Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 15th 2017
     permalink
    Laski, jakby któraś z Was zastanawiała się, w którym sklepie w wawie kupić fotelik rwf to z 3 - 8 gwiazdek, fotelik.info. tyłem.pl z całego serca polecam 8 gwiazdek.
    zanim fizycznie dokonaliśmy wyboru wstępnie zrobiłam rozeznanie internetowo - telefoniczne.
    fotelik. odpadł w przedbiegach. niby mają rozbudowany IVR a nikt nie odbierał, za to jak oddzwaniali to nawet w sobotę po 21!!! przez telefon w zasadzie jedyną informację jaką można uzyskać to, że trzeba mierzyć. no ok. ale skoro ileś już tam foteli pomontowali to mogliby wstepnie powiedzieć, czy wybrana opcja będzie ok, ale nie. no i dobór fotelika płatny i trzeba się umawiać.
    z tyłem.pl było już lepiej, uzyskałam jakieś tam informacje, tylko niestety nie miały za bardzo pokrycia z rzeczywistością.
    do 8 gwizdek pojechaliśmy dziś bez zapowiedzi. co prawda nie mieli na stanie fotelika, na którym mi zależało, ale i tak wyszło dobrze :)
    ostatecznie zakupiliśmy axkid minikid z wkładką spłycającą dla Klary [akurat trafiła do nich wyjątkowa partia z homologacją 0-25], i takata maxi dla Bianki :)
    mój komfort psychiczny bezcenny, za resztę zapłacono zaskórnikami ;P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 16th 2017
     permalink
    Axkid to tak na przyszłość?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 16th 2017
     permalink
    nie, na już :)
    -- [/url]
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 16th 2017
     permalink
    Tez polecam 8 gwiazdek. Axkida mniej...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 16th 2017
     permalink
    skapula: Axkida mniej...

    dlaczego? ze względu na montaż?
    -- [/url]
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 16th 2017
     permalink
    Mamy Axkid Kidzone i o ile fotelik dla dziecka wygodny, duży, to w samochodzie (sporym) zajmuje bardzo dużo miejsca, tak, że przednie siedzenie trzeba przesunąć maksymalnie do przodu, dwa, gdy dziecko zaśnie podczas jazdy, to głowa opada, przy maksymalnym nachyleniu fotelika.

    Mamy też fotelik BeSafe izy KId i ten ma lepsze nachylenie i zajmuje zdecydowanie dużo mniej miejsca.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 16th 2017
     permalink
    skapula: to głowa opada, przy maksymalnym nachyleniu fotelika.

    byłś w 8 gwiazdkach żeby zweryfikowali/poprawili?
    jaki macie kąt ustawienia?

    my mamy minikida w astrze II [g] kombi z 99roku. owszem trochę miejsca zajmuje ale mój mąż się swobodnie mieści z przodu. fakt, że my kompaktowi - ja 161, on 173.
    Klarce głowa nie opada, kąt 38 stopni.
    -- [/url]
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 16th 2017
     permalink
    Elfika, tak ustawiali nam w sklepie, i wtedy było ok, w międzyczasie zmieniliśmy samochód (nawet na trochę większy) i mężowi bardzo zaczęło przeszkadzać to, że przednie siedzenie przy tym foteliku musiało być tak wysunięte, że z przodu robiło się mało miejsca, więc kupił BeSafea, który docelowo będzie dla młodszej, a Kidzone poszedł do mojego samochodu, ale ze względu na gabaryty zamontowaliśmy przodem (wiem, bez sensu, ale ja mało jeżdzę i tylko po mieście).

    Z tym opadaniem głowy, to nie jest może tak duży problem, bo ja jak na matkę kwokę przystało od początku siedzę z tyłu przy dziecku...a teraz właściwie między dwoma fotelikami (młodsza jeździ jeszcze w orzeszku) i przytrzymuję głowę, lub poduszkę..i zabawiam towarzystwo.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 16th 2017
     permalink
    Skapula, opadanie głowy to duży problem, a trzymanie głowy to nie jest rozwiązanie.
    tłumaczenie mało jeżdżę też jest słabym argumentem.
    uważam, że powinnaś wybrać się do sklepu coby poprawili.

    a w jakich autach był montowany?
    -- [/url]
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 16th 2017
     permalink
    wiem, masz rację. Po co kupować fotelik montowany tyłem i nie wykorzystywać go tak jak należy

    Toyota Corolla i tam było ok, a w Audi A3 mniej miejsca jest i dlatego jest przodem. Musze podjechać do sklepu, zwłaszcza, że mam niedaleko.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 18th 2017
     permalink
    Skoro na już, to Klara już siedzi?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 18th 2017 zmieniony
     permalink
    nie, właśnie nie siedzi i choć miała zapas jeszcze kilku dobrych centymetrów to przestała się mieścić w barkach [klinowała mi się przy wyjmowaniu] i coraz bardziej marudziła po dłuższej jeździe. mieliśmy przez to ograniczony wybór oraz przez fakt braku isofix. a to nam dawało tylko i wyłącznie besafe izi plus, którego akurat nie mieli na stanie jak przyjechaliśmy, za to nową dostawę axkid ;) fotele do 18 w ogóle nie chodziły w grę.
    ten axkid jest w nowej homologacji 0-25 i ma wkładkę spłycającą.
    Klarka w fotelu wygląda tak :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 18th 2017
     permalink
    elfika: przestała się mieścić w barkach

    Klarcia w barkach szersza niż mój Fryc :shocked::tooth:
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 18th 2017
     permalink
    dzięki tej wkładce to prawie jak w łupinie, bez kitu.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 18th 2017
     permalink
    Elyanna: dzięki tej wkładce to prawie jak w łupinie, bez kitu.

    i o to chodzi :cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJul 18th 2017
     permalink
    Elfika a ten fotelik przodem też można zamontować? Bo on aż do 25kg?

    Ja jeszcze mam pytanie kiedy przesadzić starszą, ma 3,5 roku na kolejny fotelik. Bo 15 kg osiągnęła. Czy bardziej czekać na wiek 4 lata? Jak u was było?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 18th 2017
     permalink
    Ally1381: Elfika a ten fotelik przodem też można zamontować? Bo on aż do 25kg?

    nie nie można. Klarka do ok 5 r.ż będzie jeździć tyłem [biorąc pod uwagę wymiary Bianki].

    Ally1381: Ja jeszcze mam pytanie kiedy przesadzić starszą, ma 3,5 roku na kolejny fotelik. Bo 15 kg osiągnęła.

    jak najpóźniej. waga nie jest jedynym wyznacznikiem. generalnie fotele z przedziału 15-36 są od 4 r.ż
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 19th 2017
     permalink
    Ally, zobacz tutajMoje dziecko wyrasta z fotelika. Tutaj są opisane warunki, kiedy można uznać, że trzeba przesadzić dziecko do nowego fotelika.
    3,5 roku - spokojnie zmieści się w foteliku Klary.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 19th 2017
     permalink
    Ally1381: kiedy przesadzić starszą, ma 3,5 roku na kolejny fotelik. Bo 15 kg osiągnęła. Czy bardziej czekać na wiek 4 lata? Jak u was było?

    U nas zaczęła wystawać głowa - osiągnęliśmy granicę linii oczu (patrz link Amazonki).
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 22nd 2017
     permalink
    elfika mnie natchnęła i kupiłam nowy fotelik dla starszaka (15-36 kg)- Kiddi Cruiserfix 3.
    Przymierzałam jeszcze Cybex Solution M-fix oraz Britax Romer Kidfix II XP SICT (Britax ponownie źle leżał - podobnie było przy zakupie fotelika 9-18 kg dla Fryca).

    https://28dni.pl/pictures/2687388.jpg
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 22nd 2017
     permalink
    my mamy wlasnie Britax Romer Kidfix II XP SICT i jestem zadowolona.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 22nd 2017
     permalink
    Marion, brawo TY!!! :swingin::thumbup:
    szkoda tylko, że nie udało się z rwf...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 22nd 2017 zmieniony
     permalink
    Ely - u mnie kanapy samochodowe jakoś nie lubią Romer'ów :wink:

    Co do tapicerki - jasna, bo mniej płowieje. Fryc w MaxiCosi Tobi też ma jasny szary kolor.
    Ktoś powie, że brud bardziej widać - ale plamy i na ciemnym i jasnym wg mnie podobnie się odznaczają. Moje dzieci w samochodzie nie jedzą, ewentualnie wodę piją, więc ryzyko poplamienia małe.

    Szukam jeszcze pokrowców przeciwsłonecznych, żeby tapicerka i plastiki się nie nagrzewały (brak garażu, postoje na parkingach).
    Znalazłam coś takiego, ale niedostępne. Może kupię materiał odpowiedni i dam do uszycia.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 22nd 2017 zmieniony
     permalink
    Ach, jeszcze jedno.
    Info do sprawdzenia, ale sprzedawca mi powiedział, że w razie wypadku/stłuczki (tfu tfu!), producent daje nowy fotelik. Wystarczy że Policjant wystawi papierek, że faktycznie fotelik uczestniczył w zdarzeniu.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 22nd 2017
     permalink
    marion: Wystarczy że Policjant wystawi papierek, że faktycznie fotelik uczestniczył w zdarzeniu.
    --

    nie tyle papier co w protokole ma być zawarta informacja o udziale fotelika w kolizji/wypadku nawet jeśli dziecko było nieobecne. warto też zrobić zdjęcie. z kopią protokołu należy udać się do sklepu, w którym był dokonany zakup by otrzymać nowy. kopia protokołu dla sklepu żeby miał papier dla dystrybutora.
    w przypadku gdy fotelik jest firmy, która nie oferuje wymiany należy ściągnąć wartość z OC sprawy i UWAGA nie ma czegoś tego jak amortyzacja więc ubezpieczyciel ma zwrócić 100% za fotelik.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 22nd 2017
     permalink
    a jakis przepis?

    Treść doklejona: 22.07.17 17:05
    czy to w OWU ubezpieczyciela auta jest?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 22nd 2017
     permalink
    Ewa, wszystko co znajduje się w aucie i ulega uszkodzeniu podlega ubezpieczeniu. oczywiście są firmy, które nie chcą wypłacać jak np PZU, wtedy trzeba złapać krótko za mordę zaczynając od odwołania z xero instrukcji, która mówi wyraźnie o konieczności wymiany w razie udziału w kolizji/wypadku.
    jeśli bezprawnie naliczy amortyzację to należy powołać się na 361, 363 i 415 KC
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 23rd 2017
     permalink
    Czemu nie udało się z rwf? Żaden nie pasował?
    Wkładka antypotowa
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    Amazonka: Czemu nie udało się z rwf? Żaden nie pasował?

    Nie że nie pasował, tylko jakoś nie brałam pod uwagę. Ale już za późno.
    Poza tym nie wiem, czy Fryc by spokojnie siedział - już podczas jazdy przodem wyczynia 'cuda'... :confused:
    Amazonka: Wkładka antypotowa

    Nie chcę antypotowej - chcę przeciwsłoneczną na całą tapicerkę.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    marion: Poza tym nie wiem, czy Fryc by spokojnie siedział - już podczas jazdy przodem wyczynia 'cuda'...

    wielu rodziców na grupie 8* mówi, że po przesiadce w rwf cyrki się skończyły. u nas w zasadzie też.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    Elfiko to akurat od dziecka zależy. Moja Ola od urodzenia tyłem i nawet jeszcze się nie zorientowała, że inne dzieci jeżdżą przodem i że czemu ona nie, a do tej pory szału dostaje w foteliku. Od malutkiego ciągle jej niewygodnie, ciągle coś nie tak. A że ma matkę sadystkę to ciągle jeździ tyłem:tooth::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    a może fotel źle do niej dobrany?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 1st 2017
     permalink
  1.  permalink
    Wiem, ze juz byla o tym mowa wiele razy ale chce sie upewnic.. dziecko moje lat 5, moze jechac z przodu auta we foteliku jak mam poduszke powietrzna? W necie pisze, ze mozna ale nic nie pisze na temat poduszki i ze kategorycznie nie mozna tylem do kierunku jazdy... A sa czasem takie chwile, ze MAks kawalek musialby jechac z przodu..
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    Może, tylko wtedy fotel odsunięty maksymalnie do tyłu - znaczy tyle, żeby był prawidłowo przypięty fotelik.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    Madzik pisałam o tym bodaj stronę temu, jak Teorka pytała.
    5 latek może z przodu, poduszka WŁĄCZONA, fotel odsunięty maxymalnie ale tak by nie mijał się ze słupkiem i pasami.
    -- [/url]
  2.  permalink
    NO wlasnie cos pamieam ze o tym bylo.Dziekuje
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    a młodsze dziecko, w foteliku orzeszku z WYŁĄCZONĄ poduszką można z przodu?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    masz na myśli łupinę 0-13 montowaną tyłem? tak, przy wyłączonej poduszce można :)
    -- [/url]
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 9th 2017 zmieniony
     permalink
    tak łupinę...pisząc orzeszek byłam całkiem blisko:)
    Dzięki za info.
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 4th 2017
     permalink
    Myślałam, że Polaków w "pomysłowości" nikt nie przebije...
    Fotelik dla niemowlaka
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 4th 2017
     permalink
    na całym świecie chodzą pomyleńcy. jak na grupie 8* nieraz czytam to tylko oczy szeroko otwieram....
    -- [/url]
    • CommentAuthormlodamama292
    • CommentTimeOct 10th 2017 zmieniony
     permalink
    Czy ktoś wie coś na temat fotelika pallas s:
    https://foteliki-cybex.pl/produkt/cybex-pallas-s-fix/
    Ostatnio go znalazłam i chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 10th 2017
     permalink
    jest cały wątek odnośnie fotelików.ogólnie jest NIE polecany.
    po pierwsze dyskredytuje go przedział wagowy, po drugie dyskredytuje go ta poducha, która w razie wypadku rozwala wszystkie organy wewnętrzne.
    poszukaj sobie bloga osiem gwiazdek.
    -- [/url]
  3.  permalink
    Wczoraj pojechaliśmy do Łodzi, do 8*, wyjechaliśmy z Axkid Minikid dla młodego i dla starszego RECARO Monza Nova 2 Seatfix, chociaż celowałam w Takate Maxi, ale nie miałam tyle funduszy, nie mąż nie chciał dołożyć, do tego jeszcze fochował, że takie drogie kupuje... Tyle dobrze, że chociaż ze mną pojechał, bo od nas, to kawał drogi :)
    Mam nadzieje, że będziemy zadowoleni z fotelików, bardziej tu chodzi o straszego fotelik, bo o Minikidzie, to już słyszałam, klasa sama w sobie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 15th 2017
     permalink
    brawo!
    widziałam wczoraj na fb, że niezły młyn wczoraj u nich był ;) z minikda będziesz pani zadowolona ;P
    -- [/url]
  4.  permalink
    Nie wiem jak jest ogólnie, ale na obsłużenie czekaliśmy około godziny ;) No ja myślę, że z Minikida będę zadowolona, uparłam się na niego, oby był tego wart :devil:
    Cały czas rozmyślam, czy ten Recaro, to dobry wybór :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 15th 2017
     permalink
    Dziewczyny dzie znalezc informacje do jakiego wzrostu jest Britax Max Way? Szukalam, ale chyba cos kiepsko. Cos mi sie o uszy obilo, ze do 115cm wzrostu.
    Moj syn ma juz 110cm i szukam informacji. Jezeli rzeczywiscie do 115cm, to za jakis czas bede musiala go przesadzic przodem.
    (jezdzimy autem tylko jak jestesmy w Polsce).
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 15th 2017
     permalink
    tylkonadzis: Nie wiem jak jest ogólnie, ale na obsłużenie czekaliśmy około godziny ;)

    to krótko czekaliście ;)
    tylkonadzis: Cały czas rozmyślam, czy ten Recaro, to dobry wybór

    dobry. on jest w grupie 3, które polecają kiedy funduszy brak na takate

    madziauk: Dziewczyny dzie znalezc informacje do jakiego wzrostu jest Britax Max Way?

    tak jak piszesz do 115. jedynie axkidy są do 120cm, więc w Waszym przypadku to raczej już bez sensu brać rwf.
    -- [/url]
  5.  permalink
    Oo, to nie wiedziałam, że dłużej się czeka.
    To się cieszę, że jest dobry, wiadomo nie ta liga co takata, ale o ile się nie mylę, to mówił, że o klasę lepsze od tych co pokazywał... Ogólnie na tego recaro dostaliśmy dodatkowy rabat :devil: i nie mąż dołożył z łaską parę groszy do niego :smile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.