Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Zdziwiłam się tym brakiem kataru, poważnie. Nie mówię, że zupełnie się go pozbyłam, ale nos odetkany i nic nie leci, zobaczymy jutro. Powiedzcie, że na dzieci też to tak działa :wink: Syn jak ma katar, to nie dość, że się ciągnie 2 tygodnie, to po 2-3 dniach dochodzi kaszel albo schodzi mu na uszy (w zeszłym roku 3 zap. ucha od kataru). Więc tak się zastanawiam czy możliwe jest, że jak się zacznie katar i zaczniemy działać inhalatorem, to że kaszel w ogóle nie nadejdzie? Czy za dużo sobie wyobrażam? :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Moja Ninka jak miala zwykle przeziebienie to oczywiście inhalator super zadziałał i szybciutko byla poprawa.

    ale teraz zaczelismy jak tylko miala kropelke pod nosrm. Na drugi dzien juz tak kaszlala ze pojechalismy do lekarza no i zapalenie oskrzeli.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    MyAngel: jak się zacznie katar i zaczniemy działać inhalatorem, to że kaszel w ogóle nie nadejdzie?


    Niestety niekoniecznie :(((
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    eveke ja poleca również sinupret i płukanie nosa fixsin.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    eveke: Dziewczyny a mozecie polecic jakis specyfik do inhalacji na zatoki?
    Okrutnue jestem zatkana. Inhaluje sama solą ale niestety niewiele daje :/


    Mój brat mi ostatnio polecał sinus rinse (czy jakoś tak).
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Dziewczyny, z sinus rinse trzeba bardzo uważać, mnie ostatnio laryngolog powiedział, że to jest jedynie dla pacjentów pooperacyjnych albo przedoperacyjnych i można sobie pięknie rozwalić zatoki, bo ciśnienie jest zbyt wysokie... Nie wiem ile w tym prawdy, ale mojej mamie lekarz zalecił po zabiegu i powiedział, żeby dłużej niż ileśtam dni nie stosować. Także ja podchodzę jak do jeża :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Fixsin jest dużo
    tańszą wersja sinus rinse. Czy jakoś specjalne ciśnienie się to nie powiedziałabym, mnie ulgę przynioslo praktycznie od razu.
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Ja używałam saszetki sinus rinse a butelke fixsin i cisnienia to tam nie ma dużego.
    U nas nebbud działa, ale wlasnie ostatnio stwierdzilismy z mezem, ze ropiejace oczy u chlopakow to chyba od inhalacji i w zasadzie mi to potwierdzacie.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    sinus rinse mialam zalecone przez laryngologa ze wzgledu nie tylko na problem z zatokami ale i na alergie
    niestety nigdy sie nie odwazylam bo wpadam w panike nawet jak przy kapieli kropla wody mi wpadnie do nosa


    Igni znam kilka osob ktore mialo reakcje niepozadane po nebbudzie takze moze warto zmienic
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    dziewczyny, zna sie ktoras na intrastacie?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeFeb 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Ewa? a z czym problem?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    co miesiac wypelniam deklaracje, ze import z de i at, a mialam w tym miesiacu zwrot tzakupionego towaru do de i dostalam korekte z de i nie wiem czy mam ujac teraz jako eksport? jesli tak to jak? z kodem 21? i wartoscia jaka jest na korekcie? czy olac to po porstu.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    nasze dziewczyny robia tylko eksport. i nam program od razu ściąga wszystko wliczjąc korekty
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    a jakby wam klient zwrocil towar? to wykazujecie osobno?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    nie zdarza się. unikamy zwrotów. koszt zwrotu jest wyższy niż zostawienie tam i dosłanie nowego bez papierów.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    kurza noga, no u nas tez nie bylo, a w tym miesiacu mam, ehh
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    _Fragile_: Dziewczyny, z sinus rinse trzeba bardzo uważać, mnie ostatnio laryngolog powiedział, że to jest jedynie dla pacjentów pooperacyjnych albo przedoperacyjnych i można sobie pięknie rozwalić zatoki, bo ciśnienie jest zbyt wysokie...


    Ożesz, nie wiedziałam. Mój bratanek 6-letni to stosował na polecenie laryngologa. Miał poważne kłopoty z zatokami długi czas i to mu bardzo pomogło. I kogo tu słuchać?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    w intrastacie powiedzili ze wywoz mnie nie ochodzi bo ja tylko przywoz i mam olac. hmmm
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    hydrozagadka: Mój bratanek 6-letni to stosował na polecenie laryngologa. Miał poważne kłopoty z zatokami długi czas i to mu bardzo pomogło. I kogo tu słuchać?

    nam to bardzo polecali w prywatnej klinice do ktorej mam pelne zaufanie, miedzy innymi dla naszej mlodej ktora ma problemy laryngologiczne
    kolezanka dostala zalecenia sinus rinse dla 4latka w kajetanach w isntytucie sluchu, swoja droga z tego co sie orientowalam samo plukanie nie wytwarza wysokiego cisnienie a jedynie przy calkowicie zatkanym nosie moze sie takowe pojawic (jak nos jest niedrozny to zalecaja uzyc krople typu otrivin czy nasivin i wydmuchac nos)
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Hyde no mam jeszcze zapasik ( na wypadek zapalenia krtani u starszaka), ale pozniej chyba pomysle o zmianie.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Dziewczyny, co polecacie niedrogiego a dobrego pod oczy - krem nawilżający pod oczy? Nosz jak mnie wysuszyło ostatnio, to szok istny.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Katka ja sie poratowalam mascia Bepanthen. Mialam juz tak sucha skore na twarzy ze nic nie pomagalo, a po 2 dniach z mascia, wszystko znikło:)
    -- []
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    ja nie uzywam zadnych kremow do twarzy ale ostatnio nawet o tym rozmawialysmy na babskim spotkaniu, otoz kuzynka stosuje ziaja kozie mleko i bardzo sobie chwali za to kolezanka kupuje w the body shop krem z wit E pod oczy tyle ze roznica miedzy cena ziaji a tym z BS jest 8krotna (ziaja w rossmanie ok 6zl bodajze a ten z wit E ok 50)

    Treść doklejona: 02.02.15 15:03
    Olenka01: ja sie poratowalam mascia Bepanthen

    nie balas sie przebarwien? moj maz smarowal sie nia bo suche plecy mial (nawet bardzo) i dostal paskudnych przebarwien, az plam
    sprawdzil pozniej na rece jeszcze i w jego przypadku bepanthem odbarwial skore i zostawaly placki
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Hyde żadnych, poważnie?
    ja muszę wieczorem się pokremować, chociaż suchej, wrazliwej cery nie mam.
    Kasia dobra jest dermika pod oczy albo po prosru krem nawilzający dermika. Kiedys od kosmetologa uslyszlam opinie, ze te pod oczy kremy są po prostu tylko słabsze i to nabijanie kasy w butelkę. Z tanszych pomyslalam o zelu ze swietlikiem na i pod oczy np. firmy floslek za 8 zł.

    Treść doklejona: 02.02.15 15:19
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Hyde,te placki schodzą.miałam takie po opalaniu
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Dziewczyny, czy znacie niemiecką aptekę internetową godną polecenia? Muszę kupić zioła/krople dla Gugisia, a jest ich sporo i nie wiem, która jest dobra :(((
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    MrsHyde:
    nie balas sie przebarwien?


    Uzylam masci jakies 3 czy 4 razy, wiec mozliwe ze za mało zeby plamy się pokazały. A ze nie slyszalam o tym wcześniej to sie nie bałam:surprised:
    Będe miec to na uwadzę przy ewentualnym kolejnym zastosowaniu.
    -- []
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Hope, zadnych zadnych; balsamow po kapaniu tez nie. Przez chwile stosowalam nivea pod prysznic ale po jakims czasie bardzo kiepsko mi skora zaczela reagowac. Do kapieli uzywam plynu bialy jelen, do mycia rak dove. twarz myje tylko woda, rzadko sie maluje wiec i specyfiki do demakijazu sporadycznie uzywam (nie mam w swoijej szafce ani plynow micelarnych ani tonikow itp)


    Ewasmerf: te placki schodzą.miałam takie po opalaniu

    no mezowi zeszly dopiero jak go slonce 'musnelo' i koloryt sie wyrownal
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Ja też nic nie używam do twarzy (poza płynem micelarnym do demakijażu), a bardzo bym chciała. Próbowałam różnych kremów, ale mam tłustą cerę i zwyczajnie się świecę jeszcze bardziej. I bardziej mnie wysypują pryszcze :sad: Kiedyś miałam badaną skórę na twarzy na poziom wody i był bardzo niski, pani poleciła mi bym kremowała jakimś nawilżającym, ale nic nie pasuje do mojej cery. Może Wy polecicie coś nawilżającego do tłustej cery tak, by mnie nie wysypywało, bym się nie świeciła i nie była tłusta? Może być droższe, ale skuteczne.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    hopelight: Z tanszych pomyslalam o zelu ze swietlikiem na i pod oczy np. firmy floslek za 8 zł.

    zakupiłam :)
    Dzięki dziewczyny :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    MyAngel: Może Wy polecicie coś nawilżającego do tłustej cery tak, by mnie nie wysypywało, bym się nie świeciła i nie była tłusta? Może być droższe, ale skuteczne.


    Ja mam wprawdzie cere mieszana, ale ze slonnoscia do przetluszczania sie w strefie T i do wypryskow. Uzywam kremu Avene Tolerance Extreme na dzien i noc w sumie.

    Dziewczyny ostatnio tak kupilam tonik z kwasem (Pixi) - za bardzo mnie wysuszyl i wyszly mi pierwsze od kilku lat 3 wulkany (2 na policzkach - po jednym na kazdym + 1 z boku brody). Juz sa z tydzien conajmiej, jak sie ich pozbyc? Macie jakies sposoby?

    Treść doklejona: 02.02.15 19:36
    Dodam, ze wulkany = podskorne pryszcze :( No koszmar jakis.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    MyAngel ja tez mam taką cere i jedyny słuszny krem to garnier rosa zaraz podlinkuje.Jak mam krem za ciężki to odrazu sie świece plus pryszcze wychodzą a ten jest idealny mimoz jest do suchej i wrażliwej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Czytałam dobre opinie o serii La Roche Posay Effaclar, tylko trochę kosztuje, jeśli się sprawdzi to spoko, kupię następny taki, ale jak nie będzie mi służył, to kasa zmarnowana, jak na wszystkie wcześniejsze.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    MyAngel: Czytałam dobre opinie o serii La Roche Posay Effaclar

    Ja mam Effaclar K i odkad odstawilam ( a uzywalam tylko jak cos mi wychodzilo - szybko znikalo) i kupilam ten tonik z kwasem Pixi, tak mi sie cera przesuszyla, ze az zdziwiona jestem. Pewnie dlatego mnie wysypalo. :( eh
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 3rd 2015
     permalink
    i La Roche Posay Effaclar nie polecam. U mnie ten krem nie przyniósł zsynchronizować efektów. Mam cerę mieszana z AZS em. Od dłuższego czasu mam troszkę spokoju z zapaleniem skóry. Zaczęłam używać zielonej serii kremów Iwostin. Dla mnie rewelacja. Wczoraj właśnie kupiłam na dzień i na noc. Łączny koszt 66 złotych. Pryszcze są od święta ale w porównaniu z tym co było wcześniej na mojej buzi teraz to jest różnica o 150%
    W aptekach zawsze Proszę o próbki kremów. Wczoraj dostałam z I wostin serię czerwona na zmarszczki pod oczy
    :bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 3rd 2015
     permalink
    Ladybird76: La Roche Posay Effaclar nie polecam

    O ktorym kremie piszes? Bo jest ich sporo :)
    U mnie Effaclar K sie super sprawdza :) O Duo slyszalam wiele negatywnych opini, ze wysusza bardzo itd.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Kiedyś miałam Vichy, ale konsystencja była tak ciężka, że od razu wiedziałam, że to nie dla mnie.
    Sama nie wiem który krem wybrać, zastanawiam się nad La Roche Effaclar H nawilżający, Effaclar Mat na dzień pod makijaż i Effaclar Dou albo K do złuszczania lub Iwostin (choć jeszcze za mało o nim poczytałam - to polska produkcja???)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 3rd 2015
     permalink
    MyAngel - ja mam cere bardzo wrazliwa, naczynkowa - u mnie Effaclar K nie zluszcza widocznie, nie zauwazylam ani jednej skorki schodzacej przez 2 lata stosowania. Takze on mocny nie jest. Np. teraz po toniku z kwasem Pixi jak zaczela mi skora schodzic (szczegolnie z nosa) to bylam w szoku, ze taki tonik az tak zluszcza i wysusza. Jak masz mozliwosc to zalatw sobie probki/albo wez troche od kolezanki i sprawdz. Bo te kremy jednak troche kosztuja.
    Ja lubie Effaclar K, ale to naprawde indywidualna sprawa. Tonik Pixi niby super sie sprawdza u wielu osob, ma rewelacyjne opinie - a u mnie przesuszyl az tak bardzo, ze wyskoczyly mi 3 podskorne pryszcze (widocznie za szybko wysuszal, a ja podekscytowana stosowalam 2 x dziennie).

    Treść doklejona: 03.02.15 10:51
    Effaclar K u mnie uspokaja buzke, jak pryszcz wychodzi to smaruje miejscowo i szybko sie wchlania. Rozjasnia cere, moim zdaniem rowniez nawilza i pobudza skore (ale to pewnie przez retinol zwarty w nim w niewielkiej ilosci).
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 3rd 2015
     permalink
    ostatnio na pryszcza (taki z serii wulkan) podciagnelam mlodej serum siarkowa moc z Barwy
    do stosowania punktowego, tanie a na syfa podzialalo jak trzeba
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 3rd 2015
     permalink
    Ja polecę znowu dermikę jeśli chodzi o kremy :) mam dermika meritum, cena jeszcze aż tak nie powala, a naprawdę jakość świetna. Tylko z kremami to jest tak jak z szamponami, niestety musimy poznać je na "własnej skórze" i to dosłownie;)

    Dla cery tłustej mogę jeszcze Wam polecic puder bambusowy z biochemii urody. Swietnie matuje skórę tłustą i jest to naturalny kosmetyk.
    Tu więcej o nim do poczytania. Ja bardzo sobie go chwalę. Miałam dużo droższe pudry ale ten, którego cena jest śmieszna jest po prostu najlepszy :) W planach jeszcze mam przetestowanie innych pudrów z biochemi np. perłowego, jedwabnego.
    puder bambusowy
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 3rd 2015
     permalink
    hopelight: Dla cery tłustej mogę jeszcze Wam polecic puder bambusowy z biochemii urody. Swietnie matuje skórę tłustą i jest to naturalny kosmetyk.

    Tez go stosuje juz od 3 lat z hakiem. Niestety wymaga poprawek w polowie dnia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Madziauk przerabiałam te serię z zalecenia dermatologa


    My Angel poszukaj próbki w aptece. Ja bez próbek nie kupię kremu.

    Poza tym każda z nas ma inną cerę. U mnie np skóra mieszana, rozszerzone pory, tendencja do trondziku a do tego AZS (atopowe zapalenie skory) .
    Moja starsza Cora tez ma problemy skórne po mnie na moje nieszczęście. Jej też dobrze krem zastępuje mleczko MIXA a tak to również IWOSTIN używa. ... Z Iwostinu i tez innych firm moja skóra nie toleruje jeśli chodzi o żele, kremy punktowe.

    Kremów aptecznych wiele przerobiłam. Wiem też jedno, że dobrze jest co jakiś cos zmienić na inny...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    macie jakies sprawdzone pasty do zebow ktore dobrze wplywaja na szkliwo? albo jakies cokolwiek innego do smarowania zebow?
    w sensie ze to nie jest kwestia reklamy ale cos sensowne i warto wydac wieksza kase
    mam problem ze scieraniem szkliwa i jedynka w kazdej chwili moze mi tzrasnac, w nerwach zaciskam zeby i nimi szoruje wiec musze cos pokombinowac zeby na koronke nie zbierac
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    radzilabym przejsc siedo dentysty. oni potrafia ndalc zywica albo w ogole jakos wzmocnic zeba.
    z past to ja polecam sensodyne, ale to raczej na nadwrazliwe zeby, a nie na scieralnosc.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    MrsHyde, a może idź do dentysty, żeby Ci polakierował? To powinno troszeczkę pomóc, a i przy okazji stomatolog na pewno coś dobrego poleci. :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    no wiec we wtorek bylam u dentystki przy okazji wizyty z mlodym, troszke mi spilowac rog musiala bo sie ukruszyl i to ona mi powiedziala o szkliwie ze co raz gorzej jest; no ale nic o zadnym lakierowaniu czy uzupelnianiu szkliwa nie wspominala :/
    kiedys jak bylam panna jeszcze to mialam taka speecjalna nakladke na noc (night guard), ale tez zgrzytalam i az w niej dziury wytarlam
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    Hydzia, witaj w klubie. Ja ostatnio w taka schizę wpadłam, że mi jedynki się ruszają, że aż mężowi kazałam sprawdzać, bo sama nie miałam odwagi. Wszystko przez to, że dość mocno zaciskam czasami zęby. I też mam szkliwo pozdzierane, stąd miałam to odczucie ruszających się jedynek. Nie wiem, jaką pastą myjesz, ale ja, odkąd używam Elmex (zieloną), widzę zdecydowaną poprawę.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    ja mylam roznymi, elmex mialam tylko pomaranczowy ale mi nie podszedl, tego zielonego nnie znam
    dzisiaj 'zawiesilam oko' na pro-szkliwo i nie wiem czy kupowac bo to 13zl nieduza tubka
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Używam zielonego elmexu ale ja mam nadwrażliwość szyjek zębowych. Żadne inne mi nie pomagają. Musze również używać nitki i płynu do płukania.
    Elmexem trzeba z tydzień myć aby zauważyć poprawę.
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeFeb 5th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde - OLEJ KOKOSOWY!!! Nawet jest przepis z sodą, olejkiem miętowym, ksylitolem, ale sam olej kokosowy w zupełności wystarczy i wybiela lepiej, niż pasta, do tego nie zawiera szkodliwego fluoru. Ja po takich kupnych pastach pluje krwią, bo mam bardzo wrażliwe dziąsła, a po oleju kokosowym nie, do tego przeciwdziała grzybicy w jamie ustnej, same plusy ma :)
    + ok 12 złotych za 200ml za naturalny tłoczony na zimno.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.