak wyposażacie dzieciaki na wrzesień?
    moja nie dostała się do typowego żłobka,bo takiej instytucji w moim mieście nie ma.jest przedszkole z grupą wczesnoprzedszkolną.
    nie mam jeszcze listy potrzebnych rzeczy i chciałabym się dowiedzieć czy szykujecie już jakąś wyprawkę?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Uś, spokojnie, masz czas do września, wcześniej na pewno będzie zebranie i powiedzą Wam, co wziąć. U nas było teraz, więc listę już mamy (u nas akurat pościel, piżamka, kapciuchy, szczoteczka, pasta, krem i u maluszków śliniaczek). My się zaczynamy szykować jak co roku - w połowie sierpnia.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJun 14th 2015
     permalink
    Zebranie mam 29.06 , ufffff
    Ja jednak całość wyprawki chce zrobić teraz,w sierpniu to mam dwie wyprawki dla trzecioklasistow :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 14th 2015
     permalink
    No to luz, możesz i teraz, wystarczy, że listę Ci dadzą :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJun 14th 2015
     permalink
    Uśku zazwyczaj to tej wyprawki dużo nie ma :)
    my musieliśmy mieć pizamke, kapcie, szczoteczke i pastę do zębów, chesteczki suche, nawilzane, pampersy, krem do pupy, misia jak dziecko chce, ew. Smoczek. Na bieżąco ubranka w żłobku zostawiłam z 2 pary dresow, skarpetki i koszulki. W najmłodszej grupie kubek niekapek chyba że dziecko umie ze zwykłego. My kupiliśmy plecak i super, Adaś wie,że to do żłobka i zawsze musi go mieć. Ewentualnie może dojść Ci reczniczek czy coś. Bo poszewki na kolderki zazwyczaj są tylko u nas do prania dają :)

    Treść doklejona: 15.06.15 10:40
    U nas dziś wyniki z państwowego i Adaś się dostał...
    Teraz mam dylemat, czy zmieniać mu żłobek czy nie.. co prawda o obecny jest daleko i 2x droższy Ale Adaś już przyzwyczajony:(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorspidermanka
    • CommentTimeJun 25th 2015 zmieniony
     permalink
    _Asiula: Teraz mam dylemat, czy zmieniać mu żłobek czy nie.. co prawda o obecny jest daleko i 2x droższy Ale Adaś już przyzwyczajony:(


    Asiula, całe szczeście Adaś jest w takim wieku, ze szybko przyzwyczai sie do nowych cioc i dzieci. A wiesz... jednak troszkę wiecej pieniędzy zostanie w porfelu na jakies przyjemności :bigsmile: Marcello nie dostał sie do panstwowego żłobka i w wieku 10 miesiecy zaczał chodzic do prywatnego. Złożylismy papiery do panstwowego i ku naszej uciesze na nastepny rok sie juz dostał. Wiec we wrzesniu 2014 roku mając 1 rok i 10 miesięcy zaczął swoją edukację żłobkową w panstwowej placówce. Musze przyznac, że bardzo szybko sie przestawił na panstwowe. 31 sierpnia 2014 roku był ostatni dzien w prywatnym żłobku, a na drugi dzien szedł do panstwowego. Kilka dni było na adaptację (ale u niego nie było takiej potrzeby) i potem juz chodził na pełny wymiar.
    Musisz sobie jedynie zadać pytanie: czy stac Cię na ten prywatny żłobek? Jesli tak, to niech zostanie. A jak jednak miałabys na co przenaczyć tę różnicę to sie nawet nie zastanawiaj :cool:
    -- ___
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 26th 2015
     permalink
    Asiula, podpisuje się pod Spidi. My też zmieniliśmy z prywatnego na państwowy i poszło sprawnie.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJun 26th 2015
     permalink
    Szkoda mi cholernie, ale 500 zł msc oszczędności...
    uwielbia tam ciocie,ale średnio nas stać...
    I dojazdy a tak to zaraz obok pracy będzie 10 min spacerem.
    A dziewczyny to prawda, że w żłobkach państwowych nie wychodzi się z dziećmi na dwór :o?
    Bo tak mi jakaś znajoma powiedziała...:/
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 26th 2015
     permalink
    Asiula ! Absolutnie bzdura ! Dzieci wychodzą nawet dwa razy dziennie!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 26th 2015
     permalink
    ale bzdura... widzialam dzieci na zabawach na dworze w panstwowym zlobku w Warszawie, Wroclawiu i Gdansku.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 26th 2015
     permalink
    Whaaat, no co Ty, wlasnie panstwowe sa gonione za to jak z dziecmi NIE wyjda. U nas dzieci maja obowiazek byc na zewnatrz 1/4 dnia.
    --
  3.  permalink
    _Fragile_: wlasnie panstwowe sa gonione za to jak z dziecmi NIE wyjda


    Dokładnie miałam to napisać. Państwowe są bardziej kontrolowane przez urzedy miasta, bo jak coś jest nie tak to zaraz rodzice składają pisma do urzedów z zażaleniami...

    Asiula - ja tez miałam takie wątpliwości jak TY. Nawet mówiłam mojemu eM, że mi tak szkoda, że może jednak go zostawimy itp. Ale jak mi zrobić kosztorys ILE w ciągu roku zaoszczędzimy to od razu przyznałam mu rację. Tak naprawdę w kazdym żłobku są te fajne, kochane ciocie, jak i znajdą się takie 'czarne owce', które mają swój charakterek. Poza tym moim zdaniem, jak rodzic jest normalny to i dziecko jest super traktowane przez ciocie w żłobku. :-)))))
    Popatrz...skoro 500 pln oszczedności na mc to rocznie zbierze Ci sie 6.000 pln a to juz jest niezła sumka. To teraz juz tylko siadaj i planuj, CO ZA TO KUPIĆ lub GDZIE wyjedziecie na nastepne wakacje :bigsmile:
    -- ___
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJun 28th 2015
     permalink
    Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w naszym mieście z tym wychodzeniem na dwór jest trochę hmm kiepsko, bo tak, w żłobku na pierwszym piętrze jest grupa zerowa, pierwsza i druga i te dzieci nie wychodzą na dwór, grupa druga ma taki większy taras, na który wychodzą dzieci jak jest ciepło. Na parterze jest grupa trzecia i czwarta i te dzieci owszem wychodzą do ogrodzonego ogrodu, ale też jak jest ciepło, sucho i nie pada. Więc z tym wychodzeniem na dwór różnie jest. Od września Janek idzie do przedszkola, zobaczymy jak tam będzie z tym wychodzeniem na dwór.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeJun 29th 2015
     permalink
    u Nas najmlodsza grupa ( dzieciaczki od 4 miesiaca) zaczeła wychodzic na dwor jak wszystkie dzieci chodziły, a jak bylo duzo dzieci i ciocie po prostu nie ogarnelyby np. zejscia ze schodow 20stu roczniakow to wychodzili wszyscy na duzy taras.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.