Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    kuleczka_69: ja bez makijazu nie wyjde :) noł łej :P

    a ja owszem. mam wyjebawszy na to :tongue:

    kuleczka_69: Haha, tez mnie to czeka :) tylko ja bardziej unisex bede wybierala :D

    nie, no część jest unisex, ale jest też sporo róziu:wink:
    jak usiądę do tych kartonów to pierwszy i ostatni raz.
    -- [/url]
  1.  permalink
    elfika: jak usiądę do tych kartonów to pierwszy i ostatni raz.


    Ja to moglabym w nieskonczonosc ogladac te male ciuszki :) tylko u mnie po drugim dzidziusiu prokreacja pewnie zakonczona bedzie.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    elfika chodziło mi o to, ze jesli juz sie dzidziok chowa przed pokazaniem płci na usg to raczej jest to dziewczynka, a nie ze dziewczynki ogolnie niechetne do ujawniania sie :-) ale to tylko takie luzne przemyslenia :wink:
    Tez chcialabym znac juz płec a to jeszcze ze dwa miesiace jak nie lepiej :sad:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Dziewczyny, jak często badacie tarczycę w ciąży? Chodzi mi o sytuację, gdzie pierwsze badanie, w pierwszym trymestrze wychodzi ok, nie bierzecie leków.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.08.16 21:28</span>
    I jeszcze jedno, co to za badanie na konflikt serologiczny, odczyn Coombsa tak?
    Czy jak badałam w pierwszej ciąży i było ok to będę teraz powtarzać??
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Tak. Odczyn Coombsa albo inaczej alloprzeciwciala. Z tamtej ciazy sie nie liczy. Powinnas zbadac na poczatku tej.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Dzięki. Na początku nie badałam właśnie, teraz też jeszcze mi nie zlecił gin (wydaje mi się, że bazuje na tym, że mam rh+ po prostu), więc zbadam sobie jutro dla świętego spokoju.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  2.  permalink
    Moje 3 dziewczyny mi urody nie zabrały :))) nawet lepiej wyglądałam:))))
    .
    agat233 kciukasy
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    A my się witamy w drugim trymestrze. Jutro mam badania prenatalne więc trochę się stresuje, ale od wczoraj wieczora ciut mniej bo udało mi się detektorem złapać tętno maluszka. Mam nadzieje że mdłości niedługo minął bo od początku ciąży nie mam wcale przyjemności z jedzenia a wręcz się zmuszam bo nic mi nie smakuje. Jest tylko jeden plus tego jak na razie nic nie przybrałam na wadze, a w pasie +3 cm :bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    elfika, no to jak takie wstydliwe, to może jednak druga córa? Oczywiście życzę Wam, żeby się sprawdziło Wasze zapotrzebowanie na płeć, ale ja teraz, gdybym miała mieć trzecie, to jak bum tarara celowałabym w córkę, bez wiedzy męża, bo on to by koszykarza chciał :wink: :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    Środa, nie nastawiam się. CHOĆ mamy takie piękne imię dla chłopca [jedyna moja propozycja, z którą nie było dyskusji ;)], że aż szkoda byłoby nie wykorzystać :wink:
    co do trzeciego to ostatnio była rozmowa na zasadzie to co? jak będzie chłopak to mogę się zabetonować, a jak dziewczyna to jeszcze zostawiamy furtkę na chłopaka? odpowiedź męża- oczywiście :wink: a rozchodzi się o wróżbę obrączkową, która nam obojgu wyszła identyczna tzn 2 dziewuchy i chłopak.

    co do zabetonowania to udało mi się pozytywnie zainteresować Małża wazektomią :cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    elfika: rozchodzi się o wróżbę obrączkową, która nam obojgu wyszła identyczna tzn 2 dziewuchy i chłopak.

    Nam obojgu wyszedł chłopak i dziewczynka i koniec... noo tak jakby cos nie poszło :wink:
    -- [/url]
  3.  permalink
    elfika: a rozchodzi się o wróżbę obrączkową,
    - z ciekawosci sobie zrobilam i wyszlo 2 chlopakow i cora :P
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    a kalendarz chiński:wink:? Dominik miał być dziewczynką;D teraz ponoć miałby być chłopak, więc może będzie córa:rainbow:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeAug 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Anecia84 odezwij się po i napisz co u maluszka :)
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    U mnie chinski sie nie sprawdzil, wskazywalo na dziewczynke a jest drugi facet :))))
    Skapula gratulacje ! :)))
    --
    • CommentAuthorolza21
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    U mnie chiński wskazał w pierwszej ciąży córke, a teraz chłopaka. A obrączka chlopca i dziewczynke. Drugi chłop w drodze, czyli loteria :-)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    A gdzie chiński sprawdźcie . Jakieś linki.
    --
  4.  permalink
    Właśnie w tv leciał program "Porody" i w sumie miałam przełączyć ale zostawiłam. Rodziły 2 kobiety. Jedna rzucała się po łóżku i przeraźliwie krzyczała...dosłownie wyglądała jak opętana, druga...stoicki spokój..jak w transie...oczy zamknięte, zero emocji na twarzy. Ubeczałam się jak bóbr...ze wzruszenia i chyba ze strachu troche. Co prawda nie wiem czy mała jeszcze zdaży się obrócić i doświadczę porodu sn ale zastanawiam się czy człowiek jest w stanie w jakikolwiek sposób przygotować się na ten ból i na takie ekstremalne doświadczenia. Od czego zależały tak totalnie rozne reakcje tych kobiet ?
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    Pani, która sie rzucała zaczęła rodzic w 30 tygodniu. Odeszły jej wody ale brak rozwarcia i skurczy, szyjka nie gotowa. Dziecko musiała urodzić pewnie w ciagu 24h. Pompowali w nią oxytocyne. Jest to baaaaardzo bolesny, nienaturalny poród stad myśle taki a nie inny obraz (rzucanie, krzyki)
    Możesz spróbować przygotować sie np przez szkole rodzenia ale życie i tak pisze swoje scenariusze :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    Acia wystarczy wpisac w google: chinski kalendarz płci i wyskakuje.
    Mi z chinskiego wyszlo: pierwszy syn i druga corka czyli skutecznosc zadna. Teraz pokazuje dziewczynke.
    -- [/url]
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    Mi wychodzila dziewczynka, mam chłopca. Moze on odwrotnie działa?
    --
  5.  permalink
    Gabcia...zaczęłam oglądać w połowie więc nie wiedziałam :) Dlatego boję się nie tyle samego porodu to tego że będą chcieli pakować we mnie oksytocynę. Moja mama mnie rodziła na oksy i mówi ze bylo znacznie gorzej jak z moim bratem. Bratowa wywływanego porodu też nie wspomina dobrze...
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    Gabcia_I: Moze on odwrotnie działa?

    Nie do konca :tongue: pokazalo mi pierwszego chlopca i jest, druga miala byc dziewczynka i jest Adas :wink:
    -- [/url]
  6.  permalink
    Ja z ciekawosci kuknelam i wyszla mi dziewczynka teraz ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeAug 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Gabcia masz rację po oxy są bóle masakryczne, ale też krzyżowe...jakby ktoś prądem....ja wyłam przeraźliwie ....Co do tych pań,są różne progi bólowe, różnie ludzie odczuwają.Jeden ledwo go głowa zaboli biegnie po tabletkę, a ja np. nie chcę tabsów łykać póki ból jest znośny...
    Filmy porodówka można też obejrzeć na you tube.

    Treść doklejona: 26.08.16 06:54
    Chińskie o kant dupy :))))
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    MNe oxy tak nie ruszyła jak badanie lekarza...i też nie wiem po co jedno i drugie skoro szyjka sama się rozwierała, co prawda skurcze były słabe ale przecież to był początek porodu:( kurcze mój poród wcale nie był piękny. Krótki ale nie taki jak tu nie raz dziewczyny opisywały.
    Boję się takiej ingerencji w drugi poród...:sad: ale będę też bardziej świadoma.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    Ja tez po wizycie (17tydz.) i dupa. Dosłownie. Tyle tylko dziecko pokazało, więc nadal nie wiem czy chłopak czy dziewczynka :confused:

    Elfika, zdradzisz to piękne imię dla chłopca? bo u nas wielki problem przy tej opcji.
    I wazektomię też bierzemy pod uwagę, małż o dziwo się nie wzbrania, ale ciekawe czy nie zmieni zdania jak przyjdzie co do czego.
    --
    • CommentAuthorolza21
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    Tak a propo chińskiego kalendarza - w dostępnych na polskich stronach wychodzi mi dziewczynka + chłopiec.
    z kolei tutaj:

    http://www.probharat.com/astrology/chinese-astrology/gender-prediction.php

    dwóch chłopaków...

    pani_dratewkowa , moi synowie obaj fiknęli w okolicach 36 tc główką w dół, więc myślę, że nie ma co jeszcze przesądzać. Pierwszego syna rodziłam w 42 tc - pod oksy - po 3 godzinach skurczy (w ciszy i spokoju) miałam dziecko na brzuchu. Nie mam wprawdzie porównania z w pełni naturalnym porodem, ale wydaje mi się, że bardzo dużo zależy od psychicznego nastawienia kobiety.... Ale to moje prywatne odczucia
    --
  7.  permalink
    Olza z Twojego chińskiego wychodzi ,że moja córka Ania to chłopak :))))))))))))))))))))))))))
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    • CommentAuthorolza21
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    Czyli jednak chińskie kalendarze o kant ekhm rozbić :)))
    --
    •  
      CommentAuthormonii9797
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    U mnie lekkie skurcze i sluz podbarwiony krwia na 8.45 wizyta ciekawe co powie lekarz
  8.  permalink
    Pewnie się zaczyna też tak miałam :)
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    monii9797 , ale fajnie .., trzymam kciuki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    monii9797 trzymam kciuki! I daj znać co i jak ;)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthorolza21
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    monii9797 - zazdraszczam, że coś się rusza :) u mnie cisza
    --
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    monii9797 kciuki

    Od kilku dni mam mocniejsze spinki brzucha przy których jest ból w dole brzucha (wcześniej go nie było jak spinał się), trwają kilka sekund i nie są chyba regularne zbytnio. Biorę 3xdziennie magnez , myślicie że mogę brać śmiało Nospę 2x dziennie?
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    Szogunka moim zdaniem możesz, ja łykałam do 37tc. Do tego jeszcze luteinę dostałam. Ale może lepiej zapytaj gin?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    Daisy1991 dzięki , zapytam przy wizycie za tydz a do tego czasu spróbuję wspomóc się Nospą
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    Ja w szpitalu ze skracajaca sie szyjka. 1,5 cmm zakmknieta. Czynnosci skurczowej nie ma. Pobrali posiew, czekam na wynik i moze zaloza mi pessar...
    Wszystkie pomiary Malej w normie, wazy 1367 g :)
    Ale mam do Was pytanie... Czy ktoras z Was spotkala sie moze z asymetria tylnych rogow komor bocznych mozgu? Dzis mialam takie dokladne usg ze wszystkimi pomiarami i wlasnie to wyszlo. Jeden rog 10,8 mm (norma do 10) a drugi 3,3 mm. Lekarz prowadzacy uspokaja i kaze czekac na kolejne usg, ze to sie moze wyrownac i ze najwazniejsze zeby ta powiekszona juz sie nie powiekszala. Lekarz ze szpitala powiedzial ze do obserwacji i na razie mam sie nie niepokoic ale same wiecie jak to jest :((( czy ktoras z Was slyszala kiedys o czyms takim?
    Polozna zapytala o infekcje cytomegalia lub toxo w ciazy. Cytomegalie robilam jeszcze przed ciaza i kiedys ja przechodzilam i mam przeciwciala a toxo badalam 2 tyg temu - nie chorowalam i nie mam przeciwcial ale chyba przez te 2 tyg sie nic nie zmienilo... Zwariuje chyba do kolejnego usg :(((
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    No ja juz po prenatalnych. Dzidzia ma 64mm długości, nt wyszlo 1,6 mm. Kość nosowa widoczna. Przepływy w zastawce prawidlowe. Łożysko na przedniej ścianie wysoko, a termin z usg wyliczono mi na 4 marca 2017. Ale małe jest tak ruchliwe że lekarka miała problemy żeby przepływy posprawdzac. Co chwilę uciekał spod głowicy. Także prosze o zmianę terminu na 04.03.2017r.:bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthormonii9797
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    Zrobil ktg polozna mówi by obserwowac ruchy małej bo tetno skacze i wieczorem jak cos szpital brzuch twardnieje co 15 min i podbrzusze pobolewa sluz dalej z krwia
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeAug 26th 2016 zmieniony
     permalink
    1. olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    2. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    3. monii9797 - 12.09.2016 (dziewczynka)
    4. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    5. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)

    6. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)
    7. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec) , desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )
    8. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    9. KaiinA - 22.10.2016
    10.anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    11. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka) , szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    12. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    13. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    14. elfika - 15.01.2017
    15. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    16. Elyanna - 03.02.2017
    17. kuleczka_69 - 07.02.2017
    18. Ally1381 - 10.02.2017
    19. Anecia84 - 04.03.2017r (niespodzianka)
    20. helva - 14.03.2017
    21. gingerka_ - 16.03.2017
    22. ikaan - 21.04.17
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    Anecia84 super ze wszystko ok. na prenatalnych.

    U mnie podjeli decyzje ze puki przeplywy ok. i nie ma obrzeku mozgu to nigdzie nie jade ale juz do konca zostaje w szpitalu zeby wszystko kontrolowac. Takze jeszcze 2 tygodnie okolo i beda rozwiazywac ciaze bo ryzyko zbyt duze.
    --
  9.  permalink
    agat233 Dobre wieści :)trzymaj się słońce
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    Ja po wczorajszej wizycie. Zarodek jest (2.7mm), serducha narazie nie widać, ale sprzęt miał słaby więc w sumie się nie dziwie, tym bardziej że to dopiero koniec 6 tygodnia. Następna wizyta za 3 tygodnie, ale jestem dobrej myśli więc możecie mnie dopisać do listy. Termin 21.04.17 ;)
    -- ,
  10.  permalink
    ikaan tak to za wcześnie na serducho
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    monii9797 pewnie niedługo się zacznie, trzymam kciuki!
    anetaka trzymaj się i myśl pozytywnie! Wszystko będzie dobrze!
    agat233 dobrze, że nie musisz jechać daleko od domu. Trzymajcie się!
    a ja melduję się po wizycie ;) Mała waży 2940g, jeszcze nie rodzę, ale gin mówi że jestem na dobrej drodze :cool: szyjka skróciła się o połowę od ostatniej wizyty, zmiękła i przepuszcza palec. Pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń :smile: jutro lub w nd mam jeszcze podejść na KTG kontrolnie, a we wtorek znów na wizytę, bo gin później idzie na tydzień urlopu. Chyba muszę ograniczyć samotne wychodzenie z domu :wink:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    Moni 9797, u mnie właśnie tak się zaczęło. ..plamienia plus bóle okresowe. Kciuki !
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    Jak to jest z aktywnością malucha. Czy jak w brzuchu głównie w nocy szaleje i nie daje spać. To jak się urodzi to w dzień też będzie spało a w nocy szalało.
    --
  11.  permalink
    acia20: Jak to jest z aktywnością malucha. Czy jak w brzuchu głównie w nocy szaleje i nie daje spać. To jak się urodzi to w dzień też będzie spało a w nocy szalało.
    - ciekawe pytanie... moj spal jak spalam a jak nie spalam to tez sie budzil a noce raczej ladnie przesypia (nie liczac wstawania co 2h)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.