Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 18th 2013 zmieniony
     permalink
    a to link do bloga tego faceta od fotelików - w poście o Romer Kin Plus jest napisane, że nie pasuje do wszystkich aut http://ofotelikach.blogspot.com/
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 18th 2013 zmieniony
     permalink
    dzięki sardynko za link. Tak jak to napisała oranda i Ola, Romery widocznie nie pasują do zbyt wyrzeźbionych/odchylonych siedzeń, ale wydaje mi się, że Romer nie jest wyjątkiem...
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 18th 2013
     permalink
    Dlatego ja jade autem i z dzieckiem wszystko sprawdzic czy bedzie si :)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 18th 2013
     permalink
    Dii,wrzucam zdjęcia tych pasow( z lewej pas od strony dotykającej dziecko, ma takie wypustki to sa te powietrzne poduszki, z prawej wygląd od zewnątrz)

    Uploaded with ImageShack.us
    I mocowanie fotelika,widac pas przechodzący miedzy oparciem, a fotelikiem.

    Uploaded with ImageShack.us

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 18th 2013 zmieniony
     permalink
    dzięki montenia za zdjęcia:kissing: już rozumiem o co cho:wink:

    --
    •  
      CommentAuthorlampka2
    • CommentTimeAug 18th 2013
     permalink
    Marylove ja nie mialam ,ale tu na tym blogu są opinie nie tylko blogującego ale i rodziców, warto poczytać http://osiemgwiazdek.blogspot.com/2013/03/przeglad-foteli-rwf-czesc-1-graco.html
    Co do przesuwania się fotelika to w moim starym Romerze kingu jest troszkę inne zapiecie pasow niz w king plus ale uwierzcie ze jak się pas zaciągnie i zapnie to ani drgnął.

    Treść doklejona: 18.08.13 21:11
    Jedyne co moze tez nie pasować to zagłówki od fotela tylnego, juz wyjaśniam ,niektorzy rodzice chća jak najdluzej wozić dizeicątko zapiete w pięciopunktwym pasie, więc gdy głowka dziecka delikatnie wstaje z fotelika a wagą jeszcze jest daleko do zmiany na np. wiekszy to wtedy tak dopasowują zagłowek fotela lub siedzenia ze jest on tak jakby przedluzeniem fotelika jak np, w fotelikach coneco (jest takie cos) , u mnie niestety zaglowek z volvo nie pasuje tak aby go dopasowac do fotelika i rowno w wieku 4 lat przeszlismy na 15-36 a mamy 17,5 kg

    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 19th 2013
     permalink
    Kurcze!!! Wkurzyłam się! Na smyk.com Romer King Plus był za 749zł. a dzisiaj patrzę - 859zł.!!! Grrr.... Wiecie coś o tych promocjach? Może one wracają na weekend?!

    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Już dziewczyny napisały wszystko co chciałam napisać. Niestety niektóre samochody mają różnie wyprofilowane kanapy i czasem fotelik nie pasuje. Dlatego należy podjechać gdzieś i przymierzyć go do samochodu. U nas nie pasował maxi-cosi-axiss, bo dociągając go podnosił się od siedzenia i można było wsadzić rękę całą pod niego, w końcu po przymiarkach padło na maxi-cosi-rubi_ i jest bardzo dobrze. Romer nie wiem który model nie pasował też. Natomiast wczoraj przełożyliśmy Rubii do chevroleta mojego teścia i porażka, niestety pas za krótki ledwo, ledwo udało nam się go zapiąć.
    ....
    Dii trzeba polować podobno jest tak że jeśli jakiś produkt ma dużo wejść na stronie z rożnych IP to cena skacze.
    http://www.tosia.pl/romer-king-plus_p391
    ...
    Wycięłam linki bo to wyglądało jak czysta reklama ;)

    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    Dziś z Tosią przymierzaliśmy foteliki do niej i do opla corsy D i chyba najlepszy był ten http://www.smyk.com/roemer-king-plus-fotelik-samochodowy-9-18-kg-kolor-brazowy-big-giraffe,p1066213821,swiat-niemowlaka-p

    Tylko uwaga na smyka bo w necie kosztuje tyle co na www a w sklepie (smyk) jest wersją limitowaną i chyba 1300 zł kosztuje (chodzi o żyrafkę)

    Małą mierzyliśmy też do fotelików tych co są do 36 kg, ale się w nich topiła były dla niej po prostu ogromne.

    Znowu te co są do 18 kg to teraz w niektórych trzeba było podnosić zagłówek bo był za nisko dla niej.

    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    Na stronie smyka ta cena się też waha, więc jeśli jesteś zainteresowana tym fotelikiem (ja też ale szarym:tongue:) przez www to poczekaj, bo za kilka dni cena będzie nie 859 tylko 759 zł. Już to sprawdziłam :bigsmile:

    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    I w końcu w sobotę zakupiliśmy fotelik w tym miejscu i taki :
    http://akpolbaby.pl/pl/foteliki-9-18kg/1909-romer-king-plus-kolekcja-2013-4000984096651.html
    Pan fachowo doradził, zastanawialiśmy się po między tym a maxi cosi tobi, który okazał się węższy i płytszy...
    Fotelik został zamontowany w naszym aucie żeby sprawdzić czy pasuję, pasuje idealnie :)
    Była też promocja 20% plus 10% za to, że mamy karte tej hurtowni, także zapłaciliśmy 700zł i mamy piękny bordowy fotelik z sową :)
    Tapicerkę można wymieniać w tych fotelikach :)
    Pytałam o te z tapicerką zebry i żyrafy, pan nie polecał, bo ten materiał to jak by dodatkowy kocyk, zimą super, gorzej latem...
    Dlatego wybraliśmy taki :)
    Laura czuje się w nim suuuper :bigsmile:

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    To super! My tez te wybierzemy :bigsmile:

    Treść doklejona: 02.09.13 19:54
    Dziewczyny powiedzcie mi tak szybko czy warto kupować fotelik przez internet? Chodzi mi o gwarancję i ewentualne reklamacje (Romer oczywiście:wink:). Chcę zamówić na smyk.com...

    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    My przymierzyliśmy Basię do Romera i MC, oraz oba do naszego auta i zdecydowaliśmy się na MC Tobi.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Dii: Dziewczyny powiedzcie mi tak szybko czy warto kupować fotelik przez internet? Chodzi mi o gwarancję i ewentualne reklamacje (Romer oczywiście:wink:)
    Dii ja zamawiałam z "tosi" i dostałam gwarancję itp., a co do reklamacji nie wiem, bo nie musiałam składać ;)

    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    Ok. Dzięki. Tylko teraz pytanie. Czy jak się zamawia w sklepie to nie jest bezpieczniej, że w razie usterki zanosi się fotelik do sklepu i oni się tym zajmują? Bo jak przez stronę się zamawia to chyba do producenta trzeba odesłać i pewnie na własny koszt..

    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeSep 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Jeśli masz namiar na ten fotelik z mniejszą ceną w necie to kup tak, ale najpierw jedź do sklepu i zobaczy czy pasuje on do waszego auta :smile:

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    Już ktoś pisał tutaj, ze Romer King Plus pasuje do Forda Focusa, więc chyba nie będzie różnicy:wink:
    A jest tańszy o prawie 300zł. :bigsmile:

    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    No to sobie odpowiedzialas sama :bigsmile:

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    Zamówiłam! W 24h dostawa!Czekam z niecierpliwoscią:bigsmile:

    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    Dwa miesiące temu przesiedliśmy się z Maxi Cosi Priori (ogólnie polecam, tylko u nas wystarczył do 13 kilo a nie do 18 no ale snu wysoki jest) do Recaro Young Sport, ten drugi ogólnie też ok (dobre wyniki w testach co było kluczem wyboru), niestety młody poci się w nim tak samo, jak w Priori (niby tapicerka miała być lepiej oddychająca), no i sama tapicerka właśnie kompletnie do bani (przynajmniej u nas), mowa o modelu 2013 - masakrycznie się brudzi, łapie wszystkie paproszki, okruchy, ciężko się z niej strzepuje nawet piasek. Dla mnie kompletny niewypał niestety :(
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Dii a gdzie zamówiłaś fotelik??

    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    na smyk.com :bigsmile: teraz jest promocja:wink:

    Treść doklejona: 04.09.13 11:49
    Zamówiłam Romera szarego:tongue:

    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    My też planujemy tam zamówić tylko nie wiemy czy ten żyrafka czy ten

    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Nam Pan w sklepie mówił, że jak by co tapicerkę można zmieniać :smile:

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Acia weź ten drugi. Jak to opisała wcześniejMonika, w żyrafie w lato Tosia będzie się pocic bardziej...:wink:
    A my już po przymiarce nowego fotelika. Wczoraj rano przyszedl:bigsmile: Jesteśmy bardzo zadowoleni:bigsmile:

    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 12th 2013
     permalink
    Dziewczyny, czy mozecie polecic stronke z wiarygodnymi testami fotelikow samochodowych? Z rankingami itp. Zalezy mi by byly wiarygodne. Chcialabym kupic cos dobrego od 9 do 36kg najlepiej. Karolek dobija juz do 10kg ;) W sumie w UK nie mamy auta, ale przyda sie podczas pobytow w Polsce. Najbardziej chodzi mi o bezpieczenstwo i wygode dla maluszka.

    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 12th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk

    Tutaj masz testy ADAC czyli te najbardziej popularne w Europie...chociaż co do "najlepszych" fotelików (Kiddy) jest sporo ale (tzn. do osłony tułowia zamiast 5 pkt pasów bezpieczeństwa) i pojawiły się sugestie, że testy są "przekupione"

    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    dziewczyny, mam pytanie odnośnie fotelika samochodowego. Jesteśmy na etapie zmiany na większy. Czy któraś z Was zakupiła dla swojego dziecka fotelik recaro young sport? Proszę o opinię.

    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    Kasiu, my tez sie nad nim zastanawiamy, jeszcze mam dwa typy Romer King Plus i Britax Evolva 123 Ultra. I chyba ten ostatni najfajniejszy. My dopiero w listopadzie bedziemy kupowac. Chcialabym taki fotelik by byl bezpieczny i posluzyl na dlugo.

    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    Kasiu ten co wstawiłaś ma mój brat dla Julci i kuzynka dla synka i tak mojego brata już jest zepsuty pasy maja powiązane ale oni nie szanują rzeczy... kuzynki jest w dobrym stanie ale np. w zimie bardzo na niego narzekała bo Szymonek jest dużym maluchem i było mu w kurtce ciasno... a jak zobaczyła mój a mam Romera Kinga to powiedziała że bardziej jej by odpowiadał jest bardziej obszerny widać że Milce jest nim b, wygodnie

    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Kurczę, muszę popatrzeć. A co Madziu wg Ciebie jest w tym ostatnim takiego, co przeważa nad pozostałymi?
    Kasiu, dziękuję, w takim razie i ten Romera wezmę pod uwagę.

    --
    • CommentAuthorKarmellla
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    Hej my mamy Recaro Young Sport z tym że nasza Miśka jest dosyć sporą dziewczynką ( rok i 5 miesięcy 12.800kg) i jedyne zastrzeżenia jakie do niego mam to fakt że nie mieści się dziecko w kurteczce. o ile w lato to nie problem o tyle w zimę muszę wyjść wcześniej odpalić i nagrzać samochód i wkładać dziecko. Mieszkam w domu więc daje radę ale w bloku już będzie nie ciekawie
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    katka_81: Kurczę, muszę popatrzeć. A co Madziu wg Ciebie jest w tym ostatnim takiego, co przeważa nad pozostałymi?
    Dlugosc uzytkowania :) oraz to, ze rosnie razem z dzieckiem. Poza tym ma dobre wyniki w testach :) Sama jeszcze nie wiem jaki my kupimy, ale narazie sklaniam sie ku temu trzeciemu.

    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Musiałabym się przejść gdzieś do sklepu i "przymierzyć" do Misi ten fotelik recaro... Moja Misia to kruszynka, bo na chwilę obecną ma niecałe 9 kg. Szczuplaczek z Niej.

    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    Kasiu - no szczuplutka jest :) Karolek ma juz 10kg ;) wiec pora na zmiane. Choc my tu w Londynie nie mamy auta, wiec fotelik bedzie tylko do jazdy podczas pobytow w Polsce. Jednak i tak chcialabym cos dobrego i najlepiej wlasnie od teraz do 36kg ;)

    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    Misia na długość w tym, którym teraz jeździ, jest już za duża. Jak siedzi w nim, to nóżki ma nienaturalnie przykurczone. Więc i na Nas czas. Choć pamiętam, ze Karolek chyba też długi?

    --
    • CommentAuthorKarmellla
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    Przede wszystkim Katka weź ze sobą Misię i ją do tych fotelików "po przymierzaj" :) My swój w Bleu City kupiliśmy, tylko zrobiliśmy zasadniczy błąd otóż najpierw poszliśmy coś zjeść, później coś pooglądać, a najważniejszy zakup zostawiliśmy na koniec. Dziecko nam się zbuntowało, bo zmęczona, bo spać etc. (Dwa miesiące wcześniej mieliśmy wypadek samochodowy- auto do kasacji żebra połamane śruby w nodze bo facet znaku STOP nie zauważył. Mała na szczęście tego dnia z babcią została.) Po takim przeżyciu jak się domyślacie fotelik był dla nas mega ważny a ten akurat wypadł dobrze w testach, więc mąż mój uparł się że bez nowego, dobrego a przede wszystkim bezpiecznego fotelika ze sklepu nie wyjdzie...
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    Karmellla: (Dwa miesiące wcześniej mieliśmy wypadek samochodowy- auto do kasacji żebra połamane śruby w nodze bo facet znaku STOP nie zauważył. Mała na szczęście tego dnia z babcią została.) Po takim przeżyciu jak się domyślacie fotelik był dla nas mega ważny a ten akurat wypadł dobrze w testach, więc mąż mój uparł się że bez nowego, dobrego a przede wszystkim bezpiecznego fotelika ze sklepu nie wyjdzie...

    O kurczę, współczuję przeżyć :sad: Tyle dobrego, ze z Wami Małej nie było. Jeszcze bardziej zmotywowałaś mnie do kupna czegoś bezpiecznego. I choć jestem samotną matką, z pieniędzmi nie najlepiej, to na bezpieczeństwie dziecka nie będę oszczędzać.

    --
    • CommentAuthorKarmellla
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    Wiesz u nas z tymi pieniążkami też różnie bywa... Mąż jest w "państwówce" ja nie pracuje, kredyt, dom, samochód- taki polski standard :) Ale kurczę, jakby się coś Miśce stało a fotelik byłby do bani to chyba zjadły by mnie wyrzuty sumienia... Chociaż mówią że i najlepszy fotelik nieprawidłowo użytkowany może narobić więcej nieszczęścia niż pomóc... Paradoks jest taki, że uderzył w nas chirurg ortopeda ze szpitala w warszawie....
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    Karmellla, straszne jest to, że człowiek wychodzi z domu i nie wie, czy do niego wróci. Mamy oczy naokoło głowy podczas jazdy a wystarczy nieuwaga kogoś innego... :neutral:
    Przepraszam za OT :wink:
    Olcia a Ty, zdecydowałaś, jaki fotelik kupisz dla Ninki?

    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    katka_81: I choć jestem samotną matką

    nie wiedziałam:(
    -
    a foteliki naprawdę warto przymierzyć Britax też był moim faworytem ale jak zobaczyłam ja Milka fajnie układa się w Kingu to wybrałam jego i jestem strasznie zadowolona:)
    a co do wagi Misi to aż taka drobna nie jest Milka jak dla mnie zawsze kawał baby a na roczek ważyła jakoś 1g więcej od Misi a wysoka jest bardzo:)

    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeSep 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Kasiu, my już mamy Kinga (zmienialiśmy, bo w poprzednim głowa już Nince wystawała).Chciałam, żeby fotelik dobrze wypadał w testach. Nie ukrywam, że zamieszczony na zalinkowanej stronie filmik odwiódł mnie od kupna fotelika z osłoną tułowia. Wiem, że to pewnie walka między producentami, ale ziarnko niepokoju zostało zasiane (tak na marginesie- mam schizę, bo koleżanka przez wystrzał opony zaliczyła dachowanie)... Z drugiej strony podobno pasy też są niebezpieczne :sad:
    Co do przymierzania- myślałam o MC Tobi, ale jak N. w nim usiadła, to miała może ze 3 cm luzu, a była w samym bodziaku.

    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    Ola, 11 m-esiecznemu dziecku glowa w Kingu wystawala?? Az nie mogę w to uwierzyć :shocked:
    Katka, ja kinga mogę polecić w 100%. My jesteśmy mega zadowoleni.

    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    Montenia nie czytasz że zrozumieniem. ...zmienili już na kinga bo w poprzednim głową wystawała.

    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    Czerwinka :shamed:, no faktycznie. Zwracam honor :bigsmile:
    Zmeczenie robi swoje...

    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    Madziauk ja mam Britax Evola 123 ultra i jestesmy zadowoleni.Jedyny minus to taki ze fotelik mozna zamontowac tylko w strone kierunku jazdy.

    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    Quelle - a to jest taki duzy problem z tym kierunkiem jazdy? Pytam, bo Karolek jezdzil ostatnio odwrocony tylem i ciagle sie obracal z fotelika. Wiec przodem powinno byc lepiej - w sensie dla niego. Czy przodem jest mniej bezpiecznie?

    Kasiu, Karolek ma juz 10kg i ponad 82cm, ubranka na 86 mu kupuje ;) Na 82 sa na styk.

    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeSep 23rd 2013
     permalink
    Madziu podobno dla maluchow bezpieczniej jest jak jezdza tylem do jazdy ale u nas odpada bo Oktawia zlosci sie niesamowicie a przodem jest spokojna .Fotelik spelnia swoje funkcje i jestesmy zadowoleni.

    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 24th 2013
     permalink
    My kupiliśmy Kinga ale jeszcze opinii nie mam bo używamy starego dopóki główka jeszcze nie wystaje. Ale Kacper złości się jak tylko próbujemy go włożyć do tego fotelika więc może niedługo zmienimy... Choć to samo się dzieje jak wkładam go do spacerówki, więc chyba to nie wina tej półleżącej pozycji tyłem do kierunku jazdy...

    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeSep 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Czy któraś z Was używała foteliki maxi cosi 0-13? Planuję zakupić i dotąd miałam mylne wrażenie, że to będzie proste :devil:
    Czy ten fotelik jest przystosowany do przewozu noworodka? Czytam opinie i zaczynam wątpić :confused: To dla mnie ważne, bo męczyliśmy się z fotelikiem starego typu przy dwójce starszych dzieci. Teraz chciałabym coś, z czego będziemy zadowoleni w użytkowaniu od pierwszych dni. Myślałam że to będzie łatwe zadanie, po wyborze romera dla starszej:cry:Akurat maxi cosi pasuje mi do wózka.

    Treść doklejona: 30.09.13 14:49
    A może romera od 0-13 ktoś użytkuje?
    Mamy romer plus king dla Emilki i jesteśmy zadowolen

    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.