Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    My mielismy dla malej musty safe to go2 ,potem maxi cosi priori(zaluje ze niekupilam tobi ,ale niezazekalam )
    Teraz kupuje cybex solution x2 fix isofix :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    szczypta czytasz w moich myślach :) od paru dni temat na tapecie u nas :) muszę poczytać o tym foteliku
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    My mieliśmy takie foteliki:
    0-13 kg Jane Rebel Pro (w zestawie z wózkiem) - Bardzo fajny chociaż Jasiowaty szybko z niego wyrósł
    9-18 kg Chicco Key 1 X-plus - świetny fotelik i testach zajmuje wysokie miejsce, Jasiu bardzo go lubił
    15-36 JANE INDY + TEAM ISOFIX - z asmaego fotelika jestem bardzo zadowolona, jednak strasznie wyblakła tapicerka i wygląda badziewnie ale wiadomo nie wygląd jest najważniejszy.

    Co do fotelików montowanych tyłem, są to najbezpieczniejsze foteliki i zostało to udowodnione. Często bywam w Szwecji i tam większość dzieci jeździ w takich fotelikach, oni uważają, że chyba do 5 roku życia dziecko powinno tak jeździć. Niestety u nas mało jest dostępnych większych fotelików tak montowanych a te co są to mają kosmoczne ceny i nie każdego na nie stać...
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    macek: 9-18 kg Chicco Key 1 X-plus - świetny fotelik i testach zajmuje wysokie miejsce, Jasiu bardzo go lubił


    też mamy Chocco Key tylko ten z isofixem - w testach ten z isofixem wypada o jedną gwiazdkę lepiej niż bez isofixa
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    My mieliśmy bez isofixa bo wtedy mieliśmy w samochodzie tylko z przodu możliwość montażu za pomocą iso a wolałam Jasia wozić z tyły.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    a co myślicie o tym ?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Asia ten fotelik to jest ta sama wersja tego, o który kiedyś pytałaś bo wyszperałaś na Allegro.Tylko inna nazwa.
    My testowaliśmy i zdecydowanie NIE POLECAM!
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Po przymierzeniu i ''obmacaniu'' :) kupiliśmy sunshine kids monterey. Dziecko zadowolone i my też.
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Teorka- ten Recaro polecali w Dzień dobry tvn. Czytałam tez o nim i w testach bezpieczeństwa dobrze wypada. Mąż mi mówił, że recaro to dobra firma i produkują fotele samochodowe. Widziałam ten fotelik na własne oczy i dotykałam- podoba mi się :cool:
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Anetusia, super! A jaki kolorek kupiliscie? My mamy niebiesko czarny :smile:. Laura tez zadowolona!
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Jaheira: My testowaliśmy i zdecydowanie NIE POLECAM!


    judka25: Czytałam tez o nim i w testach bezpieczeństwa dobrze wypada. Mąż mi mówił, że recaro to dobra firma i produkują fotele samochodowe.


    to mi pomogłyście :cool:


    JAHERKA ale wtedy to nie był Recaro chyba.....
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Asiu te dwa foteliki produkuje ten sam koncern pod różnymi nazwami. Recaro ma nieco lepszą tapicerkę. Niczym więcej praktycznie się nie różnią.

    judka25: Czytałam tez o nim i w testach bezpieczeństwa dobrze wypada. Mąż mi mówił, że recaro to dobra firma i produkują fotele samochodowe.

    Czytać o foteliku a go przetestować to niebo a ziemia.
    Owszem Recaro to dobra firma ale ten konkretny model fotelika nie wypada tak dobrze w testach.
    Kiedyś mieliśmy na niego oko. W ogóle mieliśmy oko na foteliki 9-36kg. Jednak przymierzenie do nich dziecka skutecznie wybiło nam je z głowy.

    Asiu, ja już Ci kiedyś pisałam- najlepiej wybrać sobie jakieś typy fotelików i jechać z dzieckiem do przymiarki. I warto posadzić również dziecko w kurtce do fotelika zanim się dokona zakupu.
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    monti, kupiliśmy szary :) różowego nie było akurat:bigsmile:

    Nad recaro rowniez się zastanawiałam po obejrzeniu DDTVN. Fotelik też bardzo dobry tylko 700zl kosztuje. Sunshine kids 370 i to u nas przeważyło.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Jaheira: I warto posadzić również dziecko w kurtce do fotelika zanim się dokona zakupu.
    --


    no ale Kasiu jaki sens ją teraz sadzać w kurtce jak ona i tak do października/listopada urośnie i będzie inaczej w tym foteliku siedziała ? :(
    a my chcemy teraz kupić kurcze....
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 12th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: a my chcemy teraz kupić kurcze....


    Asiu, ale ja nie pojmuję czemu teraz chcecie kupić fotelik skoro Ninka i tak w nim nie będzie jeździła?

    A sens mierzenia w kurtce jest taki,że w ubranku wiosennym i letnim to każdy fotelik będzie OK.
    A jak będziecie musieli Ninkę zimą zapinać w fotelik, który jest ciasnawy a dziecko zacznie Wam płakać i się wykręcać to uwierz mi,że będziecie kląć na czym świat stoi.
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Teorka, ale to nie za szybko? Córeczka już siedzi? Ma ponad 9 kg? Dlaczego już teraz chcecie kupić?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 12th 2012 zmieniony
     permalink
    bo teraz mamy kasę więc chcemy kupić i SCHOWAĆ na potem [absolutnie nie mamy zamiaru już jej przesadzać]
    ale chyba zrobimy tak, że w takim razie odłożymy pieniądze i kupimy jak już faktycznie przyjdzie na to czas....
    tylko, że u nas z tym odkładaniem pieniędzy to jest armagiedon jakiś bo jak mamy to zawsze rozwalimy :devil:

    no dobra to podajcie chociaż jakieś typy, które powinniśmy mieć na uwadze jadąc już do przymiarki ?
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 12th 2012 zmieniony
     permalink
    to może schowajcie odliczoną kwotę np. u rodziców z zastrzeżeniem, że to na fotelik i mogą Wam oddać dopiero za parę miesięcy :bigsmile:


    do tej pory mieliśmy chicco 1-key i byliśmy zadowoleni
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    no chyba tak wlaśnie zrobimy jednak :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    TEORKA:
    no dobra to podajcie chociaż jakieś typy, które powinniśmy mieć na uwadze jadąc już do przymiarki ?


    Pytanie, czy szukacie 9-18 czy 9-36?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    o kurde to mnie teraz zagięłaś :wink:

    Treść doklejona: 12.04.12 20:45
    9-36
    męża dopytawszy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    TEORKA: o kurde to mnie teraz zagięłaś :wink:


    Dlatego właśnie Asiu z uporem maniaka powtarzam Ci,że teraz Wasze poszukiwania są bez sensu. "Na oko" nie da się fotelika kupić...
    Każdy ma swoje plusy i minusy, które możesz zobaczyć przymierzając doń swoje dziecko.
    Tak na próbę zobacz jak Ninka będzie wyglądała w foteliku Twojego bratanka a zrozumiesz o czym piszę;)
    --
  1.  permalink
    My mamy dla Ewuni Maxi Cosi Mobi i polecam, fajny jest (wygodny dla dziecka) i dobrze wypada w testach. Ewunia lubi w nim jeździć.
    --
  2.  permalink
    a ja miałam poprzednio RAMATTI VENUS i był super ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    wlasnie na tvn style jest o fotelikach samochodowych (cybex, maxi cosi, romer)
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    My mamy Römer KING Plus - przedział wagowy 9-18. Też bardzo polecam w tej kategorii wagowej :-) Poza tym tegoroczne wzory są śliczne - np. taki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    cerisecerise: My mamy dla Ewuni Maxi Cosi Mobi i polecam



    ten niestety odpada w przedbiegach...
    Nina już teraz dostaje wściku dupy siedząc tyłem do kierunku jazdy [nie wiem czy to możliwe, że może jej być niedobrze ?] więc następny fotelik musi być montowany przodem
    niestety, bo ponoć tyłem bezpieczniej ?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    TEORKA: nie wiem czy to możliwe, że może jej być niedobrze

    moze, moja córa ma mega chorobe lokomocyjna od ukonczenia 1 m-c zycia, teraz ma 8 lat i jest ciut lepiej, ale i tak mimo avimarinu na którym jeździ odkad skonczyła 10 m-cy kazda podróz to dla niej mega meczarnia, a juz podroz na wakacje to koszmar dla wszystkich :cry:
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    Dziwne, bo dzieci do 2 roku zycia nie maja choroby lokomocyjnej. Blednik podobnko nie jest jeszcze wyksztalcony.
    U mojej starszej corki choroba lokomocyjna zaczela sie wlasnie po ukonczeniu 2 lat.
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    montenia: Dziwne, bo dzieci do 2 roku zycia nie maja choroby lokomocyjnej.


    a to jest akurat taki mit tylko - synek moich znajomych ma chorobę lokomocyjną jakoś od 3-4 miesiąca życia, koleżanka zawsze siedzi z nim z tyłu bo koszmarnie wymiotuje. A dwa latka skończył niedawno.....

    Jaheira: Dlatego właśnie Asiu z uporem maniaka powtarzam Ci,że teraz Wasze poszukiwania są bez sensu. "Na oko" nie da się fotelika kupić...


    potwierdzam - nie ma sensu kupować fotelika "na zapas". A może dajcie te pieniądze na jakąś lokatę krótko terminową np. są takie na 6 miesięcy. Wtedy kasa jest nie do ruszenia :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    co do fotelików, teorko, w ddtvn mówili tez o cybex pallas dla wiekszego dziecka, ponoc tez dobry i ma tam taka wkladke specjalna

    Treść doklejona: 13.04.12 09:10
    montenia: Dziwne, bo dzieci do 2 roku zycia nie maja choroby lokomocyjnej. Blednik podobnko nie jest jeszcze wyksztalcony.


    sama mam chorobe lokomocyjną i w piwrwszej podrózy zycia obzygalam tate mając 7-mcy
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    TEORKA: niestety, bo ponoć tyłem bezpieczniej ?


    To akurat prawda, w niektórych krajach (w Skandynawii z tego co wiem) obowiązuje z tego powodu nakaz przewożenia dzieci aż do 4 roku tyłem do kierunku jazdy. Mnie ostatecznie przekonał ten film z crash testu.
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    Hydrozagadka np. w Szwecji nie ma nakazu przewożenia tyłem do kierunku jazdy ale jest zalecane a, że Szwedzi bardzo zwracają uwagę na bezpieczeństwo to większość tak wodzi dzieci ;) Często bywam w Szwecji i ja akurat wożę Jasia przodem ale dla następnego dziecka kupię tam fotelik montowany tyłem od 0-4 lat/0-18kg. Zważywszy, że mój 4 latek obecnie waży 16,5 kg i ma 104cm to taki fotelik na długo posłuży ;) ale to już przy następnym dziecku ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    macek: np. w Szwecji nie ma nakazu przewożenia tyłem do kierunku jazdy ale jest zalecane


    O widzisz, nie wiedziałam, byłam pewna, że to nakaz.
    Ja jestem ciekawa, jak długo mojej córze posłuży Mobi - ona szczupła jest, ale zapowiada się wysoka (90 cm ma). Na razie jest super wygodny.
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    też mamy mobiego i mam taki sam "dylemat", bo młody (13 m-cy) jest wysoki i szczupły, więc pewnie fotel trzeba będzie zmienić nie ze wględu na wagę tylko wzrost :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 13th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: 9-36

    TEO planujesz wozić Ninkę w jednym foteliku przez 10 lat? (to nie szydera, tylko konkretne pytanie)
    Ja po niespełna trzech latach widzę już zużycie naszego (RAMATTI VENUS) Chodzi mi głównie o przetarcia materiału w niektórych miejscach.
    Albertowi też kupimy 9-18, i za parę lat, wymienimy na większy.
    EDIT: o dokładnie taki Bebe Confort
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    My przesadziliśmy Młodego do maxi-cosi tobi. Na razie jesteśmy zadowoleni, Kacperek też nie narzeka, chociaż jazda przodem do kierunku jazdy szału nie zrobiła :wink:
    Zastanawialiśmy się nad fotelikiem montowanym tyłem do kierunku jazdy ale cena nas powaliła.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    katy222: TEO planujesz wozić Ninkę w jednym foteliku przez 10 lat? (to nie szydera, tylko konkretne pytanie)


    hehe Kasia to nasze pierwsze dziecko jak wiesz i na prawdę my zieloni w temacie fotelików :wink:
    czyli lepiej 9-18 kg ?
    to może taki kupimy :bigsmile:


    tzn wiecie moja Nina nie rzyga ale ryczy, skuczy i cuduje generalnie tak, że za bardzo się z nią jeździc nie da :neutral:
    i nie lubi też huśtawki oraz innych bujających się rzeczy dlatego tak myślę, że to o to chodzi
    a mi samej jest niedobrze jak jadę tylem [pociąg, autobus itp] więc pomyślałam, że może o to jej chodzi....
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeApr 14th 2012
     permalink
    andżi: Zastanawialiśmy się nad fotelikiem montowanym tyłem do kierunku jazdy ale cena nas powaliła

    tobi kosztuje tyle samo co mobi
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 15th 2012 zmieniony
     permalink
    całkiem fajną stronkę znalazłam przez przypadek - głównie są tam wózki, ale są też oceny fotelików i ich testy...zawsze można coś podczytać

    wózki i foteliki
    --
    • CommentAuthorWerka89
    • CommentTimeApr 28th 2012
     permalink
    Powiem szczerze ,że wybór fotelika nie należy do najłatwiejszych . Miałam obawy na początku .Ale w końcu kupiłam fotelik MONTECARLO .Wiem ,że moje dziecko jest w nim bezpieczne podczas jazdy .Najważniejsze ,żeby fotelik był stabilny i nie kiwał się na boki .A ten fotelik właśnie pod tym względem sprawdza się .
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    Ja mogę z czystym sumieniem polecić poniższe:

    - Maxi Cosi Cabrio Fix (bez bazy) 0-13 kg
    - Cybex Pallas 2 Fix 9-36 kg
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    ja mam pytanie do użytkowniczek maxi cosi cabriofix 0-13kg
    KIEDY WYJMOWAŁYŚCIE WKŁADKĘ DLA NOWORODKA?
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    Flavia - to zależy od wielkości dziecka a nie od rodzaju fotelika raczej.....:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    Flavia, mnie w sklepie mowili, ze wkladke redukcjynja wyjmuje sie od 5 kg. Ale nienwiem , czy to wszystkie foteliki maja tak samo.
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    moja już się w nią nie mieści, wydaje mi się, że nie ma podparcia pod kręgosłupem bo jest za długa
    i ta 'wyprofilowana' pozycja półleżąca jej nie odpowiada
    ale znowu jak wyjełam wkładkę to Luśka siedzi strasznie głęboko ( wyciągnąć jej nie mogłam, bałam się że jej krzywdę zrobię)
    poza tym ona nie trzyma głowy sama (logiczne, przecie ma miesiąc z hakiem)
    wtedy wyobrażam sobie ostre hamowanie i 'śmierć w oczach' tak jej się gibie ta głowa...
    oczywiście nie wozimy jej bez wkładki i nie będziemy póki nie będzie trzymała ładnie łepka
    pytam z ciekawości, jak to było u Was?! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    flavia: KIEDY WYJMOWAŁYŚCIE WKŁADKĘ DLA NOWORODKA?


    Wyjęliśmy, jak zamiast Młodą wkładać do fotelika, trzeba było "wciskać". I to był znak, że już pora.
    Było to w okolicach 3 miesiąca z tego co pamiętam
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    PolusiowaMama: jak zamiast Młodą wkładać do fotelika, trzeba było "wciskać"


    no to moja już jest na granicy "wciskania" a ma 5 tyg:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Ja mam fotelik bebecar stylo i nie polecam- strasznie ciężki do przenoszenia. !!!- ledwo go nosze z 4kg. dzieckiem- a co będzie później.?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 5th 2012 zmieniony
     permalink
    a MAXI COSI TOBI [9-18 kg] któraś mama posiada ?
    bo jesteśmy mocno na niego zdecydowani
    oczywiście musimy przymierzyć do dziecka, do auta [ponoć wymaga długich pasów] ale tak wstępnie to chyba jego byśmy brali

    ma któraś ? może jakieś opinie ? :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.