Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 27th 2018 zmieniony
     permalink
    _Isia_: Marion, a to ze auto ma 15 lat to usprawiedliwia fakt, że ktoś chce wozić dziecko byle czym?

    Kupiłam w zeszłym roku (wcale nie byle jakie) nowe dwa foteliki - Kiddy Cruiserfix 3 i Maxi Cosi Tobi. Łączny koszt 1500 zł. Zabolało.
    Co miesiąc mam debet (i uwierz nie z powodu szastania na lewo i prawo na pierdoły i zachcianki) - to ja się pytam jak i z czego odłożyć kasę na porządny i drogi fotelik? Bo w mojej sytuacji nie dam rady kupić od ręki z dnia na dzień.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 27th 2018
     permalink
    a jak kupilas to po co teraz nowe? Do drugiego auta czy wyrosly?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 27th 2018
     permalink
    Marion, nie przejmuj się gadaniem - kto czyta uważnie wie że masz główne foteliki porządne a te po prostu musisz dokupić ze wzgl logistycznych
    Ważne, że patrzysz na bezpieczeństwo dzieci i szukasz rozwiązań; ja wiem że nie mogę sobie pozwolić na jakiś mega wypasiony fotelik no i wolę w lepszy ten drugi zainwestować niż w łupinę która pewnie max na rok starczy; i tak np nie ma u mnie sensu inwestowanie w isofix chociaż baza byłaby super bo jeśli korzysta się zamiennie z 2 różnych samochodów to sorry, 2 foteliki są dla mnie nie do przełknięcia
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 27th 2018
     permalink
    Ewa. Z dziećmi na co dzień do żłobka i szkoły ja jeżdżę. Wożę w tych dwóch wspomnianych fotelikach. Ale Fryc będzie jeździł na zajęcia z mężem w godzinach mojej pracy (będzie Fryca na 2 h zabierał ze żłobka), więc muszę mieć dodatkowy fotelik dla niego. Chcę kupić drugi żeby 4 dziennie nie przekładać tego co mamy aktualnie.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 28th 2018
     permalink
    My się śmiejemy, że nasz fotelik jest droższy od samochodu do którego go wpinamy ;) Kasa na zakup poszła z kieszonkowego, które synek dostaje od dziadków. Kupiliśmy w 8*, z duużym rabatem i bez dyskusji :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 28th 2018 zmieniony
     permalink
    Mam znajoną, której mąż jeździ Porsche Cayenne, auto prywatne, nie służbowe. Ona jeździ Audi A6, prywatne auto, nie służbowe. Auta z salonów...z resztą mają jeszcze inne, ale tymi poruszają się na codzień.
    A foteliki kupowała ode mnie za 100zł (oczywiście Nasze bezwypadkowe, a to Maxi Cosi a to Romer) bo tez potrzebowali dwóch kompletów.
    My mamy Forda Focusa z 2007r a mąż ma służbowe auto, i nigdy nie kupiliśmy nic używanego, wszystkie foteliki z salonów.
    I mamy tylko jeden komplet.
    No. Tak w kwestii zaglądania komuś do kieszeni. Bo wg mnie tu nie chodzi zasobność portfela, tylko podejście.
    .
    Elfka, oczywiście, że rozmawiałam z policjantem (mamy kilku w rodzinie).
    Ale nie ma zdjeć, dowodów.
    Ona ma foteliki w samochodzie.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 28th 2018
     permalink
    Obe, który wzięliście?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 28th 2018
     permalink
    Jane Gravity :) Dziecko przeszczęśliwe :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 28th 2018
     permalink
    IwonkaLA: A foteliki kupowała ode mnie za 100zł (oczywiście Nasze bezwypadkowe, a to Maxi Cosi a to Romer) bo tez potrzebowali dwóch kompletów.

    I serio Cię to oburza?
    gdyby ktoś z moich znajomych sprzedawał dobry fotelik w dobrej cenie i miałabym pewność, że i bezwypadkowy i nie jakiś wieloletni to bym bez zastanowienia kupowała nawet jako pierwszy a nie że potrzebny drugi komplet
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 28th 2018
     permalink
    A kto napisał, że mnie to oburza?
    Chciałam pokazać, że nieistotne jest ile się ma pieniędzy, czy dużo czy mało, kupuje się wg własnego podejścia.
    A nawet powiem więcej.
    Często widzę, że osoby bardzo majętne lepiej wydają pieniądze niż osoby mniej zamożne.
    Ja nie raz chciałam kupić coś taniej, ale niestety moje dzieci w Naszym otoczeniu są najstarsze, więc nie mam od kogo dokupować, a w kwestii bezpieczeństwa wole nie ryzykować.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 28th 2018
     permalink
    IwonkaLA: i nigdy nie kupiliśmy nic używanego, wszystkie foteliki z salonów.

    IwonkaLA: wg mnie tu nie chodzi zasobność portfela, tylko podejście.


    te stwierdzenia zabrzmiały jakbyś co najmniej była oburzona faktem odkupowania używek
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 28th 2018
     permalink
    Nie nie.
    Czytam tu komentarze, które sugerują, że do byle auta nie powinno sie kupować drogiego rzeczy, a do dobrego tylko byle jakich rzeczy.
    Chciałam pokazać, że nieważne ile się ma pieniędzy, czasem sytuacja zmusza do wydawania nawet ponad swój budżet a innym razem, mając fundusze można zaoszczędzić.

    Moja koleżanka jest bardzo majętna. Ale nie ma oporów przed kupowaniem ode mnie rzeczy po synu.
    Chodzi o to, że Ona mnie zna, wie, że mam hopla na punkcie ubrań (dobre gatunkowo) i nie musi szukać po obcych, tylko przyjeżdża i wybiera co jej pasuje.
    A ja jestem zadowolona, bo cześć pieniążków odzyskuje.

    Ja sama nie lubię wydawać pieniędzy bezpotrzebnie. Lubię połazić po SH. Ostatnio na wesele kupiłam super sukienkę za 14zł, z materiału i firmy, z której rzeczy kosztują po kilka stówek.
    Czasem tylko mam wrażenie, że im bardziej chce oszczędzić, tym więcej mam wydatków.
    Najgorzej przy zmianie garderoby z lata na zimę, z zimy na wiosnę i z wiosny na lato, bo ciagle dzieci wyrastają z ubrań i serio, mam wrażenie, że odkupywanie garderoby nie ma końca hahahaha
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 28th 2018
     permalink
    IwonkaLA: Często widzę, że osoby bardzo majętne lepiej wydają pieniądze niż osoby mniej zamożne.


    Nie bez powodu są majętne :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 29th 2018 zmieniony
     permalink
    IwonkaLA: Często widzę, że osoby bardzo majętne lepiej wydają pieniądze niż osoby mniej zamożne.

    No ale to logiczne - masz kasę, to wydajesz rozsądniej, na droższe rzeczy, a więc lepsze jakościowo. No i masz ten luksus, że kiedy potrzebujesz czegoś, to po prostu kupujesz od ręki.
    Mniej zamożni myślą innymi kategoriami, dzieląc wydatki na mniej i bardziej priorytetowe. Jeśli pojawi się wydatek pilny, to trzeba się zadowolić zakupem gorszym jakościowo, ale tańszym, na który ich w danej chwili stać. Oczywiście woleliby coś porządniejszego, ale budżet ich ogranicza - a odłożyć w czasie zakupu nie można.
    .
    .
    Znalazłam jeszcze fotelik Migo Saturn Premium (9-18 kg, 4* ADAC). Te chronne boki fajne pod względem bezpieczeństwa, ale z drugiej strony trzeba siedzieć cały czas z rękami przy ciele.
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 31st 2018 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, dziś byłam w Smyk.
    Okazało sie, ze od 13.09 do dziś jest promocja na wszystkie foteliki Recaro - 20zl.
    Nie mam niestety tej promocji online.
    W M1 Czeladź Recaro Monza Nova 2 Seatfix 15-36kg kosztuje 949zł a po zniżce około 760zł.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 31st 2018
     permalink
    IwonkaLA: Dziewczyny, dziś byłam w Smyk.
    Okazało sie, ze od 13.10 do dziś jest promocja na wszystkie foteliki Recaro - 20zl.
    Nie mam niestety tej promocji online.
    W M1 Czeladź Recaro Monza Nova 2 Seatfix 15-36kg kosztuje 949zł a po zniżce około 760zł.

    20 zł? Może 20% albo 200 zł? ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 31st 2018 zmieniony
     permalink
    Hehehe pisałam na szybko z tel.
    Oczywiście 20%.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 31st 2018 zmieniony
     permalink
    No właśnie się zastanawiałam, jaki to błąd w druku (20% lub 200 zł) - bo że błąd, to pewne było :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 2nd 2018
     permalink
    Marion, ja mówiłam o tym żeby kupić dobry fotelik a nie najlepszy. Wiem że na bezpieczeństwie dzieciaków na pewno nie oszczędzasz. Nie masz możliwości odkupić od znajomych albo znajomych znajomych?
    My zdecydowaliśmy, że wstrzymamy się jeszcze z zakupem nowego fotelika dla starszaka. Młoda się jakoś opamiętała i jeździ w 0-13 bez wrzasków. Ma 15 miesięcy, myślę że jeszcze ze 3 powinna pojeździć. Jest szczupła wiec się mieści. Im dłużej tym bezpieczniej dla niej. I co najważniejsze, nie ma jeszcze minimum 9 kg na fotelik w drugiej kategorii wagowej. A starszak też jeszcze ma miejsce w swoim 9-18 i bardzo lubi w nim jeździć. Ale jak już będziemy kupować kolejny fotelik to będziemy celować w model romer kidfix XP sict II.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 3rd 2018
     permalink
    W smyku w weekend foteliki samochodowe 20% taniej
    Z reklamy wynika ze wszystkie firmy; promocja tylko w sklepach stacjonarnych

    Treść doklejona: 03.11.18 23:50
    Dziewczyny obmacalismy dzisiaj w smyku maxi cosi te typu łupina i powiem szczerze ze materiał „wyłożenia” totalnie mnie nie przekonuje; cybex 5 N czy M miały fajniejsza wykończeniowke i opcje z daszkiem tez fajniejsza.
    Plusem maxi cosi była baza ktora pasuje do łupiny i potem do tego 0-18 i wtedy można dluzej dziecko mieć tyłem do kierunku jazdy ale cena chyba bez rewelacji bo baza 800, lupina ok 500 a ten drugi fotelik ok tysiąca; z tego co pamietam to lepsze te IIstopnia pokazywaliście w tej kwocie.
    Ogólnie przy nas kilka osób te cybexy kupiło i konkretnie po nie przyszli a nie sie rozglądać
  1.  permalink
    Szukam dobrego fotelika z przedziału 15-36kg. Młody się nie mieści w obecnym foteliku, bo zimniej się zrobiło i trudno nam go zapiąć, a i głowa wychodzi poza zagłówek.
    Czytam różne strony, fora i mam mętlik w głowie. Wiem tyle, że ma być z isofixem i ma być bezpieczny.
    Wstępnie wybrałam model Cybex Solurion S-Fix . Widziałam że jest zwycięzcą tegorocznych testów adac i ma fajne funkcje. No i nie kosztuje dużo. Pytanie tylko, czy ktoś z Was może ma ten fotel? Warto go mierzyć przed zakupem, czy można kupić taki fotel przez internet?
    Znalazłam go na kilku stronach, ale najwięcej kolorów jest chyba na tej stronie:
    https://www.bociek.eu/7959-solution-s-fix-to-najnowszy-fotelik-marki-cybex-dla-dzieci-15-36kg.html
    Można liczyć na opinie?
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeNov 16th 2018
     permalink
    Nie wiem nic na temat cybexa, w kwestii fotelików polegam na forum "Osiem Gwiazdek". Osobiście mam Britaxa Kidfix sict, ale moja córka jest drobna i strasznie w nim lata. Tutaj na forum polecają Takate Maxi. https://osiemgwiazdek.pl/produkty/foteliki-samochodowe/15-36-kg,2,731
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 16th 2018
     permalink
    Kupiłaś fotelik, w którym dziecko lata?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 16th 2018
     permalink
    Ama a bierzesz pod uwagę, że nie każdy mieszka w dużym mieście gdzie sa sklepy z fotelikami gdzie możesz je do auta przymierzyć? Baaaa u mnie w sklepie gdzie jest jakiś tam wybór fotelików tk nawet nie bardzo dziecko jak masz do takowego przymierzać. Ci co kupują lepsze foteliki z reguły robia zakupy online bo przebitka cenowa tez spora
  2.  permalink
    U mnie w miescie tez nie ma sklepu, ale jechalam ponad 150 kilometrow do osiem gwiazdek zeby kupic fotelik, chociaz moglam w sasiednim miescie
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 16th 2018
     permalink
    Ja moze gdyby zakup był przy okazji wizyty w dużym mieście to bym zajechała ale nie wiem czy byśmy sie zdecydowali na wyjazd 160km po sam fotelik bo raz ze kombinowanie czasowe dwa finansowe trzy z dzieciakiem to cała wyprawa jednak . Z moich znajomych to nie wiem czy ktos w ogóle by sie ruszył bo roznica ktora na paliwo wydasz to dokładasz na lepszy model

    Zreszta jka z ciazowkami rozmawiałam ostatbio ze w kwestii wózka i fotelika ciagle przemyślenia mamy to usłyszałam ze sobie problemy wymyslamy i ze trzeva brać co tanie a najlepiej używkę; patrzyli sie jak na kosmitów gdy wspomiałam o terminie ważności ;)
  3.  permalink
    U mnie tez kazdy mowi ze wymyslam, ze bogata jestem skoro kupilam fotelik RWF za 1,5 tys. Jechalam tam bo mieli promocje, a chcialam dwa foteliki kupic. Zaluje jedynie, ze nie mialam tyle pieniedzy by starszemu kupic Takate Maxi
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 17th 2018
     permalink
    Ano słyszałam, że ludzie z mniejszych miast inwestują w podróż do Ośmiu Gwiazdek po fotelik po 100 km. Nie biorą braku przymiarki pod uwagę.
    Była nawet jedna historia, że ludzie kupili Minikida i wracali do domu. Po drodze mieli wypadek. Dziecku nic się nie stało.
    Czy to takie ważne, co by znajomi zrobili w takim przypadku? To krytyczny punkt odniesienia dla Ciebie? Niech biorą co tanie i używane, droga wolna.
    .
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 17th 2018
     permalink
    Powiem szczerze ze dla mnie to tez byłby problem zeby jechac specjalnie; i tak to co kosztuje wyjazd wolałabym dorzucic na lepszy model
    Ale widac jestem ignorantka w temacie
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 17th 2018
     permalink
    Hyde, czytałaś raporty i statystyki, które przytaczają. Tak są takie cyfry, że żadne dodatkowe pare złotych Ci tego nie da. No i żaden przodem do 15 kg nie jest lepszy od rwfa
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 17th 2018
     permalink
    laski, weźcie przyjmijcie do wiadomości że są ludzie którzy kasy nie mają i co, mają kredyt brać żeby dziecko do szkoły/przedszkola móc dowozić??
    LITOŚCI!!!! spójrzcie na średnie dochody, pomyślcie o tych którzy mają kilkoro dzieci itp wszystko fajnie pięknie jak się ma fundusze lub bogatych dziadków którzy wspomogą
    grunt żeby kupić najlepsze na co cię stać a nie z półki z marketu

    ps1.
    jak K był mały to adac był wyrocznią, okazało się po latach że wcale nie do końca miarodajne to co oni piszą
    teraz szał na 8* i widzę, że dla niektórych ciut nie wyrocznią się stali

    ps2.
    nie wiem jaki będę miała jeszcze fotelik startowy a tym bardziej nie myślę o kolejnym ale sorry takie gadanie jak wyżej o JEDYNEJ SŁUSZNEJ DRODZE WYBORU zwyczajnie raz że zniechęca do kupna tego najbardziej polecanego a dwa zniechęca do rozmów na forum osoby które sobie nie mogą na coś takiego wypasionego pozwolić
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 17th 2018
     permalink
    Masz coś bardziej wiarygodnego niż 8*? Jakiegoś wielkiego szału nie ma, skoro na ulicy królują słabe foteliki z zestawów, a potem przodem dla roczniaków.
    Wypasionego czy bezpiecznego?
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 17th 2018
     permalink
    No to teraz pytanie? Bezpieczniejszy 5* przodem do świata czy RWF noname? Lepiej w markowym przodem czy tyłem firmy co się do testów nie zgłosiła?
    Bo widziałam już trochę tyłem do kierunku, których na 8* nie znalazłam...
    Akurat to już nie mój problem, nie muszę sobie głowy łamać.
    Ale przede wszystkim ważne, żeby dziecko w foteliku jeździło, bo u nas nadal z tym jest problem.
    Z mojej córki już też się niektóre koleżanki śmieją, że w foteliku jeździ a nie na podkładce.
    Na szczęście w prosty i bezpieczny sposób udało mi się jej zaprezentować, dlaczego w foteliku i pytania się skończyły.
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeNov 17th 2018 zmieniony
     permalink
    Wszystko ładnie pięknie, tyko choćbym kupiła fotelik RWF za 10tyś zł, to moje dziecko by w nim nie jeździło...
    Moja córka ma chorobę lokomocyjną i jazda w skorupie była dramatem, bo 130km jechaliśmy czasem 3-4h..
    Gdy przesiadła sie na fotelik przodem, nudności zaczynały sie po około 100-120km po krętych drogach i po 500-600km jazdy prostymi drogami.
    Gdyby dalej musiała jeździć tyłem, nad morze 650km jechalibyśmy chyba 2 dni...
    Z reszta, ja sama pomimo nie posiadania już choroby lokomocyjnej, nie mogę żadnym środkiem transportu jeździć tyłem do kierunku jazdy.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 17th 2018
     permalink
    Ja mam chorobe lokomocyjna i moge jezdzic tylko przodem.oraz najlepiej kolo kierowcy
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 17th 2018
     permalink
    A jak ktos ma 145 dorosly to cale zycie w foteliku.hyhy.bo poddupnik beee.czytalam ze nawet 12 latki pakuja do fotelikow sciagajac je ze stanow.no cyrk
    -- ;
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeNov 17th 2018
     permalink
    Ja podczas jazdy koło kierowcy nie mogę czytać, pisać...muszę mieć wzrok skupiony na drodze.
    Jedynie za kierownica mogę robić wszystko.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 17th 2018
     permalink
    Hyde, są tacy, co biorą fotelik na raty.
    8* to nie wyrocznia, ale tak się składa, że ich argumentacja jest w 10. Mało tego, oni to przywieźli ze Szwecji gdzie masz obowiązek rwfa do 4 roku życia, a ich statystyki wypadkowe, a przede wszystkim śmiertelność w tej grupie wiekowej bije na głowę polskie. Ponadto np w Warszawie zajmują się fotelikami czynni ratownicy medyczni- widzieli nie jedno dziecko w kijowym foteliku, które by żyło gdyby...
    Koleś, który nam montował fotelik bez problemu wyłapał wodogłowie i potrzebę innego kąta nachylenia fotelika.

    Karolina, jakie firmy masz na myśli?
    ADAC jest europejskim testem, którego pierwsze rwfy nie przechodziły z uwagi... na błędny montaż także ten.
    Każdy zrobi jak będzie uważał. Pamiętajcie tylko, ze najwiecej wypadków odbywa się najbliżej domu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 17th 2018
     permalink
    Sytuacja sprzed 3 dni - podjeżdżam rano na parking pod szkołą Henia, a sekundę później koło mniej parkuje inne auto. Z przodu na fotelu pasażera starszak (na oko już niepotrzebujący fotelika), a na jego kolanach 4-5 latek. Kurtyna...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 17th 2018
     permalink
    Ewasmerf, a jakie jest prawo? W foteliku jeździ się do 36 kg lub 150 cm wzrostu. Potem zwykłe pasy, Dziwisz się tym 12-latkom?
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 17th 2018
     permalink
    Elfika, nie pamiętam. Przeglądałam jakieś oferty i gdzieś mi wyskoczyły foleliki "tyłem".
    Może kiedyś przy okazji sprawdzę.
    --
  4.  permalink
    Mnie nie stać na foteliki za 1,5 tysiaka, ale jakoś cudem udało mi się uzbierać i to bez pomocy nikogo z zewnatrz, nie mam bogatych dziadkow, ani nikogo innego. Nie powiem troche mnie zabolało, że musiałam tyle wydać, ale co zrobisz, wole żeby dziecko jeździło bezpiecznie.
    Fotelik RWF mam rok, za dużo to nim nie jezdzimy, niestety.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 18th 2018 zmieniony
     permalink
    Ja w piątek wyprałam pokrowce ze swoich fotelików (Maxi Cosi Tobi i Kiddy Cruiserfix) - nie były mocno brudne, wymagały jedynie odświeżenia. Dziś je założyłam i foteliki jak nówki ze sklepu wyglądają.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 18th 2018
     permalink
    I mi wszystko zeżarło... Szlag.
    Więc jeśli chodzi o foteliki tyłem, to na szybko znalazłam kilka tanich.
    SANDER
    CARTERO
    BABYSAFE
    A tu wersja z plustestem.

    I się zastanawiam jak to jest z ich testowaniem przez producenta, jak są sprawdzane i jak z ich bezpieczeństwem.
    Czy lepszy taki bez plusa i adaca ale tyłem od fotelików przodem?

    Jak miałam kupić Krysi fotelik, na rynek wszedł model Ramatti.
    Polski, innowacyjny, testowany we Włoszech. Ale chyba w końcu taki innowacyjny się nie okazał, bo szybko zniknęły...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 18th 2018
     permalink
    Prędzej Babysafe Akita.
    Tyłem zawsze lepszy. To wynika z prostej fizyki.
    -- [/url]
  5.  permalink
    A to nie jest tak, że te 3 pierwsze to tyłem tylko do 13 kg?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 18th 2018
     permalink
    W smyku babka nam pokazywała ze Maxi cosi też ma opcję tyłem na 2etapie
    Fotelik montowany jest na bazie tej samej co łupina
    Koszt łupiny i bazy to bodajże 1300zl było a tem drugi fotelik który sie na nią nakładał ok 900

    Treść doklejona: 18.11.18 14:16
    karolciat: Jak miałam kupić Krysi fotelik, na rynek wszedł model Ramatti.
    Polski, innowacyjny, testowany we Włoszech. Ale chyba w końcu taki innowacyjny się nie okazał, bo szybko zniknęły...


    Te foteliki ramatti to były bardzo popularne jakieś 10lat temu; jak mój młody (rocznik 2007) sie z łupiny przesiadał to wszędzie były zachwalane; sporo dzieci forumowych na nich sie wychowalo
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 18th 2018
     permalink
    Ile przeżyło wypadek?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeNov 18th 2018
     permalink
    Koszt fotelikow rwf jest spory, ale jak juz dziewczyny pisaly naprawde warto, zwlaszcza jezeli ktos jednak zamierza z dzieckiem sporo jezdzic. My wiedzielismy od poczatku ze taki bedziemy chciec wiec kasa z chrzcin i pierwszych urodzin poszla wlasnie na to. Dzieki temu nie dostalam tony bezsensownych plastikowych zabawek, a udalo sie uzbierac 100% kwoty. Mielismy normalnie skarbonke i kazdy dawal tyle ile chcial. Gdybym miala kupic wypasiony przodem za 800 czy dolozyc to 600 zl to bym sie nie wahala, bo komfort jazdy dla takiego dziecka to ziemia a niebo
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 18th 2018
     permalink
    Ale czy w takim razie tani rwf jest lepszy niż wypasiony przodem?
    Bo takie było moje pytanie.
    Mnie póki co niepotrzebna ta opcja,ale może niektórym dziewczynom pomoże w decyzji.
    Bo jak widać bywają takie za 500 i 800, niekoniecznie za 1500. A to robi różnicę.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.