Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    No dokładnie, ta niewiedza to też stres... No i z kasą nieźle! To zdrowia Ci życzę, żebyś szybko wróciła do formy :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Mangaa a przejrzane rzeczy popakowalas do szczelnie zamykanych opakowan?
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    MrsHyde: Mangaa a przejrzane rzeczy popakowalas do szczelnie zamykanych opakowan?

    Zamykałam klipsami tylko.
    No ale skoro dziewczyny piszą że nawet plastik moz ebyć przeżarty to wierzę, że jak te syfy gdzieś mamy zagnieżdżone to i z tym sobie poradzą. ;)))
    Oczekuję na dalszy rozwój wydarzeń.
    Zaraz się zabieram za mąkę.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    na Planet+ trwa film dotyczacy boreliozy - dokument z 2014 - Borelioza, cicha epidemia
    bedzie powtorka 29 pazdziernika o 20:00
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Wiekopomna chwila. :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    u nas w domu euforia a moi tak sie darli ze bebenki ledwo ocalaly ;)
    swoja droga MUSIELI wygrac, skoro reczni mogli, siatkarze mogli to weszli im na ambicje i sie inaczej nie dalo :D
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    MrsHyde: to weszli im na ambicje i sie inaczej nie dalo :D

    No fakt fakt.
    Ale tez powiedzmy to otwarcie - w piiii...duuu szczęścia mieli dziś :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    mangaa: w piiii...duuu szczęścia mieli dziś


    i Szczęsnego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Szczesny to dzisiaj w ogole byl miszczu
    fajnie ze wygrali, niech bedzie to szczescie, niech bedzie to fart ale najwazniejsze ze do przodu; licze ze chlopakow to niezle zmotywuje i bedac na fali w koncu im sie uda
    nawet nie wiecie jak ja uwielbiam radosc mojego Krzycha jak nasi wygrywaja :shamed:
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Livia: mangaa: w piiii...duuu szczęścia mieli dziś



    i Szczęsnego :wink:

    No to jak już wymieniamy to i Glik zagrał fenomenalnie w obronie.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    Ogladacie czasami Kobiete na krancu swiata? ja co tydzien w niedziele siadam przed TV. Podziwiam Martyne, za jej odwage, osobowosc, wiedze no i pomysl na realizacje programu. Pokazuje swiat o jakim sie glosno nie mowi, czesto sa to odcinki mocno wstrzasajace i zanosi sie dzisiaj na taki wlasnie odcinek. Nie wiem jak Wy ale ja czekam juz na 11
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    Czy są tu posiadaczki robota Kohersen lub innego Thermomixa? Czy to ustrojstwo warte jest wzięcia pod uwagę? Posypał mi się wiekowy kuchenny pomagier i potrzebuję jakiegoś wielofunkcyjnego urządzenia...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Montever z tego co kojarze to Sushka i Mangaa maja thermomix ale to musialabys wlascicielki sciagnac tutaj jakims szeptem
    ja bym chciala takiego pomocnika do kuchni ale jest poza naszym zasiegiem finansowym, za to moja kolezanka czasami przytarga swoj i wtedy narobi masla, buleczki upiecze dzieciakom, pizze, lody no i oczywiscie drinki :D
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    A mnie tak z lekkim opóźnieniem uderzyła śmierć Przybylskiej, bo dopiero teraz sobie przypomniałam, że moja babcia ze strony ojca i mój wujek (brat ojca) umarli właśnie na raka trzustki, oboje w wieku okolo 60 lat. I nagle (teraz dopiero) przesladują mnie myśli czy mam ten gen czy nie, i co byloby z dziećmi, gdyby mnie to złapało w wieku Przybylskiej :( Znalazłam w internecie test na raka - nie wiem na ile to jest w ogole wiarygodne.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    montever: Czy są tu posiadaczki robota Kohersen lub innego Thermomixa? Czy to ustrojstwo warte jest wzięcia pod uwagę? Posypał mi się wiekowy kuchenny pomagier i potrzebuję jakiegoś wielofunkcyjnego urządzenia

    Montever polecam, po stokroć polecam.:bigsmile:
    Ten sprzet jest rewelacyjny, możesz zrobić np masło, mleko kokosowe, są fajne przepisy na własne przyprawy, buliony, zupy, surówki, nawet pierogi, gołąbki i knedle robiłam kiedyś z przepisu thermomixowego i wyszło smaczne.
    Ale najbardziej kocham go za zupy właśnie - 20 minut i pyszne I danie gotowe. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    mangaa, ale to jest chyba świetny sprzęt do gotowania, co? Mam mętlik, bo miałam kupić normalnego robota wielofunkcyjnego, upatrzyłam już konkretny model z interesującymi mnie funkcjami Robot BOSCH MUM 54251. Pojawiła się natomiast "okazja" odkupienia Kohersen za ułamek ceny rynkowej i się zastanawiam czy w tym ustrojstwie można np zmielić mięcho na kotlety :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Ja korzystam z Boscha MUMa i kocham go niezmienną miłością od stycznia, kiedy go kupiłam :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Azja, jak bedziesz wiedziala cos wiecej na temat tych testow to daj znac...tez mi to spokoju nie daje:sad:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Montever no thermomix taki bardziej do gotowania, ale n aupartego mięso też nim zmielisz. Tylko, że ja nie lubię bo to problematyczne jest, wcześniejsze zamrażanie etc etc.
    No i śmietanę teżubijesz, ciasto wyrobisz, posiekasz etc.
    No ale jak celujesz coś ala BOSH MUM to zupełnie inna funkcja. :wink:

    A ten Bosh to swoją drogą wypaśnie wygląda :D
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    _azja_: Znalazłam w internecie test na raka - nie wiem na ile to jest w ogole wiarygodne.
    Azja, testy genetyczne najlepiej robić w poradni genetyki onkologicznej (u mnie w Poznaniu to się tak nazywa) - chyba są najbardziej wiarygodne w tych kwestiach. Koszt niewiele wyższy niż tych testów z netu. Z tym że jeśli masz w rodzinie przypadki nowotworów złośliwych, to możliwe jest zrobienie takich testów na NFZ. Ja teraz będę robić takie testy ze względu na nowotwór jajnika w bliskiej rodzinie.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Dziewczyny ,czy któraś z Was jest z UK ? Potrzebuję kogoś kto zapytałby w księgarni o dostępność paru książek wraz z ceną i kosztem ew. przesyłki do Polski :wink: Będę bardzo wdzięczna za pomoc
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was może się orientuje w prawach konsumenta.
    Moja ciocia ma 76 lat, niedawno przyszedł do niej do domu przedstawiciel nc+ i wmówił jej, że jeśli podpiszę umowę na 36m na abonament 15zł miesięcznie, to umorzą jej synowi (osoba chora na nowotwór, alkoholik, do którego niewiele rzeczywistości dociera) karę za niepłacone rachunki (kuzyn nie płacił, bo nie pamięta faktu przedłużenia umowy). Oczywiście co się okazało kara nie została umorzona, a ciocia ma umowę na 89zł na 36m.
    Pomijam fakt, jakim trzeba być człowiekiem, żeby starszą osobę tak naciągnąć, ale czy mogę w ogóle żądać anulowania tej umowy, skoro ciocia ją podpisała. A jeszcze dodam, że moja ciocia nie ma żadnego egzemplarza tej umowy.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Hussy ja jestem z UK, napisz mi na priv, postaram się pomóc.

    Akirka niedawno to kidy? Z tego co wiem to do 10 dni można odstąpić od umowy.
    -- []
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    10 dni niestety minęło.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Przy zawieraniu umowy poza lokalem powinno się na piśmie poinformować o prawie do odstąpienia i pozostawić wzór odpowiedniego pisma. Jeśli tego nie dopełniono to bieg 10 dni liczy się od momentu poinformowania na piśmie, nie dłużej jednak niż trzy miesiące.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Akirko - ja wiem, pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że na 99%, że niestety nie ma możliwości odstąpienia od umowy, gdy została ona podpisana w punkcie/w domu. Można to zrobić tylko i wyłącznie wtedy, gdy umowę podpisuje się przy kurierze.
    Wiem też, że można pisać pisma z prośbą o rozwiązanie umowy, a niestety mało realne jest to, że będą przychylni do owej prośby.
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    W każdym państwie członkowskim konsument ma prawo do odstąpienia od umowy przez wysłanie zawiadomienia w terminie nie krótszym niż 7 dni od otrzymania zawiadomienia o prawie do odstąpienia. W poszczególnych państwach termin ten może być inny, lecz zawsze będzie on zmieniony na korzyść konsumenta. W Polsce możemy odstąpić od umowy w terminie 10 dni od zawarcia umowy. Jeżeli przedsiębiorca nie poinformował nas o tym prawie, to termin 10-cio dniowy nie rozpoczyna biegu i nasze prawo do odstąpienia od umowy ulega wydłużeniu. Okres ten nie może jednak przekroczyć 3 miesięcy.

    Do zachowania tego terminu wystarczy, jeśli pisemne zawiadomienie zostanie wysłane przed końcem tego terminu, czyli nieistotna jest data doręczenia go przedsiębiorcy.

    Należy podkreślić, że wysłanie przez konsumenta zawiadomienia o odstąpieniu od umowy zwalnia konsumenta z wszelkich zobowiązań wynikających z umowy. A jeśli konsument skorzysta z prawa do odstąpienia, umowa jest uważana za niezawartą, towar ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu (np. w celu obejrzenia towar został rozpakowany z folii czy kartonu). Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie. Jeżeli dokonaliśmy jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

    Niedopuszczalne jest zastrzeżenie w umowie, że odstąpienie od umowy jest możliwe tylko za zapłatą oznaczonej sumy, tzw. odstępnego. W przypadku, gdy istnieje taki zapis, to jest on prawnie bezskuteczny, czyli przedsiębiorca nie będzie miał prawa dochodzić od nas żadnych pieniędzy.

    Treść doklejona: 14.10.14 19:49
    ale najpewniej na umowie drobnym drukiem jest napisane, ze inforumje sie o odstapieniu od umowy.
    swoja droga mozna zawsze rozwiazac umowe wg kodeksu cywilnego. tylko pewnie wtedy dekoder bedzie kosztowal nie 1 zl tlko 2000 zl.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Ewa, moja mama miała taką sytuację z plusem i nie miała możliwości odstąpienia od umowy... Zrobiła to przed upływem 7 dni i niestety nie dało się już nic zrobić..
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    a gdzie podpisywala umowe? koles do domu przyszedl czy poszla do plusa sama?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    W punkcie...
    Czyli, że gdyby to było w domu, to mogłaby rozwiązać umowę?
    Myślałam, że można tylko wtedy, gdy kurier przyjeżdża z umową ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    przy kazdym urzedzie miejskim jest UOKiK, warto by sie przejsc. udzielaja porad za darmo.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    tak magda, co innego jak ktos idzie do punktu, a co innego jak umowa jest zawierana poza lokalem przedsiebiorcy.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Moja ciocia twierdzi, że nie ma żadnych dokumentów od tego faceta, który do niej przyszedł. Nawet umowy, wiec nie wiem czy jest tam wzór odstąpienia. Moja mama dziś do niej pojechała, właśnie po wszystkie dokumenty, bo jutro chcemy iść do Rzecznika Praw Konsumenta.
    Chodzi głównie o to, że ten sprzedawca wprowadził moją ciocię w błąd, mówiąc jej, ze jeśli podpisze nową umowę, to jakaś inna kara będzie anulowana i po drugie co do wysokości abonamentu.
    Ja wiem, że dla nich liczy się podpis pod umową, ale to jest takie nieludzkie, żeby starszą, schorowaną osobę, która ledwo wiąże koniec z końcem, wmanewrować w takie coś:(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    no to co dziewczynki, kibicujemy naszym?
    jak to bylo gdzies na necie - ksiezycowka vs szkocka :wink:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Zbliża się konferencja o odkryciach w rozpoznawaniu płodności w Wawie z cyklu "Profilaktyka zdrowia prokreacyjnego". 26 października 2014 r.

    Klip wideo przybliżający tematykę spotkania

    Program

    Termin zgłoszeń do niedzieli.
    Czy ktoś ma ochotę się wybrać?
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    MrsHyde: Ogladacie czasami Kobiete na krancu swiata? ja co tydzien w niedziele siadam przed TV. Podziwiam Martyne, za jej odwage, osobowosc, wiedze no i pomysl na realizacje programu. Pokazuje swiat o jakim sie glosno nie mowi, czesto sa to odcinki mocno wstrzasajace i zanosi sie dzisiaj na taki wlasnie odcinek

    Oglądałam ten ostatni odcinek i zryczałam się przestrasznie:((
    --
    •  
      CommentAuthorKasia02
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    ta konferencja to bardzo ciekawa sprawa - będę czekała na jakieś relacje i podsumowania
    Kobieta na krańcu swita - to widziałam tylko zajawki - nigdy nie mam kiedy obejrzeć tak normalnie, a ciekawiłoby mnie to
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    To 4. z kolei na WUM. Poprzednia dotyczyła obniżonej płodności.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeOct 17th 2014
     permalink
    Pewnie wątek techniczny byłby bardziej odpowiedni , ale nie wiem ile osób tam zagląda.
    Otóż mam sposób na skasowany post z powodu zbyt długiego pisania i wylogowania. Otwieracie nową kartę, logujecie się i na tej starej karcie powtarzacie czynność . I post się dodaje.
    U mnie przynajmniej skutkuje.
    Jak to wiedziałyście to szkoda że ja to dopiero niedawno odkryłam
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 17th 2014
     permalink
    Dziewczyny, może któraś z Was wie i podpowie...
    Z końcem października kończy mi się umowa o pracę i w związku z tym czeka mnie wizyta w firmie i wycieczka z obiegówką po wszystkich działach.
    I teraz...
    Miałam na stan wpisane specjalistyczne słuchawki.Gdy przeszłam na L4 przekazałam te słuchawki mojej ówczesnej przełożonej. Wtedy nie planowałam tak długiej nieobecności w pracy. W międzyczasie zwolniono moją przełożoną a ja nie mam fioletowego pojęcia co się z tymi słuchawkami stało.
    Pytanie, czy jest jakiś sposób uniknięcia płacenia za ten sprzęt? Zwłaszcza,że nie uśmiecha mi się płacić ok.800-900zł :confused::confused::confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 18th 2014
     permalink
    Jahe, a z tym telefonem sie wyjasnilo??
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 18th 2014
     permalink
    Hyde, póki co jest cisza. Mam obawy, czy temat nie wypłynie przy obiegówce.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 19th 2014
     permalink
    wspolczuje tego czekania i stresu; a probowalas sie z byla szefowa skontaktowac?? moze ona te sluchawki przekazala
    mam nadzieje ze uda CI sie uniknac ponoszenia kosztow
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 19th 2014
     permalink
    Nie mam do niej kontaktu. A druga sprawa, ze byla ona tak chaotyczna, ze obawiam sie nie bedzie pamietała co i jak.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 19th 2014
     permalink
    a moze jakas dobra dusza w firmie by poszukala czy nikt ich na stan nie zdal?
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 19th 2014
     permalink
    Jesli ktos je zdał na stan, to nie ma problemu. Teoretycznie w firmie powinna byc inwentaryzacja i przy jej okazji słuchawki powinny byc spisane. Ale biorac pod uwage historie z telefonem, w firmie jest bajzel na kolkach...:/
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Dziewczyny, ja jeszcze do tej boleriozy. Tato moj dal sie namowic i zrobil przeciwciala. Igg -238 (czyli wynik dodatni), Igm-3,20 (czyli wynik ujemny). Znaczy to, ze dawno temu przechodzil infekcje? Wyleczona? Czy ze dalej trwa? Czy jak to interpretowac? Robic Western blot? Idzie oczywiscie z tym do lekarza, ale tak sie zastanawiam...
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    A u nas właśnie pada śnieg :-D
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    Livia: A u nas właśnie pada śnieg :-D


    Oooooooooooo jaa , ale zazdroszcze !!!
    U mnie ciagle ponad 30°.....buuuu
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.