Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 5th 2014
     permalink
    Czyli dobre wieści ;)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJun 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny, prawdą jest to, że cukry stabilizują się pod koniec ciąży.
    Mi co prawda zostało jeszcze według OM 8 tyg (choć jestem przekonana, że mniej), a wyniki od jakiegoś czasu mam w normie.
    Nawet trochę odpuściłam i pozwalam sobie na więcej owoców i glukoza ok i przestałam się tym jakoś też stresować. Jestem 5,5kg na plusie, dzidziol wagowo ok, po porodzie będę miała mniej kg niż przed (moje chude ręce i ramiona mnie przerażają). Nie jestem jednak w stanie wciskać w siebie tyle jedzenia, zwłaszcza, że ostatnio pojawiła się zgaga i często mi niedobrze.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJun 8th 2014
     permalink
    skapula ja też to zauważyłam, po tych kilku tygodniach wahań wyników i mojego przerażenia, że po zwykłym śniadanku cukier skakał jak szalony... teraz jakby lepiej... owszem jak raz przedobrzyłam (zwyciężyła pizza :-) )trochę skoczyły wyniki, ale mogę sobie normalnie trochę owoców pojeść, jakieś ciasteczko owsiane od czasu do czasu a cukier w normie...
    --
    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Cześć dziewczyny!
    Jestem tutaj bo odebrałam moje wyniki krzywej cukrowej, na czczo cukier wynosił około 82 mg/dl a po 2h miałam około 147 mg/dl. Wypiłam 0,75 glukozy. Czy powinnam się martwić? czy wystarczy, że ograniczę lub przestanę jeść słodycze?
    Pozdrawiam Was.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Myslę, że dietkę cukrzycową Ci zalecą ;)
    --
    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Monia502: Myslę, że dietkę cukrzycową Ci zalecą ;)

    Hmmmm :confused: a Ja tak lubię jeść :wink: zobaczymy co powie moja gin :neutral:
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Roksana, ale jak poczytasz wątek, to zobaczysz, że czasami Dziewczyny miały problem, żeby zmieścić takie ilości, jakie zalecił diabetolog... :bigsmile: Chyba własnie Monia, tak miała, prawda?
    Głodna nie powinnaś chodzić pod żadnym pozorem, bo wtedy organizm wytwarza ciała ketonowe, po prostu trzeba jeść odpowiednie rzeczy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Głodna nie powinnaś chodzić pod żadnym pozorem,


    ja głodna nie bywałam wcale ;)
    --
    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeAug 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Hehehe :bigsmile: pójdę najpierw do mojej gin i zobaczymy co powie mi :wink: dam znać :wink:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Przy wyniku 147 nie liczyłabym na to, że dieta nie będzie potrzebna.
    Ale nie taki diabeł straszny ;) Przeżyłam dwie ciąże z cukrzycą i nie było źle.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Monia502: martwić? czy wystarczy, że ograniczę lub przestanę jeść słodycze?
    Pozdrawiam Was.


    Ja przy wyniku 140, dostałam dietę i zalecenia mierzenia cukrów po każdym posiłku. A diabetolog wypisałam mi zaświadczenie o cukrzycy ciążowej.

    Treść doklejona: 18.08.14 11:19
    Mam pytanie do dziewczyn z cukrzycą, które już urodziły.
    Robicie krzywą cukrową po porodzie?
    Mi diabetolog zaleciła wykonanie badania 6 tygodni po porodzie, ale chętnie uniknęłabym tego badania, nie wypiję tego świństwa ponownie.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Ja miałam zalecenie zrobić badanie cukru po porodzie - własnei chyba po 6 tyg (ale dobrze nie pamiętam)
    Oczywisćie nie zrobiłam :shamed: bo jak sobie tylko pomyślę, o tym "syropku" to mi słabo.
    Mierzyłam zaraz po porodzie ze 3 dni i były OK, wiec zaprzestałam procederu :wink:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    [quote=Ul_cia][/quote]

    i ja pewnie zrobię tak samo, chociaż jestem już 5 tyg. po porodzie i mam jakąś dużą niechęć do tego, że wyjąć glukometr i zmierzyć cukier.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Moj poprzedni gin nie zlecil mi testu obciazenia glukoza, a ja zapomnialam sie upomniec. Za to badalam hemoglobine glikowana, a ze wyszla ok, to juz na glukoze sie nie pchalam. W tej ciazy juz jeden ulepek wypilam, niedługo czeka mnie kolejny :-/ Bleee....
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    A dlaczego teraz pijesz drugi raz?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    W drugiej ciąży to badanie robi się dwa razy- na początku i o normalnym czasie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    OIa: W drugiej ciąży to badanie robi się dwa razy- na początku i o normalnym czasie :devil:

    Serio?
    No u mnie też tego badania Ginek nie zrobił.
    Miałam tylko glukozę na czczo i Ginek powiedział, że jak będzie poniżej 92 to jest ok. A jak będzie powyżej to już się diagnozuje w kierunku cukrzycy i robi dalsze badania (mówił, że zmieniły się założenia).
    Jaką miałaś glukozę na czczo jeśli można zapytać?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Jezusie! Ola! nie strasz!!!
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Tak patrzę, że na czczo mi wcześniej nie badała, tylko od razu na czczo (81 mg/dl) + po obciążeniu.
    Może babka po prostu nadgorliwa? :wink: Chociaż pewnie i tak dyskutować nie będę, tylko wypiję szklanke tego "lukru" jeszcze raz.
    A nie wiesz przypadkiem, kiedy się zmieniły te założenia?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Neistety nie wiem, ale zlecił mi to badanie w 7t ciąży (3 czerwca) i później na wizycie po 3 tygodniach weryfikował wynik.
    U mnie było 90 i powiedział, że się zmieściłam na styk bo ma być poniżej 92 (lub do 92 jest ok, już teraz szczegółów nie pamiętam, to 92 mi zapadło w pamięć ;)).
    A i pytał czy w poprzedniej ciąży miałam dobre wyniki krzywej (ale pytał już podczas weryfikacji wyniku, a nie przy zlecaniu).
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Dziewczyny, na pewno lepiej się na tym znacie i poratujecie, bo ja kompletnie zielona w temacie :/
    Czy taki wynik jest ok, czy nie?
    Na czczo - 83.27 mg/dl
    Po 1h - 86.68
    Po 2h - 98.05
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Elegancki :D
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Dzięki za odpowiedź :) Myslałam, że po 2h powinno spadać...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 19th 2014 zmieniony
     permalink
    W 2h powinno być poniżej 140mg/dl.
    --
    •  
      CommentAuthorMagda848
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    Słodkie,
    dołączam do Was, jestem już na diecie po wizycie u diabet. ale jeszcze przed poradnią na karowej. Mierzę cukier 4 razy, normy na czczo do 90, godzina po obiedzie do 120, czyli standard, z tego co widzę jak tu piszecie a prześledziłam wątek od 2012 roku :smile: . Mam jednak zasadniczy problem, jest nim cukier na czczo, próbowałam już późną kolację jeść z pieczywem (wasa) i bez pieczywa, bez wychodzi cukier rano lepszy. Ostatnią kolację jem tak 21.30/22.00, wstaję ok 7.30. Czy któraś z Was miała może podobny problem i udało się znaleźć cudowny posiłek, metodę na cukier na czczo. Dzisiaj miałam najwyższy bo 100, wczoraj 93, przedwczoraj 85, wcześniej 96, 95, 90. Denerwuje mnie ten cham niemiłosiernie :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    że jak będzie poniżej 92 to jest ok.


    A to jest błędne myślenie, bo ja na czczo miałam cukry w porządku, a jednak cukrzycę ciążową miałam. Cukry moje rosły w kosmos po posiłkach...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Monia502:
    A to jest błędne myślenie, bo ja na czczo miałam cukry w porządku, a jednak cukrzycę ciążową miałam. Cukry moje rosły w kosmos po posiłkach...

    Monia ale mi chodzi o takie wstępne badanie glukozy w I trymestrze. Przecież nikt nie mówił, że testu obciążenia glukozą nie będę mieć...
    Miałaś w I trymestrze robiony ten test?
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    Witam i dołączam.
    Chciałam na tym wątku się trochę pocieszyć, ale wy macie te cukry o wiele niższe ode mnie...
    Na diecie jestem 2 tyg i średnio te zbijanie mi idzie. Jak zjem tyle co mam rozpisane to mam glukozę ok. 140, jak zjem mniej i zbiję do 110 to jestem oczywiście ciągle głodna. To jest dobre dla dziecka? Choć i tak największy problem mam na czczo, bo poniżej 100 nie udaje mi się zejść, a miewam 120. Jak epizodycznie mam na czczo koło 95 to jest to poprzedzone dniem o średnim poziomie 140.. Nie wiem.. Dobija mnie to..
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    Pandora, skonsultuj Twoje wyniki z diabetologiem. Nie brałam insuliny w pierwszej ciąży, ale sądzę, że diabetolog włączy Ci ją do leczenia.

    I ja wracam chyba na wątek. Co prawda drugie badanie mam zrobić dopiero w 30tc, ale strzelam sobie w palec czasami i cukry zaczęły przekraczać normę :confused: Do tej pory nie miałam tyle samozaparcia, żeby trzymać dietę stricte cukrzycową :shamed: No i dzisiaj po 2 kromkach zwykłego chleba z żółtym serem cukier 155. Wiem, wiem, że i zwykły chleb i ser... Ale miałam taką nadziej긿e cukrzyca mnie tym razem ominie :sad: Nic to, muszę spiąć poślady i zaopatrzyć lodówę :devil:

    mangaa: Miałaś w I trymestrze robiony ten test?
    W I trymestrze to badanie robi się chyba tylko w drugiej ciąży? Przynajmniej wg tych starych wytycznych... Tak mi się wydaje.
    --
    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeSep 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Hej hej, przepraszam zapomniałam się odezwać kochane z moimi wynikami co byłam u mojej Gin. Byłam u niej i powiedziała, że mam powtórzyć badanie, wizytę mam 17 września więc chce zrobić w poniedziałek powtórkę badań. Piję więcej wody i to dużo, ograniczyłam słodkie, piję gorzką herbatę i czuję się lepiej. Jak zjem coś słodkiego to jestem tak zasłodzona, że muszę zaraz napić wody zwykłej, i to dużo. Mam dobre myśli! Będzie dobrze!

    Treść doklejona: 08.09.14 18:57
    Hej dziewczyny, odebrałam wyniki krzywej cukrowej i okazało się, że wynik jest jeszcze wyższy niż wcześniejszy :sad: za pierwszym razem po 2 h miałam 147 a teraz mam 152 :sad: czeka mnie wizyta u diabetologa :confused: i dieta :shocked:

    Treść doklejona: 18.09.14 11:01
    Byłam u diabetolog i powiedziała, że wskaźniki glukozy dla ciężarnej są liczone trochę w większej skali, liczą od 153 mg/dl. Ja mieszcze się w tej górnej normie ale po przeprowadzeniu wywiadu ze mną, postanowiła mnie objąć dietą i mam badać cukier. Dziś był pierwszy dzień kontrolny: na czczo miałam 61mg/dl a po godzinie 122mg/dl, to dobrze??
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeOct 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Hej, witam się w drugiej ciąży. Powiedzcie czy są dwie szkoły czy coś się zmieniło? Dostałam skierowanie na krzywą i pomiar był tylko 0' = 91 i 120' = 134. (Tylko pomiar na czczo i po 2h miałam na skierowaniu).
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Hej, ja jestem po tym badaniu i pomiary były 3: 0, 60 i 120.
    75g glukozy więc tak samo jak w poprzedniej ciąży.

    Moje wyniki to: 0: 97; 60: 218!; 120: 82

    Czeka mnie wizyta w poradni.

    Ola a Twój cukier jak tam, wporzo wyszła krzywa?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Moje wyniki to: 0: 97; 60: 218!; 120: 82


    A u nas sie nie robi pomiaru godzinę po... A widać, że jednak ten pomiar tez jest ważny.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Kurde no ja nie mam doświadczenia w tym zakresie i w sumie nie wiem czy ważny. W poprzedniej ciąży miałam II pomiar na granicy, ale III poniżej 100 i babka w poradni mi powiedziała, że diety mieć nie muszę.
    No ale chyba ważny bo mam oznaczone na czerwono z wykrzyknikiem i jutro mam się umówić do poradni. Hmmmm
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Dzięki Manga, że pytasz. W tej ciąży ominęła mnie cukrzyca (miałam 79/154/106 mg/dl) :swingin:
    Badania miałam robione w medicoverze. 2 lata temu był pomiar tylko po 2 godz. Podobno od tamtego czasu zmieniły się zasady- pomiary robią i 1h i 2h po wypiciu glukozy. Tak jak pisze Roksana87, podobno zmieniły się też normy OGTT i teraz jest:
    na czczo <90;
    po 1godz. <179,
    po 2 godz. <153.
    Nie wiem, czy też ktoś to potwierdzi, ale gdybym miała cukrzycę, to musiałabym się mieścić w 110 g/dl w 1 godz po posiłku.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    No super wyniki masz. Ja nie wiem czy sobie nie dosrałam wczoraj bo jadłam słodycze i dosyć późno zjadłam kolacyję bo nie wiedziałam, że trzeba na 12h przed nie jeść już.:(

    A w pierwszej ciąży jakie miałaś wyniki?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    a nie wiem czy sobie nie dosrałam wczoraj bo jadłam słodycze i dosyć późno zjadłam kolacyję bo nie wiedziałam, że trzeba na 12h przed nie jeść już


    Powiem Ci tak: żadna z moich kolezanek nie respektowała tych 12h. Baaa moje kolezanki z sali dostały zachcianki na lody, colę oraz czekoladę o 24 w nocy, a jedna z nich jeszcze colą zapiła ta glukozę do wypicia i cukry wyszły im w normach... Ja jak Bozia przykazała 0 20 jeść przestałam i co? I wyniki złe.

    Wydaje mi sie, że jak ktos ma wszystko O.K. to byle nie zjeść przez 8h przed badaniem i wyjdzie wynik miarodajny.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 9th 2014 zmieniony
     permalink
    W pierwszej ciąży miałam 76 na czczo i 142 po 2 godz.
    No i faktycznie mogłaś sobie "dogodzić" słodyczami... Ale popatrz na to tak- przynajmniej mniej kg Ci przybędzie i dzidziula będzie mniejsza niż bez diety :smile: Bo jeśli dobrze pamiętam, Milka miała ponad 4kg?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Monia może faktycznie tak jest. Tylko dlaczego cukier po 2h jest OK? To by oznaczało, że trzustka jednak daje radę tylko jakoś opóźnione działanie jest.
    No ale dobra, nie ma co płakać. :wink:
    Z Milką faktycznie przybrałam tylko 5kg a teraz już 8 na plusie, także coś jest na rzeczy.

    Będę traktować to tak ja pisze Ola (dzięki za pocieszenie ;)) - przynajmniej nie przytyję i Dzidzia może nie dobije czwórki. :)
    Milka na szczęście nie ważyła ponad 4, ale dużo jej nie brakło :wink: - 3870g.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    mniejsza niż bez diety Bo jeśli dobrze pamiętam, Milka miała ponad 4kg?



    Eeee, nie prawda ;)
    Mój syn na diecie cukrzycowej 4040 ;)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Cicho! :tooth:

    No dobra, będę zaklinać rzeczywistość i modlić się o dziecko takie max do 4kg. Kurde bo ja kloca nie chcę rodzić. ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Kurde bo ja kloca nie chcę rodzić. ;


    Żebyśmy miały na to wpływ ;)
    Mi się marzył taki malusieńki, drobniuteńki noworodek, a powiłam od razu niemowlę ;)

    Ale dałam radę, więc mi tam obojętne jaki duży, byle "gładko" wyszedł ;)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Nie wiem, mi się już 3870 niezbyt łatwo rodziło.
    Ale fakt, że to od wagi może nie zależeć. Zobaczymy.

    Kurde a tak jeszcze w ramach pytań pobocznych. Gdzieś widziałam rozpiskę diety przy cukrzycy ciężarnych i tam widziałam makrelę wędzoną, to w ciąży można to ją jeść?
    Nie jest to traktowane jak surowa ryba?:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Mangaa to juz dziewczyny Ci odpowiedziały na forum.
    Ja tu z podobnym problemem ;) podejrzenie hipoglikemii .. Cukru po słodkim mi spadają zamiast rosnąć ...

    Dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej na poniedziałek ale muszę odwiedzić rano rodzinnego po skierowanie na NFZ. Podobno kolejki sa ogromne ale czasami przepuszczają ciężarne ... No to sobie posiedzimy :/
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Wiesz co w Tychach ciężarne mają pierwszeństwo, także wejdę szybko.
    Natomiast ja podejrzewam, że u mnie to jakiś błąd pomiaru to badanie po 60 minutach... Nie wiem może czeski błąd w labie zrobili. Albo faktycznie te słodycze dzień przed (jadłam czekoladki Lindor :tooth:)
    Będę gadała o tym z dietetyk bo ostatnio miałam ketony w moczu, a to znowu też nie za dobrze,a one się pojawiają jak za mało węglowodanów jest.

    Wczoraj mierzyłam cukier po każdym posiłku - normalna codzienna dieta bez specjalnego myślenia co i jak i po śniadaniu miałam 89, później po jabłku 87, po zupie ogrókowej z ziemniakami - 85, II danie - 91, kolacja (konkretna 3 cienkie kromki chleba kołodziej, 3 małe parówki cielęce, ketchup, masło, sałata pomidor) - 108.
    Na koniec w ramach eksperymentów :tooth: lód magnum, 106.

    Dzisiaj na czczo 86.

    No chyba spoko są te wyniki, nie?

    Treść doklejona: 11.10.14 11:00
    Roksana87: Byłam u diabetolog i powiedziała, że wskaźniki glukozy dla ciężarnej są liczone trochę w większej skali, liczą od 153 mg/dl. Ja mieszcze się w tej górnej normie ale po przeprowadzeniu wywiadu ze mną, postanowiła mnie objąć dietą i mam badać cukier. Dziś był pierwszy dzień kontrolny: na czczo miałam 61mg/dl a po godzinie 122mg/dl, to dobrze??

    Roksana nie wiem, pewnie już masz odpowiedź i byłaś na kontroli.
    Ale ja teraz (z racji tego ze musiałam sobie trochę poczytać) wiem, że przy samokontroli cukier w godzinę po posiłku trzeba utrzymywać na poziomie poniżej 120.
    --
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    No to faktycznie mangaa dziwnie to wyglada ... Moze to błąd.
    U mnie jest tak, ze wyniki pokrywają sie z moimi objawami. Dzisiejszy dzien mam taki, ze szkoda gadać .. Zawroty, osłabienie na maxa... Ale tez biorę leki na utrzymanie insuliny w ryzach ktore zbijają cukry. Plus to chudnięcie :/

    Mam nadzieje ze w BB tez maja pierwszeństwo bo jakos średnio to sobie wyobrażam ... Podobno nieraz jest po 50 osob w kolejce.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Dzisiaj też mam cukier w zakresie 80-100, również po II śniadaniu na które miałam jabłko i 20g czekolady do kawy.

    Ale zrobię dziś eksperyment i zjem kanapkę z serem np na jasnym pieczywie (choć najcześciej jem chleb razowy właśnie) i zmierzę po.
    Albo nie wiem, gofry zrobię wieczorem.

    Maksiulko na właśnie ja po raz pierwszy po badaniu krzywej czułam się w miarę dobrze, jestem szczuplejsza teraz w ciąży niż w pierwszej i generalnie zdrowo się odżywiam bo jem razem z Małą. W I ciąży jak robiłam krzywą to myślałam, że padnę tam i po 60 minutach wynik miałam na granicy.
    Trzymam kciukole by u Ciebie nie było też kolejek.
    --
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Magnum, gofry mmmmm ;)
    Ja sie śmieje ze jesli hipoglikemia jest odwrotniscia cukrzycy to teraz czeka mnie słodka dieta ;) tak to człowiek żyje marzeniami ;) .... Pewnie skład diety sie nie zmieni a ja nadal bede sie patrzyła na słodkości zza szybki :(
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Z tym nie jedzeniem 12 godzin przed badaniem to bym uważała. Gdy organizm nie ma dostaw, moze uruchamiać zapasy i wtedy następuje wyrzut cukru do krwi i tez można normy przekroczyć. U mnie w pierwszej ciąży właśnie tak było.
    Okazało sie, ze ostatni posiłek powinnam jeść nie ok.21-ej, a przed północą, przed samym położeniem się spać.

    Mój lekarz twierdzi, ze badanie jest najbardziej miarodajne, gdyż dzień - dwa przed trzyma się normalną dietę bez specjalnych slodyczowych szaleństw. W końcu lekkie problemy z cukrem leczy się dietą i chodzi o to, żeby je namierzyć i skorygować sposób jedzenia, a nie o to, żeby spiąć się przed badaniem, które wyjdzie ok, a potem dalej objadać słodkościami i szkodzić malenstwu.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Tak, ale ja właśnie dzień/dwa dni przed badaniem szalałam niestandardowo tj dostałam czekoladki lindor w prezencie i zżarlam to prawie w jeden dzień :tooth:
    Ale u mnie to nie kwestia czekoladek a pomyłki w zapisie wyniku, jestem niemal w 100% pewna. Dziś nie przekroczyłam 100 przy badaniu nawet po ogromnej porcji pierogów z mięsem, także ten...
    Teraz zjadłam kapuśniak i na deser duży kawałek ciasta drożdżowego ze śliwkami, zobaczymy, ale nie przewiduję dramatu.

    Wszystko zapisuję by pogadać z diabetykiem, być może o powtórce badania?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.