Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Frag ja np po zjedzeniu owoców - nie zawsze i nie wszystkich -mam po np godzinie taki spadek cukru , że zaczynam się trząś kręci mi się w głowie. Cukier wtedy jeśli się nie mylę bo dawno nie mierzyłam to mialam albo 65 albo niżej. Nie mam cukrzycy. Tzn nic mi nie wiadomo. Ostatnio w ciąży badane z obciążeniem. Czytałam , że trzustka dostaje źle info i wyrzuca za dużo insuliny. Dzieje się tylko tak po owocach. Głównie melon i pomarańcze.
    Wiecie co to może być?
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Hipoglikemia reaktywna. Mam to od lat.
    Musisz starać się jeść owoce do posiłku, albo chociaż jogurt do owoców, albo avocado. Nigdy nie same. Podobnie powinno Ci się robić po słodyczach, ale każdy organizm jest inny.
    Tak, jak dostarczasz słodkie (owoc) to szybko wytwarza się duża ilość glukozy, trzustka dostaje sygnał i wyrzuca dużo insuliny, która spala cały cukier i dodatkowo obniża go poniżej normy. 65 nie jest jeszcze tragicznie, ja dziś na czczo miałam 68 (hipoglikemia reaktywna praktycznie nie powinna występować na czczo), ja mam spadki do 40-45. Czuję się wtedy fatalnie.
    Trzeba dbać o dietę, jeść jak najwięcej produktów z niskim IG, jak najmniej słodyczy, a jeśli już to tak jak owoce w towarzystwie innych produktów. Niestety, hipoglikemia reaktywna, może być i często jest wstępem do cukrzycy. Ja mam zalecone badania po 35 roku życia. A męczę się już z tym z 15 lat.
    Acha krzywa cukrowa mi wyszła bardzo płaska, miałam chyba 75-80-78.
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Alfaromeo raz miał 45
    Co dziwne po słodyczami nic mi nie jest.
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Mi czasem po czymś "dobrym" spada cukier, a po słodyczach jest ok, może Ty akurat reagujesz na cukry z owoców. W słodyczach są też zawsze jakieś tłuszcze - możesz reagować inaczej.
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Musze się zapoznać z tematem. Dzięki
    •  
      CommentAuthorness
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Dziś o 2 w nocy zjadłam kawałek białej bułki z serem plus migdały - ketony o 6 rano +++. Nic nie rozumiem.
    Wprowadzam dodatkowy posiłek i wracam do przetestowanych zestawów; wychodzi mi, że najmniejsze stężenie mam kiedy cukier po kolacji o 21.30 jest bardzo blisko 120.
    No i walczę z przeziębieniem.
    Dzięki za pomoc!
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Ech, bo to u każdego inaczej w praktyce wychodzi:( Szkoda, że Ci nie pomogło.
    Wylecz się przede wszystkim. Zdrówka/
    •  
      CommentAuthorness
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Wiem, dlatego szukam innego sposobu.
    Przy okazji, mam świetną sałatkę z surowego szpinaku, którą pochłaniam w wielkich ilościach - może którejś z was się przyda:

    liście świeżego szpinaku
    kilka drobno posiekanych orzechów włoskich
    dressing z czosnku, cytryny, soli i oliwy

    Ja do tego dodaję kaszę, ciemny ryż lub razowy makaron i mięso lub rybę i kilka posiekanych w słupki rzodkiewek,
    polecam!

    W ogóle super, że Was znalazłam, dużo mi pomogłyście w ustalaniu co i jak.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    ketony o 6 rano +++. Nic nie rozumiem.


    A te paski masz aby na pewno dobre? Może z paskami coś nie gra...
    Może zanieś rano mocz do analizy????

    Ja tez z ketonami miałam problem, ale też i z cukrami...
    Położono mnie do szpitala by to jakoś ustabilizować...
    --
    •  
      CommentAuthorness
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Kurczę, nie wiem.. nie sprawdzałam, kupowałam w aptece 2tyg temu. Faktycznie zobaczę na datę ważności.
    Badania dziś rano akurat zrobiłam to porównam wyniki.
    U mnie cukry właśnie w normie, dorzuciłam ten dodatkowy posiłek i dziś pprzypilnuję tej kolacji, która najbardziej mi służy i zobaczę.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Ness one nie muszą byc przeterminowane... One mogly być źle przechowywane, za długo otwarte... Nie wiem czy poinstruowano Cię jak obchodzić się z tymi paskami????
    --
    •  
      CommentAuthorness
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Przeczytałam instrukcję obsługi. Pudełko było zaklejone, codziennie po wyjęciu 1 szt szybko zamykam i przechowuję w łazience, gdzie temp nie przekracza 25'C.
    Sprawdzam pod strumieniem moczu, ze stoperem, odczyt po 15 sek.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    To nie mam pojęcia co to moze być... Zwykle te ketony występuja przy źle dobranej diecie lub nieuregulowanych cukrach... A mierzyłaś cukry przy drugiem śniadaniu, podwieczorku, posiłku przed snem? Może tam cos nie gra. Ile jeszcz obecnie posiłków? Możesz napisać godziny o których je jesz i mniej więcej co jesz?
    --
    •  
      CommentAuthorness
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Mierzę cukry po każdym posiłku.
    Na czczo 80-90.
    8:00 2 kromki chleba z wędliną, sałatą, rzodkiewką, jajko lub parówka
    10:30 1 kromka chleba z wędliną, rybą lub twarożkiem, 50-75g jogurtu z rzodkiewką/ogórkiem/kiełkami
    13:30 75g kaszy/ryżu/makaronu + 50g mięsa/ryby +75-150g warzyw
    16:30 50g kaszy/ryżu/makaronu + klarowna zupa; owoc
    18:30 50g kaszy/ryżu/makaronu + 50g mięsa/ryby + sałatka ze szpinaku
    21:30 2x wasa z wędliną/serem/twarożkiem i warzywami lub 1x wasa + 75g jogurtu naturalnego z rzodkiewką/ogórkiem/kiełkami
    23:30 1x wasa + 50g jogurtu naturalnego z rzodkiewką/ogórkiem/kiełkami

    Czuję się najedzona, wieczorem nawet za bardzo - te późne kolacje ciężko mi idą.
    Cukry po śniadaniu do 120, późniejsze 100-110, a po spacerze nawet mniej - gdy po 1h mam 80-90, a do następnego posiłku jeszcze 1,5h zjadam coś jeszcze (kawałek chleba z masłem, owoc). Piję tylko wodę, sporadycznie herbatę czarną lub kawę (raz na kilka dni) albo pokrzywę z cytryną.
    •  
      CommentAuthorantonina
    • CommentTimeFeb 26th 2016
     permalink
    Dziewczyny zrobiłam sobie dziś statystyki od 1lutego i wyszło mi 10% pomiarów powyżej130 ale poniżej 140. A 26% między 120-130. Reszta poniżej 120. Kurczę słabo chyba...:sad:
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeFeb 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Antonina u mnie podobnie statystyka wyglada :confused:
    --
  1.  permalink
    Mnie lekarka mowila ze tak kolo 120-130 raz dziennie to nie ma sie co przejmowac jak inne cukry sa oki.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Ja wreszcie trafiłam na pieczywo, po który cukry są poniżej 120 - WASA żytnie :bigsmile: Od kilku dni szamam więc "tekturki", ale wyniki OK.
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    marion, a jak Twoje cukry poza tym? Chodzisz do diabetologa?
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Ja w poprzedniej ciazy mogłam jeść tylko wasa zytnie. I od tamtej pory nie moge patrzec na te deseczki.
    Teraz po dobrym razowym jest ok.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Zaglądam tutaj do Was z sympatii. W sobotę nieźle sie wystraszyłam, cukier spadł mi do 38 (najniższy wynik w życiu chyba) i to w niedługim czasie po jedzeniu.
  2.  permalink
    Marion - tylko, ze to nie jest pieczywo... mnie lekarka tlumaczyla, ze owszem mozna, ale to nie jest chleb.
    --
    •  
      CommentAuthorness
    • CommentTimeMar 5th 2016
     permalink
    Mamy 36TC. Cukry lepsze. Jadłam ostatnio i biały makaron i chleb i pierogi i po godzinie wyniki do 110.
    Ketony nadal obecne, ale zwalczam je kanapką z serem i majonezem o 23.30 i potem migdałami w nocy - jem kilka jak się obudzę.
    Rano cukier nie przekracza 80, a ketony na poziomie 15(+) - jak na mnie to sukces.
    Trzymam kciuki za wasze wyniki!
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 5th 2016
     permalink
    Matko kochana... To skąd u Ciebie te ketony? A lekarz ma jakis pomysł?
    Chociaż ja tez zawsze jakies sladowe miałam, mimo, że 10 posiłków jadłam...
    --
    •  
      CommentAuthorness
    • CommentTimeMar 5th 2016
     permalink
    Lekarz każe jeść w nocy i zwracać uwagę bardziej na zbyt niskie, niż zbyt wysokie cukry (te pierwsze gorsze dla dziecka).
    Mała kanapka z białego chleba z dodatkiem majonezu działa, trzymam się więc takiej późnej kolacji i już nie kombinuję. A rano po prostu dużo piję, żeby pozbyć się nieproszonych gości, mam nadzieję, że to wystarczy.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 9th 2016 zmieniony
     permalink
    alfaromeo166: marion, a jak Twoje cukry poza tym? Chodzisz do diabetologa?

    Tak, chodzę do diabetologa.
    madziik1983: Marion - tylko, ze to nie jest pieczywo... mnie lekarka tlumaczyla, ze owszem mozna, ale to nie jest chleb.

    Wiem, wiem. Ale jedynie po Wasie mam wyniki OK. Pop tradycyjnym pieczywie (nie ważne jakie - pszenne, wieloziarniste, żytnie itd.) - wyniki przekroczone.
    .
    .
    Ostatnio wyniki w miarę OK, czasami coś wyskoczy, ale dramatu w ciągu dnia nie ma. Glukozy i ketonów w moczu nie miewam. Jednak na czczo większość wyników >90. Dziś mi diabetolog właczyła insulinę - na samą końcówkę :cry:
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    marion: Ostatnio wyniki w miarę OK, czasami coś wyskoczy, ale dramatu w ciągu dnia nie ma. Glukozy i ketonów w moczu nie miewam. Jednak na czczo większość wyników >90. Dziś mi diabetolog właczyła insulinę - na samą końcówkę :cry:

    U mnie na czczo z reguły ok 100-105 i insuliny nie mam, nie wiem może lepiej jakbym miała?
    Sama nie wiem co lepsze, chociaż mój gin twierdzi że to żadna tragedia, pytanie czy jego podejście dobre czy złe?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 9th 2016 zmieniony
     permalink
    anecia_: chociaż mój gin twierdzi że to żadna tragedia, pytanie czy jego podejście dobre czy złe?

    U mnie wyniki głównie między 90-100. Reszta poniżej 90. Raz miałam 102.

    Ja chodzę co 2 tyg. do diabetologa. Gin o niczym nie decyduje - tylko pyta jak wyniki i co na to diabetolog.
    No i na podstawie wyników cukrów gin mi w zeszłym tygodniu zakomunikował, iż mimo że termin mam na 4 kwietnia, a na podstawie wyników pomiarów USG synek mały i termin wychodzi nawet na 10 kwietnia, to prawdopodobnie dostanę skierowanie do szpitala na 30 marca - poobserwują mnie, sprawdzą łożysko, stan wód itp. i zdecydują czy wywołać poród wcześniej, ze względu na tą cukrzycę. Kurde, trochę to dla mnie dziwne...
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    marion: i zdecydują czy wywołać poród wcześniej, ze względu na tą cukrzycę. Kurde, trochę to dla mnie dziwne...

    Mój nic nie mówi na temat wcześniejszego wywoływania ze względu na cukrzycę, ale obserwuje łożysk. Ostatnio miałam 2 stopień i mówi że to dobrze jak na ten czas. Tylko że ja mam wizytę 29/03 i raczej umówię się na cesarkę (jestem po jednej i nie bardzo chcę rodzić inaczej), niemniej gdyby nie to, to raczej by mi nie wywoływał.

    Treść doklejona: 09.03.16 12:08
    marion: U mnie wyniki głównie między 90-100. Reszta poniżej 90. Raz miałam 102.

    No ja bym chciała mieć takie cukry, a po posiłkach jak?
    Bo ja prawie cały 8 miesiąc miałam problem z utrzymaniem ich w normie, skakały jak chciały, większość ok 130-140 (raz 157)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    anecia_: niemniej gdyby nie to, to raczej by mi nie wywoływał

    W poprzedniej ciąży też miałam niby cukrzycę - pisze NIBY, bo też była jakaś taka dziwna. Gin straszył mnie wielkim, spuchniętym dzieckiem, a syn urodził się 3060 g i 50 cm. Wywoływać wcześniej nie chciał - miałam skierowanie do szpitala na tydzień po terminie, ale samo się rozkręciło i urodziłam w 39 tc i 6 d. Teraz jestem u innego gina i przebąkuje o wywołaniu przed terminem...
    Położna, z którą będę rodzić stwierdziła, że wywołanie nic fajnego i zaleciła, żebyśmy spróbowali sami wywołać poród, w sensie naturalnie - przed świętami mam zacząć chodzić na długie spacery i codziennie seks.

    Treść doklejona: 09.03.16 12:21
    anecia_: No ja bym chciała mieć takie cukry, a po posiłkach jak?

    Różnie - głównie 80-120, ale sporadycznie wyskoczy 130-150.
    Nigdy jednak (ani na czczo, ani po posiłku) mi cukier nie spadł poniżej 80.
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    widziałam że masz za zwyczaj wieczorami wyższe cukry?
    ja cholerka najgorzej mam z rana
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    Marion, ale tak chyba każda każda nas miała, ze po tych samych posiłkach cukry bywały różne. Organizm nie robot, każdego dnia jest w innej kondycji, inny masz wyjściowy poziom cukru itd. Ja pewne rzeczy mogłam mogłam powodzeniem jeść na kolację, to samo zjedzone na śniadanie dawało cukier 20-30jednostek wyższy. Więc na śniadanie jadłam swoje "pewniaki". Na obiad czy kolację mogłam zjeść więcej.
    Do końca ciąży dużo nie zostało więc na pewno dasz radę. A może i za 2 tygodnie urodzisz :)
  3.  permalink
    Mi lekarz powiedzial, ze dostane skierowanie na tydzien po terminie.. No ale wole aby samo sie rozkrecilo.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    A w kwestii terminu porodu to mi ginekolog powiedział, ze w dniu terminu mam się zgłosić na ip na wywołanie. Ta samo mówiła położna i wszyscy lekarze z którymi się zetknelam podczas moich regularnych ktg.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Poczytałam właśnie poradnik do insulinoterapii, który dostałam rano od diabetologa wraz z zestawem do wstrzykiwania. I napisano w nim, że:

    W sytuacji kiedy Twoje wartości glikemii są powyżej zalecanych norm, glukoza przechodzi przez łożysko w zwiększonym stężeniu do płodu. W odpowiedzi na tę sytuację trzustka dziecka produkuje coraz więcej insuliny. Jest to przyczyną nadmiernego przyrostu masy ciała dziecka, tzw. makrosomii. Chcąc zapobiec makrosomii, nie zwlekaj z rozpoczęciem insulinoterapii.

    To jak się ma moja cukrzyca i potencjalna makrosomia dziecka do tego, że będąc u gina w 35tc 3d, wymiary dziecka nie wyprzedzały wieku ciąży, co by wskazywało na to, że "puchnie" od wysokich cukrów:
    - szer. główki 34w2d
    - obw. główki 36w5d
    - obw. brzucha 34w5d
    - dł. kości udowej 35w4d
    - waga 2588 g
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    Marion ja miałam przez ostatnie trzy tygodnie cztery pomiary na czczo powyżej 90 Ale nie przekroczyły nigdy 95. I diabetolog tez mi powiedziała ze jak tak dalej będzie to wprowadzimy insulinę.
    Kurczę no też uważam że to chyba przesada bo myślę ze normalnie zdrowym dziewczynom też cukier czasem skoczy i nawet i tym nie wiedzą. U mnie też mała w normie z wymiarami.
    No Ale oczywiście jak lekarz zadecyduje tak zrobię.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    No ja nie napisałam najważniejszego - że insulinę mam podawać sobie tylko przed snem, żeby zbijała wartości na czczo, bo one najbardziej szwankują.
    Nie wiem, czy nie skonsultować tego z ginem już teraz, mimo iż wizytę mam na 21.03.
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    Marion a posiłek przed samym snem nie pomaga na cukry na czczo, bo u mnie skacze jak właśnie nie zjem.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    Jem ostatni posiłek ok. godz.19-20. Później już nic. Dopiero rano między 7 a 8.
    Na razie insuliny nie wezmę. Spróbuję przez 2-3 dni jeść coś w nocy, ok. 23-24.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Marion, kurczę, nie kombinuj. Jak diabetolog zalecił tak rób. Insza inszosc ze w diecie cukrzycowej obowiązkowo ma być posiłek nocny i podwieczorek. Skoro wieczorem diety nie trzymasz to nie dziwne w sumie, ze cukry Ci skaczą. Ale z tego co mi wiadomo to na cukry na czczo raczej tylko insulina.
    A makrosomia to nie jedyne powiklanie cukrzycy. Powiedziałabym, ze to drobiazg przy innych możliwych powiklaniach.
    •  
      CommentAuthorkonrelka
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    Ja miałam wywoływany poród w dniu terminu z powodu cukrzycy ciążowej.Prawie 3 miesiące na insulinie,bo sama dieta nic nie dała :-(
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 10th 2016
     permalink
    _Isia_: A makrosomia to nie jedyne powiklanie cukrzycy. Powiedziałabym, ze to drobiazg przy innych możliwych powiklaniach.

    możesz rozwinąć myśl co do mozliwych powikłań?
    bo ja miałam nieleczoną cukrzycę ciążową [dowiedziałam się dopiero po 6 latach...], a Młoda zaliczyła hipertrofię [4960g]...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 10th 2016
     permalink
    Elfiko, ja nie chce tu dziewczyn straszyć bo sama w strachu po diagnozie byłam. Nie jestem też lekarzem wiec mogę napisać tylko, ze powikłania dotyczą źle leczonej albo w ogóle nie leczonej cukrzycy. I nie musza wystapic. Ale moga wiec warto trzymac diete. Ja najbardziej balam sie uszkodzenia mózgu.
    Makrosomia płodu poza tym ze może wymagać porodu cc, w przypadku porodu sn może powodować urazy okoloporodowe u dziecka.
    Do tego ryzyko związane ze zbyt szybkim starzeniem się łożyska, jego niewydolnością i wewnatrzmacicznym obumarciem płodu.
    Z tego co pamiętam to także obciążenie otyłością u malucha na przyszłość. Kiedy Adaś na początku wyglądał jak pulpet, naprawdę był grubiutki, to balismy się (nasza pediatra tez), ze to wina cukrzycy. Na szczęście teraz oscyluje koło 40 centyla.
    Ja pomimo dobrych cukrów miałam łożysko jak stary kapeć.

    A jakie miałaś wyniki krzywej w ciąży?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 10th 2016
     permalink
    _Isia_: A jakie miałaś wyniki krzywej w ciąży?

    moja krzywa o kant doopy potłuc. robiona z palca... ja już na dzień dobry, w pierwszych tygodniach ciąży chodziłam z cukrem 99 na czczo, z palca... mogę się jedynie domyślać jakie były prawdziwe wartości...
    do tego w co najmniej 32 tygodniu doszło podwyższone TSH...

    na całe nasze szczęście oprócz dużej wagi urodzeniowej i cc z tego powodu, reszta całkiem ok. nawet łożysko mimo porodu 9 dni po terminie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorness
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    Marion, spróbowałabym faktycznie jeszcze jednego posiłku przed snem, nawet w okolicach 22 - cukier rano może być po tym lepszy.
    Ja jadłam jeszcze później ze względu na ketony, same cukry miałam ok nawet przy posiłku wieczornym 21-21.30.

    A propos ketonów, dzięki za sugestię o migdałach, to chyba one najbardziej ratują mi tyłek, zjechałam nawet do wyniku 0 kilka dni pod rząd :)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 11th 2016 zmieniony
     permalink
    ness: Marion, spróbowałabym faktycznie jeszcze jednego posiłku przed snem, nawet w okolicach 22 - cukier rano może być po tym lepszy.

    Przedwczoraj spróbowałam zjeść w nocy - wstałam specjalnie o północy. Nie dość że potem usnąć nie mogłam i do rana się już tylko tłukłam z boku na bok, to na czczo i tak cukier przekroczył normę.
    Tak więc wczoraj wieczorem wzięłam pierwszą dawkę insuliny (biorę tylko na wieczór, bo wyniki na czczo cały czas poprzekraczane). Dziś na czczo wynik w normie – czyli działa. Ale od rana jestem słaba i senna, mam lekkie mdłości. Chyba skutki uczone, bo takie objawy są opisane w ulotce. W razie złego samopoczucia mam sprawdzać cukier, czy za mocno nie spada - sprawdziłam więc, skoro się źle poczułam, ale wynik OK.
    _Isia_: Makrosomia płodu poza tym ze może wymagać porodu cc, w przypadku porodu sn może powodować urazy okoloporodowe u dziecka.

    U mnie to dziwnie wygląda - bo zarówno w pierwszej ciąży, jak i w obecnej, cukrzycę niby miałam/mam stwierdzoną (choć była poprzednio i teraz jest ona specyficzna), to pierwszy syn urodził się w terminie, ale mały (3060 g i 50 cm) i drugi na takiego samego krasnala się zapowiada. Tak więc u mnie nijak ma się cukrzyca do makrosomii płodu.
    _Isia_: Z tego co pamiętam to także obciążenie otyłością u malucha na przyszłość.

    Mój starszy przy wyjściu ze szpitala ważył 2800 g i choć przybierał na wadze, to do ukończenia roku życia cały czas był pod ostatnim centylem. Aktualnie, w wieku 5 l i 8 mies. apetyt ma średni i jest dość szczupły - nogi i ręce jak patyki. No ale wiadomo, że później, np. w okresie dojrzewania, może być różnie.
    •  
      CommentAuthorness
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    <em> ness: Marion, spróbowałabym faktycznie jeszcze jednego posiłku przed snem, nawet w okolicach 22 - cukier rano może być po tym lepszy.

    Przedwczoraj spróbowałam zjeść w nocy - wstałam specjalnie o północy. Nie dość że potem usnąć nie mogłam i do rana się już tylko tłukłam z boku na bok, to na czczo i tak cukier przekroczył normę.
    Tak więc wczoraj wieczorem wzięłam pierwszą dawkę insuliny (biorę tylko na wieczór, bo wyniki na czczo cały czas poprzekraczane). Dziś na czczo wynik w normie – czyli działa. Ale od rana jestem słaba i senna, mam lekkie mdłości. Chyba skutki uczone, bo takie objawy są opisane w ulotce. W razie złego samopoczucia mam sprawdzać cukier, czy za mocno nie spada - sprawdziłam więc, skoro się źle poczułam, ale wynik OK.</em>

    Dla mnie to jedzenie o północy i później też jest ciężkie, z tych samych powodów, kt opisujesz, dlatego pisałam o góra 22. Ale jak już wdrożyłaś insulinę to nie ma tematu.
  4.  permalink
    Witajcie robiłam dzisiaj badania i ciekawa jestem waszej opini
    Krzywa cukrowa:
    nadczo : 4,5 mmol (81 mg/dl)
    po 60: 7,5 mmol (131 mg/dl)
    po 120: 7,3 mmmol (135 mg/dl)
    dziwi mnie troche że po 2h nie spadło a lekko wzrosło.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMar 22nd 2016
     permalink
    PaulinaMała1983: Witajcie robiłam dzisiaj badania i ciekawa jestem waszej opini

    Jest ok, wszystko mieści się w normie.

    PaulinaMała1983: dziwi mnie troche że po 2h nie spadło a lekko wzrosło.

    U mnie też wzrosło po 2h
    --
    • CommentAuthorJustyna92
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Witam drogie mamy :) jestem w 25 tc. na początku ciąży miałam dwa razy wysoki cukier (100) i w związku z tym od 3 miesięcy regularnie badam cukier glukometrem, ale wszystko jest w normie (na czczo 80-90 a 1h po posiłku 90-115) wiec nie mam nawet żadnej diety i cukrzyca nie została stwierdzona. Niestety od kilku dni cukier na czczo waha się między 90 a 98 i zaczęło mnie to martwić. Wydaje mi się to o tyle dziwne, że czasem po posiłku cukier mam niższy niż na czczo. Normy po jedzeniu nigdy mi nie przekroczyło. Wizytę u diabetologa mam dopiero za tydzień i chciałam Was zapytać czy któraś z Was miała podobnie? Podwyższony cukier na czczo i w normie po posiłkach? Czy to może oznaczać cukrzycę i wymagać ode mnie wprowadzenie diety? Strasznie mnie to przeraza, bo mało co lubię, a nie chce głodzić dziecka :(
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.