Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    [quote=liljuszka][/quote]

    tak z ciekawości zapytam, który Joie można montować tyłem do 25 kg? :)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 1st 2018
     permalink
    Tylkonadzis, żadnego. owszem jest stages do 25 kg ale tyłem jest tylko do 18, powyżej jest przodem.
    -- [/url]
  2.  permalink
    Elfika, ja to wiem, dlatego się zdziwiłam i się zapytałam :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 3rd 2018
     permalink
    tylkonadzis: tak z ciekawości zapytam, który Joie można montować tyłem do 25 kg? :)

    elfika: Tylkonadzis, żadnego. owszem jest stages do 25 kg ale tyłem jest tylko do 18, powyżej jest przodem

    I co więcej, montowany przodem, powyżej 18 kg jest typowym antymandatem :(
    .
    My właśnie szukamy jakiegoś fotelika dla Młodego. Marzy mi się Britax Romer Dualfix ale to muszę wygrać w totka :( Czeka mnie wizyta w 8 Gwiazdkach, bo już się zafiksowałam ;) Macie jakieś propozycje? Synek waży teraz 10 kg. Chcę RWF, 9-18 kg. JAkieś sugestie?
    .
    Na poprzedniej stronie Marion prosiła o rozszyfrowanie daty produkcji fotelika - na pomarańczowej nalepce jest data produkcji 44 tydzień 2004 roku :)

    Treść doklejona: 03.10.18 12:55
    A w tych kółkach są daty ważności fotelików - w obu przypadkach jest to rok 2011, kwiecień i maj :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 3rd 2018
     permalink
    Obe, tu nie masz racji. Na pomarańczowej naklejce jest ECE R44/04 i jest to numer homologacji.
    A te strzałki tłoczone na obudowie to własnie data produkcji. Od daty produkcji liczy się "ważność", którą producent deklaruje najczęściej w instrukcji.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 3rd 2018
     permalink
    Karola, tu nie chodzi o naklejkę a o faktyczną ochronę.
    Obe, a nie lepiej do 25kg? Cana niewiele większa a na dłużej starczy. Ja celowałem w babysafe (ale zabij- nie pamietam modelu w tej chwili) bo wydawało mi się, że nie da rady axkida, na którego de facto chorowałam ;) a tu superserii.
    Co do kosztów jeszcze to była opcja rat w nestbanku 0%
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 3rd 2018
     permalink
    Elfika, wiem o co chodzi.
    Ale chciałam sprostować.
    Bo nagle by się okazało, że wszystkie foteliki są z 44 tygodnia 2004.
    A mój maxi cosi stracił ważność zanim go kupiłam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 3rd 2018
     permalink
    karolciat: Obe, tu nie masz racji. Na pomarańczowej naklejce jest ECE R44/04 i jest to numer homologacji.
    A te strzałki tłoczone na obudowie to własnie data produkcji. Od daty produkcji liczy się "ważność", którą producent deklaruje najczęściej w instrukcji.

    Fakt, na moim jest właśnie tak wybita data produkcji ale bez ECE ;) Za to mam normalnie wytłoczoną datę ważności: nie używaj po.
    elfika: Obe, a nie lepiej do 25kg? Cana niewiele większa a na dłużej starczy. Ja celowałem w babysafe (ale zabij- nie pamietam modelu w tej chwili) bo wydawało mi się, że nie da rady axkida, na którego de facto chorowałam ;) a tu superserii.
    Co do kosztów jeszcze to była opcja rat w nestbanku 0%

    A nie utopi mi się w tym dziecko? I mam dość tych wkładek korekcyjnych. Myślałam, że potem się kupi coś na dłużej. Popatrzę na te babysafe i ten Klary :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 3rd 2018
     permalink
    Obe, tych oznaczeń jest tak dużo, że trzeba instrukcji obsługi, żeby to rozszyfrować :bigsmile:
    dlatego linkowałam fotelove, bo tam był instruktaż, co jest gdzie i w jakim modelu...
    Też dopiero po przeczytaniu kilku wpisów "rozgryzłam" swoje foteliki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 3rd 2018
     permalink
    A większość ludzi i tak tego nie sprawdza :( Dla nich się liczy antymandat i tyle :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 3rd 2018 zmieniony
     permalink
    Ja wożę starszaka do szkoły - na parkingu szkolnym zerkam ukradkiem z ciekawości do samochodów, w czym wożą dzieci. Część ma foteliki atestowane, z tej najwyższej półki, ale część takie marketowe no-name i dodatkowo mocno zjechane (po innych dzieciach). No i czasami widuję, jak dzieci jadą bez fotelików (dzieci małe - z klas 0-3, czyli takie, które jeszcze jeździć w nich powinny). Pewnie rodzice myślą na zasadzie - aaa, blisko mamy do szkoły, to przecież można 1 km bez fotelika...
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 3rd 2018
     permalink
    Ale telefon najnowszy ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 3rd 2018 zmieniony
     permalink
    ja myślę, że to jednak w dużej mierze kwestia niskiej świadomości społeczeństwa
    mam wśród znajomych zaledwie dwójkę, która zwraca na to uwagę. inni nie patrzą na firmę ani na wiek fotelika. Mam koleżankę dla maleńkiego synka ma fotelik kubełek po córce, która właśnie poszła do 4klasy a syn jest czwartym dzieckiem które go używa.
    Swoją drogą jak Krzyś był mały to też kupiłam fotelik z wózkiem, jedo miało wtedy jakiś swój ale przyznam szczerze to wtedy na nic lepszeto i tak nas by stać nie było a zestaw 3w1 bartatiny dostaliśmy w prezencie. Później jeździł w ramatti kóry może nie był marketowy ale też nie jakiś wypasiony.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 3rd 2018
     permalink
    obe: A nie utopi mi się w tym dziecko? I mam dość tych wkładek korekcyjnych. Myślałam, że potem się kupi coś na dłużej. Popatrzę na te babysafe i ten Klary :)

    nie powinien, a ta wkładka to jedynie spłycająca jest i dla półrocznej Klary była idealna. ale jeśli masz chudziaka to chyba lepiej się sprawdzi besafe. ALE i tak najlepiej się zdać na chłopaków i dziewczyny z 8 gwiazdek. ja osobiście polecam Połczyńską i Jacka. tylko nie wiem czy wrócił ze szkolenia.

    MrsHyde: ja myślę, że to jednak w dużej mierze kwestia niskiej świadomości społeczeństwa

    no to już nie te czasy niestety. ja co prawda nie mam od kogo, ale na grupie 8* wielokrotnie czytałam jak ludzie słuchają, że w dupach się poprzewracało, że wymysł. niestety dalej króluje podejście 'jeżdżę szybko ale bezpiecznie. oraz to tylko na 2 km'. a prawda jest taka, że najwięcej wypadków jest najbliżej domu.

    Obe, albo camaro za 250 tysięcy z poddupnikiem z marketu jakie widziałam u siebie...

    za to milion radochy mam z faktu, że od samego udostępniania treści z 8* na fb koleżanka poznana w czd też u nich wzięła rwfa.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 3rd 2018 zmieniony
     permalink
    elfika: za to milion radochy mam z faktu, że od samego udostępniania treści z 8* na fb koleżanka poznana w czd też u nich wzięła rwfa.

    jasne, jak ją było stać to wzięła; myślę że znalazłoby sporo osób które by chciało jak najlepiej ale nie mogą sobie na takie nazwijmy to inwestycje pozwolić

    my też byśmy chcieli co najlepsze dla małego ale siłą rzeczy pewnych kwestii się nie przeskoczy (nawet jeśli są raty)
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 3rd 2018
     permalink
    Szczerze, nie sądziłam, że w dzisiejszych czasach aż tak kiepsko z wiedzą o fotelikach....
    Jak zobaczyłam, że sąsiad swojego dwumiesięczniaka w łupince pakuje przodem do kierunku jazdy i jeszcze udaje mu się zapiąć. Do mojej interwencji tak go wozili zdziwieni, że to nie tak...
    Mam manię dociągania i odkręcania pasów dzieciom. Znajomi po woli się przyzwyczajają...
    A foteliki- dużo od nich zależy. Najważniejsze żeby były sprawdzone i dobrze zapięte. Bo nawet taki za 2,5 tys. nie pomoże źle zamontowany.
    Nie orientuję się w cenach i opiniach łupinek (nasza była bez atestu, z Roana, pasująca do wózka). 9-18 kupiliśmy najlepszy jaki nam się wydawał i był w zadięgu na tamte czasy- Wojtek go akurat "dokończy". Natomiast 15-36 chcieliśmy z 4 gwiazdkami, na isofixa i stosunkowo niedrogi. I staliśmy się posiadaczami Diono...
    Udało się znaleźć jakość za przyzwoite pieniądze...
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeOct 3rd 2018
     permalink
    a ja to chyba przeginam, bo zdarza mi się jeszcze wozić moją młodą (2 lata) w łupinie...Głowa jej nie wystaje, wagowo tez się mieści....tylko pozycja ją czasem wkurza...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeOct 3rd 2018
     permalink
    Obe ja polecam Cybexa Sironę.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 3rd 2018
     permalink
    Skapula, jeśli jest tak jak mówisz to woź ją tak póki możesz. akurat łupiny pierwotnie były przeznaczone dla dzieci do 2 roku życia. u nas było sporo zapasu z głową, ale była też wścieklizna z powodu pozycji no i w barkach przestała się mieścić ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 6th 2018
     permalink
    Elfika, nie wiesz może jak z przymiarkami fotelików w ośmiu gwiazdkach w weekend? Dają radę? Akurat mają upatrzony przeze mnie Romer aż 150 zł taniej niż w Tosi. Na oko fotelika nie kupię, muszę dziecko w nim przymierzyć i w samochodzie też sprawdzić.
    Moje dzieci po roku dostają wścieku w łupinach. Mieszczą się w nich ale nie chcą jeździć. Starszak darł się w drodze. Młodsza robi cyrki przy zapinaniu, prezy się, ucieka, zsuwa. Trudno ją dobrze i bezpiecznie zapiąć. Masakra. A potem jak jedzie to też się denerwuje, wychyla, próbuje siadać. Niby fotelik bezpieczniejszy ale sama jazda zmęczonego po pracy kierowcy z wrzeszczącym dzieckiem słaba. A droga codziennie długa. U nas to blisko godzina.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 6th 2018
     permalink
    w weekend mają największy ruch, ale teraz są dwa punkty więc się trochę rozkłada. trafić możesz na spiętrzenie i trafić możesz jak ja, na chwilową pustkę ;) więc próbuj.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 6th 2018
     permalink
    Ale nie trzeba się specjalnie umawiać?

    Treść doklejona: 06.10.18 11:50
    Właśnie sprawdziłam ze punkt na Bruszewskiej to mam 10 minut od domu wiec i w tygodniu podjechac można. Uda się ominąć największy ruch weekendowy.
    Dzięki elfika!
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 6th 2018
     permalink
    Nie, nie trzeba. Opłaty też nie pobierają. Tak robi tylko fotelik.info
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 12th 2018
     permalink
    Któraś coś wie o foteliku JANE GRAVITY FOTELIK SAMOCHODOWY RWF I-SIZE 0-18 KG 40-105 CM OBROTOWY Byliśmy w 8* i nam ten polecają :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 12th 2018
     permalink
    Obe, jeśli ekipa poleca to nie ma co pytać :)
    dla wszelkiego weszłam na grupę żeby sprawdzić opinie i są pozytywne. wielu osobom pasuje opcja obracania. ponadto ten fotelik, jak takata, ma dożywotnią gwarancję i w razie W wymieniają na nowy. pojawił się jeden wpis z tym o czym sama sama pomyślałam - za tę kasę jest axkid. ale mając na uwadze rozmiary Młodego i wygląd fotelika to będzie pewnie lepszy od axkida ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 12th 2018
     permalink
    A skąd taka mega różnica cenowa w sklepie ?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 12th 2018
     permalink
    elfika: Obe, jeśli ekipa poleca to nie ma co pytać :)

    W sumie to masz rację :) Facet od razu mi odradził Britaxa obrotowego, bo mimo miliona gwiazdek ma jedną wadę - podobno dzieciom wpadają nóżki w ramkę, która zapiera się o oparcie fotela.
    No mój Mały jest mały i myślę, że do 5 rż damy radę :) Potem to już pewnie będą kosmiczne fotele i taki mu kupimy ;)
    Z negatywów, znalazłam tylko info, że 3* w ADAC ma za toksyczne tkaniny ale się odwołali :)
    MrsHyde: A skąd taka mega różnica cenowa w sklepie ?

    To do mnie, bo jakoś nie kumam o co chodzi? ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 12th 2018
     permalink
    Obe ślepa jestem
    Zobaczyłam ze jest przeceniony z prawie 1900 na zaledwie 600
    A potem zobaczyłam ze tam na gorze jest 1 czyli nie ma 600 a na 1600
    :rolling::rolling::rolling::rolling::rolling::rolling:
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 12th 2018
     permalink
    MrsHyde: Obe ślepa jestem
    Zobaczyłam ze jest przeceniony z prawie 1900 na zaledwie 600
    A potem zobaczyłam ze tam na gorze jest 1 czyli nie ma 600 a na 1600
    :rolling::rolling::rolling::rolling::rolling::rolling:

    Za 600 zł to bym wzięła dwa ;) Ale na stronie boćka znalazłam ten fotelik za 1400, więc może jeszcze coś urwiemy :) Chociaż to chłop pojedzie to będzie różnie ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 12th 2018
     permalink
    ADACiem bym się nie sugerowała. rwfy maja u nich najgorsze oceny bo nie potrwfią ich zamontować także ten ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 26th 2018 zmieniony
     permalink
    Czy Maxi Cosi Priori SPS 9-18 kg faktycznie jest kiepski? ADAC dał mu 3 gwiazdki. Jest bardzo podobny do Tobi (brak dodatkowego zagłówka).
    Pytam, bo raczej będę musiała kupić drugi, a nie dam rady wywalić znów 700 zł (Tobi). Priori nowy to koszt 300-350 zł. Będzie używany tylko do jazdy po mieście, gdzie aktualnie (i jeszcze ok. przez rok) jest pełno remontów i objazdów, co chwila korek i prędkości maksymalnie 30-40 km/h - szanse na stłuczkę/wypadek, tfu tfu!, marne (piszę o tym w kwestii bezpieczeństwa fotelika).
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 26th 2018
     permalink
    ja czasami się zastanawiam czy z różnymi bajerami fotelikowymi to nie jest przerost formy nad treścią;
    ogólnie branża dzieciowa i granie na emocjach rodziców jest baaaardzo intratnym interesem
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 26th 2018
     permalink
    Tez tak uważam. Cybex już wypuszcza tyle tych modeli fotelików ze mnie głowa boli :p
    Jak oglądaliśmy to Aton 5, Aton M, Aton q, cloud q. No ja już nie kumam który czym się różni...:/
    Tzn cloud wiem ze się rozkłada, ale dla mnie fotelik nie służy za gondole co by w nim jezdzic na spacery i nie potrzebna nam ta rozkładana funkcja. Ale widzę jak słucham co się dzieje w tych sklepach dziecięcych, jak zdezorientowani są rodzice...
    Masakra
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 26th 2018
     permalink
    Granie na bezpieczeństwie, ludzkim życiu to też tylko zabawa? ;-)
    Przerost formy nad treścią to mogą być karuzele albo gryzaki, albo gadżety do karmienia...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 26th 2018
     permalink
    Amazonka a gdzie ktoś pisał o zabawie ?
    Hyde wyraźnie napisała ze jej zdaniem branża dzieciowa jest nastawiona na zysk i granie na emocjach rodziców.
    myśle ze mało kto może się z tym nie zgodzić.
    Jeśli chodzi o moją wypowiedzieć, to tak uważam, że przerabianie fotelika na mini gondolę to już wymysł.
    Co więcej - mam jedną koleżankę która zrezygnowała z gondoli do wózka bo kupiła właśnie ten rozkładany fotelik.
    Nie mnie to oceniac, ale ewidentnie rynek robi swoje..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 26th 2018
     permalink
    No to nie zabawa, tylko granie na emocjach zamiast oferowania rzeczywiście potrzebnego produktu. Czy to chciałaś powiedzieć?
    A która branża nie jest nastawiona na zysk? ;-)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 26th 2018
     permalink
    Amazonko chyba zrozumiałaś tak jak chciałaś; ale przecież każdy z nas może mieć swoje zdanie a Ty to Ty :wink:
    ja po prostu uważam, że zbędne bajery można sobie darować a bezpieczeństo i tak zachować nie wydając fortuny i tak uważam, że srylion przygwizdów w fotelikach i update dobrych modeli do nowych niewiadomoczym się różniących lub różniących się minimalnie to przegięcie i zdania nie zmienię
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 26th 2018
     permalink
    Maryś, ja próbowałam Priori. Bo też chciałam go kupić zamiast Tobi, równiez ze względu na cenę. Kosztował nieco więcej niż chicco key, który był "pierwszy" na mojej liście...
    Chiccco kompletnie nie pasował do naszego seata, stał "skosem". Priori też nie dał się zamontować stabilnie- mimo naciągania, dociągania miał na kanapie niedopuszczalne dla mnie luzy. Dopiero Tobi nam się wpasował. Ale to by trzeba było przymierzyć do samochodu, bo może u ciebie nie będzie problemu.
    Tobi ma łatwiejszą regulację pasów na wysokość, więc za to też się płaci.
    Osobiście uważam, że lepszy taki z 3 gwiazdkami nowy niż używka o której kiedyś myslałaś. W sensie ja bym używke mogła tylko od kogoś znajomego i zaufanego wziąć, obcym bym nie wierzyła...
    A widzę, że i Tobi kiedyś 3 gwiazdki zarobiło.
    A sugerując się ADACiem to Kingi Romera tak dobrze na 4 oceniane, akurat w parametrze bezpieczeństwo też 3 mają...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 27th 2018
     permalink
    No to przecież ja się zgadzam ze zbędne bajery można sobie darować, byle nie kosztem bezpieczeństwa w tym przypadku.
    B dużo wypadków zdarza się na krótkich trasach i blisko domu, tam gdzie rzekomo niebezpieczeństwo jest małe.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 27th 2018
     permalink
    Tam gdzie szanse na stłuczkę/wypadek są „marne”.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 27th 2018
     permalink
    Amazonka - dasz mi 1000-2000 zł na super-bezpieczny fotelik? Kupię taki, jaki polecisz - ale daj mi proszę na niego kasę.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 27th 2018
     permalink
    Ale nie przesadzajmy przecież, Marion nie chciała syna bez tego fotelika wozić.
    To prawda, że na odcinkach dom-szkoła/przedszkole dochodzi do większości stłuczek, ale chyba fotelik z 3* nie jest jakąś tragedią? Bardziej bym się martwiła gdyby napisała ze będzie wozić bez fotela bo jest blisko albo zamierzałby kupić jakiś shit marketowi. Nie ma co ukrywać, że większość ludzi właśnie w takich fotelikach podwozi dzieci do przedszkola z tego co widzę..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 27th 2018 zmieniony
     permalink
    Ja częściej widzę, że wożą dzieci w fotelikach które już kilkoro dzieci obsluzyly i zdecydowanie nadają się na śmietnik. Rozumiem, że wszytko kosztuje ale skoro kogoś stać na dwa samochody to na jakiś sensowny fotelik chyba tez?
    U nas w przedszkolu stoi zawsze sporo fotelików. Jeden rodzic przywozi dziecko i zostawia je z fotelikiem a drugi odbiera i bierze z holu fotelik.
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 27th 2018 zmieniony
     permalink
    Często tez widzę samochody, w których dzieci biegają beztrosko po aucie.
    W szoku byłam jak ostatnio idąc z przedszkola, mijałam jadąca autem siostre mojej sąsiadki.
    Wiozła dwie swoje córki, jedna siedziała na pokrywie od bagażnika - w sensie na rolecie, a druga stała pomiędzy fotelem kierowcy i pasażera.
    Miałam ją za „inteligentna” bo i pielęgniarka, i dobry człowiek (jedna z dziewczynek jest adoptowana, ma inny kolor skory) itp itd
    Ale ignorancja nie ma ilorazu inteligencji, niestety.
    .
    My nadal czaimy się na Recaro Monza Nova II seatfix.
    Czasem jak sie pojeździ to np ostatnia sztuka, albo pobrudzona tapicerka i 200zl taniej. Tak moja koleżanka kupiła Romera, z 550zl za 350xl bo był brudny od loda z którym weszło jakieś dziecko...
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeOct 27th 2018 zmieniony
     permalink
    Ja mam Recaro Monza Nova II seatfix i kurczę chyba trafiłam na jakiś felerny model, bo strasznie trzeszczy :shocked:
    A choruję na Takate Maxi, ale cena nie na mój budżet, czego bardzo żałuje :cry:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 27th 2018
     permalink
    _Isia_: skoro kogoś stać na dwa samochody to na jakiś sensowny fotelik chyba tez?

    Hm... Jeżdżę 15-letnim autem, a mąż 22-letnim. Szał nie? Chciałabym młodsze, ale mogę tylko pomarzyć.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 27th 2018
     permalink
    Marion, o tym samym pomyślałam :wink:
    kwestia STAĆ jest też kwestią sporną, moja skodziana (lat 16, w benzynie, po wymianie silnika przy dobrych wiatrach może warta 7-8tys) jest bardzo ekonomiczna i w naprawie i w użytkowaniu, ubezpieczenie na rok 550zł plus że mało pali to nawet nie myślę o wymianie na inną
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 27th 2018
     permalink
    Marion, a to ze auto ma 15 lat to usprawiedliwia fakt, że ktoś chce wozić dziecko byle czym? Serio to jest argument? Mi sie wydaje, że im starsze auto, im mniej zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa tym ważniejsze aby wybrać dobry i bezpieczny fotelik dla dziecka.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 27th 2018
     permalink
    Isia ale to nie zmienia faktu, że aby mówić o bezpieczeństwie to nie musi być fotelik za tysiąc zł i o to w tej dyskusji w dużej mierze chodzi


    swoją drogą jeśli jakaś matka nie siedzi na forach dzieciowych a w sklepach widzi graco i chicco no czasami maxi cosi to nie ma pojęcia o innych markach
    poza tym zwracając uwagę na średnie zarobki przeciętnej polskiej rodziny to jednak olbrzymia ilość osób patrzy na cenę lub "przygarnia" foteliki po rodzinie

    i jeszcze coś, 12lat temu kupowałeś zestaw 3w1 i cieszyłeś się, że masz w zestawie fotelik - nie zwracało się wtedy aż tak uwagi na łupinę grunt że się w stelaż dało wpinać; teraz brałam pod uwagę tylko wózki 3w1 ale z maxi cosi lub cybex w zestawie (przy czym nie starsze od daty zakupy niż rok) ale powiem Ci tak - ŻADNA z moich znajomych kupująca wózki w ostatnim 1,5roki nie wymieniła fotelika w zestawie na lepszy tylko brała to co szło w zestawie czyli roana, adamex, anex czy inne dedykowane do danego modelu wózka
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 27th 2018
     permalink
    Hyde, wejdź na fb osiem gwiazdek i poczytaj.

    Iwonka, zgłosiłaś policji zaistniałą sytuację?

    Ostatnio bodajże we Włoszech po większej stłuczce, w której zginęło dziecko od odbicia się od deski rozdzielczej głową, trzymane na kolanach przez matkę, rodzice również zostali skazani.

    Marysia, nie patrz na gwiazdki adac bo w momencie kiedy refy dostają w testach 0/1 dwiazdke to są one nic nie warte. Poczytaj 8 dwiazdek blogspot.

    Chciałam jeszcze zwrócić uwagę, że w Szwecji rwf jest obowiązkowy do 4 roku życia.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.