Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    mysle ze zaczekamy bo jednak bezpieczenstwo na 1 miesjscu :)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 21st 2013
     permalink
    Agusienka tylko, że niektóre foteliki (0-18 kg) montuje się tyłem do kierunku jazdy, więc też są bezpieczne. Ile waży Twoja Gosia?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  2.  permalink
    Ja w koncu zamowilam wozek teutonia z fotelikiem tario ( o ile.dobrze pisze) co prawda jest 0,5kg ciezszy od MC cabriofix ale jest wysokiej klasy bezpieczenstwa.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeFeb 21st 2013
     permalink
    hydrozagadka: pamiętaj, że nie możesz mieć a samochodzie poduszki powietrznej dla pasażera (chyba, że można ją wyłączyć).
    Pan mechanik własnoręcznie mi poduszkę wymontował. :)
    Dzięki Hydro za informacje o mc tobi i mobi. Mówiąc szczerze, liczyłam na to, że znajdę fotelik z dwoma opcjami (z montażem tyłem i przodem), ale chyba nie ma czegoś takiego. U nas opcja wożenia tyłem z tyłu samochodu na razie odpada, gdy jeżdżę z małą sama. A z kolei nie chciałabym jej już teraz przesadzać do fotelika montowanego przodem. No więc myślę dalej.

    Regi79: Jeśli małej będzie wystawała główka a nie będzie ważyła 9kg to i tak będziesz zmuszona przesadzić ją do większego fotelika.
    No właśnie... Na razie tylko pompon czapki jej wystaje.

    Hope chyba warto jeszcze poczekać. Choć ja nadal mam opory przed przenoszeniem L. do "siedzącego" fotelika, choć usiadła sama w wieku 7 miesięcy i ma już 3-miesięczne doświadczenie w siedzeniu.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeMar 16th 2013 zmieniony
     permalink
    migg masz swiete dziecko!
    U nas fotelik 0-13kg od kad Diego usiadl stal sie koszmarem!
    Szybko zamienilismy na 9-18. Od pierwszej jazdy w nim bylo widac roznice w zachowaniu
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Nessie, Lila miała moment, po tym jak usiadła, że nienawidziła tego fotelika 0-13. Ale ja za każdym razem, gdy zaczynała płakać, zatrzymywałam się, uspokajałam ją i dopiero jechałam dalej (nie jeździmy jakoś dużo, 2-3 razy w tygodniu). No i jej przeszło. Nadal w nim leży, ale nie lubi zapinania.
    Za to do statystyk dodam, że kupiliśmy Romer King Plusa i nie da się Lili w nim zapiąć, bo jest płacz. Myślałam, że jak usiądzie w foteliku, to będzie się jej podobało, a tu lipa. Poczekamy jeszcze trochę z przeniesieniem jej, bo w starym się jeszcze jakoś mieści (zwłaszcza, że waży 8 kg), a potem pewnie będzie musiała się przyzwyczaić.
    A tak z ciekawości spytam, są jakieś zabawki do przymocowania przy takim foteliku 9-18? Żeby dziecko mogło się zająć podczas jazdy?
    Co właściwie takie dzieci robią na tylnych siedzeniach????
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Migg...pisałam pod wykresem, że u nas jest tak samo... :/ Zuzia jeszcze głośniej się drze w foteliku 9-18 (też kupiliśmy Romer King plus), niż w tym do 9kg (MC Cabrio Fix)...
    Nie mam pojęcia o co Jej chodzi...bo przecież i więcej widzi i już tak nie leży...a i tak krzyki są :/
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    To chyba wina nie fotelika a tego, ze Wazsze dzieci staja sie coraz mobilne?
    U nas tez jest krzyk przy zapinaniu pasow ale robie to doslownie w sekunde.
    W trasie Diego jet zazwyczaj spokojny jak wyjezdzamy a jak wracamy marudzi. No ale wiadomo dziecko jest zmeczone...
    Aaaa nie lubi tez jezdzic jak jest ciemno.
    Migg u nas najlepszymi zabawkami w podrozy sa karty kredytowe :D
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Nessie - pewnie i tak... Co nie zmienia faktu, że jak mam gdzieś jechać, to jest dosłownie CHORA :cry:
    Nie pomaga nic... :/ Muszę się faktycznie rozejrzeć za jakąś zabawką, którą można przymocować do fotelika...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
  3.  permalink
    migg: A tak z ciekawości spytam, są jakieś zabawki do przymocowania przy takim foteliku 9-18? Żeby dziecko mogło się zająć podczas jazdy?
    Co właściwie takie dzieci robią na tylnych siedzeniach????

    Jeśli przy jeździe nie przeszkadzają Wam dźwięki, to Ewunia jak była właśnie w wieku 8-12mcy bardzo lubiła taką kierownicę jak ta plastikowa. Można przymocować do fotelika albo do wózka. I wszystkie miękkie książeczki, które też można przypiąć do pałąka fotelika.
    Zanim urodził się Krzyś jeździłam z Ewunią z tyłu, potem przesiadłam się do przodu, a oni jeżdżą sami z tyłu. Krzyś dopiero tydzień temu przestał jeździć w foteliku 0-13kg, co prawda 13kg nie przekroczył, ale w zimowym kombinezonie ciasnawo mu już było. I jakoś nigdy nie płakał ani nie marudził, a jeździł bez zabawek, miał tylko takiego pluszowego pajacyka-pozytywkę. Ale też zwykle nie jeździmy daleko, max 40-50min.
    Więc wydaje mi się, że to zależy od dziecka- jak jazda autem mu nie przeszkadza, to po prostu będzie się relaksowało i tyle. A jak średnio lubi jeździć, to pewno i najciekawsze zabawki na długo go nie zajmą.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    cerisecerise: A jak średnio lubi jeździć, to pewno i najciekawsze zabawki na długo go nie zajmą.


    Święte słowa... W aucie to już mam pół pudła zabawek i ciągle ryk... Ale mimo wszystko zastanowię się nad tą kierownicą ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    cerisecerise: Więc wydaje mi się, że to zależy od dziecka- jak jazda autem mu nie przeszkadza, to po prostu będzie się relaksowało i tyle. A jak średnio lubi jeździć, to pewno i najciekawsze zabawki na długo go nie zajmą.
    U nas jest tak, że L. nie lubi za bardzo jeździć, ale jeśli ma ciekawe zabawki, to spokojnie 30-40 minut się nimi zajmuje. Zresztą dłużej nie jeżdżę i najczęściej staram się tak cyrklować czasem, żeby wypadał na jej drzemkę.
    Dzięki za info o tej kierownicy, chyba czegoś takiego poszukam, bo w tym pierwszym foteliku po prostu rzucam jej kilka zabawek i nie muszę ich do niczego przyczepiać. A w kolejnym się raczej tak nie da.
    Też sobie myślę, że jednak będę jak najdłużej trzymać ją w tym pierwszym, bo chyba im bardziej kumate dziecko, tym bardziej akceptuje, że zmienia mu się pozycję w samochodzie (mam nadzieję...)

    Nessie, u nas też działają karty, tylko chyba ich nie podziurkuję i nie przyczepię do fotelika, no nie? :wink:
    A gdy jedziemy gdzieś wieczorem, to jest włączone światło w samochodzie. Bez tego się nie da...
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeMar 18th 2013 zmieniony
     permalink
    U nas tez swiatlo zawsze swieci.
    Lilka wyrzuca zabawki?
    Diego jak dostanie do reki cos co mu sie podoba to nawet po dobremu mi nie odda :D
    -
    migg tak mysle, ze u nas wozek jest problemem. W nim zadna zabawka, karta redytowa nic nie jest ok poza...... chlebem!!!! :D
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    My jakieś dwa tygodnie temu jechaliśmy do Zakopanego (z Wawy - 400 km) i życie uratował nam smartfon z filmikami dla dzieci :wink: Bo moje dziecko niestety z tych nieśpiących w samochodzie... Woli podziwiać samochody, autobusy i ciężarówki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Lilka na razie jest w foteliku leżącym, więc wyrzuca, jak jej się znudzą i musi mieć dużo do wyboru. A nie wyobrażam sobie dać jej kilka do tego fotelika siedzącego (9-18). Wolę nie myśleć o wścieku, jaki bym usłyszała, jakby jej coś przypadkiem spadło...
    nessie: W nim zadna zabawka, karta redytowa nic nie jest ok poza...... chlebem!!!! :D
    Wy to macie żarłoka... Chociaż znam dzieci, które pieczywo jedzą tylko na spacerach. W domu nie tkną ;)

    Treść doklejona: 18.03.13 22:49
    Livia: i życie uratował nam smartfon z filmikami dla dzieci :wink:
    Haha, zawsze byłam przeciwniczką tego typu zajmowania dzieci w samochodzie, ale odkąd mam dziecko, doskonale to rozumiem:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    migg: zawsze byłam przeciwniczką tego typu zajmowania dzieci w samochodzie


    Wiesz, ja również :tooth::tooth: Jak to życie wszystko weryfikuje... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    dziewczyny czasami zmiana fotelika nic nie pomoże
    u nas tak właśnie było
    Ninka nigdy nie lubiła jeździć samochodem
    pamiętam, że już wracając ze szpitala [miała 5 dni] narobiła takiej histerii, że chyba 4 razy się zatrzymywaliśmy
    i potem wcale lepiej nie było
    kiedy zmienialiśmy fotelik liczyliśmy, że się jej płacze i krzyki skończą
    gdzie tam ! :tongue:

    także zawsze wozimy ze sobą chrupki/paluszki i inne przekąski [chociaż to chyba niebezpieczne bo jak się dziecko zakrztusi albo coś to może dojść do nieszczęścia zanim je matka z pasów poodpina], zabawki, książeczki, śpiewamy, opowiadamy, tatuś włącza co jakiś czas wycieraczki i spryskiwacze do szyb [Ninka uwielbia wycieraczki pracujące] a w ostateczności - tzn jak wpada w mega histerię - to puszczam jej filmiki z telefonu i czekam aż w końcu polubi jeżdżenie :neutral:
    raz jedyny ją wyjęłam z fotelika podczas jazdy bo zaczęła wymiotować z tego płaczu a byliśmy na autostradzie więc nie dało rady się zatrzymać....
    raz jedyny także podczas jazdy nam zasnęła [a nie sorki, chyba dwa razy :tongue:]
    tak to nigdy nie śpi, nawet jak jest mocno zmęczona :confused:
    ot taki typ :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeMar 19th 2013 zmieniony
     permalink
    migg: Livia: i życie uratował nam smartfon z filmikami dla dzieci
    Haha, zawsze byłam przeciwniczką tego typu zajmowania dzieci w samochodzie, ale odkąd mam dziecko, doskonale to rozumiem

    U nas czasami to jest jedyna opcja, żeby nie było histerii. Nawet już się nie kryguję z tego powodu - jeśli mam mieć dziecko zapuchnięte od płaczu, to wybieram Baby Beetles - jest cisza jak makiem zasiał. Na szczęście u nas to sytuacja ekstremalna, bo 20 minutowe jazdy mały wytrzymuje bez problemu - potem niestety zaczyna się nudzić i jak już na przykład jedziemy nad morze, mam w pogotowiu bajki.
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    Moje dziecko to anioł :) Od samego początku nie ma problemu z jeżdżeniem. Ja od malutkiego z nim jeździłam po mieście i fotelik upinałam z tyłu, jak tylko ruszałam to dziecko w kimę ;) Na wyjazdach dziecko bezproblemowe, spał do póki pracował silnik ;) a przez 5 lat zrobiliśmy dużo kilometrów. Potrafi mi zasnąć na odcinku 3km jak wracam z nim z przedszkola. Teraz jeździ w foteliku 15-36 ale problemu nie było w żadnym poprzednim. Więc nie ma znaczenia fotelik...
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    Ja oczywiście nie piszę o godzinnej, czy dwugodzinnej jeździe, tylko 7-8 godzin. No i w zimie, w czasie śnieżycy, trochę trudniej co chwila się zatrzymywać i wychodzić na krótki spacer - zresztą wtedy z 8 godzin jazdy zrobiłoby się ze 12 :wink:
    ---
    TEO - czytałam Wasze przejścia i współczuję bardzo bardzo :-( No i życzę, żeby jak najszybciej przeszło :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    macek: Więc nie ma znaczenia fotelik...

    No, to chyba od dziecka zależy, bo jak my się przesiedliśmy do większego fotelika, przodem do kierunku jazdy, to skończyły się marudzenia ( histerii, to u nas nie było, tylko jęczenie okropne ), a ja mogłam się przesiąść na przednie siedzenie :bigsmile:
    Dzieć widzi wszystko przez okno, zadowolony gada do siebie i jest git :wink:
    --
    • CommentAuthorMartaZq
    • CommentTimeApr 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Najlepszy jest fotelik z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa, który właściwie utrzymuje i zabezpiecza główkę dziecka w razie wypadku. Jeśli fotelik samochodowy ma certyfikaty potwierdzające, że przeszedł odpowiednie testy możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszego malucha.


    [wpis zmieniony przez moderatora]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 18th 2013 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorviolet_flower
    • CommentTimeJul 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny stoję przed wyborem kolejnego fotelika dla synka (obecnie waży 8,5 kg, więc już interesujemy się tematem). Obecnie posiadamy fotelik marki Berbero 0-10 kg (zakupiony w zestawie razem z wózkiem), nie ukrywam, że bardzo porządny to on raczej nie jest. Dlatego chcielibyśmy aby ten kolejny, był naprawdę dobrym i polecanym zakupem, w związku z czym chciałam Was zapytać o opinie o fotelikach:

    - maxi cosi priori (9-18 kg)
    - maxi cosi rubi (9-18 kg)- czy któraś z Was posiada? Ponoć to następca modelu maxi cosi Tobi, więc dosyć świeży
    - recaro young sport (9-36kg)
    - no i ogólnie jakie modele polecacie? (wątek dosyć rzadko odwiedzany, więc pewnie macie kolejne doświadczenia)
    Czy ogólnie bezpieczniej jest kupić na początku fotelik 9-18 kg, a później większy, czy równie dobrym wyborem jest od razu zakup modelu w zakresie wagi 9-36 kg?
    Przejrzałam cały wątek, więc dlatego pytam już konkretnie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    Romer king plus 9-18kg. My mamy i jesteśmy super zadowoleni.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    violet_flower: - recaro young sport (9-36kg)


    Ja mam ten ze względu na to, że Krasnal jest bardzo wysoki i foteliki do 18 kg nie zdałyby egzaminu. Jestem bardzo, bardzo zadowolona :) No i trochę nam posłuży. Mamy dwa takie same, bo na razie jeden jest u nas, drugi u dziadków, a zaraz się przyda dla Ptysia :)
    --
  4.  permalink
    czy któraś z was może używa tego fotelika ??
    http://allegro.pl/fotelik-avionaut-glider-9-25-kg-ciastolina-gratisy-i3349121792.html
    Prosze o jakieś opinie . Zależy mi żeby fotelik troszke córce posłuzyl i byc moze dla 2 dzidzi :)
    myslalam jeszcze o tym moze
    http://allegro.pl/fotelik-samochodwy-coletto-sportivo-only-9-36-skor-i3370966395.html
    lub ten
    http://allegro.pl/fotelik-caretero-shifter-15-36kg-regulacja-oparcia-i3354757336.html
    --
  5.  permalink
    The_Fragile: a mam ten ze względu na to, że Krasnal jest bardzo wysoki i foteliki do 18 kg nie zdałyby egzaminu. Jestem bardzo, bardzo zadowolona :) No i trochę nam posłuży


    O to super - bo w sumie najbardziej chyba ten nam się podoba :smile: a kiedy Krasnala przesadziliście do tego fotelika? I jak to jest przykładowo z takim dzieckiem 9 -kilogramowym w tym foteliku? (Chodzi mi o to, czy głowa się nie za bardzo Wam kiwała i czy dziecko nie miało zbyt dużo luzu? Nasz Jaś jest w sumie też długi, ale szczupły). Oczywiście mamy zamiar Go przymierzyć wcześniej do tego fotelika, ale dobrze też znać opinie innych :smile: I mam jeszcze pytanie jak jest z bezpieczeństwem w takim foteliku dla takiego malca ok. 10 kg w porównaniu z fotelikami 9-18 kg? Bo w internecie jest dużo opinii, że mniejsze foteliki (9-18) są lepiej dopasowane do takiego malucha niż te większe 9-36...zastanawiam się ile w tym prawdy, bo naprawdę podoba nam się ten fotelik :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    violet_flower: a kiedy Krasnala przesadziliście do tego fotelika? I jak to jest przykładowo z takim dzieckiem 9 -kilogramowym w tym foteliku?


    Krasnal tak samo - długi i szczupły :D Przesadziliśmy go do tego fotelika dokładnie jak miał 10m24d, właśnie sprawdziłam ile wtedy ważył - 9700. Z tego co pamiętam to ani łepetyna mu za bardzo nie latała (chyba, że zasypiał), i jakoś tak "ładnie" się wpasował w ten fotelik.

    Treść doklejona: 07.07.13 20:50
    Aha, my mamy dwa kolory - Shadow i Graphite. Ten drugi na zdjęciach wygląda jak grafitowy, a jest czarny (albo meeega ciemny grafit, dla mnie czarny). Za to Shadow jest fajny, szary, nie widać na nim plamek jak na razie. W każdym razie te kolory są ciemniejsze niż na zdjęciach.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    ja właśnie zakupiłam concord ultimax isofix 0-18 bo bardzo przemawia do mnie możliwość montażu tyłem na bazie fotelika i późniejsza łatwość w przełożeniu na jazde przodem
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 7th 2013 zmieniony
     permalink
    montenia: Romer king plus 9-18kg.

    my też mamy taki jest bardzo fajny Milce jest w nim bardzo wygodnie sama bym do niego wsiadła:) mój brat ma recaro i mnie się nie podoba Milka jakaś w nim skrępowana pasy już im się psują.. tyle że mój brat z bratowa nie dbają o sprzęt:D kuzynka też go ma i nic się mu nie dzieje ale jak jest to przeważnie jej syn jeździ na miejscu Milki a Milka w jego z przodu i kuzynce podoba się bardziej nasz romer sama widzi że wygodniejszy:)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    My mamy romera i jestem bardzo z niego zadowolona. Chcieliśmy mc tobi (ze względu na małe gabaryty Lilki), ale przy przypinaniu pasami do samochodu za bardzo w nim latał. Myślę że to warto sprawdzić, bo nie każdy fotelik pasuje do każdego samochodu.

    A co do przesadzania dziecka do fotelika 9-18, to myślę, że warto poczekać z jednej strony na osiągnięcie określonych kg, ale też na moment, w którym dziecko potrafi bardzo stabilnie samo siedzieć (nie posadzone).
    --
  6.  permalink
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, w takim razie popatrzymy jeszcze na tego romera, pomierzymy Jasia do fotelików i foteliki do samochodu. Pewnie, któryś z tych będzie wybrany:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    My właśnie kupiliśmy dla Gosi romer king plus. Kilka razy już na próbę w nim jechała i nawet zasnela, więc sądzę, ze jej wygodnie. Wykonany bardzo solidnie i te kolory...
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeJul 8th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny. Może Was zainteresuje blog sprzedawcy z Wrocławia - my kupowaliśmy u niego dwa foteliki dla dzieci, świetnie nam doradził, z tego, co wiem, sprzedaje tez na allegro. Można się sporo ciekawych rzeczy dowiedzieć o fotelikach dziecięcych :smile: Dla starszaka mamy Romera, dla młodszego BeSafe. Oba foteliki są świetne.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 8th 2013
     permalink
    Dziewczyny, czy do fotelika 9-18 dziecko musi samo siedzieć? Muszę zważyć Basię, ale zakładając, że doszłaby do tych 9kg nie siadając, można ją przesadzić? Mamy wyjazd nad morze za miesiąc (ok.400km) a podobnie jak violet mamy fotelik "wózkowy" i wg mnie nie jest on najlepszej jakości, dlatego jeśli by się dało, wolałabym by pojechała w nowym (niby ma szansę usiąść do tego czasu, ale kto wie...). Podoba mi się ten Romer king plus, on jest regulowany, jeśli chodzi o "położenie go" (wszystkie są?)? I jak to jest z bazami, do każdego fotelika można dokupić bazę? Kurde, zielona jestem :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 8th 2013
     permalink
    Azniee, ten Romer king plus jest bez bazy,montowany tylko pasami. Może popatrzeć za romerem 0-18kg (montowany przodem i tylem do kierunku jazdy). Romer, ma tez modele na isofix. Musialbys obejrzeć w sklepie najpierw. Jak masz gdzies Akpol,to tam polecam,bo tam jest 10%znizki na foteliki Romer.
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 8th 2013
     permalink
    Anziee, foteliki montowane tyłem są po prostu bezpieczniejsze dla tak małych dzieci (i pewnie ich kręgosłupów) w sytuacjach nagłego hamowania czy zderzenia, niż foteliki montowane przodem do kierunku jazdy. Dlatego najlepiej jest jak najdłużej wozić dziecko w foteliku montowanym tyłem. Miałam podobny problem, jak Ty i Violet, bo niestety ten pierwszy fotelik też miałam wózkowy. Zakupiłam romera, gdy L. miała z 11 miesięcy, i wtedy (mimo że L. siedziała od 7-go miesiąca)jechaliśmy nad morze jednak z tym starym fotelikiem. Do nowego przesadziliśmy ja, jak miała ok. roku.
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeAug 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny, przed nami długa podróż (Gdańsk - Warszawa, bez dziecka zazwyczaj nieco poniżej 4 godzin), mamy fotelik 0-9 kg Emmaljunga First Class (bez bazy), nie wozimy Tadka w nim dłużej niż zalecane 2h bez przerwy.
    Ostatnio jednak i to stało się problemem, bo wpada w nim w histerię. Wydaje mi się, że on się w tym foteliku zaparza, bo po wyjęciu ma gorące i wilgotne plecy i pupę (a nóżki i rączki dość chłodne). Dotychczas kładłam mu na spód pieluchę flanelową podwójnie złożoną, ale zastanawiam się, jak przygotować go do tej dłuższej podróży.
    W wózku używamy takiego materacyka z grubej, wielbłądziej wełny, pod prześcieradło, świetnie wentyluje od spodu i dziecko nic a nic się nie poci. Myślicie, że mogę mu czymś takim ten fotelik wyściełać, żeby nie leżał bezpośrednio na tym steropianie i tapicerce?
    Chora jestem na samą myśl o tej podróży, pewnie będziemy jechać milion godzin.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    Co myślicie o tym foteliku http://www.recaro-polska.pl/foteliki-dzieciece/9-36kg/monza-nova-seatfix-is.html ?
    Teraz mamy fotelik z wózka 3w1 i małej już powoli zaczyna wystawać główka, w tym foteliku co jest teraz strasznie się poci nawet przy włączonej klimie. Jak to jest w tych kolejnych fotelikach one są jakoś lepiej "wentylowane"?
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    aravls: W wózku używamy takiego materacyka z grubej, wielbłądziej wełny, pod prześcieradło, świetnie wentyluje od spodu i dziecko nic a nic się nie poci. Myślicie, że mogę mu czymś takim ten fotelik wyściełać, żeby nie leżał bezpośrednio na tym steropianie i tapicerce?

    Aravls jeśli ten materacyk jest gruby, to włożenie go do fotelika może spowodować, że nie będziecie mogli Tadka przypiąć tak bezpiecznie, jak w samym foteliku (analogicznie dlatego nie powinno się wozić dzieci w fotelikach w kombinezonach zimą). Musicie popróbować.

    aravls: Chora jestem na samą myśl o tej podróży, pewnie będziemy jechać milion godzin.

    Aż mi się przypomniał nasz poprzednioroczny powrót znad morza. Trasę 3,5godzinną przejechaliśmy w 8 godzin... Ale życzę Wam, żebyście się tak długo nie męczyli :)

    Treść doklejona: 07.08.13 12:38
    acia20: Jak to jest w tych kolejnych fotelikach one są jakoś lepiej "wentylowane"?
    Acia, ja mam teraz romera i niestety nie jest :/
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    Jak ktoś ma fotelik lepiej "wentylowany" to chętnie poznam jego nazwę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeAug 7th 2013 zmieniony
     permalink
    migg: Aravls jeśli ten materacyk jest gruby, to włożenie go do fotelika może spowodować, że nie będziecie mogli Tadka przypiąć tak bezpiecznie, jak w samym foteliku.


    No to jest wycięte z takiej kołdry na reumatyzm dla emerytów, którą sprzedają domokrążcy :bigsmile:, myślę, że maksymalnie 1 cm grubości, a kompresuje się nieco pod ciężarem dziecka. Popróbujemy.
    Tymczasem znalazłam wkładki antypotowe do fotelików, są w różnych rozmiarach, ale koleżanka miała i szału nie było. Spróbujemy z wełną, najwyżej po drodze, z obłędem w oczach, kupię taką wkładkę :shocked:
    Aeromoov
    Keep Cool
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    A czy taka wełna nie spowoduje jeszcze większego grzania?
    U nas na płacz w samochodzie działa tylko włączenie głośnych szumów z radia. Zasypia od razu:)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    Tosia ma puszczane bajki z telefonu w samochodzie i zazwyczaj po 10 minutach usypia. Bawi się tez pudełkiem od tiktaków z 5 w środku i nie wiem czemu, ale to pudełko jest dużo lepsze i fajniejsze od zabawek według niej ;).
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    akirka: A czy taka wełna nie spowoduje jeszcze większego grzania?

    W wózku w największe upały się sprawdza, tzn. mały jest mniej spocony niż gdy jedzie na piankowym materacyku.
    Szczerze mówiąc, jakbym miała wybierać, czy w upał mam siedzieć na welurowej tapicerce czy wełnianej wkładce (jedno i drugie wyściełane pieluszką, żeby nie gryzło), to wybór jest prosty :wink:.
    Wydaje mi się, że to działa tak, że wełna jest na tyle zbita, że on swoim ciężarem nie jest w stanie jej rozpłaszczyć zupełnie i wciąż zachowana jest jakaś tam cyrkulacja powietrza. No i wełna nie chłonie wilgoci, więc inaczej też rozkłada się pocenie i parowanie od ciała.
    W wózku się sprawdza, jutro pierwszy etap podróży, zobaczymy, czy da radę.
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny co sądzicie o foteliku Cybex Juno-Fix?
    Pytam o niego, ponieważ w skali bezpieczeństwa otrzymał 5/5 punktów... :) (9-18 kg)
    Cz któraś z Was ma go dla swojego dziecka?
    Bardzo proszę o opinię.
    pozdrawiam :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    A ja mam pytanie kiedy jest odpowiedni moment do wyjecia z fotelika wkładki dla noworodka? Mamy Recaro Young Sport.
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    monika1046: Dziewczyny co sądzicie o foteliku Cybex Juno-Fix?




    Nie wiem czy już ktoś wstawiał tu ten filmik... ale słabo to wygląda
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Z tego co mi wiadomo jest to dosc stary filmik (sprzed kilku lat). Od tamtego czasu wiele sie zmienilo w konstrukcji tych fotelikow. ADAC raczej znane jest z dosc dokladnych testow.
    I to jest inny fotelik a nie juno-fix, chodź podobnie wygląda...
    Cos w tym musi być, skoro cybex jf dost 5/5 pkt w skali bezpieczeństwa...
    Czy ktoś może jeszcze wyrazić jakąś opinie na temat tego fotelika... ?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.