Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeOct 15th 2017
     permalink
    Moja córka ma 4 lata i 107 cm wzrostu. Jeździ w britax max way. Syn ma już 11 m-cy i chcę go przesadzić do max way, a córce kupić fotelik do jazdy przodem. Do sklepu nie mam jak podjechać. Szczupla jest bardzo -15 kg. Piszecie, że Takata cudowna? Strasznie droga....
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 15th 2017
     permalink
    Elifka - no nie ma co juz rwf, bedziemy (jak wyrosnie z max waya) szukac jakiegos porzadnego fotela przodem. Za 1,5 miesiace syn skonczy 5 lat, wiec jeszcze pojedzi tylem. Mamy jeszcze 5cm do 115cm.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 15th 2017
     permalink
    madziauk: Mamy jeszcze 5cm do 115cm.

    to świat i ludzie ;P

    Justyna+: Moja córka ma 4 lata i 107 cm wzrostu. Jeździ w britax max way. Syn ma już 11 m-cy i chcę go przesadzić do max way, a córce kupić fotelik do jazdy przodem. Do sklepu nie mam jak podjechać. Szczupla jest bardzo -15 kg. Piszecie, że Takata cudowna? Strasznie droga....

    Justyna, a synu mieści Ci się jeszcze w łupinie? bo jeśli tak to wykorzystaj ją na maxa skoro córa jeszcze się mieści w britaksie. im dłużej w nim będzie tym lepiej dla niej tym bardziej, że jest drobna.
    a o takacie już chyba pisałam skąd cena. jakby nie patrzeć fotelik opatentowany -airpady, lekki [co ma znaczenie przy przekładaniu z auta do auta], z dożywotnią gwarancją.
    -- [/url]
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeOct 16th 2017
     permalink
    Moje dzieci szczupłe i wysokie. Synek jeszcze wyższy niż córka. Besafe synka już na dniach nie wystarczy, bo głowa zacznie mu wystawać. Na nowy fotelik dla syna z kolei brak funduszy, bo córce za chwilę też trzeba będzie coś kupić. Teraz jakoś więcej tych fotelików rwf. Gdy kupowalismy britax max way wydawał się spoko. Teraz chyba już nie tak bardzo...
  1.  permalink
    Ktoś coś wie o ubezpieczeniu na foteliki? :)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 17th 2017
     permalink
    Tu masz, ale jeśli dobrze zrozumiałam, to axid powinien być ubezpieczony "z automatu", w momencie kupienia...
    --
  2.  permalink
    tak Axid to wiem, 90 % i jak nie ma dziecka w nim, to nie wypłacają. Chciałam jeszcze Recaro ubezpieczyć, troche kosztował w razie wypadku nie będę miała kasy by wymienić ;/
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 17th 2017
     permalink
    To zależy od polisy. Zakładam że AC nie macie. Czasem idzie wyciągnąć z OC sprawcy, tylko potrzeba przypilnować, żeby policja to w protokół wpisała. Nie wiem czy się da i czy się opłaci ubezpieczyć sam fotelik... Może jest jakaś opcła przy OC twojego auta? Coś na zasadzie NW dla fotelika?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 17th 2017
     permalink
    tylkonadzis: Ktoś coś wie o ubezpieczeniu na foteliki? :)

    musisz wejść na stronę gothera i wypełnić wniosek. pamiętaj, że w razie W masz jeszcze OC sprawcy o czym pisałam stronę wcześniej. co do recaro to chyba też dożywotnie ubezpieczenie. zadzwoń do 8* to Ci powinni powiedzieć.
    -- [/url]
  3.  permalink
    AC nie mamy, bo za stary samochód mamy, niestety. Tak wiem, że z OC sprawcy można, ale np jak my wjedziemy w kogoś, to już nie dostanę za foteliki.
    Co do gothera, to wiem, mówili w sklepie, dostałam ulotkę, czytałam na necie i tam wyczytałam, że nie wypłacają, gdy nie ma w foteliku dziecka.
    Nic mi nie wiadomo, żeby recaro miało dożywotnie, wiem, że takata ma, ale że recaro.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 12th 2018
     permalink
    Co byście doradziły do samochodu dziadka z 4 razy w miesiącu Tośka z nim jeździ.
    Podstawkę dla dzieci pod pupę, czy lepiej kupić drugi fotelik. Tylko jaki?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 12th 2018
     permalink
    Dziewczyny moja Michaska ma cos kolo 120cm, waży 20kg. Jaki polecacie fotelik, by byl do 36 kg i w miarę rozsądnej cenie? A może ktras z Was ma na sprzedaż?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 12th 2018 zmieniony
     permalink
    katka_81: i w miarę rozsądnej cenie?

    A co to znaczy ? :wink:
    Ja kupiłam w zeszłym roku Kiddi Cruiserfix 3 (15-36 kg) - fotka na poprzedniej stronie. Kosztował 860 zł.
    Syn ma 22 kg i 128 cm.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 12th 2018
     permalink
    Katko, kupujesz fotelik na 6 lat więc nie ma czegoś takiego jak rozsądna cena. ja jedynie mogę polecić takatę za 1400. Marysi Kiddy jest w trójce polecanych poza takatą fotelików.
    zajrzyj na fb na osiem gwiazdek. na bloga osiem gwiazdek i wybierz się do dobrego sklepu - osiem gwiazdek najlepiej albo współpracującego z osiem i przymierz Michasię do fotelika i fotelik do samochodu.
    jak coś mogę na grupie podpytać jaki sklep w Twojej okolicy ogarniał by temat.
    acha. w nest bank można dostać kredyt 0% na fotelik.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 12th 2018
     permalink
    My mamy diono . Zależało nam na isofixie i na niewygórowanej cenie, a jednocześnie nie chcieliśmy, żeby to był totalny noname. W testach wypadał dobrze, kieszeni nie zrujnował. Krysia zadowolona. Jedyny minus że tapicerka zblakła od słońca...

    Treść doklejona: 12.01.18 19:48
    Acia, podkładka to mało. Mamy jedną, taką od fotelika, na isofix, ale Krysia chyba ze 2 razy w niej jechała. Mamy 2 komplety fotelików w 2 samochodach, a w razie potrzeby do dziadków idzie Rodi z mojego auta, bo łatwo go przenosić.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 12th 2018
     permalink
    tylko isofix jest do 18kg.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 12th 2018
     permalink
    My mamy dla Dominika cybexa ale tego bez polki już nie pamiętam jaki model :) wiem tylko ze dobrze wypadł w adac i kosztował coś 500 zl

    Tera czeka nas wydatek kolejny :) celuje na Nowy model babysafe akita jesli będzie pasował to bierzemy:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 12th 2018
     permalink
    Karolyn: celuje na Nowy model babysafe akita jesli będzie pasował to bierzemy:)

    właśnie miałam wrzucać nowy wpis Rudej na temat Akity :)
    babysafe akita :)
    -- [/url]
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeJan 13th 2018 zmieniony
     permalink
    My mamy Recaro Monza Nova 2 Seatfix, płaciłam za niego po promocji i zniżkach coś koło 760zl, ale jedno nas w nim wkurza, on strasznie trzeszczy, przez to facet chce go spalić i mówi, że gówno kupiłam :devil:
    Ja bardzo żałuję, że nie miałam tyle kasy by kupić Takatę :cry:
    elfika: tylko isofix jest do 18kg.

    To się nie tyczy tylko w przypadku uprzęży wewnętrznej? Bo jednak foteliki 15-36 posiadają isofix i "Kapitan" polecał brać z isofixem, pomimo że w obecnym samochodzie nie posiadamy.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 13th 2018
     permalink
    Uświadomcie mnie czemu isofix do 18 kg? O co chodzi? Z mojego punktu widzenia fix stablizował siedzisko, zwłaszcza w czasie kiedy Krysia ważyła te 15-16 kg.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 13th 2018
     permalink
    Karolciat - ja mam isofix w foteliku 15-36 kg.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 13th 2018
     permalink
    Ja też mam isofix w foteliku 15-36, mam recaro monza seatfix II
    --
  4.  permalink
    mangaa - trzeszczy wam ten fotelik?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 13th 2018
     permalink
    Tzn? :shocked:

    Treść doklejona: 13.01.18 13:20
    Póki co nic nie trzeszczy - mamy pół roku.
    A to jakiś zdiagnozowany problem w tych fotelikach?
    --
  5.  permalink
    Ja mam go od października i jak jeździmy, to niestety bardzo często trzeszczy, to nie jest problem z tego co się dowiedziałam, to Recaro ma to do siebie, że niestety, ale może trzeszczeć. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 13th 2018
     permalink
    Marion, dlatego pytam o to co napisała elfika... Diono jest 15-36 i jest montowany na isofix. Więc mnie te 18 kg zastanowiło...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 14th 2018 zmieniony
     permalink
    Tez mnie zdziwił wpis elfiki, bo sama kupowałam niedawno dla Niny 15-36 maxi cosi z isofixem jak również przymierzaliśmy Romera w tej kategorii wagowej z isofixem :)
    .
    Katka ja tez doradzam poprzymierzac. My teraz bylismy nastawieni na Romera a jak zaczęliśmy przymierzać to wyszło nam , ze w maxi cosi lepiej jednak.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJan 14th 2018
     permalink
    bo niektóre foteliki maja zalecany idofix do 18 kg a potem tylko pas, szczególnie te w kategorii 9-36. Ja mam jeden taki, teraz zakupiony do drugiego auta dla MIleny. Ale już wiem, ze nawet jak przejdziemy na zapinanie zwykłym pasem i isofix tez zostawię.
    w swoim aucie mam rwf na szczęście z mozliwoscia montowania tez przodem - niestety Miłka ma taka chorobę lokomocyjna, ze jazda tyłem nie wchodzi w gre. Nie mogę sobie pozwolić na to, ze ona mi się obrzyga siedząc tyłem do mnie

    acia w warszawie macie serwis fotelik.ifo i oni się reklamuja tym, ze sa w stanie tak dobrac foteliki aby się zmieściły 3 na kazda kanape.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 14th 2018
     permalink
    aj, poleciałam skrótem myślowym z tym isofixem.
    on jest do 18 kg przy pasach wewnętrznych w przedziale 9-25/9-36 bo przy 15-36 to juz i tak pasy samochodowe tylko. ale tak jak mówisz Karolciu, dodatkowo stabilizuje i jakby nie było trzyma fotelik.

    mooniia: acia w warszawie macie serwis fotelik.ifo i oni się reklamuja tym, ze sa w stanie tak dobrac foteliki aby się zmieściły 3 na kazda kanape.

    ja ich nie polecam. mają straszne parcie na klienta i jak się nie dodzwonisz bo np zajęte to potrafią oddzwaniać nawet po 21.00 :shocked: ponadto dopasowanei fotelika jest płatne i musisz umawiać się na konkretny termin i godzinę.
    także w Wawie to albo 8 gwiazdek na Połczyńskiej [polecam całym sercem!] albo tyłem na Prymasa.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 14th 2018
     permalink
    W Warszawie jest też bardzo fajny sklep Tosia. Można przymierzyć fotelik do auta i dziecko do fotelika bezpłatnie. Umawiac sie nie trzeba. Parcia na klienta nie mają. My kupowalismy tam oba foteliki i kiedy zjawilismy się z młodym w foteliku 0-13 mówiąc babce, że chcemy nowy fotelik 9-18 to powiedziała nam najpierw, że dziecko wciąż może jeździć w tym małym foteliku. Chyba najlepsza rekomendacja, że nic na sile nie wciskają. Kolejny fotelik tez tam będziemy kupować. Bardzo polecam.
    No i u nas tez po przymierzeniu dziecka do fotelika okazało się, że kupimy inny niż ten, który był w planach.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 11th 2018
     permalink
    Dziewczyny, czy krotas z Was ma Takate Maxi i moglaby o niej cos napisac? U nas tez juz przyszla pora na nowy fotelik, Karol ma 113cm i a MaxWay jets do 115cm. Takze przy nastepnym pobycie w Polsce chce kupic nowy.
    Czy takata maxi pasuje do wiekszosci aut? Jakie sa jeszcze porownywalnie dobre foteliki w tym przedziale 15-36kg?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 11th 2018
     permalink
    Madzia, ja mam takate. Pasuje do wszystkich aut z tego co zauważyłam. Bianka przed takatą jeździła w recaro young sport pod nazwą stm starlight i powiem Ci, ze bez porównania. Mierzyła się jeszcze do kiddy ale takata serio bije na głowę :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 12th 2018 zmieniony
     permalink
    madziauk: Jakie sa jeszcze porownywalnie dobre foteliki w tym przedziale 15-36kg?

    Ja mam Kiddi Cruiserfix 3 (fotka na poprzedniej stronie). Jestem zadowolona.
    Przymierzałam jeszcze Cybex Solution M-fix oraz Britax Romer Kidfix II XP SICT, ale jakoś dziwnie układały się na tylnej kanapie.
    Trzeba zawsze fotelik przymierzyć w swoim samochodzie.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 12th 2018
     permalink
    Dzieki Dziewczyny. Bedziemy mierzyc u Tesciow.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeMar 12th 2018 zmieniony
     permalink
    ja czekam na Kiddi Cruiserfix 3 dla mojej 4 latki, tzn czekam na dostawę do sklepu.
    Isia też byłam w Tosi na bemowie i również pierwotnie inny chcieliśmy a tam zmiana na Kiddy, nam wydał się najwygodniejszy dla dziecka. Kupię w moim lokalnym sklepie z wózkami, będzie zniżka duża. bo liderzy trzymają takie same ceny :/

    a młodszemu chcę rwf tylko w dobrej cenie, jeszcze nie znalazłam :bigsmile: póki co może jeździć w I foteliku, bo dopiero 9 kg ma.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 12th 2018
     permalink
    Ally1381: a młodszemu chcę rwf tylko w dobrej cenie, jeszcze nie znalazłam póki co może jeździć w I foteliku, bo dopiero 9 kg ma.

    to ominęło Cię sporo dobrych zniżek w 8 gwiazdkach. były przy okazji otwarcia nowego punktu w wawie. natomiast wagowo już możesz go przesadzać. axkid minikid ma homologację o-25. ofc nie jest przewidziany dla noworodków ale ma wkładkę spłycającą dla mniejszych dzieci. my własnie taki mamy dla Klarki bo ta dla odmiany przesiadkę zaliczyła mając 9,5 kg na liczniku mając 6 miesięcy
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 12th 2018
     permalink
    Co do tych fotelikow dla wiekszych maluchow. Co z nimi pozniej robicie? My mamy maxwaya - jezdzony tylko podczas pobytow w Polsce tj. kilka razy w roku.
    Sprzedawac takich nie powinno sie, tak?
    --
  6.  permalink
    Ja mam Romer King II LS Black Series 9-18kg GREEN MARBLE dla mniejszej :D i jestem mega zadowolona a dla starsze będę kupować Takate maxi :) siostra ma i mówi że to jeden z najbezpieczniejszych fotelików.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 12th 2018
     permalink
    Ally, ja byłam akurat w Tosi na Białołęce. Niedługo wybieram się tam obejrzeć wózki.
    Z cenami u nich jest dość dynamicznie. Warto zawczasu wybrać fotelik a potem czekać na moment, kiedy mają promocję. U nich co tydzień to inna cena. My akurat, kiedy kupowaliśmy Romera, dostaliśmy gratis pokrycie letnie (które akurat bardzo polecam, super na lato).
    Paulina, my też mamy tego Romera. Dla mnie jest super. Jeśli nastepny fotelik to tez Romer, oczywiście tylko te z dobrymi ocenami bezpieczeństwa. Córka jeździ teraz w Recaro Young profi plus. Potem przesiadzie się na fotelik po starszym bracie ale myślę, że spokojnie rok z hakiem pojezdzi, bo to kompaktowy bobas o niskiej wadze.
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeMar 12th 2018
     permalink
    Madzia mi możesz sprzedać :))) brałam go pod uwagę .
    Isia wiadomiks najlepiej za gotówkę , nie kartą, to wtedy opuszczą.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 13th 2018 zmieniony
     permalink
    Ja póki co nie miałam problemu, bo foteliki dziedziczyły dzieci jedno po drugim. A po tym, jak Wojtek z Tobi wyrośnie, to pewnie już będzie po gwarancji producenta i czeka go wysypisko... Wtedy trzeba mu będzie kupić nowy 15-36, bo Krysia pewnie ze swojego jeszcze nie wyrośnie.
    Łupinkę, jeszcze z "datą ważności" oddałam razem z wózkiem parze, której się nie "przelewało". Za 50 zł kupili wózek 2w1 i pasujący do niego fotelik.
    To tak przy okazji, pewnie było, ale dla pewności wrzucam do poczytania :bigsmile:
    o dacie ważności
    o dacie produkcji
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 13th 2018
     permalink
    Musze posprawdzac jak tam data waznosci, bo my kupilismy maxwaya jak Karol wyrosl z maxi cosi lupiny. Moze juz przeterminowany. Kto wie.

    Ally, nie wiem czy tak mozna sprzedac. Przydaloby sie go najpierw sprawdzic - data waznosci i ogole obejzec. Bo bezwypadkowy jest, ale lezal u Tesciow w mieszkaniu sporo. Wiecej przelezal niz przejezdzil.

    Tak czytalam o tych fotelikach i tez mysle o tej takacie maxi, o ile przypasuje do auta Tesciow. A no i czy pozniej jak wrocimy do Polski to bedzie nam pasowala do samochodu, ktory kupimy (nie wiem nawet jaki) ;).
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 13th 2018
     permalink
    Madzia, a jakie auto mają?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 13th 2018
     permalink
    Tesciowie? Renault fluence. Az musialam M zapytac, bo mi z glowy wylecialo ;)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 13th 2018
     permalink
    na moje oko powinno pasić. ale wrzuciłam jeszcze dla pewności zapytanie na grupie 8* :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 13th 2018
     permalink
    Elfika - dzieki. My jak juz bedziemy w Polsce to na bank pojedziemy do 8 gwazdek we Wroclawiu. Tam kupowalismy MaxWaya i tam kupimy kolejny fotel :)

    Treść doklejona: 13.03.18 15:32
    Ja bym chciala taki by do samolotu mozna bylo zabrac np. na wakacje. Ciekawe jak to jest z wiekszymi fotelami - musza miec tzw. homologacje, tak? Czy ktoras z Was latala z fotelikiem na pokladzie? Mi glownie chodzi o wczasy. Bo tam foteliki w wypozyczalniach samochodowych sa straszne. Nam chcieli dac poddupnik ostatnio, i w koncu jakis w miare ok wiekszy znalezli. Na szczescie jezdzilismy autem tylko dwa dni ( w tym jeden na lotnisko), bo Karol ma dalej chorobe lokomocyjna. Ale ja z reka na sercu jechalam. Choc to niby tylko 30min i drogi puste byly.
    Chcialabym cos co moglibysmy zawsze ze soba zabierac na poklad. Ciekawe jak linie lotnicze na to reaguja, musze poczytac.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 13th 2018
     permalink
    Madzia, takatę można brać do samolotu :) to jest bardzo poręczny fotelik z opcją składania. można dokupić, a czasem dostać,pokrowiec-plecak do przenoszenia :)

    https://mamygadzety.pl/takata-maxi-15-36-kg/
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 13th 2018
     permalink
    Dzieki Elfika, juz obczajam. Teraz tylko zeby do auta pasowal. On chyba do 150cm jest? Wiem, ze niektore foteliki sa do 160cm.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 13th 2018
     permalink
    Właśnie dostałam info od łaski, która montuje foteliki w Łodzi- pasuje do wszystkich :)
    Wzrost musisz sobie obczaić na goglach bo ja nie mam teraz jak sprawdzić bo Klarka się po mnie wspina :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 13th 2018 zmieniony
     permalink
    Elfika chyba do 150, pewnie i tak nam doradza na miejscu.
    Chcialam leciec teraz do Polski na Wielkanoc, mamy ponad 2tyg wolnego ze szkoly. Ale bilety sa mega drogie, linie lotnicze niezla kase robia w takich terminach.
    Moze pod koniec maja uda nam sie poleciec.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.