Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 29th 2016
     permalink
    no może, każda z nas reaguje inaczej, ja mięso mogę jesc właściwie dowoli oczywiście te pieczone, a po małym ziemniaczku miałam cukier 157 :-(
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 29th 2016
     permalink
    Madzik, toż nie jestes komputer. Może dzień słabości masz :P
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJan 29th 2016
     permalink
    No ponoć drób można bez ograniczeń.
    Ja dziś też zjadłam ziemniaki do obiadu. I cukier 178 !!! Przestraszylam się. Ziemniaków dawno nie jadłam, a na codzień cukry mam bardzo ładne.
    --
  1.  permalink
    kaamii: No ponoć drób można bez ograniczeń.
    - no tylko, ze moj mogl sie troche przypiec i organizm jak pieczony go wziol.. Po kolacji - 2 kromki z salami (takimi chipsami z biedry) i musztarda na to - 97.
    A dzien slabosci mam codziennie.. ostatnio jak widze obiad to mi sie podnosi, a glodna jestem i musze go zjesc.. to samo z tym ciemnym chlebem. Jakis ciezki okres mam tesknoty za maka pszenna ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 30th 2016 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, odgrzewanie zmienia kalorycznosc potraw, ogladalam kiedys program o ty. Tyle ze tam chyba mowili, ze na odwort jest. Ze np makaron aldente jest ok, rozgotowany mniej, ale potem podgrzewany na drugi dzien jest duzo zdrowszy, czy mniej kaloryczny czy cos. Byc moze z IG jest podobnie.
    tutaj jest troche opisane
    ja podejrzewam ze jakbys tego obiadu nie dogrzewala tylko na zimno zjadla (wiem, wiem) to mogloby byc ok
    -- ;
  2.  permalink
    No tez posadzam mieso, ale chcialam chociaz troche oszczedzic bo piekarnik na prad :/ Mam za swoje

    Treść doklejona: 30.01.16 12:02
    Tak wogole troche mnie zdenerwowali dzisiaj w DDTVN... Mowili o otylosci dzieci i ze to sie zaczynac moze od tego, ze mama ma cukrzyce. A mama ma cukrzyce bo sie nieprawidlowo odzywia (czytaj: je fast fooda i obzera sie chipsami i slodyczami i wszelkimi swinstwami). Ja sie poczulam dobita tym tekstem:/
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 30th 2016
     permalink
    co za bzdury. ale w ddtvn czesto informacje sa bzdurne. ja nie ogladam
    -- ;
  3.  permalink
    No ja ogladam bo w tv nic nie ma z rana he he
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 30th 2016
     permalink
    Ja Wam powiem, że to trzeba brać pod uwagę co się je na śniadanie jedno i potem drugie. Wystarczy, że tutaj zmieniłaś menu a obiad taki sam i już cukier w górę. Pamiętajcie, że cukier może być podwyższony nawet po wczorajszym posiłku, mimo, że wtedy był w normie, ale po jakimś czasie trzustka po prostu nie wyrabia nawet przy lekkich posiłkach.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorantonina
    • CommentTimeJan 30th 2016
     permalink
    Hej

    zrobiłam ta hemoglobinę glikolizowaną - i wynik 5,76% (osoby zdrowe 4-6), od 6,1%-8 mają osoby z kontrolowaną cukrzyca a powyzej 8 z niekontrolowaną. Mam nadzieje ze to dobrze

    ogolnie jem prawie wszystko łacznie z ziemniakami i mięsem w przeroznej postaci. jedynie wypieków wszelkich zero. Chleb razowy lub zytni max 2kromki na raz ale to całkiem sporo i tak, no i wazne zeby max do 18chleb, bo jak za pozno to juz w okolicach 130.Wiem mam zapas serkow wiejskich albo jogurt

    no i u mnie tez bardzo zdradliwe tłuste parówki (juz te z szynki ok), dzemy, wszelkie musy rozgotowane owowce ogolnie. Ale juz normalnej postaci nawet banan czy pare mandarynek dziennie jest ok

    dzis wariowałam z deserem: chia zalane mlekiem kokosowym na godzinke do lodówki a i troch ksylitolu i cukier OK

    generalnie szukam przepisów z niskim indeksem glikemicznym i te mi służą

    ale ze 3 razy wtyg zdarzył misie wynik w okolicach 130 a tak najczescie 100-120

    Treść doklejona: 30.01.16 20:39
    aaaa i przypomniało mi sie coś:

    zdarzyło mi sie raz nie umyc rąk, a jadłam wczesiej chyba mandarynki. Zmierzyłam w swoim czasie cukier i szok 136 chyba. Ale cos mnie tkneło, umyłam ręce i za chwile wynik 120

    Takze moze ameryki nie odkryłam ale TRZEBA MYC RĘCE:wink:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 30th 2016
     permalink
    Antonina, ale mam nadzieję, że posiłek przed snem jesz... To ma byc o 22... Ostatni posiłek o 18 nie jest bezpieczny...
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 30th 2016 zmieniony
     permalink
    antonina: zdarzyło mi sie raz nie umyc rąk, a jadłam wczesiej chyba mandarynki. Zmierzyłam w swoim czasie cukier i szok 136 chyba. Ale cos mnie tkneło, umyłam ręce i za chwile wynik 120


    a to ciekawe, mi sie zdarza że nie umyję bo gdzieś jestem na szybko itd. ale w sumie zawsze wacikiem przecieram, ciekawe czy jest coś w tym i ma to znaczenie.


    Dzis zrobiłam Jagielnik Rafaello wlaśnie się studzi jak spróbowałam na ciepło to się rozpłynęłam takie pyszne. Zamiast 10 łyzek ksylitolu dałam 5 i jest bardzo słodkie, zaluje że nie dałam 3 łyzek. Do jutra przetrzymam jeszcze w lodówce no i ciekawa jestem jaki cukier bedę miała po tym pysznym deserze.
    --
    •  
      CommentAuthorantonina
    • CommentTimeJan 30th 2016
     permalink
    Else no taak oczywiście że jem. Chodziło mi o to że chlebek po 18 już nie przechodzi. Max 1mala kromeczka.
    W ogóle ILOSCI też mają znaczenie. 1kromka jest z reguły ok ale już 3nirkoniecznie:shamed:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 30th 2016
     permalink
    eee nie, no 3 to żaden diabetolog nie zaleca ;)...
    --
    •  
      CommentAuthorantonina
    • CommentTimeJan 30th 2016
     permalink
    Efcia81 jestem ciekawa tego rafaello. Koniecznie daj znać. Ja jestem maniakalny lasuch. Puki co jogurt serek wiejski z ksylitolem i kawałkiem banana plus troche cynamonu.

    Treść doklejona: 30.01.16 23:00
    Wiecie co jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia bo wy jesteście pod opieką poradni diabetologicznych a ja tylko u gina. Z córką 5lat temu podobnie. Trzymałam tylko dietę. Gin mówił że jakbym nie radziła sobie z cukrami mimo diety to wtedy tak. Zdarzają mi się cukry w tyg w okolicach 130. Po obiedzie mam czasami jakieś 125 i gin mówi że nie jest źle( oczywiście najlepiej żeby tych 130 nie było wcale)
  4.  permalink
    antonina: Zmierzyłam w swoim czasie cukier i szok 136 chyba. Ale cos mnie tkneło, umyłam ręce i za chwile wynik 120
    - mi diabetolog mowila bo roznie moze byc bo glukometr i ma tylko usredniac wyniki, dlatego ja jest 125 np to nie ma zle.. Ja mialam raz 134 - oczom nie wierze i za chwile inny palec i juz 110...
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Dziewczyny cukier po tym cieście Jagielnik Rafaello miałam 108 :bigsmile::bigsmile: także polecam, naprawdę pyszny, wyszedł dokładnie taki sam jak na zdjeciu konsystencja sernika wręcz, POLECAM
    --
  5.  permalink
    A ile zjadlas??;) Bo ja po kawalku jablecznika tez mam cukier znosny :P
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    jeden taki kawałek jak zobaczyłam ze cukier oki to zjadłam drugi :bigsmile:

    po jabłeczniku u mnie byłaby masakra.
    --
  6.  permalink
    No wlasnie, zalezy co komu podpasi, chociaz mowia, ze pod koniec cukier odpuszcza, wiec moze i Ciebie "dopadlo" ;)
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Ja kiedyś robiłam coś z warzywami i też rąk nie umyłam i wyszedł mi cukier 250. Także zwracajcie na to uwagę. I słyszałam też, że nie powinno się żadnym alkoholem przemywać palców przed mierzeniem. Wiecie cos na ten temat?
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    I słyszałam też, że nie powinno się żadnym alkoholem przemywać palców przed mierzeniem. Wiecie cos na ten temat?
    I słyszałam też, że nie powinno się żadnym alkoholem przemywać palców przed mierzeniem. Wiecie cos na ten temat?

    Tak to prawda, moja diabetolog tez na to zwróciła uwagę, ale za to należy umyc rączki mydłem i spłukać wodą :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    No, umyc koniecznie, bo potem wychodzi jakis kosmiczny cukier.
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    salinos: I słyszałam też, że nie powinno się żadnym alkoholem przemywać palców przed mierzeniem. Wiecie cos na ten temat?

    a ja o tym nie wiedziałam i często przemywałam przed poraniem właśnie gazikiem
    --
  7.  permalink
    Nalesniki z maki orkiszowej - 2 srednie z poltlustym bialym serem - 122. Ale tez od razu lezalam na kanapie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    to elegancko :-)
    --
    •  
      CommentAuthorantonina
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    a ja dzis zauważyłam po pomidorówce z makaronem, i ktoregos dnia po barszczu ukraińskim, ze tez mi nie służą. pewnie chodzi o gotowane warzywa. Kiedys tez po takim musie z jabłek bez cukru, tylko przetarte w thermomixie i rozgotowane jabłka miałam sredni cukier. Niby bez tragedii ale powyzej 120 (122, 126..)

    kolejne spostrzezenie do odnotowania

    Za to cudowne ciastka owsiane odkryłam, niestety cholernie kaloryczne. Płatki owsiane gorskie, 1 banan, 1 jajko, orzechy włoskie, żurawina, słonecznik i czekolada 70%kakao
    Cukier ponizej 120, sprawdzałam kilkakrotnie

    Alez ja Wam zazdroszcze ze juz na koncówce jestescie. tak mi zaczeło wszystko przeszkadzac, bolec, zgaga, mdłosci jakies, spac nie moge.....a to dopiero 28tydzien
    :shamed:
  8.  permalink
    Antonina a jak gotujesz zupe? Bo ja na kostce warzywnej bez miesia a warzywa pozniej wyjmuje a robie z nich salatke i moge kazda zupe. Z makaronem razowym oczywiscie. Zawsze mam cukier ok. 100
    Ja tam jeszcze konca nie czuje he he ale Elfika juz na pewno tak hi hi
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Hi hi co ja mam powiedzieć 14 tygodni na diecie a końca nie widać :/
    --
    •  
      CommentAuthorantonina
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Madziik1983 , no niestety tych akurat nie gotowałam (mamy taki domowy catering, ostatnio jakos mam niemoc na gotowanie choc cały weekend kuchciłam) no i pewnie dlatego, makaron nie razowy i jakis taki mięciutki wiecie, nie aldente, a w barszczu mnóstwo warzyw az na gesto9buraczki, ziemniaczki fasolka-wszystko wysoki IG raczej), no mowie tragedii nie było bo 123, ale po normalnym full obiedzie tp kasza gryczana, mieso surówka mam ok 100 wiec sie bardziej opyla zjesc ;-)
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    o rety czy ktoś tutaj wspomniał o barszczu ukraińskim? zaraz uduszę albo nie wiem co zrobię.. to moja ulubiona zupa a cukier mi po niej skacze, ale wiadomo, ze tam i buraki i marchew i fasola i ziemniaki.... no to ten teges...i cukier wysoki :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  9.  permalink
    Salinos nie koniecznie. Antonina ma catering wiec zupy maja na pewno cukier. Dodany acet ktory takze ma cukier. Mysle ze jak sama sobie ugotujesz to nie bedzie tak zle.
    Antonina - gotuj sama zupy. :)
    --
    •  
      CommentAuthorantonina
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    madziik1983 ale ja nie luubie gotować! hehe, mysle ze włąsnie ukrainski to typowa zupa nie dla nas ale inne ok, ogorkowa np rosół, szczawiowa np kocham! ja dzis znów upichciłam ciasteczka owsiane tylko troche odchudziłam, pozmniejszałam ilosci
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Czy pijecie kakao ?
    Mam na myśli to gorzkie z wiatrakiem zalane gorącym mlekiem.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Renata_: Czy pijecie kakao ?
    Mam na myśli to gorzkie z wiatrakiem zalane gorącym mlekiem.


    Ja nawet nie próbowałam założyłam z góry ze cukier będzie kosmiczny, no ale jak nie przetestujesz na sobie to nie będziesz wiedziała.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    a z ciekaowsci. Jutro tlusty czwartek... skusicie sie?
    -- ;
  10.  permalink
    Nieee. Nie probuje bo pewnie gorzkie a czekolada bardzo mi podnosi cukier :(
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Ale kakao to nie to samo co czekolada ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Nie nie odważę się zjesc pączka, ja mam niestety tak że jak mam cukier koło 160 to serce mi wali jest mi gorąco i źle się czuje a po takim pączulku z lukrem na wierzchu to nie wiem ile by było.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    To Rafaello jest obłędne. Nawet do jutra nie wytrzymałam. Jeszcze nie do końca schłodzone jest, a ja już jem. Tylko mi bardziej jak budyń smakuje.
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Cieszę się ze smakuje, daj znać jak cukier po nim? ja codziennie kawałeczek jadłam, naprawdę pycha:-)
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Ja cukru nie mierze, nie jestem w ciąży. Mam problemy z cukrem - spadki - więc szukam przepisów z niskim IG. I mentalnie przygotowuję się do diety w ciąży (o ile kiedys uda mi się zajść).
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    acha w takim razie trzymam kciuki za owocne staranka :-)
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Dziękuję!
    •  
      CommentAuthorantonina
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    kurcze dziewczyny , mam problem. Czuje ze łamie mnie przeziebienie. Az sie dziwie ze dotąd nie złapałam ,mąż i córka chorzy. No i wziełam Prenalen, ten syrop dla cieżarnych (chybajedyny ktory mozna brac). W miedzyczasie sałatka z kurczakiem z Mcdonalda ktora nie podnosiła mi dotąd cukru (2x jadłam) - no i po godzinie 130!

    czyzby miarka 15ml teego mega słodiego syrpou? szlak mnie trafi bo to jedyne czym sieleczyłam dotąd a byłam juz ze 2x przeziebiona w ciąży

    Treść doklejona: 03.02.16 20:31
    a propos czekolady to mi gorzka 70% cukru kompletnie nie rujnuje cukrów. Pewnie wiec kakao również nie chcoc nie chce mi sie gotowac,ja wogole lubie na zimno
  11.  permalink
    Mi lekarka mowila ze mam tego nie pic bo tam duzo cukru.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Kakao może i nie podnosi cukru ale mleko zawiera laktozę i cukier już w górę leci. No chyba, ze ktoś pije kakao na wodzie :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Ale jest przecież mleko bez laktozy.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  12.  permalink
    Ja takie biore do kawy. Mozna kupic w biedronce :)
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeFeb 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja pije od prawie misiaca mleko 0,5% zmienilam z 1,5%.
    Pomiary robie dopiero od 2 dni, dzisiaj sprawdze jak bedzie po mleku.
    A jakie jogurty najlepiej jadac ?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.