Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    Dziewczyny poszukuje dobrego nosidla ze stelazem na gorskie wyprawy ,moze znacie firme godna polecenia .
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    Dziewczyny poszukuje dobrego nosidla ze stelazem na gorskie wyprawy ,moze znacie firme godna polecenia .

    Oj kochana nie pomogę :((
    Mogę zapytać się osób, które mieszkają w górach i mają takie nosidła, mam rodzinę w Zakopanym :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    venus a już używałaś tego mei taia? Może i ja kupię :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    Quelle: Dziewczyny poszukuje dobrego nosidla ze stelazem na gorskie wyprawy ,moze znacie firme godna polecenia

    my pożyczaliśmy od znajomych nosidło tego typu, to było firmy Vaude, inni nasi znajomi też używali z tej firmy
    to co trzeba wziąć tu pod uwagę to fakt, iż samo nosidło sporo waży, bo stelaż jednak ma swoją wagę, ale w każdym tego typu nosidle przewidziana jest część na bagaż (taki wbudowany plecak)
    niewątpliwą zaletą dla dziecka jest to, że sporo widzi, siedzi jak na normalnym siedzeniu, można w tym nawet spać :wink:
    jednak jeśli nie nosiliście jeszcze dziecia w tym to polecam tzw. okres przystosowawczy, nasz synek kilka dni musiał się przekonywać do niego (krótko mówiąc darł się przy wkładaniu, protestował itp., ale po kilku dniach już sam chciał wsiadać, jak załapał, że to żadne więzienie, tylko super widoki :wink:)
    po tym wyjeździe MM stwierdził, że jednak woli mei-taia (wtedy mieliśmy 2 nosidła, tzn. vaude i mt), a synek miał wtedy 1,5 roku

    jak macie możliwość to warto najpierw wypróbować, bo takie nosidło jest dość drogie

    Treść doklejona: 02.10.13 19:21
    kachaw: tuli pani mi wtedy chodziło o chusty

    przepraszam, nie zauważyłam :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    venus a już używałaś tego mei taia? Może i ja kupię

    No właśnie nie używałam tego, pierwszy raz będę miała nosidełko le przeczytałam opinię innych mam i Montenia polecała. Na Allegro poszukałam i znalazła najtaniej za 89 zł + przesyłka :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    tak, ale są różne te mei taie i kwesta czy te są faktycznie dobre, czy jest jakaś różnica między tymi wiązanymi...? A co z rozmiarem?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    Dobre sa te od Pathi podobno,duzo osob je sobie chwali.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    Dobre sa te od Pathi podobno,duzo osob je sobie chwali.

    Ja na pewno :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeOct 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Tuli_pani u nas jest problem w tym ze w Manduce ciezko mi z mala chodzic a prawie co weekend jezdzimy w Alpy.Ostatnio w sklepie sportowym znalezlismy cos takiego
    http://www.bergzeit.de/deuter-kid-comfort-ii-child-carrier/
    Leciutki i naprawde wygodny ale cena lekko przerazajaca.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    Ja może nie jestem biegła w temacie nosidełek mei tai, ale jeżeli jest różnica w nośności i jakości chust (można kupić nową bawełnianą chustę już za 80zł) to pewnie będzie też różnica w jakości materiału, nośności i uszycia mei tai.
    Chodzi o to aby nie czuć ciężaru dziecka podczas noszenia
    Dii poszukaj na chustoforum, ja bym polowała na używane do Pati, no chyba że wolisz nowe, wtedy masz do wyboru kolor i tkaninę
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    No te od Pathi widziałam, ze są wiązane, a te co venus linkowała - zapinane - i nie wiem co lepsze...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    Dii tu nie pomogę, zawsze możesz zadać pytanie na chustoforum w dziale nosideł, czy któraś mama miała do czynienia z takim nosidłem i jak się sprawdziło, tam dziewczyny chętnie pomagają
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    Ja mam wiązane i wiaze się bardzo szybko,ale ja to poczatkujaca w sprawie mei tai :wink:. I tez mysle,zeby zainwestować jednak w to od Pathi.
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    ja mam mei tai ll i super mi się nosiło córkę starszą, teraz dla męża kupiłam nosidło ergo nubik zapinane i jakoś kurcze przekonać się nie mogę :( za sztywne, młoda od razu się wyrywa a w chuście siedzi bez problemu...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 3rd 2013
     permalink
    Magda a które to jest mei tai ll, masz może link
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 3rd 2013
     permalink
    Dii tam jest zapinane i takie chciałam, szybko i wygodnie, nie chciałam się bawić w wiązania. Ale wiadomo każdy ma różne gusta :bigsmile:
    Montenia dziękuję za radę :flowers::whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 3rd 2013
     permalink
    No właśnie ja też bym preferowała to zapinane, ale tych wiązanych są rozmiary i ciekawa jestem, czy te co Ty zamówiłaś są tak samo duże i małe... Jest różnica na pewno w cenie więc cenowo preferowałabym to, co Ty kupiłaś, a te wiązane od Pathi są 2x droższe... No i myślę... Cały czas myślę...f
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Dii na stronie co podałam jest opis nosidełka ( rozmiary itp. ) przeczytaj, jest na 100%

    Treść doklejona: 03.10.13 11:54
    panel:
    długi - 50cm
    szeroki - 38cm
    szerokość pasów - 10cm
    Mei Tai będzie świetnie pasowało na osobę o wymiarach
    obwód pasa - 80-113cm
    obwód klatki piersiowej - 87-128cm
    czyli od małego M do sporego XL

    CENA TA SAMA 89 ZŁ.

    Treść doklejona: 03.10.13 11:55
    Ona jest uniwersalna bo można sobie normować.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 3rd 2013
     permalink
    A widzisz! Nie doczytałam! :tongue: To może się pokusimy też... Ale jak to jest, że jest taka różnic w cenie jak to jest Mei Tai i od Pathi też Mei Tai...? Ciekawe...
    --
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeOct 3rd 2013
     permalink
    kachaw lenny lamb:-) tylko napisałam małe L :bigsmile:
    bardzo fajnie się nosi i jakoś pewniej się czuję jak mam dziecko pasami oplątane. Ale młodsza córka musi do niego jeszcze podrosnac, próbowałam ją w nie włożyć ale za duży panel i szpagat robi ;-) póki co zostaje chusta no i pokombinuje z nosidlem, może się uda w końcu
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 3rd 2013
     permalink
    Quelle w Manduce Ci niewygodnie czy za ciężko? nosiłaś na plecach? to nosidło, które zalinkowałaś wygląda fajnie, ale samo waży już 3kg, a każdy kilogram w górach ma znaczenie :bigsmile:
    co do ceny to vaude są w granicach 400-500zł, więc prawie o połowę tańsze, może poszukaj w jakimś polskim sklepie i zapytaj o wysyłkę zagraniczną? choć jak dużo chodzicie to może warto rozważyć tę cenę, albo poszukać używanego (akurat taki sprzęt mało się zużywa :bigsmile:

    kachaw: Magda a które to jest mei tai ll

    chyba chodzi o nosidło Lenny Lamb o takie np.

    Treść doklejona: 03.10.13 12:45
    co do nosidła z pasami - moje wrażenie jest takie, że te pasy sprawiają, że ciężar dziecka się lepiej rozkłada
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 3rd 2013
     permalink
    tuli_pani: chyba chodzi o nosidło Lenny Lamb o takie np.

    Bardzo drogie !! no zobaczymy ja kupiła MT za 90 zł, jutro powinno już przyjść i napiszę co i jak.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 3rd 2013
     permalink
    Ok. Venus to ja czekam na Twoja opinię i jak będzie ok, to też zamawiam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeOct 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    tuli_pani
    nosze ja na plecach,z boku i przodu ale jak czasem musimy wspinac sie pod gore z obciazeniem 11kg to wymiekam i odechciewa mi sie gor.U meza nie wysiedzi w manduce na plecach bo malo widzi i sie wscieka.
    Popatrze za tymi nosidłami o którym pisalas tutaj ,może cos znajde.dZIEKUJE :wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 3rd 2013
     permalink
    Lenny lamb bardzo ładne te nosidło i urocze kolorki, uwielbiam takie chustowe kolory
    --
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeOct 3rd 2013
     permalink
    ja mam brązowe z niebieskimi kwiatami na białym tle po jednej stronie, mięciutkie, cudne a i dwulatkę poniesie :)
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 3rd 2013
     permalink
    Quelle: U meza nie wysiedzi w manduce na plecach bo malo widzi i sie wscieka.

    w tym wypadku takie nosidło górskie nie ma równych :bigsmile: dzieć wszystko widzi a dla takiego większego szkraba to zdecydowana zachęta by posiedzieć chwilkę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeOct 4th 2013
     permalink
    tuli_pani: w tym wypadku takie nosidło górskie nie ma równych :bigsmile: dzieć wszystko widzi a dla takiego większego szkraba to zdecydowana zachęta by posiedzieć chwilkę :wink:
    --

    i to przemawia za nami zeby kupic nosidlo :wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  1.  permalink
    witajcie dziewczyny,mam możliwość kupienia nosidłka używanego za 40 zł firmy Womar http://www.womar.com.pl/section2.php?page=produkty&zm2=nosidelka&zm3=3 Co o tym myślicie?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 4th 2013
     permalink
    uuu straszne wisiadło :devil: ja bym nie dała ani grosza, nawet za darmo bym tam dziecka nie włożyła
    Małgosia na początek polecam chustę, a z nosideł to chyba bondolino ma opcję dla małych dzieci i marsupi, poczytaj wątek to na pewno więcej się dowiesz :bigsmile:
    --
    • CommentAuthor_malgosia_
    • CommentTimeOct 4th 2013 zmieniony
     permalink
    dzięki :*

    Tuli_pani w 2h przeczytałąm wątek i wiele się wyjaśniło ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeOct 4th 2013
     permalink
    Quelle, my na codzień nosimy się w manduce (w tym wiele razy po górach), ale ostatnio upolowaliśmy w promocji właśnie Deutera Kid Comfort III - głównie z myślą o wyprawach górskich i póki co świetnie się sprawdza:)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 4th 2013
     permalink
    Quelle, my z kolei przetestowałymy stary model Vaude. Jest ok, chociaż odstrasza mnie jedna rzecz- nóżki w nim nie układają się niestety na żabkę- przynajmniej nie tak jak w manduce :confused: No i w lecie jednak daszek by się przydał...
    Tutaj kilka zdjęć- chyba jest wygodne, skoro dziecię zasnęło.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny dzieki za pomoc i bede miala na uwadze nosidlo Vauder.
    Emza ten Deutera spodobal nam sie od razu i gdyby nie cena to juz bysmy go brali.Nosidlo jest mieciutkie i takie milutkie.....chyba poczekam na jakies przeceny lub promocje swiateczne.
    Jesli chodzi o Manduce to nie zamienilabym tego nosidelka na zadno inne,bo super sprawdza sie na wypady po miescie i takie delikatne spacery w mniejsze gory.Nawet do zlobka biore ja w nosidle.My nadal sie cyckujemy i jak mala chce sie przytulic do cyca to zakladam ja z przodu lub boku i i dziecko szczesliwe a ja mam wolne rece:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    Venus jak Mei Tai?
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 8th 2013
     permalink
    Hej hej Dii wczoraj dostałam Mei Tai, jestem zadowolona, mąż już nosił Lesia, wygodnie, lekkie, Leszek dobrze się czuł chociaż był bardzo zdziwiony :bigsmile:
    Można poszerzać paski, dobry materiał :bigsmile: My osobiście jesteśmy zadowoleni :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 8th 2013
     permalink
    To super. Czyli warte polecenia :bigsmile: To może i ja się zdecyduję... :wink:
    Na początku myślałam o Tuli, ale czy jest jakaś różnica...?:tongue:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 8th 2013
     permalink
    Dii: Na początku myślałam o Tuli, ale czy jest jakaś różnica...?

    Oj nie wiem :wink:
    dziś byłam na warsztatach i był pokaz chust i nosidełek. Miała identyczne nosidełko co ja kupiłam tylko w innych kolorach i jeszcze dodatkowy sznur do zawiązania ale reszta była na zatrzaski i kosztowało 250 zl :shocked: a ja kupiłam za 89 + 12 zł przesyłka
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 8th 2013
     permalink
    No tak. Faktycznie. Pewnie kupimy :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Dii zamówiłaś nosidełko?? zdecydowaliście się na jakieś?? dziś byłam w Biedronce z Lesiem a On był w nosidełku, wszyscy się na mnie tak patrzeli :bigsmile: a jedna Pani podeszła i poprosiła o radę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Jeszcze nie, bo mięliśmy ostatnio zajęte dni, ale dzisiaj chyba już zamówię :bigsmile:
    A ta Pani w Biedronce też stała przed wyborem jak ja?:tongue:

    Treść doklejona: 13.10.13 21:30
    Zamówione - czekam teraz na kuriera :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    ja dziś teżbyłam w Biedronce i widziałam parę z dzieckiem w wisiadle, przodem do świata... ledwo się powstrzymałam, żeby im uwagi nie zwrócić :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Oj ja tez ostatnio widziałam takich... I tak mi się tego dziecka szkoda zrobiło...!
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    magda19800: przodem do świata..

    Czyli jak to dziecko siedziało?? ciężko mi sobie to wyobrazić :confused:
    Dii: A ta Pani w Biedronce też stała przed wyborem jak ja?

    Tak :bigsmile: pytała się czy wygodne? dlaczego wybrałam takie nosidełko a nie chustę? itp. więc Jej odpowiedziałam :smile:
    Dii: Zamówione - czekam teraz na kuriera

    No to super :bigsmile: mam nadzieje, że będziecie zadowoleni :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    venus87: magda19800: przodem do świata..

    Czyli jak to dziecko siedziało?? ciężko mi sobie to wyobrazić

    czyli pleckami do brzucha rodzica, a tak nie można bo wtedy nie ma możliwości zachowania fizjologicznego ułożenia plecków które powinny być zaokrąglone
    --
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    dokładnie wisiało jak kachaw napisała, na szczęście nie był to taki maluszek bo myślę że mogła mieć ta mała z półtora roczku ale dyndala dość rozpaczliwie. Kiedyś też w kościele widziałam rodziców z maluchem w takim wisiadle, oboje lekarze, masakra... jak mały zasnął to mało mu się glowa nie urwała... i jeszcze to dziecko w wisiadlach tak dynda na takiej dziwnej wysokości, zauwazyłyście? ni to usiąść z dzieckiem ni nic zrobić
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    magda19800: i jeszcze to dziecko w wisiadlach tak dynda na takiej dziwnej wysokości, zauwazyłyście? ni to usiąść z dzieckiem ni nic zrobić


    Ja codziennie na spacerze widuje wisiadla BabyBjorn - tu w Londynie sa bardzo popularne :( Za kazdym razem szkoda mi tych dzieciaczkow.
    Ostatnio na weselu bedac ( w Polsce), okazalo sie, ze jedna para tez mieszka w UK. Maja dziecko i tak zaczelysmy rozmawiac z ta dziewczyna o chustach itd. Wspomnialam o Manduce, a ona na to, ze maja BabyBjorna i jest super. Staralam sie jej wytlumaczyc, ze takie nosidelko moim zdaniem szkodzi dziecku, bo pozycja jest nienaturalna. Nie chciala sluchac. Skwintowala to tak, ze tu w UK wszyscy nosza. No tak, duzo osob nosi, no ale kazdy ma swoj rozum i dla swojego dziecka chce jak najlepiej. To chociaz moglby wysluchac opinii innych. Ehh.. Nie dyskutowalam za dlugo, bo raz, ze bylismy na weselu, a dwa, ze mi sie cisnienie podnosilo :shamed:.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    ja jestem w trakcie zamawiania Tuli, ale , że na wzór nie umiem się zdecydować to zamawiam i zamawiam...
    przy okazji zapytam
    Nina ma prawie pół roczku, waga około 7,5kg, ogółem jest dość drobna , będzie nam jeszcze potrzebna wkładka do Tuli?
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    O Ja!!! :confused: biedne dzieciaczki :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Madziauk to tak jak byś miała przekonywać rodziców że wożenie dziecka przez kilka godzin w foteliku samochodowym na stelażu wózkowym jest szkodliwe, nie przetłumaczysz niektórym, co zrobić.
    Eveke ja niestety nie pomogę
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.