Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    Audiola - pęcherzyki robią się w korze jajnika. Kora ma określoną grubość. Jeżeli pęcherzyk jest zanurzony w korze i otoczony jest grubszą warstwą "jajnika" to wyobrażam sobie, że może nie pęknąć. Zresztą, taki urok PCOS, że pęcherzyki nie rosną jak trzeba.

    W moim przypadku był np. dodatkowy pęcherzyk o średnicy 14mm, który później się wchłonął. Jeśli jest już pik LH a pęcherzyk ma mniej niż te 18 mm, to nie ma raczej za dużych szans.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeSep 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Dzięki dziewczyny :-) Ale ja się wcale nie denerwuję :-D Po prostu ogarnęło mnie wielkie :shocked: gdy tempka spadła a ja myślałam, że już owu będzie... bo śluz wew.ok, szyjka otwarta a tempka w dół --> pewnie dlatego na naukach NPR przed małżeństwem nauczyciel powiedział nam, że "naturalne" jest stosowanie gumek po porodzie :wink: Nic - czekam na owulkę SPOKOJNIE :bigsmile:
    A owulka u mnie Asiu tak przeważnie była w granicach 36,9 - 37,1 - jak pisałaś. Ale wiesz... po porodzie wszystko się mogło zmienić... :wink: Poczekamy, zobaczymy :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 15th 2011
     permalink
    Nauczyciel raczył żartować zamiast uczyć.
    --
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    Dziołszki pomóżcie, bo ja już zgłupiałam ..
    Na wykresie mam, że mam dni płodne .. A śluzu zero!! Czy to możliwe? Dodam,że 22.09 przy robieniu siusiu miałam na chwilkę śluz przezroczysty, taki jak nitka długi, rozciągający się z małą ilością białych k"kłaczków",ledwo widocznych, ale po chwili zanikł i jest dalej pustynia :angry:

    :cry:
    -- , , ,
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    Ja też nie miałam śluzu na zewnątrz, a prznajmniej nie w takiej ilości jaką myślałam, że trzeba mieć. Po wiesiołku było lepiej, kup wiesiołek i spróbuj.
    --
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    sara32: Ale ja mam cały czas sucho !! tylko tak jak pisałam na chwilę miałam ten śluz i pustynia nadal :( Piję siemie lniane - podobno skuteczne?
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    Ja polegam tylko na obserwacji śluzu szyjkowego, szyjki i temki :-) I to zawsze się pokrywa. Jak wyżej pisałam: miałam płodny śluz szyjkowy, szyjka otwarta (ale nisko - a powinna być wysoko) no i brak skoku - owulki brak. Trochę później śluz ten sam, szyjka lekko otwarta ale za to wysoko i skok tempki był :-) I w żadne wiesiołki się nie bawię :-)
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    W moim przypadku wiesiołek bardzo pomógł a brałam go pierwszy raz, więc przy następnym cyklu bez zastanowienia sięgnę znowu :)
    • CommentAuthorczarna201
    • CommentTimeSep 26th 2011
     permalink
    :cry:witajciew jestem tu nowa zarejstrowałam sie tu bo mam problemy staramy sie o dzidziusia pół roku byłam w ciazy po col ale poroniłam p,ozniej na badaniach wyszło ze mam wysoką prolaktyne ale okres mam normalnie badania wykazały ze na usg ze wszystko jest wpożądku a z innych badań zemam okresowy brak jajeczkowania i niedoczynnosc hormonalna jajników ale niedawno byłam w ciaży temperatura jest dobra taka jak ma byc czy jestem zdroaw czy tylko ta prolaktyna na nie zadziałała ????? i czy bede miała dzidziusia ??????????????????????prosze pomuszcie mi miewiem co juz mam robic i co mam otym myslec jesli ktos miał taki problem albo chociasz podobny to piszcie czekam bo jestem załamana
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 26th 2011
     permalink
    O tym, czy jesteś zdrowa, powie Ci lekarz na podstawie wyników Twoich badań. Skoro już raz udało Ci się zajść w ciążę, szanse na kolejną istnieją.

    Jaka to jest "dobra temperatura"? Nie udostępniasz wykresu, więc trudno Ci pomóc.

    Uszanuj inne czytelniczki i zainstaluj sobie w przeglądarce automatyczną korektę pisowni.
    --
    • CommentAuthorczarna201
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    suchaj niemuw mi ze nie szanuje bo szanuje poprostu ni chodzi o ten wykres tylko oto czy kturas miała taki problem ja juz byłam u lekarza i wiem cio i jak ale jesli kturas tez tak miała to zchecia popisze z nia moze na wzajem sobie pomozemy bo to nic innego jak chormony więc jeśli niemasz otym pojęcia zostaw to innym
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    o matulu przenajświętsza ! :shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 27th 2011 zmieniony
     permalink
    czarna201: suchaj niemuw mi ze nie szanuje bo szanuje poprostu ni chodzi o ten wykres tylko oto czy kturas miała taki problem ja juz byłam u lekarza i wiem cio i jak ale jesli kturas tez tak miała to zchecia popisze z nia moze na wzajem sobie pomozemy bo to nic innego jak chormony więc jeśli niemasz otym pojęcia zostaw to innym

    Odpowiem Ci więc w Twoim własnym tonie, ale z moją ortografią: spadaj, koleżanko, bo tu nie miejsce na takie odzywki.

    Przepraszam pozostałe użytkowniczki forum, ale to mnie przerosło :bigsmile:.
    --
    • CommentAuthorczarna201
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    wiesz co sama spadaj bo ja chce z kimś pogadać o problemie a o ortografi mozemy podyskutować ale nie tu tu są ważne żeczy inne anie takie pierdoły ważne jest czyjeś życie a ty tylko się liczysz z ortografią :wink:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    czarna201: ważne jest czyjeś życie


    ale przecież nie umierasz :wink:
    masz tylko za wysoką prolaktynę i 6 miesięcy się starasz o dziecko [uwierz, że to na prawdę jest krótki okres starań] więc nie rób z tego problemu życia albo śmierci bo zapewne wszystko z Tobą okej i pożyjesz jeszcze długieeee lata :devil:



    czarna201: i czy bede miała dzidziusia ??????????????????????


    będziesz miała ALBO nie będziesz miała
    są dwie możliwości li i jedynie :cool:
    --
    • CommentAuthorczarna201
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    wiem ze nie umieram ale znam co są na skraju załamania i niektóre popełniły samobujstwo ale to nie forum otym ja tylko chce się was dziewczyny zapytać oto czy najpierw wyleczyć tą prolaktyne i starać sie o dziecko czy poczekać z ciążą ??jak myślicie ??słyszałam nawet ze zdrowe pary o dziecko starają sie bardzo długo a wczasie tych miesięcy brać jakieś witaminy??napiszcie coś jeśli wiecie :wink:
    • CommentAuthorczarna201
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    a pozatym nie powinnaś mi pisać ze niebęde miała nikomu tak niemuw bo sama możesz niemieć
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 28th 2011 zmieniony
     permalink
    czarna201: bo sama możesz niemieć

    :shocked:
    TEO, nie wiem, jak się do tego ustosunkujesz:updown:
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeSep 28th 2011 zmieniony
     permalink
    czarna201: a pozatym nie powinnaś mi pisać ze niebęde miała nikomu tak niemuw bo sama możesz niemieć

    przecież Ci napisała, że będziesz albo nie. Jest coś takiego jak logika.
    Poza tym dziewczyno, trochę szacunku do czytających, ale i do języka polskiego. Nic nie tłumaczy tej tragedii, którą nam tu zaserwowałaś. Ja rozumiem, że może się wkraść jakiś błąd, ale to co pokazałaś zszokowało mnie.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 28th 2011 zmieniony
     permalink
    czarna201: a pozatym nie powinnaś mi pisać ze niebęde miała


    napisałam, że albo będziesz miała albo nie
    różnica chyba delikatna, nie sądzisz ? :devil:
    przeciez prawdę napisałam bo NIKT nie zgadnie czy kiedykolwiek WAM się uda
    czego oczywiście życzę ale wiesz, że różnie bywa w życiu



    czarna201: ja tylko chce się was dziewczyny zapytać oto czy najpierw wyleczyć tą prolaktyne i starać sie o dziecko czy poczekać z ciążą ??


    a nie lepiej by było zapytać o to SWOJEGO LEKARZA GINEKOLOGA ?
    on na pewno więcej w tym temacie doradzi niż my
    bo my nie mamy dyplomów z medycyny
    chyba, że któraś ma i się z tym czai :devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Padłam:crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:
    Tego mi chyba dzisiaj było trzeba:crazy::crazy::crazy::crazy:
    --
  1.  permalink
    Czarna201, dziecko, jak Ty swoje potomstwo nauczysz czytać i pisać, jak sama nie potrafisz?

    Mam cierpliwość do błędów w pisowni, ale Ty moją cierpliwość wyczerpałaś :devil:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Niestety, Czarnej już nie ma wśród nas....:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    agael77: Niestety, Czarnej już nie ma wśród nas....:tooth:


    Łączę się w bólu:bigsmile:
    --
  2.  permalink
    Ja również, ale moje oczy odpoczną nareszcie :wink:
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Ortografia ortografią, ale ta treść...
    Muszę przyznać,że jak do tej pory to było najlepsze wystąpienie 0-dniówki tu na 28dni:clap:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    właśnie - ortografia - cóż, MOŻE to zaawansowana dysortografia. Ale już nawet ja - polonistka, odpuściłabym (zakładając że to dysortografia), ale treść, sposób przekazania... JEEEEJKUUU! Aż boli, jak się czyta. Ta osoba chce zostać mamą?!?!?!?AAAAAA!!!! :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Och nie! Wystraszyłyście użytkowniczkę! Teraz już na pewno nie przekona się do npr-u, bo stwierdzi, że wszystkie kobiety stosujące tą metodę są złośliwe i nieprzyjazne! Straciłyśmy potencjalnie wartościową koleżankę, której rozsądny głos mógłby koić nerwowe dyskusje!
    Jak będziemy żyć z tą świadomością??? ... :jumping:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    ale czemu uciekła ? :cry:

    ja się na prawdę starałam jej pomóc na tyle, ile umiałam :devil:

    ani nie bylam chamska, ani wredna, ani nawet "desperantką" nie byłam
    a ona taki foch no wiecie ludzie !
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Luczynka, dobre; )
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    TEORKA: ani nawet "desperantką" nie byłam

    Chyba "depresantką":swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    agael77: Chyba "depresantką":swingin:


    kurna 5 minut siedziałam i myślałam kim my to byłyśmy !! :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    i se za chiny przypomnieć nie mogłam a nie chciało mi się grzebać hehe
    i się pomyliłam o ja głupia :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 28th 2011 zmieniony
     permalink
    i wyszłam na "tłumoka" jednocześnie bo sama wymyśliłam nowy słowotwór cudny :cool::cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeSep 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Właściwie to Czarna swoim postem zwróciła moją uwagę na bardzo długi czas. Dobre pięć minut zajęło mi przeczytanie tego hmmm.... zdania a potem drugie pięć poświęciłam żeby rozpoznać co to za dziwne słowa. Mi to aż śmierdzi jakąś prowokacją bo wierzyć mi się nie chce, że można tak na serio pisać. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 28th 2011 zmieniony
     permalink
    JULITA1610: Mi to aż śmierdzi jakąś prowokacją bo wierzyć mi się nie chce, że można tak na serio pisać. :wink:


    Ja sobie daję co tam chcecie uciąć,że to prowokacja:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    A ja myślę, że naprawdę są w Polsce ludzie, którzy nie potrafią pisać.
    --
  3.  permalink
    Luczynka, pisać to pisać, ale ona chyba myśleć nie potrafi :wink:

    Teorka, takie ładne słowo, a Ty zapomniałaś? :bigsmile:
  4.  permalink
    Ej dziewczyny pomozcie, bo cos jest nie tak, otoz to dzisiaj rano na bieliznie zauwazylam cos gestego i brazowego a w dodatku wczoraj gesty bialy sluz na majtkach! a mam dni plodne! ktorych juz nie mam ... trwalu tylko dwa dni? bo po okresie jak zwykle byl bialy, potem bardziej sie robil wodnisty az rano poleciala sama woda a potem sucho i na drugi dzien idealny sluz plodny; przezroczysty rozciagliwy a na drugi dzien bialy? :/ co jest zgrane? nigdy moje dni plodne tak krotko nie trwaly i do tego ta niby "krew" :/ dajcie dziewczyny szybka odpowiedz :(
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    Katrina_89: a mam dni plodne! ktorych juz nie mam ...

    bardzo ciekawe! :wink:
    --
  5.  permalink
    tak bo mam bialy gesty sluz
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    Napisałaś nielogicznie przeczytaj to jeszcze raz co napisałaś i popraw tak byśmy i my mogły zrozumieć
  6.  permalink
    to moze zadam pytanie... dlaczego po moim pierwszym dniu w ktorym pojawil sie sluz plodny, pojawil sie sluz nie plodny? Zawsze ten sluz trwal 5-7 dni
  7.  permalink
    pierwszy raz mi sie zdarzylo zebym miala tylko jeden dzien ten plodny sluz
  8.  permalink
    23.09- miesiaczka
    28.09- koniec miesiaczki
    29.09-03.10- bialy sluz
    04.10- sluz jak woda
    05.10-sluz prawidlowy plodny, przezroczysty, rozciagliwy i na koniec tego dnia bialy gesty sluz
    06.10- mala plamka czegos brazowego(to nie byla krew)
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 6th 2011 zmieniony
     permalink
    Katrina_89 spokojnie, na pewno wiesz o tym, że nie każdy cykl musi wyglądać dokładnie tak samo. Myślę, że jest to naprawdę rzadko spotykane zjawisko. Przede wszystkim nie panikuj, bo nic złego się nie dzieje. Niestety nie udostępniasz swojego cyklu do wglądu, więc jedynie na podstawie tego co napisałaś nic tu nie wywnioskujemy. Mierzysz temperaturę ? Obserwujesz szyjkę ? Masz wybraną metodę ? Poza tym 6. października dopiero się zaczął, obserwuj śluz przez cały dzień. Dopiero wtedy zapisz swoją obserwację, opierając się o śluz najbardziej zbliżony do płodnego.
    --
  9.  permalink
    moja metoda : od kilku lat obserwuje swoje dni plodne i nieplodne i pierwszy raz mi sie takie cos zdarzylo
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    Opierasz się wyłącznie na obserwacji śluzu ?
    --
  10.  permalink
    tak ale chcialabym wiedziec czy ktos mial taki przypadek juz, moze to wynik jakiejs choroby
  11.  permalink
    w dodatku od paru dni nie mam apetytu
    • CommentAuthoranula_84
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    Witam,
    jestem tu nowa i za bardzo nie wiem gdzie szukać pomocy ;)
    Trzy miesiące temu urodziłam dziecko. Nie karmiłam małego więc okres dostałam szybko, tzn 19 sierpnia (Kubuś urodził się 28 czerwca). Krwawienie trwało ok 5 dni, później miałam plamienie kilka razy w ciągu trwania cyklu - nie dłużej niż po jednym dniu. Od trzech dni mam nawał śluzu. Jest zółty, nieprzeźroczysty, ale za to ciągliwy jak śluz płodny no i jest go bardzo dużo.
    Co to może oznaczać? Czy to jest normalne czy iść z tym do lekarza?
    Z góry dziękuję za pomoc.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.