Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    No wlasnie zagubilam sie w czasie siedzac i gadajac he he ;)
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 25th 2015
     permalink
    Ja po wigili 116 :bigsmile: zjadłam dwa pierogi barszczyk pieczonego karpia kawałeczek pieczonego pstrąga i kapustę najedzona ze hej. Tyle ciasta wkoło ja sie twardo trzymam choć strasznie mnie korci zeby zjeść choćby kawałek ale sie boje.
    --
  2.  permalink
    Efcia ja zjadlam.. no cukier w normie nie byl, mialam 140, ale to raz na dluzszy czas. Salatki wszystkie mi wchodza z kabanosami i to nie male porcje ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 25th 2015
     permalink
    Efcia ja zjadlam.. no cukier w normie nie byl, mialam 140,


    Po jednym kawałku czy po dwóch?

    No i wiesz... Umówmy się... 140 to nie 180... Ja na ban bym koło 200 miała ;(... Ale ja nawet po zwykłym posiłku i insulinie miałam 180, więc po ciachu zeszłabym na śpiączke :P...
    --
  3.  permalink
    Po 2,5 :P Ale tak kocham jablecznik :/
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 25th 2015
     permalink
    łe... Po 2,5 kawałka to cukier znośny :P....
    --
  4.  permalink
    Bo zrobilam mala blaszke i nikt niechce pomoc zjesc hi hi.

    Treść doklejona: 26.12.15 13:29
    Dziwne bo dzisiaj po 2 kawalkach mialam 101 cukier, musialo wczoraj przewazyc te 3 gryzy ciasta innego..
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeDec 27th 2015
     permalink
    Dziewczyny, mój synek okazał się świątecznym chłopcem. Urodził się 26 grudnia. Chłop jak trzeba 57 cm i 4 kg. Z cukrami u niego ok.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 27th 2015
     permalink
    Gratuluję... No i słuszna waga. Mój miał 4040 i 59 cm ;)... Ale fajnie, że juz jestes po ;)
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 27th 2015
     permalink
    Gratulacje !!!! Waga ładna :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeDec 27th 2015
     permalink
    To i ja się pochwalę. Moja córcia przyszła na świat 26 grudnia. Nasz świąteczny prezent:) Cukry w normie.
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 27th 2015
     permalink
    wow super Gratulacje :bigsmile::bigsmile:
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeDec 27th 2015
     permalink
    Gratulacje kochane :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 28th 2015 zmieniony
     permalink
    Witam się na wątku, bo nie chcę już dłużej ciągnąć tematu na "Przyszłych mamusiach". Powtórzę tutaj, co tam pisałam.

    Tydzień temu robiłam krzywą cukrową. Wyniki:

    - na czczo 99 mg/dl (norma 70-105)
    - po 1 h – 146
    - po 2 h – 117

    Od razu zaznaczę, że robiłam badanie w godzinach 9:20-11:20, co ponoć jest za późno, bo niby powinno się zacząć przed godz. 8-mą. No ale nie miałam pojęcia, gin nic nie mówił, a w laboratorium też nie komentowali.
    Po pobraniu krwi na czczo laborantka odciągnęła z fiolki trochę krwi do strzykawki, żeby użyć jej do glukometru - żeby wiedzieć, czy może mnie obciążyć glukozą. No i wyszło 109. Dziwna te różnica między wynikami na czczo - krew w obu przypadkach była żylna.

    Na forum pisano mi, że wynik na czczo jest za wysoki - bo niby norma dla ciężarnych wynosi max 90. Szukałam tego info w necie, ale nie znalazłam.
    W święta wygrzebałam z otchłani półki z lekami glukometr z czasów pierwszej ciąży. Znalazłam paski z datą ważności 11.2013. Z ciekawości zmierzyłam cukier wczoraj i dziś na czczo. Wczoraj wyszło 80, dziś 81. Pewnie wyniki nie miarodajne... Wizyta u gina dopiero 14. stycznia, ale 4-go stycznia będę się z nim widziała (wypisze tylko L4), to poproszę o interpretację wyników.
  5.  permalink
    A ja się melduje po Świętach w których objadałam się jak nigdy. Zapodana insulina w ciągu dnia rewelacyjnie zbijała cukier i po słodkim cieście, kawie czy posiłkach nie było więcej niż 120. Myślałam, że po kilku dniach przez to cukry się rozchwieją ale jest całkiem dobrze. Niestety dość szybko tracę na wadze i ciekawi mnie ile tak jeszcze spadnie (póki co może spadać)

    Marysiu glukometr to urządzenie obarczone błędem. U mnie potrafi pokazać w dwóch pomiarach właśnie różnice 10 oczek...o ile po posiłku nie stanowi to większego problemu, tak na czczo i to będąc w ciąży fakt wynik staje się problemem. Najważniejszy i najbardziej obiektywny jest wynik z żyły nie z glukometru.
    Pamiętam jak miałam te pomiary po porodzie i mówie pigule przez tel. że mam wysoki cukier na czczo i po krzywej też miałam kosmiczny wynik, to ona do mnie, że w ogóle nie zwraca uwagi na pomiar glukometrem. Więc zastanawiałam się po kij w ogóle się go używa, skoro jest słabą metodę diagnotyczną....
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    hmm to rzeczywiście dziwne z tym glukometrem, ja od początku diagnozy ciążowej na czczo zawsze cukry miałam piękne tak od 78 do max 83 teraz kiedy ciąża starsza cukry na czczo niestety są już po 95 lub 90 :-( po posiłkach oczywiście stosując dietę cukry utrzymauje w ryzach.
    Marion u Ciebie rzeczywiście trudno zdiagnozować, myślę że lekarz zaleci jednak pomiary glukmetrem aby mieć pełniejszy obraz. Pisałam juz na innym wątku że moja siorka dostała glukometr przy cukrach:
    na czczo 92,4
    po 1h 120
    po 2h 120
    Teraz jak mierzy cukry ma w porządku jednak na czczo zawsze jej się trzyma koło 94.

    Treść doklejona: 28.12.15 16:24
    ale dodam że jej ciąża jest młoda jest dopiero w 12 tc, więc może to wszytsko się jeszcze zmienić.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 28th 2015 zmieniony
     permalink
    subiektywna7: Najważniejszy i najbardziej obiektywny jest wynik z żyły nie z glukometru.

    subiektywna7: nie zwraca uwagi na pomiar glukometrem. Więc zastanawiałam się po kij w ogóle się go używa, skoro jest słabą metodę diagnotyczną....

    Super :confused:
    No nic, zobaczymy co mój gin to.

    A przy okazji zapytam - jak z dietą jest? Wystarczy, że będę się trzymać produktów z niskim IG?
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    przede wszytskim wyeliminować należy słodycze, miody, białe pieczywo, biale makarony, tłuszcze, suszone owoce. To takie główne rzeczy jesli cukry skaczą należy eliminować kolejne. Ważne jest również aby jesc co ok. 3 h. przed snem nie pozniej niz do 22:00 nalezy zjesc kolacyjkę.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    Na wiosnę byłam na diecie i właśnie tak jadłam. Schudłam 7 kg. Nie jadłam wtedy w ogole słodyczy, nie slodzilam. Teraz jem slodkie, ale mało. Trzeba bedzie rzucic.
    Co do pieczywa, to nie wystarczy przerzucic sie na razowe, bo i pszenne i razowe ma w skladzie cukier, o czym glosno nikt nie mowi. Dlatego lepiej kupowac takie dla diabetykow.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    A przy okazji zapytam - jak z dietą jest? Wystarczy, że będę się trzymać produktów z niskim IG?


    Tak jak wyżej napisane... Posiłków musi być 5-7...
    I śniadanie
    II śniadanie
    Obiad
    Deser
    Kolacja
    II kolacja
    posiłek przed snem

    (tak było u mnie - oczywiście każdy przypadek jest inny)...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.12.15 19:01</span>
    Dlatego lepiej kupowac takie dla diabetykow.


    żebyś sie nie pomyliła :P... ja właśnie na tym chlebie miałam najgorsze cukry... Ewidentnie był dosypywany cukier... Trzeba chyba dobrze trafic lub samemu piec...

    Mi ostatecznie najmniej podnosiło cukry własnie to "niezdrowe" białe pieczywo... Takżę kwestia wybadania co Ci "szkodzi"...
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    Jeśli chodzi o pieczywo to sprawa indywidualna trzeba sobie znależć chlebek od jakiejś zaufanej piekarni. Ja drogą prób znalazłam sobie trzy chlebki które mogę, raz kupiłam sobie chleb zytni na zakwasie i po jednej kromce miałam cukier 170 :shocked: a kupijąc chleb razowy z simply po jednej kromce cukier mam ok. to zależy ile producentowi sypnie się karmelu, cukru czy jeszcze innego dziadostwa, wkurza mnie to bo po co do chleba to dosypywać. Prawdą jest że właśnie czasem niektórzy lepiej tolerują białe pieczywo bo np. mąka pszenna mniej szkodzi niz dosypany cukier w razowym. Trzeba szukać, pewniakiem jest na pewno chleb ProBody.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    Else: Tak jak wyżej napisane... Posiłków musi być 5-7...

    Tak wiem - tak jadłam na diecie. Posiłki co 3 h.
  6.  permalink
    No mnie teraz tak nie wychodzi. Czesto ostatni posilek mam 20-20.30 bo pozniej juz zaypiam ha ha, ale nie jestem glodna w nocy. Organizm przywykl :)
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 29th 2015
     permalink
    Co tu zjesc na kolacje brak mi juz pomysłów :sad:
    --
  7.  permalink
    Ja wciagam duzo gotowanych kielbasek... Wiem ze świństwo ale coz zrobic jak checi sa :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 29th 2015
     permalink
    Madzik, ale Ty ten posiłek o 22 masz jeść nie z głodu, tylko dlatego, że do śniadania wytworzysz ciała ketonowe, które szkodzą dziecku oraz dlatego, że im wyższa ciąża tym niezjedzenie ostatniego posiłku o 22 grozi hipoglikemią w nocy, którą najprawdopodobniej prześpisz, a to z kolei grozi wstrząsem cukrzycowym (nie muszę mówić jak niebezpiecznym i to nie tylko dla zdrowia, ale i życia Was oboje)...
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 29th 2015
     permalink
    no ja czasem padam ale czekam zawsze żeby zjeść ten ostatni posiłek, jakbym nie zjadła to pewnie i tak ze ssaniem bym się obudziła w nocy.
    --
  8.  permalink
    No ja wlasnie nie jestem glodna, rano cukier oki, cial ketonowych brak na pasku, lekarce tez o tym mowilam i nie widzi nic zlego. Dosc najadam sie kolo 20.30-21.00 by mi starczylo do 7.30. Nie budze sie glodna w nocy ani nic z tych rzeczy.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 29th 2015
     permalink
    No tak, ale hipoglikemii możesz nie przewidzieć...
    Mojej pierwszej nie przewidział nikt. Byłam jeszcze tego dnia w gabinecie u diabetologa. Pytałam o hipoglikemię... Pani doktor patrząc na moje cukry stwierdziła "Jeszcze to pani nie grozi", a za 30 minut zasłabłam w taksówce... O ile w dzień można poczuć, ktoś pomoże, sama szybko zareagujesz, etc... o tyle w nocy hipoglikemia jest najbardziej groźna, bo można objawy przespać i cukier spada, spada.... Oczywiście nie jest powiedziane, że będziesz miała hipoglikemię, ale tez nie masz pewności, że Ci sie nie zdarzy. Dlatego diabetolodzy profilaktycznie zalecają ten posiłek przed snem, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć czy będiesz miała hipoglikemię, kiedy Cie to dotknie i na ile spadnie cukier... Mi spadał do 39 czyli bardzo niebezpiecznie...
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeDec 29th 2015
     permalink
    Else przestraszylas mnie, bo kiedyś czytałam, że hipoglikemia w nocy wybudza ze snu. Człowiek zaczyna się pocić serce kołacze i się budzi. I tak żyłam z tym przekonaniem.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 30th 2015
     permalink
    Else przestraszylas mnie, bo kiedyś czytałam, że hipoglikemia w nocy wybudza ze snu.


    To zalezy... Bo może wybudzić, ale ... zalezy od kilku czynników:
    - czy masz mocny sen???
    - do ilu spadnie cukier (mi do 39 i wtedy ciężko jest wstać i dojść do lodówki, kuchni...)...
    - im dłużej trwa cukrzyca tym bardziej organizm przyzwyczaja sie do niskich cukrów i np. mój przyjaciel nie czuje spadku 40, a więc spokojnie w nocy by przespał....

    Gdyby było to takie pewne, że się wybudzimy, to diabetolodzy nie wciskaliby w nas tego ostatniego posiłku ;)... No i mi zawsze babka powtarzała, żeby blisko łózka butelkę z colą trzymać...
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 30th 2015
     permalink
    Dziewczyny jestem zaniepokojona wagą mojej małej. Równo dwa tygodnie temu mała wazyła 1935, dziś byłam na IP bo brzuch mnie rozbolał, wszytsko się okazało być w porządku ale wagę małej obliczono na 2100, wychodzi na to ze przybrała na wadze tylko niecałe 200 gramów a powinna raczej koło 500 ? pocieszam się ze to inny sprzęt itd ale i tak jestem mocno zaniepokojona tym bardziej że może to wlasnie przez cukrzyce ?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 30th 2015
     permalink
    Efcia kazdy sprzet inaczej mierzy. W ciaxy z Marysia miedzy sprzetem szpitalnym a tym u mojej ginki mialam pol kg roznicy. Szpitalny sie mylił ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeDec 30th 2015
     permalink
    Efcia, na różnym sprzęcie pomiar moze być różny. Ale ja miałam podobną sytuację jak Ty. Konkretniej: moje dziecko które rosło intensywnie i rokowalo na duże, przez ostatnie 2 tygodnie ciąży nie urosło. To było między 37 a 39 tygodniem. Miałam usg w 37 tygodniu, potem usg w trakcie porodu (oszacowalo wagę dziecka idealnie) i wskazaly praktycznie to samo. Przy porodzie okazało się że miałam bardzo stare łożysko. Jednocześnie aż do dnia porodu miałam co dwa-trzy dni ktg, na usg w 37 tygodniu sprawdzane przepływy i zawsze wszystko bylo ok. Nie wiem co się stało, ze Adaś przestał rosnąć. A jako niemowlę też znakomicie przybieral.
    No i ja też miałam cukrzycę. Sprawdzali Ci przepływy? Ja oczywiście nie sugeruję, ze coś jest nie tak bo sama miałam dwóch lekarzy prowadzących i ich pomiary na usg zawsze się różniły, niekiedy sporo. Ale jak masz wątpliwości to może warto sprawdzić przepływy.
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 30th 2015
     permalink
    Przepływy mialam badane 2 tygodnie temu i były idealne.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeDec 31st 2015
     permalink
    Witam Was :)
    Wpadam z wynikami i nie wiem czy nie zagoszczę na dłużej (niestety- oczwiście to niestety mówię do cukrzycy :))
    Pomiar glukometrem przed podaniem glukozy (75g) 95
    wg krwi na czczo 100
    po 1h 124
    po 2h 151
    nie wiem co może oznaczać tak wysoki poziom po 2h bo dwa pierwsze nie najgorsze co?
    --
  9.  permalink
    No na czco ponad norme zdecydowanie, ale reszta dzwina bo raczej powinno byc na odwrot... 151 i 124.
    Dziewczyny po kawalku makowca 102 cukier... hmmm...
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeDec 31st 2015
     permalink
    madziik1983: ale reszta dzwina bo raczej powinno byc na odwrot


    niekoniecznie :) U mnie po dwóch godzinach było dużo więcej niż po godzinie. Z tego powodu powtarzałam krzywą bo lekarz był zaskoczony. Drugi wynik był podobny. Czasami cukier uwalnia się z opóźnieniem.
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeDec 31st 2015
     permalink
    tuskaa82: niekoniecznie :) U mnie po dwóch godzinach było dużo więcej niż po godzinie. Z tego powodu powtarzałam krzywą bo lekarz był zaskoczony. Drugi wynik był podobny. Czasami cukier uwalnia się z opóźnieniem.

    tylko co to dla mnie może oznaczać?
    Wolałabym nie powtarzać badania, bo na samą myśl mnie mdli, bleee no nie cierpię tego smaku :/
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 31st 2015
     permalink
    Anecia niestety wynik na czczo jest przekroczony więc chyba czeka Cię dieta i glukometr.
    Madzik a może Ty nie masz tej cukrzycy ?? po makowcu taki cukier ? zazdraszczam ;-)
    --
  10.  permalink
    Mam mam... Bo ostatnio po obiedzie gdzie dodalam marchewke z pudelka taka z biedronki mialam 136 (dziwne bo surowke coleslaw moge...) wiec na pewno mam cukrzyce ;)
    I dosc wysoko skacze po mi po czekoladzie wiec wogole unikam.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 31st 2015
     permalink

    tylko co to dla mnie może oznaczać?


    Że masz cukrzycę ciążową... Trzeci wynik tez blisko górnej granicy... Wg starych zasad już by i on był "przekroczony"...

    Na czczo w ciązy norma do 90...
    --
    • CommentAuthornikola21
    • CommentTimeJan 1st 2016
     permalink
    Witam.Jestem w 30 tygodniu ciąży i od 6 tygodni na diecie.To forum jest SUPER przeczytałam je całe.
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 1st 2016
     permalink
    Else: To forum jest SUPER przeczytałam je całe.


    Całe ???:shocked: niezła jesteś :-) i witaj :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 2nd 2016
     permalink
    Hej dziewczyny ja wyniki miałam takie, na czczo 82, po 1 h 188,4; po 2h 165. Cukrzyca ciażowa jak nic. Jestem na diecie i mierze cukier godzinę po posiłku. I niestety skacze mi. Codziennie mam po śniadaniu labo obiedzie między 128-134. A powinno byc poniżej 120. 7 stycznia mam wizytę. Czy w takim przypadku dostanę insulinę? Jak myślicie?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 2nd 2016
     permalink
    Salinos myślę że insuliny nie dostaniesz póki co, cukier 128-134 to nie tragedia aczkolwiek moze cos zmień w sniadaniu. Ja właśnie na śniadanie musze uważać najbardziej. Jadam dwie kromeczki chleba ProBody z sałątą wedliną z indyka i np. ogórkiem kiszonym, zaraz po dwóch godzinach jestem głodna wieć na drugie sniadanie jadam 1/2 chudego twarogu z niewielką ilościa jogurtu i np. pomarńcz w kawałkach, wrzuce jakies otręby pestki i naprawdę można sie najesc :-)
    Dziś po obiedzie zjadłam kostke czarnej czekolady z granatem i cukier 102 :-) eksplozja słodkości :-)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 2nd 2016
     permalink
    powinno byc poniżej 120


    Nie powinno byc niżej lecz do 120...
    Cukier 120 to też dobry wynik...

    Czy w takim przypadku dostanę insulinę? Jak myślicie?


    Zalezy od diabetologa. Moja już by zleciła insulinę (szczególnie jeśli te cukry byłyby częściej niż rzadziej w granicach 130).
    --
  11.  permalink
    Moim zdaniem jeszcze potrzebuje wyjasnienia co do diety i pomocy w ustaleniu co jesc a nie tak insulina od razu. W koncu to nie 180-200 ma te cukry. Mnie na poczatku tez tak wahalo ale juz znalazlam chleb, wiem mniej wiecej co mi sluzy. Owszem, zdarzajaa mi sie wyskoki lekkie jak nagle wrzuce cos innego dla sprawdzenia.
    Salinos spróbuj chleb z biedronki 7 zboz (taki z zielona naklejka) i jedz jedna kromke a nie 2 np. Ja po 2 mam rowno 120 na sniadanie np.
    Moze ziemniaki na obiad nie sluza?? Napisz co sobie gotujesz.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 3rd 2016
     permalink
    Moim zdaniem jeszcze potrzebuje wyjasnienia co do diety i pomocy w ustaleniu co jesc a nie tak insulina od razu


    No to właśnie od diabetologa zależy...
    U nas było tak, że musiałam na kartce pisać co jem, wyliczyć wymienniki, etc... No i diabetolog oglądała tę listę jeśli trzeba było - korygowała błędy... Nie mniej większość posiłków miałam bez zarzutu dobrane i od razu insulina...

    W koncu to nie 180-200 ma te cukry.


    No, ale insuliny nie podaje sie dopiero przy 180... Jeśli zwykle przy posiłku, posiłkach przekracza koło 130 to już sie podaje insulinę... Chyba, że diabetolog wychwyci, że ciężarna źle dobiera składniki to jeszcze tydzień (u nas oczywiście) daje czasu na skorygowanie i obserwację...

    i jedz jedna kromke a nie 2 np.


    No i u nas by to własnie nie przeszło... Bo ciężarna powinna jeść 2 kromki chleba. Cały szkopuł nie ma polegać na tym by na siłę otrzymać cukry w ryzach kosztem zbyt małego posiłku... W ciąży równie ważne jest jeść odpowiednią ilość kalorii... Zbyt mała kaloryczność odbije sie w przyszłości na Tobie (pójda zęby, włosy, paznokcie, odwapnienie kości, etc)... Nie wspomnę, że po jednej kromce na około 2h po posiłku, albo bliżej kolejnego posiłku już możesz mieć ciała ketonowe...

    Ja po 2 mam rowno 120 na sniadanie np.


    No i to jest piekny cukier, więc spokojnie jadłabym 2 kromki ;)

    No i pamietajcie, że pół kilo warzyw dziennie ;)...
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeJan 3rd 2016
     permalink
    U mnie też dawali insulinę bo tu chodzi o to by być najedzonym. Ja sama w tej ciąży poszłam z nadzieją właśnie na insulinę bo chodziłam głodna. A swoją drogą cukry do 140 to nie są złe bardzo, chociaż przekraczają normy dla ciężarnych. Ogólnie mój diabetolog jak widział takie wysoki to mówił ze jest nieźle bo wiele zależy też od dnia i kondycji organizmu. No i jak pisze else nie bójcie się cukru 120 bo on nie jest wysoki.

    U mnie na razie cukry się ustabilozowaly choć jem wszystko. Oczywiście teraz biorę pod uwagę 140 po dwóch godzinach.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.