Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 7th 2018
     permalink
    Ja na moją anemie biorę żelazo w tabsach, metylowany kwas foliowy, b right z jarrowa, laktoferyne i przez długi czas piłam sok z pokrzywy, musze znów zacząć. Piłam tez sok wyciskany z marchwi, buraka, jablka i pomarańczy.
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeApr 7th 2018 zmieniony
     permalink
    Ja nie jestem dobrym przykładem anemika, bo moja jedyna w życiu anemia to było...hemoglobina 11,2 :shamed: [norma w labie była od 11,5] ale za to żelazo w tym momencie miałam na poziomie 3...
    Miałam częste zawroty głowy, zasłabnięcia, otępienie i rozdrażnienie.
    Jeśli przez np takie objawy zrobiłaś sobie badania, to trzeba się diagnozować.
    Natomiast jeśli masz żelazo i ferrytynę na dobrym poziomie, to pytanie jak bardzo spadła Ci hemoglobina w takim historycznym zakresie.
    Bo jeśli zawsze miałaś w okolicy 10 i dobrze się czujesz, to może to taki spadek na okoliczność czynników, które są czasowe?
    Myślę, że gdybym ja, przy swojej hemoglobinie na średnim poziomie 16...nagle miała na poziomie 9, to pewnie leżałabym i nie mogła ruszyć palcem...ale gdy z 16 spada mi na 14, to nie odczuwam tego zupełnie.
    Po oddaniu krwi [450ml] dużo daje mi picie soku z pomidora, gorzka czekolada. I powiem szczerze, że nie suplementowałam się niemal nigdy żelazem, pomijając ten incydent, który trwał około 3 miesięcy...po zjedzeniu iluś tam opakowań czegoś w rodzaju Bioferu Folic [żelazo, kwas foliowy i wit C], żelazo z 3 wzrosło mi do 140 a hemoglobina wróciła na swoje miejsce.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
     permalink
    Malisku ja się czuje dobrze bo taka anemię mam od jakiś 8 lat..
    od kiedy tylko pamietam..
    ale to nie zmienia faktu, ze to jednak nie jest normalne :(
    Else - pomyliłam ferratyne z fibrynogenem..

To wyniki styczniowe.
    Żelazo miałam 62 przy normie 37-130
    --
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    Iwonka, to jesteś dobrym przykładem anemika :)
    Ja mam HGB w granicach 9-14, czyli od do dupy po fajną, ale własnie z tym żelastwem u mnie problem. A jak żelastwo krytyczne, to ja umieram... No śpię 24/24. ścina mnie fest.

U mnie problem, że ta anemia moja wraca za kazdym razem, gdy przerywam suplementację. Teraz lekarze zalecili suplementację stałą, co 3 mce mam badać krew i tyle.

20 kwietnia odbieram mthfr (wyniki) może tu tkwi problem z tym moim przyswajaniem...

Treść doklejona: 07.04.18 11:02
    Asiula, na pewno musisz iść do tego hematologa, bo coś te wyniki masz liche (czy to styczeń, czy to obecnie...).

Żelzo 64 okej, ale ciekawe co z ferrytyną...

Mój syn żelazo ma ponad normę, ferrytyna poniżej i lekarze biorą pod uwagę to drugie, bo to drugie świadczy o rezerwach.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    Pamietajcie, ze poziom zlelaza mozna miec w normie przy jednoczesnym niedoborze w komorkach dlatego nalzey badac poziom ferrytyny bo ta mowi o zapasie. No i niedobor zelaza nienkest jedyna przyczyna niskiej hemoglobiny.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    Dokładnie, nie tylko żelazo... Nie mniej to RDW tak bardzo kieruje na problemy z żelazem własnie.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
     permalink
    U mnie wszystko jest zawsze w normie, jedynie ferrytyna co rusz na poziomie 9-14, jak tylko przestanę brać suple.
    --
    •  
      CommentAuthoranikk2
     permalink
    Dziewczyny z niską hemoglobina!!! Koniecznie Zróbcie badanie na krew utajona w kale!!!... Nie chcę straszyć tutsj żadnej ale ja w ciąży miałam ok 9 a 1/2 roku po porodzie zaczęła mi jeszcze bardziej spadać, spadła do 7 i okazalo się, że mam nowotwór jelita, guz 8 cm!!! Proszę badajcie się... Wszystko co jest poza normami nie jest normalnym stanem!!!
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    Ja juz nawet kolonoskopię miałam :P. W lutym. Czysto. Nie powiem, bałam się, bo z jelitowych problemów mam niezły zestaw. Na szczęscie czysto.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
     permalink
    Jakiekolwiek spadki wynikow dlugotrwale moga swiadczyc o jakis niefajnych procesach ktore dzieja sie w organizmie.
    Kolono powinno sie wykonywac raz na 10 lat, ja pociesze- mozna przespac, a ogole odczucia lepsze niz przy gastroskopii.

:)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    Tak. to była moja 2 w życiu kolono. Po pierwszej mówiono, że zaleca się raz na 10 lat (chyba, że coś by wcześniej się działo, tak było u mnie... to wcześniej). A już bezwzględnie, profilaktycznie w okolicach 40-45 roku życia.

Pierwsza kolono była w znieczuleniu,to tam nic z niej nie wiem :P Druga "na zywca" i podzielam zdanie, że gastroskopia mniej przyjemna.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
     permalink
    Ja kolonoskopie miałam robiona około 6 razy, że względu na wzjg i u mnie to jest powodem ciągłych anemii.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 8th 2018
     permalink
    Ja niby miałam na żywca, podają wtedy jak to określili "narkotyk" i i tak przespałam całość :)
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeApr 8th 2018
     permalink
    Dla mnie gastroskopia to pikuś taki, że nawet nie pamietam ile to trwało. A o kolonoskopii to nawet nie umiem pomyśleć bez rumieńca na twarzy i uczucia osuwania sie ziemi spod stop...
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 9th 2018
     permalink
    Co to mizw byc?nagle przestalam czuc skore na lydce tak w okolicy piszczela.ak z przodu.z tylu czuje.i jyz mniectak trzyma 5 gidzine.nie boli.tylko czucie mam tskie jak po cesarce.czyli zadne.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 9th 2018
     permalink
    Tak jakby mi skora zdretwiala.tylko puscic nie chce.
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.