Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 9th 2020
     permalink
    Tak, jeśli fotelik ma zapięcie tr, to auto musi być wyposażone w tt.
    Ja niezmiennie polecam axkidy. Jednak trudno coś polecić skoro musicie się przymierzyć.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    Elfika a słyszałaś że te nowe axkidy wcale już nie są takie wow? No i nie wiem cyx zauważyłaś ale na grupie 8* momentalnie znikają Wsyztskie kiepskie opinie o tych fotelach. Znam nawet osobę która za recenzje bana dostała
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    Z przymierzeniem Frycka do fotelika będzie znów bardzo trudno...

Pisałam maila do 8 gwiazdek - opisałam co i jak. Odpisali pytaniem o markę, model i rocznik auta. Odpowiedzialam im, ale już się nie odezwali.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    MrsHyde, nie nie widziałam. Prawdę powiedziawszy nie śledzę grupy, oferty fotelikowej też.

Marysia, jeśli 8* nie odpowiada to może napisze do Marty z fotelove? Ona tez zajmuje się fotelikami tyle, że w tyłem.pl Szczecin i na swoim blogu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 10th 2020
     permalink
    elfika: napisz do Marty z fotelove

Dzięki za cynk - napiszę.

Na szybko znalazłam u niej rekomendację dwóch - Nuna Myti i Joie Bold. Oba fotele wymagają zamontowania za pomocą 3 mocowań jednocześnie: isofix + top tether + pasy samochodowe. Muszę sprawdzić czy mam ten top tethet w aucie - bo jak kupowaliśmy Evolve, to mąż bez sprawdzania odparł sprzedawcy, że nie mamy, ale w internecie są wzmianki, że powinien mieć.
    --
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeJan 11th 2020 zmieniony
     permalink
    Mi 8* nie chcialo puscic pytania na ich grupie.
    Jestem na innej grupie gdzie jest Marta z fotelove i rzeczowo mi podpowiedziala 3 foteliki.

Nadal jezdzimy w Axkidzie i co zamontowanie, mam wojne ze starym, ze shit kupilam, ze jest ciezki, ze sama mam go sobie montowac, ze leci mu glowa jak spi, ze tyle kasy dalam za niego i wiele innych.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 13th 2020
     permalink
    Napisałam do Fotelove.
    Poleciła dwa, o których wspominałam - Nuna Myti i Joie Bold. Ich zagłówki mają większy zakres a propos wzrostu, więc gdy urośnie, nie trzeba będzie od razu kupować fotelika 15-36 kg, tylko będzie mógł przez jakiś czas w nich jeździć po demontażu pasów 5-ciopunktowych.
    Jedyne wymaganie to zapięcie Top Tether, którego aktualnie nie posiadamy w żadnym z dwóch samochodów. Trzeba się więc sprężyć i kupić młodsze auto w tym roku (planowaliśmy zmianę samochodu w roku przyszłym).
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
     permalink
    Marion, my się mierzyliśmy do Joie Bold, i nie wiem jaki gabarytowo jest Fryderyk, ale nasza Lilka miała strasznie ciasno w nim,no i z pasów 5-ciopunktowych już byśmy też nie mogli korzystać bo je po przekroczeniu 18kg się demontuje.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 13th 2020 zmieniony
     permalink
    Frycek jest chudy (aktualnie 14 kg z groszami) i ma ok. 104 cm wzrostu. Wizualnie, patrząc na fotki w necie, też mi się Joie wydawał wąski.... Natomiast ten Nuna ponoć przy podnoszeniu zagłówka, automatycznie poszerza się na boki w barkach (Henryk ma tak ze swoim Kiddy Criuserfix3 15-36 kg).
    No nic - muszę zrobić drugie podejście i przymierzyć go jakoś do tych dwóch fotelików. Fotelik z grupy 15-36 kg odpada definitywnie - tonie w nim, a poza tym, jak ma napad szału, to uwalnia się z pasów.
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
     permalink
    A to powinien być na Was dobry :) moja Li ma 115 i 25kg , jeździ w Concordzie i też właśnie się poszerzają boki, starsza w wieku Twojego Henryka, podróżuje w Diono.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    Znalazłam jeszcze jeden - gb Everna fix. Joie i Nuna mają 3* za bezpieczeństwo, a ten ma 4*.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 13th 2020
     permalink
    Hejka dawno mnie nie by a przyszedł czas na zakup fotelika co myślicie o takim
    https://www.sklep-tosia.eu/britax-romer-advansafix-iv-r_p2990_k168_m34?iniminprice=389&inimaxprice=1308&clear-all-filters=0
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 13th 2020
     permalink
    To i ja się podepnę. Wojtek wyrasta z 9-18. Miał być kolejny Diono, ale na zakupach wpadły mi w oko Joie. Ten sam przedział cenowy, ta sama ocena w ADAC, ale traver ma regulowane siedzisko. Trillo za to jest bardzo do Diono zbliżony, nawet podstawki pod napoje ma podobne.
    --
  1.  permalink
    Moja prawie 4 latka jeździ w tym foteliku. Wybrany ze względu na to że lekko można odchylić siedzisko i głowa nie leci podczas drzemki :) starsza 10 lat jeździ w Takacie maxi ale młodej głowa w nim leciałam dlatego Axkid bigkid jest o niebo lepiej. Polecam
    https://centrumfotelikow.pl/pl/p/Fotelik-Axkid-Bigkid-15-36-kg/897?gclid=Cj0KCQiAyp7yBRCwARIsABfQsnQLjnEQk2TWE7zPEejtZkobjas_HppBaxFLV-cF1MdwysLvZy9iclEaAj90EALw_wcB
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 19th 2020 zmieniony
     permalink
    karolciat: To i ja się podepnę. Wojtek wyrasta z 9-18.

Wojtek jeszcze w 9-18 kg? Frycek jeździ w 9-18 Maxi Cosi Tobi, ale też już mu ciasnawo. Wagowo ma 14,5 kg, wzrost 104 cm.

Miałam burzę mózgów z mężem i jednak na razie nie wchodzi w grę kupno innego samochodu, który miałby zapięcie Top Theter wymagane w kilku fotelikach, które brałam pod uwagę.
    Grupa fotelików 15-36 kg absolutnie odpada - Frycek musi mieć dodatkowe pasy nadal (czyli grupa 9-26 lub 9-36). Po odrzuceniu tych z top tetherami (Nuna Myti, Joie Bold, GB Everna) oraz mega drogich bliżej 1000 zł i wzwyż, zostaje mi tylko... polski Avionaut Glider (tu zadziwia rozstrzał cenowy w internecie - od 470 do 800 zł).
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 19th 2020
     permalink
    Joie every stare? Tylko nie wiem jak z testami, nie mam możliwości sprawdzić teraz.

Treść doklejona: 19.02.20 13:16
    Mas też u nich 9-36 z wewnętrznymi pasami do 25 kg.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 19th 2020
     permalink
    karolciat: Joie every stare?

ADAC tylko 2*. A cena > 800 zł.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 20th 2020 zmieniony
     permalink
    Napisałam ponownie do Fetelove - co myśli o Avionaut. Odpisała, że nie ma testów (o czym i ja wiem). Axkida też nie poleca - bo też testów brak.
    Poleciła Britax Romer Evolva - odpisałam, że mam ten model i zadowolona nie jestem. Na to ona do mnie "Hmmmmmm".
    No i nie wiem co dalej...
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 20th 2020
     permalink
    Zanim się zdecydujesz to Frycek dorośnie do klasycznego 15-36.
    Nikt za ciebie decyzji nie podejmie.
    Wszystko zależy jak bardzo i na juz ci kolejny fotelik potrzebny.
    Widziałam foteliki bez testów polecane na 8 gwiazdek. Jak to mówią, komuś trzeba zaufać.
    Avionaut mocno zbliżony do Tobi. I polski, co dla mnie jest plusem.
    Życzę szybkiego rozwiązania dylematu 😊
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
     permalink
    A ja bym sprawdziła dobrze ustawienie tego britaxa na fotelu. Też mam britaxa i czasem jak źle się ułoży to blokuje mi pasy i strasznie ciężko jest dociągnąć.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthorkarolciat
     permalink
    Mnie się zdarza że w Tobi się skręci ten pasek do dociągania i też mam problem z pasami. Wystarczy poprawić.
    Ale może faktycznie są samochody do których dany fotelik nie pasuje...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    karolciat: Ale może faktycznie są samochody do których dany fotelik nie pasuje...

U nas nie pasował Britax Romer King II LS 9-18 kg - nie pasował do oparcia tylnej kanapy w aucie.
    karolciat: Widziałam foteliki bez testów polecane na 8 gwiazdek

I właśnie oni mają w ofercie internetowej Avionaut Glider 9-25 kg. Napisałam do nich, czy polecają mimo braku testów.
    --
    •  
      CommentAuthorBett
     permalink
    Marion - Basia jeszcze jeździ w tym Romerze, o którym piszesz - szkoda, że u Was nie pasował, bo to jednak świetny fotelik. U nas jeszcze myślę ten rok posłuży, bo Baśka ma całe 13,5kg i 97cm - nawet na kolejny fotelik się nie łapie. A ten Romer jest dość obszerny i rozkłada się delikatnie do spania. Paweł jeździ w Diono, mamy zresztą je dwa - jeden jeździ w moim aucie, drugi w drugim. Ale jak piszesz, że potrzebujesz jeszcze pasów wewnętrznych, to on ich nie ma faktycznie.
    -- [/url]
    • CommentAuthoranaa12
     permalink
    My tez mamy romer king świetny fotelik, mój synek ma 4,5 roku tez należy do tych drobnych i jeszcze jest mu dobru. Ale mierzyliśmy już większy romer kidifix i chyba go kupimy. Mamy tez 1,5 roczny britax max way do jazdy tyłem , świetny fotelik , synem czasami w nim jeździ jak jestem bez córki j spokojnie w niego wchodzi , spokojnie do 5-6 lat by służył.
    Ale chyba będę go sprzedawać bo córka nam się okropnie buntuje , i chyba przesiądzie się do romer king
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 21st 2020 zmieniony
     permalink
    Bett: Baśka ma całe 13,5kg i 97cm

U nas 14,5 kg i 104 cm.
    Chudy jest, ale że wysoki, to z tego względu Maxi Cosi Tobi za chwilę będzie za mały - zagłówek mamy już maksymalnie do góry ustawiony. Na głębokość, w części siedzącej też na styk - bo nogi długie.

Kupno Kinga mnie nie urządza nawet jeśli by pasował - bo to ta sama grupa wagowa co Tobi 9-18 kg. Dlatego chciałam 9-25 kg, ewentualnie 9-36 kg, bo modele z tych dwóch grup mają 5-ciopunktowe pasy (w 15-36 kg już ich nie ma). A serio, nie ma opcji, żeby jeździł już w jakimś z grupy 15-36 kg - przymierzałam go i tonie w nich, a pasy samochodowe nie będą dawać żadnej ochrony, bo Fryckowi brak masy. Ostatnio nawet na trasie pokombinował i wyciągnął ręce z szelek pasów 5-ciopunktowych... :shocked:

W sobotę będę prawdopodobnie przymierzać ten polski Avionaut Glider - i kto wie, czy go nie kupię za pół roku, mimo braku testów. Gdybym posiadała zapięcie Top Tether w aucie, to bym miała wybór z 3-4 modeli, ale że zapięcia brak, a auta na razie nie zmieniamy, to jest jak jest...
    Ten Glider jest w ofercie 8 gwiazdek, więc mimo braku testów chyba nie jest tragiczny, skoro go sprzedają.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.