Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    a ja się w tym wcale nie łapie ... może przez to że nigdy nie prowadziłam tych wykresów z temperaturą a pewnie by się przydało żeby poznać własny organizm :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    Nie chcesz się połapać?
    --
    •  
      CommentAuthorDotia
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    Cinnamonki a obserwowałaś śluz? Bo to co piszesz mogłoby podważać skuteczność NPR, przecież w metodzie Rotzera niepłodność poowulacyjna zaczyna się 3 dnia wyższej temp. (przy spełnionym warunku 0,2) a u Ciebie była wtedy owu, to współżycie w tym dniu mogłoby zaowocować +
  2.  permalink
    jeżeli się nie udało i okaże się że nie jestem w ciąży to będę chciała się w tym wszystkim połapać ale jak narazie mam nadzieję że udało się bez tych pomiarów :)
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    julitka tzrymam kciuki :) Napisz jak zrobisz test czy + czy - ale mam nadzieje ze bedziemy sie cieszyc z Toba :tooth:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
  3.  permalink
    Jade też mam taką nadzieje chyba zrobię we wtorek bo to dzien moich urodzin :D
    •  
      CommentAuthorpeggyBe
    • CommentTimeMar 17th 2011
     permalink
    witam:) mam pytanie dotyczące późnej owu. mam ogólne problemy z owulacją, z partnerem staraliśmy się prawie rok o maluszka, nie wychodziło nam, gin stwierdził u mnie brak owu i przepisał clostibegyt po którym miałam owu. brałam go tylko 1 cykl, ponieważ w między czasie stwierdziliśmy z partnerem, że odłożymy starania do czasu aż ustabilizuje się nasza ogólna sytuacja życiowa- dzięki temu mam czas na wyregulowanie cykli bez stresu i presji. w tym cyklu po odstawieniu clo znów nie pojawiła sie owu. nie było żadnych oznak płodności aż do 29 dc, w którym pojawił się śluz płodny oraz wrażliwość sutków. temperatura wciąż utrzymuje się na poziomie 36,9- 37 stopni C (zawsze mam tak wysoką tempkę jednak w cyklach bezowu były w niej większe rozbieżności- wahała się od 36.7 do 37.1 stopni). podsumowując więc- czy to możliwe, żeby dopiero teraz zaczynał się mój okres płodny i nadchodziła owu?
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 17th 2011
     permalink
    Jak najbardziej możliwe. Z powodu zaburzeń hormonalnych cykl może mieć nietypową długość właśnie dlatego, że owulacja nastąpiła późno. Faza poowulacyjna jest względnie stała, to na początku cyklu, w fazie płodnej najwięcej się zwykle dzieje. To oczywiście tylko uproszczenie w celu odpowiedzi na Twoje pytanie.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 17th 2011
     permalink
    Na wykresie dokładnie widzisz, kiedy jesteś płodna i niepłodna. W czym problem?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 27th 2011
     permalink
    Oczywiście, że to możliwe. Zwłaszcza "długocyklowe" korzystają z dobrodziejstw NPRu, w końcu WIDAĆ, co się dzieje.
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMar 27th 2011
     permalink
    Np ja:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 28th 2011
     permalink
    ja ubiegłej wiosny miałam nieoczekiwanie bardzo długi cykl. I skok tempki był 56 dnia cyklu - czyli w tych okolicach tez owulacja. Potem faa lutealna prawidłowa - 13 dni.
    Jeden taki mi się zdarzył. Organizm robił podejścia do owulacji - śluz płodny, ale potem zanikał i znowu i znowu. ALe dzięki obserwacjom, kiedy już nastąpił szczyt śluu i soko - wiedziałam, ze teraz już 12-14 dni i będzie @ - uniknęłam dzięki temu brania luteiny, którą już miałam przepisaną
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 28th 2011
     permalink
    ja miałam owulkę w 44-45 dniu cyklu ale obserwacji nie prowadziłam długaśny cykl zakończył się przez to ciążą :)
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
  4.  permalink
    Znam to, kilka cykli dlugich jak tasiemiec i do tego nieregularnych, owu w 30dc i później(obserwowane cykle) Na szczęście ostatni cykl był ok.
  5.  permalink
    Też miałam problem z nadżerką. Nie pamiętam nazwy, ale na zamówienie w aptece zrobili mi taki preparat, później już tylko chodziłam do lekarza i on mi tę nadżerkę smarował tym właśnie. Po 3, 4 zabiegach zniknęła. Preparat kosztował jakieś 120 zł ale było to już ze 2 lata temu więc możliwe, że ceny się zmieniły ciutek.
    Co do owulacji też się męczyłam kiedy z jej określeniem. Używałam testów na mocz itp , teraz mam mikroskop TesterAfrodyta, jest o wiele wygodniejszy bo na slinę.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 10th 2011
     permalink
    A my mamy metody rozpoznawania płodności :wink:. Owulację stwierdzi tylko lekarz w czasie monitoringu USG.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    Jakie miałaś problemy z termometrem?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    Widzę, że dystrybutor Cyclotestu bardzo się uwziął na nas i chamsko promuje to urządzenie.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    Nie tylko tutaj.
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (JanEkspert)
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    Gdzie widzisz promocję? Dziewczyna normalnie napisała.
  6.  permalink
    Niezalogowana: Gdzie widzisz promocję? Dziewczyna normalnie napisała.


    A podszywanie sie nikami tez nie jest wporzadku heh.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    Po to Damazy dopuścił niezalogowane, aby się wypowiadały.
    --
  7.  permalink
    Amazonka: Po to Damazy dopuścił niezalogowane, aby się wypowiadały.


    No ale jak jedna podszywa sie i pisze ciurkiem ale pod innym nikiem to nie masz wrazenia ze ktos chce zrobic z Ciebie idiotke...?Powinno byc chociaz dozwolone sprawdzenia czy osoba niezalogowana nie wystepuje na forum pod innymi nikami.Wolalabym nie pisac z osobami fikcjnymi,ktore nie istnieja a jakiejs malolacie sie nudzi i chce zwrocic na siebie uwage.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    ;-) Już bywały gorsze historie. Oszustki mają wyobraźnię, a inet jest środkiem.
    --
  8.  permalink
    Amazonka: ;-) Już bywały gorsze historie. Oszustki mają wyobraźnię, a inet jest środkiem.


    Heh w sumie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 13th 2011
     permalink
    ja mam problem z zaznaczeniem owulki ale wydaje mi sie ze to wczoraj było bo bóle miałam podobnie jak mam w 2 dniu okresu
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 13th 2011
     permalink
    Bez monitoringu nie określisz dnia owu.
    --
    • CommentAuthorMafinka80
    • CommentTimeMay 17th 2011
     permalink
    Czesc dziewczyny. jestem tu nowa i chcialam sie was dopytac kilku rzeczy. Otoz, odstawilam Diane 35 w styczniu,po czym @ dostalam 12 stycznia a nastepna dopiero 14 marca. Dzis mija 65 dc i @ jak nie bylo tak nie ma. W 35 i 36 dc zrobilam test owulacyjny i druga kreska wyszla troszke bledsza nisz kontrolna. Przed wczora tj w 63 dc mialam jakby ciagniecia w dole brzucha wiec z ciekawosci zrobilam test ciazowy i owulacyjny. Ciazawy negatywny:( a owulacyjny pozytywny. I kreska testowa ciemniejsza od kontrolnej. Dzis rano powtorzylam test nadal byl pozytywny ale juz wieczorem jak wrocila z pracy druga kreska byla ledwie widoczna. Co o tym myslicie? Czy mozliwe jest aby owulacja nastapila tak pozno? A jesli tak to czy to w 35 dc byla tez owulacja? Od zawsze mialam nieregularne cykle ale mialam nadzieje ze sie po Diane35 ureguluja jakos :( Czy ktoras z was miala podobnie?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 17th 2011
     permalink
    Test owulacyjny nic nie mówi. Nawet w nieregularnym cyklu zawsze wiedziałabyś, kiedy będzie następna @, gdybyś się obserwowała.
    Dobrze trafiłaś. Tutaj dowiesz się wszystkiego.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMay 17th 2011
     permalink
    Mafinka 80 zgadzam się z Amazonką :) zacznij obserwować swój organizm, który wysyła masę sygnałów, by pozwolić nam czuć się lepiej i przede wszystkim spokojniej :) zacznij od dziś, będzie dobrze, a póki co spokojnie czekaj na @, czasem takie akcje się zdarzają, jednak jeśli chcesz jak najszybciej się uspokoić, to wybierz się do lekarza. powodzenia :):):)
    --
    • CommentAuthorMafinka80
    • CommentTimeMay 17th 2011
     permalink
    Oprocz testow obserwuje sluz i teraz po @ chce zaczac mierzyc tempke. Od wczoraj mam wrazliwe sutki, co chyba moze byc jednym z objawow owulacji, prawda? wszystko staram sie notowac na wykresie. Takze mialam: lekki dyskomfort w dole brzucha potem pozytywny test a potem wrazliwosc sutkow.Co do lekarza to nie takie to proste.. mieszkam w kanadzie a tu zeby sie do specjalisty dostac to trzeba najpierw do rodzinnego po skierowanie i potem czekac z pol roku jak nie dluzej. Ostatnio do dermatologa czekalm 12 miesiecy.
    No nic bede teraz czekac na @ i miec nadzieje ze nie przyjdzie :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    Mafinko, może udostępnij wykres, będzie łatwiej Ci pomóc.
    --
  9.  permalink
    Witam Dziewczyny!

    Jetem nowa, od dłuższego czasu staram się z moim M... o dzidzię ale narazie nic nie wychodzi, zaczęłam mierzyć temp. po @ i mam taką 36.7; 36.6; 36.7; 36.8; 36.8; 36.9; 36.9; 36.9; nie wiem czy skok dopiero będzie, czy już jest?! Jeżeli mierzycie temp. to pod powiedźcie mi cos, będę bardzo wdzięczna?!

    Pozdrawiam Justyna88_2011:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Nanieś prawidłowe dane na wykres. Zacznij od wpisania danych dotyczących miesiączki i przedłużenia cyklu.
    Chyba nie miał 11 dni. Jaki masz termometr i gdzie mierzysz temp? O stałej porze?
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 25th 2011
     permalink
    narazie nie bede zaznaczac owulki
    --
  10.  permalink
    witam Was dziewczynki. Mam nadzieje, ze ktoras dobra duszyczka bedzie mogla mi pomoc. Otoz juz drugi cykl zajadam clostilbegy, poniewaz stwierdzono u mnie brak owulacji.
    Przy pierwszym cyklu od 12-15 dnia strasznie bolal mnie jajnik, gdzies tam wyczytalam ze to podobno dobry znak.
    Jestem w tarkcie drugiego cyklu i dzis mam 12 dzien a jajniki wogole mnie nie bola i mam taki dziwny sluz, lepki i bialy.. nie wiem co on moze oznaczac. Na usg ide dopiero w 3 cyklu.
    moze ktoras po braniu clo tez miala podobna sytuacje??
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 19th 2011
     permalink
    Zajrzyj do tematu o Clo.
    --
  11.  permalink
    Ja bym radziła iść do kolejnego lekarza - sprawdzonego przez innych. jeśli masz problemy z owulacją może zacznij stosować testy by określić czy w ogóle nastąpiła? Ja mam testerek Afrodyta na ślinę i mogę go polecić, bo dobrze sie sprawdza
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 26th 2011
     permalink
    Testy Ci nie potwierdzą owulacji, jedynie monitoring USG lub ciąża.
    --
  12.  permalink
    Nie będę zakładać konta specjalnie, ale miałam właśnie monitoring cyklu, lekarz sam mi powiedział, że jak tak dalej pójdzie to zbankrutuję, i polecił mi to urządzenie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Tzn. Afrodyta ma taką samą wartość diagnostyczną jak monitoring? Tak powiedział gin?
    --
    • CommentAuthornika1981
    • CommentTimeSep 12th 2011
     permalink
    cze dziewczyny, mam pytanie odnosnie sluzu przezroczystego rozciagliwego, mam taki sluz w kolejnych dniach zaraz po miesiaczce... przez 1 do 3 dni pozniej przerwa a owulacja w cyklu monitorowanym ok 15 dnia cyklu... czy to normalne?
    • CommentAuthorAudiolaa
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    Dziewczny zagadkę Wam dam. bylam u lekarza 17dc. mam PCO i jestem po CLO. pecherzyk 16mm na lewym jajniku i slowa lekarza "nic z tego nie bedzie bo jest za gleboko i sie bedzie musial przeciskac"
    slyszalyscie kiedykolwiek o czyms takim ze pecherzyk moze byc za gleboko???? co on w ziemi zakopany? :)
    •  
      CommentAuthordodula
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    pierwszy raz słysze cos takiego chyba niektórzy lekarze mają nie tak w głowie .....
    • CommentAuthorAudiolaa
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    myslalam ze sie porycze jak mi to powiedzial... jeszcze takim tonem.. ale wrocilam do pracy i czytam, czytam. pytam sie i nic. zero wiadomosci na ten temat i mysle sobie co to znaczy gleboko... moze chodzi o to ze pecherzyk nawet jak dojdzie do owulacji to bedzie za daleko od rzesek ktore go zabiorą do jajowodu?? ale czy to jest w ogóle mozliwe? przecież to jest jakoś zautomatyzowane. komórkę coś ciągnie do rzesek zreszta jakies tam ruchy jajnika powoduja to ze komorka trafia tam gdzie trzeba chyba sie sie myle i pecherzyk powinien peknac tuz przy jajowodzie by moglo dosjsc do zaplodnienia. nie rozumiem tego i tez 1raz w zyciu cos takiego uslyszalam. zreszta to moja 1wsza owulacja sie zbliza a lekarz mi takie cos..... debil no.
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeSep 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Nawet w nieregularnym cyklu zawsze wiedziałabyś, kiedy będzie następna @, gdybyś się obserwowała
    marble85: zacznij obserwować swój organizm, który wysyła masę sygnałów, by pozwolić nam czuć się lepiej i przede wszystkim spokojniej :)

    Hmm... a co ja mam powiedzieć? To pierwszy po porodowy ale jakoś nic nie rozumiem z tego spadku tempki?? Czy ktoś może się wypowiedzieć co to ma niby być?? ;-D Mój cykl chyba zaczął się od FL ;-P bo gdyby przystawić lusterko, to byłby idealny skok - a tak jest mega spadek tempki...



    Dodam, że wcześniej cykle były regularne 28-34 dni a FL = 13 dni, skok ok. 16 - 17 dnia cyklu
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    Hmm tylko wiesz pierwsze poporodowe wcale nie muszą być ksiażkowe i idealne
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    wg mnie to spadek przed owu :wink:
    a lutealna będzie np na poziomie 36,9 - 37,0 więc temperatury z początku będą dużo niższe :smile:
    czekaj spokojnie :wink:

    możliwe, że po porodzie skok będzie później niż 16-17 d.c
    toż to nie reguła :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    To jest pierwszy poporodowy, a nie np. dwunasty?
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    Od porodu minęło już co prawda kilka miesięcy, ale mimo wszystko organizm może nadal nie czuć się w pełni "wypoczęty". Dlatego uważam, że powinnaś jeszcze wstrzymać się, zanim zaczniesz się denerwować :) Wszystko będzie dobrze. Tak jak pisze TEORKA, może to właśnie odbicie przed skokiem :) Choć patrząc na śluz i szyjkę, mogłoby oznaczać, że dni płodne już są, ale skok przecież może być nieco później, dlatego spokojnie :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.