Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Monia502: To bardzo dobre cukry, a nawet ciut za nisko, bo idealny cukier to taki w granicach 100-119

    Moja również, i takich poziomów oczekuję...
    jagoda_88: ja od czterech dni tez mam piękne wyniki :]

    Ja z kolei wczoraj miałam dwie "wpadki". I zachodzę w głowę, czy rodzaj wędliny ma aż takie znaczenie. Bo mi wychodzi na to, że "swojska" polędwica z dzika miesza mi w poziomach cukru.
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    montever, w moim przypadku nawet wędlina ma wpływ na cukry... jadam tylko szyneczki drobiowe i indycze bo są najchudsze (tak zalecili na szkoleniu w poradni), czasem sobie podjem coś innego, ale to faktycznie "od święta".

    Moja diabetolog nie mówiła, że najlepszy cukier to w granicach 100-119, dobrze że o tym piszecie bo ja myślałam, że najlepsze to te poniżej 100 :)

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    U mnie dzisiaj na czczo 90, 1h po śniadaniu też 90...o 17:30 wizyta u gina- zobaczymy co powie na ten cukier w moczu...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny. Mam szybkie pytanie. Znajoma robiła test obciążenia glukozy. Na czczo wyszło ok (nie mówiła ile), ale po dwóch godzinach wynik 154. Nie miała pomiaru po godzinie (nie wiem czemu) i lekarz jej powiedział, ze po wypiciu glukozy może sobie iść i ma wrócić za 2 godziny - mi kazali siedzieć przed gabinetem i się nie szwendać, bo mogę oszukać wyniki, a ona pojechała do domu w tym czasie....
    Nie chce zadzwonić do lekarza, bo on rzekomo nie lubi jak się do niego dzwoni a i boi się, ze każe jej zameldować się już w szpitalu (ma termin na 3 lipca, ale 8 maja ma już się położyć w szpitalu ze względu na ochronę - wiek 37 lat i problemy z ciśnieniem). Co można jej poradzić? Powinna teraz powtórzyć badanie? Jak z dietą?
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    Ja również nie miałam robionego obciążenia po godzinie, tylko od razu po 2 godzinach. Tak jak pisałaś koleżanka powinna siedzieć przed gabinetem przez te 2 godziny, bo jak wiemy aktywność obniża wynik, co w jej przypadku nie dało go prawdziwego. Mimo ruchu, koleżanka ma wynik 154 czyli mimo wszystko ponad normę i zalicza się do słodkich mamusi. Moim zdaniem badania nie musi powtarzać, natomiast dietę i mierzenie cukrów powinna jak najbardziej prowadzić.

    Suwaczek z babyboom.pl

    Treść doklejona: 29.04.14 15:55
    KONIEC z próbowaniem nowych rzeczy! Za szybko się cieszyłam ładnymi wynikami. Dziś na obiadek do dwóch pałek pieczonych w piekarniku, bez skóry zamiast ziemniaczków zjadłam 5 sztuk klusek śląskich i cukier wyszedł 128 :( Niby niewielki skok ale i tak tego nie lubię i się wkurzam sama na siebie :( Także KONIEC!!!!

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    Dii, conajmniej dziwne, że pozwolili jej wyjść, przecież nawet leniwy spacer powoduje spalanie cukru. Wg mnie ten wynik jest nie dość, że niewiarygodny to również wsakzuje na cukrzycę. Ja nie ruszając tyłka z krzesła w poczekalni miałam po dwóch godzinach 162 po obciążeniu 75g. Po godzinie również nie miałam pomiaru.
    Ja mam termin ciut później.
    Dieta obligatoryjna. Glukometr też by się przydał.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    Popieram Mont... Ruch spowodował obniżenie cukru, pewnie po 2h siedzenia byłby wyższy.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    Ok. Dzięki za informacje. Przekażę jej w takim razie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    A ja dostałam skierowanie na krzywą już teraz (plus powtórka moczu)....zobaczymy co tam mi wyjdzie
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    A ja dostałam skierowanie na krzywą już teraz (plus powtórka moczu)....zobaczymy co tam mi wyjdzie


    No i dobrze, że lekarz czujny... Trzymam kciuki, by wszystko było O.K. ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    Hej Dziewczyny.. U mnie 6tc (niepotwierdzony jeszcze usg), w pierwszej była cukrzyca na diecie a teraz zmierzyłam po 2 kanapkach z kolacji 155 :( No koszmar!!
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    "Mamusia" spokojnie!!!! Jutro jeszcze raz skontroluj. Staraj sie już dietke wprowadzić... Będzie dobrze.
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 4th 2014
     permalink
    Witam Was słodkie mamusie :)
    Jak po weekendzie majowym? Moje cukry super, grill mi sprzyjał :) Dodatkowo pozwoliłam sobie na coś extra: lody "BAJKA" i wiecie co? wyniki piękne! żadnego skoku :) A jak u Was?

    Suwaczek z babyboom.pl
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 4th 2014
     permalink
    Ja zaliczyłam 1 wpadkę niestety, a dziś po śniadaniu cukier 126:( Stresuje mnie to bardzo, boję się cokolwiek jeść. Powinnam przybierać na wadze, brzuch niby rośnie, dzidzia też, ale takich chudych nóg jak teraz to nigdy nie miałam. W środę mam wizytę u diabetologa, zobaczymy co mi powie. Było trochę tych wpadek, większość z nich to w granicach 123-126, czy to już będzie wskazanie do insuliny?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 4th 2014
     permalink
    a dziś po śniadaniu cukier 126:


    Ejj, to jeszcze nie taki wielki "skok"...
    Jakbym takie miała, to czułabym sie szczęśliwa...

    większość z nich to w granicach 123-126, czy to już będzie wskazanie do insuliny?


    Dla niektórych diabetologów to jest wskazanie do podania insu, a dla innych jest to sygnał do zmodyfikowania diety. Ja jednak wolałabym insulinę niż kolejny reżim dietowy ;)
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 4th 2014
     permalink
    skapula, wg mojej Pani diabetolog takie lekkie skoki jak Twoje, to nie jest powód do podawania insuliny. Pamiętaj, że stres podwyższa wyniki cukru, także ze spokojem... ja miałam dokładnie tak jak Ty, przejmowałam się strasznie, przez co jeść mi się nie chciało, bo bałam się że znowu będzie coś nie tak. Pani diabetolog mnie uspokoiła i wyniki mam od jakiegoś czasu ok. Stres ma na prawdę duży wpływ, także przed mierzeniem, trzy głębokie wdechy i wiara w to, że będzie dobrze ;)

    Co do przybierania na wadze, ja od 3 miesięcy cały czas ważę 55 kg. Od początku ciąży przytyłam 6,5 kg. Też się martwiłam, czy tak powinno być, czy to nie szkodzi dzieciaczkowi. Uzyskałam odpowiedź, że dieta jest dobrze prowadzona i realizowana, dlatego waga stoi w miejscu, martwić byśmy się zaczęli gdyby waga spadała, jednak jeśli stoi w miejscu to jest ok.

    Suwaczek z babyboom.pl
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 4th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie trochę.
    Pocieszyłaś mnie Jagoda z tą wagą, ja ma 4 na plusie, zaczynałam od 56kg, ale nie chudnę i to chyba najważniejsze.
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 4th 2014
     permalink
    skapula cieszę się, że troszeczkę Cię uspokoiłam ;) koniecznie daj znać co Twój diabetolog powie na to wszystko. Ja trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze :)

    Suwaczek z babyboom.pl
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeMay 6th 2014
     permalink
    Dziewczyny, mój reżim skończył się równo tydzień temu kiedy urodziła się moja córeczka! Malutka jest w pełni zdrowa, dostała 10pkt mimo że u mnie cukry różnie reagowały. Miałam czasami bardzo wysokie stany, ale ogólnie starałam się zachować odpowiedni poziom. Zatem nie martwcie się pojedynczymi skokami (a już na pewno takimi poniżej 130) bo stres gorzej wpłynie niż ten podniesiony poziom cukru. Jedyne co mnie bolało w sercu, to fakt, że takiego maluszka od słodkiej mamy przez dwie doby kłują sześć razy dziennie i badają poziom cukru żeby sprawdzić czy nie ma hipoglikemii albo cukrzycy wrodzonej. No, ale córeczka ma cukry w porządku i jesteśmy obie bardzo szczęśliwe w domku.
    POwodzenia życzę!
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeMay 6th 2014
     permalink
    mnbvc, dzięki Ci, że do nas zajrzałaś i znów uraczyłaś nas dobrym słowem i wsparciem. Ja to się właśnie zastanawiałam, czy te cukrowe "wpadki" mają bardzo negatywny wpływ. Też staram się pilnować, ale zdarza się... I jest skrajnie - raz bardzo mnie to stresuje, innym razem bagatelizuję. Z diabetolog widzę się raz na dwa tygodnie. Ostatnio nie robiła mi wywodów, ani nie "straszyła" insuliną (chociaż po tym co pisałaś, byłam otwarta w razie potrzeby na taką ewentualność), więc jak widać potwierdza się to co piszesz; że nie ma co demonizować.
    Bardzo mnie cieszy, że u Was wszystko ok. To takie... krzepiące :))
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 6th 2014
     permalink
    Droga mnbvc, gratuluję z całego serca narodzin córeczki :) cieszę się, że mała jest zdrowa :) dziękuję za słowa otuchy, dzięki Tobie na pewno będę się mniej martwić "wyskokami" moich cukrów, chociaż ostatnio (odpukać w niemalowane) wyniki mam ładne. Mogę zadać kilka pytań? W którym tyg. urodziłaś? Ile mała ważyła? Czy rodziłaś w dowolnym wybranym przez siebie szpitalu czy np sugerowałaś się cukrzycą i wybrałaś szpital bardziej temu odpowiadający?

    Zdrówka życzę :)

    Suwaczek z babyboom.pl
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 7th 2014
     permalink
    Ja mam pytanko. W pierwszej ciąży miałam cukrzycę ciążową i musiałam być na diecie. Teraz jestem w 27 tygodniu i krzywa cukrowa robiona w 18 tygodniu wyszła 129 po dwóch godzinach. Jednak z kuli tego że krzywą miałam robioną wcześniej niż zazwyczaj się robi to czasami mierzę cukry po posiłku. Dzisiaj po śniadaniu miałam cukier 133. Dodam że zjadła 3 frankfurterki z ketchupem, 4 kromki chleba z masłem i do tego duży kubek soku jabłkowego. Wydaje mi się że na tyle ile zjadłam to cukier jest oki. chciałam się tylko u Was upewnić że dieta jak narazie mi nie grozi. Wyprowadźcie mnie z błędu jak się mylę.
    -- ;;;;
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 7th 2014
     permalink
    Anecia84, skoro wynik po obciążeniu glukozą miałaś dobry to moim zdaniem jest wszystko ok :)

    Twoje śniadanko faktycznie było obfite i pewnie dlatego taki wynik ;) jeśli jednak się martwisz, porozmawiaj ze swoim lekarzem, ale wydaje mi się, że powie Tobie to co ja tutaj piszę i po prostu jesteś zdrowa :)

    Suwaczek z babyboom.pl
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 7th 2014
     permalink
    Jagoda ja już pytałam lekarza więc mi powiedział to samo co ty, że skoro do tej pory cukrzyca się nie ujawniła to jej na 90 procent nie będzie. Ale ja raz na jakiś czas po posiłkach dla świętego spokoju badam cukier by mieć pewność że małej nic nie zagraża. Chociaż ja z kuli swojej nadwagi i tak ograniczam pewne rzeczy (słodycze, słodkie napoje i inne niezdrowe produkty). Jak narazie przytyłam 6 kg więc podobnie jak z Ludwikiem.:bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 7th 2014
     permalink
    Dzisiaj po śniadaniu miałam cukier 133. Dodam że zjadła 3 frankfurterki z ketchupem, 4 kromki chleba z masłem i do tego duży kubek soku jabłkowego


    Jesssus Maria!!! A co to za wielki apetyt był....
    Lepiej zjeść mniej, a częściej, bo przejadać się nie możesz, skoro jest ryzyko, że cukrzyca może sie pojawić, a skoro już miałaś, to jednak warto zadbac o to, żeby te cukry nie skakały, a po takiej porcji to oczywiste, że cukier jest wyższy - nawet u zdrowego człowieka...
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 7th 2014
     permalink
    No niestety apetyt mi dopisuje w ostatnim czasie, ale są momenty, że nic mi nie smakuje i zmuszam się do jedzenia bo kruszywa najważniejsza. Dzisiaj to mąż mi zaserwowal takie śniadanko. Zazwyczaj na śniadanie jem dwie kromeczki z pomidorem lub ogórkiem. Dzisiaj trochę eksperymentalnie zjadłam tyle kropek bo w poprzedniej ciąży to właśnie chleb był tym czynnikiem, po którym cukier skakał mi do 170 po zjedzeniu dwóch kromeczek.
    -- ;;;;
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 7th 2014
     permalink
    Anecia, ja tam wierzę że będzie dobrze, skoro i tak prowadzisz taką swoją zdrową dietę to jej się trzymaj, dla świętego spokoju mierz sobie ten cukier (ale ze spokojem, bez spinania się). Tak jak napisała Monia jedz mniej ale częściej ;) Zresztą wiesz sama jak to działa, skoro już raz to przechodziłaś. Trzymam kciuki za Ciebie!

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeMay 7th 2014
     permalink
    A ja dzisiaj po raz pierwszy od stwierdzenia cukrzycy pozwoliłam sobie na loda (rożek), którego skonsumowałam podczas dłuższego spaceru. Cukier po godzinie w normie. Ależ mi ten lód dobrze zrobił :bigsmile::cool:
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 7th 2014
     permalink
    mmm lody :) ja też już kilka razy pozwoliłam sobie na ten "rarytas" i tak jak u Ciebie montever cukry w normie :) jeszcze troszkę i będziemy mogły się zajadać tymi i innymi pysznościami bez obawy o cukry ;)

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 7th 2014
     permalink
    Dziewczynki, jeśli pozwalacie sobie na łakocie w stylu lody czy inne słodkości zawierające cukier to trzeba zrobić pomiar po godzinie i po dwóch godzinach, gdyż cukier może podnosic glukozę we krwi wolniej i dopiero po 2h dać wynik wysoki ( aczkolwiek nie jest to regułą).
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Z powodu cukru w moczu zrobiłam krzywą i ponowne badanie moczu (po tygodniu)
    wyniki
    na czczo 94 (74-106)
    po 1h 111 (70-160)
    po 2h 106 (70-140)
    generalnie krzywa wygląda ok, ale trochę mnie niepokoi wynik na czczo, chociaż wg norm laboratoryjnych jest dobry...niby cukrzyca rozwija się dopiero od 24tc, ale pewnie lekarz nie każe mi powtarzać krzywej a mi samej też się specjalnie do tego nie pali :tongue: najwyżej w ok 26tc potestuję trochę glukometrem i zobaczę co mi wyjdzie...
    W powtórce moczu oczywiście już brak cukru
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 8th 2014 zmieniony
     permalink
    a ja mierzyłam zawsze po 1,5 h. jak kolejny raz się na coś słodkiego skuszę to zmierzę cukier po 1h i po 2h :)

    Suwaczek z babyboom.pl
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeMay 8th 2014
     permalink
    Jagoda 88 - córeczka urodziła się w skończonym 39 tygodniu, równo tydzień przed terminem z om. Cesarskie cięcie, ale wskazaniem nie była cukrzyca, tylko inna moja choroba. Wybrałam sobie szpital, który mi się podobał, bo cukrzyca nie jest wskazaniem do wyboru jakiegoś "specjalnego" szpitala. Sama cukrzyca też nie jest wskazaniem do cesarki, chyba że dziecko jest wyjątkowo duże (ale w takim wypadku i u kobiet niecukrzycowych kończy się cesarką). Malutka ważyła 3800g, miała 56 cm. Ogólnie duża baba! Spadła z wagi oczywiście, ale teraz po tygodniu już odrobiła i wróciła do wagi urodzeniowej. Na usg była dużo mniejsza, jej wielkość była dla nas zaskoczeniem :-)Teraz ma 9 dni. Jest bardzo kochana i grzeczna!
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 8th 2014
     permalink
    mnbvc, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :) strasznie Ci zazdroszczę, że córeczka jest już z Tobą :) najważniejsze, że mała jest zdrowa! z tą wagą to też tak dziwnie, bo niby jak lekarz może zważyć dziecko będące w brzuchu? :D no a na podstawie wymiarów to tak dziwnie :D

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeMay 8th 2014
     permalink
    Hej, u mnie niestety cukry beznadziejne.. Dziś po kolacji 142 :( 2 kromki z pasztetem.. Na razie mierzę tylko po co którymś posiłku (mam jakieś resztki pasków z poprzedniej ciąży).. Jestem mocno podłamana :( Może już teraz wybrać się do diabetologa prywatnie?
    --
  1.  permalink
    Hej dziewczyny. Jestem w 28 tygodniu ciąży. Robiłam test obciążenia glukozą i wyniki mam takie:
    Na czczo 86, po 1h 177, po 2h 127. Niby mieszczę się w normach, ale koleżanka mnie straszy, że wyniki za wysokie. Jak myślicie? Będę wdzięczna za opinie. Ginekologa mam dopiero 27 maja.
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 9th 2014
     permalink
    Najważniejsze, że wyniki w normie, jeśli jej nie przekraczają to nie masz cukrzycy ;)

    Suwaczek z babyboom.pl
    • CommentAuthorLussii
    • CommentTimeMay 9th 2014
     permalink
    Cześć Dziewczyny!
    Jestem w 31 tc, w 28 podejrzenie cukrzycy ciążowej (niewielkie przekroczenie przy obciążeniu glukozą), a w 29 wizyta u diabetologa- zalecenie dietka+kontrola. Mierzę cukier na czczo i 1h po głównych posiłkach. Na początku byłam przerażona i mogłabym od razu wprowadzić restrykcyjną dietę. W pierwszym tygodniu pomiarów zdarzały mi się przekroczenia 123-126 szczególnie po śniadaniu, raz nawet 140 (!) po kolacji. Zaczęłam się bardzo przejmować, że mimo stosowania się do diety i tak zdarzają się przekroczenia. Jednego dnia po prostu odpuściłam - zjadłam śniadanie z takim chlebem jak kupowałam dotychczas, przed dietą (w diecie od razu wprowadziłam pieczywo razowe). I co? Wynik o niebo lepszy! Przestałam się stresować każdym pomiarem i nerwowo odliczać minuty. Od tego czasu nie zdarzyło mi się ani jedno przekroczenie. Fakt - zawsze po posiłku się trochę poruszam tzn. posprzątam w kuchni, ogarnę salon itp. Ale od momentu kiedy odpuściłam wyniki 1 h po posiłku zawsze <105, a raczej nawet <100.
    Niestety dobre wyniki stały się pokusą do drobnych grzeszków....Przyznaję się, że przy dobrych wynikach pozwalam sobie na słodycze. Wczoraj były lody - wynik po 1 h 96 !
    Mam wyrzuty sumienia, że sobie pozwalam na "zakazane".
    Nie ogarniam już tych pomiarów! Czasami myślę, że wcale nie mam cukrzycy,...
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeMay 9th 2014
     permalink
    Lussii, ale to się tylko cieszyć!
    U mnie czas kontroli nad cukrami chyba się skończył. Dzisiaj dostałam isnulinę - zaczynam od kolacji, bo już trzykrotnie przekroczyłam normę.. Ehh. Mam nadzieję, że to pomoże ponownie nad nimi zapanować. A i od tego mierzenia można się uzależnić - aktualnie to najchętniej mierzyłabym po kaźdym jabłku :confused:
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 9th 2014
     permalink
    montever, tak bardzo Ci cukry szalały, że skończyło się na insulinie? :(

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeMay 9th 2014
     permalink
    Mimo, że w zasadzie nic nowego nie zjadłam, porcje też zupełnie zwykłe a cukier wczoraj po obiedzie 156 (ależ mnie wk... ;)), kolacja 147, a dzisiejsze śniadanie 138. Szybki telefon do diabetologa i decyzja że póki co, do kolacji i śniadań włączamy 1-3 jednostek insuliny. W zasadzie spłynęło po mnie jak po kaczce - nie pierwszy zastrzyk w moim życiu :D. Liczy się tylko bezpieczeństwo Malucha. Diabetolog od początku uczulała mnie, że wraz ze wzrostem ciąży sytuacja może przybrać taki scenariusz. Nic to.
    Cukier obiadowy w porządku ;)
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 9th 2014
     permalink
    Czyli Insulinę miałaś od początku "zapisaną" tylko raz ją miałaś stosować (przy gorszych wynikach), a jak wyniki były ok, to miałaś stosować tylko dietkę?

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeMay 9th 2014
     permalink
    Niee, na początku była dieta. Wystarczało - do wczoraj. Hormon łożyskowy mi buzuje :D Na kolację będzie pierwsza dawka insuliny.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja jestem po wizycie kontrolnej u diabetologa, spodziewałam się insuliny bo przekroczenia mi się zdarzają, ale takie na poziomie 92 na czczo, 123-125 po posiłku. Diabetolog nie widzi w tym problemu, mam się tylko lepiej pilnować z dietą i więcej jeść, bo niewiele przybrałam. Hemoglobina glikowana wyszła mi dobra bo 4,46, ale to o niczym nie świadczy.
    Dopytałam jeszcze diabetolog o owoce i niestety potwierdziła, że można, ale w bardzo ograniczonych ilościach tj. 30 dkg na dzień, toż to jedno jabłko! Ja ich zjadam dziennie 5-6 i nie wyobrażam sobie życia bez tego.
    Niby po 1 h po zjedzeniu owoców wyniki mam w normie, ale wczoraj dla próby zmierzyłam cukier po ok 20 minutach od zjedzenia 2 jabłek i kawałka grapefruita i cukier był podwyższony bo 137! i sama nie wiem czy nie robię dziecku krzywdy.

    Treść doklejona: 09.05.14 19:15
    Montever, Jagoda jak u Was z wagą dziecka? Jest wyższa niż powinna być, czy w normie?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 9th 2014
     permalink
    po ok 20 minutach od zjedzenia 2 jabłek i kawałka grapefruita i cukier był podwyższony bo 137! i


    Po 20 minutach, nie możemy mówic o podwyższonym cukrze, chyba, że miałby on 500 ;)...
    Mierz po 1h i kontroluj po drugiej, jesli cos zgrzeszysz...
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 9th 2014
     permalink
    skapula, gdy byłam na kontroli w 30 tygodniu to malutki ważył 1,5 kg czyli tyle ile powinien ważyć w tym okresie ciąży :) w poniedziałek idę do gina i mam nadzieje że powie mi ile teraz synuś waży.

    montever, mam nadzieję że nie będziesz musiała tej insuliny za dużo przyjmować i cukry się ładnie unormują.

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeMay 9th 2014
     permalink
    jagoda_88, ja tam jestm elastyczna, zastrzyki naprawdę nie bolą, a nad cukrami muszę (!) zapanować...
    skapula, moja Mała dotychczas mieściła się w centylu ale w górnej granicy. Na ostatniej wizycie zbliżyła się do średniej krajowej. Kolejne mierzenie 16 maja. Ale wiesz jak to z tymi pomiarami, nie sposób zrobić tego co do grama...
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 9th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny za info, u mnie też waga w górnym centylu, z tego co sama wyczytałam. Ginekolog w żaden sposób nie komentował wagi.
    Mam jeszcze pytanie, bo od diabetolog dostałam zaświadczenie o cukrzycy ciążowej i konieczności hospitalizacji tydzień prze porodem. Czy to jest standard? Nie wyobrażam sobie tyle leżenia w szpitalu, zwłaszcza, że będzie to sam środek lata, a na wyżywieniu szpitalnym nie utrzymam cukrów na odpowiednim poziomie.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 10th 2014
     permalink
    zaświadczenie o cukrzycy ciążowej i konieczności hospitalizacji tydzień prze porodem. Czy to jest standard? Nie wyobrażam sobie tyle leżenia w szpitalu, zwłaszcza, że będzie to sam środek lata, a na wyżywieniu szpitalnym nie utrzymam cukrów na odpowiednim poziomie.


    To nie jest standard. Zalezy to od miasta w którym mieszkasz. Ja leczyłam sie w Bydgoszczy i tu też wymagana jest wcześniejsza hospitalizacja przed porodem. Ale tak naprawdę nie wiesz czy poleżysz tydzień, bo poród może zaskoczyć wcześniej. Ja leżałam 4 dni, ale mogłam też leżeć np. 14, bo w Bizielu czeka sie aż poród sam ruszy. Nic sie nie przyspiesza, a przeciez rodzić w terminie nie koniecznie trzeba. Można wczesniej lub później.

    Co do diety, ja zabrałam swoje jedzenie, bo tez sie bałam o stan cukrów. No i tego, że nie będę miała tyle posiłków ile mam przykazane od diabetolog. Także będziesz musiała zapakować oprócz ubrań, kosmetyków, itp, siatkę z "wałówką".

    Pamiętaj też, że z reguły cukry sie uspokajają przed porodem. Ja np. mogłam już całkowicie zrezygnowac z insuliny, a brałam po 100 jednostek na dzień.

    Nawet schodziłam po kawę latte z ekspresu, a tam przeciez cukier jest ;)

    Też rodziłam latem (8 sierpnia).
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 10th 2014
     permalink
    O własna wałówka to dobry pomysł! Udostępnili Ci lodówkę, czy nie było takiej potrzeby?
    -- [/url][/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.