Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Niestety ale jadamy tylko pszenne pieczywo. Dzisiaj oczywiscie nie majac innego takie zjadlam na kolacje ale od jutra zmiana. Na poczatku ciazy nie mialam ochoty na slodycze ale od 2 miesiecy namietnie sie nimi zajadam.
    Dlatego wyeliminuje slodycze i biale pieczywo oby to byla wystarczajaca zmiana na poczatek do czasu konsltacji.
    --
  1.  permalink
    Jak bardzo masz ochote na slodkie to mozna zjesc te co sa dla diabetykow, ale tez niewiele i zobaczyc czy cukier nie skacze wiec z tym bym poczekala na glukometr ;)
    Ja np. moge do kawy 2 wafelki z wedla bezcukrowe.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Renata_: Dlatego wyeliminuje slodycze i biale pieczywo oby to byla wystarczajaca zmiana na poczatek do czasu konsltacji.


    Reniu na pewno wystarczy.
    Należy rownież wyeliminować suszone owoce, miod, unikaj marchewki gotowane, jeśli chodzi o owoce to najlepiej cytrusy akurat teraz są przepyszne, najgorsze bananay, winogrona.
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Mozna zjesc codziennie np. jedna pomarancze lub kilka mamdarynek badz jablko czy to raz na kilka dni takie rarytasy ?
    O prosze a ja prawie codziennie jadam banana :/
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    ja jadam codziennie jakiegos owowca, na drugie sniadanie jadam 1/2 tawrogu chudego pomieszanego z trochę jogurtu naturalnego z wiórkami kokosowymi paroma orzechami, otrębami i np. w wileka pomarańczą mieszam to wszytsko i mam słodki posiłek bo pomarańcze są teraz mega słodkie. Jeśli chodzi o drugiego owoca to jadam, oczywiście godzine po obiedzie jak już zmierze cukier i widze ze mam np. 100 to jadam jabłko, jak mam przekroczone np 130 to sobie juz odpuszczam.

    Treść doklejona: 07.01.16 21:16
    jeśli już bedziesz musiła zjeść banana to tego bardziej zielonego, mocno żółty czarny ten taki dojrzały ma bardzo wysoki IG

    Treść doklejona: 07.01.16 21:22
    a z rzeczy które możesz to spokojnie kapusta kiszona, ogórki kiszone ja uwielbiam wiec sobie nie zaluję, później jak już bedę karmin kapusty nie bedę mogła ale naleśnika z serem juz tak :-)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    owoce to najlepiej cytrusy


    Nam mówiono, że najlepsze dla diabetyka są jabłka... Ale też musiałam je ważyć. Małe jabłko 150g...

    O prosze a ja prawie codziennie jadam banana :/


    1WW banana to 1/3 owoca... Czyli mozna zjeść kawałeczek (a i to nie gwarantuje, że podniesie cukru)...

    Co do suszonych owoców to w moim jadłospisie produktów dozwolonych były chipsy z jabłek, suszone morele (oczywiście też trzeba było wyliczyć 1 ww....

    Morele nic mi cukru nie podnosiły ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Marion, wejdź sobie ną stronę szpitala Karowa. Tam są zalecenia i dieta dla chorych na cukrzycę ciążowa. W nich są tabele ig. Ja pamietam ze sciagalam też coś ze strony Accu-Checka. Diety,przepisy i tabele ig. I jeszcze coś tam miałam, stronę z przelicznikami na ww i stronę z informacjami jak odwazac produkty i przeliczać to np. na łyżki czy szklanki. W weekend sprawdzę czy mam to gdzieś jeszcze na komputerze.
    Else, leczylam się w Warszawie, na Karowej właśnie. Po ciąży konsultowalam się już gdzie indziej. Teraz niby nie mam żadnej diagnozy związanej z cukrzycą poza zwiększonym ryzykiem choroby i (moja) pewnością ze cukrzyca powtórzy mi się w kolejnej ciąży. Więc trzymam sie cukrzycowych zasad, wiadomo, ze pozwalam sobie na grzeszki bo niby jestem zdrowa. Ale sposób żywienia w stosunku do tego co było przed ciążą zmieniłam diametralnie.
    Nam mówili ze suszonych owoców należy unikać. Wiadomo, zjeść można ale lepiej cały świeży owoc. Prędzej się można najeść i mniej cukru.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Nam mówili ze suszonych owoców należy unikać. Wiadomo, zjeść można ale lepiej cały świeży owoc


    Jak leżałam w szpitalu to też lekarka mówiła, że dziwne, że po morelach mam ładny cujier ;)... Ale akurat w ciązy miałam zachcianki na słodkie... Nigdy nie mam :P... A w ciązy i owszem... No i te morele mnie ratowały... Teraz jak bardziej zgłębiam temat to wyczytałam, że suszone morele maja niski IG... No, ale własnie nie należy się nimi obżerać... 1 WW to max na jedno posiedzenia... No i raz dziennie...

    Nie mniej ja to tez inna baja, bo ja oprócz hiperglikemii miałam hipoglikemie i moja dieta była też inaczej złożona. Któryś z posiłków miałam własnie owocowy, żeby te cukry podbijać... Jadłam aż 10 posiłków dziennie...
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Ja cukrzycę niweluje tylko dietą, nie muszę brać póki co insuliny więc nie stosuję tych wymienników. Jeśli coś źle mi wyjdzie to po prostu modyfikuje danie bądź porcje. Wyobrażam sobie że te odmierzanie jedzenia musi być bardziej problematyczne niz po prostu przygotowanie posiłku zdrowego beztłuszczowego i bezcukrowego. Podziwiam Was dziewczyny z tym wyliczaniem WW.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Efcia, ale ja też leczylam cukrzycę dieta i liczyłam te wymienniki. Wymiennik to taka informacja "z gory" ile cukru ma dany produkt i ile fo możesz zjeść aby mieć cukier na odpowiednim poziomie. Jak nie liczysz wymienników to najzwyczajniej w świecie eksperymentujesz z dietą. Wyjdzie dobry cukier, jesz tak dalej, wyjdzie zły to coś zmieniasz. Ale musisz efcia mieć świadomość ze każdy taki nieudany eksperyment szkodzi dziecku. Każdy jeden.
    Ja początkowo produkty wazylam na wadze, trzymalam się tabel a potem, jak juz się wdrozylam w dietę to umiałam ocenić większość rzeczy, które wcześniej jadłam licząc ww, na oko. Ale każdy Nowy produkt zawsze wprowadzalam obliczajac ww i w porze najlepszych cukrów, czyli do obiadu.
    Else, no w sumie to każdy owoc, czy świeży czy suszony to powinno się jeść na raz jako 1 ww.
    A jeszcze Wam napiszę jako ciekawostkę, ja dietę miałam akurat cała zimę i u mnie w domu nie grzejemy mocno, nie lubimy i mamy też liczniki na ciepło. U moich rodziców za to sauna. I u rodziców zawsze cukry miałam większe. Nawet na sprawdzonych produktach przywiezionych z domu.
  2.  permalink
    No ja na poczatku tez patrzylam do tabel itp ale nie odmierzalam produktow. Teraz juz nawet do tabeli nie spogladam. Owszem, zdarzaja mi sie wyzsze cukry, ale nie jakos diametralnie wiec nie wpadam w az taka panike i przy kolejnym podobnym posilku niweluje ew. szkodnika (zazwyczaj wiem, ktory to). Na poczatku jest trudno, ale pozniej juz jakos to idzie, szczegolnie ze az tak bardzo cukier mi nie skacze (mam na mysli 170-200), a jak raz na dzien albo nawet rzadziej mam do 130 to diabetolog mowi, ze to nie szkodzi az tak, bo inne cukry mam oki.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Dziewczyny próbowałam 3 rodzje chlebów. Dzisiaj testuję 4 własnie żytni ze słonecznikiem z biedronki i cukier super po nim, także chyba nareszcie trafiłam na swój chlebek :))) Nie ma to jak Biedronka hehe ;p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  3.  permalink
    A jaki dokladnie?? moze sobie bede zmieniac?? Wrzuc fotke albo chociaz cene bym znalazla he he ;)

    Treść doklejona: 08.01.16 12:21
    Ja dwa wafelki z wedla bezcukrowe i 3 male ciasteczka ryzowe do kawy - cukier 107 :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Ja zmierzyłam dziś w nocy cukier dla sprawdzenia i wyszło 84, później rano na czczo 96. Co o tym sądzicie?
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Nie potrafie wstawić fotki tutaj. Chleb żytni ze słonecznikiem za 2,79 zł :) z biedronki.
    http://iv.pl/images/80408281988958158928.jpg
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    http://28dni.pl/pictures/2556418.jpg
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Salinos mi po tym chlebie cukier skacze. I ogólnie to on taki suchy jakby stary jest. Dużo lepiej mi podchodzi ten co madzik poleciła 7ziaren ☺ wiadomo kazda ma inaczej.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    A wg mnie jest wilgotny, może to zależy od producenta?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Ja zmierzyłam dziś w nocy cukier dla sprawdzenia i wyszło 84, później rano na czczo 96. Co o tym sądzicie?


    Tak się może zadziać... Cukry w miejscu nie stoją. Nie musza też spadać - mogą rosnąć.... Wszystko zależny jak sobie z tym wszystkim radzi nasza trzustka (wydzielając insulinę). Jeśli nie funkcjonuje dobrze, to mamy za wysoki cukier no i u Ciebie tak jest.... 96 w ciąży to wysoko...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Laseczki - co co kaman u mnie? :shocked:

    Czekam na wizytę u diabetologa z wynikami krzywej cukrowej:

    - na czczo 99 mg/dl (norma max 92)
    - po 1 h – 146 (max 160)
    - po 2 h – 117 (max 140)

    Dziś zbadałam cukier tylko na czczo - 83. Pół godziny wcześniej - 82 glukometrem. We wrześniu (już byłam w ciąży) było 85. A przed ciążą w marcu 2015 - 89.

    Czy ten wynik na czczo (99) z krzywej może być wypadkiem losowym? Czy winna może być godzina poboru krwi? Bo ponoć na czczo należy oddać krew do max godz. 8-mej, a przy robieniu krzywej pobrano mi o 9:20.
    Dziś byłam w labie przed 8-mą.
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Ja znalazłam zupełnie inne normy dla ciężarnych
    na czczo 92
    po 1h 180
    po 2h 153
    ale nie wiem czy są dobre, bo wszędzie piszą inaczej, jeśli tak to tylko na czczo miałabym przekroczone.
    A na początku ciąży i przed ciążą nigdy nie miałam przekroczonej normy
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Głupie to wszystko. Jak widać, jeden wynik z wielu może zaważyć na tym, czy mam cukrzycę...
    Mogę chodzić na oznaczanie glukozy nawet co tydzień, byleby mieć pewność, że nikt mi nie wciśnie na podstawie jednego wyniku, że jest coś nie tak.
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    marion: Głupie to wszystko. Jak widać, jeden wynik z wielu może zaważyć na tym, czy mam cukrzycę...

    No właśnie ja też uważam, że to głupie.
    Zwłaszcza że dzwoniłam dwa dni wcześniej na infolinię do lux medu (bo tam robiłam) i pytałam jak się przygotować to babka stwierdziła że wystarczy być na czczo min 6h a później wyszło jednak inaczej jak zaczęłam po wynikach to sprawdzać :/
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Ja mam takie normy: po 1 h do 180, po 2 h do 140. Wszystko powyżej to cukrzyca ciążowa. Aneciu te normy co znalazłaś są dla osób nie będących w ciąży.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    salinos: Aneciu te normy co znalazłaś są dla osób nie będących w ciąży.

    One są w artykule o cukrzycy ciążowej :) więc chyba jednak dla kobiet w ciąży :P
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJan 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Anecia podała aktualne normy dla ciężarnych.

    Marion ja myślę ze mógł to być jakiś wyskok i wcale nie musi być być cukrzycy skoro takie ładne masz wyniki jak mierzysz glukometrem. A jak jest po posiłkach,? Mierzylas już?
    jesteś już po diabetologu? I jak?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Diabetologa mam 13.01.

    Co do wyników z glukometru.
    Mam stare paski z data waznisci do 2013. Czekam na diabetologa zeby dostać recepte na nowe. Mierzylam ostatnio z ciekawosci tymi przeterminowanymi z mysla, ze moze troche falszuja wynik. Ale dzisiejszy pomiar 82 w zasadzie taki sam jak ten z zyly pol godziny pozniej w labie - 83.
    Po posilkach wyniki OK czyli <90.
  4.  permalink
    Marion - ale paski kupisz bez recepty, tylko bez znizki :)
    Ja niewiem jakie sa normy, ale ja po 2h mialam 180 - wiec nie ma co myslec hi hi.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    A zrozumiałam ze dziś masz.
    Mi przeterminowane paski zawyzaly bardzo wyniki. No ja miałam w tej ciazy wszystkie wyniki za wysokie wiec też sprawa jasna :/
    to spokojnie poczekaj na wizytę, a teraz po prostu unikaj cukrów.
    A gina już miałaś? Co powiedział?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Wiem że kupię paski bez recepty. Ale po co wydawać 3 razy więcej kasy. Zaczekam do środy na wizytę u diabebeloga i receptę.
  5.  permalink
    marion: Wiem że kupię paski bez recepty. Ale po co wydawać 3 razy więcej kasy. Zaczekam do środy na wizytę u diabebeloga i receptę.
    - no ja wiem, ale tak jakbys chciala jednak miec nieprzeterminowane bo tak napisalas jakbys bez recepty kupic nie mogla ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    kaamii: A gina już miałaś? Co powiedział?

    Miałam "przelotnie" - byłam parę dni temu po zwolnienie i przy okazji pokazałam wyniki. Dał skierowanie do diabetologa.
    No zobaczymy co powie diabetolog w środę. W czwartek normalna wizyta u gina.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    - na czczo 99 mg/dl (norma max 92)
    - po 1 h – 146 (max 160)
    - po 2 h – 117 (max 140)

    Z tego co pamiętam to są "stare normy"... Ja się jeszcze na nie łapałam w 2011...


    na czczo 92
    po 1h 180
    po 2h 153


    A te niby są obecnie ważne...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    marion, wg mnie na chlopski rozum kaza ci postepowac jakbys miala cukrzyce ciazowa. w mysl zasady lepiej dmuchac na zimne. i tak samo na chlopski rozum wg tych wynikow co masz - nie masz zadnej cukrzycy. ale lepiej zachowywac ostroznosc taka jakbys miala mimo ze nie masz, niz zachowywac sie jakbys nie miala, a nuz masz.
    w ciazy kazdy sie boi ewentualnego zaniedbania i komplikacji.
    ja dostawalam skierowania do roznych poradni choc na chlopski rozum nie powinno to budzic niczyjego niepokoju. oczywiscie te poradnie olalam. swoj rozum mam.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: marion, wg mnie na chlopski rozum kaza ci postepowac jakbys miala cukrzyce ciazowa. w mysl zasady lepiej dmuchac na zimne.

    No bankowo tak będzie - jestem na to nastawiona.
    Jestem przekonana, że ten jeden wyższy wynik to zwykły 'wypadek przy pracy'. I jestem zdania, że na podstawie jednego przekroczonego wyniku, nie powinni mnie klasyfikować jako cukrzycówkę. Tym bardziej, że to był wynik na czczo, a nie po obciążeniu.
    Diabetologa mam na 13-go styczna - do tego czasu pójdę raz, może nawet dwa do labu i zrobię sam cukier - będę mieć czarno na białym.

    Dziś na czczo cukier 81, a 1 h p śniadaniu 72. Tjaaa, cukrzyca...
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    skoro ci za kazdym razem w labo wychodzi dobry cukier na czczo to tamto byl wypadek przy pracy. to tak jak z moim cisnieniem. co ide do ktoregokolwiek lekarza to 140-150, ostatanio nawet 170. a w domu 114, 117.

    Treść doklejona: 09.01.16 10:41
    no ale jestem pod stala obserwacja i dostalam opieprz ze nie przynioslam zeszytu zpomiarami. tak wiec ty na bank tez bedziesz musiala sie traktowac jak z cukrzyca. co ci swoja droga tylko na dobre wyjdzie;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Ewasmerf: to tak jak z moim cisnieniem. co ide do ktoregokolwiek lekarza to 140-150, ostatanio nawet 170. a w domu 114, 117.

    No ja mam identycznie - w domu OK (115-125 / 70-85), a u gina ponad 130.
    Ewasmerf: tak wiec ty na bank tez bedziesz musiala sie traktowac jak z cukrzyca. co ci swoja droga tylko na dobre wyjdzie;-P

    A nie ma problemu najmniejszego. Ja na co dzień jem to, co jest wskazane przy cukrzycy - czyli produkty z IG <55. Sporadycznie coś tam przydarzy się z wysokim indeksem.
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Marion 72 po śniadaniu to trochę mało. Albo paski do Dee albo za mało zjadłas. Cukrzyca to nie tylko cukry wysokie to też cukry niskie. A czy czasem zniżka na paski nie jest przy insulinie dopiero?
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Dziewczyny a od kiedy normy się zmieniły dla ciężarnych? Jeszcze niedawno było po 2 h od wypicia glukozy do 140, a teraz do 153? :shamed:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Chyba w połowie 2014 R zmieniły się normy.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 9th 2016 zmieniony
     permalink
    _mag_: Marion 72 po śniadaniu to trochę mało. Albo paski do Dee albo za mało zjadłas. 

    Pewnie paski. Pisałam wczesniej że mam w domu tylko przeterminowane do 2013 i czekam na wizyte u diabetolaga żeby dostać recepte na nowe.

    Co do zniżek na paski to w pierwszej ciąży w 2010 r. na receptę kupowałam za kilka złotych za opakowanie 50 szt. Teraz są po 12 zł a bez recepty ponad 50 zł. Glukometr mam swój prywatny Accu Check Active.
  6.  permalink
    Ja mam paski na recepte a nie mam insuliny.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Też mam paski na receptę bez insuliny. Z refundacją na 30 procent płacę 15 zł.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    marion do 13.01 rzeczywiście już niedaleko, więc nie ma co szaleć. Ale jeśli paski zanizaja cukier, to ten poranny też. Tylko, że coś Ci powinno wyjść też nie tak w labie. 72 po śniadaniu to trochę mało, ja miewam regularnie takie cukry, nie mam cukrzycy, ale ewidentnie coś jest nie tak. Mam nadzieję, że uda Ci sie paski dostać na receptę i będziesz mogła się kontrolować.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    marion, masz stare paski i stary glukometr, którego na bank nie kalibrowałaś. Możesz sobie te pomiary wywalić, bo one się nijak nie mają do rzeczywistości. Te stare modele mają 20% tolerancji przy wysokich cukrach i 15% przy niskich. Mając wynik 90 równie dobrze możesz mieć 118 jak i 72.

    Treść doklejona: 09.01.16 19:35
    I nie ma czegoś takiego jak wpadkowy zły cukier na czczo ;) Chyba, że się najadłaś przed badaniem. Cukrzycę stwierdza się po dwóch nieprawidłowych wynikach.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Dziewczyny. Nie ma co się spinać. Gdybanie nic nie da. W środę mam wizytę u diabetologa i wszystko się wyjaśni.
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    A ja od poniedziałku przechodzę na insulinę ;( No ale to tylko do porodu, więc damy radę :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    A ja od poniedziałku przechodzę na insulinę ;( No ale to tylko do porodu, więc damy radę :)


    Czyli jednak....
    Ale powiem Ci, że dasz radę... A nawet kto wie, czy nie przyniesie Ci ulgi, bo nie będziesz się stresowała skokami cukru...
    Ile tej insuliny dostałaś? (w sensie ile razy dziennie, ile jednostek)...
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    salinos: A ja od poniedziałku przechodzę na insulinę ;( No ale to tylko do porodu, więc damy radę :)

    A jakie miałaś te cukry, że jednak insulina. Napisz co, to sobie porównam ze swoimi
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Od około 2 tygodni robię pomiar cukrów. Wyniki mam różne, często zdarzają się np. 128, 122, 130. Najwyższy wynik miałam 136. Dokładnie nie wiem jaka dawka insuliny, wszystkiego dowiem się w poniedziałek, ale moja siostra miała podobne pomiary w ciąży i musiała brać 1-2 dawki insuliny, tylko wtedy gdy podskoczył jej cukier. Dam Wam znać co i jak w pon.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.