Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    chcialabym zeby znalazl sie ktos kto tak mial :(
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 6th 2011 zmieniony
     permalink
    Katrina_89 tak jak pisałam wcześniej uspokój się i naprawdę daj sobie na luz. Obserwuj kilka następnych dni, to na pewno nie jest żadna choroba. Myślę, że skoro trafiłaś na 28dni to powinnaś uzupełnić swoje obserwacje o temperaturę i szyjkę, lub choćby o temperaturę. A metodę obserwacji zmień na którąś z dostępnych i opisanych naprawdę bardzo szczegółowo na blogu 28 dni. Warto jest poświęcić trochę czasu na to, by nie denerwować się takimi sytuacjami, jak Twoja, która z pewnością nie zwiastuje nic dziwnego. Jest masa dziewczyn i ja sama również tak miałam, że podczas całego cyklu tylko przez dwa dni występował ten śluz dobrej jakości. Jestem przekonana, że nie masz się czym martwić.
    --
  2.  permalink
    a co z ta brazowa plamka?
  3.  permalink
    sprawdzilabym szyjke ale nie wiem jak to zrobic, chyba mam za krotkie palce
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    Katrina_89 poczytaj o różnych metodach obserwacji i przemyśl, która jest dla Ciebie najbardziej zrozumiała i zdecyduj się na nią. Jest ich naprawdę dużo. Wszystkie znajdziesz na blogu. A co do brązowej plamki, nie przejmuj się ! Śluz może mieć naprawdę różne zabarwienie od białego, przez żółty, kremowy, aż do brunatnego. W okresie dni płodnych może być nawet podbarwiony krwią (jak u mnie). Postaraj się być bardziej cierpliwą i naprawdę polecam Ci rozpocząć dokładniejszą obserwację, na pewno wiele Twoich wątpliwości się wtedy rozwieje. Powodzenia.

    anula_84 może w tym wątku znajdziesz odpowiedź, myślę, że dziewczyny, które się w nim udzielają będą mogły Ci pomóc : http://forum.28dni.pl/discussion/221/plodnoc-po-urodzeniu-dziecka-/.
    --
  4.  permalink
    dzieki teraz jestem juz troche spokojniejsza, znowu pojawila sie woda, to chyba koncowka plodnych a ta plamka pewnie byla wynikiem owulacji
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    Pewnie tak. Naprawdę nie denerwuj się :)
    --
  5.  permalink
    Katrina_89 ja miałam podczas dni płodnych, potwierdzonych monitoringiem brązowawy śluz. Od ginekolog dostałam potwierdzenie, że czasem przy płodnym śluzie podczas owulacji tak bywa - może być brązowy, różowy.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    Katrina, słyszałaś o dodatkowych objawach płodności? Kiedy krew w śluzie jest normalna?
    --
  6.  permalink
    a czy to normalne zeby tez w tych dniach plodnych pojawil sie rowniez bialy sluz? i wyplywal jak woda?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Wodnisty jest śluzem dobrej jakości.
    Okres płodny trwa też po szczycie śluzu, pamiętasz?
    --
  7.  permalink
    tak pamietam, ale irytuje mnie ten bialy sluz, powinien byc przezroczysty, nie daje mi to spokoju, a moze moje dni plodne sie wyczerpuja i dlatego idealny plodny sluz trwal jeden dzien , w dodatku boli mnie w podbrzuszu jak na okres, dawno nie bylam u ginekologa, moze to torbiel jajnika, bo kiedys mialam juz, ale znikl sam, niestety moge isc dopiero we wtorek do ginekologa
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2011 zmieniony
     permalink
    A to czemu ma być przezroczysty? Jakiś obowiązek do spełnienia, czy co?
    I okres płodny, i niepłodny kiedyś się wyczerpie - to normalne.
    Weź ze sobą wykresy do gina. One są także dla niego.
    --
  8.  permalink
    bo jak jest bialy to plemniki w nim nie przezyja prawda? bo bialy nie daje im warunkow do zycia niz ten przezroczysty
    tak o tym kiedys czytalam :/
  9.  permalink
    !? :shocked:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    DAJE WARUNKI, ale krócej.
    Czytałaś już blog 28dni?
    --
  10.  permalink
    troche czytalam, nic nie znalazlam
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Najlepiej zacznij od pierwszego wpisu, dalsze są równie ciekawe.
    --
  11.  permalink
    nawet zaczelam podejrzewac ze jestem w ciazy, ale wiem ze nie jestem, to troche glupie
  12.  permalink
    mielismy z mezem w tych dniach moich plodnych postarac sie o dzidzie ale rozmyslilismy sie i byl tylko stosunek przerywany, dlatego wiem ze to nie mozliwe i glupieje
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Jeśli byłaś płodna, to poczęcie jest możliwe. Na 28dni jest wiele poczęć mimo stosowania anty, w tym przerywanego.
    --
  13.  permalink
    ale to nie mozliwe te zajscie z przerywanego bo kochalam sie z mezem dwa, trzy dni temu, od prawie dwoch lat tak sie kochamy( stosunek przerywany) i zadnej wpadki nie bylo bo to moim zdaniem nie mozliwe, czytalam ze w plynie tym u mezczyzny przy podnieceniu nie ma plemnikow a jak juz to nie zdolne do zaplodnienia... zreszta nawet jak by byl jeden to nie wyobrazam sobie ze ten jeden komandos mogl przetrwac i zaplodnic komorke :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Nie szkodzi. Innym komandosom się udało, a dzieci są na świecie.
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Katrina_89 ... sama znam wiele przypadków poczęć z "przerywańców" ;-) ....
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
  14.  permalink
    gdybym byla to chociaz mialabym jakis cichy objaw a ja nawet zamiast duzo jesc to od kilku dni prawie kompletnie nic nie jem, to juz wiecej pije niz jem :) kiedys tez myslalam ze jestem w ciazy ale nie bylam. teraz tez pewnie tak bedzie...
  15.  permalink
    to moze zaszli z przerywanego bo on nie zdazyl i o tym nie wiedzial albo bal sie powiedziec :p i stad takie przypadki :)
  16.  permalink
    Katrina radze poczytac troche o stusunkach przerwywanych bo owszem refleks odgryw atu duza role ,ale nie tylko...Radze poczytac a jezeli nie ufasz info z internetu poprostu zapytaj sowjego ginekologa.

    W teorii stosunek przerywany wydaje się być dość łatwym i pewnym sposobem uniknięcia ciąży. Jednak rzeczywistość wygląda inaczej. Skuteczność danej metody antykoncepcyjnej określa tzw. wskaźnik Pearla (PI). Oznacza on liczbę ciąż wśród 100 par stosujących daną metodę w ciągu 1 roku. Im jest wyższy, tym dana metoda jest mniej skuteczna. Dla stosunku przerywanego wskaźnik Pearla wynosi od 4 (przy idealnym stosowaniu) do 19 (przy standardowym stosowaniu). Oznacza to, że ryzyko zajścia w ciążę podczas stosunków przerywanych jest naprawdę wysokie, zbliżone do naturalnych metod antykoncepcji (PI: 2-20). Dla porównana dla tabletek antykoncepcyjnych PI wynosi 0,2-3 a plastrów 0,6-09.

    Mała skuteczność stosunku przerywanego w zapobieganiu ciąży wynika z tego, że refleks partnera bywa zawodny i nie zawsze jest on w stanie zdążyć wycofać się z pochwy partnerki na czas. Dotyczy to zwłaszcza osób młodych (głownie nastolatków). W ich przypadku metoda ta jest bardzo zawodna. Poza tym jeżeli po poprzednim wytrysku mężczyzna nie oddał moczu w jego cewce moczowej pozostają plemniki. Często zostają wydzielane do pochwy jeszcze przed wytryskiem. Co do roli preejakulatu w procesie zapłodnienia zdania są podzielone. Jest to wydzielina gruczołów opuszkowo-cewkowych mająca za zadanie ułatwić stosunek płciowy i stworzyć przyjazne środowisko dla plemników.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Katrina- Dziewczyno, nie kompromituj się:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Ciężarne nie miały nawet cichych objawów ciąży tak wcześnie.
    RoxyEwa, przeczytaj jeszcze raz swój tekst, bo ów "ekspert" podaje info nie z tej ziemi.
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Katrina_89 ... myślisz że tuż po zapłodnieniu kobieta pożera od razu bóg wie ile jedzenia ?
    :bigsmile::devil: .....
    Objawy ciążowe nie u każdej dają się we znaki:tooth:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
  17.  permalink
    to niech sie wypowie ktos kto zaszedl w ciaze z przerywanego :P
  18.  permalink
    Tu zalaczam link do zrodla : http://seks.wieszjak.pl/antykoncepcja/237171,Czy-stosunek-przerywany-zabezpiecza-przed-ciaza.html

    Moze sobie Amazonko podyskutowac z lekarzem,ktory umiescil to info...
    --
  19.  permalink
    Katrina_89: to niech sie wypowie ktos kto zaszedl w ciaze z przerywanego :P


    Tu na forum w wiekszosci sa kobiety,ktore maja stalych partnerow i mezow i raczej wiekszosc ciaz tutaj to nie z przypadku (przerywanego).
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Katrina_89: to niech sie wypowie ktos kto zaszedl w ciaze z przerywanego :P

    Marne szanse.
    28dni skupia kobiety raczej uświadomione:tongue:
    --
  20.  permalink
    A w tym najwazniejsze zdanie :
    Ostatnie badania wykazują, że najczęściej preejakulat nie zawiera plemników. W pozostałych przypadkach plemników jest niewiele i są one mało ruchliwe bądź martwe, a więc raczej niezdolne do zapłodnienia.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Zapytaj Fiołkową Damę, jak jej się to udało.
    Roxy, co to są naturalne metody anty, bo nie znam takich?
    --
  21.  permalink
    tak jak mowilam :)
  22.  permalink
    naturalne metody to wlasnie wspolzycie w dniach nieplodnych kobiety i stosunek przerywany
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 7th 2011 zmieniony
     permalink
    EWA ja myślę, że Amazonce chodziło o ten fragment :

    "Oznacza to, że ryzyko zajścia w ciążę podczas stosunków przerywanych jest naprawdę wysokie, zbliżone do naturalnych metod antykoncepcji (PI: 2-20)."

    no chyba, że się mylę...

    ale też mi się wydaje niedorzeczne, żeby np metoda Rotzera stała na równi ze stosunkiem przerywanym......




    a co do tematu - my przez 8 lat stosowaliśmy przerywany [również w dni potencjalnie płodne = potencjalnie bo opierałam się tylko na śluzie więc pewności nie mam] i to z częstotliwością dużą bo zawsze mieliśmy ogromne temperamenty...
    nie zaszłam w ciążę ale wiem, że to żadna metoda i wiele kobiet zachodzi..
    --
  23.  permalink
    A tak w ogole temat watku nie jest o prawdobodeobienstu ciazy ze stosunku przerywanego a raczej z problemem dotyczacym owulacji....Skad wiesz ze u Ciebie sa problemy z owulacj abylas u lekarza?robila sbadania,ktore by wskazywaly na jakis problem..?
    --
  24.  permalink
    we wtorek bede u lekarza :)
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Katrina_89-Tak poza tym jeśli nie chcecie dziecka..to się zabezpieczajcie , wtedy nie będzie problemu : jestem w ciąży..czy nie jestem:cool:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
  25.  permalink
    moj nie chce prezerwatyw a ja nie chce tabletek anty, stad tak wyszlo ze stosunek przerywany...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Mercie, "zabezpieczenia" są niepotrzebne do odłożenia poczęcia. Dopiero z powodu ich używania jest problem "jestem w ciąży czy nie jestem?".
    Roxy, chodzi właśnie o te niedorzeczne porady. Rzekomy lekarz nie ma pojęcia, o czym pisze.
    --
    • CommentAuthorKatrina_89
    • CommentTimeOct 7th 2011 zmieniony
     permalink
    a ciekawe co wykazuje test owulacyjny jak kobieta jest w ciazy...
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Katrina_89: a ciekawe co wykazuje test owulacyjny kobieta w ciazy...

    Zrobiłam kilka i zawsze wychodziły mi pozytywne. Ale nie sugerowałabym się tym...
    --
  26.  permalink
    hmm, wstret do jedzenia tez jest objawem?
  27.  permalink
    to moze kupie owulacyjny i bede wszystko wiedziala
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Nic nie będziesz wiedziała. Jeśli chcesz mieć pewność, zrób badanie krwi- w przypadku podejrzeń ciąży lub USG- w przypadku potwierdzenia owulacji.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeOct 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Katrina_89: czytalam ze w plynie tym u mezczyzny przy podnieceniu nie ma plemnikow a jak juz to nie zdolne do zaplodnienia... zreszta nawet jak by byl jeden to nie wyobrazam sobie ze ten jeden komandos mogl przetrwac i zaplodnic komorke :)


    b.z.d.u.r.a

    przeczytaj sobie choćby jaki czynnik Pearla ma "metoda antykoncepcyjna" polegająca na stosunku przerywanym.

    To że przez dwa lata nie wpadliście nie oznacza a) że ktoś inny przez dwa lata by nie wpadł, b) że nie wpadniecie później.

    Jak chcesz skuteczniej odkładać poczęcie to lepiej zacznij się obserwować.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.