Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 3rd 2016
     permalink
    Na śniadanie jem 2 kromki razowego z chuda wędliną, pomidorem, ogórkiem. Jutro wypróbuje inny chleb, bo chyba po tym mi tak cukier skacze. najepierw myslałam, że od wędliny ale zmieniam chude na chude, raz jadłam tylko chleb z pomidorem i też wysoki. Na obiad kasza zazwyczaj gryczana ale lubię jęczmienną z warzywami i do tego schab pieczony, bo po tym mi ne skacze cukier, do tego buraczki :) oczwysićie trzymam się tych wymienników a nawet zjadam mniej niz powinnam. Powiem, Wam, że wczoraj zjadłam ziemniaki al dente, sos z piersi z warzywami zabielony jogurtm naturalnym i do tego 2 buraki na parze ( buraczki uwielbiam), no i cukier super. Także sama nie wiem po czym mi skacze. Nie zawsze wytrzymuje odstępy między posiłkami, bo jak jestem glodna to idę coś zjeśc i to mnie chyba gubi. Bo diety się trzymam. Wcziraj na kolację zjadłam kasze jaglaną z jabłkami prażonymi ze słoika i cukier miałam super :))))
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 3rd 2016
     permalink
    oczwysićie trzymam się tych wymienników a nawet zjadam mniej niz powinnam.


    No to właśnie źle... Bo nie masz jeść mniej niz powinnaś...

    Także sama nie wiem po czym mi skacze.


    Stawiam na chleb. A czytałaś skład tego chleba? Większość nawet tych z podobno niskim IG zawiera cukier, miód... Ja długo nie mogłam trafić na pasujący mi chleb, aż w końcu w szpitalu nie miałam swojego pieczywa i dostałam zwykłe, białe... Po nim cukier idealny :P... Najwyraźniej nie zawierał cukru...
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 3rd 2016
     permalink
    Chleb jest od cioci z piekarni bez żadnych ulepszaczy, mąka żytnia. W poprzedniej ciąży miałam cukier idealny po nim, a teraz no sama nie moge uwierzyć, ze to chleb, ale czas na zmiany. Robię też testy ketonowe z moczu, póki co wszystko ok, ketonów brak.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  1.  permalink
    Moze omin buraki. One tez maja jakis cukier. Przerzuc sie na kiszone dodatki do drugiego dania.
    Monia ale mozna na snadanie 1 kromke chleba ale np odpowiednie dodatki.. Ja na drugie jajko w majonezie i kromka chleba i cukier 88 a nie jestem glodna. Zalezy ile kto potrzebuje jesc bo na poczatku tez ciagle bylam glodna a teraz juz luuz. Czasem nawet mniej posilkow mi starcza ale za to konkretnych. Porzadny talerz salatki i parowki (wiem, nic pozywnego ale coz) i jestem najedzona ze hej a cukier cos kolo 100.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 3rd 2016
     permalink
    Ja mój wynik na czczo (99) z krzywej cukrowej sprzed świąt skonsultuję w poniedziałek.
    Tymczasem od 6 dni mierzę rano glukometrem (tylko, że paski na dzień dzisiejszy znalazłam jedynie z datą ważności do 2013 r., więc wyniki wątpliwe) i wyniki takie: 80, 81, 79, 78, 82, 80. Raz zmierzyłam 2 h po głównym posiłku i wyszło 91.
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 3rd 2016
     permalink
    salinos: Na śniadanie jem 2 kromki razowego z chuda wędliną, pomidorem, ogórkiem


    a ja bym ze sniadania wyeliminowała właśnie pomidora może to on jest sprawcą, Ja np. na sniadanie pomidora nie mogę, na kolację juz tak.
    --
  2.  permalink
    mi sprawcą takich śniadań było zawsze pieczywo....
    sprawdziła się jedynie wasa żytnia.
    teraz też pieczywo jest winne jeśli cukier idzie w górę...więc nie jem w ogóle lub max 2 kromki żytniego chleba
    --
  3.  permalink
    No ale pieczywo wasa to nie chleb hi hi. Mi lekarka powiedziała ze to tak na deser mozna ale na glowne posilki to sie nie nadaje...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 3rd 2016
     permalink
    Monia ale mozna na snadanie 1 kromke chleba ale np odpowiednie dodatki..


    Madzik, własnie większość diabetologów uważa, że te 2 kromki zjeśc trzeba. To są węglowodany, które maja specjalne zadanie. Podnieść cukier i go utrzymać w poziomie aż do następnego posiłku. Jeśli zjesz za mało to dupa, bo zagrażasz sobie hipoglikemią...

    Wszystko to z czego złozony jest posiłek diabetyka ma swoje zadania ;). Dlatego dwie kromki, a nie jedna :P...



    jestem najedzona ze hej a cukier cos kolo 100.


    No i tu tez moja diabetolog by Ci powiedziała, że cukier 100 jest w normie, ale nie idealny... On powinien przy pomiarze oscylować 115-120 własnie...

    Czyli jakby Ci węglowodanu zabrakło, to szybko Ci z tej 100 spadnie... Idealnie jest, aby przed kolejnym posiłkiem cukier był 90-100...



    a ja bym ze sniadania wyeliminowała właśnie pomidora może to on jest sprawcą,


    Zalezy ile tego pomidora... Bo jak sobie połozymy plasterek, dwa na chleb to luzik...

    No ale pieczywo wasa to nie chleb hi hi.


    Można zamiennie używać wasy zamiast chleba (wg mojej diabetolog) ... Mi niestety tez wasa podnosiła cukier do 180 nawet...
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    To ja powiem tak. Chleba nie liczy się na kromki ale patrzy na gramature. Nam dietetyk mówił ze często babeczki są zaskoczone ze jak to, zjadły dwie kromki, tyle ile w rozlisce było, a cukier za wysoki. Ja te kromki na wadze wazylam i nigdy dwie kromki chleba nie rownaly się gramaturowo tyle ile było w rozpisce ze szpitala. Ucinalam wiec i jadłam chleb na gramy a nie na kromki. To raz.
    Dwa, ze są warzywa lepsze i gorsze. Ja na śniadanie jadłam wyłącznie sałatę i ogórka. Pomidora nawet pół plasterka nie mogłam. Salinos, spróbuj więc ogórek. Ja pomidory jadłam do innych posiłków.
    Buraki niestety mają dużo cukru. A na dodatek trzeba ja ugotować wiec ich ig jeszcze podskakuje.
    Kolejna rzecz - u nas najpierw każda babka miała 2 tygodnie na dietę, jej wdrożenie. Zapisywać się co jadło i jakie wyniki. Jak po tygodniu było źle to należało się skontaktować ze szpitalem i przyglądali się wówczas tej rozpisce. Dawali jeszcze tydzień. Jak dalej było źle to insulina.
    Else, nie obraz sie ale sama kiedyś pisałaś ze byłaś źle leczona, ze za duzo insuliny , ze miewalas hipoglikemie. Dlaczego więc upierasz się ze postępowanie Twojego diabetologa jest wlasciwe? Ja się w żadnym wypadku nie czepiam ale taka mnie refleksja naszła.
    Mnbvc, a ja jak głupek po porodzie mierzylam po godzinie i do 120. W szpitalu kazali tak, lekarka w poradni kazała po dwóch godzina do 140.
  4.  permalink
    Moja diabetolog raz zapytala czy po takim cukrze jak 90-100 nie jestem glodna. Mowilam, ze nie i mowila ze to oki. Dieta i samopoczucie nie u kazdego tak samo. Ja z burakow to tylko zupe gotuje. Zima ciezka o dobre pomidory... Ja na obiad zawsze sie najadam i cukry raz na jakis czas skaca it o nie za wysoko bo mam do 130. Ale to pewnie zasluga ziemniakow bo jem ich dosc duzo i mi sluza.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 3rd 2016
     permalink
    a te kromki na wadze wazylam i nigdy dwie kromki chleba nie rownaly się gramaturowo


    Dokładnie. Ja też ważyłam ;)

    Dwa, ze są warzywa lepsze i gorsze.


    To, to, to...

    A Ty gdzie sie leczysz?
    Ja w Bydgoszczy sie leczyłam i tam właśnie nas prowadzono w takim "stylu" jak Ty to opisujesz.

    Else, nie obraz sie ale sama kiedyś pisałaś ze byłaś źle leczona,


    To prawda... Ale potem własnie mi sie diabetolog zmienił. Też tu o tym pisałam. No i to co teraz opisuję to juz właśnie ta druga - lepsza mi weryfikowała...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.01.16 16:21</span>
    I dodam, że właśnie to doświadczenie z kiepskim i lepszym diabetologie bardzo mi otworzyła oczy... Ja tak slepo wierzyłam tej pierwszej...

    No i szczęście w nieszczęściu ta lekarka poszła na urlop i musiałam pójść na konsultację do diabetologa dyżurującego. Ta jak mi zajrzała w notatki (bo ja cały czas pisałam co jadłam, ile wymienników, ile insuliny, wynik) to prawie z krzesła spadła... Od razu mi te jednostki porozkładała na posiłki i na noc (żeby nie było wielkich różnić)... Dajmy na to do śniadania przykładowo brałam jednostek 30, do obiadu 5, na kolację 40 (to tak przykładowo, bo nie pamiętam dokładnie)... Cukry nadal "rozjechane"... I ona mi to porozkładała po równo.. I cud... Miałam cukry w normach, a nawet mogłam odejmowac jednostki...

    Plus własnie mi wytłumaczyła po co tyle wymienników, tyle węglowodanów... etc...

    Bo ja szczerze mówiąc obwiniałam te porcje co do wysokości cukrów, anie źle rozłozona insulinę...

    A i dodam, że pod opieka tej "nowej" diabetolog problem hipoglikemii się skończył...
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 3rd 2016
     permalink
    Marion
    Ja również jutro konsultuję mój cukier, mam nadzieję że Twój się okaże w porządku skoro tak ładnie Co obecnie pokazuje :)

    Treść doklejona: 04.01.16 17:51
    Ja już po wizycie, wróciłam z glukometrem i od jutra mierzę :/ najbardziej przeraża mnie same ukłucie, bo ni cierpię tego
    Pewnie czasem zapytam Was o radę :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    już po wizycie, wróciłam z glukometrem i od jutra mierzę :/ najbardziej przeraża mnie same ukłucie, bo ni cierpię tego
    Pewnie czasem zapytam Was o radę


    Wiesz jak ja się bałam? Przed pierwszym wkłuciem godzinę się modliłam, żeby nie bolało, potem godzinę się przymierzałam :P
    --
  5.  permalink
    Ja tego nadal nie lubie. A niektore palce juz tak twarde ze nawet jak sie ukluje to krew nie leci
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Else: Wiesz jak ja się bałam? Przed pierwszym wkłuciem godzinę się modliłam, żeby nie bolało, potem godzinę się przymierzałam :P

    Też się boję, dziś po kolacji pierwszy raz wypróbuję
    madziik1983: Ja tego nadal nie lubie. A niektore palce juz tak twarde ze nawet jak sie ukluje to krew nie leci

    Toście mnie pocieszyły :P
    .
    A macie jakieś fajne stronki z dietą-przepisami i jakie pieczywo mogę jeść?
    --
  6.  permalink
    Nie mam. Po prostu jakos zakumalam co moge jesc i poprubowalam i juz. Ja kupuje chleb w biedronce. Czarny 7 zboz z zielonym napisem ale kazdemu tu sluzy cos innego.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Toście mnie pocieszyły :


    bez paniki... Ja strach przełamałam... Nic mi nie twardnieje ;)
    --
  7.  permalink
    Ale ty juz nie masz diety...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Ale ty juz nie masz diety...


    Ja? owszem mam ;)... Mam stan przedcukrzycowy ;)...
    Nie kłuję sie juz tak regularnie, ale dobre 3 lata z rzędu się klułam...
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Zjadłam dwie bułki grahamki z serkiem topionym i po godzinie cukier 140 :/ więc sporo. Idę szukać jakiś złotych rad :)
    a colę zero mogę?
    --
  8.  permalink
    Ja odradzam bulki grahamki... Nawet po jednej mam za duzy cukier. Zadnych napoji nie mozna procz wody zwyklej badz gazowanej. Zadnych sokow bo one albo maja cukier w sobie a jak nie to z samych przetworzonych owocow jest cukier, ktorego nie mozemy stosowac. Nawet wody smakowej nie wolno. A coli to juz wogole...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Zjadłam dwie bułki grahamki z serkiem topionym i po godzinie cukier 140 :/ więc sporo. Idę szukać jakiś złotych rad :)
    a colę zero mogę?


    Jak na 2 bułki to cukier całkiem w porząsiu :P... Nie mniej w ciąży cukrzycowej nie zaleca sie bułek wcale, a jesli już to tylko pół :P....

    Dwie kromeczki chleba sobie spróbuj ;)... W ogóle z pieczywem to musisz wybadać, które Tobie nie podnosi cukru...

    Coli zero nie polecam ze względu na to, że zawiera słodziki, które nie sa korzystne ;)...
    Jak miałam zachcianki na "gazowane" to piłam pół szklanki soku jabłkowego z połowa szklanki wody gazowanej... I to do jakiegos posiłku jako jeden WW.

    Zadnych sokow bo one albo maja cukier w sobie a jak nie to z samych przetworzonych owocow jest cukier,


    To tez nie zupełnie... OPczywiście zalezy od zwyczajów diabetologa... U nas mozna bylo pic sok jabłkowy bez cukru (ale tylko pół szklanki)... Mozna tez samemu wycisnąć...

    Owoców nie musimy eliminowac całkowicie. Tylko poczytaj które maja najniższy IG. Jabłka sa wskazane dla cukrzyka (oczywiscie nie na kilogramy. Jedno małe (około 150g)... ja jadła tez sliwki (1 ww), suszone morele 1 ww...
    --
  9.  permalink
    Monia ale pol szklanki soku jablkowego sprawia ze mi sie chce wiecej wiec wogole omijam hi hi.
    Ja nie mowilam ze owoców nie wolno tylko ze sokow owocowych z kartonu :)
    Ja jadlam i po 7-8 winogron do obiadu, pol jablka, mandarynke, kiwi tez mi sluzy. Codziennie cos innego :)
    Z biegiem czasu nabierzesz wprawy.
    U mnie najgorzej sniadanie. Reszta w miare aczkolwie wraz z wiekiem ciazy moge coraz mniejsze porcje niektorych towarow.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Monia ale pol szklanki soku jablkowego sprawia ze mi sie chce wiecej wiec wogole omijam hi hi.


    A ja już miałam tak dość "słonego", że ta szklaneczka rozcieńczonego soku to było zbawienie ;)

    Ja jadlam i po 7-8 winogron do obiadu


    Ja też, bo to chyba 1WW... Ale mi jednak cukier chyba po tym skakał (o ile mnie pamięć nie zawodzi)...
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Wpadam się pochwalić :)
    Rano słabo bo cukier 127 po kanapkach z chlebem razowym, sałatą, wędliną i pomidorem
    ale po obiadku (ryż brązowy, warzywa gotowane typu kalafior, mięso mielone ugotowane w kupnym sosie) cukier 95 :))))))
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    ooo to na obiad cukier super, ja jak widze taki cukier po posiłku od razy dojadam jakimś owocem, przeważnie dużym jabłkiem :-) albo następnym razem jem jeszcze troszkę zupki :-)
    --
  10.  permalink
    anecia_: mięso mielone ugotowane w kupnym sosie
    - kupnym to znaczy jakim??
    Salatka z maca wchodzi, cukier 88 ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    madziik1983: - kupnym to znaczy jakim??

    Robiłam wczoraj spaghetti dla reszty domowników, więc kupiłam sos w słoiku właśnie do spaghetti i to z nim zjadłam ryż plus ugotowane mięso mielone w tym sosie. Tyle że mało go wzięłam bo 3 łyżki stołowe :)

    Treść doklejona: 06.01.16 13:10
    Dziś na śniadanie zjadłam to samo co wczoraj (tylko bez pomidora) i cukier 134 :/ Czy może mieć na to wpływ to co jadłam dzień wcześniej wieczorem?
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    anecia_: Robiłam wczoraj spaghetti dla reszty domowników,


    ja spagetti robie z brązowym makaronem, mieso mielone (z indyka) przyprawiam duzą iloscią ziół, dodaje zmiksowane pomidory (ja co rok robie na jesieni przeciery więc mam własne, ale gdybym nie miała zapewne kupiłabym pomidory w puszczce te bez cukru) i również przyprawiam ziołami i solą do tego wrzucam rózyczki brokułu czy kalafiora i spagetti jest pyszne. Naturalne szybkie i zdrowe :-)

    anecia_: Dziś na śniadanie zjadłam to samo co wczoraj (tylko bez pomidora) i cukier 134 :/


    Wypróbuj inny chleb w takim razie, ProBody może.
    --
  11.  permalink
    Ja spagheti wciagam takie jak reszta 8 cukier poki co jest oki. Dzisiejsze cukry w norme. Wczoraj roznie bywalo ale niewiele ponad norme.
    Wieczorny posilek nie ma nic wspolnego z porannym. Takze sugeruje zmienic chleb.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Tylko wczoraj np na kolację zjadłam ten sam chleb co na śniadanie i cukier 98, dlatego pomyślałam o pomidorze, ale może to i chleb :/
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Anecia zazwyczaj rano są wyższe cukry. I tak ma znaczenie wcześniejszy cukier. Szczególnie po tłustym cukier może być ok, ale za to wyjdzie to przy następnym pomiarze.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Rano cukry niestety są dużo wyższe mnie na kolacje pomimo ze zjem to samo bynajmniej u mnie tak jest.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    U mnie te cukry poza śniadaniowymi są fajne bo tak w granicach do 108, jutro w każdym razie testuję inny chleb (ktoś mi polecił z biedronki razowy-kupiłam już więc sprawdzę)
    Jeszcze długa droga przede mną, najważniejsze żeby z dzieckiem było wszystko ok.
    Poza tym w swojej diecie praktycznie nic nie zmieniłam, poza chlebem (jadłam białe bułeczki :P) więc nie jest tak źle
    --
  12.  permalink
    Anecia - no poranne cukry potrafia powalic... A moze masz za dlugo przerwe nocna? O ktorej jesz ostatni posilek?
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    madziik1983: Anecia - no poranne cukry potrafia powalic... A moze masz za dlugo przerwe nocna? O ktorej jesz ostatni posilek?

    Lekarz mi kazał tak koło 21-22 więc tak jem, ok?
    --
  13.  permalink
    Oki, to sprobuj inny chlebek :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    madziik1983: Oki, to sprobuj inny chlebek :)

    Nowy chleb lepiej bo cukier 122, ale za to na czczo 105 :/
    --
  14.  permalink
    anecia_: za to na czczo 105 :/
    - to bardzo zle... moze powinnas sie skontaaktowac z diabetologiem..
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Nowy chleb lepiej bo cukier 122, ale za to na czczo 105 :/


    Bez paniki... Zobaczysz jutro... Jak się będzie powtarzać, to pewnie diabetolog zleci insulinę na noc...
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Dziewczyny, pomóżcie zinterpretować moje dzisiejsze wyniki krzywej cukrowej. Nie mam podanych żadnych norm i nie mam pojęcia czy jest dobrze czy jest źle :/
    Glukoza na czczo: 4,15 mmol/l
    Glukoza po 1 godz.: 7,53 mmol/l
    Glukoza po 2 godz.: 8,41 mmol/l

    Na dodatek w moczu wyszły mi ketony KETONY: 15,00 mmol/l (0,00-0,50) po raz pierwszy, nigdy wcześniej ich nie miałam.
    --
  15.  permalink
    Ja kumam tylko tylko te wartosci z glukometru:/
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Renia jeśli wierzyć temu co jest w tym artykule napisane to Twoj 3 wynik jest za wysoki. http://cukrzyca.mp.pl/cukrzyca/inne/show.html?id=66438
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Renata, zajrzałam w Google i chyba się miescisz w normie w tych jednostkach, które podalas. Ale zajrzyj sobie do Internetu. Tam jest sporo informacji a my tutaj posługujemy się innymi jednostkami wiec na oko trudno powiedzieć. Trzeba poprzegladac aktualne normy.
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Reniu trzeba znaleźć wiarygodny przelicznik tych jednostek.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Z tego co pamiętam to chyba na Wikipedii wpisując cukrzyca ciążowa jest wpis właśnie z tymi normami.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Laseczki - podrzućcie linka do strony, gdzie znajdę pełną listę produktów o niskim IG.
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeJan 7th 2016 zmieniony
     permalink
    We wtorek mam wizyte u gin. Mnie niepokoi ten wynik po 2h.
    Z czego kategorycznie oprocz slodyczy powinnam zrezygnowac do czasu wizyty i omowienia wynikow ?
    --
  16.  permalink
    ze smazonego, produktow z maki pszennej (bialy chleb np), wszelkie panierki, wody owocowe, bialy cukier, tlustych wedlin, sosow smietanowych i zup zabielanych i ze zasmazka. Tak po krotce :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.