Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Poczytaj w blogu o metodzie Billingsa. Ona opiera się tylko na obserwacji śluzu. Jeśli chcesz się naprawdę móc jej nauczyć, to kup podręcznik.
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (Póki co gość)
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Hej :) Póki co jeszcze nie zakładam konta :) bo dopiero zastanawiam sie nad npr. Chciałabym mierzyć tempkę, tak tak wy, ale boję się trochę, ze coś źle zinterpretuje. Zastanawiam się nad kupnem mikroskopu owulacyjnego. Byłby dobre na potwierdzanie moich interpretacji?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Zatem zacznij od nauki metody. To zapobiegnie błędom.
    --
    •  
      CommentAuthorania02
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    ok, dziekuję ci za pomoc :0)
    •  
      CommentAuthormłoda21
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    hej dziewczyny jestem tu nowa i mam do was pytanie staram sie z mężem o dzidzie już 7 miesięcy od 7 miesięcy mierze temperature raz zaszła w ciąże ale za niedługo poroniłam miałam wysoką prolaktyne na szczęście lekarz mi ja obniżył ale nie oto chciałam sie zapytac mam tu wykres swój z tego miesiąca i może będziecie wiedzieć czy wszystko jest ok 1dzien po okresie 36,8 2 dzień 36,7 3 dzień 36,7 4dzień 37,3 5dzień 37,0 6dzień 36,8 7dzień 36,7 8dzień 36,6 9dzień 36,5 10dzień 36,4 po tym dniu powdyższyło sie o dwie kreski i nadal rośnie czy możliwe ze zaszłam w ciąże co wy nato mogło sie udać jeśli ktos prowadził wykres i zaszedł w ciąże po tskim wykresie prosze o rade pozdro
    •  
      CommentAuthormłoda21
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    chciałam dodać ze owulacja było bo robiłam sobie testy na owulacje
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    A w którym jesteś dniu cyklu? Czy jesteś po skoku temperatury?
    Chyba trudno porównywać wykresy... ale możęsz sobie przejrzeć wykresy ciążowe dostępne na 28dni. Zakładka Wykresy.
    Po wykresie jednak nie możńa stwierdzić czy zajdziesz w ciążę. Wygląda na prawidłowy, ale tylko dokładne badania pokażą czy była owulacja i czy wszystko jest w porządku. Albo pozytywny wynik testu ciążowego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormłoda21
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    bo słyszałam ze po jajeczkowaniu mniej więcej temperatura wynosi w dniu owulacji jakieś 36,4 po jajeczkowaniu od 36,6 jesli jest wyższa o dwie kreski to najprawdopodobniej doszło do zapłodnienia prawda to ???i tak mi też skoczyła jak mi mówiono no tak ale wiesz lekarz mi robił badania mi i mężowi niedawno i wszystko jest wporządku ale dziękuje za rade pozdrawiam jeśli ktoś jeczsze bedzie coś wiedział napiszcie
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    młoda21: po jajeczkowaniu mniej więcej temperatura wynosi w dniu owulacji jakieś 36,4 po jajeczkowaniu od 36,6 jesli jest wyższa o dwie kreski to najprawdopodobniej doszło do zapłodnienia prawda to ???

    Nie jest to prawda.
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Bzdury = nie ma norm temperatur po owulacji. Każda kobieta ma inwidualny wykres temperatur. Po temperaturze nie da się stwierdzić ciaży. Trzeba zrobić test ciążowy. Najlepiej w jeśli w danym cyklu ilość wyższych temperatur przekroczy maksymalną ilość dni w fazie lutealnej w poprzednich cyklach. A jeśli jest 18 tempek wyższych to już na pewno jesteś w ciąży (Rotzer).
    --
    •  
      CommentAuthormłoda21
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    acha dzięki a jeśli mam objawy obolałe piersi i częsty mocz oddaje i mdłości i podwyższona temperature jak nigdy pprzednich wykresach tylko czekam na miesiączke czy bedzie czy mozna wcześniej zrobić test ciążowy ???niż spóżnia sie dana miesiączka ???i ile dni przednią można i czy wykaże co wy nato???
    •  
      CommentAuthormłoda21
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    a pozatym mam nadzieje ze za fasolkuje bo na usg mi wyszło że miałam 3pęcherzyki mam nadzieje ze będe miała prezent na mikołaja
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Test najlepiej zrobic najwczesniej w dniu spodziewanej miesiaczki. Czasem wychodzi juz wczesniej, ale moze byc tak, ze jest ciaza biochemiczna albo wyjdzie watpliwy wiec po co sie stresowac. Jak wyjdzie negatywny to tez nie wiadomo, czy nie byl wtedy za wczesnie.
    Podwyzszona temperatura po owulacji to normalny objaw wiekszej ilosci progesteronu. Skoro mialas monitoring, to wiesz kiedy byla owulacja, wiec dolicz te dwa tygodnie i wtedy zatestuj.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Młoda, nie widzę Twojego wykresu.
    --
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Ja tez nie widze, może nie masz włączonego dla wszystkich ??
    --
  1.  permalink
    Hej, a ja mam takie pytanko : Otóż jestem w 14 dc, cykle mam 32 dniowe, od kiedy powinnam zacząć stosować testy owulacyjne?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Do testu nie było dołączonej ulotki z kalendarzykowymi wskazówkami?
    --
  2.  permalink
    Niby 15dc,ale wiesz zawsze cos może wpłynąć na długość cyklu więc obserwuj swoje ciało a najlepiej śluz jeśli zobaczysz chociaż jedną z cech płodnych zacznij testować
    -- ,
    •  
      CommentAuthorleneczka8484
    • CommentTimeNov 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    DŁUGOŚĆ CYKLU (w dniach): POCZĄTEK TESTOWANIA:
    21 dni dzień 6
    22 dni dzień 6
    23 dni dzień 7
    24 dni dzień 7
    25 dni dzień 8
    26 dni dzień 9
    27 dni dzień 10
    28 dni dzień 11
    29 dni dzień 12
    30 dni dzień 13
    31 dni dzień 14
    32 dni dzień 15
    33 dni dzień 16
    34 dni dzień 17
    35 dni dzień 18
    36 dni dzień 19
    37 dni dzień 20
    38 dni dzień 21
    -- ,
  3.  permalink
    No to u mnie wychodzi,że od jutra powinnam testować, ale !! Mam śluz kremowy cały czas, a dzis tempka była 37 ..
    --
    •  
      CommentAuthormłoda21
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    dziewczyny pisałam u góry jakie mam temperatury
  4.  permalink
    Czy mała ilość białego śluzu ma znaczenie??
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Młoda, masz tu konto, wpisz temperatury na darmowy wykres, będzie lepiej wydać. Wymagasz on nas pomocy, zadaj sobie to minimum trudu.

    Sasetka, wcześniej nie było śluzu płodnego?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Tak jak każda inna ilość i jakość. Warto ją zapisać na wykresie.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Niezalogowana: Cytuj Oooo :) Eeee :( Zgłoś moderatorowi permalink
    Hej :) Póki co jeszcze nie zakładam konta :) bo dopiero zastanawiam sie nad npr. Chciałabym mierzyć tempkę, tak tak wy, ale boję się trochę, ze coś źle zinterpretuje. Zastanawiam się nad kupnem mikroskopu owulacyjnego. Byłby dobre na potwierdzanie moich interpretacji?


    nie rozumiem...
    pytasz czy termometr bedzie dobry na potwierdzenie interpretacji? Nie bardzo rozumiem to pytanie.
    --
    •  
      CommentAuthormłoda21
    • CommentTimeNov 23rd 2011
     permalink
    siemka zrobiłam ten wykres spójrzcie na niego czy wszystko jest ok mam jeszcze pytanie co brac jeszcze na poprawe śluzu ???może jakiś żel słyszałam ze jest taki specjalny sprzyja plemnikom ułatwia i zwiększa szanse na poczęcie co wy nato i jeszcze jedno ile miesięcy starałyscie sie staracie o dziecko?? naturalnie i z clo????
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeNov 23rd 2011
     permalink
    Ale nie widać wykresu, popraw tak zeby był widoczny dla wszystkich
    --
    •  
      CommentAuthormłoda21
    • CommentTimeNov 23rd 2011
     permalink
    no jest wykresach bierzący cykl poprawiłam mam nadzieje ze teraz widać go i czekam na poprzednie pytanie
  5.  permalink
    Fiufiu: U mnie śluz jest taki : Po @ mam 2-3 dni sucho, potem jest śluz biały ( nie wydostaje się na zewnątrz ), przy siku tylko go widzę, a śluz przezroczysty mam przez 1-2 dni, zalezy od miesiąca i tyle.. Ból owulacyjny mam dziś ..
    --
  6.  permalink
    Mam sluz mieszany, tzn. białawy z domieszką przezroczystego i odczuwam lekki ból owulacyjny, co to oznacza?
    --
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    oznacza to ze zbliza sie owulacja, sluz bialy z domieszka rozciagliwego to sluz juz plodny
    --
  7.  permalink
    Ale dziś juz jest sucho, a tempka spadła na 36,60 :(
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    Obserwacje śluzu wpisujesz wieczorem, więc poranne obserwacje nie muszą być ostat4eczne.
    W okresie płodnym rano te może być sucho. Śluz się pokaże.
    --
  8.  permalink
    Amazonka: Ale mnie martwi spadek temperatury :( i odczuwam ból owulacyjny ..
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    Jaki to powód do zmartwienia?
    --
  9.  permalink
    Amazonka: No mam 16dc i spadek temperatury .. Tak ma być? Ja jestem zielona w tym temacie, aż głupio się przyznać, ale nie ogarniam tego tak jak niektóre dziołszki tutaj :(
    --
  10.  permalink
    Amazonka:

    Mój wykres październikowy, jakbyś mogła na niego zerknąć byłabym Ci wdzięczna :*

    http://www.zapytajpolozna.pl/images/fbfiles/images/karta.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 24th 2011 zmieniony
     permalink
    Sasetko, to wszystko w porządku w takim razie. Może warto poprawić jakość śluzu jakimś siemieniem czy innym wiesiołkiem? Próbowałaś pobierać go z okolic szyjki?

    Młoda, odpisałam Ci pod wykresem.
    --
  11.  permalink
    Fiufiu:Piję siemię lniane :) Ale czy uda mi sie zajść w ciążę, gdy śluz nie wydostaje się na zewnątrz?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    Jasne, żołnierzyki zwykle zaczynają marsz w okolicach szyjki, a nie majtek :wink:.
    --
  12.  permalink
    Fiufiu: No tak, tylko u mnie jest problem ze śluzem :/
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Ale pisałaś, że przez 1-2 dni w miesiącu widzisz rozciągliwy. Wystarczy. W każdym razie mi wystarczyło na dójkę dzieci :wink:
    --
  13.  permalink
    Ja rowniez mialam probelm ze sluzem sucho, ze nawet przy wspolzyciu czulam sie zle i bez zelu sie nie obylo. Jak mi doradzono na forum, pije siemie lniane i musze przyznac ,ze pomaga i nawet jestem zaskoczona ze tak szybko. I takiego glutka pije sobie 2 razy dziennie.:bigsmile:
    --
  14.  permalink
    No to mnie też siemię pomaga, bo juz nie jest tak sucho jak było :/ Ale ciągle za mało tego śluzu .. :(
    A test owulacyjny robiłam, i wyszła jedna kreska ciemna, a druga bledsza .. Czyli owulki jeszcze nie było?
    --
  15.  permalink
    chyba nie . szczerze to nie wiem bo kupuje testy elektroniczne clearblue, na ktorym pokazuje sie albo puste koleczko ,albo usmiechnieta buzka co oznacza, ze jest 36 godzin przed owulacja i najwyzsze stezenie hormonu luteinizujacego LH i oszczedza zbednej interpretacji i glowkowania np czy jezeli jest kreska blada jedna druga ciemniejsza to co w tedy...itp. naprawde polecam. Ja robilam i tylko jednego dnia pokazala sie usmiechnieta buzka ,a nastepnego dnia juz puste koleczko. pozdrawiam:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Tylko że jeszcze musisz być w grupie kobiet, u których poziom LH tudzież wysokość jego piku pokrywa się lub przewyższa ten ustalony przez producenta. Widziałam już wykresy z negatywnymi testami owu i pozytywnymi ciążowymi.

    Sasaetko, a może wiesiołek?
    --
  16.  permalink
    Na razie odłożyłam starania, na czas NIEOKREŚLONY :)
    --
    •  
      CommentAuthorMuriah
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Dziewczyny mam również pytanie.
    Monitoruję cykl, ale prócz tego postanowiłam wspomóc się testami owulacyjnymi. Mój cykl trwa ok29-30dni. Wykonałam 2 testy (z allegro, cieniutkie paseczki) w 11 i 13 dniu i zanipokoił mnie fakt, że jest tylko jedna kreska, a drugiej ani widu, ani słychu. Nawet cienia. Czy jest możliwy skok tempki i śluz płodny, przy jednoczesnym braku owulacji?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeDec 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja też mam cykle 28- 30 dniowe i też bardzo zdziwiłam się, że testy nie wyszły pozytywne. Testowałam od 11 dnia. Już dwa cykle po kolei wychodzą mi pozytywne w tych samych dniach cyklu. Tym razem miałam nawet przez 4 dni dwie grube krechy 15-16-17-18 dniu cyklu. Jednak ja nie wierzę do końca testom. Jeśli monitorujesz cykl u gina, to tym się kieruj przede wszystkim i oczywiście mierz tempkę, obserwuj śluz i szyjkę. A co do "śluzu szczególnie płodnego", to miałam go przez 5 dni. "Ten czas" może, ale nie musi być tak wcześnie. Każdy cykl może być inny u tej samej kobiety.
    Co do Twojego pytania, to z tego, co czytałam w Metodzie Rotzera, to cytuję: "Ani faza najlepszej jakości śluzu szyjkowego, ani przejściowe otwarcie się ujścia szyjki macicy nie stanowią dowodu na to, że owulacja miała miejsce".
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Dodałabym do tego cytatu "ani pozytywny wynik testu owulacyjnego". Poczytajcie o testach owu na forum, jak działają i dlaczego nie u każdej kobiety dają wiarygodny wynik.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.