Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Dziewczyny, a wg Was które foteliki są lepsze - Recaro czy Maxi Cosi? Bo widze, ze częściej się te drugie pojawiają - a mój mąż jak usłyszał nazwę Recaro to stwierdził. że ta firma robi fotele do samochodów wyscigowych i napewno są lepsze :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    REcaro ma droższe i ze sportowym designem, maxi cosi sa tańsze, a według testów równie bezpieczne:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Kakai: REcaro ma droższe i ze sportowym designem, maxi cosi sa tańsze, a według testów równie bezpieczne

    O!

    To wszystko jasne :wink: My w tym "zestawie" 3 w 1 mamy właśnie fotelik Recaro (promocja z targów) !
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJun 17th 2012
     permalink
    Ostrzegam przed Recaro, są dla drobnych dzieci.... bardzo wąskie siedziska mają, zimą wcisnąć 3 miesięczną Wiki w kombinezonie to był koszmar....
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJun 17th 2012
     permalink
    myśmy sie zdecydowali na drugi fotelik po Maxi Cosi Cabriofix na
    IZI COMBI X3 firmy BESAFE przeznaczony jest dla dzieci 0-18 kg lub w wieku od 0 do 4 lat.
    http://www.babyexpress.pl/autofoteliki_allegro/besafe/besafe_combi_isofix/turkus42.jpg
    jest tyłem do kierunku jazdy, nadmienię, że Kuba ma 2,5 roku i dopiero teraz wyrasta z Maxi Cosi
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeJun 21st 2012
     permalink
    Czy są foteliki z możliwością montowania przodem i tyłem do kierunku jazdy? Od 9 kg wzwyż.

    Treść doklejona: 21.06.12 12:48
    Scorpi, dojrzałam, że ten polecany przez Ciebie ma taką możliwość :-) Sprawdzałaś opinie i testy?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 21st 2012
     permalink
    dziewczyny ponawiam pytanie, jak jedziecie same to dzieci nawet te najmniejsze jada z tyłu?? a co jak sie dra?? no chyba , ze macie wyłaczane poduszki
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 21st 2012
     permalink
    Monia, moja jedzie z tylu, zawsze. Nawet jak ryczy.
    •  
      CommentAuthorDiamond
    • CommentTimeJun 21st 2012 zmieniony
     permalink
    My mamy fotelik Bebe Confort Iseos TT -kolor Oxygen Black (9-18kg). Jest godny polecenia. Uzywamy go juz dwa lata i ani sladu poscieranej tapicerki, kolor nadal ten sam. Mamy zamiar uzywac go jeszcze rok dla starszego dziecka i mysle, ze drugie z powodzeniem jeszcze sie w nim wyjezdzi :) Jedyny minus to pokrętło modulo clip do regulacji oparcia fotelika. Niestety trzeba sie troche nakrecic, zeby dziecko ulozyc w pozycji pollezacej. Jednak do wszystkiego idzie sie przyzwyczaic :) Regulacja szerokosci fotelika to swietny patent, szczegolnie w zimie kiedy ubieramy malucha w gruba kurtke czy kombinezon.

    Treść doklejona: 21.06.12 14:57
    BEBE CONFORT ISEOS TT
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJun 22nd 2012
     permalink
    mooniia: dziewczyny ponawiam pytanie, jak jedziecie same to dzieci nawet te najmniejsze jada z tyłu?? a co jak sie dra?? no chyba , ze macie wyłaczane poduszki


    moja córka zawsze jeździła z tyłu...raczej spała a jak coś to przecież zawsze możesz gdzieś zjechać, zatrzymać sie....a teraz ti już bede miec z tyłu dwójeczkę :jumping:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 22nd 2012
     permalink
    no w centrum miasta , sa swiatłach, w korku to raczej ciezko :cry: jak mam jakas dziewczyne to maluchy z tyłu, ale jak sama to z przodu w foteliku 0-18 i ciezko inaczej.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 26th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Dziewczyny czy któraś z Was miała fotelik Maxi Cosi Opal (to jest chyba to samo co Bebe confort iseos) 0-18 kg?? Czy coś wiecie na temat tego fotelika? Przymierzam się do kupienia właśnie tego, ale wolałabym najpierw poznać Waszą opinię :bigsmile:
  1.  permalink
    Zastanawiam się nad fotelikiem .Moja córeczka waży 10 kg . Jakie polecacie ?
  2.  permalink
    Jaki mam kupić fotelik dla dziecka ,które waży 18 kg ? Znacie jakieś dobre firmy ?
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeSep 23rd 2012
     permalink
    Dziewczyny znacie może jakiś dobry fotelik 0-18kg?.
    Mamy Bebecar, ktory jest dla Hani już prawie za mały.:devil:
    -- [/url]
  3.  permalink
    Wiesz co moja znajoma ma fotelik Graco Coast , z tego co mówiła jest on od 9-18kg . A ile twoja córeczka waży ? Może ten będzie dla Ciebie dobry . Fotelik ma wygodną wkładkę dla młodszego dziecka , potem jak Ci dziecko urośnie to można ściągnąć . Wydaje mi się ,że to na plus . Bardzo chwali go .
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 13th 2012
     permalink
    Jezynka ja moge Ci polecic fotelik Romer. Sa naprawde fajne. My mamy Romer king plus (ale to od 9kg jest), ale Romer maja tez first class (chyba taka nazwa i one sa od 0-18kg)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 15th 2012
     permalink
    Dziewczyny, wg tych najnowszych testów pod względem bezpieczeństwa najwyżsża notę ma Cybex Juno Fix. Używała któraś? macie jakieś doświadczenia?
    Bo wyszukiwarka 28 nic nie pokazuje w tym temacie.

    Treść doklejona: 15.10.12 19:46
    bo co mnie zastanawia w tym modelu, to że on ma taką osłonę zamiast pasów :shocked: no ale niby pod wzgłedem bezpieczeństwa teraz nie ma lepszego.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 15th 2012
     permalink
    My kupiliśmy wreście besafe izi combi x3 0-18 kg bo wydaje sie w miare dobry w tym przedziale wagowym(testy ADAC).
    Był jeszcze do wyboru Maxi Cosi Opal ale go nigdzie nie było, a poza tym za jakiś czas trzebaby było ustawić go przodem, a tego za bardzo nie chcieliśmy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeOct 16th 2012 zmieniony
     permalink
    jeżynka: Był jeszcze do wyboru Maxi Cosi Opal ale go nigdzie nie było, a poza tym za jakiś czas trzebaby było ustawić go przodem, a tego za bardzo nie chcieliśmy.
    --

    My mamy Maxi Cosi Opal. Według mnie jest super- rośnie z dzieckiem- do góry i w boki- wystarczy pokręcić kółeczko i jako jeden z nielicznych fotelików ma pozycję całkowicie leżącą (co dla nas było najważniejsze przy długich podróżach), dla maluszka jest tyłem, dla dziecka od 9 lub 13 kg - do 18 kg przodem. Kupiliśmy na allegro za 830 zł, a w sklepie kosztował 1200 zł- :shocked:, więc to już przesada. Polecam !!!
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    Magdalena, znajomi mają taki fotelik i są zadowoleni. Wprawdzie dziecko im się dłuższą chwilę do tej poduszki przyzwyczajało i na początku nie chciało jeździć, ale po paru tygodniach już było ok.

    My za to kupiliśmy montowany tyłem Akta Graco BeLogic.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Dziewczyny, wg tych najnowszych testów pod względem bezpieczeństwa najwyżsża notę ma Cybex Juno Fix. Używała któraś? macie jakieś doświadczenia?

    Magda, my się przymierzaliśmy do tego fotelika.
    Jednak niestety, zapewnienia producenta,że nadaje się on dla dzieci pow. 9kg są mocno naciągane...
    Nasz Wojtek jest jak na swój wiek dość długi a i tak, kiedy go przymierzaliśmy do tego fotelika poduszka sięgała mu pod brodę. Żeby mówić o bezpieczeństwie ręce dziecka powinny leżeć na tej poduszce jak na stoliku(to moje luźne porównanie).
    Sprzedawca w sklepie sam powiedział,że ten fotelik jest zrobiony "pod testy i pod wynik". Myślę,że dobry to on jest dla ok.2 letniego dziecka, ale dla roczniaka z pewnością jeszcze nie.

    A i jeszcze jedno. Ta poduszka może i jest fajna, ale myślę,że trzeba się liczyć z ryzykiem,że dziecko podczas jazdy będzie nią "manewrowało". Niestety poduszka nie jest przytwierdzana na zatrzaski a potem na pasy. Podtrzymują ją wyłącznie pasy bezpieczeństwa. A w przypadku wpinania np. rozzłoszczonego dziecka(kto musiał to robić ten wie, jaki to "luksus") najpierw musisz przytrzymać poduszkę a potem jeszcze przechylać się przez tylne siedzenie i zapinać pasy.
    To był drugi argument, który u nas zaważył na nie.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    Judka 25 wiem, że opal jest super dla dzieci ktòre jeszcze nie siedzą itp., ale nasza Hania ma już ok 9 kg i prawie już by musiała siedziec przodem.
    Poza tym nigdzie go nie było abyśmy mogli go przymieżyć.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeOct 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena, my mamy cybex pallas 2 fix i od początku było ok, Pola zaczęła jeździć w styczniu, miała wtedy 9 miesięcy! Co prawda nie ma dużej regulacji jeśli chodzi o sen dziecka, ale bez problemu Dzieć może w nim usnąć. Zakupiłam dodatkowo rogala na szyję, bo zdarzało Jej się położyć bokiem na poduszce (też przedniej), a później szyja bolała. Poduszką nie da się manewrować, nie ma szans! Pasy świetnie ją podtrzymują. Zdarzało mi się wpinać rozzłoszczone dziecko i problemów nie pamiętam, mimo, że Pola samochodowym dzieckiem nigdy nie była (jazda od samego początku działała na nią odwrotnie niż na inne dzieci).
    Polecam ten fotelik. Długo się na nim zastanawialiśmy, ale wybór padł na cybexa i bardzo dobrze! Koniecznie trzeba przymierzyć dziecko, bo faktycznie mogą być problemy z "aklimatyzacją". Znam osobiście dwie dziewczynki, którym w cybexie się bardzo nie podobało, i kupiono maxi cosi w oby przypadkach.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    Jaheira, Pole, Agi - dzięki za Wasze opinie!
    czyli wychodzi na to, że jak nic trzeba podjechac i przymierzyć.
    Jah - gdzie w Waw mierzyłaś? bo chciałabym od razu tez MC Tobi przymierzyć.
    nieopodal mnie w Babicach jest hurtownia art dziecięcych, ale nie wiem, jaki tam jest wybór fotelików.
  4.  permalink
    Magdalena: nieopodal mnie w Babicach jest hurtownia art dziecięcych, ale nie wiem, jaki tam jest wybór fotelików.

    duży :)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    Magdalena: Jah - gdzie w Waw mierzyłaś?

    W Świecie Dziecka w Tesco na Powstańców Śląskich.
    Tam też mierzyłam MC Tobi i Recaro Young Plus. Wybór padł na ten ostatni, ze względu na to,że mierzyliśmy Wojtka w kombinezonie zimowym co okazało się być dobrym pomysłem, bo MC przegrał z kretesem pod względem miejsca dla dziecka.
    Magda, mam nadzieję,że podzielisz się wrażeniami- jestem naprawdę ciekawa...

    Pole, przepraszam, ale jakoś trudno mi uwierzyć,że 9 miesieczne dziecko nie utopiło się w tym foteliku... No chyba,że masz małą giganciarę.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    Jaheira: Wybór padł na ten ostatni, ze względu na to,że mierzyliśmy Wojtka w kombinezonie zimowym co okazało się być dobrym pomysłem, bo MC przegrał z kretesem pod względem miejsca dla dziecka.


    a my właśnie wczoraj wieczorem zwyubieraliśmy Ninę w kombinezon i poszliśmy wsadzic do MCTOBI [bo właśnie Madzia mi się pytała jak go oceniam itp] i bez problemu się zmieściła....
    no ale może dlatego, że ona malutka i drobna ?
    no albo nie mam porównania bo nie wsadzałam ją w Recaro co nie ? :wink:

    wsadzaliśmy ją raz do Priori, który większy od Tobiego ale wg nas za bardzo w nim latała no i wzięliśmy MC Tobi gdyż nam babka powiedziała, ze dziecko w foteliku nie ma mieć luzów i dużo miejsca bo wtedy fotelik mniej bezpieczny
    a teraz sobie tak myślę, czy faktycznie tak jest.....

    :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    TEORKA: no ale może dlatego, że ona malutka i drobna ?

    No zdecydowanie;)
    Ale trzeba mimo wszystko pamiętać,że dzieci rosną;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 16th 2012 zmieniony
     permalink
    ano rosną rosną ale kurcze to nie wiem jaki fotelik trzeba by było kupić, żeby na te 4-5 lat wystarczył [tzn do 18 kg]
    jak dziecko przykoksuje i zrobi sie bardzo duże to w każdym mu będzie chyba za ciasno co nie ? :wink:

    trudno, jak nam się w tym przestanie mieścić to kupimy nowy :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    Jaheira: Pole, przepraszam, ale jakoś trudno mi uwierzyć,że 9 miesieczne dziecko nie utopiło się w tym foteliku... No chyba,że masz małą giganciarę.


    Pola jest sporo wyższa niż dzieci w Jej wieku. Plus taki, że fotelik pasował wzrostowo :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    szczypta_chilli:
    duży :)

    no to uderzam w sobot do Babic.
    Szczypto, Ty mój lokalny przewodniku ;))))
  5.  permalink
    TEORKA: bez problemu się zmieściła....
    no ale może dlatego, że ona malutka i drobna ?

    Ewunia nie jest drobna, raczej taki średniaczek. W mobi mieściła się w zimie (15-18mcy) mając na sobie mega puchaty kombinezon i było ok, nie było jej ciasno. Teraz też mieści się bez problemu i nie podejrzewam, żeby w zimie było jej za ciasno
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 18th 2012
     permalink
    cerisecerise: W mobi


    masz na myśli Tobi tak ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 22nd 2012
     permalink
    Hej, Dziewczyny.
    doniesienia z pola walki :wink:
    pojechałam do tej pseudohurtowni nieopodal mnie (w Starych babicach) i sie wkurszyłam, bo mieli dosłownie 8 fotelików z grupy wagowej Mery, z 3 firm i żadnego na isofixie. i żadnego z tych, które mnie interesowały.
    za to pogadaliśmy ze znajomym specem od samochodów i jestesmy prawie zdecydowani na Kiddi Gruardian Pro 2.
    Zaraz poszukam, czy coś tu o tym było, ale jak któraś ma doświadczenia, to oczywiście chętnie posłucham.
  6.  permalink
    o kurcze :/
    Jak jeździliśmy tam to zawsze mieli tam spory wybór, wiec z tego wychodzi,że Cię trochę na drzewo wysłałam :/
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 22nd 2012
     permalink
    za to pogadaliśmy ze znajomym specem od samochodów i jestesmy prawie zdecydowani na Kiddi Gruardian Pro 2.
    Zaraz poszukam, czy coś tu o tym było, ale jak któraś ma doświadczenia, to oczywiście chętnie posłucham.


    Patrz wyżej moje spostrzeżenia nt Cybexa. Do Kiddiego też się przymierzaliśmy.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 22nd 2012
     permalink
    a mierzyliście do niego Marysię ?
    bo faktycznie wygląda jak ten Cybex....
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 23rd 2012
     permalink
    szczypta_chilli: Jak jeździliśmy tam to zawsze mieli tam spory wybór, wiec z tego wychodzi,że Cię trochę na drzewo wysłałam :/

    Nie, no co Ty. Przeciez ja juz tam kiedys byłam po ciuskzi na chrzest, więc sama się tam teraz tak naprawde wysłałam, co nie, jako że to niby hurtownia.
    TEORKA: a mierzyliście do niego Marysię ?

    dziś zamierzymy i zobaczymy, jak się panie jeździ.

    Ale ogólnie to zdziwiło mnie to, co wiele z Was, mianowicie, że te foteliki są wąskie. pewnie tak ma być, ale kurcze do niektrórych to ledwie Mery upchaliśmy, a nie jesst jakimś pulpetem.
    •  
      CommentAuthoraja84
    • CommentTimeOct 23rd 2012
     permalink
    My właśnie przesiedliśmy się na fotelik 15-36kg ROMER KID. Dobrze wypadł w testach. Braliśmy też pod uwagę RECARO MILANO, ale ostatecznie bardziej nam podpasował ROMER. Jeździmy w nim dopiero drugi tydzień, ale póki co jest super.
    Drugi fotelik mamy CONCORD TRIMAX. Też jest fajny, ale jednak w ROMERZE główka jest bardziej chroniona, więc pewnie kupimy drugi.
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeOct 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    My tez przesadzilismy niedawno mala do Romera kidfix isofix :) Tez ciezko bylo mi wybrac ale ,testy i wlasnie ochrona przed bocznym uderzeniem (SPS) mnie przekonala .
    Dla malucha mam juz kupiony maxi cosi city .
    Wczesniej maala jedzila:
    - 0-13kg -musty safe 2 go
    -9-18kg -maxi cosi priori
    Rowniez bylam zadowolona ,lecz teraz wzielabym ten nowy perl ,lub tobi ,lub romer .( zeby mial dodatkowy zaglowek ,priori niema )
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 23rd 2012
     permalink
    my mamy COLETTO SPORTIVO dwie sztuki, od 9 kg do 36 kg :] jak na razie sprawują się ok :]
  7.  permalink
    Magdalena: zdziwiło mnie to, co wiele z Was, mianowicie, że te foteliki są wąskie

    To prawda
    Dlatego wg mnie zaletą naszego fotelika jest jego regulacja, która wygląda tak
    fs
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    a nam własnie babka tłumaczyła, że one specjalnie są takie wąskie żeby dzieć siedział w miarę unieruchomiony a nie fikał bo jak ma miejsce na fikanie [czyt. swobodne obroty w prawo w lewo itp] to fotelik nie jest wtedy tak bezpieczny jak powinien...........
    tak samo jak nie powinien się mocno do spania rozkładać [czego wielu rodziców oczekuje] bo jak dojdzie do zderzenia czołowego a dziecko będzie w pozycji mocno horyzontalnej to wiadomo co się stać może :neutral:

    lekko mnie ta teza zdziwiła bo nie sądzę, aby producent fotelika wklejonego powyżej przez Szczyptę robił takie udogodnienie narażając dzieci na niebezpieczeństwo co nie ?
    albo żeby producenci fotelików mocno się rozkładających [a wiem, ze są takie] pozwalali na to, żeby w razie wypadku dziecko nie było odpowiednio zabezpieczone
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeOct 23rd 2012
     permalink
    Ja myślę, że założenia bezpieczeństwa nie zawsze idą w parze z produkcją. Foteliki, które są w sprzedaży nie zawsze są bezpieczne, a niektóre wręcz niebezpieczne w czasie wypadku. Gdzieś jest taki filmik porównanie różnych firm fotelików w crash testach. Wygląda to makabrycznie, ale niestety udowadnia, że nawet znana firma nie świadczy o bezpieczeństwie
    --
  8.  permalink
    Teo , myślę że logiczne jest to że dziecko powinno mieć dość ciasno w foteliku ale jeżeli nie ma on regulacji to dość trudno to osiągnąć biorąc pod uwagę ubrania letnie i zimowe. Pomijam fakt że rozrzut wagowy jest ogromny i nie mam pojęcia jak osiągnąć tę samą pozycję u dziecka , które waży 15 kg i u dziecka z masą 36 kg. A badziewiastych fotelików jest full. Wiadomo , trzeba patrzec na wyniki testów. Nasz dodatkowo ma pozytywną opinię niemieckiego stowarzyszenia praw konsumentow , a jak oni piszą "gut" to zazwyczaj jestem bardzo zadowolona :-)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 23rd 2012
     permalink
    szczypta_chilli: to dość trudno to osiągnąć biorąc pod uwagę ubrania letnie i zimowe. Pomijam fakt że rozrzut wagowy jest ogromny i nie mam pojęcia jak osiągnąć tę samą pozycję u dziecka , które waży 15 kg i u dziecka z masą 36 kg


    no można to na pewno osiągnąć również za pomocą pasów :wink:
    w naszym foteliku [MC Tobi] jest na nich taki wskaźnik i ciągniesz pasy dopóty, dopóki nie wyskoczy zielona kreska
    i są one jakoś tak skonstruowane, że biorą pod uwagę własnie wielkość dziecka ilość ubrania itp :wink:
    --
  9.  permalink
    aaa- to super :)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 23rd 2012
     permalink
    My mamy dla starszej corki fotelik ten co Szczypta wkleila wlasnie tj.Sunshine kids Monterey (4 gwiazdki adac). A mlodsza jezdzi w Romer King 9-18kg (poprzednio mialam baby design mobi racing i wg mnie okropne badziewie,bo latal nam w samochodzie. Normalnie w czasie zakretu przechylal sie na bok!- a byl zamontowany poprawnie. Przy wyborze tego Romera kierowalam sie wlasnie tym aby przede wszystkim byl nieruchomy i mial testy adac(ma 4 gwiazdki). I ten fotelik po zamontowaniu nie drgnie nawet. Glowa jest mocno oslonieta, pasy maja cos w rodzaju poduszek powietrznych.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.