Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Jak czytam te wypowiedzi to zaczynam doszukiwać się tu ogromu prowokacji chociażby ze względu na to że na litość boską 3 dni po stosunku nawet beta hcg by nie wyszła bo aby test był pozytywny musi dojść do zagnieżdżenia komórki jajowej w endometrium a to następuje 7-9 dni po owulacji. To w kwestii odpowiedzi czy jesteś w ciąży zaczekaj 2 tygodnie i sprawdź! Po drugie ja nie wiem czy to jest jakaś zabawa Katrino z Twojej strony czy rzeczywiście nie grzeszysz rozumem i masz tak małą wiedzę na tematy współżycia ale radziłabym się doedukować zanim zaczniesz współżyć z partnerem bo Twoja wiedza, która przejawia się w Twoich wypowiedziach jest lekko mówiąc uboga
  1.  permalink
    kochalismy sie trzy dni temu, chyba za wczesnie na badanie krwi
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    MsMartina: b.z.d.u.r.a

    przeczytaj sobie choćby jaki czynnik Pearla ma "metoda antykoncepcyjna" polegająca na stosunku przerywanym.

    To że przez dwa lata nie wpadliście nie oznacza a) że ktoś inny przez dwa lata by nie wpadł, b) że nie wpadniecie później



    Dokładnie podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami ale dodałabym jeszcze punkt c) to że nie wpadliście może wynikać też z tego że któreś z was ma problemy z płodnością ( czego oczywiście nie życzę)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Malenska: Dokładnie podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami ale dodałabym jeszcze punkt c) to że nie wpadliście może wynikać też z tego że któreś z was ma problemy z płodnością ( czego oczywiście nie życzę)


    dokładnie...
    nam sie przez 8 lat przerywanego udawało a jak się potem okazało w ciążę zaszłam po 12 miesiącach współżycia bez zabezpieczenia i to po leczeniu...
    więc tego...
    --
  2.  permalink
    no wlasnie malo wiem dlatego jestem na tym forum i dziekuje Wam dziewczyny ze mnie doszkalacie
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Katrina_89: chyba za wczesnie na badanie krwi

    Na doszukiwanie się objawów i wróżenie z testów owulacyjnych również.
    Proponuję doedukować się do poziomu przynajmniej podstawowego i wtedy tu wrócić.
    --
  3.  permalink
    ej.. to teraz bede sie martwic czy nie am problemu z plodnoscia
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Katrina po pierwsze kup sobie podręcznik naucz się jak rozpoznawać własną płodność a potem doszukuj się różnych rzeczy
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Katrina_89: naturalne metody to wlasnie wspolzycie w dniach nieplodnych kobiety i stosunek przerywany

    Stosunek przerywany to nie jest metoda naturalna.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeOct 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Katrino

    mam bardzo ważne pytanie

    PO CO ZALOGOWAŁAŚ SIĘ NA 28DNI???

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    A poza tym NPR to nie jest metoda antykoncepcyjna sensu stricte, w ogóle, wcale.

    Stosunek przerywany jest metodą antykoncepcyjną, ponieważ zaburza naturalny przebieg aktu seksualnego (i tego się dalej dzieje, ale ta druga część formułki dotyczy np. hormonalnej antykoncepcji).
    Proponowałabym nie wykłócać się tutaj z każdą kolejną osobą to farmazony gadasz nie z tej ziemi i nawet czegoś nie sprawdzisz zanim to napiszesz...
    --
  4.  permalink
    zeby nauczyc sie lepiej obserwowac swoj cykl
  5.  permalink
    Katrina_89: zeby nauczyc sie lepiej obserwowac swoj cykl


    :clap:

    To polecam zalozyc wykres i zaczac od obserwacji. Na tym portalu jest bardzo duzo informacji na temat NPR. Lepiej jest czasem posluchac kolezanek, ktore naprawde maja na ten temat wiedze i uparcie nie trzymac sie swojego zdania (chociaz masz do tego prawo). Sa tu rowniez Eksperci, ktorzy pomagaja w interpretacjach wykresow.Polecam!
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    mam pytanie,
    jak się bada śluz? w środku czy na zewnątrz?
    --
  6.  permalink
    rumba: mam pytanie,jak się bada śluz? w środku czy na zewnątrz?


    Ja sprawdzam na zewnatrz,ale na wykresie wpisuje wewnatrz i na zewnatrz to samo.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    a jak czasem jest brązowy to o czym to świadczy?, przezroczysty mam moze jeden dzien w miesiacu, pozniej wogole, sahara, biały gęsty też się zdarza i własnie brązowy mnie niepokoi:shocked:
    --
  7.  permalink
    rumba: a jak czasem jest brązowy to o czym to świadczy?, przezroczysty mam moze jeden dzien w miesiacu, pozniej wogole, sahara, biały gęsty też się zdarza i własnie brązowy mnie niepokoi


    Wyglad sluzu zalezy od fazy cyklu w ktorym sie znajdujesz bez obserwacji trudno stwierdzic. Brazowy czyli (brunatny) moze swiadczyc o jakims stanie zapalnym, moze to byc plamienie srodcykliczne lub pojawic sie w momencie owulacji. Przezroczysty (przejrzysty) moze wystepowac u Ciebie w momencie dni plodnych, ale podkreslam bez obserwacji nie stwerdzisz tego. Z brunatnym sluzem proponuje isc do ginekologa, ktory sprawdzi przyczyne.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Z brunatnym śluzem poszłabym do ginekologa gdyż może to być objaw nadżerki, może to być niedobór progesteronu, wynik stanu zapalnego warto by to skontrolować
  8.  permalink
    rumba widze ze masz podobnie jak ja...
  9.  permalink
    Dziwi mnie tylko,ze takie objawy opisujecie nam a nie zglaszacie sie do lekarza...Glupota jak dla mnie,ale coz..
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    bylam u lekarza, mam torbiel i pewnie przez to te plamienie brunatne, nadzerke miałam likwidowana rok temu.
    a brunatne plamienie mam tez przed i po okresie, nie wiem czy to normalne:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Nie to nie jest normalne może zasięgnij porady innego gina ?
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    problem w tym że każdy lekarz ma inna opinie, nie mam dyplomu z medycyny żeby sprawdzić który jest kompetentny a który nie :shocked:
    A niestety, nie ukrywajmy teraz trudno o dobrego lekarza.
    to loteria lub rosyjska ruletka, wybrać dobrego gin to jak wygrać 5 w totka:)
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 7th 2011 zmieniony
     permalink
    rumba z tego co czytam masz podobny problem do mojego. Jednak mnie naprawdę udało się trafić do dobrego ginekologa, któremu ufam, bo po tym, jak bardzo się mną zajął, czuję, że jestem w dobrych rękach. Otóż również miewam plamienia w okolicy owulacji oraz przed miesiączką. Nie wiem co masz na myśli jeśli chodzi o plamienia po miesiączce, bo u wielu z nas miesiączka się po prostu kończy brunatnym plamieniem i to na pewno nie jest objaw żadnej choroby. Rozmawiałam z dwoma lekarzami na ten temat. Moje plamienia są różne, szczególnie te okołoowulacyjne raz są, drugi raz ich nie ma, czasem jest to piękny płodny śluz, rozciągliwy i przejrzysty jak białko kurzego jaja, w którym są po prostu nitki krwi, czasem są to plamienia w postaci brunatnego nieprzejrzystego śluzu. Jestem chyba po wszelkich możliwych badaniach. Otóż cytologię mam grupy I, żadnych stanów zapalnych, bakterii itp. Nadżerki nie mam i nigdy nie miałam. Miałam robione w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy 3 razy USG dopochwowe, które wykazało obecność dwóch torbieli na jajnikach. Niestety mimo iż nie są duże, mają 2 i 4 cm, ich rodzaj kwalifikuje się do usunięcia laparoskopowego. Niebawem wybieram się na zabieg. Dwóch lekarzy, którzy mnie konsultują zaopiekowali się mną i bardzo uspokoili. Oboje mają zdanie, że moje plamienia mogą mieć podłoże właśnie w tych torbielach, lub mogą być zwykłymi plamieniami okołoowulacyjnymi, które się zdarzają ponoć co czwartej kobiecie. Zobaczymy po zabiegu, czy nadal będą się utrzymywały. Według endokrynologa, pod którego opieką również się znajduję, to podłoże może być dokładnie takie samo, o jakim mówią ginekolodzy, bo po przebadaniu hormonów podczas trzech cyklów w odstępach co dwa miesiące, wygląda na to, że poziom hormonów mam idealny.

    Chciałabym dodać Ci trochę otuchy, bo wiem, że pewnie tego szukasz. Sama o swoich plamieniach postanowiłam dowiedzieć się jak najwięcej z netu, tak właśnie trafiłam kilka miesięcy temu na 28dni. Jednak ostatecznie dostawałam nawał takich informacji, że poszłam po tygodniu do lekarza i teraz dopiero czuję, że wszystko jest dobrze.

    Dlatego Twoje plamienia wcale nie muszą być przyczyną żadnej strasznej dolegliwości, ani stanów zapalnych, ani innych schorzeń, zwłaszcza, że mówisz o torbieli. Jednak na Twoim miejscu, aby kompletnie się uspokoić poszłabym do lekarza dowiedzieć się co się dzieje. Głowa do góry !

    P.S. W kwestii plamień jest też kilka wątków. Plamienia okołoowulacyjne tu :http://forum.28dni.pl/discussion/166/plamienia-okoloowulacyjne/, plamienia przed miesiączką tu : http://forum.28dni.pl/discussion/741/plamienie-przed-miesiaczka/.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    dziękuję marble

    Wizytę u gin mam za 2 tyg. wiec się dowiem czy coś się zmieniło (albo zniknęło), na razie ufam swojemu lekarzowi, robię to co karze:)
    U minie bardzo różnie bywa, ciężko określic co jest u mnie normą a co nie.
    Cykli nie miałam nigdy jak w zegarku, czasem miesiączki nie miałam kilka miesięcy i w tym własnie okresie co jakiś czas miałam dziwne brunatne plamienia, traktowałam to jako okres - nie leczyłam się wtedy, a tym bardziej nie starałam o dziecko.
    Teraz w przeciągu kilku miesięcy moje cykle wynoszę od 21-30 dni, na tym etapie cieszę się że wogóle mam okres.
    Ostatni okres teraz zaczął mi się plamieniem brunatnym (1 dzień) na drugi dzień krwawienie trwało 6dni.
    U mnie to wszystko jest pokręcone, i nie mieści się w normie, do tego ta torbiel, mam nadzieję że nie trafię na stół operacyjny.

    Przed wywiadem z gin muszę się przygotowac i poczytać sporo na temat tych zaburzeń, forum też pomaga
    :wink: i to bardzo:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Bądź dobrej myśli, to bardzo ważne :) Ja akurat miałam tak, że łatwo czytałam wszelkie odchyły od normy, zawsze miałam cykle 26-28dniowe, więc jak tylko około rok temu się pojawiło od razu zaczęłam siać panikę. Wtedy w ogóle wiele się działo z moim organizmem i cieszę się, że napotkałam naprawdę dobrych specjalistów. Życze Ci, żeby torbiel sama zniknęła, bez interwencji chirurgicznej, niestety u mnie to nie jest możliwe. Ale przez to, że lekarz prowadzący, mój ginekolog, będzie też przy mojej operacji, jestem spokojna. Muszę być, w tej chwili już oddałam się całkowicie w jego ręce, ale czuję wewnętrznie, że wszystko się jakoś ułoży. I Tobie też tego życzę.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    marble a dlaczego nie obejdziesz się bez interwencji chirurgicznej? jak to u Ciebie jest? nie jesteś podatna na leki? od kiedy masz torbiel? mi wykrył lekarz pare dni temu:( nawet nie wiem czy się bac, jestem zagubiona. Nastrajasz mnie pozytywnie swoją postawą ale ja nie wiem czy jestem tak silna jak Ty.
    --
  10.  permalink
    rumba: problem w tym że każdy lekarz ma inna opinie, nie mam dyplomu z medycyny żeby sprawdzić który jest kompetentny a który nie A niestety, nie ukrywajmy teraz trudno o dobrego lekarza.to loteria lub rosyjska ruletka, wybrać dobrego gin to jak wygrać 5 w totka:)


    Nie masz wyjscia jak szukac,ja przez ponad trzy lata szukalam dobrego ginekologa i dopiero teraz na takiego trafilam.Jakie leczenie zastosowano?kiedy masz przyjsc na kontrolne usg?
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 7th 2011 zmieniony
     permalink
    po rozpoznaniu torbiela w jajniku - provera 14 dni, poźniej wizyta przy najbliższej miesiączce, jak nie zniknie tabletki anty na miesiąc.

    Problem w tym że nie wiem czy mój gin jest dobry czy należy do tych ,,lajkoników":wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    rumba mam torbiel endometrialną i dermoidalną, można by było spróbować leczyć je tabletkami, jednak nie gwarantuje to sukcesu, a niestety z torbieli dermoidalnych czasami może się wykluć coś brzydkiego, więc lepiej reagować odpowiednio wcześniej. Są to zalecenia dwóch ginekologów i endokrynologa. Bardzo bym chciała nareszcie móc zacząć starania o dzidziusia, więc chcę to cholerstwo zwalczyć jak najprędzej. Nie bój się, jeśli ufasz swojemu lekarzowi, nie możesz się bać, jeśli masz jakieś wątpliwości może udaj się na konsultacje. Mój ginekolog sam poprosił mnie o wizytę u innego lekarza, który specjalizuje się w zmianach na jajnikach, by potwierdzić swoją tezę, ten drugi był jeszcze bardziej przekonany o słuszności operacji, dlatego nie dyskutowałam. Moja mama miała raz w życiu torbiel, miała ona 4,8 cm i wchłonęła się sama po trzech miesiącach brania tabletek. Dziś nie ma po niej śladu, dlatego naprawdę nie trzeba panikować. Torbiel nie zawsze musi oznaczać coś złego. Moje torbiele obie są dość specyficzne, jednak również całkiem często spotykane, dlatego nastawiam się pozytywnie. Nie mam nic wspólnego z medycyną, dlatego muszę zaufać lekarzom :) Stąd moje pozytywne nastawienie. I Tobie też polecam spróbować się wyciszyć wewnętrznie. Jesteś pod opieka lekarza, więc chociaż na te dwa tygodnie odpuść sobie nerwy, do najbliższej wizyty. Zobaczysz wszystko się ułoży :)
    --
  11.  permalink
    rumba: po rozpoznaniu torbiela w jajniku - provera 14 dni, poźniej wizyta przy najbliższej miesiączce, jak nie zniknie tabletki anty na miesiąc.Problem w tym że nie wiem czy mój gin jest dobry czy należy do tych ,,lajkoników"


    Jezeli trzeba bedzie podejmij leczenie.Zobaczysz rezultat po miesiacu. Tabletki antykoncpecyjne nie sa jakas metoda bardzo inwazyjna a moga Ci pomoc.Wez pod uwage,ze w takich sprawach nie powinnas kierowac sie wlasna intuicja a wziasc pod uwage opinie lekarza i nic innego jak rozpoczac leczenie.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Tak jak napisałam wcześniej robię co mi kazał lekarz, łykam provere, czekam na okres i fruuuu na wizytę, tylko zastanawiam się co jeśli okresu nie dostane bo u mnie to różnie bywa
    :sad:
    --
  12.  permalink
    rumba: Tak jak napisałam wcześniej robię co mi kazał lekarz, łykam provere, czekam na okres i fruuuu na wizytę, tylko zastanawiam się co jeśli okresu nie dostane bo u mnie to różnie bywa


    Czytałam o tym leku przed chwila bo to ten prawda : http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1820
    W zastosowaniach na koncu jest napisane ,ze stosuje sie go w celu lagodzenia zaburzen w menstruacji, wiec nie ma sie czym przejmowac jesli chodzi o miesiaczke po odstawieniu powinna przyjsc.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    ale ulgaaaaaa;) martwi mnie tylko to, że nie jestem na tyle sprytna żeby sama to sprawdzić:) Dzięki Roxy:wink:
    --
  13.  permalink
    rumba: ale ulgaaaaaa;) martwi mnie tylko to, że nie jestem na tyle sprytna żeby sama to sprawdzić:) Dzięki Roxy


    Dziewczyno trzeba sobie radzic,jezeli cos Cie niepokoi,masz jakies pytania to mialo pytaj lekarza o wszystko.Jak bierzesz leki mozesz sprawdzic w internecie co to za lek itd.Jednak lekarz to podstawa i bede ciagle to powtarzac:wink:Nie ma za co:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    doświadczenie jest miarą czasu, a ja nowicjuszka w tych sprawach niestety ( albo -stety) jestem:(, Będę pytać teraz już wiem o co:) ale jak diagnoza była dla mnie jak grom z jasnego nieba, :( to ledwo na pytanie ,,jak masz dziewczyno na imię??" odpowiedziałam ,, chyba Karolina,,:wink::wink::wink:
    --
  14.  permalink
    rumba: doświadczenie jest miarą czasu, a ja nowicjuszka w tych sprawach niestety ( albo -stety) jestem:(, Będę pytać teraz już wiem o co:) ale jak diagnoza była dla mnie jak grom z jasnego nieba, :( to ledwo na pytanie ,,jak masz dziewczyno na imię??" odpowiedziałam ,, chyba Karolina,,


    Zacznij od wykresu,mozesz nawet dzisiaj im wczesniej tym lepiej:wink:Takie obserwacje sa naprawde pomocne i moge smialo napisac moj wykres uratowal mi zycie.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Czasem mierze temp. ale sporadycznie o róznych porach- wiem ze to nie miarodajne.

    a kiedy mierzyc temp.? zawsze to musi byc ta sama godz.? wiem tylko ze musi byc mierzona przed wstaniem z łóżka, ale ja wstaje o różnych porach, wiec może byc ciężko.
    --
  15.  permalink
    Tu wszystko masz wyjasnione : http://28dni.pl/pomoc/jak_rozpoczac_obserwacje

    Ja mierze codziennie o 05.00,nastawiam budzikw tel i jakos idzie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    u mnie z dyscypliną ciężko, wstyd się przyznać ale należę do lekkoduchów:)
    poczytam, oswoję się, dzięki, i ustawię budzik:):wink:
    --
  16.  permalink
    Mam pytanie - sluz płodny obserwuje od 10 do 16 dnia cyklu. Po tym terminie mam gesty i biały sluz, nierozciagliwy. Czy to sluz niepłodny? Kiedy wystapiła owulacja (nie mierze temp)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Spytaj gina podczas monitoringu.
    --
  17.  permalink
    gin na monitoringu widzi zblizająca sie owulacje? tak sam z siebie czy trzeba zapytac?
    czy mozliwe jest, ze owulacja wystapi np 2 dni przed koncem wystepowania sluzu? i czy 2-3 dni tego sluzu niepłodnego to juz pewnosc, ze moge kochac sie bez zabezpiecznia?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Trzeba spytać.
    "Zabezpieczenia" są zupełnie niepotrzebne, jeśli wiesz, kiedy jesteś niepłodna.
    Teraz odkładasz poczęcie?
    --
  18.  permalink
    tak, teraz odkładam.

    mialam sluz płodny od 3 do 9 pazdziernika i sie zastanawiam czy w tym czasie byla owulacja i skoro od 10 byl sluz niepłodny to czy wspolzyjac 12 moglo dojsc do zaplodnienia?
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Bez mierzenia PTC nie możesz być pewna, czy to była owulacja czy jedynie nieudana przymiarka do niej ...
    -- Mama M & N & W
  19.  permalink
    ale jesli wystapił sluz niepłodny to raczej nie ma zagrozenia zapłodnieniem?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Zagrożenia nie ma. Szansa jest.
    Uczysz się metody Billingsa?
    --
  20.  permalink
    na razie tylko czytam.Ok, złego słowa uzyłam przepraszam. Myslalam, że śluz niepłodny to gwarancja juz braku płodnosci, zwłaszcza ze był 3 dni.. nie jest tak?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Nie istnieje taki byt jak śluz niepłodny. Może być śluz lepszej i gorszej jakości, bo każdy jest płodny, tylko mniej lub bardziej.
    Niekoniecznie tak musi być. Jeśli nie było skoku, to płodność trwa.
    --
  21.  permalink
    no to byl na pewno gorszej jakosci, bo był gęsty i biały. czyli bez obserwacji temp. nie moge stwierdzic, ze jestem po owulacji?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.