Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma fotelik Maxi Cosi Milofix?
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny a te które mają King plusa to jak jest z tapicerką?
    U mnie w sklepie jest promocja po 599 zl i zarezerwowalismy tylko mamy zadzwonić jaki..
    Myślimy o zebrze ale właśnie ten materiał.. ktoś coś pomoże? Czy lepiej brać ten zwykły ?
    -- [/url]
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Madziauk, czy mogłabyś napisać, czy jesteś zadowolona z fotelika Britax Max Way? Muszę się przejechać do sklepu i poprzymierzać, ale czy Wam on się dobrze sprawdził? Czy dziecko w takim foteliku ma w ogóle jakieś miejsce na nogi (zakładając, że nie podróżujemy limuzyną, tylko zwykłym, średniej klasy i wielkości autem)? On rzeczywiście do 25 kg aż wystarczy, czy i tak sensowniej będzie wymienić wcześniej na inny? Będę wdzięczna za recenzję :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Ja mogę śmiało polecić fotelik Romer Dualfix. Ustawianie siedzenia bokiem jest super wygodne i nie mam problemu z wkładaniem M do środka.

    Treść doklejona: 08.01.14 21:01
    Ja mogę śmiało polecić fotelik Romer Dualfix. Ustawianie siedzenia bokiem jest super wygodne i nie mam problemu z wkładaniem M do środka.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Madziauk, czy mogłabyś napisać, czy jesteś zadowolona z fotelika Britax Max Way? Muszę się przejechać do sklepu i poprzymierzać, ale czy Wam on się dobrze sprawdził?

    Wiesz co, malo jezdzilismy, ale Karolkowi bylo wygodnie. (jakies 2 tyg jezdzilismy tylko). Miejsce na nogi ma, ale wieksze dziecko w fotelikach RWF ma nozki podkurczone. Czy wygodnie? Ponoc tak, ale ja bede sie mogla wypowiedziec na ten temat jak Karolek mi kiedys powie co i jak.
    Ja zdecydowalam sie na fotelik montowany tylem ze wzgledu na bezpieczenstwo. Mam nadzieje, ze pojezdzi tylem jak najdluzej bedzie mogl.
    Karolek bez problemu w nim zasypia. Spi podczas jazdy, wiec pewnie jest mu wygodnie.
    My mamy ten fotelik w Polsce, bo tu w Londynie nie mamy auta (mieszkamy blisko centrum i jest nam niepotrzebne).
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Madziu, dziękuję bardzo. Wiem, że macie fotelik tylko w Polsce, kojarzę z Twoich wpisów :) Zastanawiam się nad nim, boję się tylko że może jak Hania będzie większa, to już się jej nie będzie podobała jazda tyłem, a ja nie będę miała możliwości zmienić kierunku. Czy też tak właściwie to zwrotu :D

    Akirko, ten Twój fajny. A da się go zamontować bez isofixa? Bo nasz bolid nie posiada takich nowinek technologicznych.

    Edit - już sobie sama znalazłam, że nie, trzeba mieć isofix. No nic :)
    --
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Asiula_6_9_91: Dziewczyny a te które mają King plusa to jak jest z tapicerką?
    U mnie w sklepie jest promocja po 599 zl i zarezerwowalismy tylko mamy zadzwonić jaki..
    Myślimy o zebrze ale właśnie ten materiał.. ktoś coś pomoże? Czy lepiej brać ten zwykły ?


    Ja mam w krówkę ale tego większego wagowo 15-36 kid fix isofix z tapicerka nic sie nie dzieje ,one sa z takiego jakby "flauszu".Pierze sie bardzo dobrze w 40 stopniach,i maprawde niebrudzi sie.

    A dla młodszej mamy BeSafe izi comfort X3 i polecam :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 9th 2014 zmieniony
     permalink
    My mamy romer-king-big-giraffe-high-line-zyrafa i Tośce raczej wygodnie zasypia po 5 minutach jazdy, to odchylenie które ma fotelik jest wystarczające do spania dla naszej małej.

    Treść doklejona: 09.01.14 08:01
    Jeszcze się nie zdążyła zabrudzić więc nie wiem jak się pierze
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    A nie poci się Mała od tego materiału ?
    Dziękuję za opinie :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Zależy jak jest ubrana, ale w tym foteliku i tak się mniej poci niż w tym co miała wcześniej z wózka 3w1.
    --
  1.  permalink
    Asiula_6_9_91 my też mamy ten fotelik który chcesz kupić i u nas własnie latem był problem z poceniem Małgosi chociaż była w samym body, martwiłam się tym bardzo bo miała potówki po pleckach ale pozniej szybko jej to mineło i teraz jest ok
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    Bardzo, BARDZO przydatny tekst:
    "10 punktów o tym, jak NIE kupować fotelika samochodowego"
    Polecam
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeFeb 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Wrzucam dla zainteresowanych: GRACO wycofuje foteliki

    Generalnie polecam zapoznać się, ciakawy blog, dużo konkretnych informacji, mi Pan pomógł mocno przy doborze fotelika do mojej golfiny:)


    [wpis zmieniony przez moderatora]
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    No i przyszedl czas, ze i ja zaczelam poszukiwac fotelika "nastepnego".Przeczytalam znaczna czesc dyskusji i zdecydowalam sie (chyba) na romera (roemera - nie wiem jaka pisownia prawidlowa). Tylko zalezy mi na systemie iso fix. Zainteresowal mnie romer trifix. Czy ktoras z Was miala z nim do czynienia? Czytalam, ze ma innowacyjne rozwiazania wprowadzone oraz podoba mi sie jego design. Czy moze orintujecie sie, czy montaz tego pasa tt jest skomplikowany? No i co z dopasowaniem do samochodow. Czytalam wlasnie, ze romery maja z tym problem. U nas jest taka kwestia, ze ja jezdze samochodami okolo pol roku, po czym zmieniam, a maz (z racji wykonywanej pracy) kilkunastoma roznymi. W sumie, to nie mam alternatywy dla romera.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Dzasti, mysle,ze Romer na isofixie będzie latwiej dopasowany do samochodu i nie powinno być problemu z dopasowaniem go. Bo z pasami to jest roznie. Ja mam akurat na pasy Romer king plus (toyota corolla) i ani drgnie.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Dzieki Monteniu. No wlasnie tak sie zastanawialam, ze skoro jest isofix, to powinien sie w kazdym samochodzie dobrze taki fotelik trzymac. Ale chyba podjedziemy do jakiegos sklepu z mezem i zobaczymy, czy pasuje do samochodu, ktory ma mocno wyprofilowane tylne siedzenia. Ja w tej chwili jezdze magane kombi (stare takie), ale zaraz je sprzedaje i nie wiem nawet co bede miala. Ale na pewno samochod z iisofixem kupie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 20th 2014
     permalink
    My mamy Romer Versafix i trzyma się na samym isofixie super :)
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeFeb 20th 2014
     permalink
    dżasti: Zainteresowal mnie romer trifix.


    Pamiętaj tylko że w samochodzie musi być na siedzeniu miejsce na ten pas vtether czy jakoś tak. Mnie też ten fotelik się bardzo podobał ale w naszym peugocie 407 nie ma opcji na ten pas, a fotelik musi być tym pasem zapięty.
    W przypadku braku zaczepu, jak chcesz isofix to fotelik musi mieć "nogę". My wybraliśmy w końcu besafe izicomfort ale nie będę go polecać. Ogólnie jego zalety to to że jest wysoki i dziecko bardzo dobrze widzi z boku i z przodu, ale wkładanie dzieciaka do tego to jakiś koszmar, może nasz samochód jest za niski po prostu, stoję zgięta w pół i bluzgam w myślach :devil:
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 20th 2014
     permalink
    Oranda, wlasnie wiem, ze musi miec ten zaczep. Maz sprawdzil juz samochody sluzbowe, ze one wszystkie maja zaczep do tego pasa top tether. W moim teraz to nie ma nawet isofixa, ale mozna ten fotelik tez zapinac na pasy. To wlasnie musze zorientowac sie w samochodach, czy te, ktore sa w moim zakresie finansowym, maja ten zaczep. A taki ladny ten fotelik, no!!!!
    Sardynka - no wlasnie czytalam, ze jak jest ten pas top tether, to on musi byc zamocowany, nie mozna wtedy na samym isofixie jezdzic.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 20th 2014
     permalink
    dżasti: Sardynka - no wlasnie czytalam, ze jak jest ten pas top tether, to on musi byc zamocowany, nie mozna wtedy na samym isofixie jezdzic


    źle się wyraziłam, tt też mamy...ale jak mocowaliśmy to już po samym wpięciu w isofix się nie ruszał nic a nic :)
    Dla nas istotne było to, żeby fotelik ewentualnie można było przymocować samym pasem, bo w drugim samochodzie isofixu nie ma (chociaż to van, więc raczej Miki nie będzie nim wożony, ale na wszelki wypadek lepiej mieć taką możliwość) no i w samochodach dziadków też nie ma isofix, a może się zdarzyć, że będzie czasem z nimi jeździć...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 20th 2014
     permalink
    dżasti: No wlasnie tak sie zastanawialam, ze skoro jest isofix, to powinien sie w kazdym samochodzie dobrze taki fotelik trzymac.


    Dżasti, my kupiliśmy Romer Dualfix, no i co się okazalo, że ja źle sprawdziłam czy pasuje do samochodu;/ Ale doszłam do wniosku, że jeśli fotelik jest na isofix, to powinien pasować do każdego samochodu. U nas chodzi głównie o to, że ten fotelik jest obracany we wszystkie strony i jak jest w pozycji na leżąco, to nie mogę go obrócić do końca w moją stronę, bo jest za duży i obciera o drzwi. Więc wydaje mi się, że te wytyczne co do dopasowania do samochodu dotyczą też gabarytów samochodu i fotela.
    No ale wiadomo, że i tak najlepiej jechać i przymierzyć w sklepie:)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 20th 2014
     permalink
    Sardynka - no to kumam :)
    No i trifix odpada. Doczytalam sie, ze ten fotelik nie pasuje do wielu aut. Ze jak sie zamocuje do isofixu, to odstaje oparcie fotelika od oparcia fotela. Ja sie zamocuje tt to wtedy przechyla sie do gory fotelik i robi sie przerwa pomiedzy siedzeniem fotelika a siedzeniem fotela. Niektorzy rodzice podkladaja w to miejsce koc, ale to jest niebezpieczne, w marcu wchodzi jego nastepca, "ulepszenie" jakby. Ale chyba nie bede ryzykowac.
    Akirka - no wlasnie takiej sytuacjo sie boje, ze w jakims aucie moze totalnie niepasowac.
    Ale wypatrzylam maxi cosi milofix Widzialam, ze Ty Akirko tez sie nim interesowalas. A dlaczego jednak go nie wybralas? Podoba mi sie, ze moglabym do 13kg wozic Maksa tylem do kierunku jazdy, a pozniej przodem-i tak i tak montowany na isofix. Tylko nie wiem, czy mozna zamocowac go pasem samochodowym bez uzycia isofixu (jak np w romer safefix)?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeFeb 20th 2014
     permalink
    Dżasti, zajrzyj na stronę britaxa tam jest taki system dopasowywania do auta i mi wyszło, że first class pasuje i jest ok. Co prawda nie ręczę ze w innym przypadku będzie ok. W moim też do 13kg tyłem. I do 25 przodem, od 0 z myślą o drugim dziecku :D
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 20th 2014
     permalink
    Widzialam, ze Ty Akirko tez sie
    nim interesowalas. A dlaczego jednak go nie wybralas?

    Dżasti już nie pamiętam dlaczego go odrzuciłam, ale tak na szybko patrzę że on jest przodem do kierunku jazdy od 9 kg, a mi zależało, żeby mozna było do końca wozić tyłem. No i poza tym przeważyła możliwość odwracania fotelika bokiem, żeby dziecko włożyć. To jest mega wygodne i szczerze polecam.
    Jeszcze dodam, że wybór fotelika był dla mnie chyba najtrudniejszą decyzją i zajęło mi to z 2 tygodnie;)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 21st 2014
     permalink
    Gosia zajrzalam,ale ja chyba jakas niekumata jestem, bo nie moge znalezc.
    Akirko, no ja wlasnie chcialabym powozic Maksa jeszcze tylem do kierunku jazdy, ale nie caly czas. Tzn jak osiagnie te 13 kg to go "odwrocic". A ten milofix , z tego co wyczytalam, to jest tylem od 0 do 13 kg i przodem od 9 do 18 kg. Czyli mozna przekrecic przodem jak dziecko ma 9 kg, albo poczekac do 13 kg - na czym mi by zalezalo.
    No dla mnie to wlasnie tez jest jakis ciezkimorzech do zgryzienia. Z wyborem pierwszego fotelika nie mialam takich problemow.

    Treść doklejona: 21.02.14 09:43
    Znalazlam i..... Do tych samochodow, ktorymi jezdzimy pasuja calkiem inne foteliki:devil:
    Ciekawa jestem czy maxi cosi tez sa tak roznie wyprofilowane.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    Dziewczyny czy możecie doradzić...

    zastanawiamy się nad fotelikiem bez isofixu... tak się tylko zastanawiam (bo jeszcze trochę zielona w temacie jestem) czy isofix to tylko wygoda czy głównie jest bezpieczniejszy jak montaż na sam pas?

    U nas jak fotelik zostanie zamontowany w naszym aucie tak w nim pozostanie.... nie mamy więcej jak jednego auta, z dziadkami Ninka też raczej jeździć nie będzie a jeśli zajdzie potrzeba to pewnie raz na rok wiec i bedzie można się pofatygować na rozmontowanie i zamontowanie pasem...

    a jednak różnica w cenie z osofixem czy bez dośc kolosalna....
    będę powolutku studiować temat, ale co myślicie?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    eveke tu głównie chodzi o bezpieczeństwo. U starszych dziewczyn foteliki miałam na pasy i po tym jak ktoregos razu przy ostrym hamowaniu fotelik mi poleciał z dzieckiem do przodu bo jakim cudem odpiał się pas w sposób niezauważalny dla mnie, to natychmiast zainwestowałm w isofix. Fakt te foteliki do 4 lat sa drogie bo te 9-36 już spokojnie można kupic w granicach 400zł. Ale ja mysle, ze jednak warto. no i jeszcze jedno teraz trzeba wozic dziecko tyłem do kierunku jazdy do 15 m-ca zycia.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Kurcze serio?
    To kicha troche bo to tak ni w du.pe ni w oko... Nina ma 13 mcy i musze ja przesadzic a nie zamierzam wozic tylem...
    i kurcze znajomi wkolo tez kupuja przodem wiec czyzby tez nie znali przepisow?

    Dzieki za odp. Teraz bedziemy wymieniac auto wiec chyba tu sie rozstrzygnie. Jak bedzie miało isofix to taki fotel wezmiemy :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Eveke my mamy Romera z isofixem tego od 9-18 kg. On się zapina również na pasy, parę razy tak jechaliśmy. I to jest niebo a ziemia, to znaczy zapięcie pasami a wpięciem za pomocą isofixu. Bo przy tym drugim fotelik dosłownie ani drgnie. Także ja sobie już zapinania na pasy nie wyobrażam, za to isofix kocham miłością wielką :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 20th 2014 zmieniony
     permalink
    eveke: Nina ma 13 mcy i musze ja przesadzic a nie zamierzam wozic tylem...




    Nie wiem czy udało mi się podlinkować...:wink::wink:

    Udało się :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Help!
    Potrzebuję fotelika takiego na ok.15 kg (no, 14.5 kg) dziecko (oczywiście z zapasem na przyszłość). Ważne dla mnie jest, żeby dziecię było przypinane pasami fotelikowymi (nie samochodowymi) - takie 5 punktowe (czy to w ogóle się praktykuje dla starszych dzieci?), bo z samochodowymi się po prostu nie da - Młoda się z nich wyplątuje. Szukam i mam mętlik totalny. Na razie Młoda jeździ na podkładce (wiem, że to głupota do kwadratu), bo ja po prostu nie mam pojęcia co kupić. O co chodzi z tym isofixem? To może nie pasować do każdego samochodu? Nie uśmiecha mi się kupowanie fotelika z kilka stów, żeby nie pasował...
    Problem jest jeszcze taki, że Młoda jest dość mała (ok. 100 cm). No ale chyba nie ma sensu kupowanie fotelika 9-16. Już wolę jeździć autobusami, bo w zasadzie to jeździmy samochodem od wielkiego dzwonu. Kierowcą jest, póki co, mój tata, ale on w zasadzie nie widzi sensu kupowania fotelika, bo "dawniej to się dzieci woziło bez tego typu buzerów", natomiast ja drżę za każdym razem kiedy mamy gdzieś jechać. No i od wakacji ja będę jeździć, więc postanowiłam, że ze mną Młoda MUSI mieć bezpieczeństwo zapewnione na maksa.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Bananowiec dzieki, ale ja znam te wszystkie ZA aby przewozic tylem natomiast w moim osobistym zyciu z kilku powodów wybieramy jednak fotelik przodem.

    Treść doklejona: 20.05.14 18:44
    Jaca a to mnie zastrzelilas tym postem...

    isofix- musisz miec ten system wpinania w aucie, jesli masz to foteliki z isofixem beda pasować.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    No nie krzyczcie na mnie. My po prostu nigdy nie mieliśmy samochodu. Teraz mój tato wyjeżdża i zostawia samochód mnie. No, a ja się nie znam. Postawcie się na moim miejscu. Taki jest natłok tego, co chwilę jakiś model okazuje się wadliwy. No to można mieć mętlik.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Dobra, to się idę zorientować w tych przedziałach. Myślałam też o takim 9-36 lub 9-25, ale może to za duża rozpiętość i okażą się słabe?
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Ja polecam z całego serca nasz fotelik czyli Romer Dualfix. Mozliwość obracania siedziska bokiem, zeby włożyć dziecko jest bezcenna :) Miałam możliwość korzystania ze zwykłego fotela (zamontowanego tyłem, bo innej opcji nie biorę pod uwagę) i to jest niebo a ziemia, żeby władować 10kg dziecko. Przynajmniej z moim kręgosłupem :)
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Wypatrzyłam fotelik GRACO TURBO BOOSTER. Jest w zakresie wagowym 13-45 kg, więc spoko. No i ma 5 punktów, więc chyba jest bezpieczny. Zna ktoś to ustrojstwo? Cenowo też nie przedstawia się dramatycznie...
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 20th 2014 zmieniony
     permalink
    dla mnie tylko te zakresy wagowe 13-45
    okropnie duża rozpiętość... pytanie czy faktycznie są takie bezpieczne...

    Akirka zaraz jeszcze polukam ten Twój :D

    edit. Akirka Ty masz ten 0-18?
    w jakiej cenie kupiłaś?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Tak, 0-18. Kosztował coś ok.1400zł

    Treść doklejona: 20.05.14 23:12
    Kupowałam w sklepie Tosia.pl, i tam była najlepsza cena.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    obejrzałam filmik...
    wygląda ciekawie i podoba mi się to , że można tyłem , ale jest również opcja przodem- to by mnie przekonywało...
    a jak M w nim? nie przeszkadza jej trzymanie nóg na oparciu kanapy?

    jak wypada w testach?
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    No dobra, szukam sobie w zakresie wagowym 15-36, ale u diaska, wszystkie są na pasy samochodowe. A moje dziecię jest uparte jak osioł i za każdym razem się z pasów wyplątuje. Dlatego chyba będę musiała się cofnąć, kupić 9-24 albo 9-36 i niech jeszcze ten rok, dwa pojeździ w pasach 5-punktowych. W sumie jest drobna i nie waży jeszcze 15 kg, więc może to nie będzie bez sensu.
    Że się tak jeszcze zapytam (retorycznie) - używanych fotelików nie wolno kupować, prawda? Chyba, że od kogoś znajomego?
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    jaca myślę, że jak masz znajomego który krótko dość używał i daje pewność , że fotelik jest bezwypadkowy to ok...
    inaczej to loteria... i chyba nie powinno się używać więcej jak 5 lat?

    jaca , ale ja wszystkie są na pasy? :)
    chodzi chyba tylko o montaż fotelika, podejrzewam , że one normalnie mają pasy 5 punktowe... no chba, że faktycznie ja kompletnie się nie znam...
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    No powyżej 15 kg nie znalazłam ani jednego na pasy 5-punktowe. :confused:
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    faktycznie, jedynie 3-punktowe są..
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMay 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Moim zdaniem te do 45kg czy nawet 30 od 13-15 to straszna rozpiętość.
    Ja pamietam, ze lekko ponad 30kg wazylam mając 10 lat, pewnie 13kg to ok 2rz.
    Nie wyobrażam sobie 2 i 10latka w tym samym foteliku :p
    Po za tym patrząc sobie na to, co wymyślają dzieci nie wiem czy taki fotelik prxetrwa tyle czasu:p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Ev ona jeszcze właściwie nie dosięga nogami do kanapy żeby nogi tam opierać. Jeździła tym fotelikiem ponad 3 letnia kuzynka, też tyłem i było ok.
    Dla mnie ten fotelik jest super właśnie pod tym względem ze jeśli już kiedyś bedzie nagła potrzeba żebym M przestawiła na jazdę przodem, to mogę to zrobić w każdym momencie, bez demontażu całego fotela.
    Jeśli zastanawiacie się nad Dualfixem to sprawdź dokładnie na stronie Romera czy będzie pasował do samochodu. On jest dość duży i toporny i nie we wszystkich samochodach się mieści z możliwością przekrecania bokiem, jeśli są zamknięte drzwi.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMay 21st 2014
     permalink
    Dziewczyny moja mala wazy 8kg dluga na ponad 80. Nogi w nosidełku ma na kanapie i to sporo oparte. Czy powinnam zmienić fotelik?
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 21st 2014
     permalink
    Bonim, miałam ten sam dylemat. Sprzedawca w sklepie powiedział mi, że patrzy się tylko na to czy głowa nie wystaje z zza zagłówka.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMay 21st 2014
     permalink
    To głowa jest jeszcze na miejscu:cool: dzięki
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Bonim, akirka dobrze pisze :wink::wink: Cytując mojego ulubionego bloga:

    Kryteria zmiany fotelika dla każdej grupy wagowej są jasno określone. W przypadku foteli 0-10 lub 0-13 (popularnych nosidełek) fotel nadaje się do wymiany, gdy:
    - czubek głowy wystaje ponad obrys fotelika
    - nie da się poprawnie zapiąć pasów
    - dziecko przekroczyło wagę przypisaną do danego fotela, czyli 10 lub 13 kg

    Dla fotelików 9-18 sprawa wygląda tak:
    - linia oczu jest ponad obrysem fotelika (w przypadku RWF decyduje czubek głowy)
    - dziecko przekroczyło 18kg
    - pasy wychodzą poniżej linii ramion (nie dotyczy RWF, chyba że wychodzą na wysokości łopatek)
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMay 21st 2014
     permalink
    Bananowiec a o co chodzi z tym dobrze zapietym pasem? Miedzy krokiem a ramionami jest ciasno?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.