Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 9th 2019 zmieniony
     permalink
    karolciat: o kartę parkingowa występuje się osobnym wnioskiem, na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności. Nie idzie to automatem.

Tak tak - to wiem.
    Najpierw trzeba uzyskać orzeczenie, żeby potem wnioskować o kartę parkingową lub legitymację.

Przygotowałam już wszystkie wnioski. Teściowa musi pokserować jedynie swoją dokumentację. Tylko się jeszcze zastanawiam nad jednym. Do wniosku o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności potrzebne jest zaświadczenie lekarskie wypełnione przez lekarza - w jej przypadku powinien to być onkolog, neurolog, ortopeda czy wystarczy rodzinny?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 9th 2019
     permalink
    nie, kartę zaznacza się na wniosku o orzeczenie o niepełnosprawność. nie trzeba oddzielnego wniosku.
    myślę, że karta zostanie przyznana. córka mojej znajomej ma 16 lat i mięsaka tkanek miękkich na przedramieniu z przerzutem do płuc. kartę mają.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorask28
     permalink
    Elfika najpierw musisz mieć w orzeczeniu, że ta karta Ci przysługuje.
    I na podstawie tegoż orzeczenia możesz ubiegać się o kartę parkingową.
    Myślę, też że coś tam się wypełnia.
    Analogicznie jak przy tym by uzyskać legitymację os. niepełnosprawnej.
    Tu trzeba wypełnić druk.
    .
    Marion najlepiej specjalista i każdy Ci to powie.
    Wydaję mi się, że ten gdzie "jest główna, najważniejsza choroba".
    A we wniosku i tak wypełnia/wymienia się współistniejące choroby.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 9th 2019 zmieniony
     permalink
    TUTAJ jest ten wniosek o wydanie orzeczenia - punkt 9 karta parkingowa. A TUTAJ wniosek o wydanie karty parkingowej.

Na mój rozum - najpierw składam wniosek o wydanie orzeczenia - zaznaczam że mój cel to uzyskanie karty parkingowej. A jak zostanie mi to orzeczenie przyznane, to składam oddzielny wniosek o wydanie karty. Bo odhaczenie punktu 9 we wniosku o orzeczenie jest tylko informacją dla komisji, dla jakich celów orzeczenie jest mi potrzebne.
    ask28: Marion najlepiej specjalista i każdy Ci to powie.Wydaję mi się, że ten gdzie "jest główna, najważniejsza choroba".A we wniosku i tak wypełnia/wymienia się współistniejące choroby.

Tak myślałam. Dzięki.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    marion: TUTAJ jest ten wniosek o wydanie orzeczenia - punkt 9 karta parkingowa. A TUTAJ wniosek o wydanie karty parkingowej.

o masz. to ja mam wszystko na jednym wniosku.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorask28
     permalink
    To widzicie niby te same "urzędy" a różna praktyka🤷
    U mnie to też osobno.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    ask28: To widzicie niby te same "urzędy" a różna praktyka🤷

Ale niestety to jest nagminne - i to w wielu urzędach zajmujących się poszczególnymi kwestiami.
    Niby przepisy te same, ale co urząd to interpretacja jakby inna...

Daria - te powyższe wnioski pochodzą z Krotoszyna w Wielkopolsce. U mnie w Zielonej Górze (lubuskie) też osobno trzeba składać papiery.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 10th 2019
     permalink
    U nas 2 wnioski. Tzn. można składać od razu przy wniosku o orzeczenie. Mój ojciec nie złożył bo mu powiedzieli że przy jego kategorii mu nie przysluguje- więc nie zaznaczył. W maju ma ponowną komisję i mówi że może wtedy. Ja mu już wydrukowałam wniosek oddzielny ale nie poszedł. Leniwa bestia i mu się nie chce. Ale kto wymyślił że mu się nie należy? Ma zaburzenia neurologiczne i chodzi o lasce...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 10th 2019 zmieniony
     permalink
    karolciat: Leniwa bestia i mu się nie chce.

Wiecie co...?
    Wczoraj wieczorem dzwonię do teściowej z niespodzianką, że może wnioskować o orzeczenie i bilet, a ta mi mówi, że kiedyś tam (nie pamięta kiedy!) była już na tej komisji, ale nie wie, o co tam wnioskowała (!) i czy jej przyznali cokolwiek, a jeśli tak, to na ile lat. Nic nie wie, bo od ręki orzeczenia nie dawali, tylko się trzeba było po nie zgłosić. A teściowi się nie chce tam jechać (AŻ 16 km !!!) - wg niego to orzeczenie do niczego nie potrzebne, łącznie z biletem. A on sobie radzi z żoną na parkingu i ma w dupie bilety.

Ale się wkurwiłam... :devil::devil::devil::sad::sad::sad:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    Wklejam tu, bo nie bardzo wiem gdzie. Cytat pochodzi z artykułu dotyczącego tzw. 500+ dla niepełnosprawnych i niektórych emerytów 75+.
    "- Trzeba mieć niepełnosprawność orzeczoną przez lekarza orzecznika z ZUS, a nie tego z MOPS ."

Jeśli możecie to wyjaśnijcie mi na czym polega różnica? Można być sprawnym i niepełnosprawnym jednocześnie??
    Trzeba zaliczać dwie komisje?
    I co, jeśli opinie są rozbieżne?
    Wiem, że my w dziwnym państwie żyjemy, ale dziś po raz kolejny dałam się zaskoczyć...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    Szok, Karola ! :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorannaa77
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    Dziewczyny, Wy się znacie na wszystkim ;)
    Sanepid żąda, żeby w przedszkolu imię na ręczniku było wyhaftowane, wcześniej można było napisać markerem. Grożą karami dla przedszkola. Są na to jakieś przepisy, czy to wymysł sanepidu?
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime5 dni temu zmieniony
     permalink
    O rany, jakie procedury...

Ja zamawiałam właśnie dla Frycka zestaw imiennych naklejek i naprasowanek (TUTAJ - można same naklejki lub same naprasowanki zamówić). Naprasowanki "przyklejam" żelazkiem :bigsmile:
    Może to przełknie sanepid?
    A zamówiona większa ilość naklejek i naprasowanek zawsze się przyda, lub poczeka do szkoły :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    napiszcie do sanepidu o podstawę prawną.
    oraz pytanie. widzieliście te wytyczne na papierze z sanepidu czy tak tylko dyrekcja przekazała ustnie?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorannaa77
    • CommentTime5 dni temu zmieniony
     permalink
    Dostaliśmy listę z wyprawką na początku roku szkolnego i tam był wymieniony ręcznik z wyhaftowanym imieniem. Większość rodziców dała dzieciom ręczniki podpisane markerem, tak, jak było do tej pory. Dzisiaj dostaliśmy te ręczniki z powrotem i informację, że imię ma być wyhaftowane, bo przedszkole podczas następnej kontroli zapłaci karę.
    Poprosiłam o podanie mi podstawy prawnej, to paniom oczy wyszły. Jutro pójdę do dyrektorki, ale wiem, że nic się nie dowiem i nic nie załatwię, wyjdę tylko na idiotkę, która robi aferę.
    Chcę zadzwonić do sanepidu, ale chciałam najpierw rozpoznać temat.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    annaa77: Jutro pójdę do dyrektorki, ale wiem, że nic się nie dowiem i nic nie załatwię, wyjdę tylko na idiotkę, która robi aferę.

To dyrektorka wyjdzie na idiotkę, jeśli nie pokaże ci jakiegoś świstka z sanepidu, a w nim podstawy prawnej.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    ja bym zadzwoniła mimo wszystko do sanepidu na zasadzie czy weszły jakieś zmiany, bo... i wtedy też wbijasz do dyrki z konkretem. dam sobie ręce uciąć, że z dupy ten haft a sanepid to zasłona żeby się rodzice nie czepiali.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    U nas w przedszkolu była mowa o oprawce na szczoteczkę do zębów, że musi być bo sanepid tak kazał.
    I w to mogę uwierzyć ze wzgl sanitarnych bo są tam toalety ale haft na ręcznikach????
    -- ,
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    u nas sanepid zabronił mycia zębów wogóle, bo wymyślili takie wytyczne, że nie da się ich spełnić. I nic to że wytyczne głównego inspektora mówiły tylko, ze szczoteczki mają być przechowywane tak, żeby nie stykały się główkami. U nas wymyśliły że na każdą szczoteczkę ma być oddzielna szafka. Są dyrektorki które omijają zakaz i ewentualnie chowają na czas kontroli. Ale nasza jest pizda i jest jej wygodniej. Ale jak zadzwoniłam do sanepidu i zapytałam o realizację zaleceń (próchnica szaleje) to najpierw nie wiedziały, bo kolezanki nie ma, potem zebym zadzwoniła za dwa dni a potem jak się do "koleżanki' dodzwoniłam" to zaczęła węszyć, które to przedszkole! Odpuściłam, bo nie potrzebne są kłpoty dla placówki...
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    większość przedszkoli przechodzi na ręczniki papierowe właśnie ze względów higienicznych, może coś takiego zaproponować. u nas są papierowe.
    oraz odchodzą od mycia zębów w przedszkolu właśnie dlatego, że dzieci mogą zarażać się próchnicą od siebie, poprzez właśnie te stykające się szczoteczki lub mają takie same, mylą się, zamieniają etc.
    --
    •  
      CommentAuthorannaa77
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Byłam u dyrektorki, nie ma nic na piśmie. Może zarządać, ale tego nie zrobi, bo się boi. Prosiła, żeby nie dzwonić do sanepidu, bo babka się zemści.
    Ręce opadają :(
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    U nas ręczniki są w gestii przedszkola, nawet nie wiem czy mają imiona i kiedy piorą. Wcześniej przynosiłam nasz z naszywką z imieniem zakupiona na allegro.

Też bym się wściekła na hafty bo kogoś poniosło, co ja hafciarka jestem...jeszcze by się Pani nie spodobało :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorannaa77
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    To już nie jest kwestia samego haftu, bo na allegro można kupić taki ręcznik za +/- 25 zł., tylko tego, że jakaś pani coś sobie wymyśla i my mamy bezkrytycznie spełniać jej zachciaki, bo wszyscy się boją. A co wymyśli za rok?
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Sanepid to sobie może... nie ma żadnej podstawy z tymi ręcznikami.
    Ja też z zębami odpuściłam, żeby się nie mścili.
    Ale teraz wrócę do tematu - bo w ramach profilaktyki stomatologicznej dzieci maja chodzić na lakierowanie zębów. A lakierowanie brudnych mija się z celem...
    U nas ustaliliśmy, ze w dniu planowanego zabiegu dzieci będą myć zęby w przedszkolu przed wyjściem.
    ale nie wszyscy rodzice mają świadomość jak to powinno wygadać (mnie też dopiero stomatolog uświadomił, ze w szkole źle to robią).
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Ale co, znaczy że co miasto to inne zasady i sanepid ustala jak chce ?
    Ja rok temu zakupiłam do przedszkola ręczniki dla wszystkich dzieci, są one niepodpisane, pierze je pani raz w tygodniu i w sumie to dziecko wyciera się w swój, pod warunkiem że pamięta który jest jego.
    I nikt nie robi żadnych problemów z tego tytułu...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    TEORKA: Ale co, znaczy że co miasto to inne zasady i sanepid ustala jak chce ?

No ale tak jest....
    Co placówka, to inaczej - Sanepid, ZUS, MOPS, Miejski/Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna itp. :confused:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.