Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    To ja ogolnie czuje glod, ale oslabienie nie, nawet jak mam 74 czy 80 cukier... I tak lepiej jak w pierwszej ciazy, wtedy wiecznie okolo 120-125 mi sie wahalo...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    madziik1983: 120-125


    Ale 120 to dobry cukier. Niektórzy diabetolodzy nawet te 125 tolerują...

    Idealny cukier to jest własnie 100-120... Daleko mu wtedy do spadku...
    Przy insulinie ciężej utrzymać cukier w ryzach by nie spadał... Nie mówię tam o jednostkach 2,-10j... Ale im większa dawka tym baczniej trzeba uważać...
    --
  2.  permalink
    No ja sie stresowalam, ze mam wiecej jak 120...ostatnio wieczorem 151!! a zjadlam dwie male kromeczki z pomidorem i ogorkiem... ALe pewnie dlatego, ze po tej kolacji zaleglam przed tv bo ja dosc wczesnie sie klade..
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    madziik1983: .ostatnio wieczorem 151!


    151 to już coś ;)
    --
  3.  permalink
    Monia502: 151 to już coś ;)
    - no wlasnie....
    A tak w temacie bierzacym, czylu nieszczesne klucie... ma ktos jakas recepte na bolace paluchy??:(
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    madziik1983: ma ktos jakas recepte na bolace paluchy??:


    Czym się kłujesz? tym "pistoletem"?
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    A ja dzisiaj poszalalam!!! Zjedlam 4 frankfurterki ( kolezanka wyzej smaku mi narobila ) zawiniete w ciemna pite z majonezem ( nie light! ) i po tym mialam 5,4 ( 97,2 ) :-O
    Pozniej dwie przekaski sobie zrobilam a po ok 2 h fasolka szparagowa, maly pomidorek skrojony, szczypiorek z pesto sosem poddusilam, dodalam makaron pelnoziarnisty a na koniec wkroilam malego kotlecika z kurczaka ( w bulce tartej! ) i po godz wynik 5,6 ( 100,8 )!!! Ja juz nic nie rozumiem bo po dwuch kromkach z maslem mialam 7,5 ( 135 ) :-/
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    Eja, bo to od formy danego dnia zależy...
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    To jak mam ta diete ukladac? Skad mam wiedziec czy jutro moge zjesc takie samo danie? :-/ I czy moge zjesc dwie kanapki czy jednak nie jak po dwuch kromkach taki wynik mi wyszedl? Matko, tak Was mecze, ale na lekarzy to raczej liczyc nie moge w tej kwestii jak widze :-/
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    Eja, to jest biologia. Nie jesteśmy maszynami i każdy dzień będzie inny. Często jest tak, że jesz coś przez jakiś czas i jest ok a potem nagle skok. Jeśli skoki są sporadyczne to się nie martw, chodzi o to żeby ogólnie było w ryzach.

    Madzia, zmniejsz siłę strzału na dwa i zmieniaj palce. Powinny się przyzwyczaić. Moje po tych bodajże dwóch miesiącach zrobiły się twardsze troszkę, ale potem to wraca do normy. No i nie kluj się w środek tylko po bokach. Ale czasami i tak się trafi w jakiegoś nerwy czy coś i trzeba przeczekać aż przejdzie.

    Dzisiaj na kolacje zjadłam sobie bułkę z serem pleśniowy. Niebo w gębie i cukier ok!
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    A jeszcze pytanko takie. Kazali mi sie kluc przed pojsciem spac ale PRZED ostatnia przekaska, i wtedy wynik mam w od 88,2 do 91,8. Nie za wysoko? Bo przeciez jestem przed posilkiemw sumie i ok 3 h po kolacji. Jakos nie udaje mi sie wczesniej bo akurat mloda usypiam i moge dopiero zajac sie soba jak zasnie ( a zasypia ok 22 )
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    eja86: A jeszcze pytanko takie. Kazali mi sie kluc przed pojsciem spac ale PRZED ostatnia przekaska, i wtedy wynik mam w od 88,2 do 91,8. Nie za wysoko? Bo przeciez jestem przed posilkiemw sumie i ok 3 h po kolacji.


    Absolutnie nie za wysoko. Bo własnie o to chodzi w tych posiłkach, aby skomponowane były tak, aby podniosły poziom cukru do tego 120 i utrzymały go w granicach normy od posiłku do posiłku (czyli 70-120, z czego lepiej, żeby własnie było dużo wyżej niż 70. Dlatego u Ciebie jest idealnie)... Właściwy poziom cukru czyli własnie te Twoje 88-92 pozwala Ci czuć się dobrze, mieć energię, nie jest Ci słabo no i daleko do hipoglikemii...

    eja86: zajac sie soba jak zasnie ( a zasypia ok 22 )


    I bardzo dobrze. Ostatni posiłek ma być własnie koło 22, bo to jest tak zw. posiłek przed snem.

    Treść doklejona: 08.10.15 06:56
    mnbvc: Dzisiaj na kolacje zjadłam sobie bułkę z serem pleśniowy. Niebo w gębie i cukier ok!


    Ale żeś se dogodziła :P :p :P :P... tez lubię :P
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    mnbvc: Jeśli skoki są sporadyczne to się nie martw

    Dokładnie to samo usłyszałam wczoraj od pani diabetolog. Na śniadanie zjadłam to co zwykle a cukier 140! Wg niej takie skoki mogą się zdarzać, byle nie każdego dnia ;)
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Eja, masz super jak ci wystarcza posiłek o 22. Mnie też wystarczało a teraz muszę jeść w nocy bo inaczej za długa przerwa i ketony. O 3 nad ranem wędruje do kuchni i polprzytomna zjadam kawałek chleba.
  4.  permalink
    Monia502: Czym się kłujesz? tym "pistoletem"?
    - tak, pistoletem..., niewiem jaka opcje obrac.. czy lepiej codziennie inny palec czy jeden wymieczyc i bedzie miec spokoj na 10 dni... Jak czesto sie igle wymienia?? Codziennie??

    eja86: A ja dzisiaj poszalalam!!! Zjedlam 4 frankfurterki ( kolezanka wyzej smaku mi narobila ) zawiniete w ciemna pite z majonezem ( nie light! ) i po tym mialam 5,4 ( 97,2 )
    - ale bosko, to moze ja sprobuje pizze na ciescie wielozarnistym z ogorkiem kiszonym ha ha. Mnie tam slodyczy nie brakuje, ale najgorsza herbata bez cukru (slodzilam plaska lyzeczke, ale jaka jest pyszna wtedy..), kawusia bez cukru, potrawy maczne i te tak zwane fast foody, bez ciastek moge zyc ;)

    Ja jem kolacje kolo 20-20.30 (zalezy jak mlody usnie) i pozniej po 22 zjadam 3 herbatniki petitki i zapijam woda, rano cukier kolo 71-73 oscyluje.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Madziik, zmieniaj palce bo po co się katować. Co do igieł to na szkoleniu mówią oczywiście że trzeba zmieniać po każdym wkluciu, ale nie wiem czy ktoś tak robi. Ja zmieniam tak raz na tydzień bo się tepi. W ośrodku pielęgniarki też mówią, że jak nakluwacza używa jedna osoba to nie trzeba poo każdym zmieniać.
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Uffff! Czyli wszystko w normie :-)
    Ja po no jej przerwie mam wynik w granicach 70-80.. Ale, ze ja nocny marek jestem I po nicach nie spie to mi strasznie brakuje posilku o tej polnocy i jestem straaaaasznieee glodna. Ale zabronili mi jesc cokoleiek po 22 wlasnie :-/

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.10.15 09:15</span>
    Co do paluchow... Ja zmieniam za kazdym razem ale nie ruszam wskazujacego I kciuka ;-) I jak mam sie kluc 5 razy dziennie to wychodzi u jednej reki srodkowy raz a maly I sedeczny po dwa razy raz z prawej strony opuszka kokejny z lewej. Nastepnego dnia katuje druga reke w ten sam sposob ;-) Jak na razie raz sobie strzelilam w srodkowy, ze caly dzien mnie bolal a tak jest ok ;-)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    eja86: Ale zabronili mi jesc cokoleiek po 22 wlasnie :-/


    A to też nie jest reguła, bo warto zobaczyć czy nie ma ketonów w moczu i wówczas także w nocy się podjada :P

    eja86: a zmieniam za kazdym razem ale nie ruszam wskazujacego I kciuka ;-)


    A dlaczemu?

    Bo generalnie powinno się kłóć tylko kciuk... Tak w poradni mi powiedzieli... No, ale wiadomo, że jakby się uwziąć tylko na kciuk, to by spuchł ro rozmiarów kciuka od nogi stąd dopuszcza się pomiary z innych palców...

    Madzik zmniejsz głębokośc lanceta...
    Oraz igły wymienia się jak poczujesz, że się stepiła. Ja zmieniałam często.
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    A widzisz, a mi w klinice powiedzieli, ze kciuk najbardziej boli wiec go nie ruszac a wskazujacy uzywamy bardzo czesto i najlepiej kluc 3 kolejne...to tak robie, nic mnie nie boli to i sie nie zaglebialam w temat :-/

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.10.15 10:29</span>
    Co do posilkow w nocy. A jak te ketony mam sprawdzac...? Nic mi na ten temat nie mowili. W ogole ONI wszystkie slodkie ciezarne traktuja jednakowo, z automatu, co mi sie nie bardzo podoba bo przeciez kazda kobieta inna a i pewnie stezenie glukozy jazda ma inne to to wszystko bez sensu dla mnie. Wczoraj jadlam jak tylko czulam glod I wyniki caly dzien super. Chyba nie bede tak restrekcyjnie ich sluchac bo padne z glodu
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Nam mówili żeby kciuka i wskazującego nie kłuć. Bo się ich sporo używa i lepiej te paluchy zostawić w spokoju.
    Co do jedzenia bez ograniczeń warzyw. W szpitalu mówili, że wszystkie warzywa trzeba liczyć. Wiadomo, że można zjeśc dużo sałaty czy kapusty pekińskiej ale żeby jeśc bez ograniczeń pomidory czy paprykę, to ja bym nie ryzykowała... Bez ograniczeń to chyba tylko chude mięso i ryby bo nie mają cukru.
    co do mijania cukrzycy po ciąży- u mnie schodziła stopniowo. Największe cukry miałam tuż po porodzie ale to ponoć normalne.
    A z tym chodzeniem głodna to ja bym rozgraniczyła dwie rzeczy - co innego burczenie w brzuchu bo wcześniej np.jadło sie dużo i często i żołądek się zwyczajnie rozciągnął, a co innego niskie cukry. Mi często burczało w brzuchu a pomiar cukru mówił, że jest ok i trudno, trzeba czekać do następnego posiłku. Za to kiedy miewałam hipoglikemię, to odczucie było kompletnie inne i byłam w stanie. Generalnie najgorzej było wystartować z dietą. Organizm był przyzwyczajony do innych pór posiłków, innych posiłków i zwyczajnie cieżko mi było się przestawic. Jakieś 2-3 tygodnie i będzie lepiej.
    eja 86, pamiętaj jeszcze, że jest takie zjawisko jak hiperglikemia opóźniona. Jak sobie dołożysz sporo majonezu do posiłku, to może w pomiarze za godzinę czy dwie cukier nie będzie zły. Ale za pięc godzin zjesz swój dietetyczny posiłek, a ten majonez zjedzony wcześniej tak Ci podbije cukier, że będziesz się właśnie zastanawiać, co zrobiłaś źle. Tłuszcz powoduje, że po wielu godzinach cukier znacznie rośnie. Nie od razu, ale za 5-6 godzin będziesz miała kłopot. To raz. A po drugie, postaraj sie zjeść lepszy posiłek niż kiełbaski, majonez i pita. Brak tu warzyw. Musisz niestety inaczej komponować posiłki. Bo w cukrzycy nie możesz jeść co godzinę. Jak zjesz posiłek, który będzie miał mało węglodowanów złożonych, to szybko zgłodniejesz i będzie Ci burczało w brzuchu. Lepiej zjeść coś sensownego i zobaczysz, wtedy mniej bedziesz odczuwać głód. A za jakiś czas organizm się przyzwyczai do nowych pór posiłków i w ogóle będzie lepiej.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.10.15 10:35</span>
    A co do igieł, ja do każdego nakłucia brałam nową. Nie wolno używać starej bo są na niej resztki krwi, to zakłóca pomiar i nie jest higieniczne.
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    No dobra... Cale szczescie mi cukier nie skacze po tych 5-6 h. Tylko po sniadaniu czasami mi przekracza I kazal mi jesc na sniadanie salatke warzywna :-/ ( 3 razy mi skoczylo 120-130 po sniadaniu wlasnie) warzywa jem, tyle co moge bo ich nie lubie :-( a frankfurterki wczoraj musialam!!!! Bo by mi jezyk w tylek uciekl ;-P ale narazie wsio ok. Teraz za pare minut bede sie kluci I zobacze jaki wynik po sniadaniu dzis ;-)
    P.S. Glod to jedna sprawa, ale zawroty glowy I mroczki to juz nie fajne gdy sie trzeba zajac dwojka dzieci w domu a jedno ma 18 mies... :-/
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Ketony mierzy się paskami ketodiastix rano z pierwszego moczu.
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Po sniadaniu 108 ;-) a do ilu godzin ten cukier moze z opoznieniem skoczyc? Frankfurterki z majonezem w pelnoziarnistej picie jadlam wczoraj po 12...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.10.15 11:00</span>
    A to ja nie mam tych paskow... Moze kupie w aptece dzis lub jutro. Narazie moje przedszkoke sie podziebilo i siedze w domu z nimi :cry:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    _Isia_: Bez ograniczeń to chyba tylko chude mięso i ryby bo nie mają cukru.

    Mi w szpitalu kazano zapamiętać, że to co ma oczy - nie ma cukru :) I to można jeść bez ograniczeń. Całą resztę należy liczyć bo nawet z pomidorami można przesadzić...
  5.  permalink
    _Isia_: A z tym chodzeniem głodna to ja bym rozgraniczyła dwie rzeczy - co innego burczenie w brzuchu bo wcześniej np.jadło sie dużo i często i żołądek się zwyczajnie rozciągnął, a co innego niskie cukry. Mi często burczało w brzuchu a pomiar cukru mówił, że jest ok i trudno, trzeba czekać do następnego posiłku. Za to kiedy miewałam hipoglikemię, to odczucie było kompletnie inne i byłam w stanie. Generalnie najgorzej było wystartować z dietą. Organizm był przyzwyczajony do innych pór posiłków, innych posiłków i zwyczajnie cieżko mi było się przestawic. Jakieś 2-3 tygodnie i będzie lepiej.
    - no ja wlasnie tez tak uwazam, ze wczesniej jadlam kiedy chcialam z teraz nie moge, na sniadanie konkretnie sie najdalam a teraz trzeba uwazac i ze w koncu moj brzuszek sie przyzwyczai.
    Chyba trafilam na dobry chlebek. Zjadlam dwie kromeczki, nie duze, ale pyszne, na to lisc salaty, pol plasterka sera, pomidor i ogorek kiszony (na kazdej) i po godzinie cukier 90 wiec super, a pyszne bylo ze heeej.
    tuskaa82: Mi w szpitalu kazano zapamiętać, że to co ma oczy - nie ma cukru :) I
    - juz mam przed oczami te rybe w jeziorze i jak patrzy na mnie tymi oczami... bleee. Ale smazona zjem chetnie hi hi. Mozna tunczyka z puszki w sosie wlasnym?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    madziik1983: i po godzinie cukier 90 wiec super, a pyszne bylo ze heeej.


    To ja bym tu jeszcze coś dodała... 90 to tak ciut nisko, bo do następnego posiłku może zjechać... Chyba bym jakąś sałatkę dorzuciła... albo... jajko??? (nie wiem jak reagujesz na jajka...)...
    --
  6.  permalink
    Monia502: To ja bym tu jeszcze coś dodała... 90 to tak ciut nisko, bo do następnego posiłku może zjechać... Chyba bym jakąś sałatkę dorzuciła... albo... jajko??? (nie wiem jak reagujesz na jajka...)...
    - nie probowalam, zawsze zapomne ugotowac he he. A jeszcze zjadlam 7 winogron do tego i pilam kawe z mlekiem (bez laktozy). Moze zjem nastepnym razem 3 kromki?? :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    madziik1983: nie probowalam, zawsze zapomne ugotowac he he. A jeszcze zjadlam 7 winogron do tego i pilam kawe z mlekiem (bez laktozy). Moze zjem nastepnym razem 3 kromki?? :)


    No spróbuj, chociaż nam diabetolog mówiła, że 3 kromki to za dużo... A nie wiem jak Ty na wadze przybierasz... Chyba, że te kromki są można za małe jednak??? Bo cały szkopuł w tym, że w ciąży z cukrzycą nie wolno jeść za dużo, ale za mało też nie wolno hihihihhi
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeOct 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Monia502: No spróbuj, chociaż nam diabetolog mówiła, że 3 kromki to za dużo... A nie wiem jak Ty na wadze przybierasz... Chyba, że te kromki są można za małe jednak???
    kromka ma 8x7 (mierzac ja przez srodek) a grubosc ok 0,5 cm (mam chleb do krojenia, kupowany na wage). Narazie mam 1,5 kg na plusie liczac od poczatku ciazy, wiec jest niezle :)
    Ogolnikowo nie jestem glodna, tylko mnie ssie, nie mam "spadkow" cukru bo czuje sie dobrze, troche mnie to cieszy, bo ostatnio (z Maksem ) trudno mi strasznie bylo z cukrami, wiecznie 120-140:/ Moze jutro na sniadanie dorzuce jakas frankfuterke na cieplo :)

    W poniedzialek mam wizyte to sie dopytam jeszcze o pare szczegolow.
    Tak wogole ciesze sie, ze jest te forum i Wy, nieoceniona pomoc :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    madziik1983: bo ostatnio (z Maksem ) trudno mi strasznie bylo z cukrami, wiecznie 120-140:/


    Oby tak zostało, bo jednak im ciąża wyższa tym cukry ciężej utrzymać... Ale za to masz duzo czasu by poznać co Ci służy ;)...
    --
  7.  permalink
    Monia502: Oby tak zostało, bo jednak im ciąża wyższa tym cukry ciężej utrzymać
    - no dzieki.... a juz myslalam, ze teraz bedzie fajniej...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    madziik1983: - no dzieki.... a juz myslalam, ze teraz bedzie fajniej...


    Nie jest to wykluczone ;)
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    A tak przejrzalam moje @wyniki" I jak mialam te zawroty glowy przy restrekcyjnej diecie ( jadlam tylko warzywa I gotowanego kurczaka, wszystko na czas ) to po posilkach mialam wynik w granicach 80-90... Dobrze? Teraz z "moja" dieta mam tak ok 90-110? To wrocic do tej wczesniejszej?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    eja86: ( jadlam tylko warzywa I gotowanego kurczaka, wszystko na czas ) to po posilkach mialam wynik w granicach 80-90..


    Wynik dobry, ale co z tego, gdy miałas takie, a nie inne objawy???? Pisałaś, że było Ci także słabo...
    Czyli dieta niekorzystna...

    Treść doklejona: 08.10.15 14:16
    oraz 80-90, to norma, ale po posiłku powinno być 100-120... Powyżej stu jest po prostu najbezpieczniej...
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Eja, ale nie możesz jeść tylko warzyw i mięsa bo węgle są niezbędne żeby ketonow nie było. Nie wiem dlaczego wszyscy boją się tego cukru 120 - to jest cukier naprawdę niewysoki a przynajmniej nie zjedzie od razu w dół. Wytyczne dla ciężarnych są mega wysrubowane.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.10.15 14:24</span>
    Tuskaa, nieco makabryczne porównanie z tymi oczami :-D
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Mi tez o wiele lepiej z ta nowa "eksperymenowa" dieta i nawet glodna tez nie jestem. Jem poprostu czesciej ale bardzo male porcje, tylko glowne 3 posilki sa nieco wieksze i jadam je z dluzsza przerwa. Pomiedzy male przekaski ( np 100 ml jogurtu naturalnego, pozniej np jablko/ fasolka a pozniej kokacja... Od wczoraj wszystko ok. Cukry nie skacza, a i ja czuje sie dobrze :-) Chociaz dostalam paczke z pl a tam 6 opakowan ptasiego mleczka i torcik wedlowski, grrrr... 3 schowalam, zeby mi nie zjedli bo che po porodzie sobie wyzerke zrobic:devil:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
  8.  permalink
    Tak wogole jak pisze ze mozna serek homogenizowany to taki zwykly ze sklepu jak sie do sernika kupuje czy jest jakis specjalny?
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Homogenizowany ale naturalny, nie waniliowy czy jakis tam smakowy, tak mi sie wydaje. Na takiej samej zasadzie co jogurt chyba...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Dokładnie. Ma być naturalny, bez cukru...
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Jeśli chodzi o serek homo to tylko naturalny i jako 1WW można zjeść dwa opakowania czyli całkiem sporo, a jak chcesz jeden no to liczysz pół WW i dodajesz coś jeszcze np 100g malin

    A to mój dzisiejszy obiadek :)
    obiad
    --
  9.  permalink
    Monia502: Dokładnie. Ma być naturalny, bez cukru...
    - w biedronce nie ma...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Tosik... Zjadłabym.... ;)
    --
  10.  permalink
    Alez mam ochote na fante... albo wode smakowa gazowana...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    madziik1983: Alez mam ochote na fante... albo wode smakowa gazowana...


    rozcięcz 100ml soku jabłkowego z wodą mineralną gazowaną... Mnie to ratowało...

    Ale pamiętaj, że ta porcja to 1 ww... Nie można tego pic dużo... Ja sobie robiłam do obiadu zamiast jakiegos wymiennika...
    --
  11.  permalink
    Monia502: rozcięcz 100ml soku jabłkowego z wodą mineralną gazowaną... Mnie to ratowało...

    Ale pamiętaj, że ta porcja to 1 ww... Nie można tego pic dużo... Ja sobie robiłam do obiadu zamiast jakiegos wymiennika...

    chyba tak zrobie jutro...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Tylko pilnuj, by sok był bez cukru... Chyba, że masz wyciskarke to wycisnij z jabłek...
    --
    •  
      CommentAuthorszerka
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Gzie ten serek homo sie kupuje? Ja znam tylko te z cukrem. A obiad wyglada pysznie ale po tylu ziemniaczkach obstawiam ze miałabym 170 po godzinie 🙊
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    U mnie również ta ilość ziemniaczków byłaby zabójcza :)
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    a u mnie nie ma większej różnicy czy to kasza czy ziemniaki, dzisiaj po tym obiedzie cukier 90 ale z insulinką oczywiście... coś mi teraz spadły nagle cukry, rano na czczo 70 po posiłkach też jakoś tak nisko... nie rozumiem
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Tosik: dzisiaj po tym obiedzie cukier 90 ale z insulinką oczywiście... coś mi teraz spadły nagle cukry, rano na czczo 70 po posiłkach też jakoś tak nisko... nie rozumiem


    Tosik to normalne. Mi im bliżej porodu tym niższe cukry... Juz chyba powinnas obniżać jednostki skoro po posiłkach cukier niżej niż 100... W 39 tyg juz tak zjechałam z cukrami, że insulinę mi stopniowo odstawili... U Ciebie jest widzę ta sama tendencja...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.