Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 11th 2019
     permalink
    MrsHyde: jeśli płaciłaś kartą to już to jest potwierdzeniem zakupu

Płaciłam kartą podarunkową...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    no to chyba w tym wypadku musisz znaleźć dowód zakupu/kartę gwarancyjną
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
     permalink
    Marion, Tobi musi mieć na płasko położony ten zapinanacz który jest między nogami dziecka. U nas jak napcha się tam okruchow i piasku to nie wchodzi płasko w to wyzlobienie i nie mogę naciągnąć pasów. Jak odkurze, wygrzebie, wyczyszcze to kładzie się płasko i ciągnąc pasy mogę dopasować do dziecka. Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi bo sama nie wiem jak to opisać. Jest blokada, że zapięcie postawione do góry (lub zapiete) nie dopuści do poluzowania pasów.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 11th 2019 zmieniony
     permalink
    Gabcia - wiem o co chodzi. Spróbuję tym Twoim sposobem.
    Ten zapinacz między nogami mam czysty - moje dzieci w samochodzie nie jedzą :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    Ostatecznie dowód zakupu znalazłam i byłam w sklepie, gdzie fotelik kupiłam. Dowiedziałam się, że mogą go reklamować, ale nie wiadomo ile to potrwa, a zastępczy mają wypożyczony.
    Jednak reklamować nie będę. Mąż kupił silikon w sprayu do pasów w samochodzie i spryskał też pasy oraz rolki w foteliku. Bajka - działają jak w dzień zakupu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2019
     permalink
    na lokalnym forum była wczoraj i dzisiaj fotelikowa jatka; tylko garstka osób brała w ogóle pod uwagę opcję, że fotelik samochodowy może mieć datę ważności i że to w ogóle jest tylko wymysł firm żeby mieli zbyt. Pomijam już polecanie antymandatów bo to nr 1 w sprzedaży ale jestem w szoku, że odezwał się strażak, który zanegował konieczność dobrej jakości fotelika - wg niego tylko ostrożność ma wpływ na to co się może wydarzyć. Aaaaa no i oczywiście nieśmiertelny, koronny wręcz argument "nasze pokolenie jeździło bez fotelików i żyje"
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 7th 2019 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: Aaaaa no i oczywiście nieśmiertelny, koronny wręcz argument "nasze pokolenie jeździło bez fotelików i żyje"

No to kontrargument - "pokolenie naszych pradziadków, ale i wielu dziadków, żyło bez prądu i bieżącej wody - i żyło (często długo i bez poważniejszych chorób)". Wróćmy do tego!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    Marion dziadków to na bank, baaa moja mama wychowywała się w domu bez wody i ze sławojką w rogu pola także tego
    ja to powiem tak, u mnie małomiasteczkowość i zaściankowość straszna, takie miasteczko co to kościół ma zawsze rację a ludzie w dużej mierze żyją po najniższej linii oporu a ach, często liczy zastaw się a pokaż się - bo ładne świecące takie hamerykańskie a niekoniecznie brana jest pod uwagę cała inna rzesza ważnych rzeczy (począwszy na fotelikach przez ubrania a skończywszy na budowie domu)
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
     permalink
    Jestem w trakcie wyboru fotelika. Mam na oku dwa. Takata Maxi (podobno dzieci w nich wymiotują) model już kilka lat na rynku. Oraz drugi Besafe iZi Flex FIX i -size To model na rynku od kwietnia 2018.
    Może coś onich słyszałyście? W szczególności jakieś negatywne komentarze.
    Muszę wybrać na już.
    -- Gniewuś 10.08.2015
    • CommentAuthorkarolciat
     permalink
    Takatę ma tu kilka dziewczyn i żadna nie wspominała o takich problemach, o jakich piszesz. O Besafach nie wiem nic...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 7th 2019 zmieniony
     permalink
    Tomira, kto Ci takich głupot o wymiotowaniu w takacie naopowiadał?
    moja Bianka jeździ w takacie i żeby było śmieszniej mimo choroby lokomocyjnej leków nie bierze, opasek nie nosi i... nie rzyga. na grupie 8* też nie napotkałam takiej informacji. to po pierwsze.
    po drugie i najważniejsze Gniewomir jest na takatę za mały!!!
    a babysafe jest OD 4 roku życia oraz od 100cm wzrostu.
    -- [/url]
  1.  permalink
    PolecamTakate maxi super fotelik :) młoda ma Britax Romer King II LS Black Series i nadal ma duży zapas myśle że do 5 roku pojeździ :)
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
     permalink
    Od kilku dni zbieram info, czytałam o przypadkach wymiotowania przy zmianie fotelika na Takata. Dlatego się zaczęłam zastanawiać, czy to problem znany, czy nie.
    Mam w tej chwili dla Gniewka fotelik Besafe iZi Modular z bazą i właśnie uroczyście z niego wyrósł. Modular jest do 18 kg lub 105 cm. Zostało mi jakieś pół cm i 300 G.
    Także chyba Takata i kazdy inny tej wielkości powinien być ok?
    Z punktu widzenia technicznego (nowsze rozwiązania) może lepszy byłby ten Besafe? Takata Maxi to chyba fotelik debiutujący w 2012 roku? Z Besafe nie mieliśmy żadnych problemów. O Takata wiem tyle co przeczytam tu i ówdzie.
    Może natrafilyscie na jakieś porównanie (ja szukałam i nic).
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorbananowiec
     permalink
    Ja mam tego besafe i córka jest zadowolona, ja też. Łatwy w montażu i w miarę lekki. A wybierz ten, który bardziej dopasowany jest do auta. U mnie jeździ w dwóch i tylko ten pasował prawie idealnie do obu.
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTime7 dni temu
     permalink
    Dziękuję za opinie. Już kupiłam.
    -- Gniewuś 10.08.2015
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.