Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorewita32
    • CommentTimeJul 18th 2011
     permalink
    witam
    czy mozecie podzielic sie informacja o jakichs sprawdzonych, niedrogich nosidelkach do noszenia dziecka, najlepiej ergonomicznych?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 18th 2011
     permalink
    Niedrogie i ergonomiczne to się, niestety, kłóci. Zajrzyj do tematu o chustach. Jeśli chodzi o nosidła to wedle mojej wiedzy są obecnie na rynku dwa polecane przez ortopedów: Manduca i Ergo Baby.
    --
    •  
      CommentAuthorkasia_85
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    O właśnie takiego tematu szukałam :) chcemy zakupić nosidełko..z tego co wyczytałam to ergonomiczne są najwłaściwsze dla maluszków...to prawda?ma któraś z mam takie nosidełko?od kiedy można je używać?
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    Nosidło ergonomiczne nie jest tanią rzeczą,trzeba się przygotować na koszt od 350-500zł.
    I nie ma tu eee bo jak chce sie dbać o zdrowie maluszka i mieć nosidło to trzeba liczyć się z kosztami.
    Ja mam nosidło Bondolino,które jest niby od urodzenia,ale my zaczeliśmy nosić dopiero po zgodzie lekarza od bioderek,jak Hania miała ponad miesiąc.
    Polecam.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    My mamy nosidło Tula - i jak na razie wersja z wkładką dla niemowlaka zdecydowanie przegrywa z chustą. Chusta o niebo lepiej podtrzymuje kręgosłup i głowę, nosidło będzie musiało zatem jeszcze poczekać. Myślę, że zaczniemy używać, jak młoda będzie potrafiła siedzieć (czyli tak, jak mówi większość zaleceń).
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 13th 2012 zmieniony
     permalink
    My mamy Babybjorna - sprawdza się świetnie, u nas chusta niestety nie została zaakceptowana przez małego, nosidło już po pierwszym użyciu było ulubionym "sprzętem" malucha...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    hydrozagadka: Chusta o niebo lepiej podtrzymuje kręgosłup i głowę

    właśnie miałam identyczne wnioski jak spóbowałam kiedyś nosidła z wkładką. Dlatego my teraz przechodzimy w nosidło (nareszcie! bo nie przepadałam za chusta przy już mobilnym dziecku).
    Dzisiaj sobie kupiłam Tula z tej serii Leluja. Przyjdzie za 2 dni, potestuję i dam znać.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    The_Fragile, a Babybjorn to przypadkiem nie są typowe wisiadła?
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Hydro, z tego co wiem to nowe Babybjorny są ergonomiczne. Główka jest podtrzymywana (może być "przytulone" do rodzica), dziecko jest na żabkę (są specjalne paseczki, żeby nóżki były wyżej, a nie "wisiały").
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Dlatego my teraz przechodzimy w nosidło (nareszcie! bo nie przepadałam za chusta przy już mobilnym dziecku).

    O! Ja tak planuję. :wink:
    Właśnie tak kombinowałam, że najpierw małe dziecko do elastyka szybko wcisnę. Potem też pewnie będzie się liczyć szybkość zakładania nosidła, a z chustą tkaną może być trochę zabawy...
    Kupiłam chustę elastyczną z LL (czekam na przesyłkę), a za jakiś czas fru w nosidło -planuję Manduca lub Tula- ale to będę kupować później, bo na razie wyprawka mnie rozłożyła finansowo:wink:
    Magdalena, jak przetestujesz, to pisz:bigsmile:, bo pewnie za jakiś czas będę porównywać te dwa nosidełka :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    Manduki używamy do dziś, a Emil ma już 2,5 roku. Widziałam też dzieciaczki ślicznie wtulone z Ergo Baby i Bandolino. Stary Babybjoern był koszmarny, tak samo, jak Chicco, nowych nie próbowałam.

    U nas sprawdziła się kombinacja: na początku chusta (do ok. 8 kg), potem Manduca, głównie na plecach, odkąd mały umiał siadać.

    Swoją drogą, ciekawe, za co mnie tak koleżanki powyżej zjechały. Poproszę o kontrprzykłady.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    Fiufiu: Stary Babybjoern był koszmarny, tak samo, jak Chicco,

    O MATKO, NIE MÓW MI O CHICCO! wisiadło to jest za mało powiedziane. kolezanka miała i mi to dała założyć. Małej dyndały nogi jak kukiełce! to trzy,ma dziecko tylko w kroku i bardzo wpija sie noszącemu w ramiona. koszmar.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    Oj, Chicco to i ja pamiętam, że koszmarnie się nosiło - bratanicę w tym nosiłam, masakra... To babybjorny są teraz zdecydowanie lepsze - mały ma pozycję na żabę i główka jest przytulona do mojego ciała... No i nie czuje się w ogóle ciężaru dziecka, plecy i ramiona nie bolą. Koszmarnie drogie, ale warto wydać więcej.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    My mamy ergonomiczne Tula Manu i bardzo polecam, jest super, bardzo nam się sprawdza.
    Nosimy małego odkąd skończył pół roku mniej więcej.
    Świetny sprzęt, jak nie można wózka gdzieś wziąć, na chwilę do sklepu itd. dla mnie rewelacja.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    To w takim razie moi znajomi mają starego Babybjorna właśnie, bo ich dzieć wygląda w tym strasznie - wisi na kroczu, wyprostowany na baczność, no i przodem do świata :confused:

    Treść doklejona: 14.08.12 06:59
    Fiufiu: Swoją drogą, ciekawe, za co mnie tak koleżanki powyżej zjechały.


    Za zepsucie wątku założonego na potrzeby dzikiej reklamy? :wink:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    hydrozagadka: no i przodem do świata


    To teraz sa takie gdzie dziecina jest przodem do mamy i "zagłówek" tak jakby przytula łepetynę do ciała rodzica. Ale jak się dziecko obróci przodem do świata to nie wiem jak to będzie, bo te pętelki na nogi (żeby żabka była) to chyba działają tylko jak jest przodem do mamy.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Hydrozagadka pisała ironicznie, noszenie dziecka buzią do przodu powinno być karalne :wink:. A tak na poważnie, to katastrofalne dla kręgosłupa dziecka. Dlatego jeśli już się chce, żeby dziecko więcej widziało, to lepiej zarzucić je sobie na plecy, pozycja jest zachowana, a szkrab szczęśliwy.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Fiufiu: Hydrozagadka pisała ironicznie, noszenie dziecka buzią do przodu powinno być karalne :wink:. A tak na poważnie, to katastrofalne dla kręgosłupa dziecka


    Aaa, to nie załapałam, myślałam, że pisze o starszych dzieciach, bo te już chyba mogą przodem do ludzi? Czy lepiej na plecy?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Zawsze lepiej na plecy. Im bardziej dziecię wygięte do przodu i nóżki podgięte, tym lepiej dla kręgosłupa i bioder.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Dobrze wiedzieć, bo pewnie za jakiś czas bym go do przodu wstawiała w nosidełku... Dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthorkasia_85
    • CommentTimeAug 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny już jestem i czytam...ależ odpowiedzi dostałam...chwilkę mi to zajmie :D dzięki za tyle wypowiedzi, pewnie z nich się dużo wywiem :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 14th 2012 zmieniony
     permalink
    a ja mam w domu ergonomiczne nosidło INFANT bardzoooo podobne do tego (powiedziałabym nawet, że identyczne tyle, że granatowe :devil:) i jutro spróbuję w nim Ninkę umieścić
    ciekawe ile wytrzyma [ u nas jest tzn był odwieczny problem "chcę przodem do świata a nie do mamy"] jeśli w ogóle :cool:


    bo wiecie, Nina co prawda uwielbia wózek ale np na szybki wypad do sklepu [po chleb i mleko co kończy się zazwyczaj pełną siatką i potem ledwo się doczołguję trzymając jedną ręką dziecko na biodrze a drugą ręką ciężką siatkę] takie nosidło jest super rozwiązaniem i chcę ją do niego przekonać
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    teo to daj znać bo my chyba zamienimy jedną chustę właśnie na nosidło oczywiście jak przyjdzie na to pora. mi to się ta manduca podoba
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 15th 2012 zmieniony
     permalink
    daje znać :bigsmile:
    ale na samym początku nadmienie od siebie MKD, że wg mnie jak nauczysz dzieciątko w chuście to z nosidłem też będzie ok chyba :wink:
    moja się do chusty nie przekonała dlatego własnie miałam obawy


    próbowaliśmy i było [jak ja Ninę] ok
    zaraz po włożeniu wyrywanie, ryk, odpychanie itp ale ponosiłam, pośpiewałam, powygłupiałam się przed lustrem i się uspokoiła
    przytuliła do mnie i dawała sie nosić
    wyszłyśmy z domu no i tu pierwszy problem bo próbowała głowę o 180 stopni wykręcać, żeby zobaczyć co sie dzieje z przodu
    lekko się powkurzała ale jak zobaczyła, że się nie da to się poddała
    jak wróciłam z nią do domu i wyjęłam z nosidła to się rozbeczała wiec chyba jednak się podobało :wink:

    tylko kurde nie wiem co z jej rączkami robić
    bo tak duże dziecko w chuście ma rączki już na zewnątrz co nie ?
    no a tu jakby chyba się nie da [albo ja coś źle robię?]

    z resztą same zobaczcie - nie da się tu dziecku rąk wyciągnąć co nie ?


    Image and video hosting by TinyPic


    a najlepsze jest to, ze nosidło [używane tzn użyte podobno 2 razy w co wierzę bo nie posiada ŻADNYCH śladów użytkowania i pachnie nowością] wyhaczyłam na All i udało mi się je zakupić za 30 zł polskich :devil:
    także da sie ergonomiczne i niedrogie :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Wygląda dobrze, możesz jej troszkę wyżej jeszcze kolanka podciągnąć. Rączki są dobrze.
    Tu Manduca ma przewagę, można ją skrócić i wtedy łapki są na zewnątrz. Ino jak dziecko zaśnie, to masz wtedy kłopot.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    no faktycznie
    obczaiłam tą Manducę i tam można odwinąć [odpiąć?] kawałek z plecków i rączki wystają a w moim się jednak nie da
    no nic , może jej to nie bedzie aż tak przeszkadzać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Teo jak Ty chuda jesteś :smile: sorry za OT
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: Teo jak Ty chuda jesteś :smile:


    aha dobra :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:
    takie ujęcie może [plus świetne właściwości ściskające brzuch przez pas od nosidła :cool:]
    walnę kiedyś fotkę brzucha i wrzucę na odpowiedni wątek to zobaczysz jaka jestem chuda :sleepout:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    TEORKA: walnę kiedyś fotkę brzuch i wrzucę na odpowiedni wątek to zobaczysz jaka jestem chuda

    Dobra, dobra - obiecanki macanki a głupiemu nie dyga :fierce:
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    <strong>Teo</strong>, ja podwijam ten dolny panel o całą szerokość w górę i Franek ma ręce na zewnątrz :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    zabkaa25: ja podwijam ten dolny panel o całą szerokość w górę i Franek ma ręce na zewnątrz :)
    --




    Ty Żabka faktoza !!!!
    bo wtedy ona wyżej siedzi co nie ? :bigsmile::bigsmile:
    ej na to bym nie wpadła
    bez kitu !!


    ale tak można ?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Nie wiem, czy można, ale młody siedzi zadowolony, nie wypada z siodła ;P więc myślę, że jest ok ;)
    A też się wkurzał, jak rękami nie mógł wierzgać ;)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    kurde to koniecznie spróbuję czy w moim to wypali
    dzięki za patent Żabka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    fajnie ma nóżki w tym nosidle
    teo a to ja się jakoś nie mogę przekonać do chusty, bo nie wyobrażam sobie, choć dużo osób tak robi zapewne, żeby motać te chustę gdzieś na parkingu po wyjściu z auta, mamy dwie elastyczną i tkaną, chyba tkaną sprzedam a kupię nosidło na all są jeszcze podobne z opcją nerki na drobiazgi pod pupą dziecka.

    30 pln to super cena, a brzuch to wklejaj szybko bo tak narzekasz i narzekasz a ja nim nie zobaczyłam że to ty napisałaś to myślałam że to flavia :) a ona ma przecież 20 lat :)i waży pewnie z 50kg więc wyglądasz chyba całkiem nieźle

    czy to jakiś konkretny model tego nosidła bo widziałam że mają różne
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    aha bo ja myślałam, że Wy się chustujecie...
    no cena super ale to mi się na prawdę okazja trafiła :wink:
    a model nie wiem jaki bo nigdzie nie ma informacji żadnej a na all już takiego drugiego znaleźć nie mogę [szukałam specjalnie] a tamta babeczka kupiła je 3 lata temu, więc chwilę
    jest tylko kilka wisiadeł z tej firmy
    a strona podana na metce tego co ja mam też nie istnieje, wiec może zwinęli interes ? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Nie ma sprawy Teo :)
    Daj znać, jak będzie po "przeróbkach" ;)

    Ja też swoje nosidło wyhaczyłam okazyjnie, a też jak nowe, szukajcie dziewczyny :)
    A chusty od początku wydawały mi się nie dla mnie, więc nawet nie probowałam ;) Nosidło raz dwa nakładam, młodego na apa, zapinam dwie klamry i idę :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 15th 2012 zmieniony
     permalink
    zabkaa25: ja podwijam ten dolny panel o całą szerokość w górę i Franek ma ręce na zewnątrz :)

    no co za patent! dzieki, Żabka! tez bym nie wpadła na to.
    Myślę,z e przy siedzacym samodzielnie dziecku to juz nie ma takiego znaczenia, nawet jelsiby przez takie pdowinięcie nosidło ucierpiało nieco na ergonomiczności :wink:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    zabkaa25: Daj znać, jak będzie po "przeróbkach" ;)


    dam dam koniecznie ! :wink::wink:

    Magdalena: Myślę,z e przy siedzacym samodzielnie dziecku to juz nie ma takiego znaczenia, nawet jelsiby przez takie pdowinięcie nosidło ucierpiało nieco na ergonomiczności :wink:


    no w sumie racja :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    teo fela nie chustowaliśmy bo długo bardzo walczyliśmy z asymetrią, frana wsadziłam raz do elastyka i się darł, no ale wiadomo, że raz to mało, obie chusty dostałam, ale teraz widzę że dla mnie nosidło praktyczniejsze bo my raczej wszędzie autem jeździmy i to motanie w aucie mnie jakoś przeraża.
    te co są teraz na all to jakby miały dużo węższe te pasy pod tyłeczek

    bo jeszcze jest takie, 30 pln nie kosztuje ale i nie 400 jak orginały. w zasadzie to wygląda jak te wasze
    http://allegro.pl/nosidelko-ergonomiczne-jak-manduca-super-cena-i2543317299.html
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    no w sumie wygląda praktycznie tak samo :wink:

    tu jest jeszcze dość fajne, używane


    mkd: te co są teraz na all to jakby miały dużo węższe te pasy pod tyłeczek


    no własnie wpisałam Infant w all i tylko te takie wisiadła wyskakują więc miałam po prostu szczęście, że na tamto trafiłam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    To jest takie nosidło, jak ja mam, to samo tylko inne kolory. Myślę, że cena jeszcze pójdzie znacznie w górę, jeśli tyle osób licytuje, bo nowe kosztuje około 400 zł :/ Ale jest warte swojej ceny, jest naprawdę bardzo wygodne :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    Sama nie dodałam "Eee" do pierwszej wypowiedzi Fiufiu, bo wydało mi się to lekką przesadą. Ale myślę, że pisanie na wstępie, że nosidełko ergonomiczne musi dużo kosztować jest bez sensu - raz, że to odstrasza osoby, które chciałyby spróbować, a używać tylko sporadycznie, a dwa, że to nie jest do końca prawda, bo: można kupić taniej. Można kupić używane, można już kupić na allegro nosidła ergonomiczne "no name", w całkiem rozsądnej jakości (z tego co wyczytałam w recenzjach na forum chustowym swego czasu) i rzeczywiście ergonomiczne. Ja bym jeszcze dodała, że można jeszcze pomyśleć o Mei-taiu (kupić gotowy, zamówić u kogoś szyjącego nosidła - do wyszukania w necie albo nawet uszyć samemu, jak się umie szyć) albo hybrydzie (tu np. cenowo korzystne są nosidła Ono, przynajmniej były jakiś czas temu). Cena w przedziale 350-500 nie jest warunkiem koniecznym do tego, żeby nosidło było ergonomiczne :wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    Pisząc to nie brałam pod uwagę nosideł używanych.
    A co do noname to ja bym się troszkę obawiała nosić Hanie nie obejrzawszy go wcześniej - ale to tylko moje zdanie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    teo a łatwo się wsadza dziecko do tego waszego i czy cię kark nie boli bo to chyba jedyne ramię podtrzymujące czy jeszcze jest coś na plecach?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 16th 2012 zmieniony
     permalink
    MKD wsadza się bardzo łatwo :smile:
    no ale Nina już siedzi sama więc to na pewno duże ułatwienie bo siadam, zapinam dolny panel, wsadzam Ninkę i dopiero zakładam ramiona i zapinam na łopatkach a ona w tym czasie siedzi, nie gibie się, nie leci do tyłu itp więc ja mam obie ręce wolne
    kark nie boli nic
    dzisiaj nosiłyśmy się ponad 40 minut i spoko
    co dziwne nie czułam w ogóle tych 9 kg a jak ją noszę na rękach to czuję na maksa :cool:
    więc to pewnie przez to, że zupełnie inaczej się ten ciężar rozkłada
    a zapięcie jest jedno w pasie i jedno na plecach [łączące oba ramiona ze sobą] tzn ja to mam tak powyżej łopatek w sumie



    ŻABKA wielkieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee oooooo dla Ciebie za pomysł z tym podwinięciem panela !
    jesteś genialna :smile:
    dziecko ma ręce wolne a nosidło [wg mnie] nic nie traci na swojej funkcjonalności


    w załączeniu jako dowód - fotka
    niestety "z rąsi" bo jesteśmy same w domu :devil:


    Image and video hosting by TinyPic


    aczkolwiek jest jeden wielki minus takiego zapięcia
    pas już mi brzucha tak fajnie nie ściska :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    ale super trzyma to nosidło. widać, że dziecko jest porządnie podtrzymane.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    no i pewnie dlatego zupełnie nie czuję jej ciężaru...

    bo jak ją chwilę [parę mscy temu] nosiłam w takim gorszym, coś ala wisiadło, to mi mega ciążyła a ramiona to aż piekły po 5 minutach
    a przecież Nina wtedy lżejsza była
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    Jak się dobrze poszuka, to można dostać nawet nowe nosidło, niekoniecznie no name, choć niekoniecznie manducę albo bondolino w przedziale 150-200 zł, zależy jeszcze czy ktoś bierze pod uwagę hybrydę (klamry na pasie biodrowym, górne pasy wiązane jak w nosidłach mei-tai) lub mei tai i czy ma czas i cierpliwość poszperać w necie. Nie wyobrażam sobie, żebym nie obejrzała jakiegokolwiek nosidła (nawet i super-hiper markowego) przed włożeniem do niego dziecka. I osobiście myślę, że to jest sprzedawanie ideologii pt. "na dziecku oszczędzać nie wolno, będzie miało wszystko, co najlepsze", a za najlepsze uważamy rzeczy markowe, nowe i raczej drogie. Nie po drodze mi z takim myśleniem :wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    Dziewczęta, a od którego momentu życia dzidziusia można go władować w nosidełko najwcześniej? U mnie chusta zapewne odpadnie, więc bedziemy się nosidełkować - ale nie wiem kiedy mogę najwcześniej, zeby krzywdy dziecku nie zrobić :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    Ja też mam pytanie. Ilo kilowe dzieci nosicie w takim nosidełku ? Wiem że podają producenci różnie, ale chodzi mi o to jak to w praktyce wygląda, czy do roku chociaż nam posłuży?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.