Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 10th 2014
     permalink
    O własna wałówka to dobry pomysł! Udostępnili Ci lodówkę, czy nie było takiej potrzeby?


    Jasne - lodówki teraz są w szpitalach. Nawet mikrofalówki, czajnik.... Nie jest źle.
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMay 10th 2014
     permalink
    Hej, jakiś czas temu witałam się, byłam jeszcze przed konsultacją diabetologiczną, ale wyniki badania z obciążeniem glukozą wyszły u mnie złe - stąd skierowanie. Na chwile obecną jestem po pół dniowym pobycie w jednym z warszawskich szpitali, po konsultacjach diabetologa.
    Mam takie pytanie, jakich norm kazali Wam pilnować Wasi lekarze? W sensie ja mam mierzyć 4 razy dziennie - na czczo i 1h po głównych posiłkach, oprócz tego mam dodatkowe trzy posiłki pomiędzy, w tym tzw "nocny" - na ok 0,5h przed snem.
    Na spotkaniu w szpitalu, bo było nas tam kilka bab z podobnym problem, powiedzieli, że norma 1g po posiłku to do 120, tymczasem gdzie bym nie czytała to lekarze piszą o normie poniżej 140 (czytam tylko to cukrzycy ciężarnych) i zgłupiałam.. ja wiem, że 120 lepsza niż 140.... ale już nie wiem czy mam się stresować wynikiem 125-130 po jedzeniu, czy nie ma dramatu?
    Ogólnie cukier skacze mi bardzo, nawet przy tej ściśle kontrolowanej zaleconej diecie i nie wiem czy na samej diecie sie u mnie skończy :-(
    PS. Lepsze cukry mam po jakimś "grzeszku" niż po posiłku idealnie skomponowanym, więc ja w ogóle chyba jestem dziwadło....
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 10th 2014
     permalink
    Norma jest do 120 1h po posiłku.
    Ogólnie miałam podobne zalecenia jak Ty.

    125 to mały problem
    130 juz lekki alarm - trzeba modyfikowac dietę.
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 10th 2014
     permalink
    Anka norma na czczo to 60-90 mg/dl, a po posiłku 60-120 mg/dl. Diabetolodzy różne zalecenia dają, jedni mają mierzyć po 1h, inni po 1,5h, a niektórzy po 2h. Tak jak Monia napisała skok o kilka punktów to jeszcze nie problem, ale jeśli cukier skacze Tobie do 130 i więcej to trzeba przeanalizować swoją dietę i wprowadzić drobne zmiany, bo najwidoczniej coś nie gra.

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 10th 2014
     permalink
    a po posiłku 60


    Własnie nie wiem skąd norma od 60... Nie dopuszczajcie do cukrów poniżej 90. Przy cukrze 60 juz będziecie czuły się, źle, a poniżej to juz hipoglikemia, której strzeżcie sie jak ognia.
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeMay 10th 2014
     permalink
    Mój gin też mi sygnalizował, żebym nie dopuszczała do spadku cukrów po posiłku poniżej 90. Na czczo wg diabetolog norma jest do 99. Po posiłku do 120. U mnie zaczął się bałagan, więc nie pozostaje mi nic innego jak nauczyć się żyć w symbiozie z insuliną. Faza testów trwa. Jutro zwiększam dawkę...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 10th 2014
     permalink
    Na czczo wg diabetolog norma jest do 99


    Moja diabetolog na czczo dopuszczała tylko do 90. Dlatego jak zaczęłam dobiegać 95 dowaliła mi insulinę także na noc . Brałam 4 razy insu na dzień...
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 11th 2014
     permalink
    Ja dostałam wytyczne do 90 na czczo, 1 h po głównym posiłku do 120 (nowe wytyczne dla kobiet w ciąży)
    Zdarza mi się mieć po posiłkach więcej: 123-126, ale diabetolog nie widział w tym problemu i insuliny nie dostałam.
    Dostałam za to opr, jak zbadano mi cukier przed wizyta kontrolną, byłam ponad 3 h po posiłku i miałam tylko 82, usłyszałam, że to za mało i, że nie powinnam dopuszczać do takich sytuacji.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 11th 2014
     permalink
    byłam ponad 3 h po posiłku i miałam tylko 82,


    To sobie wyobraź jakie laury zbierałam jak mi 1h po posiłkach spadało do 40 np. Niestety nie mogłam nad tym zapanować. Mierzyłam cukier po 1h po posiłku i było np. 120, a za 10 minut już czułam, że odpływam. Ponowny pomiar 40. Jak lezałam w szpitalu to położne bały sie miec mnie za pacjentke, bo nie wiedziały co robić, gdyz nawet glukoza nie potrafiła mi w miarę szybko podnieść cukru. Jak będziecie w takiej sytuacji to najlepsza jest cola. Trzeba szybko ja wypić (najlepiej miec ją non stop przy sobie), jak ja wypijecie to jeszcze zagryźć kromeczką chleba, żeby wyższy cukier się utrzymał na dłużej. sama cola podniesie, ale też szybko spadnie. Dlatego trzeba uzupełnić węglowodanem.
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 11th 2014
     permalink
    Mi na szczęście cukry nie zeszły nigdy poniżej normy :) 1,5h po posiłkach czasem zdarzało się, że wynik pokazał trochę mniej niż 90, ale Pani diabetolog mówiła że to są ładne wyniki.

    Jutro będzie 35 tydzień ciąży! :) Już tak niewiele zostało :) cały czas się uśmiecham jak o tym myślę.
    Ponadto jutro KTG i wizyta u mojej Gin. zobaczymy co tam słychać u mojego synusia no i czy już coś się powoli dzieje w kierunku porodu, trzymajcie kciuki by wszystko było dobrze :)

    Suwaczek z babyboom.pl
    • CommentAuthorLussii
    • CommentTimeMay 11th 2014
     permalink
    Mierzyłyście może kiedyś cukry zarówno 1h jak i 2h po jakimś posiłku? Czy u Was różnice między tymi pomiarami są duże?
    Wczoraj pozwoliłam sobie na słodki obiad (!) tzn, najpierw zupa jarzynowa, a potem 3 kluski na parze z masełkiem i cukrem <3. Wynik ogólnie rzecz biorąc nie był zły (oczywiście uwzględniając ciężkość tego grzechu;)) po 1h - 126. Przeczytałam, że jeśli pozwalamy sobie na grzechy:P to warto zmierzyć cukier też po 2h - u mnie wynik 127, czyli podobny do tego po 1h. Teraz nie wiem czy tylko po słodkim cukier się tak długo utrzymuje czy po normalnym posiłku też tak jest?
    Z jednej strony tłumaczyłoby to, że są różne zalecenia diabetologów, bo wyniki czy po 1 czy po 2 h nie różniłyby się drastycznie.
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeMay 11th 2014
     permalink
    Dziewczyny kiedy najwcześniej można zrobić krzywą 50g? Dziś zmierzyłam cukier i po śniadaniu 96 a po obiedzie 154. Do 18tc oszaleję.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 11th 2014
     permalink
    Dziewczyny kiedy najwcześniej można zrobić krzywą 50g? Dziś zmierzyłam cukier i po śniadaniu 96 a po obiedzie 154. Do 18tc oszaleję.


    50g glukozy nie ma sensu. Najczęściej po niej wychodzą wyniki Fałszywe....
    W moim mieście już się od 50g odeszło.
    A co do 75g, to u nas jesli w pierwszej ciąży była cukrzyca to w 8 tyg robi sie pierwszą "próbę".
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeMay 11th 2014
     permalink
    Dzięki, będę na usg dopiero za 2 tyg czyli w 9tc ale jutro spróbuję znaleźć diabetologa prywatnie.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 11th 2014
     permalink
    Dzięki, będę na usg dopiero za 2 tyg czyli w 9tc ale jutro spróbuję znaleźć diabetologa prywatnie.


    A mnie sie wydaje, że jesli w pierwszej ciąży byłas pod opieka poradni diabetologicznej, to skierowanie nie jest Ci potrzebne. Może sie mylę. A nwet jeśli to poproś swojego lekarza internisty/ rodzinnego o takie skierowanie. Po co prywatnie tyle płacic...
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeMay 11th 2014
     permalink
    Nie byłam pod opieką diabetologa.. Stąd to zamartwianie teraz. Miałam podwyższone wyniki w obydwu krzywych ale dietą (czasem z wpadkami) udało mi się stabilizować cukry.. Tylko u mnie jeszcze chyba problem z nerkami (nie jest zdiagnozowany) bo miałam zatrucie ciążowe w ostatnim tyg ciąży i m.in przez to cc. Także teraz startuję znów z kompletem chorób i choć jedną chcę mieć pod kontrolą..
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 11th 2014
     permalink
    To dziwne, bo u nas nawet na diecie - mama słodka jest pod opieka diabetologa.
    Ale tak czy siak nie zmienia to faktu, że możesz poprosic o skierowanie od internisty.

    A z nerkami koniecznie - bo w ciąży nie ma żartów do urologa, a najlepiej nefrologa. I to szybciej niz do diabetologa...
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeMay 11th 2014
     permalink
    Nie ma to jak bezstresowo zaczynać ciążę ;)
    Dziewczyny macie jakiś pomysł na niepodnoszący cukru obiad? Bo aż sie jeść boję..
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 11th 2014
     permalink
    Dziewczyny macie jakiś pomysł na niepodnoszący cukru obiad? Bo aż sie jeść boję.


    Zupy ;)
    Moim hitem była pomidorówka z ryżem (ale ryż sobie trzeba odliczyć, żeby nie za dużo. On tez może podnieść. Po prostu jedz mniejsze porcje - częściej.

    jeść sie nie bój. No i stressssss... PODNOSI CUKIER!

    Trzeba na luz wrzucić.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeMay 11th 2014
     permalink
    Skapula, w Krakowie nie każą przychodzić tydzień przed porodem jak się ma cukrzycę. Wydaje mi się, że leżenie niczego przecież nie zmieni, no ale co miasto to pewnie inny obyczaj. A co do diety - ja byłam dwa razy w szpitalu - raz na patologii w 32 tygodniu i miałam specjalną dietę cukrzycową z dodatkowymi posiłakami (drugie śniadanie, podwieczorek i druga kolacja) oraz z okazji porodu i też dostawałąm w dalszym ciągu dietę cukrzycową. Zatem nie ma konieczności zabierania ze sobą siatki jedzenia :-) Chyba, e u Ciebie jest inaczej, ale najlepiej się dowiedz. Ja po prostu w szpitalu w chwili przyjęcia zgłosiłąm, że mam dietę i insulinę i zamówili mi konsultację diabetologa i poinformowali dietetyka. Powodzenia!
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 11th 2014
     permalink
    Zatem nie ma konieczności zabierania ze sobą siatki jedzenia


    To zalezy ile masz posiłków. ja miałam 10!!! Szpital oferował mi tylko te podstawowe... Stąd siatka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMay 12th 2014
     permalink
    O matko Monia502 jak Ty się wyrabiałaś z 10 dziennie? W sensie czasowo? Ja mam 6 posiłków, trzy główne plus 2 śniadanie, podwieczorek i tzw nocny tuż przed snem i wstaję o 7 rano, żeby wszystko ogarnąć... jem co 2,5-3h, częściej bym chyba nie dała rady :-)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 12th 2014
     permalink
    Jakbyś musiała, to byś i czas i radę znalazła ;)
    U mnie przyczyną takiej ilości posiłków była własnie hipoglikemia, która jest groźniejsza dla dziecka i mamy niz hiperglikemia. W sensie ja miałami i hiper i hipo...

    Ale nawet jeśli macie po 6 posiłków to i tak bez siateczki sie nie obejdzie, bo w szpitalu dostaniecie: sniadanie, obiad i kolację. W niektórych szpitalach mozna uraczyc owoc lub jogurt naturalny na drugie sniadanie i cos na podwieczorek... Ale to by trzeba było sie dowiedzieć. Nie mniej nadal brakuje posiłku przed snem.
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 12th 2014
     permalink
    Wydaje mi się, że należy spytać w szpitalu jak traktowana jest kobieta z cukrzycą, bo jak dla mnie to powinni zapewnić WSZYSTKIE dietowe posiłki, chociaż wiem jak to w rzeczywistości wygląda.

    chce być mamą, obiad nie podnoszący cukru w moim przypadku to zupy; potrawka z brązowym ryżem i gotowanym mięskiem; ziemniaczki z upieczonymi w piekarniku pałkami drobiowymi (oczywiście bez skóry) i do tego jakieś warzywko; szparagi z ziemniaczkami i usmażonym jajkiem; gołąbki z ryżem brązowym i mięsem indyczym plus ziemniaczki; pizza na cieście razowym z szynką drobiową, papryką, pomidorkiem, cebulą (bez sera z małą ilością ketchupu). Trochę do wyboru jest, tylko musisz popróbować bo każdy inaczej reaguje na różne składniki ;)

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMay 12th 2014
     permalink
    Było pytanie o obiad, a ja zapytam o śniadanie. Co prawda od niedawna testuję tą dietę, ale martwią mnie śniadania, po nich zawsze cukier dowala mi i to zdrowo.
    Z jednej strony dietetyczka-diabetolog mówiła, żeby nie ograniczać kalorii - ok 350-400 musi śniadanie moje mieć.
    Pieczywo jem tylko żytnie i pełnoziarniste, ograniczyłam dwie kromki do półtorej, odstawiłam praktycznie wędlinę (bo po takich zwykłych kanapkach z wędl. drobiową i warzywami typu pomidor, ogórek - cukier dobijał mi do 192 - to była załamka), wybieram jajka lub ryby lub inny nabiał plus warzywa, ale nadal mam poziom ok 150-160. Co radzicie?
    Na czczo też mam za wysoko.
    Cukier normuje się w drugiej połowie dnia. Kontrola u lekarza najwcześniej w przyszłym tygodniu.
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeMay 12th 2014
     permalink
    Z tego co pamiętam nabiał polecany jest dopiero w drugiej połowie dnia.
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 12th 2014
     permalink
    Ja na pierwsze śniadanie jem zawsze to samo: 1 kromka chlebka wieloziarnistego 4 ziarna z szynką - polędwica sopocka drobiowa. Po tym zawsze mam cukier w granicach 95-115. Dopiero na drugie śniadanie pozwalam zjeść sobie troszkę więcej, np. 2 kromki chlebka wieloziarnistego z szynką drobiową i do tego warzywka (pomidor, ogórek, rzodkiewka, sałata); 1 kromka chlebka i duża łyżka bigosiku; 2 parówki drobiowe i kromka chleba; 2 kromki z makrelą. Jeśli chodzi o jajka to też nie można przesadzać, max. 4 w tygodniu.

    Anka, a może chlebek Tobie tak podnosi cukier? Nie każdy może jeść chleby z ziarnami (słyszałam nawet o przypadkach, że dziewczyny lepiej reagowały na zwykły biały chlebek niż ten który faktycznie wolno nam jeść), ja na przykład nie mogę jeść razowego.

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMay 12th 2014
     permalink
    Dzięki za podpowiedzi, zaczynałam śniadaniami ściśle opisanymi jako przykładowe przez dietetyka (ta ilość kromek, wagowo itp), ale mi jak widać nie służą.
    Próbowałam na razie pieczywo żytnie, z ziarnami (po tych bardzo wieloziarnistych źle się czuję - wzdęcia), razowe i grahama (ten jest z domieszką mąki pszennej) i wyniki były podobne. Z jajkami nie przesadzam, chociaż nam w szpitalu powiedziano, że dopuszczalne są max 2 jajka dziennie - 2 do 3 razy w tygodniu.
    O tym nabiale nie słyszałam. W przykładowej diecie - twarożki różnego rodzaju pojawiały się i na I i na II śniadanie.
    Wiem, że owoce w pierwszej połowie dnia mogę jeść, w ograniczonej ilości, a później basta!
    Będę próbowała innych zestawów.
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeMay 12th 2014
     permalink
    Chyba najlepiej sprawdzić na co dobrze reagujesz, spróbuj jakkolwiek zmodyfikować śniadanie, nabiał przerzucić na później i może zmienić chleb i zobacz :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 12th 2014
     permalink
    Wydaje mi się, że należy spytać w szpitalu jak traktowana jest kobieta z cukrzycą, bo jak dla mnie to powinni zapewnić WSZYSTKIE dietowe posiłki, chociaż wiem jak to w rzeczywistości wygląda.


    Tylko, że pytrając pytajcie o szczegóły, bo dla szpitala dieta cukrzycowa to dieta cukrzycowa równa dla wszystkich. Bez uwzględnienia liczby wybaganych posiłków.

    No i pamiętajcie, że ta dieta może Wam nie podpasować, bo cukry skacza każdej kobiecie po czymś innym.

    Dzięki za podpowiedzi, zaczynałam śniadaniami ściśle opisanymi jako przykładowe przez dietetyka (ta ilość kromek, wagowo itp), ale mi jak widać nie służą.


    Mi tez nie służyły. Najbardziej służył mi zwykły, biały chleb bez ważenia, mierzenia ;)

    Co do nabiału to tez teżeba obliczyc właściwa porcję.
    Ale mi po nabiale mocno cukier skakał.
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 13th 2014
     permalink
    Witam wszystkie mamuśki. Jak Wasze samopoczucie i cukry? Ja jestem po wizycie u gin., wszystko jest ok, KTG też ładnie wychodzą, kolejna wizyta za 2 tyg. wtedy też zrobi mi USG i dowiemy się w jakiej pozycji leży mój mały bąbel i ile waży :) Co do cukrów... cały czas jest super, wczoraj przekroczyło mi o 4 jednostki, ale cały dzień miałam poniżej 100 więc postanowiłam nie przejąć się tym aż tak bardzo.

    Suwaczek z babyboom.pl
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 13th 2014
     permalink
    Ja mam gorszy czas, od 3 dni cukry wychodzą za wysoko, zwłaszcza po śniadaniu takim jak zawsze (owsianka z chudym jogurtem), niby przekroczenia nie są duże, ale denerwuje mnie to...
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 13th 2014
     permalink
    To poczekaj jeszcze troszkę i jak się nie polepszy to spróbuj zmienić to pierwsze śniadanko. Ja do 30 tyg też miałam cały czas ten sam zestaw na śniadanie i potem musiałam zmniejszyć, bo cukry zaczęły skakać. Pani diabetolog mówiła, że tak może się dziać wraz z rozwojem ciąży. Ja dokładnie tak jak Ty od razu się denerwuję, nawet gdy skoki są minimalne, ale musimy pamiętać, że stres to teraz nasz wróg ;)

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMay 13th 2014
     permalink
    A ja dziś w końcu miałam dobry dzień... cukry po posiłkach albo w normie, ale naprawdę niewiele przekroczone (np 125-127) po jedzeniu, co dla mnie jest znakiem, że w końcu może idę w dobrym kierunku.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    kurde zmierzyłam sobie dzisiaj cukier po śniadaniu (paluch z wędliną pomidorem i szczypiorkiem z słodzoną herbatą) i po godzinie cukier 190!!! Teraz co posiłek robię pomiar i chyba czeka mnie dieta:(:cry:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Wiecie nad czym się zastanawiam?Jakie wyniki po takim śniadaniu, Anecia, miałby ktoś nieobciązony cukrzycą? W końcu pieczywo pszenne (?), pomidor (nie malinówka przypadkiem?) i słodzona herbata. Może każdemu by po takim zestawie wywaliło cukier?
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    W tym sens że ostatnio jadłam podobnie i cukier był w okolicach 130. Więc narazie czekają mnie pomiary cukrów po jedzeniu i zobaczymy jak wyjdzie. Bedę starać się jeść tak jak ostatnio i zobaczymy jak mam cukry. Jak narazie po jabłku cukier 79. Obiad właśnie jem więc za godzinę pomiar.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    Mobilizujesz do pomiarów :smile: Póki co mierzyłam od przypadku do przypadku, ale skoro Tobie krzywa cukrowa wyszła w porządku, a mimo tego cukry szaleją, to już chyba niczego nie będę pewna :smile: Mnie krzywa czeka prawdopodobnie we wtorek :smile:
    Z drugiej strony- na dobre nam dieta wyjdzie.
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    Tylko, że wraz z rozwojem ciąży cukry też mogą zacząć świrować. Pisałam o tym wczoraj. Ja np. od około 30 tyg. musiałam trochę zmodyfikować swoje śniadania i od tego czasu jest dobrze.

    Suwaczek z babyboom.pl
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    No ja krzywą miałam w 18 tygodniu z kuli tego ze w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę. A zbliżam się do 30 tygodnia ciąży więc wolę pomierzyć bo może to być jednorazowy wyskok, ale może się zdarzyć że będę zmuszona do diety. Wiem że słodkie odstawiam kategorycznie bo po kilku ciastkach cukier 170. W poprzedniej ciąży jadłam słodkie raz na jakiś czas bo cukier mi nie skakał po słodyczach, a za to właśnie po pieczywie miałam cukry z kosmosu. Jeszcze pozostaje cukier na czczo bo dawno nie mierzyłam więc jutro pierwsze co będę robić z rana to mierzyć cukier:P
    -- ;;;;
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    Anecia trzymam kciuki aby było dobrze :)

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    Anecia, ja również trzymam kciuki. :smile:
    Mam jeszcze pytanie do mam, które są /były w drugiej cukrzycowej ciąży. Czy nie robi się już drugiej krzywej cukrowej w 24-28 tc? To znaczy będę miała tylko tą w 13 tyg, a potem już nie? Nie wiem czemu, ale wydawało mi się, że bedę miała dwa badania...
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    Właśnie mierzyłam cukier po obiedzie: zupa kalafiorowa z dużą ilością warzyw (duża miska) byłam najedzona strasznie a cukier wyszedł 66!!!! szybko zjadłam teraz kawałek czekoladki i gruszkę, żeby troszkę podwyższyć wynik.

    Suwaczek z babyboom.pl
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    No u mnie po 8 pierogach ruskich cukier 160! Mi też się wydawało ze się robi w drugiej ciąży dwie krzywe, ale lekarz powiedział ze jak pierwsza wyszła oki to druga niekoniecznie trzeba robić ale ja pierwszą miałam dopiero w 18 tygodniu, wiec może dlatego tak powiedział.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    paluch z wędliną pomidorem i szczypiorkiem z słodzoną herbatą) i po godzinie cukier 190!!


    Przestań juz uzywać cukru!!!! Nawet jesli po 1h masz cukier w normie to po 2 już może byc w kosmosie.

    Jak narazie po jabłku cukier 79.


    Już tu nie raz pisałyśmy, nie dopuszczac do cukru poniżej 90! Najlepszy jest cukier w granicach 100-120.

    byłam najedzona strasznie a cukier wyszedł 66!!!! szybko zjadłam teraz kawałek czekoladki i gruszkę, żeby troszkę podwyższyć wynik.


    I źle zrobiłaś. Przy takich spadkach po czekoladce (bo to musi byc cukier) zjadasz węglowodan - czyli np. kromkę suchego chleba. Taki "posiłek" podniesie cukier i utrzyma. Jeśli zjesz czekoladke i owoc, to jest ryzyko szybkiego spadku poniżej normy.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Anecia, może zastanów się nad przejściem na dietę cukrzycową. Skoro te cukry tak Ci szaleją po "normalnych" rzeczach, a dieta nie zaszkodzi...
    W sumie na diecie ani byś nie posłodziła, ani pierogów nie zjadła, to może i cukry by były ok.
    Ja tak piszę, a jutro zgrzeszę na "wyjściu firmowym":shamed: Łudzę się, że krzywa we wtorek wyjdzie ok i że to jeszcze za wczesna ciąża na szalejące cukry :smile:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 15th 2014 zmieniony
     permalink
    Ostatnio pozwoliłam sobie na więcej z jedzeniem w tym na picie słodzonej herbaty bo zazwyczaj piję gorzką. Z dietą i tak uważam poza małymi wyskokami bo mam nadwagę i tak czy inaczej wagi muszę pilnować. Teraz już wiem że nie mogę sobie pozwolić na grzeszki i wracam do diety. Wczoraj po zjedzeniu na kolację 2 jajek, pomidora dwóch kromek przez cały chleba z wędliną i szklanką gorzkiej herbaty cukier po godzinie 103. Na czczo dzisiaj 92. Ale włączyłam ten dodatkowy posiłek o 21 na noc żeby cukry w nocy nie spadały bo po kolacji jednak ten cukier był dość niski. Po sniadsniu cukier 139 a zjadłam praktycznie to samo co wczoraj na kolacje.
    -- ;;;;
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 15th 2014
     permalink
    Spanikowałam gdy zobaczyłam ten wynik 66 i pierwsze co to o słodkim pomyślałam. Mam nadzieję, że więcej takich spadków nie będzie, w ogóle pierwszy raz mi się takie coś przytrafiło. Na szczęście po kolacji było już dobrze, dziś na czczo i po 1 śniadaniu też wyniki dobre. Ufff ile stresu nas to wszystko kosztuje, na szczęście mi już niewiele zostało :)

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMay 15th 2014
     permalink
    hej, witam się z rana i mam znowu gorszy nastrój, po śniadaniu (które już wydawało mi się przetestowane, pieczywo orkiszowe, wędlina drobiowa, pomidor, ok 100g jogurtu naturalnego) znów cukier 184 (po 1h). Sprawdziłam teraz po 2h i mam 84...
    Co mogło wywołać taki skok, dodam, że jadłam już prawie identyczny zestaw na śniadanie i było ok, pieczywo orkiszowe do różnych posiłków testowane i cukier też ok.
    Zgłupiałam do reszty :-(
    Jak jeszcze dzień / dwa będzie takich skoków to zgłoszę się na kontrolę do lekarza :-(
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeMay 15th 2014
     permalink
    Anka80, ja też zachodzę w głowę o co z tymi cukrami chodzi. Ja od tygodnia jestem na insulinie (max 3j przed kolacją i śniadaniem). Wczoraj miałam już kryzys z postanowieniem, że dzisiaj po śniadaniu będę dzwonić na alarm do diabetolog. Ale dzisiaj zjadłam na śniadanie identyczne jak wczorajsza kolacja po której cukier skoczył do 129. Po dzisiejszym śniadaniu 115, więc nie zadzwoniłam.
    Nie jestem w stanie mierzyć cukrów 4 razy na dobę. Mierzę po każdym posiłku, nawet 8 razy dziennie... Cukrzyca jest strasznie upierdliwa!
    Dziewczyny insulinowe, na jakich dawkach jesteście?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.