Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 11th 2019
     permalink
    MrsHyde: jeśli płaciłaś kartą to już to jest potwierdzeniem zakupu

    Płaciłam kartą podarunkową...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2019
     permalink
    no to chyba w tym wypadku musisz znaleźć dowód zakupu/kartę gwarancyjną
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 11th 2019
     permalink
    Marion, Tobi musi mieć na płasko położony ten zapinanacz który jest między nogami dziecka. U nas jak napcha się tam okruchow i piasku to nie wchodzi płasko w to wyzlobienie i nie mogę naciągnąć pasów. Jak odkurze, wygrzebie, wyczyszcze to kładzie się płasko i ciągnąc pasy mogę dopasować do dziecka. Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi bo sama nie wiem jak to opisać. Jest blokada, że zapięcie postawione do góry (lub zapiete) nie dopuści do poluzowania pasów.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 11th 2019 zmieniony
     permalink
    Gabcia - wiem o co chodzi. Spróbuję tym Twoim sposobem.
    Ten zapinacz między nogami mam czysty - moje dzieci w samochodzie nie jedzą :cool:
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    Ostatecznie dowód zakupu znalazłam i byłam w sklepie, gdzie fotelik kupiłam. Dowiedziałam się, że mogą go reklamować, ale nie wiadomo ile to potrwa, a zastępczy mają wypożyczony.
    Jednak reklamować nie będę. Mąż kupił silikon w sprayu do pasów w samochodzie i spryskał też pasy oraz rolki w foteliku. Bajka - działają jak w dzień zakupu :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2019
     permalink
    na lokalnym forum była wczoraj i dzisiaj fotelikowa jatka; tylko garstka osób brała w ogóle pod uwagę opcję, że fotelik samochodowy może mieć datę ważności i że to w ogóle jest tylko wymysł firm żeby mieli zbyt. Pomijam już polecanie antymandatów bo to nr 1 w sprzedaży ale jestem w szoku, że odezwał się strażak, który zanegował konieczność dobrej jakości fotelika - wg niego tylko ostrożność ma wpływ na to co się może wydarzyć. Aaaaa no i oczywiście nieśmiertelny, koronny wręcz argument "nasze pokolenie jeździło bez fotelików i żyje"
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 7th 2019 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: Aaaaa no i oczywiście nieśmiertelny, koronny wręcz argument "nasze pokolenie jeździło bez fotelików i żyje"

    No to kontrargument - "pokolenie naszych pradziadków, ale i wielu dziadków, żyło bez prądu i bieżącej wody - i żyło (często długo i bez poważniejszych chorób)". Wróćmy do tego!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2019
     permalink
    Marion dziadków to na bank, baaa moja mama wychowywała się w domu bez wody i ze sławojką w rogu pola także tego
    ja to powiem tak, u mnie małomiasteczkowość i zaściankowość straszna, takie miasteczko co to kościół ma zawsze rację a ludzie w dużej mierze żyją po najniższej linii oporu a ach, często liczy zastaw się a pokaż się - bo ładne świecące takie hamerykańskie a niekoniecznie brana jest pod uwagę cała inna rzesza ważnych rzeczy (począwszy na fotelikach przez ubrania a skończywszy na budowie domu)
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeFeb 7th 2019
     permalink
    Jestem w trakcie wyboru fotelika. Mam na oku dwa. Takata Maxi (podobno dzieci w nich wymiotują) model już kilka lat na rynku. Oraz drugi Besafe iZi Flex FIX i -size To model na rynku od kwietnia 2018.
    Może coś onich słyszałyście? W szczególności jakieś negatywne komentarze.
    Muszę wybrać na już.
    -- Gniewuś 10.08.2015
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 7th 2019
     permalink
    Takatę ma tu kilka dziewczyn i żadna nie wspominała o takich problemach, o jakich piszesz. O Besafach nie wiem nic...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 7th 2019 zmieniony
     permalink
    Tomira, kto Ci takich głupot o wymiotowaniu w takacie naopowiadał?
    moja Bianka jeździ w takacie i żeby było śmieszniej mimo choroby lokomocyjnej leków nie bierze, opasek nie nosi i... nie rzyga. na grupie 8* też nie napotkałam takiej informacji. to po pierwsze.
    po drugie i najważniejsze Gniewomir jest na takatę za mały!!!
    a babysafe jest OD 4 roku życia oraz od 100cm wzrostu.
    -- [/url]
  1.  permalink
    PolecamTakate maxi super fotelik :) młoda ma Britax Romer King II LS Black Series i nadal ma duży zapas myśle że do 5 roku pojeździ :)
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeFeb 7th 2019
     permalink
    Od kilku dni zbieram info, czytałam o przypadkach wymiotowania przy zmianie fotelika na Takata. Dlatego się zaczęłam zastanawiać, czy to problem znany, czy nie.
    Mam w tej chwili dla Gniewka fotelik Besafe iZi Modular z bazą i właśnie uroczyście z niego wyrósł. Modular jest do 18 kg lub 105 cm. Zostało mi jakieś pół cm i 300 G.
    Także chyba Takata i kazdy inny tej wielkości powinien być ok?
    Z punktu widzenia technicznego (nowsze rozwiązania) może lepszy byłby ten Besafe? Takata Maxi to chyba fotelik debiutujący w 2012 roku? Z Besafe nie mieliśmy żadnych problemów. O Takata wiem tyle co przeczytam tu i ówdzie.
    Może natrafilyscie na jakieś porównanie (ja szukałam i nic).
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeFeb 7th 2019
     permalink
    Ja mam tego besafe i córka jest zadowolona, ja też. Łatwy w montażu i w miarę lekki. A wybierz ten, który bardziej dopasowany jest do auta. U mnie jeździ w dwóch i tylko ten pasował prawie idealnie do obu.
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeFeb 8th 2019
     permalink
    Dziękuję za opinie. Już kupiłam.
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    Sprawdziłaś, czy dobrze pasuje?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    Pytanie z innej beczki niż wybór fotelika ale z nim zwiazane
    Jeżdżąc z takim szkrabem same (w sensie ty i dziecko) macie foteliki na przednim siedzeniu pasażera czy wpięte z tylu? My przymierzaliśmy w Tosi do tylnej kanapy i taki jest zamiar ale ostatnio widuje sporo właśnie na przednim i sie zastanawiam skąd ten wybór (kwestia wygody czy coś innego)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    Ja obu woziłam z tyłu.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    Hyde, a poduszka z przodu ma wyłącznik? bo jeśli nie to nie możecie. ja woziłam z tyłu w łupinie, teraz to nawet nie mam innej opcji ;P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    elfika: a poduszka z przodu ma wyłącznik? bo jeśli nie to nie możecie

    Ciekawe ilu rodziców wożących dzieci z przodu o tym wie...

    Ja mam poduszki niewyłączane.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    marion: Ciekawe ilu rodziców wożących dzieci z przodu o tym wie...

    śmiem twierdzić, że większość. podobna liczba nie wie, że pałąk od łupiny ma stać na sztorc bo to dodatkowe zabezpieczenie. podobnie jak nie wiedzą jak powinny przebiegać pasem, i że w łupinie nie wozi się przodem... :devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    Ja nie mam wyłącznika, dlatego wożę Zuzię z tyłu. Nie mam lusterka, choć na początku chciałam kupić. Dajemy radę spokojnie. No i często jeżdżę z Zuzą sama, pierwszy raz ruszylysmy jak Zuza miała tydzień. Bałam się, ale okazało się, że niepotrzebnie.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    Karoolka: No i często jeżdżę z Zuzą sama

    ja nawet jak jeździliśmy razem nie siadałam z tyłu żeby nie przyzwyczajać do mojej obecności właśnie z racji samotnych wycieczek do wawy. ale lusterko mam i nie wyobrażam sobie nie mieć.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    Ja wozilam lupine zawsze z przodu gdy bylam kierowca i wylaczalam poduszke, nie mam jakiegos super auta ale przycisk byl w panelu sterowania, wiec szybko i latwo. Teraz jest gorzej, jezdzi z tylu tylem i niestety jak jade sama to nie mam kontroli za bardzo i mnie to stresuje, ale jezdze do sklepu etc wiec tragedi nie ma.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    U nas na bank poduszki można wyłączyć ale jeszcze nie ogarniałam jak to sie robi bo nastawiałam sie ze będzie na stałe zamocowane z tylu.
    O rączce przypominała nam babka w Tosi a ja mówiąc szczerze pierwszy raz o tym usłyszałam.
    ten nasz cybex ma jeszcze takie coś boczne co sie podnosi (takie skrzydełko) jako dodatkowa ochrona przy uderzeniu bocznym
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    Nie wierze ze ktos z rodzicow moze nie wiedziec ze lupine sie wozi tylem, my duzo jezdzimy z racji tego ze dziadkowie i jedni i drudzy mieszkaja 400km od nas i jeszcze nie spotkalam sie ze zle zamonotwana lupina, w sensie kierunek. To ze pasy byly zle to widzialam, badz tez nie przypiete w ogole, podobnie jak foteliki sklejone tasma czy 7 msieaczne szkraby w fotelikach dla 3 latkow... ja natomiast pozwalam mojemu dziecku jesc i pic w czasie jazdy i troche mnie sumienie boli, ale podroz 5h z 5 postojami trwala by pewnie 8h...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    jakaka: Nie wierze ze ktos z rodzicow moze nie wiedziec ze lupine sie wozi tylem

    to zacznij wierzyć bo takich nie brakuje. są też tacy co potrafią odpiąć siedzisko spacerówki i tak wsadzić dzieciaka do auta, wożą w gondolach, na kolanach. mogłabym tak wymieniać jak ułańska fantazja potrafi popłynąć....
    co do postojów to zalecane są przerwy co 2h na pewno dla noworodków i niemowlaków. z wiekiem można minimalnie ten czas wydłużyć.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    Ja nastałam moich sąsiadów jak montowali syna 2 czy 3 miesięcznego łupiną przodem do kierunku jazdy. I byli wielce zaskoczeni, jak im pokazałam prawidłowy montaż (nie mówiąc już o tym, że maxi cosi jak i wiele innych ma graficzną instrukcję z boku fotelika...).
    Ale cóż- moja siostra nabyła Romera kinga 9-18 z dodatkowymi napinaczami i co z tego, jak fotelik "latał" na boki?... Kupić nie problem, trzeba umieć stosować.
    Naszego Tobi też musieliśmy się uczyć montować z YT, bo znajomi którzy mieli twierdzili, ze "takie" luzy to mogą być. A mój mąż słusznie wychodził z założenia, że ma być sztywno a nie się chwiać. I się okazało, ze można zamontować dobrze...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    Synka w łupienie woziłam na przednim siedzeniu (mamy wyłączanie poduszki), bo często ulewał. Teraz jeździ już tylko z tyłu, mamy lusterko. Nie pozwalam mu jeść w czasie drogi (jak jedziemy sami), żeby się nie zakrztusił.
    Mamy już świetną komunikację za pomocą lusterek ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    a polecicie może jakieś konkretne lusterko? dalej nie zrobiłam zakupów na fakturę to może to bym "dorzuciła"

    Co do wpinania łupiny przodem to się z tym nie spotkałam, ale widziałam już przewożone dzieciaki w fotelikach bez zapięcia tych pasami :/
    Ostatnio miałam nawet spięcie małe po sąsiedzku bo wszystko na wypasie i firmówki a łupina pomijam, że antymandat to jeszcze tak zapięta, że jak zajrzałam do dzieciaka i dotknęłam do fotelika to wszystko się przesunęło bo zero blokowania pasów i można było spokojnie zmieniać kąt zapięcia dziecka. Oczywiście to ja jestem czepialska i ę ą ale truuuudno swoje powiedziałam i lżej mi z tym na wątrobie :wink:
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    My mamy jakieś takie normalne lusterko, które dostaliśmy w gratisie do fotelika w 8*.
    Takie dostaliśmy :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 27th 2019 zmieniony
     permalink
    Ja osobiście mam z besafe. Na pasku bo montowany był pierwotnie na siatce. Teraz jest na zagłówku. Ale z tego do mówili to axkid lepsiejszy ;)
    A o wypasach z antymandatami to już w ogóle temat rzeka... ale sobie podaruję bo mi szkoda nerwów.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    Info o konieczności wyłaczenia poduszki z przodu przy zamontowanym foteliku jest na szybie auta i na samym foteliku.
    Widziałam reklamy gondol fotelikowych. Pancerna budowa, z pasami bezpieczeństwa dla dziecka w środku, łączona z pasami samochodowym. Mimo to bezpieczeństwo w niej jest słabe.
    Jest crash test Jane Matrix i manekin fruwa w tej gondoli mimo pasów.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 8th 2019 zmieniony
     permalink
    Wczoraj jadąc samochodem, widziałam w innym aucie dwoje dzieci w fotelikach RWF - jedno siedziało z przodu, obok kierującej matki, drugie z tyłu pośrodku kanapy, obok ojca, który wyglądał jak sardynka w puszce. Oboje dzieci miało na głowach kaski rowerowe :shocked: (chyba w celu zwiększenia bezpieczeństwa).
  2.  permalink
    Dziewczyny, jako że w temacie "pierwszych" fotelików jestem zielona. Pierwsze podstawowe pytanie - czy warto w ogóle brać pod uwagę bazy, do których montuje się dwa foteliki (0-13 i potem te do 18kg). Czy lepiej teraz kupić 0-13 z bazą, a potem szukać czegoś w przedziale do 25 kg.
    Wyżej wymieniony przykład to baza 3wayFix z fotelikiem Maxi Cosi Rock, a później do tej samej bazy fotelik Maxi-Cosi Pearl Pro. Jeszcze się głębiej nie wczytywałam w dane techniczne tego większego fotelika, ale nie wiem, czy jest w ogóle sens patrzeć na takie zestawienia? Jakoś mam mieszane uczucia, czy na pewno jest to bezpieczne rozwiązanie (choć producent zapewnia, że w egzemplarzu Maxi-Cosi Pearl Pro można przewozić tyłem do 4rż).
    Moje pytanie stąd, że fotelik do 18/25 kg będziemy musieli kupić w dwóch egzemplarzach - jeden do bazy tyłem do kierunku jazdy, do codziennego użytku, oraz drugi montowany na zwykłe pasy, na "sytuacje kryzysowe" kiedy to dziadkowie będą musieli podjechać gdzieś z dzieckiem (brak isofix w samochodzie), więc koszty nam znacznie pójdą w górę. A że takie wydatki można przewidzieć, to chcę mniej-więcej założyć jaką kwotę będzie trzeba "zamrozić".
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 8th 2019
     permalink
    Caffe, wg mnie lepiej łupina + do 25. a na foteliki w dwóch kierunkach to bym nawet nie patrzyła w myśl zasady, że jak jest coś do wszystkiego, to jest do niczego. przede wszystkim przymiarka fotelików do auta. zarówno łupiny z bazą jak i następnych. ja jakbym miała teraz kupować łupinę to bym brała besafe albo axkid. gdyby kasa nie grał roli to takatę. co do do 25 axkid bez zmian. ja mam minikida na pasy. montaż to jakieś 10 minut.
    -- [/url]
  3.  permalink
    Wiadomo, przymiarka do auta musi być, szczególnie że moje auto specyficzne, bo 3-drzwiowe. Na szczęście z tyłu full miejsca, więc mam nadzieję, że nie będzie problemów, szczególnie, że tył bardzo podobny do klasycznej wersji 5 drzwiowej :)
    Tak przy okazji, ktoś ze śląska kojarzy, w których sklepach nie robią problemu z przymiarką? Cała aglomeracja+Bielsko-Biała wchodzą w grę.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 8th 2019
     permalink
    Caffe, tu masz wykaz sklepów stacjonarnych, samych 8* i franczyz. oprócz nich polecam jeszcze tylko tylem.pl ale oni tylko wawa i szczecin.
    -- [/url]
  4.  permalink
    Dzięki elfika. Zostaje mi w takim razie Dąbrowa Górnicza. Trochę krótkie maja godziny otwarcia biorąc pod uwagę, że będę chciała jechać z Mężem, ale damy radę.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 9th 2019
     permalink
    zadzwoń do nich i dopytaj czy możliwe jest umówienie się innych godzinach. w wawie jest taka opcja np w niedzielę.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 11th 2019
     permalink
    Caffe, fotelik do 13 kg wystarcza na 2 lata. Jesteś na początku ciąży, więc nie ma sobie co teraz zawracać głowy fotelikiem następnym, bo do tego czasu to co jest dobre teraz będzie już pewnie przestarzałe ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 11th 2019 zmieniony
     permalink
    Obe, nie gadaj. Takie było pierwotne założenie, które nie sprawdza się już od dawna. Dzieci w tej chwili są duże i my na ten przykład byliśmy zmuszeni zmienić fotelik w wieku 6 miesięcy...
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 11th 2019
     permalink
    Cóż- moje drobniaki, a z 0-13 musieliśmy wyjść w wieku około 18 mcy, bo już się nie mieścili. Oboje...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 11th 2019
     permalink
    Elfi, miałam na myśli fotelik nie łupinę (ale masz rację nie do 13 tylko do 18 kg ma sens). Nasza łupina była do 13 kg i synek jak zaczął ważyć 9 kg to wchodził na wcisk.
    I teraz jakbym kupowała to łupinę na chwilę a potem tak jak mamy fotelik RWF do 18 kg. Ma wkładkę dla noworodka, więc spokojnie i małe dziecko się zmieści. Myślę, że w ty, foteliku Młody dociągnie do 4 rż i się mu wtedy kupi taki doroślejszy :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 11th 2019
     permalink
    Caffe_latte: Pierwsze podstawowe pytanie - czy warto w ogóle brać pod uwagę bazy, do których montuje się dwa foteliki (0-13 i potem te do 18kg)

    my zdecydowaliśmy się na cybex M łupinę z bazą a potem do tej bazy dokupimy sirona m2
    mieliśmy w planach zakupy w 8* ale po krótkiej wymianie wiadomości stwierdziłam, że sorry ale u nich nie kupię bo padły teksty w stylu, że oni mają foteliki z wyższej półki na stanie niż cybex i maxi cosi co mnie skutecznie zniechęciło. My nasz fotelik mierzyliśmy i kupiliśmy w sklepie Tosia , w Siemianowicach Śląskich masz to możesz zerknąć. Też nam przymierzyli, poopowiadali, dotłumaczyli - wyszliśmy "zaopiekowani" i z zakupem pod pachą (zestaw 1200zł)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 12th 2019
     permalink
    Czemu Cię to zniechęciło? Może taka jest prawda? Z drugiej strony obie marki mają.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 18th 2019
     permalink
    Jaki polecacie fotelik dla 6 latki (120 cm wzrostu i waga około 18 kg).
    To ma być jako drugi fotelik u dziadków około 10 razy w miesiącu używany.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 18th 2019
     permalink
    Chwalę sobie Diono monterey 2. Niedrogi, z isofixem, z dobrą oceną.
    --
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeMar 18th 2019
     permalink
    Czy diono nie jest przypadkiem dla takich grubszych dzieci? Tak mi coś w głowie kołacze.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 19th 2019
     permalink
    Córka moja do kolosów nie należy a nie ma kłopotu, nie lata w foteliku. Nasz ma regulację szerokości. Tęzszemu dziecku można rozsunąć oparcie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.