Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeDec 10th 2015
     permalink
    Nawet nie chodzi o grzeszki bo rozumiem, ze to sporadyczne tylko spróbuj dostrczac organizmowi więcej ale drobnych posiłków. Szkoda pakować w siebie coraz większe dawki insuliny. Tez nie mogę jeść wszystkiego (gluten, mleko, nabiał, sery) wiec rozumiem ilości wyrzeczeń i bol z tym związany.

    Dlatego nie na darmo mówi sie, zeby jednak pilnować sie porządnie z dieta w cukrzycy ciążowej bo pozniej problem zostaje na całe życie. Przyglądam sie czasem Moni (Else), która dzielnie opowiada tu każdej nowej dziewczynie o swoich doświadczeniach. Dobra robota Monia! Mam nadzieje, ze czasami ktoś skorzysta.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeDec 11th 2015
     permalink
    Myślę, że jak.człowiek dowiaduje się, że zostaje z nim jakaś choroba na całe życie, to naturalnym jest szok, niedowierzanie, zaprzeczenie, wypieranie i dopiero powolne godzinie się z tym faktem. To trochę jak z żałobą. W przypadku cukrzycy jest to bardzo trudne doświadczenie bo wiąże się z całą masą wyrzeczeń i nauki nowych nawyków. Sama mam nieuleczalną dożywotnią chorobę, która co prawda nie wymaga az takich wyrzeczeń spożywczych jak cukrzyca, a jedynie okresowo podczas ataków wyeliminowania niektórych produktów, ale wiem jak ciężko jest się z.tym pogodzić, że się jest chorym. Jak mam często ataki to się buntuje chociaż wiem, że to minie w ciągu najdalej kilku miesięcy i potem będę miała jakiś czas spokój. Wiec nie ma co krytykować.subiektywnej za nieregularne jedzenie czy odstępstwa, bo ona sama sobie to poukłada , ale potrzebuje na to czasu, zwłaszcza przy małych dzieciach.
  1.  permalink
    No ciezko nagle przejsc na diete. Dobrze ze wogole jest insulina. A mi tu wyskoczyla reklama ciasta podwojnie czekoladowego...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 11th 2015
     permalink
    No ciezko nagle przejsc na diete


    Oj, to zależy :bigsmile:
    Nie każdemu ;)

    Mi było o tyle łatwiej, że ja np. nigdy słodyczy nie wielbiłam jakoś namiętnie... Lubie też eksperymenty w kuchni (choc gotować niespecjalnie, ale potrawy nowe jeść jak najbardziej).... No i ja całe życie jadłam tłusto i w pewnym momencie czułam że mi ciężko po takich daniach. Przeszłam na "lekkie"... Także u mnie ta dieta jakoś z moimi potrzebami się związała. Plus tak jak mówiłam z wprowadzaniem pokarmów stałych u Dawidka.

    Także niektórym idzie gładko ;)...
    --
  2.  permalink
    No oki, Monia - u mnie nie, bo ja lubie czasem pizze, i ciastko do kawki, i czekolade z automatu ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 12th 2015
     permalink
    bo ja lubie czasem pizze,


    ja tez lubie pizzę :P.. I fryty ;) Ale jesli jesz z umiarem (jeden kawałek pizzy, malutka porcje frytek i nie non stop, to wiesz... Ujdzie... Cały szkopuł nauczyć sie nie obżerać... i ograniczyć, by te dania były "rarytasem", rzadkim ;)...

    No, ale z ciast, ciastek, to ja bez problemu mogę zrezygnować. Od dziecka nie lubiłam :)

    Dlatego wiem, że takim osobom nie jest łatwo... Wujek mój i mój przyjaciel maja cukrzyce i do dziś futrują słodkie...
    --
  3.  permalink
    No ja chyba jutro pizza bo moj przyniosl spody z pracy no i szkoda by sie zmarnowaly a poza tym trzeba nowy piekarnik wyprobowac he he. Monia a frytki z piekarnika? W koncu nie smazone w oleju wiec powinno byc oki ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 12th 2015
     permalink
    Monia a frytki z piekarnika?


    Ja jem z oleju... Ale wiesz... Nie buchtę... Tak z jednego ziemniaka nie za dużego... No i nie często... Od święta bym rzekła... No, ale jak mi wpłynie na cukry, to będę musiała jakieś zdrowsze wymyślać ;)
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 12th 2015
     permalink
    u mnie frytki pewnie by nie przeszły jak 1 ziemniaczek nie przeszedł :-(
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeDec 12th 2015
     permalink
    U mnie od.samego patrzenia na.ziemniaki rośnie.cukier 😁 a co dopiero.smażone! Ale frytek mi się nie chce, rzadko jadam, tak że dwa trzy razy do roku jak mnie najdzie. Brakuje mi makaronu i potraw macznych, bo kluskowa jestem!
  4.  permalink
    No masz przekichane z tymi ziemniakami. Ja dzisiaj chyba ze 2 male ziemniaki, kotlet w przyprawach wysmarowany musztarda uduszony w sosie pomidorowym (sam przecier off course) i kapuste kiszona z a to zagryzione polowa banana i cukier 96. Na kotlecie plaster szynki.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeDec 12th 2015
     permalink
    No trochę przekichane, ale nie jadam często ziemniaków bo nie przepadam, choć wiadomo, jak nie można to się bardziej chce 😀 ja mam ostatnio fazę na bigos. Super cukry po nim mam więc jem. Normalnie to bigos raz na rok zjem, a teraz potrafię codziennie. Uroki ciąży!
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeDec 13th 2015
     permalink
    A ja sie chwalę, że cukry mam super ostatnio. Zaczęłam wreszcie się najadać, no i znalazłam chleb. Mogę zjeść dwie porządne kromki pysznego świeżego chlebka i cukier 110 :)
    Ciekawe jak bedzie pozniej jak brzuch urosnie, no ale cieszę się chwila :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.12.15 08:35</span>
    Jejku a może glukometr się popsul. Wczoraj zjadłam dwa naleśniki z serem, bo mama mi wciąsnęła, a ja nie umiałam jej i sobie odmówić i cukier 107.
    Jak to jest mogę iść do apteki i go wymienić lub dostać nowy? W sumie ten wysluzony juz ma ze dwa lata. Nie kalibruje sie go, ale jest plyn kontrolny i jest w normie wynik.
    Oszalalam normalnie, bo nie wiem czy skoro cukier mi np po nalesnikach nie skoczył to mogę je jeść? Czy trzymać się kurczowo diety i nie próbować nic zakazanego?
    diabetologia mam dopiero w styczniu :/
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 14th 2015
     permalink
    Kaami no piękne masz te cukry o naleśnikach z serem właśnie marze.... może sprawdź ten glukometr udaj się do apteki powiedz, że recepte doniesiesz ale że musisz mieć pewność w pomiarach.

    u mnie do tej pory cukry na czczo były zawsze piękne, niestety od paru dni coraz wyżej i wyżej, dzis juz 95 czyli już za wysoko bo powinno być <95. Czy macie jakieś sposoby na utrzymanie cukrów na czczo w normie? trochę mnie to smuci.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeDec 14th 2015
     permalink
    Ja jak zjem kanapkę na noc to cukier mam ładny rano. No i przerwa nocna max 10 h. Ale to w tej ciazy. W pierwszej ciazy miałam cukry zawsze ok 95-99 nic nie pomagało.
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeDec 14th 2015
     permalink
    kaamii: Jejku a może glukometr się popsul.


    Ja tak miałam w 36 tc. Wcześniej (od 33 tc) cukry wciąż dość wysoko, musiałam bardzo rygorystycznie przestrzegać diety aż nagle wszystko się zmieniło. Skusiłam się na dwa orkiszowe naleśniki i cukier 98. Na szczęście mój tata ma glukometr więc podjechałam do niego aby porównać wyniki. Byłam pewna, że mój sprzęt się zepsuł... A jednak nie. Czasami po prostu mamy lepsze dni;)
  5.  permalink
    No az sama sie dziwie ze po obiedzie mam taki fajny cukier a nawet sie najadam :) I jeszcze nie slyszalam by komus sie glukometr tutaj popsul, ale kto wie...

    Treść doklejona: 14.12.15 13:36
    U mnie za to cukier na czczo po badaniu krwi - 61. Lekarka pytala czy nie mialam odczyc niedocukrzenia, ale jechalam na te badanie na czczo i jeszcze mlodego do przedszkola wiec ruch zrobil swoje. Ogolnie cukry mam oki, schudla 2 kilo i tylko zapytala czy nie gloduje a ja ze nie i nastepna wizyta po nowym roku.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeDec 14th 2015
     permalink
    Kaami, masz jeszcze niska ciążę wiec cukry nie będą tak szalały bo łożysko nie wytwarza tyle hormonów. Na razie się ciesz i jedz to, co możesz, bo prawdopodobnie z czasem będzie gorzej. Nie straszne tylko uprzedzam 😃

    Co do glukometru, to raczej się nie zepsuł. Ale jak masz wątpliwości to w poradni diabetologicznej, nawet takiej zwykłej w ośrodku, a nie dla ciężarnych, możesz podejść do pielęgniarek i powinny dać ci nowy.

    Cukier na czczo powinien być niższy niż 90 a nie 95. Przynajmniej w Krk takie wytyczne. Mnie też na czczo skakał i diabetolog powiedział, że na ten cukier nie mamy praktycznie wpływu i po prostu trzeba walić coraz więcej insuliny. Ja w tej ciąży insuliny nocnej mam aż 30, a w poprzedniej miałam tylko 5. Wg diabetologa to i tak nieźle bo niektórzy,mają po,60. Nie wiem czy masz insulinę ale jeśli Ci zaproponują to się nie bój i nie stresuj bo to bardzo ułatwia życie.
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 14th 2015
     permalink
    Ja na kartce ze szpitala z poradni diabetologicznej mam normę na czczo <95 czyli jak widać normy są różne. Insuliny nie mam póki co jakoś daję radę z dietą no ale jeśli te cukry będą rosły na czczo to nie wiem jak to się skończy. Wizytę u diabetologa mam dopiero 11 stycznia ale jeśli cukry będą rosły to się pofatyguję, mam nadzieję że to po prostu słabszy dzień, tak sie łudzę choć zdaję sobie sprawę że ciąża coraz starsza wiec i takie rzeczy mogą się dziać.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    Oj tak zdaje sobie sprawę, że później cukry będą gorsze. Ale w porównaniu do początku diety w 8 tygodniu teraz cukry mam super. Np na czczo miewalam cukier max 101 teraz mam ok 80, wiec roznica ogromna :)
    --
  6.  permalink
    Kaamii - spokojnie. Ja 28 tydzien i nie narzekam wiec nie tak od razu beda sie zmieniac.
    --
  7.  permalink
    Cześć Dziewczyny! :-)

    Dołączam do Was razem z cukrzycą ciążową. Moja historia jest taka...

    Ginekolog zlecił badanie cukru na czczo, kiedy byłam w 4 tygodniu ciąży. Wyszedł za wysoki (104) i od razu skierował mnie na badanie glikemii po obciążeniu 75G. Na czczo wyszło 102, po godzinie 126 i po 2 godzinach 115 - diagnoza: cukrzyca ciążowa. A zatem od 5 tygodnia ciąży wdrożyłam dietę, zapisałam się również do diabetologa, który właściwie nic takiego nie powiedział - skłaniał się, że to bardziej nietolerancja glukozy, ale oczywiście muszę utrzymywać dietę, mierzyć cukier po każdym głównym posiłku. Zrobił mi badanie na kwasicę ketonową (wyszło w porządku) oraz hemoglobinę glikowaną (wyszło w normie). Bywało różnie. Zwłaszcza na samym początku, kiedy z jednej strony trzeba utrzymywać dietę, a z drugiej masz nudności i nie masz ochoty na jedzenie. Było i tak, że cukier miałam 165 (mój najwyższy wynik dotychczas), ale to była głupota, bo zjadłam solidny obiad i do tego batonika. Teraz jestem już w 14 tygodniu ciąży i wciąż walczę z cukrzycą ciążową. Zaczęły pojawiać się wysokie cukry po śniadaniu (powyżej 140), a zatem zmodyfikowałam dietę i jest dobrze. Wymusiłam na ginekologu oraz diabetologu wypisanie mi insuliny, najpierw dali mi 2 jednostki do śniadania, potem 2 jednostki do obiadu i 2 jednostki do kolacji. Brałam kilka dni i zauważyłam, że niewiele to daje. Odstawiłam i... cukry są w normie. Najwyższe aktualnie mam na czczo 90-92, teoretycznie w normie, ale na granicy (choć jeden z diabetologów mówił, że do 95 jest w porządku). Natomiast mam też problem z ketonami-acetonem. Wyszło w przypadkowym badaniu moczu (+ +), wcześniej NIC o nich nie słyszałam. Żaden z lekarzy nie zalecił badania domowym sposobem. Od 12 tygodnia kupiłam sobie paski i codziennie mierzę. Mój diabetolog jest zdania, że one są niebezpieczne w wysokiej ciąży oraz wtedy kiedy utrzymuje się cukier w moczu, a śladowe ilości (+ -) oraz niewielkie (+) nie są w żaden sposób groźne. Mam taką nadzieję, bo dotychczas (tych co wiem...) miałam dwa razy średnią ilość (+ +), a tak utrzymują się na poziomie niewielkich, śladowych bądź nie mam ich wcale.

    Pozdrawiam!
  8.  permalink
    bezimiennie: Na czczo wyszło 102, po godzinie 126 i po 2 godzinach 115 - diagnoza: cukrzyca ciążowa.
    - a mnie te wyniki sie wydaja w normie w sumie... no ale ja mialam ewidentna cukrzyce z wynikiem 192 po 1h
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    Bezimiennie, żeby pozbyć się ketonow to jedz przed samym snem pół białej bułki i pół szklanki mleka. Jak nie pomoże to pogadaj z diabetologiem o nocnym posiłku. Ketony w moczu oznaczają że dziecko w acetonie pływa.

    A tak swoją drogą to wyniki krzywej wg mnie masz ok poza na czczo.
  9.  permalink
    madziik1983 - wystarczy jeden nieprawidłowy wynik aby została zdiagnozowana cukrzyca ciążowa. Zresztą, to był 4 tydzień! Pewnie gdybym miała robioną krzywą w późniejszych tygodniach, to mogłoby być bardzo podobnie do Twojego wyniku...

    mnbvc - jem przed snem i piję mleko (ok. 22), dodatkowo budzę się o 2:30 i jem to samo co przed snem, czyli to co zasugerowałaś. Ketony się utrzymują. Diabetolog uważa, że mam się nimi zupełnie nie przejmować. Jestem umówiona do innego diabetologa, chcę poznać opinię w tym temacie, bo mam mętlik.
  10.  permalink
    No ja mam wyniki z 16 tygodnia i wczesniej mialam robione z krwi i na czczo bylo oki. Pozniej diabetolog zlecila takie badanie porownawcze i wyszlo dopiero kolo 15-16 tyg cukrzuca sie ujawniła. Wczesniej wyniki byly dobre.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    U mnie też w tej ciąży około 17 tyg. Wcześniej było ok. Ale spodziewałam się że będzie bo w pierwszej miałam więc duże prawdopodobieństwo, do tego obciążenie genetyczne i wiek.
  11.  permalink
    Zakupilam dżem bio ekologiczny z tesco i na drugie sniadanie po dwoch kromeczkach malych cukier 105, wiec calkiem calkiem :)
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    O rany, dżem! Już nie pamiętam jak smakuje! 😀
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    taka biała bułka z masłem i dżemem hmm rozmarzyłam się....
    dziś odebrałam morfologię i hemoglobina mi podskoczyła do 13 a była tendencja spadkowa, wydaję mi się że to pozytywny efekt diety, naprawde jestesmy tym co jemy. Dodatkow Wam powiem że od początku ciąży ciągle byłam chora, teraz na diecie po odstawieniu wszelkich cukrów (odpukać) nie choruję. W sumie bakterię i wirusy żywią się cukrami więc może coś w tym być.
    Miałam dziś usg moja malutka waży 1935 gram :-)
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeDec 17th 2015 zmieniony
     permalink
    efcia81: Dodatkow Wam powiem że od początku ciąży ciągle byłam chora, teraz na diecie po odstawieniu wszelkich cukrów (odpukać) nie choruję. W sumie bakterię i wirusy żywią się cukrami więc może coś w tym być.
    - no czy ja wiem... juz dwa razy zatoki mnie meczyly :(

    mnbvc: O rany, dżem! Już nie pamiętam jak smakuje!
    - sprobuj ten ekologiczny :)

    Wogole to robilam z mlodym ciasteczka maslane i musze sie przyznac, ze sie skusilam na 3-4, ale w odstepach czasowych.. po godzinie chyba zmierzylam cukier tak by zobaczyc co i jak i mialam 90, wiec chyba nie zaszkodzily az tak.. a ona tak leza i sie usmiechaja ze masakra :shamed:
    I oczywiscie po tych paru malych ciasteczkach jesc mi sie chyba ze 3 godziny nie chcialo...

    Treść doklejona: 17.12.15 12:24
    efcia81: taka biała bułka z masłem i dżemem hmm rozmarzyłam się....
    - mnie sie wczoraj swierza kajzera z maselkiem i nutella zamarzyla :P
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    Co do poprawy kondycji przy diecie cukrzycowej to powiem, że w pierwszej ciąży zniknął mi cellulit, ale w tej wrócił z nawiązką i mam nogi masakryczne. Miałam infekcję z antybiotykiem więc raczej nie działa na mnie leczniczo 😀

    A dżem to sobie zjem juz normalny!😀

    Najgorsze, że mi się wczoraj trzy zęby posypały... Juz przed porodem nie pójdę do dentysty bo jakby trzeba znieczulenie to co? Muszę się pomęczyć. Dwa mi się nagle ukruszyly a trzeci mnie boli. Kanal...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.12.15 16:45</span>
    No i niestety wylądowałam u dentysty bo mnie tak zaczęło boleć ze szkoda mówić. Antybiotyk i kanalowka. Jutro kolejna wizyta. Zrobił mi się nagle stan zapalny. Wczoraj to był koszmar. Nawet cukry zaczęły iść w górę, chyba że.stresu.

    Jak przygotowania do świąt? Ja w.tym roku nic nie robię 😀
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 20th 2015
     permalink
    oj to współczuję :-( zęby kanałówka itd to nic przjemnego.
    No tak przed nami święta i mnóstwo jedzenia....
    Ja na swięta robię z wędlin pieczonego indyka, pieczony schab, zrobię śledzie i sałatkę: puszka cieciorki, puszka czerwonej fasoli, dużo szczypioru, dużo pietruszki, ogórek kiszony, sos: cytryna, oliwa czosnek musztarda. Sałatka super a cukry piękne. Na wigilię opitole jakąs rybkę pieczoną i tyle.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeDec 21st 2015
     permalink
    Słodkie mamy! Wszelakiej pomyślności i lekkich grzechów dietowych bez wyrzutów sumienia! No bo kiedy zrzesza jak nie w święta?😀

    Ja już odliczam dni. Trzymajcie za mnie kciuki 28 grudnia. Na przyszły poniedziałek mam zaplanowaną cesarke. Po raz pierwszy w życiu na święta nie zrobiłam NIC! W wigilię idziemy do mojego brata i mam zamiar spróbować wszystkiego ale po kesie tylko, bo z jednej strony cukier a.z drugiej już mi się bardzo mało mieści hahaha bo junior całe miejsce zajął. Na święta mamy zamówione jedzenie, ale nawet nie wiem jakie, bo mąż się tym zajmował 😀 Czeka mnie tylko ubieranie choinki i zrobienie stroika. A w lodówce czeka zarobione ciasto na piernik staropolski, który upieke po powrocie ze.szpitala 😀

    Jeszcze raz radosnych i rodzinnych świąt!
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 23rd 2015
     permalink
    no właśnie się zastanawiam na jaki grzeszek taki malusieńki sobie pozwolić ? Może pół pieroga ? bo na ciasto nie bedę miała odwagi.
    Jedno jest pewne gdy wszyscy będą wzdychać z obżarstwa my będziemy się czuć dobrze :bigsmile:
    Wesołych Świąt!
    mnbvc kciuki zaciśnięte :-)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 23rd 2015
     permalink
    Efcia... Spokojnie zjedz 3 pierogi :P... Nie powinno zbytnio "zaszkodzić"... Do tego jakaś ryba... barszczyk... Podejrzewam, że jeszcze będziesz mogła podjeść... ;). Przeciez w pierogu więcej farszu niz tej maki będzie :P....
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeDec 23rd 2015
     permalink
    Ja myślę ze jakąś kapustę z czymś też można. Czy bigos?
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeDec 23rd 2015
     permalink
    Bigosik jak najbardziej :) Ostatnio sama zrobiłam - taką chudszą wersję i cukry po bardzo dużej porcji mam rewelacyjne :)
    Ja planuję zjeść kilka pierogów, rybkę zrobię sobie w piekarniku więc też przejdzie. Żałuję, że po grecku odpada ale co zrobić. Może barszczyk? No nie będzie chyba tak źle :) Poza tym drugiego dnia świąt będę już w szpitalu i jak dobrze pójdzie to w niedzielę będę miała przy sobie swoją kruszynkę :)
    Korzystając z okazji życzę Wam dziewczyny zdrowych i radosnych Świąt!
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 23rd 2015
     permalink
    Mozna kapuchę ;)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 23.12.15 11:55</span>
    Żałuję, że po grecku odpada ale co zrobić


    Jedną mozna ;)... Przeciez nie zjesz całego półmiska...

    No i wiadomo... Przerwy trzeba robić ;)...
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeDec 23rd 2015
     permalink
    Else: Przeciez nie zjesz całego półmiska...


    no nie :) ale ja muszę bardzo uważać na gotowaną marchewkę więc nie będę ryzykować ;)
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 23rd 2015
     permalink
    No dobra zjem dwa pierogi :-) starczy do tego kapustka i rybka z piekarnika i i tak więcej nie zmieszcze.
    No ja tez rybki po grecku nie spróbuje, w życiu kiedyś bym nie pomyślała że marchewka to takie zło :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 23rd 2015
     permalink
    bardzo uważać na gotowaną marchewkę


    Ja bym ją zrzuciła ;) No, ale tak czy siak coś na tym stole dla siebie znajdziesz ;). Głodna nie wyjdziesz ;)

    Ale aż dziwne Tuska, że Ci się jeszcze cukry nie ujarzmiły. Ja przed porodem już problemu nie miałam... Jakby ręka odjął ;)...
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 23rd 2015
     permalink
    Else prze porodem tzn w którym tygodniu? może mi też tak się zadzieję? tak się łudze :-)
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeDec 23rd 2015
     permalink
    Else:
    Ale aż dziwne Tuska, że Ci się jeszcze cukry nie ujarzmiły.


    Jest znacznie lepiej niż np w 33tc ale szału nie ma :/ To co wywalało mi cukier od samego początku nadal tak działa więc nie eksperymentuję. Tyle wytrzymałam to te kilka dni mnie nie zbawi ;)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 23rd 2015
     permalink
    Else prze porodem tzn w którym tygodniu? może mi też tak się zadzieję? tak się łudze :-)


    dokładnie już nie pamiętam, ale koło 39 tc. A na 4 dni przed porodem nawet insuliny nie potrzebowałam... Wcześniej brałam około 100 jednostek...
    --
  12.  permalink
    No ja tez uwazam, ze wiele potraw nie zaszkodzi. Ja zjem barszczyk bo robie go z samych burakow i grzybow, bez cukru czy koncentratu i wiem, ze mi nie szkodzi. Zjem i troche uszek i kapusty bo kiszona, ciut ziemniakow a rybke bez panierki bo karpia przeca musze ;)
    Po troszku nie zaszkodzi, przeciez nikt nie mowi obzarstwie jakims.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeDec 23rd 2015
     permalink
    Ja się pieczonym karpiem zajadalam cala zimę jak miałam cukrzycę. Teść mi robił. Wcale cukru nie podnosił. Trzeba przyprawić, upiec w folii i jest pycha.
  13.  permalink
    U mnie po samej wigilli oki, cukier 119 :D
    Ale po dwoch malych kawalkach ciasta nawet nie mierzylam, ale to tylko dzisiaj :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeDec 24th 2015
     permalink
    U mnie 98 :) A pozwoliłam sobie nawet na pierogi z kapustą i grzybami! Pełnia szczęścia :))
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 24th 2015
     permalink
    Ale po dwoch malych kawalkach ciasta nawet nie mierzylam, ale to tylko dzisiaj


    Założę się, że wcale nie był aż tak wysoki ;)... Choc szkoda że z ciekawości nie zrobiłas pomiaru ;)./..
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.