Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 27th 2016
     permalink
    Teo sie pomylila i napisala ze maja smartfixa.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 27th 2016
     permalink
    aaa to ok :)
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeFeb 27th 2016
     permalink
    Dla mnie fotelik z półką to porażka. znajomi mają i wprawdzie są zadowoleni. Ale jak zobaczyłam to dziecko jest zupełnie unieruchomione. No dosłownie tylko lekko nogami i rękami może ruszyć. Latem po wyjęciu z fotelika dziecko jest całe mokre, do przebrania.
    Gdyby jeszcze był superbezpieczny, ale widziałam te crashtesty
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 27th 2016
     permalink
    Dla mnie te z półka tez porażka. Po tym filmiku nikt by mnie do tego fotelika nie przekonał. Dziwie sie tylko, ze w ADAC wypadają tak dobrze... A do tego brzydkie są. Ale to moja ocena, bo przecież o gustach sie nie dyskutuje. U nas na razie wybór otwarty, bo Maksa musimy do fotelików poprzymierzac. A na razie ma obustronne zapalenie uszu, wiec siedzi w chałupie. Tylko u nas w mieście nie ma fajnego sklepu, trzeba jechać do większego miasta, gdzie kultura handlu w tej branży jest inna.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMar 3rd 2016
     permalink
    Dziewczyny, a orientujecie się, czy dostanę gdzieś tapicerkę do fotelika Romer King Plus?
    Wszędzie widzę tylko tą letnią, a mnie interesuje ta 'normalna'.
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    Magda, nie wiem jak z oryginalną... Wydaje mi się, że kiedys były do kupienia, ale jak potrzebowałam, to już nie znalazłam. Nie chciałam, żeby młody jeździł w amarantowym foteliku, więc kupiłam na tej aukcji. Z minusów: dziura na pas krokowy nie pasuje do plastiku (albo ja za mało się postaralam to połączyć) i chyba, bo nie pamiętam teraz dokładnie, nie ma zatrzasków na łączeniu pleców. A tak to ok.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 3rd 2016
     permalink
    Ale mam małe dzieci :)
    Krysia dopiero będzie się przesiadać z Tobi do diono (waży 16, ale już jest za wysoka), a Wojtek jeszcze chwile w nosidełku pojeździ, zanim go do Tobi przesadzę.
    Dżasti, jak bym się nie bawiła w fotelik 9=36. Wiem, że takie są, że testy przechodzą, ale dla mnie jakoś za duży "rozrzut" rozmiarowy. Wątpiłabym w bezpieczeństwo.
    U nas też 2 auta i do tego dziadkowie. Z Krysią łatwiej, bo powyżej 15 kg jest, więc w razie wielkiego W korzysta u jednych dziadków z poddupnika. U moich rodziców ma maxi cosi rodi, ale model pewnie sprzed 10 lat (dostaliśmy nieużywany, z metkami od znajomych), a w nim zaczęła jeździć zanim te 15 kg osiągnęła.
    Teraz będę mieć kłopot z Wojtkiem, trzeba będzie przekładać foteliki. Moi rodzice mają po siostrze nosidełko i jak trzeba go przewieźć to korzystają, ale za chwilę z niego wyrośnie, a nadmiaru fotelików 9+ nie mamy...
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 4th 2016
     permalink
    Karolcia - no, ale Maks jest jeszcze za mały na zapinanie pasami samochodowymi. Ostatnio wsadziliśmy go w taki fotelik u koleżanki. No porażka. Dla niego to nie jest w ogóle bezpieczne.
    -- ,
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 4th 2016
     permalink
    Dżasti- wiem i rozumiem. Ja się raczej zdziwiłam, ze moja pięciolatka się w Tobi uchowała.
    I jakoś tak bez zrozumienia przeczytałam. Przecież skoro 9-18 już wyrósł, a na 15-36 jest za mały to nie masz specjalnego wyboru.
    I odwołuję swoje zdanie na temat 9-36. Ze względu na sporadyczną potrzebę przewożenia Wojtka u teściów/rodziców potrzebuję fotelika zapasowego, w razie W. Okazało się, że wyrósł jednak z nosidełka, bo chociaż głowa mu nie wystaje, to pasów już wyżej nie mogę przełożyć i mu zza pleców wystają.
    A że nie stać mnie na set złotych wydatku na fotelik zapasowy, a nie chcę również kupować nietestowanego, to wybór padł na kategorię 9-36 Fisher Price albo Nania. Mają po 3 gwiazdki a kosztują grosze. Pewnie z wygodą nie będzie za dobrze, ale na krótkie kursy po mieście będzie musiało wystarczyć.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Moj Dominik tez raczej z mniejszych dzieci ale fotelik 15-36 jest juz dobry. No ale kupilam ten najmniejszy z tej grupy
    nawet bym powiedziala ze za jakis czas to mpze byc wada. Ma dosc waskie siedzisko. Mamy cybex x fix jest on niewiele wiekszy od naszego poprzedniego fotelika. Dominik wazy prawie 16 kg , wzrost prawie metr.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 4th 2016
     permalink
    Karolcia a jak Krysia na poddupniku jedzie to pasy ma dobrze ? Bo Nine raz próbowałam tak właśnie przewieźć ale zrezygnowałam bo jej pas centralnie przez szyję przechodził więc w razie jakiejś stłuczki to wiadomo co by się stać mogło.
    I mimo, że to przepinanie dwóch fotelików z auta do auta mocno upierdliwe to jednak przepinamy za każdym razem.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Teo, Krysia na poddupniku jedzie tylko u teściów, max. kilka razy do roku, jeśli nie ma możliwości przepięcia fotelika. To i tak lepiej niż jak teść ją na poduszkach wiózł... Jest dość wysoka, ale szczerze nie widziałam nigdy jak to z tym pasem, bo sytuacje są, kiedy mnie nie ma. Gdybym była fotelik byłby przełożony. Ale jeden poddupnik mam w piwnicy to z ciekawości sprawdzę.
    Teraz foteliki są w moim samochodzie, bo ja odwożę i odbieram dzieci. Przepinamy jak się w dalszą podróż wybieramy, wtedy jedziemy tym większym autem.
    A co do poddupników widziałam z chicco z takim dziwnym paskiem. Okazało się, że to ucho do pasów właśnie- regulujesz długość do ramienia dziecka i przekładasz pas przez uchwyt- podobno ma minimalizować wżynanie pasa w szyję.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.03.16 14:29</span>
    http://www.smyk.com/chicco-quasar-plus-podstawka-samochodowa-15-36-kg-moon,p1052151861,swiat-niemowlaka-p

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.03.16 14:34</span>
    Dżasti, a co dokładnie było nie tak z tym fotelikiem na "dorosłe" pasy? Bo wychodzi, że Maks jest porównywalny z Krysią i cięższy. U nas głównym problemem była masa dziecka- zaczęła jeździć zanim dobiła do 15 kg, więc fotelik nie był stabilny. Dlatego teraz kupujemy diono z isofixem, żeby dodatkowo sam fotelik się trzymał kanapy.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeMar 20th 2016
     permalink
    Pytanie do mam dzieci z różnicą wieku 2 lata:

    Przerobiłam wątek, bo czeka nas niedługo porzucenie fotelika 0-13, Zosia odziedziczy Haniny 9-18, a Hania dostanie nowy. Nie wiedziałam, czy wybrać 9-36, czy 15-36, mój mąż był na przeszpiegach w Mama i ja i chciałabym skonsultować tu uzyskane od sprzedawcy informacje:
    - wg niego foteliki z dociskiem (tą półką) są bezpieczne, padło sformułowanie że crash testy z dachowaniem były sponsorowane przez konkurencję (ale jaką to nie wiem), i że jak się niechlujnie zapnie pasy, to też może być problem. Że przy prawidłowym dociśnięciu tej półki nie ma prawa nic się wydarzyć.
    - jak już wybierać fotelik od 15 kg, to koniecznie z podłokietnikami, które pomagają się prawidłowo ułożyć pasowi bezpieczeństwa. Wg sprzedawcy zaletą tego rozwiązania jest to, że wychodzi taniej - no to by się zgadzało, ale wiadomo kasa nie jest najważniejsza tutaj.

    Co sądzicie o tych półkach i podłokietnikach, czy patrzyłyście na to wybierając fotelik dla 3-latka? Zdaję sobie sprawę, że Hania mogłaby jeszcze spokojnie pojeździć w tym 9-18, będziemy też przeciągać korzystanie z 0-13 dla Zosi tak długo, jak się da, no ale kupowanie drugiego 9-18 np. na rok wydaje mi się bez sensu, zwłaszcza że przypuszczalnie od września będziemy niedużo korzystać z samochodu.

    Jak to rozwiązywałyście u siebie i na co zwracałyście uwagę?
    --
    •  
      CommentAuthorms_86
    • CommentTimeMar 20th 2016
     permalink
    Właśnie miałam taki sam dylemat. Młodszy dostał fotelik 9-18 Maxi Cosi Tobi a córce kupiliśmy Maxi Cosi Rodi 15-36, choć 3 lata skończy w czerwcu i waży 13 kg. Ale jeździmy tylko w koło komina:)
    -- ,
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeMar 20th 2016
     permalink
    A czy Maja jest wysoka? Pan w Mama i ja mówił, że waga nie ma znaczenia, ale wzrost już tak. Hania wazy ok. 14-14,5 kg, a wzrostowo jest w okolicach 50 centyla, zastanawiam się jak będzie jej się siedziało w foteliku 15-36, jeszcze nie byliśmy się przymierzać.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 20th 2016
     permalink
    a_net_a: Jak to rozwiązywałyście u siebie i na co zwracałyście uwagę?

    Aneta, kupiłam fotelik z pasem i podłokietnikami. Nie zwracałam wcześniej uwagi na podłokietniki :)
    Poszłam kupować fotelik mocno nastawiona na taki 9-36 kg. Pani odradziła, mówiąc że one są węższe niż 15-36 kg i i tak musiała swojemu synowi kupować następny fotelik.
    Poleciła model, który był już tutaj chwalony na forum- Monterey Diono 2 isofix (chwalony przed zmianą nazwy: Sunshine Kids). 4* i ok. 400zł, rozszerzany,odchylany, z 2 kubkami, więc nie zastanawiałam się za wiele.
    Nina ważyła 15/16 kg i też starałam się jak najdłużej wozić młodego w pierwszym foteliku.
    No zobaczysz, jak Hania będzie wyglądała w foteliku :) Chyba najtrudniej przyszło mi przestawienie się na 3-pkt. pas- pewniej się czułam, jak N. była przypięta 5-pkt pasem.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 21st 2016
     permalink
    Krysia w maxi cosi rodi zaczęła jeździć na krótkich dystansach mając jakieś 3 lata i nie więcej niż 13 kg. Dało radę, ale na dłuższe wypady bym jej nie zabrała w tej konfiguracji.
    Aktualnie Wojtek przesadzony do maxi cosi tobi, choć ledwie 10 kg osiągnął, ale nie dało się dłużej w 0-13 bo pasów brakło...
    Dla starszaka polecamy diono monterey 2. Kupione, wytestowane i faktycznie córka i my zadowoleni.
    A kupiliśmy właśnie ze względu na 4*, niską cenę i isofix, żeby nasza 16 kg kura się dobrze w samochodzie trzymała,
    Aktualnie fotelik jeździ w aucie bez isofixa (to też duża zaleta, bo nie każdy można bez zamontować) i jest bardzo stabilny.

    A tych z poduszką bym nie kupiła, bo jakoś nie wyobrażam sobie takiego "zniewolenia" dziecka. Nie siedziałam nigdy w takim, ale jakoś przerażająco to wygląda...

    Moja siostra niespełna trzyletną córkę wysadziła z romera kinga 9-18 do jakiegoś 15-36 (pewnie też romera), bo też wysoka jest.
    A dzięki temu nie muszę kupować taniego 9-36 (miałam brać nanię albo fp, bo miały po 3* w testach, więc coś w nich chociaż sprawdzali), bo king przyjeżdża do moich rodziców, więc w razie W będą mieli w co Wojtka wsadzić...
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeMar 21st 2016
     permalink
    Dzięki dziewczyny. My w żadne długie trasy nie jeździmy samochodem, hehe dla przykładu - mamy nowy samochód od 1.5 roku i teraz na święta po raz pierwszy wyjedziemy nim z naszego województwa :tongue: tak więc tylko po mieście się poruszamy, a i to zamierzam w miarę możliwości zredukować niedługo.

    Diono Monterey mam na liście, widzę że jest dostępny w Bobowózkach, to podjadę tam sprawdzić, jak Hania do niego pasuje.

    Co do fotelików z dociskiem - sprzedawca mówił, że to nie jest niewygodne. Jak wygląda to już tam nieważne, kryterium estetyczne dla mnie nie istnieje :wink:

    Czyli co, nikt nie kupił fotelika 9-36 w takiej sytuacji?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 21st 2016
     permalink
    Aneta, żaden 9-36 nie miał takich dobrych wyników jak te o mniejszym przedziale.
    Tak jak pisałam, planowałam kupić 9-36 nanii lub fp, żeby mieć u rodziców jako zapasowy. Ale jeśli siostra przywiezie swój to pewnie nie będę bawić się w dodatkowe koszty (choć to wydatek rzędu 150 zł).
    Osobiście polecam diono, zwłaszcza, jeśli masz isofix na tylnej kanapie, bo to pozwoli dosć stabilnie zamontować fotelik. Choć i tak samodzielnie trzyma się lepiej niż rodi.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeMar 21st 2016
     permalink
    A o jakich wynikach mówisz? Testach ADAC, czy coś bardziej specyficznego? Bo jeśli chodzi o testy ADAC, to foteliki 9-36 mają równie dobre wyniki (Recaro Monza Nova, Kiddy Guardianfix albo Cybex Pallas M-fix). Ino wszystkie są z dociskiem.
    Natomiast cena no i pewnie komfort użytkowania później to argument na rzecz 15-36.

    Dzięki za polecenie po raz kolejny Diono, na pewno mocno biorę go pod uwagę.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 21st 2016
     permalink
    To ja polecam Cybex'a x-fix :) zwłaszcza jeśli ma się drobne i dość niskie dziecko.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    Dziewczyny potrzebuje drugi fotelik taki żeby sie łatwo przekładało bo małą za każdym razem kto inny b3dzie odbierał z przedszkola.
    Mamy maxi cosi tobi ale chce żeby drugi był tańszy. Patrzyłam na maxi cosi rodi i romer kid II. Która ma i może napisać opinie albo może ktoś coś innego poleci max do 400 zł
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    Dziewczyny, czy ktorej dziecko ma problem z choroba lokomocyjna? I w foteliku tylem do kierunku jazdy bardzo zle sie czuje?
    Macie na to jakies sposoby? Na Karolka lokomotiv nie dziala :( Juz nie wiem co robic.
    ps. Jak w taxi jechal przodem w foteliku, tez mu niedobrze bylo, ale ponoc tylem gorzej. :( Nie wiem jak pomoc dziecku?
    Lecimy niedlugo do Polski i tam bedziemy jezdzic w naszym foteliku tylem do kierunku jazdy, co prawda po miescie tylko, ale ja na sama mysl sie stresuje :(
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    madziauk moja Marta ma chorobę lokomocyjna ( a ma już 12 lat) ja miałam do 14 rż i powiem Ci z doświadczenia - lokomotivy itp. nie działają. Kup po prostu aviomarin (Marta go łyka odkąd skończyła rok a na długich trasach nieraz trzeba go powtórzyć po 4-6 godzinch )
    No i jazda tyłem odpada absolutnie, najlepiej dziecko znosi jazdę przodem i to z przodu właśnie.
    Nam trochę pomagały tez bajki z dvd umieszczonego na zagłówkach
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    Ja mam dla obu corek wlasnie ten fotelik Monterey Sunshine kids i jestesmy mega zadowoleni. :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    mooniia: No i jazda tyłem odpada absolutnie, najlepiej dziecko znosi jazdę przodem i to z przodu właśnie.
    Nam trochę pomagały tez bajki z dvd umieszczonego na zagłówkach

    Dzieki. Tez tak slyszalam od rodziny i znajomych. I teraz tylko na pobyt w Polsce nowy fotelik kupic? Ten montowany tylem sprzedac? Ja mam jakiegos bzika na punkcie bezpieczenstwa i wolalabym tylem, ale jak mus to mus. :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Sony- a ja sie na tych tańszych fotelikach nie znam, ale jak patrzyliśmy ostatnio to te bezpieczne foteliki byly wszystkie w granicach 600 zł.(mowię o fotelikach tych 9-18 kg bez ISO fixa lub tych 15 (lub18) - 36 z ISO fixem) Nie wiem czy te za max 400 to sa bezpieczne....
    My przekładamy foteliki conajmniej raz dziennie i to dwa foteliki. I od września Aleks idzie do żłobka i zawozić bedzie go maz a odbierała będę ja. I fotelik bedzie zostawiany w żłobku. My mamy romer Safefix plus i on jest na ISO fixie i sie b. szybko zakłada. Ale gdybyśmy mieli stałe dwa samochody, to kupilibyśmy dwa King plus (to samo co Safefix plus tylko ze bez ISO fixa) i mieli na stałe w samochodach. No, ale king plus to tez ponad 600 zł.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    Madziauk a daj mu ten aviomarin moze to wystarczy. Oczywiscie jak jedziecie gdzies dalej bo te pol godz to moze po prostu wytrzymacie
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    Madziauk,lokomotiv nasiala chorobe lokomocyjna. jak przestawalam dawac,to corka az tak nie byla chora jak po lokomotivie. czasem w ogle nic sie nie dzialo,za to po lokomotiv zawsze wymiotowala. mozesz poprosic o polfergan lekarza w Polsce lub poprostu kup aviomarin jak Mooniia radzi. i tez bym przesadzid przodem do kierunku,najlepiej po srodu(jak ma siedziec z tylu). ja np.nie moge tylem jezdzic,mimo,ze przodem nie ma problemu. od rzu kreci mi sie w glowie i mam nudnosci.
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    Witajcie :)
    Czy ktoras z Was ma moze fotelik Maxi Cosi Pebble Plus? Jakos do mnie przemawia ale nie wiem czy slusznie i chcialabym sie poradzic doswiadczonych Kolezanek.
    A moze macie jakies ciekawe, sprawdzone typy dla noworodka?
    Dziekuje :)
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    Dzasti też niemam zaufania do tych tańszych dlatego pierwszy kupiłam maxi cosi tobi ale tym razem mi szkoda na fotelik którym mała bedzie jeżdzić 5km dziennie z przedszkola do domu a pozostałe trasy w tobi.
    Kupiłam w końcu składany fotelik babysafe chart, będziemy go zostawiać w przedszkolu.
    --
  1.  permalink
    my kopiliśmy romer king plus i przez takie przekładanie z samochodu do samochodu popękał styropian. teraz mamy mc tobi i widzę różnicę w zabezpieczeniu tego styropianu. Ogólnie king plus fajny tylko dla osób które nie będą go codziennie przepinać.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    Nam tez połamał sie styropian w Safefix plus. Widać nie przemyśleli tego...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    dżasti: Widać nie przemyśleli tego...

    Albo przemysleli dwa razy, patrzac na ceny styropianow ;-)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Hejka Tosia ma około 13 kilo. Fotelik mamy do 18 kilo więc pewnie niedługo zmiana.
    I teraz nie wiem co lepsze czy fotelik od 15 do 36 kilo.
    Tylko jaki wybrać żeby jej się plecy nie pociły tak bardzo.
    Czy spokojnie czekać do tych 18 kilo może za rok czy dwa i wtedy kupić ten taki podest.
    Głowa jej nie wystaje za fotelik.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 1st 2016
     permalink
    My jesteśmy na etapie kupowania 15-36, mamy Romera Kinga i Gosia też spokojnie się mieści jeszcze (metr, 15/16 kilo wagi). Kupuję teraz jako drugi do drugiego auta, bo już nieraz mieliśmy problem z brakiem fotelika, jak ktoś inny zawoził do przedszkola, ktoś inny odbierał, trzeba było albo pożyczać, albo zostawiać w domu, ale to zawsze dodatkowy czas stracony rano. Może na bardzo krótkie trasy podkładka da radę, ale na dłuższe to raz że fotelik bezpieczniejszy, dwa wygodniejszy.
    I jakoś sobie nie wyobrażam nawet drobnego dziecka prawie 6-letniego w tym mniejszym foteliku. Wożę też czasami sąsiadkę 5-letnią i nie ma opcji, że by do Romera weszła. Gosia pojeździ w nim max. jeszcze rok.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJul 1st 2016 zmieniony
     permalink
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJul 1st 2016
     permalink
    My w końcu kupiliśmy Diono Monterey. Wczoraj odebrany, ale jeszcze nie zamontowany, mam nadzieję, że będzie się sprawdzał.

    Nam zagłówek styropianowy też pękł w BeSafe izi comfort. I to bez przekładania :confused: ale bez problemu wymieniony został na gwarancji.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 1st 2016
     permalink
    My mamy dwa Diono Monterey i są ok, Miki na pewno poci się w nich mniej niż w Romerze czy MCTobi
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJul 1st 2016 zmieniony
     permalink
    a_net_a: mam nadzieję, że będzie się sprawdzał

    Raczej będziesz zadowolona :smile:
    My mamy dwie sztuki i podejrzewam, że przy wymianie fotelików dla syna kupimy kolejne dwie.
    Jedyne, co mnie drażni, to to, że okruchy wpadają w siatkowane siedzisko, ale za to wentylacja jest lepsza :)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 1st 2016
     permalink
    My też dzisiaj nabyliśmy Diono :-). Mam nadzieję, że będzie ok, Gosi najbardziej się pojemniki na kubki spodobały. Fajny patent, bo teraz muszę królewnie podawać, a wiadomo, prowadzić auto i podawać do tyłu kubek to ciężko trochę ;-).
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJul 1st 2016
     permalink
    Ja nie pozwałam w samochodzie ani jeść, ani pić, więc nie przewiduję problemu z okruchami :) a uchwyty na kubeczki pewnie będą na jakieś skarby.
    Żałuję tylko, że nie było koloru Shadow, wzięliśmy w końcu Grey.

    Teraz tylko wyprać tapicerkę w BeSafe i przyjdzie czas pozbyć się noworodowego fotelika Maxi Cosi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 1st 2016
     permalink
    My mamy w jednym aucie shadow a w drugim grey i mi osobiście grey bardziej się podoba :)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 1st 2016
     permalink
    My kupiliśmy Maksiowy maxi cosi ten 15-36 kg. Nie pamiętam nazwy. Bo Maks niestety wyrósł z safefixa.
    -- ,
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    anetaka my mamy dla mlodszej Maxi Cosi Pebble z baza isofix i jestem bardzo zadowolona :-)
    Fotelik fajny, duzy, mala w nim dobrze "schowana"
    Szybko sie montuje nie trzeba sie grzebac z pasami, bach ciach i fotelik na miejscu :-)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Moja córka (19,5 m-ca) nadal jeździ w Maxi Cosi Pebble :wink: Bardzo fajny fotelik.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Livia, nie buntuje Ci sie juz córa w tym foteliku? Moj dostawał szału i został przesadzony juz do następnego, gdzie siedzi i ogłada świat dookoła. Teraz jest spokój.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 3rd 2016
     permalink
    Wojtek w naszym Roan Milo jeździł 16 mcy. I się absolutnie nie buntował. Ale musiałam przesadzić, bo choć głowa nie wystawała, to się pasy skończyły, wychoziły zza pleców, a powinny być nad ramionami.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 3rd 2016
     permalink
    Livia: Moja córka (19,5 m-ca) nadal jeździ w Maxi Cosi Pebble

    A wagowo dalej sie miesci?
    Moja to hyba szybciej wagowo przegoni fotelik niz wzrostem hehe
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 3rd 2016
     permalink
    Gabcia_I: Livia, nie buntuje Ci sie juz córa w tym foteliku?

    Nie ma specjalnie wyboru, bo jest wciąż za mała, żeby ją przesadzić do większego :sad:
    daga310: A wagowo dalej sie miesci?

    A daj spokój... Idziemy jutro do pediatry, bo przestała rosnąć, a waga wciąż nie przekroczyła 9 kg :sad: Ale to już sprawa na inny wątek.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.