Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 27th 2018
     permalink
    Mangaa, ja wierze ze masz przeogromna wiedze na ten temat i wierze, ze po takim bolesnym doswiadczeniu jestes bardzo sceptyczna, ale bartonelli tez jest 100 jak nie wiecej rodzajow, na wiekszosc nawet testow nie ma. I moze so ie taka bakteria tkwic w nas wiele, wiele lat. A zadne badanie nie jest w stanie jej wykazac. Bartonella tez jest przeokropna w leczeniu, gorsza niz borelioza. Tez jej sue panicznie boje, bo nadal mam fascykulacje (wlasciwie to juz jedyny objaw), ale ponic takich typowych dla sla nie mam, wiec sama nie wiem. Wiem tylko tyle, ze w Stanach dr chyba Klinghart (jakos tak) prowadzil badania wielu chorych na sla, tzn po smierci badal ich mozgi i w kazdym, w 100% byla bartonella, w kazdym. Coraz wiecej lekarzy sklania sie ku tej tezie. Byc moze to nie jedyna przyczyna, ale mysle ze powoli szykuje sie jakis przelom. Moim zdaniem, zawsze jesli jest podejrzenie sm lub sla to zawsze nalezy sprawdzic borelioze i barto. Barto jeszcze latwiej zlapac niz borelioze. Ostatnio poznalam na forum faceta zarazonego barto przez (najprawdopodobniej) pchly z wlasnego kota.
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny poradźcie coś bo zwariuje.Od wczoraj biore zastrzyki domięśniowe.Strasznie bolą mnie pośladki.Nie mogę siedzieć,chodzić i noc też do wesołych nienależała.Pierwszy raz z czymś takim się spotkałam,a kilka razy w życiu brałam zastrzyki.Czego to może być przyczyna?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 28th 2018
     permalink
    Marcheweczka©: Czego to może być przyczyna?

nadwrażliwości albo źle wykonanych zastrzyków. ja osobiście jestem w stanie przyjmować zastrzyki tylko w jeden pośladek ale już nie pamiętam który ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
     permalink
    zastrzyki niektorych lekow sa tez bardziej bolesne niz inne.
    -- ;
    • CommentAuthorGabcia_I
     permalink
    Zastrzyk domięśniowy mógł zostać podany zbyt szybko. Wiele zależy od pielęgniarki niestety. Powiedz, że mocno Cie boli żeby skupiła się na dokładnym i powolnym podaniu leku. Siedzisz po zastrzyku chwile w poczekalni czy od razu uciekasz?
    --
  2.  permalink
    Pierwszy zastrzyk robiłam w przychodni w prawy posladek.Od razu mnie nie bolało,podawała powoli.Dopiero ból sie zaczyna po kilku godzinach.Teraz robi mi mąż w domu i robi dokładnie jak pielęgniarka, powoli wstrzykuje i nie czuje nic,dopiero za kilka godzin przychodzi ból.Wiec zamiast na zmiane to dwa zastrzyki w mniej bolacy posladek,a potem dwa w drugi jak ból nieco ustąpi.Zastrzyki nazywają sie Lincocin.Brała któraś z was może?
    Gabciu bo pierwszym zastrzyku w przychodni,przetarłam miejsce zastrzyku i od razu pojechałam do domu bo wszystko było ok i nic mnie nie bolało.Dopiero późnym wieczorem odczuwalam bol.
    Elfika-problem w tym,że u mnie dwa posladki źle to znoszar,że tak napiszę.Ta nadwrażliwość to jest niebezpieczna?Mam jeszcze trzy dni brać rano i wieczorem i boję sie trochę odstawiać.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    Marcheweczka©: Ta nadwrażliwość to jest niebezpieczna?

nie, tylko bolesna ;)
    a może trafili Cię w obu w nerwy?
    -- [/url]
  3.  permalink
    elfika: a może trafili Cię w obu w nerwy?

Też się nad tym zastanawiam,tyle że za każdym razem mąż robi w inne miejsce.Druga sprawa odkąd biorę zastrzyki to już mija kaszel i to podduszanie,tylko cały czas temperatura jest na tym samym poziomie czyli 37 z kawalkiem,a nie dochodzi do 38 i to ciagle osłabienie,nie jestem w stanie robić nic,tylko leżę.Zasmiat coraz lepiej to ciagle tak samo.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime7 dni temu
     permalink
    Nie znalazłam odpowiedniego tematu, typu "przesądy" , "zabobony".
    My tu się nieraz spieramy o przewagę medycyny naturalnej nad klasyczną, homeopatii nad farmakologią. Ale gdzieś chyba istnieją granice?
    Sama korzystam z terapii manualnej, Krysia jest rehabilitowana z powodzeniem Vojtą i PNF.
    Ale jak słyszę "namierzanie" niemowląt to mnie po prostu mrozi. Na naszej lokalnej mamowej grupie fb pojawiło się pytanie o "nastawiacza do przesuniętego niemowlęcia".
    Nie dość, że sugestia udania się z dzieckiem do lekarza została skwitowana tekstem "Jakos moja mama nie Lakarz a dziecko mi namierzyla", to same opisy metody i oceny czy dziecko jest przesunięte mnie pokonały. Pozwolę sobie kilka cytatów wstawić. A wy mi powiedzcie, czy też uważacie ze to niebezpieczne czy to jednak ja jestem w błędzie? Pamiętam, ze moja mama też coś wspominała o "kolanko do łokcia"...
    "ak dziecko leżąc prosto na plecach ma faldki na wykprostowanych nozkach symetryczne i przy siedzeniu faldki brzucha schodzą symetrycznie,to nie jest przesuniete. Sprawdza się też,czy odległość lokcia do kolanka naprzemiennego jest taka sama. Tylko nie dociagaj. Tylko na porownanie."
    "Ja namierzam corki u Pani (...) w (...). A czy przesuniete to sie sprawdza raczke do nozki jak dziecko lezy na brzuszku ;) jak nie dochodzi to jest przesuniete, moze tez wymiotowac, meczyc sie przy jedzeniu, malo jesc i moze miec problem z robieniem kupki ;) jestem w temacie od 4 lat"
    "Mój mały jak był przesunięty to nie chciał za bardzo jeść i jedna nogę miał krótszą. Po namierzeniu obie nogi są równe a minęło już 3.5roku"
    "Najbezpieczniej jest dziecło namierzyć chusteczka z materiału jak to nasi dziadkowie mieli. Sama namierzalam tak swoje dwie córki i obie żyją i maja się dobrze. Nie polecam metody ' łokieć do kolana' bo można dziecku szybko zrobić krzywdę. I to nie są jakieś zabobony tylko sprawdzone metody naszych babć i mam. U mnie wszystkie dzieci były tak sprawdzane."

Wiem, że niektóre rzeczy są nieoczywiste i że czasem coś nie związanego pozornie (jak np. rehabilitacja a moczenie nocne, ale to wam w innym wątku opiszę), ale to co przeczytałam to mi na szamańskie tortury zakrawa.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTime6 dni temu
     permalink
    Jest wątek o przesądach.

Ankieta dla kobiet po porodzie Mamy Ginekolog.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    Szkoda, że skoro wiesz, ze jest, nie podzieliłaś się lokalizacją... Może skoro istnieje, to się admin kiedyś obudzi i przeniesie...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    Ale o co chodzi?
    Co to jest "namierzanie niemowląt" i czemu ma służyć??? Jakie "kolanko do łokcia"?
    Pierwsze słyszę... :shocked:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    Ano właśnie. A u nas się pozabijać chciały o metody i skuteczność, a sugestie racjonalnego podejścia do tematu i skorzystania z metod bardziej "naukowych" powodowały tylko dodatkowe ataki.
    Namierzanie dziecka to sprawdzanie czy dziecko jest "proste" czy "przesunięte" i potem odpowiednie "ludowe techniki" naprawiania krzywości. I tu już moja mądrość się kończy, bo nigdy z takich praktyk nie korzystałam, oddając jednak dzieci pod opiekę kogoś, to jakieś pojęcie o konstrukcji szkieletu i układu mięśniowow- kostnego posiada.
    Do pani "niamierzaczki" czy innej "babci co umie" nie odważyłabym się pójść.
    Chciałam was zapytać, czy u was takie "namierzania" się dzieją czy to raczej "lokalna" praktyka.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    Ja tylko wiem, że u mnie w okolicy jest babka co nastawia dorosłych, o dzieciach nigdy nie słyszałam i tez mnie to szokuje. Mieszkam na wsi aczkolwiek nie integruję się z miejscowymi... jedynie sąsiad za każdym razem, jak męża coś boli to wysyła go do babki.
    Serio tu akurat jest do wyboru tyle metod manualnych - dla dorosłych, że szukać szarlatanów po dziurach to dla mnie wielkie ryzykowanie zdrowiem.
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Pierwsze slysze choc zyje 37 lat:shocked::shocked:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    ja znam kolanko do łokcia ale tylko w kontekście kolki u niemowląt oraz wieszanie za nogi w dół ;)
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.